Nika, Adámek a kamarádi: JAK SE STAL ZE ŠULÁNKA KULTURNÍ ČLO

Rodičovství

Ahojky kočky a koťátka, Neuvěřitelné se stalo skutečností a letní tropy jsou tady ...chtělo by se mi postěžovat, že to vedro nemusí být tak hrozné, ale neudělám to ... je mi moc příjemné, že to teplíčko je hlavně o víkendech a i já si to mohu jako pracující užít! Tak trochu je mi líto pokročilých těhulek, asi nic moc holky, co? Vzpomínám si na svou švagrovou, která měla Gábinku v polovině srpna a trpěla taaaaak dlouho, nohy otékaly, únava šílená ... tehdy říkala, že není nad to rodit v zimě (první dvě děti má ledňátka) a já ji dala později za pravdu, sice to navlékání kabátu a kozaček v zimě taky žádná bomba, ale lepší než funět v horku.

A jelikož mám s deníčkem i kvůli tomu horku zpoždění, vezmu to opět od konce …tento víkend byl totiž moc příjemný a hlavně ho mám ještě čerstvý v hlavince.

PRÁVĚ PROŽITÝ VÍKEND VE ZNAMENÍ VÝLETU A NÁKUPU PRO MIMI
Zaujal vás ten nákup pro mimi? Ale ano, nečtete špatně, je to opravdu tak … moje kamarádka Ira měla v neděli velký den a spolu jsme pořídily téměř vše, co bude potřebovat prvních pár týdnů po narození malého špuntíka. Je asi tak ve 34t., před 3mi týdny se nám vdala a má předtuchu, že porodí dříve …že bych určila SUL termín na 24. června?:-))) Vyzvedla jsem ji doma v 10.30 a vrátila kolem 16.30 …docela dobrá šichta na pokročilou těhu ve 30ti stupňových vedrech, že? A sedly jsme si v podstatě jenom jednou a to na oběd v IKEA a to jenom tak na půl hodinku? Ale máme vše, celou výbavičku kromě prostěradla do postýlky a možná pár drobností, které se dají koupit v každé lékarně, takže se může pustit holka do práce a už jenom prát a žehlit a ukládat … bože, taková příjemná práce, hnedka bych si ji zopakovala a jak ráda!
Jenom malý postřeh … bylo téměř nemožné sehnat pro mimi kabátek … sháněly jsme něco lehčího bavlněného pro případ, že bude chladněji než 30 a bude se muset mimi přiobléknout … nikde nic, až v H&M jsme byly úspěšné, ale o bavlně jsme si musely nechat jenom zdát a sáhnout po něčem malinko teplejším, zato krásným a i s kalhotkami a za super cenu.

A ten sobotní výlet na ranč Malevil? Jak to všechno dopadlo? Super, ale hlavně překvapivé bylo, s kým jsme nakonec jely. Rozloučila jsem se s vámi na éčku s tím, že odjíždíme a přibíráme v LBC kámošku s dětmi … no tak tohle platilo pouze do doby odchodu z bytu, kdy mi zavolala, že Adélka asi chytla nějakou střevní virózku a blije a blije a blije:-( Úpřimně, samotné se mi nechtělo strávit celý den jenom s Nikou, i když byl program zajištěný (byla to akce klubu MBA). Tušila jsem, že tam moc známých nepotkám (měla jsem dobré tušení) a tak jsem jen tak mezi dveřmi hodila otázku, zda se mnou nechce jet babi a ségra … velké nadšení neprojevily, ale babi nakonec nahlas zaváhala a už se začaly oblékat a chystat … a musím spokojeně napsat, že nelitovaly. Počasí bylo suprové, teplíčko, ale slabý příjemný větříček. Na ranči bylo spoustu zvířatek a Nika absolvovala minimálně 2 kolečka…byla tam i prasnice s 5ti malými selátky a super zážitek byl přemlouvání maminku prasnici k tomu, aby dala mlíčko, naprosto úžasný pohled!
Taky jsme si zastřílely z luku (docela těžká disciplína musím říci), pohrály si na hřisťátku, poslechly několik zajímavých přednášek o biopotravinách, celostní medicíně, zdravé výživě, body image a módních trendech, spolkly několik zdravých i nezdravých dobrůtek a zúčastnily se tomboly …ségra vyhrála super pero a kukátko do divadla:-) Nika taky zvládla skvěle rozhovor do mikrofonu … veřejně řekla jak se jmenuje a taky potvrdila, že příští rok půjde s dětmi dělat zajímavé věci (no na to jsem moc zvědavá, ha-ha), taky dostala diplom Řád modrého lvíčka a nějaké dárečky a byla velice spokojená! Vlastně poprvé nespala v poledne a vydržela až do večera, ve 20h jsme vyjely a asi tak ve 20.03 už slastně oddychovala. Pravda, prospala se trochu na cestě tam, kdy spala takovou hodinku, ale stejně to byl od ní neuvěřitelný výkon na to, že nebyla vůbec protivná!

