Šulánek a Nika 2R2t Morava, oslavy, minisrazik střídačka Ver

Rodičovství

Ahojky kočky a koťátka, To je neuvěřitelné jak ten čas letí ? už máme skoro všechny děti v deníčku dvouleté a k tomu 3 malé uzlíčky na světě a další se nám co nevidět vyklubou ?tak např. Tečka to má naplánované na 24.2.2005, včera (v sobotu) jsme to dohodly s holkami a Veronikou na srazíku, takže už za pár dní budeme vědět co za zázrak vykukne, jůůůů, já se nemohu dočkat!!!

K tomu všemu se zdá, že paní ZIMA konečně opravdově dorazila a jen tak neodejde a i ty hory hned vypadají veseleji! My se chystáme na prodloužený víkend na hory 18.2., takže věříme, že nám počasíčko včetně sněhu vydrží a my proženeme sáně jak jen nejlépe to půjde. Hanka si to s Klárkou užívá na horách v těchto dnech a Katka s Matyáškem taky, jen v lyžování jim brání pupíky ? holky, nesmutněte, nalyžujete se ještě dost v budoucnosti!

CESTA NA MORAVU A DALŠÍ OSLAVY A SÁŇKOVÁNÍ
Jak už bylo avízované, Niku čekala ještě jedna dvouletá oslava a to na Moravě, kam jsme po hodně dlouhé době (od srpna) konečně vyrazily v plném složení, tj. včetně babi a ségry. No, na cestu jsem si vybraly opravdu moc hezké počasí, alespoň v TV hlásily, že je to na silnicích nebezpečné a mrazí a sněží do aleluja! Ale rušit už se mi nic nechtělo, taková akce se nedá udělat ze dne na den a všichni včetně mne se moooooc tešili.
Před odjezdem se ještě přišel rozloučit Božský a moc mi pomohl, hrál si totiž s Nikou a já mohla v klidu vše dobalit a nachystat, určitě moc dobře víte že balení s pomocníkem trvá 2× déle:-) Pak mi ji i oblíknul a už v 19.30h jsme stáli všichni u auta a snažili se nacpat nemožné množství zavazadel do malé fabie ? ale povedlo se a mohly jsme vyrazit, uf! Nika byla zklamaná, že strejda s námi nejede, ale ten už by se vážně nevešel ani na kousíček:-)

Cesta tam byla kupodivu úplně pohodová, silnice až ke Hranicím téměř suchá, jelo se mi báječně a po pár písních i Verunka zmlkla. Stály jsem pouze jednou na čůrání, zašla si i Nika a pak už hajala až do KI. Od Hranic teda začalo sněžit a bylo blééé, ale už to nebylo tak daleko a i tak jsem byla doma před půlnocí, což jsem rozhodně vůbec nečekala. Děda na nás čekal a pomohl s taškami. Sněhu bylo mraky, úplná pohádka, strašně jsem se těšila na sáňkování s prdelkou na další den! U našich teda trochu pořádila a uléhaly jsme až kolem 1h ranní a já se těšila, že se hezky prospím, ale omyl, Nika vstávala každý den něco málo po 7h, trochu dříve než obvykle?naštěstí chvíli na to vstával i děda nebo ségra, takže mne zachraňovali a já vždycky po minutách ještě mohla dospávat?

V pátek dopo jsme se zkonsolidovaly a šly za švagrovou a spol. Holky se přivítaly s výskotem, teda Nika a Gábi, Hanička byla ve školce. Domluvily jsme se švagrovou co kdy budeme dělat a domluvily stříhání vlásků té mé princezničky, holky se trochu vyblbly a šly jsme hajat k dědovi. Po spánku jsme vyrazily i s bráchou a holkami na kopec na sáňkovačku, jaké bylo moje překvapení, že se to Nice vůbec nelíbí? říkala ?maminko, nechci sáňkovat, pojď, půjdeme pomaly na procházku? ? po několika prořvaných jízdách a naléhavém prosení o procházku jsme tedy šly do lesa, ale jenom kousek, nebo zalezlo sluníčko a byla ukrutná zima a děti začaly z té zimy bručet, takže jsem to sbalili a jeli k bráchovi domů. Tam jsme teda Niku ostříhaly, teda švagrová ji ostříhala a jen mi bylo líto, že tou zimou venku se totálně vybila kamera i foťák, takže se povedly pouze 3 uřvané fotky a byl konec zaznamování tak závažné události. Stříhalo se na mikádko a Nice to mooooc sluší, nakonec fotečky budou v galerce brzy a holky srazikářky se mohou vyjádřit, viděly to na vlastní oči.
Nika dodnes odpovídá na otázku kdo ji stříhal: ?Teta Pavlínka v Karviné a bečela jsem jako tur!? ? a celé je to pravda pravdoucí!!!:-)

Na sobotu dopo byla naplánována akce ?Gratulace všichni všem? a tak jsme se po 10h sešly u bráchy na baráku a spustili to:-) Nejdříve synovec Martin (16let), poté Hanička (6let) a pak prdelka Nika (2roky). Nika dostala dětský vysavač (naštěstí postrádající baterky), čajíčkový servis z umělé hmoty včetně konvičky, malou kadeřnici s fénem i natáčkami, husičku plyšovou se zvukem, malý bubínek a ještě nějaké blbůstky. S Haničkou dostaly společného dorta srdíčko, na půlce měla svíčky Hanka a na druhé Nika a pak spolu foukaly a do toho jim vydatně pomáhala Gábinka. Pro velký úspěch se foukalo asi 5× (možná i více), ale stejně se fotky z toho moc nepovedly? A pak už začaly holky řádit jako tajfun, že ani vlastního slova nebylo slyšet. Nika si z návštěv u sestřenic odvezla do Prahy ještě šílenější běh bytem doprovázený šíleně vysokým ječákem, když ji to popadne, šílíme všichni, co jsme doma a možná šílí i sousedé! Největší zábavou byla hadice od toho vysavače, s tou se dá dělat věcí ? nosit jako korále, opasek apod., super věc!
Nejmenší holky jsme daly spát u švagrové, vlastně jsem je uspávala obě najednou. Gábinka byla v poho a dle mne by spala hnedka, ale to moje šidlo se potřebovalo předvádět a řádit, ovšem po pohádce o Budulínkovi jsem byla nekompromisní a vyžadovala spánek i od ní, chvíli mne teda ignorovala a chtěla budit Gabinku a píchat mne do očiček atd., ale nakonec zabrala taky a byl klid a mohly jsme se švagrovou připravovat mňamky na odpolední ?dámskou jízdu?. S bráchou a dědou bylo domluveno, že vezmou holky na kopec na sáňkovačku a my budeme mít alespoň chvíli klid s kámoškami a tak se taky stalo, i když toho klidu nebylo moc, děda se totiž s Nikou vrátil docela brzo, Nika sáňkovat nechtěla a pak se ji chtělo čůrat a už se jim nepovedlo s těmi zmrzlými rukami na:,–(it ji teplé rukavice, tak radši pádili domů. No to může napadnou pouze chlapa nevzít si rukavice na sáňkovačku a ještě k tomu v mrazu.
No v sobotu šla Nika do pelíšku až něco po 23h, zážitků měla habakuk a uspávání bylo delší než obvykle, pokud jsem teda nezabrala dříve než ona:-)

V neděli dopo byla domluvena opět sáňkovačka s tím, že vemu kameru i foťák a konečně to zdokumentujeme za denního světla, odpo už bývala docela tma. Potkali jsme na kopci spřátelenou rodinu taky s prckami, tak jsme trochu zařádili. Nika absolvovala pár jízd bez velkého řevu a dokonce jednou prohlásila, že se ji to líbilo, ovšem na otázku, zda pojedeme ještě jednou odpověděla ?Stačilo!?. Taky jsme celou dětskou pětku vyfotili a natočili, hezky společně u toho zpívali ?SÝR?, byli báječní! A jelikož Nika chtěla opět na procházku do lesa, tak jsme šli, brácha vybral super terén a já se málem v mých botkách zabila, ale jinak to bylo skvělé a Nika chodila a chodila, na saně se po:,–(it nechtěla. Jenom na poslední asi půl kilák jsem ji tam násilím po:,–(ila k holkám, neboť bylo moc hodin a už jsme pospíchali na oběd a do pelíšku a já na další babskou jízdu, ovšem Nika nám v těch saních usnula, neuvěřitelné! Nevzbudilo ji nic, ani vyndání ze saní, ani vynesení do 4.patra, ani sundávání botiček a téměř ani sundání kombinézky ?. Když ji však měla dolů, otevřela očička a děsně se bavila, jak mne převezla a o spánku jsem si mohla nechat jenom zdát:-) Chtělo se jí se mnou blbnout, ale já měla hlad a tak jsem ji vytáhla z pelíšku na polívčičku a pak poslala spát s tetou, byl sice kravál, ale já musela jet na další akci. S kámoškami jsme poklábosily o všem možném i nemožném a pak jsem pádila opět k švagrové, kde na mne moje prdelka čekala i se ségrou, aby mohla pořádit se sestřenkami, pak se rozloučit a říci si pápá za nějaký ten měsíc, dva či tři!
A v pondělí ráno už nás čekalo jenom balení a pakování se do auta, no to byla fuška ? mimochodem, taky když jezdíte někam dál máte auto nacpané až po strop? Někdy nechápu, jak to ta malá Fabie může vše uvézt?
Cesta zpět byla horší, jedna zácpa na 45min, všude sníh, uff, bylo to náročné a já byla ráda, že není tma, i tak jsem dojížděla na doraz. Stavěly jsme jenom 2×, jednou na jídlo a jednou na WC a dokonce jsme sice jen tak tak, ale stihly i pondělní cvičení, což jsme teda nutně potřebovaly obě:-) Tam pro nás přijel pan Božský a šlo se samozřejmě na kuřátko a hranolky.

NÁVŠTĚVA ZUBAŘKY
Ve čtvrtek jsme byly objednané u zubařky a tak po důkladné slovní přípravě jsme vyrazily. Nika byla prohlédnutá za půl minutky a zoubky ukázala vzorově, vše je v pořádku a je to frajerka! Já měla vydrolenou plombu, tak mi ji opravila a zrengenovala mi zuby, zda není nějaký kaz v mezizubních prostorech, výsledky budou za týden. Po dobu plombování si Nika buď hrála s krabičkou hraček, co tam měly, nebo pozorovala, co mi to dělají a moc se ji líbil kelímek s vodou na vyplachování pusy. Tak to máme za sebou a dávám si závazek, že budeme chodit pravidelně.