Už je pondělí chvíli po půlnoci … a je jasné, že to nedopíšu teď, ale až ráno …snad vydržíte…

JAK JSME BYLY BEZ VODY
Tak si představte, že ve čtvrtek minulý týden byla nějaká havárie a od 10h rána do večera do 21h bylo celé naše sídlišťátko bez vody … netekla ani teplá a ani studená, prostě ani kapička a to zcela bez varování! Dodnes nevíme co se stalo, ale k večeru byla dokonce přistavena cisterna s pitnou vodou, tak se dalo tušit, že to je vážné. Ten den bylo úporné vedro a já tak nutně potřebovala sprchu, uf, naštěstí se večer slitovali a opravdu to pustili, HURAAAAAA! Sice byla voda dlouho rezavá, ale tekla … a konečně se mohl spláchnout i záchod, no to byla úleva. Řeknu vám, vůbec si už neumím představit, jaký byl kdysi život bez vodovodu v bytě či domě a muselo se chodit pro vodu někam do studny a prát na potok či do řeky … bleeeee, já jsem tak šťastná, že žiji v dnešní době plné vymožeností!
To si pamatuji, ze jednou, to jsem ještě bydlela na Palmovce, jsme se vrátily z nějakého kolo výletu špinaví, upatlaní, smrdící …a tak šup nejdříve do vany … no to bylo překvapení, když ani neukáplo … FUUUUUJ! To bylo tak strašné a frustrující! Taky tehdy nakonec přistavili cisternu s vodou, tentokrát jsme si pro ni poctivě chodili, očista byla přímo nutná! A těch kyblíků jsme nanosili docela dost vzhledem k počtu kolařů:-) Je zajímavé, že podobné věci se stávají vždycky v nejnevhodnější dobu, že?

MINULÝ VÍKEND, ALIAS BEZVA RELAX S KÁMOŠKOU
Jak už jsem psala minulý týden, minulý víkend u mne strávila má velice dobrá kamarádka Janka a docela jsme si zavzpomínaly na staré dobré časy … kdysi před Nikou jsme spolu (i s dalšími) jezdívaly na dovolené, víkendy, kola a různé akce atd. … prostě jsme byly partička především svobodných, bezdětných, věčně hubnoucích (alespoň hubou), toužících po rodinném zázemí a dětech … takže společných témat doaleluja:-)
V pátek jsme šly do divadla na představení „Znalci" do Švandova divadla, dávali to v tzv. studiu, což byla pro mne novinka, ale bylo to úžasné. Byla to velká místnost rozdělená na 3 scény, 2 dlouhé řady židliček na sezení, takže jsme vlastně byli součástí scény a jakoby vtaženi do děje. Hrála tam mladá Pollertová-Trojanová a vypadala na 18 … no a velké překvapení pro nás bylo, že je stejný ročník jako my s kámoškou … no tyyyyy brďo, to jsem nečekala!
Večer jsme ještě pokecaly, i když já díky dietce bez alkoholu a v sobotu zcela neplánovaně vyrazily i s Nikou do ZOO. No, lidí tam bylo mraky, parkovaly jsme opět na zadní louce jako loni o červencových svátcích, vedro bylo sílené, ale byl tam i program pro děti, takže Nika shlédla divadýlko a byla maximálně spokojená.
Spousta dětí tam běhalo nahých v bazénku, ale Nice se tam nechtělo a já byla ráda, bylo to pěkně špinavé!
Kočárek jsme sebou měly, ale spánek i přes pokus o něho nepřicházel, Nika si v leže v tom kočárku místo hajání hrála se svou kačenkou … když jsem to zjistila, málem mne omývalo … představte si ležící holčičku v golfáčích, které trčí jenom nohy neboť kvůli stínění je celá zakrytá přes boudičku a šmátrá si v kalhotkách! Ještěže lidi na mne nezavolali sociálku, no hrůza:-) Po mém zákazu udělala ještě několik pokusů a pak jsem ji vytáhla z kočáru, evidentně se ji spát nechtělo … a odpadla až v 17.15h, chvíli před plánovaným odchodem … tak jsme se ještě chvíli s kámoškou byly nuceny procházet a probírat různá soukromá tématka, které nejsou možné probírat s Nikou motající se pod nohami a vyžadující neustálou pozornost.
V neděli jsem odevzdala Niku do rukou jejího tatínka a s Jankou jsme vyrazily na výlet. Původně jsme plánovaly jízdu na kole, ale vzhledem k počasí a stupni lenosti jsme odhlasovaly auti s klímou a místo určily až za jízdy. Zkusily jsme Mělník a nádherný výhled na soutok Labe s Vltavou, daly si obídek (já salátek!), prohlédly si zámek, náměstíčko a na mapě vyhledaly další místečko … nakonec jsme se rozhodly pro zámek Nelahoves a volba to byla skvělá. Na zámku byla sice nějaká uzavřená společnost, ale my stejně na prohlídku neměly čas, ovšem travnatý parčík s lavičkami a stínem neměl chybu a tak jsme zuly boty, položily nohy do trávy a krafaly a krafaly a krafaly, relax nad relax, neuvěřitelná pohodička. Z té pohody nás vyrušila až pokročilá hodinka, která mi říkala, že je čas jet pro Niku … a ta si ještě jako vždycky vymyslela a pro:,–(ila IKEA … kde bylo samozřejmě pusto, prázdno a pohodička. Víkend jako víno byl u konce a bylo mi hodně smutno, že končí a opět mi začíná kolotoč pracovního shonu…

KVĚTEN - MĚSÍC KULTURY
Nevím kočky jak jste na tom vy, ale já byla skoro 2 roky za kulturního barbara. Pravda, do kina chodím tak od října tak často jako nikdy předtím díky Božskému, ale divadlo jsem absolvovala snad 2× či 3×? Nejsem si jista. Ovšem letošní květen vše změnil a sama se vyhlašuji na měsíc květen05 znovuobjeveným kulturním člověkem:-) Myslím, že absolvovat od 12ho do 25ho … tj. za 13 dní 2× divadelní představení, 1× muzikál a 1× operu není vůbec špatný výkon na pracující svobodnou matku, že?:-)
O opeře jsem ještě nepsala … Rusalka byla úžasná, scéna přenádherná, kostýmy úžasné, orchestr kouzelný, dirigent neuvěřitelný a zpěv působivý až mrazící po celém těle …jenom … ano musím to napsat i přes velikánskou spokojenost … Rusalka, která by měla vypadat na 18náct vypadala na 50, princ, který by měl vypadat na 20 vypadal na 40, atd., atd. Snad jen tanečnice a tanečníci, kteří hráli víly, dvoranu a další postavičky a nezpívali, odpovídali výzorem tomu, co hráli či tančili…to jediné mi kazilo celkový dojem. Ale jinak bomba a na operu klíďo vyrazím a tentokrát bez strachu:-)

Vzhledem k pokročilé hodince už nebudu pokračovat ve psaní deníčku a vynechám i mnou oblíbenou pasáž o Verunce a jdu to poslat. Snažím se deníček dokončit od rána, ale nedají mi v té práci chvíli klid:-)))) O Nice napíšu třeba později…
Slunečné počasí už taky není pravda, právě se prohnala průtrž mračen … věřím však, že se všem ulevilo a o víkendu ať se zase oteplí a můžeme si to opět užít naplno.

Hezký týden všem a OBR GRATULACE ESTERCE K ÚSPĚŠNÉMU SLOŽENÍ BAKALÁŘSKÉ ZKOUŠKY, JSI OPRAVDOVÁ HVĚZDA A KLOBOUK DOLŮ PŘED TEBOU!

Papa

Šulánek a Nika 28M

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 30.05.05 16:45

Ahojky!

No ne,že bych byla první????????????

Jsem dnes nějaká hotovka,asi po té včerejší zapíjecí párty,holt už jsem jak koule a mám sedět doma a ne ponocovat a pak jít domů 5 km.
Mám nateklé kotníky,bolí mě kostrč,joj,už začínají ty horší části těhu.Ale dost stěžování,i já jsem ráda za to krásné počasí,jen by dnes mohla být hezká bouřka,prosíí­ííííím.V Praze se prý už něco přehnalo,tak by to tak za 2 hoďky mohlo dorazit k nám.