MINISRAZÍK V ČLOVÍČKOVĚ A DIVADLO
Jak už všichni víte, v sobotu se konal takový minisrazík v Človíčkově a ačkoliv byl vyhlášený až ve čtvrtek, sešlo se nás tam poměrně dost ? Kristy s Lukou, Blanka s Any, Veronika s Adámkem a já s Nikou. Děti si musím říci docela samostatně vyhrály a vyžadovaly pozornost tak nějak na střídačku a s Veronikou jsme konstatovaly, jaká je to pohodička mít takto velké dětičky, neboť ve srovnání s první návštěvou v Človíčkově to fakt byla pohodička největší. Dokonce jsem přistihla, jak Nika jezdí na trojkolce a to dopředu i dozadu, fakt jsem čubrněla ? holt dosáhla na pedále a poradila si s nimi, takže věřím, že na jaře to monstrum, které dostala k narozeninám provětráme. Any byla skvělá, její typický ?naštvaný? ksichtík ji moc neopouštěl, roztála však u bonbónků, to byla zlatá! Každopádně je to kočka, krásné velké mandlové oči a tmavé vlásky, ta zlomí spoustu mužských srdcí! Luka a Adámek jsou dlouháni k pohledáni a takoví miláčci k pomilování a bonbónky jim taky moc chutnaly, jen Nika neochutnala, ačkoliv v jednu chvíli držela odbalenou ovocnou karamelku v ruce a už to vypadalo, že ochutná ? no neochutnala:-) Dala bonbónek mamince a jakmile jsem ho rozkousala, myslela jsem, že do mých zubů nastoupila rota škůdců, to byla bolest ? ja vím, proč takové bonbóny nejím! Kolem 12h, kdy se najednou všechny děti objevily na našich klínech, jsme se přesunuly do restauračního prostoru na nějaký zdravý obídek, ha-ha ? kromě Any si všechny děti docela pochutnaly na hranolkách, Luka se totálně polil svým pitím a tím si vysloužil koupi nového ohozu (docela dobrá taktika, ha-ha) a hlavně překvapil, jak byl hodný a klidný, když to šla Kristy nakupovat ? v klidu seděl a baštil své hranolky s kečupem, vylizoval kečup a jenom občas se zeptal na maminku a jednou se vydal na kolotoče, ovšem byl jenom v triku a punčoškách, tak jsem mu to zarazila a on se v klidu nechal opět po:,–(it a vyfotit, no zlaté dítě! Adámek šel s tatínkem Tomem zase na obhlídku kuchařů a Veronika se kroutila jako žížala na tvrdé lavici, neboť Tečka si vymýšlela a hledala nějakou jinou polohu. Mimochodem to Veronice nesmírně slušelo, prostě moc hezká těhulka s krásným bříškem.
Poté, co si děti ještě trochu pohrály v dětském koutku na kolotočích a skluzavkách, jsme to sbalili všichni a my s Kristy a Lukou se vydali na Zbraslav, kde jsme chtěli jít do divadla na dětské představení, obě děti spaly zázračně ?dlouze? 25-30min, prostě jenom po dobu, co jsme jely, ale naštěstí je to nějak výrazně nepoznamenalo a nebyly výrazněji protivné či mrzuté. Do auta jsme nabraly ještě zbraslavskou kamarádku s malou Elinkou a jeli všichni k divadlu. Nika byla značně nervózní, že čekáme venku a neustále mi opakovala, že jdeme dovnitř, jelikož ?Nika POTŘEBUJE jít do divadla? ? bušila tam chudinka na dveře, ale bylo bohužel ještě zamčeno, tak smůlička. Nakonec se však dočkala a s výskotem vlítla dovnitř. Hráli ?Čertův úpis?, byla to činohra a bylo to skvělé, dokonce i já se pobavila a děti to sledovaly, ani skoro nedýchaly, včetně Luky, který měl divadlovou premiéru. Po divadle jsme ještě zašli všichni ke kamarádce na kafíčko, děti trochu pořádily a pak už hupky domů a náš celodenní výlet skončil, ha-ha.
NÁVŠTĚVA U BÁSNÍKA, ANEB NIKA TROPÍ HLOUPOSTI
V neděli šla Nika tradičně k Básníkovi, opět ráno scéna jako z filmu, při vystupování z auta další, ach jo, tohle mi fakt trhá srdce. Já letěla domů pracovat a po obědě mi přiběhne SMSka následujícího znění: ?Před usnutím řekla: Tatínek nemá rád Niku.
Já (básník): Kdo ti to řekl?
V: Maminka
Já: Kdy?
V: Doma a v autíčku.
Pěkné, že? Už skoro spala, nevypadalo, že si vymýšlí.?
A tahle SMSka mne teda pekelně rozhodila!!! Samo jsem mu napsala, že jsem nikdy nic takového neřekla a mám svědomí čisté, ale iluze, že mi uvěří si tedy nedělám. Tak to jsem zvědavá, jaké další ?příjemné? situaci mi ta moje princezna ještě připraví, ach jo! Vymýšlí si neuvěřitelně, ale jak to vysvětlit někomu, kdo ji vidí jednou týdně a nezná ji natolik, aby posoudil co je a co není pravda? Poradí mi někdo???
Super fór je v tom, že když jsem pro ni přijela, tvářila se naprosto spokojená, před tatínkem říkala, že jim bylo dobře, vyprávěla co papala a kde byli a jak hráli šachy. Sedly jsem však do auta a rozjely se a už to začalo ? odpověď na jakoukoliv otázku ohledně toho jak se měla byla záporná a pak prohlásila ?Tatínek nemá rád Niku!? A já se vyptávala ? A kdo ti to říkal?? A ona s úplným klidem odpověděla ?Maminka? ?. No co by jste na to řekly? Já byla docela v koncích! Samo jsem ji to vymlouvala a říkala, že ji vždycky říkám, že ji tatínek má rád a chtěla od ní potvrzení mých slov, ale nedočkala jsem se. A nakonec mi začala tvrdit, že má hlad a chce papat a že u tatínka nejedla vůbec nic, nic ji nedal? Řeknu vám, docela jsem se na cestě zpět v autě zapotila a netuším, zda mělo vůbec smysl se s ní o tom bavit a přesvědčovat ji o opaku. Až jsem si říkala, že je zralá na dětského psychologa, možná chudinka nechápe, proč má chodit každý týden k tomu chlapovi, který ji je ukradený a proč ji tam maminka odkládá, fakt nevím ?. Co myslíte? A ještě se Básníkovi počůrala v obchodě, ale evidentně to byla jeho chyba, tak ji ani nevyčinil a ještě ji přede mnou obhajoval.

VERONIKA PROSTĚ NIKA SLAVÍ SVÁTEK
Vlastně jsem s takto rozhozenou Nikou ani domů jet nechtěla a šly jsme si spravit náladu do obchodu ? měla jsem zálusk na H&Ms na Černém Mostě a na hračkářství a obojí jsme realizovaly. V H&Msu jsem si pořídila oranžové triko a pak kupu věcí pro Niku a k tomu krásné sluneční brýlečky (ty miminkovské srdíčkové 2 měsíce tomu rozlámala) a taky čelenku pro Niku a taky krásné beruškové ponožčičky pro miminko sousedů (narodila se malá princeznička Anička 28.1.). V hračkárně jsme pořídily také nějaké drobnůstky a taky kruh na cvičení ? pokud se donutím, tak abych měla šťíhlejší pas:-), ale jinak patří Nice na prolézání. Pak jsem ještě pořídila malou kytičku pro sladkou oslavenkyni a mohly jsme konečně domů. Babi mezitím ušila Nice zavinovačku na panenku a povlečeníčko do kolébky pro panenky, takže jsem stejně dříve ani domů nemohly:-) A po návratu jsme ji ještě popřály, no to bylo radosti. Velkou radost měla hlavně z kytičky, která měla píchnutého i motýlka a srdíčko s beruškou, o té mluvila ještě večer před spaním ? i když v té posteli mi tvrdila, že se ji kytička nelíbí a nemá ani motýlka a ani srdíčko, až mne donutila rozsvítit a kytičku se vším ji ukázat, pak spokojeně prohlásila, že se ji líbí a usnula, potvůrka moje malá provokatérská.. Ze zavinovačky měla velikánskou radost a z povlečení jakbysmet, takže teď nedělají s babi nic jiného, než že balí miminka do zavinovaček a pak je zase rozbalují (babi pak ušila ještě 2 menší pro malé panenky). Taky panenka miminko Hanička dostala nový ohoz včetně sukýnky, nového trika, ponožek a čelenky, super zábava se svlíkáním a oblékáním! Kabelička, brýlečky, čelenka a ještě skákací míč (překvapení od babi a tety) a vlastně sukýnka k tomu ? dárků více než dost, snad se trochu v budoucnu uklidníme a nebudeme prdelku tolik rozmazlovat.

HLÁŠKY ZE CVIČENÍ
V pondělí jsme byli tradičně cvičit a docela jsem čubrněla, co zase Nika předvedla ?

  1. Odmítala pozdravit a říci své jméno (vždycky chodí děti za cvičitelkou pohladit plyšáčkovi uši a říci své jméno) ? minule tam běžela několikrát a své jméno hlásila z dálky i s ulicí, kde bydlíme
  2. Když si měly mít jakoby obličej, bříško, nožičky atd., tak se pomalu rozbrečela, že ona se mýt nebude, neboť je čistá ? žádné hlášky že je to ?jako? nepomáhaly ?. Přitom vždycky předtím tuhle činnost dělala s nadšením
  3. Když se zpívalo a ukazovalo ?Hlava, ramena, kolena, palce, ?.?, tak do toho zpěvu začala cvičitelce a ostatním vysvětlovat že ?Nika nemá hlavu, má hlavičku, Nika nemá kolena, má kolínka, Nika nemá palce, má palečky?.atd?
  4. Při opičí dráze tam byla lavička, po které se děti měly plazit ? v minulosti tuto činnost absolutně odmítala, tentokrát se plazila sama a dobrovolně a hodněkrát
  5. Při přelézání kruhu jsem ten kruh nemohla držet já, ale teta, prostě nepřelezla, pokud to teta nepochopila a nepřišla ten kruh držet, pak byla spokojena?

Docela si ta moje princeznička vymýšlí, ale asi to máte doma všechny v černobílém, co? Musím říci, že mi to dává zabrat:-)

ODBĚR KRVE PO HRDINSKU
A dneska jsme jely po plavání do Podolí na krev, Niku jsem totiž ještě v porodnici přihlásila do nějakého výzkumu kvůli alergiím. Opět jsem ji od rána psychicky připravovala na paní doktorku a sestřičku a na píchanec, takže věděla co jí čeká a tvářila se, že se v podstatě těší a v žádném případě nebojí.
Nejdříve si tam na chodbě pohrála s nějakou holčičkou ve stanu a pak se šlo na věc. Upozornila jsem MUDr. ,že ji radši budu držet sama, že bude klidnější. Hledání žil bylo docela zoufalé, všechny se mršky schovaly, takže se píchalo do zápěstí. Nika koukala a opět rukou ani neškubla, jenom jak se ji v té žíle začala vrtat, neboť nic neteklo, tak se na mne podívala, že to jsme si mami nedohodly, ale naštěstí začalo kapat a tak jsem ji na to upozornila a pak už jenom spokojeně koukala, že krev kape a měla z toho radost a vydržela v poho na odběr 2 zkumavek. Nikdo, ani já, jsme nechápaly a všechny jsme chválily jako o život a Nika byla na sebe náležitě hrdá, pak si dala ručičku ještě zalepit, že to ukáže babi. Sice se sháněly obě ještě po nějakém bonbónku za odměnu, ale po ujistila jsem je, že to je zbytečné, neboť Nika to stejně nejí. Nezbývá než prohlásit mou dceru za hrdinku a přát si, ať ji to vydrží co nejdéle!

NOČNÍ ZPĚV A POVÍDÁNÍ
Taky vám děti v noci povídají a zpívají ze sna? Nika teda toho nakecá docela moc i v hodinách, kdy jiní spí ? vlastně když i ona spí:-) Tento týden mne však pobavila, když mi v noci zazpívala krásně celou písničku ?Cib, cib, cibulenka??. Taky někdy dostane v noci záchvat upřímného smíchu a když se probudím, tlemíme se spolu a často i s Božským, prostě ani spánek nám nebrání v zavření pusinky :-) Ale já prý nebyla jiná, ha-ha. Dokonce jsem byla i náměsíčná ? ale o tom třeba až v komentáři. A co vy, byly jste někdy náměsíčné nebo někdo z vašich příbuzných či známých?

KONEC
A protože je hodně hodin a musím běžet za mou kopretinkou milovanou, ani to nejdu kontrolovat a posílám to ? a tímto se zároveň omlouvám za chyby a překlepy?