Jdu číst deníček,pa
Hanka,Klárka skoro 30 m a Arturek 33+0tt

 
BaM
Kecalka 370 příspěvků 30.05.05 18:21

Ahojky holky!

Tedy Šulánku vy jste si užívaly, jen co je pravda!
Já mohu jen tiše závidět. My makali celý víkend (+pátek kdy jsem měla dovču) jak na galejích. Moje mamka se nejspíš dočista zbláznila a zatímco je taťka s pásovým oparem v nemocnici, nechala posekat celou zahradu a že budeme sušit seno! A že to není malá zahrádečka! Navíc ona sama bere ATB a tudíž nesmí na sluníčko! Takže já v pátek popadla hrábě a pustila je až včera ve 21 hod. poté co jsme to narvali do seníku! FUJJJJJ!!!!!! Je pravda, že dneska v práci všichni obdivují opálení…ale toho potu co to stálo! Fakt, takhle jsem se snad ještě v životě nepotila! Do toho zalévat zahrádku…no a Anežka samozřejmě odmítala být v chládku s babičkou a lítala se mnou po zahradě. Naštěstí nebude mít nejspíš problémy s opalováním, protože byla pěkně namazaná a opravdu se ani malinko nespálila a je opálená jak od moře. Však taky v bazénku řádila jak černá ruka.

Období vzdoru se u nás ale rozvíjí do megarozměrů… když už jsem fakt vyřízená a ona nechce poslechnout, důrazně počítám do 3 a pak jdu na ni! A co myslíte, ona potvora se mi směje a říká „či, čtyži…" Teď mám skoro strach s ní někam jít, protože je za absolutního nevychovance. Neposlechne vůůůůbec!!!! No, nějak se s tím budeme muset poprat!

Dneska ještě tvrdnu v práci, protože se mi nechce jet na skok domů a jen tak Anežku rozhodit. Jdeme z práce do našeho oblíbeného Ambiente. Je to tedy tak trochu moje rozlučka a přivítání nové kolegyně. No to se zase pěkně přežeru, fuj! Jen jsem jaksi nevystihla oblečení a mám samozřejmě letní obleček. Cestou domů nejspíš zmrznu. No jsem prostě hlava dubová, tak mi to patří, že?

Hani, doufám, že už u Vás taky prší. V Praze se to pěkně přehnalo (teď zrovna opět pěkně leje) ale před chvilkou jsem volala mamce a na jihu prd…prý ani kapka! Mračí se to děsně ale vypadne to zase někde jinde. My tam žádný hory nemáme, tak srážkový stín tam snad nebude, ale u nás se říká, že to vezme voda (rozuměj Orlická přehrada)

Mějte se moc pěkně a zítra pokud neprasknu z přežrání nebo neumrznu ČAU!!!!

Blanka+Anežka

 
BaM
Kecalka 370 příspěvků 30.05.05 18:27

Hani, tedy takovéhle pochody v 33tt? Ty jsi tedy geroj! Já chodím bez pupíku a když jsme šli minulý týden do Prčic, ptala jsem se už cca 3km po stratu kdy už tam budem :-))))))

No a ten déšť už k vám snad letí! Tady to je jedna sprška za druhou!

Zatím pa a pozdravuj Arturka :-))))

B.

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 30.05.05 21:15

Ahojky kočky,

tak to bylo dnes počasí, co???

Ale hlavně musím popřát Esterce. Jsi dobrá. Fakticky.

Šulánku, ty jo, Ty si užíváš. Jen co je pravda, ale je fakt, že si to zasloužíš.

My byli od středy do neděle na chatě a co vám budu povídat. Jedna báseň. Hlavně kvůli novému bazénu, který jsme si všichni užili dosytosti. Děti - Adámka s Jaromírkem jsme museli hlídat, protože by lezli na schůdky, ale proběhlo školení, že bez babi, mami, tati tam prostě nesmí a kluci to kupodivu dodržovali. Berunka byla radši zalezlá, i když ze začátku byla na terase v kočárku stíněná, ale i tak tam bylo vedro. Kojila jsem ji po 2 hoďkách, aby nestrádala žízní. Evidentně ji to stačilo. Zkusila jsem i vodu, ale ta ji moc nebrala. Čajík jsem do ní nechtěla cpát, abych jí ten její mini organismus moc nezatěžovala. Ale byla dost unavená a spavá. Takže mě to usvědčilo z toho, že k moři letos opravdu ne. Ty vedra by ji tam umordovala. Zkusíme nějaké to Slovensko a snad vyjde i počasí. Nemáte někdo nějaký tip, kde by byly atrakce pro dětičky? Berunka navíc super spinká v noci, vlastně se budí jen 1×, což je úúúplllnnáááá pohoda. Budíček je tak 6:15, ale i někdy později, takže to celkem jde.