Mějte se všichni báječně, užívejte bříška, hory a vše co lítá pozitivního kolem a nádherné dny přeje

Papa

Šulánek a Nika

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 09.02.05 20:33

Ahojky kocky a kotatka,

je to mozne, ze uz denicek vysel? No to byl fofr, ale jsem rada, i tak vysel zase s velkym zpozdenim, u mne tradicne! Vicemene se mi to hodi na pristi tyden, protoze jedeme v patek na hory do nedele a tak nebudu mit stejne cas:-))) Jenom aby mi Veronika neporodila, jeste bude muset vydrzet do toho 24.2. nejmene:-)))

Niku dneska musela babi vytahnout nasilim z postele, protoze uz bylo skoro 17h … od 15.45 ji budila a ona se branila, stale rikala, ze se jeste bude chvili valet a mezitim tvrde usinala, tak dneska bude uspavaci hodina asi dost pozde:-) Stejne musim vydrzet, nebot jedu ve 23h vyzvednout Bozskeho z bowlingu … no snad sama nevytuhnu…

Zatim se jdu venovat princezne, zrovna mi tady hraje nejakou prudici muziku z hraci skrinky, vyhrabala totiz v supliku hracky, ktere dostala tak pred rokem … a to je vzacnost, ze?

Tak papa a hezky vecer

Sulda

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 09.02.05 20:43

Ahoj šulánku,
super deníček, dost jsem se pobavila. Jsou ty naše holky prostě šídla. A to vymýšlení dobře znám. Filípek takhle jednou babičce vysvětloval, že se budeme rozvádět (příčinu jsme mu samozřejmě nezavdali ani v nejmenším).
Mějte se krásně a užívejte si s tou vaší kecálinkou
Jana od Filutků

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.05 21:32

Ahojky vsichni,

hlasime se skoro po tydnu, ze zijem Omlouvam se , za nasi neucast, ale posledni dobou na me asi dopadl spankovy deficit a vecer padam na pusu unavou a pres poledne, kdyz spi Ondra, tak Vikisek nespi a tak nejsem schopna nic kloudneho precist a napsat. kazdopadne denicek jsem si stahla a hodlam ho precist.

My jsme byli dnes na kontrole s Vikim, takze v 7 týdnech máme 4.8kg, coz je o dve kilca vic nez pri narozeni a 55cm, to je +7 cm, takze rostem jako z vody. Vsechno je OK, akurat ma trochu pretizeny jatra z toho odbouravani bilirubinu-kvuli zloutence a tak nas cekaji jeste tak 2× odbery krve. No ale hlavne, ze jinak je vse v pohode. Vikisek je zlaticko, rad se ale nosi a rano nechce spinkat, takze tak od 5 od rana mame doma veselo. Petrus, ja taky nemam rada, kdyz spi deti s rodici v posteli, ale tady uz jsem rezignovala a rano si Vikiho nechavame u sebe, taky aby nevzbudil Ondru, tim jak beci, preci jenom z loznice je to slyset min.

Srazik v Clovickove jste si uzili primove, doufam, ze se nejakeho pristiho srazu take zucastnime.

Tak to byla od nas jen rychlovka. Tehulkam drzim palec, at jim to uz rychle utece!

Zatim papa

Irena a kluci

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 09.02.05 21:44

Tak holky, s velkym zpozdenim jeste info od Hanky a Klarky, nejak jsem uplne zapomnela to prepsat:

V sobotu vecer:
„Cauky holky! Mame se skvele, spousta snehu, slunicko, co vic si prat? Chata je prestavena, jsou tu sprchy, na WC je teplicko. Pozdravuj ecko. Hanka a Klarka“

V pondeli v prubehu dne:
„Volala jsem na vysledku tripl testu. Hladina HCG je nizka, pr vady nehrozi, ale mohlo by byt mensi mimco, tak budu chodit casteji na UZ. Na plodovku nemusim, uf! Hanka“

Tak neco z mych restu zase splneno:-))), jenom soracek, za to zpozdeni, ale za chvili nam to Hanka vse napise sama. A s temi vysledky triplaku verim, ze bude vse ok a mimi mozna o nejaky ten tyden mladsi!

Jdu nahnat hadatko do vany, tak papa

Sulanek a Nika

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 09.02.05 23:06

Ahojky Jani,

boze muj, kde to ten Filipek vzal? No ja se vlastne nedivim, my ty vymyslecky mame kazdy den, jenomze ne kazdy den to ma takove nasledky jako tu minulou nedeli… Asi se mame jeste na co tesit, co? Ja si vlastne, kdyz jsem mela 3roky a chodila do skolky, vymyslela uzasnou story … zdrahla jsem ze skolky a kdyz mne potkala sousedka, tak jsem ji nalhala, ze mamka ma zlomenou ruku a tak jsem doma … ha-ha, no to byl pruser, nebot tahle sousedka se sverila jine, ktera s mamou pracovala a kamaradila a ta nevychazela z udivu, vyprasila mi kozich a odvedla mne opet do skolky … no mam se na co tesit.

Papa a at jste brzo zdravi vsichni, kolik vas tam doma je!

Sulanek a Nika

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 09.02.05 23:17

Tak a jeste dneska naposledy, za chvili jedu pro Bozskeho…

Tak si predstavte, ze krome toho, ze jsem snasela cely vecer Veruncino vymysleni, co ktere panence obleceme … a mami, tyhle rukavicky ano a tyhle ne, a mami tyhle boticky dame a na:,–( Elisce cepicku, no dobre, kapucka staci , Hanicce dame velkou plenku, aby se nepocurala, mala nestaci, maminko svlikni, maminko oblikni apod., tak kdyz jsem ji konecne ve 22h hodila do vany a sla nachystat pyzamko a podobne propriety, najednou mne beruska vola, ze to polila … no to jsem jeste netusila co, tak jsem tam klidne sla ji uklidnit … ovsem na zemi potopa, ach jo! 2cm vody vsude … proste sprchou osprchovala i zem a pak rvala jako tur, i kdyz jsem ji v podstate ani nevynadala, mohla jsem si za to sama, ze jsem ji tam nechala s tou sprchou a duverou, ze? Takze misto rychleho umyti vytirani koupelny a prani koberecku a hader, no suepr prace po veceru.

Chce se mi silene spat, ale neni sance … no myslim, ze Bozsky ze mne nadseny nebude, on rozjuchany a ja mrtvolka:-))))

Tak dobra nocka vsem a ty si Irenko odpocivej kdy to jenom je mozne!!!

A co dela Petrus s Veronicou a Lukaskem? Jak se vam dari?

Papa

Sulanek a Nika

Zuziky
Neúnavná pisatelka 16782 příspěvků 10.02.05 08:20

Ahoj kocky a kotatka!
Sulanku, moc hezky denicek, chvalim:-)
Jinak s tim vymyslenim- u nas je to uplne totez, Filip je schopny prekroutit uplne vsechno, nekdy nechapu, kde to bere… Vcera se dozadoval u babi nejake mnamky a kdyz mu rekla, ze mu nic neda, ze by se mamka zlobil, tak rekl: Mami je v praci, mami nevidi!- opravdu nechapu:-))) A vcera vecer, kdyz Jirka otviral vino (delali jsme si hezky vecer:-))) a neslo mu to, tak mu asistent Filipajda rika: Vem si na to nuz!:-))

Jo, taky s oblibou tvrdi: Ja jsem velky kluk!, ale kdyz po nem chci neco, do ceho se mu nechce, tak s uplnym klidem prohlasi: Na to jsem maly!:-)

Uz jsme se taky dostali do stadia Co to je ?( na muj vkus nejak brzy:-)))Filipek je schopny se takhle ptat porad a porad, v sobotu jedl polivku a
rika: Co to je?
Ja:To je polivka.
F.: to neni polivka, to je bonbon!
tohle probehlo tak 5* po sobe, mne uz cukaly nervy, ale chtela jsem byt hodna, tak jsem odpovidala do zblbnuti a kdyz se me po seste zeptal:Co to je?, tak jsem mu rekla: To je bonbon!, Filip se na me podival uplne znechucene a rika: To neni bonbon, to je polivka! Ty to nevis?
No situace na uskrceni:-))A myslim, ze bude hur…:-)))

Co je u nas jeste noveho?Snehu porad moc a moc a mrzne az prasti:-)
uz mam obe potrebne seminarky do skoly hotove, konecne:-) a v patek jdu po dlouhe dobe s kamaradkama juchat- jdeme zapijet rozvod jedne z nich, to bude zajimava akce:-)

V sobotu jde Jirka s Filipkem na fotbal- hraji v nejake telocvicne, tak uz se nemuzou dockat:-)je to akce z prace a rodinni prislusnici vitani, ale ja budu asi dospavat patek:-))

Iren, snaz se poradne odpocivat, ja vim, ze to asi moc nejde, ale zkus to:-)At te ty dve deti neskoli- stejne jsi sikulka, zvladat i skolu…

No nic, jdu neco delat, mejta se krasne, papa
Zuzka a Filipek unudlenec, bezteplotnicek:-)

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 10.02.05 09:40

Ahojky Zuzi,

Filipek je tedy taky pekna mluvka ukecana, no alespon je legrace, ze?:-)
S tou polivkou a bonbonem mne to pobavilo, situace jako z nasi domacnosti … akurat ty otazky „Co to je?“ jsou u nas uz davno a poprve snad kdyz ji byl rok, ale samozrejme v poslednich x-mesicich je na dennodennim poradku. Nejvic mne bavi, kdyz se treba toci dokola nebo beha kolem gauce jako silenec a pta se nas „Co to dela Nika, co to dela?“ a u toho se priblble chechta a chce slyset, ze dela blbosti:-)

Pravda, kdyz ma vytacivou otazku jako s tou polivkou a ja ji reknu nakonec, ze to je neco jineho, dostane zachvat smichu a je konec otazek, tak se alespon obe zarechtame:-)

Hezky si uzij damskou jizdu a i nasledny odpocinkovy den, myslim, ze si ho zaslouzis! A jak jsem cetla jeste v minulem denicku, ze ma Jirka pocit, ze sidis rodinu na ukor skoly … to se holt neda nic delat, pokud chces mit vzdelani, neco musis osidit a jeho povinnosti je ti spise pomoci nez ti to vycitat. Vsak ta skola jednou skonci a tobe pomuze i k lepsimu ohodnoceni v praci a i k lepsimu uplatneni v praci, ale holt by to radsi nekdo jiny vymenil za sve pohodli, v tomhle se vsak urcite nedas a jen studuj dokud jsi mlada!

Rychle odnudleni Filipkovi a papa

Sulanek a Nika

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 10.02.05 10:33

Ahojky kočky,

než na to zapomenu…VŠE NEJ… Mojánkovi k svátku…a nezlob maminku Mojánku :-)))

Šulánku, super deníček, hlavně taaaaakkkk dlouhý. Moravu jste si užily, jen co je pravda. A jak vás Nika dostala s tím spaním nespaním na sáňkách :-)))
Na srazíku jí to moc slušelo, úplně prokoukla v těch vláskách.

Je mi nějaký vedro, jdu se natáhnout…ufffff.

papa VAT

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.05 10:36

Ahoj holky,
kde to Filda vzal? Pak jsem si uvědomila, že se rozváděli rodiče jeho kamaráda, tak jsme si vysvětlovali, co to znamená. Že to bude z neznámých důvodů aplikovat na naši rodinu mě teda nenapadlo. :-) Školková historka taky dobrá, já jsem zase ve školce vykládala, že je taťka v jiným stavu. Přebrali si to tak, že je mamka. Pravda nebyla ani jedno :-)
Tak se mějte
Jana, toho času pracující

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 10.02.05 10:43

Taky se pripojujeme k prani k Mojankovi k svatku … tak jenom to NEJ… a spousta neskodnych lumparen a k tomu nejakeho super sourozenecka ti prejeme my dve holky Sulankovic!