Zítra jsme doma, tak budu víc koukat, co se tu děje.

Musím koukat s Adamítem na S čerty nejsou žerty…bože, to je hodin, a to dítě není unavenýýý, což se o mě říct nedá.

papa VABE

 
Anonymní  30.05.05 21:20

Ahoj,

hlasim se po obr vypadku a moc se omlouvam. Vubec jsem ted emimco nestihala, protoze jsem rychle dodelavala seminarky do skoly, a vikend jsem stravila ve skole na prednaskach a zkouskou, ktera byla dost trapna nebot jsme ji vsichni opsali a vsichni teda meli za 1.

Vedro bylo priserny, takze jsme napustili na zahrade Ondrovi bazenek, aby se aspon trochu ochladi. V sobotu odpoledne dorazili bracha se svagrovou, jejich chlapeckem (8 mes.) a moji maminou a grilovali jsme, nam nam nam. V nedeli si nasi pak Ondru vzali na chalupu a ja byla odpol. ve skole. Kdyz jsem skoncila, tak jsme jeli s Davidem a Vikiskem na Prosek do prima restaurace (se zahradkou a detskym hristem, coz teda jeste Viki nevyuzil) a dali si tam super bifteka, opet nam nam, Viki tam pak spinkal v kocarku, takze ja vse jeste zavrsila ledovym kafickem.

No a dnes ty kroupy, to jsem neverila nicemu, kdyz nam to tady zacalo praskat do stresnich oken.

Holky, taky se vase deticky tak poti v tom vedru? Ondra mel uplne mokre vlasky a to je hodne na kratko. Uplne mi ho bylo lito. A Viki se v tomhle vedru dost budi. No ale od zitra uz zase bude chladno, takze aspon na chvilku uleva.

Esterko, zaregistrovala jsem, ze bakalarka je uspesne za tebou, juknu jeste do stareho denicku, abych vyzvedela podrobnosti. TAKZE OBR GRATULACE!!!!

Hani a ostatni tehulky, myslim na vas, jak to s briskem v tech vedrech zvladate. Ale za chvili uz budou uzlicci na svete a to bude uleva! Fakt to desne leti.

Sulanku, koukam, ze jsi taky mela vikendovy program nabity a zavrseni v Ikea? My uz tam dlouho nebyli, ale mohli bychom si to setkani tam zase nekdy zopaknout, ne? Bylo to prima. Jo a kulturni zazitky ti vylozene zavidim, ja jsem barbar cislo 1.

A ke vztekani… musim rict, ze Ondra se dost zlepsil, takze tukam na drevo, „zaplatpanbuh“. On byl velky vztekloun a i ted je dost tvrdohlavy, nicmene si casto necha veci pekne vysvetlit, samo az na vyjimky.

Tak koncim, mejte se krasne a papa

Irena a kluci

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 31.05.05 05:32

Nakukuju a mooooc blahopřeju Esterce, je vidět, že držení palečků tady na emimi pomohlo!!!! Ba ne, jsi BORKYNĚ!!!! Musíš být šťatná jak ta bleška, viď:))))

Diny od Jarňátek

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 31.05.05 10:23

Ahojky!

Tak je 10:10 a to naše kotě pořád spííííí,neuvě­řitelné.Už jsem k ní nakukovala,ale ona je úplně tuhoň.No,z návštěvy MC sešlo,než bysme tam došly,bude poledne a to se končí:o ))).
A to včera usnula před půl desátou,celkem normální čas.

Šuldo,hezký deníček,pěkně jste si užívaly,škoda jen,že kámoška z Liberce měla nemocnou holčičku,ale léto teprve začíná a tak to setkání určitě vyjde jindy.
Mimi věcičky mám taky téměř pokupě,ale nějaký letní kabátek chci ještě pořídit,tak uvidím,jak pochodíme.
S Rusalkou jsi mě pobavila,vzpomínám na loňskou Aidu v Litomyšli,kde údajně krásného vojevůdce hrál a zpíval mrňavý a děsně obtloustlý Ital,no,krása nikde žádná:o ))))))).Holt operní pěvci nejsou jak ze žurnálu,chichi.Už jsem zvědavá na obsazení La Traviatty,na kterou jdem za asi 3 týdny:o ))))).