Veroniko, tak jak se bydli v novych barvickach? Pekne jste si makli s uklidem, co? Ale uz je vse hotovo a musi to byt uzasne, nemohu se dockat na velke malovani u nas!

A co ostrihany Adamek? Taky chceme fotecku! Ja ted pripravuji fotky, ktere chci naloadovat, takze se dneska muzete tesit!

Papa a odpocivej matko

Sulda a Nika

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 10.02.05 10:58

To jsem se Jani opet pobavila a pak se divime tem nasim malym chytrolinkum, my nebyly lepsi:-))))

PApa

Sulda furt pracujici:-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.05 11:41

Ahoj Sulánku,
tedy poslala jsi krásný sáhodlouhý deníček,moc hezky jsem si početla.To jste si pár posledních dní opravdu užily každou minutku.Docela se divím,že Niku nebaví sáňkování.Ale děti často překvapují.Já kupuji nějakou hračku a myslím si,jak budou kluci nadšení a je víc potěší svazek starých klíčů s kotoučem na permici ,to jsou v sedmém nebi.Celý minulý týden se o ni handrkovali,tak jsem koupila v Jánkách ještě jednu,ale jinou barvu,tak se zase hádají o růžovou nebo zelenou.Právě o tu,kterou má ten druhý,je to sranda.

Srazík byl taky super,příště se snad taky zůčastníme.
A reakce Niky na básníka s následným chováním,tak to nevím.Je to nejspíš normální reakce dítěte,ale spíš od něho bych čekala víc pochopení a rozumu.Asi vůbec nic neví o dětských rozmarech a fantazii.Já byla stejná a nesmyslnými hláškami,které jsem v životě neslyšela jsem dělala rozbroje v rodině.Tedy zejména mezi máminými a tátovými rodiči.Oni se tak moc rádi neměli a já ještě přikládala polínka do ohně.Byla jsem za to prý trestaná,ale vše bylo marné.Básník by si měl uvědomit,že děti mají bujnou fantazii a rádi si vymýšlejí.Ale jak občas píšeš,bude to asi nemožné vyřešit.

Zuzko,to je dobře,že jsi se ozvala a snad se doma situace uklidnila,když si děláte hezké večery u vína,ne?To by bylo fajn.Koukám,že Filípek je taky pěkný éro s bohatou fantazií.To se máte na co těšit(asi jako my).Tak hlavně ať jste zdraví a chvíli to vydrží.

Já jsem teď doma a mám tu i rarášky,Nik začak kašlat a oba mají rýmu.Musím to zaťukat,protože dlouho byli zdraví.Nemám doma nakoupeno,tak jsem přemýšlela,co k obědu a udělala jsem ze zbytku brambor těsto na bramboráky.Protože ho bylo málo,nastrouhala jsem k tomu syrové zelí na jemno(trochu),a dala péct v pekáčku do trouby.No voní to tu náramně,ale jak to bude chutnat netuším.

Taky se na vás děti vrhají,jen co doma zasednete k počítači?U nás na to snad mají radar,jak ho pustím,začnou mručet a sedat si na mě.I když předtím třeba modelovali a bavilo je to.

Holky,nebyl jste někdo na slovenské Šíravě?Přemýšlím o letošní dovolené a dostala jsem tip.Budu se letos pomalu rozhodovat,aby to nedopadlo jako loni,kdy nevyšlo absolutně nic.O tom jsem tu ani nepsala,měla jsem období,kdy jsem moc nepřizpívala.Tak letos si dám majzla.Nik jede nakonec přece jen k moři(pokud se táta zase neodstěhuje,ha,ha)s n­ašime na 14 dní v červnu.Bohužel školku zavírají na šest neděl,jesle na měsíc.Já dostanu dovču maximálně tři týdny v kuse a to si můžu gratulovat,holky bez dětí jen 14 dní.Vašek dostane jen 14 dní a mamka si je vezme na týden na chatu v srpnu.Takže abysme to pokryly,musely bysme mít dovču zvlášť a to samo nechceme,když se přes rok skoro nevidíme.Ségra má bohužel od mého debilního švagra zákaz nám jakkoli s dětmi pomoct,a tchýni je nesvěřim ani na minutu-pije.Takže uvidíme,jak to dopadne.Ale my pojedeme jen někam k nám nebo na to Slovensko.Možná by nebyly marný jižní Čechy nebo Moravský kras.

Máme totiž od nemocnice dovolenou z části hrazenou a je tu opravdu bohatá nabídka.Asi vám,co se rozhodujete na poslední chvíli připadám padlá na hlavu,v únoru plánovat léto,ale já to mám radši dopředu zamluvené a naplánované.Jdu mrknout do trouby,všem co obědváte dobrou chuť přeje NIKA

katerina02
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 10.02.05 11:51

Ahoj Holky,

Sulanku naprosto vycerpavajici denicek, krasne jsem si pocetla. Krasne jste si moravu uzili, jen kdyby to nebylo tak daleko, vid. Nika je teda pekny cislo, ty horky chvilky v nedeli ti fakt nezavidim. V tomhle snad jednou budu mit vyhodu, ze se s Edwardem opravdu dobre zname a verime si, tak snad si budeme verit i tehdy, az si Tomas zacne takhle vymyslet.

Tomas ze spani sem tam prohodi slovicko, ale ze by mel nejaky delsi proslovy, to ne. Na rozdil od vas to nemame v rodine :)))

Uz jsem zkoukla krasny fotky Kajky a tesim se na ty od Sulanku. Ja jsem tam soupla dve z Lake District a jednu ze vcera kdyz byl u nas na navsteve kamarad na motorce …

Zuzko gratuluju ke skolnim vysledkum, myslim ty seminarky, jen tak dal. Ta konverzace o polivce a bonbonu me moc pobavila. Tomas mi taky kolikrat tvrdi nejaky nesmysl a bavi ho jak mu to furt dokola vysvetluju. Vetsinou toskonci presne tak jak popisuje Zuzka.

Odpocivej co to da Veroniko, za chvili bude fofr. Teeeeeda ale ze to uteklo, porad se vyklubani Tecky zdalo tak daleko a nejednou uz je to za par.

Tak jak jsem Tomaska chvalila, ze je moc hodnej, tak uz nam nastupuje zlobici faze. Sijou s nim vsichni certi, uz aby jsme byli na NZ a mohla jsem ho vypustit do prirody a at se treba stavi na hlavu :)))

Musim bezet,
zatim pa,
Katka a Tomasek

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 10.02.05 12:13

Cauky holky,

tak jsem galerky opravdu zahltila fotkami jak z oslav, Moravy tak i z minisraziku a nezapomente juknout na Kajku, Babu a Tomaska i na dalsi strance, jsou skveli!

Tak jdu cosi porobit nez mi padne hlava unavou na klavesnici, ale urco budu vse sledovat a ozvu se.

Papa

Sulda

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.05 12:58

Ahojky,

tak jsem konecne prelouskala cely denicek, teda Sulanku cinila jsi se a bylo toho cteni pozehnane:-) Nika je pekna lisanda, kdyz si takhle vymysli, holt to s temi rarasky nebude jeste jednoduche, ze. U nas by to zatim nebylo mozne z jednoho duvodu a to z toho, ze Ondrovi se mluvit nechce a tak zatim jsme ve stadiu vyckavani kazdeho noveho slovicka.

Fotecky z minisraziku jsou krasne, musim rict, ze Nice to mikadko fakt moc slu a i ostatni deticky jsou uz taaak velke.

Dneska se poprve chystam na cviceni, jsem zvedava jestli mi to fakt vyjde. Odpoledne jedu za mamou, hodlam ji tam ponechat obe ratolesti a vyrzit do fitka do posilky. To bude pak zitra boleni svaliku:-) No tesim se uz ted. Potrebuju nutne jeste aspon 6 kilo dolu a v jidle se nejsem ochotna momentalne omezit, uz kvuli mlicku pro Vikiho. A taky protoze jsem lina se hlidat a rada papam cokoladku:-)

Tak zatim se mejte

Irena a spol.

katerina02
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 10.02.05 13:09

Suldo tak jsem prave zkoukla ty fotky a jsou paradni. Ten spanek na sankach moc fingovane nevypada! Naprosto nechapu, jak jste Niku ostrihali proti jeji vuli. Tomas by se se mnou proste popral a ostrihat by se nenechal, pokud by nechtel. Ale moc ji to slusi.

Kristy nejak nemuzu Luku poznat, pripada mi hrozne dlouhej. U Adamka uz jsemsi na to zvykla.

Any to taky moc slusi, ani bych nerekla, ze ma nastvany oblicej, moc ji to slusi.

Uz se tesim, az se ke sraziku priste pridame.

Pa, Katka a Tomasek

katerina02
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 10.02.05 13:46

Holky,

pred casem jsem se ptala na zapis do skolky a diky moc za info. Zacala jsem hledat, ale narazila jsem na to, ze vsude je napsano bereme z tech a tech vesnic, tj. kazda skolka to ma pevne rozdelene. Jakou mate vy zkusenost? Vim, ze jste zminovaly, ze jste se byly podivat tam a tam a to se vam libi vic a to min. Do jake miry ma teda clovek svobodnou volbu? Nebo to zalezi na konkretni MS? Je mi jasny, ze soukromy MS jsou neco jineho, ted mluvim o statnich skolkach.

My spadame do Libne, vesnice kousek od nas, zapis maji v pulce unora, ale budou s nami pocitat, proste prijdeme az tam budeme, i kdyz je taky mozny, ze uz na nas nezbyde misto.

Ja bych Tomaska rada zapsala letos aby pristi rok mohl zacit chodit treba jen na par dni, bude zalezet na me praci a moznostech babicky, ale urcite bych chtela, aby byl alespon dva dny v tydnu v kolektivu.

Muzete mi prosim napsat jakou mate zkusenost s tou volitelnosti skolek?

Moc diky,
Katka

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 10.02.05 13:55

Cauky holky,

tak jsem si rano dala zavazek, ze dneska nejim, nebot vaha ukazovala nejake divne cislo, vydrzelo mi to vsak pouze do obeda a jelikoz jsem ponocovala a jsem desne ospala, nechala jsem se ukecat na obed … a hnedka je mi lepe:-)))) Asi se budu muset nad sebou zamyslet, jinak nikdy nezhubnu … a hlavne musim zacit cvicit … jenom o tom kecam a skuteck utekl … takze klobouk dolu pred Nikou i Zuzkou!

Niko, a co takhle jet na dovcu do Nizkych Tater? Dostal se mi do ruky letak s penziony a hotely z te oblasti a je to za hubicky, zvlaste penzionky a chaticky a moc hezky vybavene … teda alespon na obrazku. Planujeme jet s brachou, svagrovou a detmi a klido vas pribereme do party, alespon se bude dobre hledat nejaka pripadna chajda a 2 klucici rarasci k tem nasim holkam by se mi libili:-))))) Je to jenom takovy napad, ty vsak koukas asi po nejake prehrade, ze?
A s tim planovani takto brzo … bud v klidku, ja jsem sice obycejne planovac na posledni chvili, ale letos uz jsem taky premyslela co s letem, nebot pobyt u more by se vyplatil vzhledem k veku Niku zamluvit uz ted at to ma zadaro, pak jsme to vsak probirali s brachou a rekli si, ze takova dovca s holkami nekde na horach u nas ci na Slovensku by taky nebyla marna a zrejme to zrealizujeme. On totiz nevi jak na tom budou financne a u last minutes se deti plati a v nekterych pripadech docela dost, takze to letos mozna odbydeme mistne.

A jak dopadla ta mnamka v troube? Uplne mi zacaly teci sliny, mnaaaaaam! Tak at jsou rarasci co nejdrive zdravi!

Proc svagr zakazuje segre pomoci ti s detmi? To je docela ujete, co? A tatinek zatim seka dobrotu? Treba mu to vse konecne doslo…

Papa

Sulanek a Nika

tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 10.02.05 14:01

Ahoj holky,
tak jen bleskove :)) Opet nic nestiham - nejak si porad nemuzu zvyknout, ze jsem tady jen do pul treti a ten den mi vzdy tak silene rychle uleti…

Suldo, moc peknej denicek - koukam, ze na Morave jste si uzily kazdou minutku :)) A programek byl tak plny, ze ja bych asi po prijezdu do Prahy padla a tri dny nevstala :)) S Basnikem je to fakt skoda, ze se proste nemuzete nejak normalne o takovych vecech bavit :(( Najednou mi to doslo, jak pises ze vlastne k nemu jde jednou za tyden a mozna vubec nechape proc. Situaci ti vubec nezavidim - je to fakt hrozne tezky … :((( Snad se to casem vsechno tak nejak srovna… a do te doby bych asi zkousela s Basnikem komunikovat co nejvic. Ale jinak vymysly Niky i ostatnich deticek jsou paradni :)) Moc jsem se nasmala :)

Katko, vikend jste si kamaradkou urcite uzily moc fajn - muselo to byt bajecny :)) Ja se z Belehradu vracim asi o tri dny driv nez Braja s Lukou a taky se docela tesim, ze budu chvili sama :)) Takze uz organizuju vecirky, kino, atd :)) I kdyz vim, ze se mi po klucich urco bude styskat. No, a Tomasek ala motorkar je super - je videt ze je to spravnej kluk :)) No, a Luka je proste takovej celej trosku velikej :) Mne se sice moc vysokej nezda, ale tezkej je dost (myslim, ze skoro 16 kg) a obleceni nosi tak na 3 az 4 roky :))

Jinak - u nas se vcera stala neuveritelna vec - Luka rekl dve slova za sebou :)))) Rekl „paprika zluta“ coz je nejaka pisnicka co si zpivaji s Brajou. Dostal totiz rozbitou hadici od sprchy (strikala) a hral si jako ze ma mikrofon a delal nam domaci superstar :) Koukala jsem jako puk a Braja to s nim nalezite zapijel (Braja vinem, Luka samo stavou :))

Jo, taky se vcera projevil velmi kreativne v kuchyny - pomahal mi k obedu delat palacinky (Veroniko, koukam, ze jsme vcera mely stejny napad :), michal testo, naleval na panev, a pak se rozhodl to vylepsit a do testa mi vylil plny hrnek kafe. Takze misto asi 20 palacinek jsme jich meli 5 a ja byla rada ze aspon mame k obedu - zbytek putoval do zachoda, protoze kavove palacinky fakt nemusim.

Veroniko, vyrid Tecce at uz nezlobi - nepije, nekope a vubec, at si jeste pekne klidne chrupci v domecku :)) Jeste je zima, tak co by se klubala, ze? :))) Ledvinka urco bude v pohode. A gratuluji k staro-novemu bytecku. Uz tam byla pani na uklid?

Jani, Kajka je kouzelna - a dle fotek se zda, ze se ji v Anglii libi :)) Jinak, ja uz dlouho kojeneckou nebo balenou vodu nepouzivam na caj nebo mliko - na to pouzivam filtrovanou vodu z kohoutku - mame doma takoviou tu konev Brita. A kdyz davam Lukymu pit jen vodu, tak mu dam bud balenou nebo tu filtrovanou, ale to je jen malokdy - vetsinou pije nejakej caj. Zadne problemy z toho nema.

Esterko, prejeme uspesne zdolani zkousek, skoly, atd. - takze te tady ted nejakou dobu vubec neuvidime, co? Tak drzim palce at se to vsechno povede.

Mojankovi prejeme vse nej k svatku, rodice ktere ho budou poslouchat ;) a toho nejbajecnejsiho sourozenecka.

Ahojda,
Kristyna a Luka

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 10.02.05 14:07

Ahojky Katko,

zkusenosti nemam, ale neco jsem vyzjistila v poslednich dnech, kdyz jsem hledala skolky vhodne pro nas.

Takze kriteria jsou ruzna u ruznych zrizovatelu, ale vicemene podobna. Pokud chodi dite do skolky v miste bydliste (t.j. v miste, kterou zridila prislusna mestska cast ci obec), poplatek je tech nekolik 200-500Kc (jak kde) + stravne a posuzujou se ruzne veci jako zda jsi pracujici, svobodna matka samozivitelka, zda mas ve stejne skolce jine dite, atd. Timto systemem nasbiras nejake body a prideluji se mista ve skolce, pokud maji misto, vemou dite i kdyz je matka na MD, ovsem pokud neni, hledi se na body. A pokud je misto, vemou i dite z jine obce ci mestke casti, i kdyz nekde za to chteji vyssi poplatek.

V Praze tam u nas je v nasi mestske casti docela hodne skolem (cca 10) a tak je velky vyber a v ramci teto casti si muzes vybrat a pak doufat, ze misto dostanes a pokud v te konktretni pro tebe misto neni, doporuci ti skolku s volnou kapacitou.

Takze takhle to asi vypada, snad jsem trochu pomohla. Jo a aby jsi pobirala dale rodicovsky prispevek, muze dite do nejakeho takoveho zarizeni maximalne 5× do mesice, takze to je taky na zvazeni … pokud je hlidani, tak se dle mne oplati mu zajistit domaci ci kombinovanou peci do 4let.

Papa a dobry vyber skolky

Sulda

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.05 14:55

Ahoj holky,
tak Sulánku,oběd byl dobrý,ale upřímně,bramboráky do křupava smažené jsou lepší!!!To já jen v záchvatu méně kalorické stravy chtěla zkusit náhražku a ono to zase „nesklamalo“.Takže dietnější strava není holt to samý,jako ta ,na kterou jsme zvyklé.Ale dá se na ni zvyknout,pokud má člověk tu silnou vůli.Já s jídlem taky hřeším.Neumím se nakopnout,abych jedla opravdu hodně dietně bez veškerých lákadel.

Tou nabídkou na společnou dovolenou jsi mě fakt mile překvapila.Já vše prodiskutuji s Vaškem až přijede a domluvíme se.My chtěli jet už loni se Zuzkou ,ale ona chce mermomocí na hory a já zase spíš k vodě.Na hory radši v zimě,tak jsme jeli každý jinam.Ale máme v nabídce i hotel Panorama a ten se mi zdá dost dobrý.Je to www.hotelpanorama.cz a pořádají tam i večerní programy u hotelu nebo v hotelu,skrátka je tam i večer co dělat.Mám vybráno asi pět typů a i to Slovensko.

S mým švagrem je to zapeklitá věc,tváří se jak neviňátko,ale je to podvraťáckej bazilišek,dokonce už i naši ho konečně prokoukly.Snaží se skrátka ségru od naší rodiny pokud možno maximálně odizolovat a docela se mu to daří.Ona je tvárná a poddajná a dokonce o tom i ví.Ale otevřeně jsem si s ní o tom nepromluvila,nějak nevím,jak začít a teď když s ním čeká druhé mimi,tak by byla určo v opozici.Asi s tím nic nenadělám,ale mrzí to,už proto,že ona byla bezvadná holka,dokud se s ním nezapletla.Teď je z ní namyšlená snobka,bavící se jen s někým a nos má nahoru.My pro ně nejsme dost nobl.Můj muž u nich např. v životě nebyl doma a přitom se ségrou dobře vycházel,když jsme bydleli v Praze a ona za námi jezdila.A to nejsou kdoví co.Bydlí normálně v paneláku ale tváří se povýšeně.No nic,to je to nejmenší ,co mě štve.Dost lidí ,co o tom ví si myslí,že se stejně nic nezmění,i když s ní promluvím.Ale asi to nevydržím.

Já zase málem zapoměla,Moján­ku,vše nejlepší k svátku a at´se ta tvoje zaneprázdněná maminka ozve,někam vyrazíme!

Holky studentky,opět skládám hold,že studujete s dětmi na zádech,já bych se nechytala.Ale nejhorší je,že mě to brzy čeká taky.Takže studujícím zdar a na mateřské zvláště.Vy,co jste si to odbyly v mládí,jak to má být,máte klid a pohodu,ale my ,co jsme dostaly rozum až teď ,to máme trochu komplikovaný.Ale nejdu do toho dřív,než po stavbě,to by musel mít dem tak 50hodin,abych vše stíhala.Jdu vzbudit Páťu,zase by nevěděl,kdy má jít večer spát.Zatím ahoj NIKA

katerina02
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 10.02.05 15:05

Ahoj Kristyno,

Presne vim, o cem mluvis, ja sice chodim domu v 5, ale taky me to hrozne rychle utika.

Tak z Lukyho roste poradnej chlap, to je dobre. My si vystacime s oblecenim na 2 roky a jeste nam jsou obcas dlouhy kalhoty :((( No holt Tomasek nema bejt po kom extra dlouhej.

A kdyz si predstavim to koncertni vystoupeni, to musela byt legrace. A vidis, skola hrou, ve zpevu zapomnel, ze vlastne jeste nemluvi ve vetach a uz to tam bylo!! Takze po tatinkovi muzikant?

Krasne si uzij tech par volnych dnu, to je jasny, ze se bude stejskat, ale utece to jako voda.

Mej se, Katka

katerina02
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 10.02.05 15:11

Aha, tak uz je mi to jasnejsi. Diky moc za objasneni. Ja jsem se ohlasila v ty Libni, ale samo to tam budu nejdriv chtit videt. Jeste se snazim dovolat do Jesenice,ale nikdo to tam nebere a v Jilovem to nemaji ani na webu tak jsem se zatim nedopatrala.

Uz jsem se rozhlizela i po tech anglicky mluvicich, ale uz jsem ucinila predbezne rozhodnuti, ze tudy cesta neveda. Ceny se pohybuji kolem 10-15 tisic za mesic, tak to opravdu nepude.

Mej se a jeste jednou diky,
Katka

BaM
Kecalka 370 příspěvků 10.02.05 15:26

Ahoj holky!

Uf,?přelouskala jsem komentáře. Tedy činily jste se. Hlavně Jana, to je fajn, že jsi zase na netu!!!!!!!!!!

Já měla včera dovču, ale takovou napolo úřadovou. Jeli jsme k našim (je to asi 15 km od toho našeho rekonstruovaného domečku). Martin tam hned ráno odjel dohlížet na montáž nových oken. Jsou tam a je to moc hezké!!!! Já byla s Anežkou lyžovat na takovém pidikopečku za barákem. Docela ji to baví, ale jen asi tak čtvrt hodinky?pak jsme bobovaly.Bylo nádherně a trochu jsem si dokonce na sluníčku spálila nos. No, pěkně jsme se tam obě unavily a Any hned po obědě lehla jak špalek. Ve dvě už byla pěkně vyspinkaná a frčely jsme do Příbrami k notáři podepsat smlouvu na převod domu, pak energetika?..no prostě úřady L(((((((( Anežka ale byla celkem hodná a ani moc neprudila. Pak jsme jely omrknout ta okna. Z venku je to super! Zevnitř to ještě není začištěné a tak jak vybourali stará okna je to pěkný binec. Už se to ale rýsuje a fakt se moc a moc těším!!! No nějak se nám to tam protáhlo a do Prahy jsme dorazili až kolem 22 hodiny. My úplně zničení, Anežka sladce chrupkající v sedačce J))))))))) Přesun do postýlky proběhl v pohodě a já spala snad už ve sprše??ráno jsem zaspala a přijela pozdě na jednání do fabriky L((((((((

Jani, já Anežce dělám čaje už z normální vody z kohoutku. Nutrilon už jsem taky zrušila a pije normální mlíčko. Takže balenou vodu používám na ředění Kubíka apod.