Blani,já z těch ušlých 5 km byl včera pěkně hotová,měla jsem krizi,byla jsem nevyspalá,k tomu to vedro,no fuj.Kolem 18-té hoďky tu byla bouřka,skoro celou noc pršelo,takže úleva je obrovská,jen ty nateklé kotníky už mi asi do konce těhu zůstanou:o ((((.Ale s Klárkou jsem je měla nateklý taky,i když až úplně ke konci,jenže to taky nebyly 30 C vedra.A pamatuju se,že pár hodin po porodu jsem je měla jako srnka,voda úplně zmizela a mě se dost ulevilo.

Jani,nejsem schopná odpovědět na mejlík,jsem ostuda.Musím se poptat Matesa,jestli má doma nějaká volná CD,nevím,nevím,jes­tli to do 14 dní stihne vypálit.Musím ho nahnat k PC,ať se snaží.I když,skoro 3 týdny si balil spacák,pořád říkal,že zítra,zítra a mně překážel ve skříni,takže jsem ho včera vyndala s tím,že ne zítra,ale hned teď a šlo to,už je sbalený.

Tak je skoro půl jedenáctý a ona pořád chrní,asi ji půjdu něžně vzbudit,jinak večer usne o půlnoci:o )))).

Pa Hanka a spol.

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16497 příspěvků 31.05.05 10:53

Ahojky holky!

predne Esterce oooobr gratulace k bakalarkam- jak ja ti zavidim:-))))

Sulanku, hezky denicek- vy se fakt nenudite:-)Ale chapu, ze si chces Veru o vikendu co nejvic uzit, ja to mam stejne:-))

Tak jsem se slavnostne zacla ucit a uz je mi z toho zle- ale co hodim se marod, at to mam v klidu:-)protoze jinak asi nekde brzy padnu- jsem desne unavena a nevyspala. Filipek je sice uz od nedele u nasich, ale stejne tam kazdy den chodim, aby nezapomnel, ze ma mamku:-)) a ve stredu si ho jedem vyzvednout- stejne je doma az moc ticho a smutno, ach jo- misto abych si ten klidek uzila, tak se mi styska:-))

No nic, jedu za tim nasim slunickem.

Zatim papa, Zuzka a Filipek

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 31.05.05 11:26

Ahojky,

včera jsem nebyla schopná reagovat, máme tu návštěvu z Čech a tak jsme kecali dlouho do noci.

Šulánku moc hezký deníček, je vidět, že si s Nikou užíváte. Popis dovedností Niky mi chybí, nechceš ho přihodit do komentáře. Jen tak pro inspiraci, abychom věděli, co můžeme u našich dítek očekávat tak za 2-3 měsíce. :-)))))))))))))

ESTERKO, OBROVSKÁ GRATULACE K BAKALÁŘCE. JSI ŠIKULKA ŠIKOVNÁ. UŽIJ SI TEN NÁDHERNÝ POCIT A KRÁSNĚ TO OSLAV.

Iren a Zuzko, já Vás všechny tak obdivuji, jak zvládáte školu. Já mám docela problém otevřít učebnici angličtiny a na něco se podívat.

Jdeme na chvíli ven, pak doděláme oběd a jdeme koupit kolečkové brusle. Jsem zvědavá, kdy se na nich řádně pomlátím.

Holky z východních Čech a i ostatní, nechtělo by se Vám srazíkovat mezi 17. srpnem a 30. srpnem třeba ve Dvoře v Zoo? Možná by nám to vyšlo, i když program bude nabitý. Ale nějakou babičku můžu vždycky vzít sebou, že?

Jana a Karolínka

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 31.05.05 15:00

Hani,

ty jsi neuveritelna, takove pochodove cviceni a jeste k tomu v horku jsi si naplanovala? Ani se nedivim, ze jsi z toho unavena a bolava, snad ti bourka pomohla a je ti lepe!