Veroniko, s vanou nevím nevím. Já jela do Vrchlabí s tím, že ve vaně porodím a nakonec jsem tam ani nevlezla. Vůbec mi nedělala dobře jakákoli poloha vleže, nebo pololeže a tak mi úplně stačila teploučká sprcha. Na porod samotný jsem byla opravdu ráda za porodní stoličku. Na stole bych snad neporodila. A jak jsem teď četla poslední popis porodu??Kdy Vám bude doktor klečet u nohou, že J))))))?

Taky jsem se konečně chytla na diskuzi školky a dneska zavolala do školky v té naší vesnici?..15.3­. JDEME K ZÁPISU!!!!!!! Je to vůbec možný že ti naši drobečci budou už chodit do školky? Ach jo??.

Ještě vše nej Mojánkovi k svátku!!!!! Pumpni mamku o spoustu dárků!

Jo a přece jen jsem chtěla ještě napsat jak dneska ráno moje zlatíčko reagovalo na pokyn sundej si pyžamko?.?Na to zapomeň kámoško!? Síla co. Já nevěděla jestli se mám řezat smíchy, nebo jí vyčinit!

Šéfové na mě valí mraky práce tak se na to jdu vrhnout ať můžu brzo domů?

Mějte se skvěle!

Pa Blanka+Anežka

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 10.02.05 15:47

Ahojky Blani,

pekne narocny den jste vcera meli, uff, ale dobre jste to zvladli a k tomu i lyzovacka a bobovacka a urady, sikulky! A z ?Na to zapomeň kámoško!? se tady rezu smichy, to je bomba a vyrok tydne:-))))))

Papa, taky jdu makacenko

Sulda

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 10.02.05 15:52

Jo JANI,

k te vode … ja taky pouzivam na vareni caje uz hodne dlouho vodu z kohoutku, mliko umele nepijeme, nebot donedavna stacilo kojeni a ted uz pije normal mliko a kdyz jsem predtim pouzivala umele mliko na pripravu kase, tak jsem taky pouzivala prevarenou vodu, prestala jsem s kojeneckou na vareni asi v 1 roce, vyjimecne jsem to porusila i drive. Na piti ma Nika vetsinou caj a pokud nahodou redim nejaky dzus, tak redim „dobrou vodou kupovanou“ a taktez ji klido nabidnu napit se z me lahve s kupovanou vodou, z kohoutku bych podala piti k prime spotrebe pouze v pripade nouze (t.j. vyjimecne).
Pravda vsak je, ze voda v Anglii je tak hnusna, ze se snad ani z kohoutku pit neda, ovsem prevarenou bych ji klidne Kajce davala … tim myslim caje delane z takove vody.

Papa, fotecky mate uzasne

Sulanek a Nika

letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 10.02.05 16:13

Ahojky,

Šulánku moc hezký a povedený deníček. Víkend na Moravě jste si patřičně užily, že? Prohlídla jsem fotečky a musím říct, že Nice nový účes opravdu moc sluší. Je to úplně nová krásná holčička. A s tím vymýšlením tedy neporadím. Je to docela síla, co se v těch maličkých hlavičkách dokáže urodit. A v kombinaci s nepochopením a nedůvěrou Básníka to může mít katastrofální následky. Já si taky myslím, že Nika moc nechápe, proč tam má zůstávat s člověkem, kterého vidí jednou za týden a kterého maminka moc nemusí. Promiň, je mi jasné, že jí to neříkáš, ale ony to ty lištičky vycítí. Je to pěkně zamotané a myslím si, že tohle vyřeší pouze čas.
Karolínka si taky pěkně vymýšlí, ale ne zas tolik. Zatím je pouze přeborník na odmlouvání. Když např. argumentuji, že ostatní děti už spinkají, následuje odpověď :?Děti nespinkají?, pokud se jí snažím vysvětlit, že ostatní děti chodí na nočníček ?Nechodí děti na nočníček? a tak to pokračuje dále. Situace s Filípkovou polívkou by u nás taky mohla nastat, na to má talent dokonalý.

Holky, my jdeme z jedné rýmy do druhé, nevím už, co mám dělat. Vždycky se to nějak ustálí, ale za 3 dny začne kašlat a za další 2 dny má rýmu jako trám. To je dneska. Tak snáším i ty její rozmary ? na nákupu si vynutila jahody, dvakrát se počůrala a teď vylezla z postýlky se slovy ?Kájinka už spinkat nebude?. No pochopitelně, že nespala vůbec.

Připojujeme se k přání Mojánkovi k svátku, ať lumpačí pouze přiměřeně a maminku moc netrápí.

Veroniko, jen hezky odpočívej, Tečka vykoukne co by dup. Taky jsem se chtěla zeptat, jak se bydlí v nových barvičkách a hlavně, jestli je to teď na Vinohradech lepší a už jsi si zvykla. Nebo stále uvažujete o něčem úplně jiném?

Niko, já se vůbec nedivím, že už teď přemýšlíš o dovolené. Já bych to taky měla ráda vždycky s pořádným předstihem, ale Pavel prostě odmítá dlouhodoběji plánovat. Myslím si, že Slovensko není k zahození, já jsem s našima jezdila hodně do Tater a moc se mi tam líbilo. Když se to potom večer proloží nějakým termálkem, tak to nemá chybu.
My letos budeme relaxovat u anglického moře a českých rybníků. Docela se těším, že bychom s Kájou zkusili podniknout nějaký vandr, už by na to měla věk. To by byla paráda. Nebo ji nechápe v opatrování babičkám a vyrazíme sami.

A s tím jídlem nejsi sama, taky se mi moc nedaří. Snad jediné, co se mi podařilo, že ráno místo chleba nebo rohlíku snídám musli s bílým jogurtem. Ale tím fakt nezhubnu. Ale včera jsem dobrala antibiotika, tak si nechám do začátku příštího týdne klid a pak se pokusím začít po ránu běhat. Snad se donutím vstát.

Holky, já jsem tak ráda, že tu školku nemusím řešit. Jedna babička je totiž ředitelkou ve školce, tak to snad nebude problém tam Káju dostat, až to budeme potřebovat. Výhodou ale je, že koncem tohoto roku odchází do důchodu, tak se tam nebudou potkávat. Pravdou je, že u nás asi zvykání nebude problém, ona tam chodí hrozně ráda.

Kristy, tak z Luky bude nová Superstar? Je to šikulka a uvidíš, že se rychle rozmluví. A pak se poddá i ten nočník. A vůbec se nedivím, že Ti to v práci tak utíká. Přeci jenom je to kratší a tím pádem i příjemnější. Hlavně, když je stále co dělat. Karolínce se v Anglii fakt moc líbí, když se zeptám,a jestli chce jet domů, tak odpovídá ?doma líbí? a pak se zeptám, jestli v Anglii budeme taky, tak odpoví ?v ?Agii líbí taky?. Mně se tu líbí taky, ale někdy je to hrůza. Nevím, jak budu v létě vysvětlovat, že písek prostě není. Asi se fakt budu muset naučit řídit na levé straně, abychom mohly jezdit na písek k moři.

Pavel občas pracuje u jednoho truhláře a to se nestačíme divit, jak se tu truhlářské práce dělají. Nedávno vyměňovali v domku dveře. Koupí se polotovary v obchodě, na místě se teprve hoblují a dodělávají (na koberci) a nakonec se tam i lakují. No, hrůza. To bych asi vyletěla z kůže. Mně stačilo, když doma Pavel pasoval kuchyň a měla jsem toho plné zuby, co zase všechno musím uklízet.

Ivčo, prosím, prosím, pošli fotečky domečku i na můj e-mail. Díky, díky.

Já jdu trošku pofackovat nádobí a pak s tím malým nespavcem vyrazíme na chviličku na hřiště na houpačky.

Jana a Karolínka (dožadující se, že Kájinka bude chvíli písat babičce)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.05 18:12

Ahojte všetci,
som na chviľku na nete,tak napišem v rýchlosti čo sa u nás deje.Už je to definitívne,že naše manželstvo sa končí a momentálne sme v rozvodovom konaní. Návrh podal manžel.Aj napriek všetkému čo sa stalo (mimochodom na Vianoce „praskla“ jeho ďalšia známosť) je mi to veľmi ľúto a znášam to veľmi ťažko.Momentálne sme s Miškou u maminy,potre­bovali sme sa obe dať psychicky doporiadku… Manžel sa veľmi zmenil a každý deň ma čaká od neho niečo nové, s čím príde (ale nič dobré, aby ste rozumeli),stále doma len vyhukuje,nadá­va,vyhráža sa,správa sa ku mne ako k poslednej chudere… A to všetko pred Miškou…Ta sa začala inak chovať,bojí sa keď niekto pred ňou zvýši hlas a pod. Dokonca keď začal muž hučať, zapchala si ušká a hovorila „bojím tata, bojím tata“… Je toho strašne veľa a ja momentálne prežívam jedno z najťažších období svojho života… Bojím sa samoty, ale takto žiť už ani ja nechcem… Rodina a láska sú pre mňa všetkým - o to je to ťažšie…
Ospravedlňujem sa za toľko pesimizmu, ale inak sa z mojej strany teraz nedá…
Nereagujem na nič, lebo som teraz úplne mimo a už dlhšie som nič nečítala.
Dúfam, že sa čoskoro s Miškou cez toto obdobie prenesieme a aj nám svitne na lepšie časy…

Zatiaľ sa majte všetci moc pekne. my sa ešte ozveme…

Papa KaMi

letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 10.02.05 18:46

Milé holčičky,

je mi tolik líto, čím vším musíte procházet. Katko, ale na Tvém místě bych doopravdy nelitovala, že Vaše manželství končí. Pokud se manžel neumí chovat a dokáže takto vyděsit Mišku (kterou podle Tvého vyprávění měl doopravdy rád), tak byste stejně šťastné nebyly. Kdyby byl jen trošku rozumný, tak se všechny nepříjemné věci kolem rozvodu mohou odehrávat v klidu a bez zbytečného trápení, které je už tak dost veliké.

Uvidíš, že to všechno s pomocí Mišky a rodičů zvládneš, možná i přicházející jaro pomůže. Zkus se třeba zakousnout do nějaké činnosti, která by pomohla se odreagovat a zároveň trávit čas s Miškou. Napadá mě například pomáhat organizovat nějaký program v Mateřském centru nebo něco podobného. Ale samo přicházející jaro určitě dostane i trošku sluníčka do Tvého života, budeš se cítit líp a časem všechno přebolí. Uvidíš, že Vás s Miškou bude moc a moc dobře.

Kočičky, přeji hodně štěstíčka, pohodičky a hlavně velký ranec síly do dalšího života. Fakt je to někdy boj.

Jana a Karolínka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.05 20:04

Teď mi spadl komentář pro Mišku a Katku,takže znovu:Milé kočičky,přeji vám,aby všechno to zlé brzy přebolelo,konec světa není,život nekončí(i když máte určitě ten pocit),ale pro vás dvě vlastně začíná něco nového,lepšího­.protože s tím nenapravitelným proutníkem by to stejně stálo za starou bačkoru.
Ať vám co nejdříve přeběhne přes cestu hodný taťka,manžel, milenec ,který si vás bude vážit a bude vás mít moc rád!Hlavně ať se to co nejméně dotkne Mišky,a brzy na to špatné zapomene.
Skvělá a hodně důležitá je opora v rodině,kterou vy naštěstí máte.
Ať už je rozvod definitivně za vámi a začnete novou ,lepší životní etapu,která bude podle vašich představ.Uvidíš Katko,že budeš nakonec ráda,že podal žádost o rozvod on,protože ty by jsi se k tomu třeba neodhodlala a trápení byste měly ještě několik let delší.Přeji hodně štěstí a ať se vše brzy v dobré obrátí.Držte se pá NIKA

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.05 20:04

Teď mi spadl komentář pro Mišku a Katku,takže znovu:Milé kočičky,přeji vám,aby všechno to zlé brzy přebolelo,konec světa není,život nekončí(i když máte určitě ten pocit),ale pro vás dvě vlastně začíná něco nového,lepšího­.protože s tím nenapravitelným proutníkem by to stejně stálo za starou bačkoru.
Ať vám co nejdříve přeběhne přes cestu hodný taťka,manžel, milenec ,který si vás bude vážit a bude vás mít moc rád!Hlavně ať se to co nejméně dotkne Mišky,a brzy na to špatné zapomene.
Skvělá a hodně důležitá je opora v rodině,kterou vy naštěstí máte.
Ať už je rozvod definitivně za vámi a začnete novou ,lepší životní etapu,která bude podle vašich představ.Uvidíš Katko,že budeš nakonec ráda,že podal žádost o rozvod on,protože ty by jsi se k tomu třeba neodhodlala a trápení byste měly ještě několik let delší.Přeji hodně štěstí a ať se vše brzy v dobré obrátí.Držte se pá NIKA

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 10.02.05 20:52

Ahojky holcicky,

teda to jsou veci, je mi to mooooc lito, ze i presto, ze jsi dala tomu svemu dalsi a dalsi sanci, tak vsechno tak strasne „zbabral“ a jeste k tomu se chova jako hulvat!
Trochu mi to pripomina pribeh me kamaradky se stejne starou holcickou, donedavna vypadalo vsechno jako idealni manzelstvi, bylo sice zavahani pred rokem a neco, ale vyhrabali se z toho a pokracovali, sice ne vse bylo idealni, ale kamaradka se snazila si nestezovat a v podstate delala doma absolutne vsechno, i ty backory mu chystala pri prichodu domu … proste idealni manzelka. Manza jeste udelal bohate vanoce (drahe darky), pomiloval se s ni a pak to tesne po Novem roce skoncil a to s tim, ze ji nikdy nemiloval a nema ji rad a ze nebyt toho skveleho servisu, ktery mel od ni doma, skoncil by to uz davno a dalsi a dalsi nechutnosti. No jo, ono bylo divne, ze je furt v praci a i v noci (dela vedouciho v jednom odevnim obchode) a ackoliv se k jine zenske nepriznal, je to vice nez jasne. Doslo to tak daleko, ze se kamoska pristi vikend s tim prckem stehuje a nema nic a jeste se snazi ji dotlacit k podpisu nejake smlouvy pro rychly rozvod a je hnusny, ze mu to nechce podepsat … jo, a tak seriozne ten chlapik vypadal…
No, chtela jsem ti rici, ze v tom nejsi sama a nektere chlapi vubec nechapu, ale zenske jsou silne a zvladnou i nemozne, takze neboj, zvladnes to i ty a toho praveho urcite s Miskou najdete az to preboli a ani nebudes vedet jak a urcite najdete stesti!
Hlavne se snaz uchranit Misku tech nechutnosti, staci, ze citi z tebe, ze neni vse ok, nemusi to slyset a videt na vlastni oci!

Kdykoliv nam napis tady na ecko nebo na maila, budeme se snazit te podporit alespon psychicky a pokud se budes chtit odreagovat, prijed do Prahy za nami, u nas budes vzdycky vitana!!!

Drzte se zlaticka, bude lepe!!!

vecny optimista Sulanek

letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 11.02.05 00:51

Ahojky,

všichni už asi chrupkáte v pelíšku, ale mně nedá se podělit o dnešní perlu naší princezny. Před spaním jsme četly pohádku o Šípkové Růžence a na konci jsem se dívaly na obrázek, kde se princ a princezna drží za ruce. Karolínky jsem se zeptala, proč se za ručičky drží. A odpověď: „Dělají kolo kolo mlýnský“. Fakt mě pobavila.

Dobrou noc

Jana a Kajka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.05 08:28

Ahoj holky statecne!
Je mi Vas taaak lito, strasne moc..Kati, ver, ze se vse brzy spravi a budete s Miskou obe moc a moc stastne- i bez manzela a tatky. Chapu, ze je to pro tebe tezke obdobi, ale zivot s nim by byl asi jeste horsi…

Drzte se… Posilame aspon trosku dobre nalady,
Zuzka a Filipek

katerina02
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 11.02.05 09:53

Ahoj Katko a Misko,

Je mi moc lito, ze musite prozivat takove trapeni. Mela jsi velkou smulu, ze jsi potkala nekoho, komu jsi dala vsechno a on si to nezastouzil. To je opravdu skoda a boli to moc. Ten rozvod sam o sobe je ale v tehle situaci spis vyhra, i kdyz to ted tak treba nevypada, je to mnohokrat lepsi, nez kdyby jste zustali spolu a ty jsi se dalsich mnoho let trapila.
Musi to ted byt moc a moc tezke, my co jsme to neprozily si to mozna ani neumime predstavit, ale muzeme te i takpodporit a jedno je jiste, preboli to!!! Urcite. Prijde jaro, oklepete se z toho nejhorsiho a brzo prijde nekdo, kdo si vas obe zaslouzi. Pevne tomu verim a drzim vam palce.

Katka a Tomasek

katerina02
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 11.02.05 09:58

Ha ha, tak to je dobry. No brzo uz ti to tak lehko neprojde, brzo budeme muset vysvetlovat ......
Hezky den, Katka (tady je hnuuuuuusne, asi 5 nad nulou a mrholi - fuj. Jak je u vas?)

tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 11.02.05 11:07

Ahoj Katko,
u nas je uplne stejne hnusne - radsi ani nevystrkovat nos :((( Uz aby tu bylo jaro :)

Pa,
k…

letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 11.02.05 11:43

Ahoj Katko,

tady je opět z okna docele dobře, prosvituje sluníčko a rozhodně neprší. Stejně mám pocit, že je tu rozhodně víc sluníčka než v Čechách. Každý den se alespoň na chvilku ukáže. Snad se dostaneme ven, Kajka má rýmu jako trám a od rána kašle.

Jana

Zuziky
Neúnavná pisatelka 16782 příspěvků 11.02.05 11:58

Ahoj holky!
Kde jste dneska vsechny?Ze by holky Prazacky uz uzivaly vikendu?:-)))Ne, jen vas zlobim…:-) Ja si jdu uzivat uz za chvili, tak si musim rypnout, at si nepripadam blbe:-)))

Dobra zprava, Filip ma jaterni testy v poradku, nejake spec.vysetreni na protilatky sice prokazalo, ze prisel do styku s mononukleozou, ale nejspis ji neprodelal- hip, hip, huraaa!:-)

Koukam, ze tady dnes pisou jen holky z ostrovů:-)V Karvine je taky hnusne- chvili snezi, chvili prsi a chvili nic..:-)Hlaska o Sipkove Ruzence nema chybu:-)U nas ted vede Karkulka a Filip chodi: Jsem vlk. Kam jdes? Co to neses?- zvlada to i 10*dokola:-)Nekdy mam hlavu na prasknuti…:-)

Jeste se ozvu, zatim papa, Zuzka a Filipek

tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 11.02.05 12:07

Zuzko, to je parada, ze jaterni testy jsou v pohode. Tak ted jeste zvladnout tu rymu :))
Ahojky,
 k…

Zuziky
Neúnavná pisatelka 16782 příspěvků 11.02.05 12:49

Ahoj Kati,
ryma- to je mala vec:-)Tu my mame skoro porad:-)))
No nic, jdu si uklidit pracovni stul, at to tam nemam jak v chlivku…:-)
Asi se ozvu az v pondeli, tak se mejte krasne, pekny vikend, briska at nezlobi a necpou se ven, deti at delaji jen male lumparny a tak…:-)

Papa, Zuzka a Filipek

Zuziky
Neúnavná pisatelka 16782 příspěvků 11.02.05 13:25

Ahoj holky!
To jsem jeste ja, nasla jsem na „rodine“ nadherny clanecek- teda me pripada nadherny, az mi tekly slzicky- a hlavne je pravdivy, tak tady ho mate, at se potesi ty nase mamovske dusicky:-)
Deset věcí, po kterých se vám bude u vašich batolat jednou nejvíce stýskat
Nebo se vám stýská už teď?

10/ Šustění plenek, když běhají

9/ Jak jejich bříška vykukují mezi košilkou a kalhotkami

8/ Jak říkají slovo MÁMA

7/ Jak mokré jsou jejich polibky

6/ Jak se umějí proměnit zpátky v miminka, když jsou unavené

5/ Jak jim můžeš změřit teplotu, jenom když držíš jejich ručičky

4/ Jak všemu věří

3/ Způsob, jak předvádějí telefonování

2/ Jak vypadají jejich vlásky, když se ráno vzbudí

1/ Jak drží tvůj obličej ve svých dlaničkách a říkají „Mám té rád/a“

Krasny vikend s nasimi milacky preje Zuzka a Filipek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.05 13:44

Ahoj kočky,
v HK je taky hnusné počasí,ale neprší a je tepleji nežli v předešlých dnech.Ale všude jsou louže a teď jsme se dobelhali ze školky,šli jsme pěšky a kluci jsou jak vodníci,protože vymetly všechny kaluže po cestě.

Dnes jsem pro ně šla brzy,protože si na mě Nik vyškemral,abych pro něj přišla po obědě,tak to byla hoňka.Do školky jsme dorazili v osm třicet,já hnala od devíti do posilky a o půl dvanáctý už jsem měla být v jeslích pro Páťu.Mezitím nakoupit něco k večeři.Na velký nákup zajede zítra Vašek sám s klukama autem.Já budu v práci a je to tam teď prý náročný,dětí plný stav a žádný prkotiny,tak to hezky uteče.(to mi sdělila kamarádka v posilovně).

Musím vám říct,že včera jsem se docela „pobavila.“Vašek přijel z Prahy večer a říkal,že mu šéf udělal přepadovku v pondělí v Praze.On byl na černo taky doma,aby pohlídal kluky,já měla noční.A když v úterý přijel do Prahy ,tak tam na něj čekal a kde že byl přes noc.Vašek se spiklenecky zatvářil a že jako spal v Praze u kamaráda.Přitom mrknul,jako že byl u baby.To je jediný argument,který jeho šéf dál nerozváděl.On si tam občas nějakou tu bokovečku prý přivede.
Vašek říkal,že si připadal,jak ve filmu S tebou mě baví svět,jak Pavel Nový jezdil za manželkou a dělal,že má milenku.Nejdřív jsem se zhrozila,co že si to vymýšlí,ale pak uznala,že nic jiného by mu neprošlo.A nakonec jsme se tomu zasmáli oba dva.

Jdu se naložit do vany,neboť jsem ještě spocená z posilky.Dneska mě bolel celej člověk,tak jsme tak nebejčily.

Zuzko,to jsem opravdu moc ráda,že ty testy dopadly Filípkovi takhle dobře.Tak se opatrujte a nestonejte.

Pište a užívejte páteční odpoledne,asi nejhezčí část týdne!NIKA

katerina02
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 11.02.05 14:16

Ahoj Zuzko,

To je moc hezky, jednoduchy a pravdivy. Normalne jsem mela slzy v ocich, kdyz jsem to docetla a zrovna na me kolegyne zezadu vybafla a neco chtela. Nastesti :(( mam desnou rymu a tak jsem stejne takova cela uslzena.