PA

Sulda

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 31.05.05 15:36

Ahojky Blani,

no ty jsi teda farmarka jen co je pravda, tvuj super pracovni vikend byl lepsi nez trapeni se v posilovne … akurat to asi bylo celodenne, co? Uf, nezavidim, ale vidim, ze prace se nebojis a tak i o domecek a okoli budes pecovat s laskou…

To je dobre, ze to s tatinkem dopadlo dobre a je to „jen“ pasovy opar, snad se rychle uzdravi a bude dobre. Slysela jsem, ze je to hooooodne neprijemna zalezitost! A maminka vam to krasne zoorganizovala a naplanovala … no jo, to maminky umi:-))))
Any vsak byla maximalne spokojena a to je dulezite a je dobre, ze se opaluje hnedka do hneda, to my svetlaci to mame mnohem horsi.

Jak dopadla vecere v Ambiente? Tak uz se ofiko loucis? Vzdyt tam jeste mesic budes, nebo se mylim? A taky si myslim, ze v tom letnim oblecku jsi neumrzla, bylo vecer mooooc prijemne a ja bych teda zadnou teplejsi vrstvu na sebe uz nesnesla…

TAk papa a cekame na zazitky

Sulanek a Nika

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 31.05.05 16:19

Ahojky Jani,

ten srazik ve Vychodnich Cechach neni vubec spatny napad, mozna bychom se i pridali a Dvur KRalove navstivit muzeme a s radosti, jenom by bylo lepsi se srazet o vikendu … i kdyz tak o tom premyslim, mozna bychom to zvladly o prazdninach i v tydnu. Zatim planuju dovolenou od 13 do 20. srpna a pokud vyjdou Krakonose, nebylo by to daleko … jenom toho 20ho urcite nemuzeme, budeme v Prepychach na velke rodinne oslave.

Unava z castejsi prace je normalni a vim ze na odpocinek pak neni ani cas s Kajkou. JA osobne bych teda neprezila, kdybych Niku 14 dni nevidela, ale to jsem ja:-))) Na druhou stranu bude s tatinkem a babickami a tetickami a urcite se ji to bude libit takovy vylet, i kdyz stesk po mamince nastat muze. Ja kdyz videla loni malou tehdy cerstve 2letou Gabinku jak byla bez rodicu v pohode, tak bych se nebala … horsi to opravdu bude s tebou a tvymi pocity. Jinak jak pises, kdyz bude PAvel pryc, ty stejne nemuzes chodit do prace a ani skoly, tak by ti to moc nepomohlo … toz zvazuj! A proc vlastne nejedete vsichni spolecne v jeden termin? NEbylo by to jednoduchsi i s ohledem na cestovani?

Neco o Nice mam v planu napsat, ale az bude klid a budu mit naladu … snad jeste tento tyden:-) I kdyz nic extra noveho v kapse nemame:-)

A co brusleeeeeee??? Uz je mas? Uz jsi zkousela jezdit? Docela mne to fakt laka, ale vzhledem k tomu, ze jsem lemra a jeste jsem si nedala dokupy ani kolo a ani tu cyklosedacku nemam (bazarovky jsou ted nedostatkove zbozi, tak budu muset zrejme do nove), tak bych je asi neuzila …no uvidime… TAk at se ti jezdi skveleeeee!!!

Papa a zdravime sikulku Kajku, ktera zacina komunikovat i v anglictine

Sulanek a Nika

 
BaM
Kecalka 370 příspěvků 31.05.05 16:27

Ahojky!

Dneska nějak nestíhám, uf, chtějí z mého mozku vyždímat co se dá a celkem to na mě valí!

Ambiente nikdy nezklame…ovšem dietky jdou samo do háje :-(((((((( Jinak máš pravdu, končím za měsíc. Jenže…závěrka před námi, pak mám ještě nějakou dovču no a na hospůdku už by nemusel být čas. Samozřejmě jsme si přecpali pupky, ale caipirina to celkem slušně spláchla! Mňam to byla dobrůtka!

No a myslím, že po víkendových galejích na zahradě se na farmaření můžu klíďo vrhnout…jestli tedy nová práce nebude to pravé, koupím ovce, kozy a podobnou havěť a na vsi budu hospodařit.....:-)))))))))
Ne , vážně, na to bych fakt neměla. NEchápu soukromé zemědělce…dáš do toho všechno a nejen, že po tobě dupou odběratelé, ale přijdou třeba kroupy, nebo sucho a můžeš to zabalit…

No a maminky…co si budeme povídat…už se těším až budeme takhle štvát my ty naše holčičky :-))))))))))

Zatím papa Blanka

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 31.05.05 16:33

Ahojky HANI,

uz neprovokuj se spacem Klarkou, nebo mne odvezou:-))))))))
Vcera vstavala Nika v 5.45h (a uz v 11h chrupala samozrejme), dneska sice definitivne az v 7h, ovsem ja obe noci sla spat kolem 1h a fakt mam deficit!!! Ani minuly tyden jsem moc nenaspala a o vikendu uz vubec ne. Zrovna tady s kolegyni resime co delat, kdybych to me hlave dovolila (drzim ji silou vule), tak klesne do klavesnice a mozek okamzite upadne do bezvedomi … pomooooooc! Dneska jdu spat se slepicema, teda az Nika kolem 22h dovoli:-)))

To jsem teda zvedava, jak pochodis s nakupem letniho kabatku, ja tomu nemohla uverit … a horsi to bylo o to, ze jsme kupovaly pro kluka, to uz byl vyber zcela zuuzeny, vlastne zaden!!!

No, ti operni pevci jsou vetsinou opravdu zjevove:-))) Eva Urbanova sice nevypada spatne, ale do 18ti ma fakt daleko:-))) To jsem zvedava, jak s tim prednim nakladem usedis operu, uf! Svagrova tak 5-6 tydnu pred porodem sla s nami na PRazsky hrad na Shakespearovske slavnosti a malem to neprezila … byly jsme tehdy tehu obe, ale ona opravdu v pokrocilem stadiu, ja jeste neviditelne. Ji natekaly silene nohy a nemohla to usedet, jeste ted mi ji je lito a bracha mel stale blbe kecy a chtel jeste na romantickou prochazku PRahou a citove ji vydiral, nakonec vsak zvitezil zdravy rozum a bracha sel sam a uzival si se svou travou:-))) A my tehu jsme jely domu odpocivat…

Tak papa a pohlazeni pupiku

Sulanek a Nika

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 31.05.05 16:36

Ahojky Zuzi,

teda to uceni ti vubec nezavidim, bleeeeee! Ale ty jsi mlada, tak ti to tam poleze samo:-))) Chapu, ze ti Filipek chybi a nemuzes se soustredit, byla bych na tom urcite stejne … ale donut se, uz jenom par dni a budes to mit za sebou a pak se budete uzivat do aleluja!

Drzime palecky a myslime na tebe!!! KDyze je ten tvuj den „D“?

Pa

Sulanek a Nika

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 31.05.05 17:29

Týjo,Šuldo,ty jsi dnes nějaká akční,tolik kometářů.........:o )))))))).

Jo a budíček byl v 10:45 h,to trhla svůj rekord o čtvrt hodiny!!!!!Když jsem to říkala Matesovi,tak se ptal,jestli myslím 10:45 nebo 9:45,nechtěl tomu věřit.No,kdybych to věděla,tak vyžehlím tu kupu prádla,co mě čeká dnes večer.Uf,nechce se mi do toho,večer jsem vždycky hotová:o (.

Operu doufám ustojím,nejdřív jdeme na jakýsi Pittsburghský orchestr,tj. 21.6. a tři dny nato na tu La Traviattu,asi to bude náročné,ale zase je to super kulturní zážitek a kolem La se toho jinak moc neděje a kdoví,kdy se po narození Arturka dostanu někam ven.

Dítě si mě žádá,má slíbené Kinder vejce,tož jí ho jdu dát.

Papa Hanka

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 31.05.05 23:31

Hmmm,tak kde to vázne,mám PC jen pro sebe a nikdo tu není…
Z žehlení sešlo,stavili jsme se u známých pro gril a uvázli jsme jak se říká „za hubu“ a domů dorazili až v devět,než se Klára najedla a osprchovala,bylo skoro půl desáté a ač šel uspávat Martin,tak se mi už ten ooooobbbbbrrrrrr koš narvanej vypraným prádlem nechtěl vytahovat.No,zítra je taky den,že jo?

O víkendu budu nejspí slaměná vdova,Mates jede s Klárkou a dalšími dvěma tatínky a děťátky pryč,takže my tři maminy budeme mít dámskou jízdu.Už jsem navrhovala sobotní oběd,uděláme si vepř.panenku,od­poledne se půjdem podívat na dětský den a večer vyrazíme někam na véču.Spát budem u nás a pokecáme,moc nepopijem,dvě z nás jsou těhulky.

Jdu do hajan,už se tu asi nikdo neukáže.
Dobra nočka