Ja vim uz ted, jako asi vsechny z nas, ze se mi po vsech zminenych vecech a po rade dalsich okamziku, pocitu, vuni atd. bude hrozne styskat a skoro uz se mi styska dopredu. Ale zase budou jine veci a zazitky a - mozna krome puberty :)) - kazdy vek ma svoje kouzlo.

Ale jsou ty prdolkove prave ted uplne k sezrani, to je teda fakt!!!!!!!!

katka

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 11.02.05 16:22

Ahojky kocky a kotatka,

konecne se hlasim a snad budu mit ted trosicku vice casu … teda na cas … zrovna jsem dokoncila dneska kvartalni reporting a kupodivu sef uz nemel zadnych dalsich vyhrad a dotazu, takze juchuuuu! Jeste mam teda jeden hnusny restik, ale to tak maximalne den prace a pak uz jenom normalni rutina … i kdyz jak tak o tom premyslim, asi se budu muset pustit do plneni velkeho ukolu, ktery mam na tento fiskalni rok … ale chvili oddechnu, to zase jo:-)

ZUZKO, teda ten clanecek je fakt nadherny a dojemny, stejne jako ty a Katka jsem objevila po docteni slzicky v ocich, slzicky dojeti a styskani se … tohle muze stejne pochopit jenom matka (pripadne otec), kdysi by mi to takove neprislo. Jak ja jsem stastna, ze jsem maminka!!!
Je super, ze Filipkovi testy jsou ok, huraaaa! Urcite se ti ulevilo, ze nemusi byt na dietce.

Jsem zvedava, jak to dopadne s vikendem … Basnik vcera psal, ze ma horecku a ze da dneska vedet zda se z toho neco vyklubalo ci zda je ok, tak se tak trochu modlim, at se vyklube:-))) Nic spatneho mu nepreju a dokonce jsem si naplanovala fitness den, ale pokud mi Nika zustane, taky si holt poradim a nejak to zkombinujeme, treba spolecnym bazenem.

Dneska se s jidlem zatim drzim, ale mam ukrutny hlad, ovsem ta vaha rano byla na vyhozeni z okna … se nemohu divit, kdyz jsme vcera sezraly doma velkou coklisku s mandlickami, co?

Taky jsme se vcera opet staly vydavaci ovladacu do garazi (same lahudky dostavam) v baraku a tak jsme mely doma den otevrenych dveri a kmitaly nahoru a dolu a vysvetlovaly a tak a po 22h jsem si rekly, ze uz snad nikoho nenapadne zvonit … jak jsem se mylila, kdyz mi pred pulnoci zvonil zvonek a to tak, az mne vzbudil … zbytek domacnosti hrala mrtveho brouka:-))) A ackoliv jsem rikala, at prijdou dalsi den, ten clovek mne slusne prosil a omlouval se, tak jsem se prevlikla a sla otevrit a tim se totalne probudila a tak jsem tak skoro do pul treti pracovala, proste blazen! Vsak jsem se rano nemohla posbirat z postele a Nika si v klidku chrnela se mnou opet do 8.05, zajimave, ze o vikendu ji to ani nenapadne.

NIKO, preju co nejklidnejsi nocni, uf, jak ja te obdivuji a to myslim uplne vazne!!!

JANI, Kajka mne rozesmala s vysvetlenim drzeni za rucicky, ha-ha:-))) ale melo to logiku!
U nas si Nika docela rada hraje kolo, kolo, mlynske a kdyz nema s kym, veme si sama dokola 2 panenky, spoji jim rucicky jako a zpiva a chodi do kola, je k sezrani! Anebo si k tomu prizve jeste nejakeho „dobrovolnika“ a seradi nas na stridacku …clovek-panenka-clovek-panenka a zase zpivame jako o zivot a tancujeme …tahle varianta je teda narocnejsi pro toho „dobrovolnika“, nebot Nika to vydrzi i pul hodky a pak se ji musi nenapadne odvest pozornost jinam:-)

Jdu si udelat kokteil, jinak padnu hlady…

Papa a hezky vikend vsem preje

Sulanek a Nika

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 11.02.05 17:30

Ahoj holkyyyyyyyyyyyyyy!

Jsme doma,nestíhám,ani číst,natož psát a jsem totálně hotová.Zítra jedem do IKEA koupit nábytek do obýváku,takže asi nebude čas na připojení,ale v neděli jde manža na noční,takže budu číst a číst a číst…

Papa
Hanka,Klárka a Arturek 18.tt

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 11.02.05 18:30

Ahojky kočky,

uf, vy se teda činíte, chválím chválím.

Já byla dnes totálně k nepoužití. Jeli jsme s Adámkem a babi (bez ní bych to opravdu nezvládla) do nového sídla naší firmy, což je úplně v centru ve Vladislavově ul. Jeli jsme metrem - pro Adámka vláčkem, což byla super zábava - pro Adámka. Jenže lilo, takže ještě k tomu deštník, Adámek stále lítal do kaluží, až posléze si nechal vysvětlit, že se kaluže obcházejí. Cestou tam to bylo OK, ale cestou zpět jsem už teda nemohla, myslela jsem, že mě to břicho převáží a klesne ke kolenům,… do toho mě příšerně bolela záda, ale potřebovala jsem tam dát konec neschopenky, začátek MD… ano od 10.2. jsem na MD!!!!!! Sice to šlo poslat, ale chtěli jsme si udělat výlet :-))) vláčkem - metrem. Nakonec jsem tam podepisovala další pracovněprávní věci a ještě nějaké korporátní věci, které jsem dělala na poslední chvíli. Byla jsem ráda, že jsme dorazili domů, udělala jsem jen těstoviny - omáčka už byla hotová a mrskly jsme s mámou Adámka do postele…s křikem, ale přece jen po chvilce usnul, jak byl uťapkaný. Já byla ráda, že se mohu natáááááhnouu­uutttt. Pak jsem musela zkouknout Gilmorova děvčata, a to se už Adámek vzbudil.....takže jsem se k netu dostala až teď.

V barvičkách se nám bydlí skvěle. Ony tu už nějaké byly, ale MUSELA :-) jsem to změnit, nicméně na Vinohradech - Žižkově jsem si nezvykla. Nicméně k nějakému stěhování vlastně může dojít, až budu zase chodit do práce a vydělávat, protože z jednoho platu by se hypotéka nezvládala splácet. No tak to tu musím vydržet :-(((((((( (((((( ((((((( Z toho vidíte, jak moc jsem z toho nadšená, ale v Modřanech se nedá být. Šulánek může potvrdit, že pro 4 lidi a psa to tam opravdu není.

Galerie - fotogalerie, to je síla co??? Jak info Šárka, že si to mohou stahoval pedofilové...... tak musíme dávat bacha.

Hubnutí: Šulánku, neboj, ono se to zase spraví. Mě nejvíce vyhovovalo, že jsem se i nasnídala a naobědvala, ale večer jsem už prostě nejedla.

Fotky: Dětičky na fotkách jsou úžasné, všechny rostou jako z vody, jen co je pravda. Adámka ostříhánka vyfotím a lupnu do galerky, jakmile mi chvilku postojí. S těma digitálama je to přece jen náročnější…než člověk získá hezký obrázek…mě to teda problém dělá.

Katko, dítě Ti do školky prakticky mohou vzít kdekoliv, pokud ovšem mají místo. My taky budeme mít problém, protože trvale bydlíme na P4, ale školku budeme chtít na P3. Tak uvidíme, jak se zadaří. Je fakt, že mě to teď tak moc netrápí, ale byla bych ráda, kdyby Adámek sem tam do kolektivu chodil.

KatkoDomo, to je mi líto, že to takhle dopadlo. Osobně si myslím, že když se manžel chová tak, jak chová, tak není o co stát. Ale když na to člověk kouká „zvenku“, je to vždycky jiné, než když je člověk „uvnitř“, v dané situaci. Určitě to s Miškou zvládnete a budete obě spokojené. Budu vám držet pěstičky.

Zuzko, super, že Filípek má testy OK, rýma pomine, určo.

Tak končím, ať mi to nespadne

…Adámek si přinesl nočník, že bude kakat…tak jsem na to mooooc zvědavá…asi nebude.

papa VAT

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.05 18:52

Ahoj holky,
doma nám už tři týdny nejede počítač, tak se omlouvám, že na nic nereaguju. Moc Vás všechny pozdravuju a myslím na Vás. Jsem v šoku, že tečka už tady za chvíli bude s námi! To není možné! Teď jsem na netu u sousedů. Pa Dana a spol.
PS všichni jsme zdraví.

letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 11.02.05 19:59

Ahojky,

čekáme, až se táta vrátí z práce, abychom mohli jet nakoupit. Právě jsem rozmotala korále (Hanka může potvrdit, že to není žádná lehká práce), Kajka si je oblíká, tak můžu psát.

Dneska odpoledne jsem se pokoušela sehnat jeden formulář a už jsem se docela naštvala. Pavlovi na jednom úřadě řekli, že formuláře jsou na hlavní poště, tam odtud mě poslali na jiný úřad a tam mi dnes pan vrátný sdělil, že je vydávají na tom původním úřadě. Tam jdu v pondělí na pohovor, abych zažádala o číslo, na které bude platit daně atd. Tak uvidím, jestli tam formulář dostanu. Hlavně jsem zvědavá na Kajku, jestli bude hodná. Asi sbalím celou knihovnu. J)))))))) Pohovor totiž má trvat 1-1,5 hodiny.

Zuzko, jsem ráda, že Filípek má testy v pořádku. To Ti musel spadnout kámen ze srdce. A díky za článeček z rodiny. Je to moc hezky napsané.
Tak jak o Tobě přemýšlím, napadl mě nápad na východočeko-moravský srazík. Přemýšlela jsem, co je hezkého tak na půl cestě a napadly mě Velké Losiny. Tam by mohla dorazit Hanka, Ty a myslím si, že i Lola s Monikou. Ale já budu doma tak málo, že pochybuji, že by se mi podařilo takového srazíku zúčastnit. Ale třeba by to jednou mohlo dopadnout. Holky, napište, co si o takovém nápadu myslíte.
Taky jsem se v této souvislosti rozpomněla na ?víkendové zasedání našeho deníčku?. Zorganizujeme to? Já myslím, že na zamluvení letních termínů by byl nejvyšší čas. A my bychom se pokusily přijet taky.
No, nic, nechám těch z části nesmyslných úvah.

Hani, vítáme Vás doma. Už se těším na vyprávění, jak jste se měli. Já Vám všem ten sníh taaaaaaaaaaak závidím a Karolínka taky. A nový nábytek? To se budete mít. J))))))))))

Katko, tak i k nám odpoledne dorazilo to hnusné pršlavé počasí. Snad bude o víkendu trošku pěkně, abychom někam mohli vyrazit a nemuseli trůnit doma.

Veroniko, hezký výlet jste si udělali. Chudáku, Ty tedy trpíš. Tečka Ti nedopřeje ani trošku pohybu. Já bych se z toho asi zbláznila. Když jsem čekala Karolínku, tak jsem do konce listopadu (možná, že i začátkem prosince), jezdila na kole ve vyjetých kolejích ve sněhu. Naštěstí jsem to nikomu nevykládala a nikdo mě neviděl. A ještě týden před porodem jsem byla na Zemské bráně a plazila se tam s tím břichem po skále, protože to nešlo obejít. Ale pravda je, že jsem měla nahnáno.
Adámek je šikulka, že si nechal vysvětlit, že do kaluží se nešlape.
Z bydlení si hlavu nedělej, my máme stále jenom 2 místnosti (v Čechách) a naivně si myslíme, že tady nešetříme penízky, abychom mohli dodělat podkroví. Kéž by.

Přejeme hezký víkend a snad i vykoukne sluníčko.

Jana a Karolínka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »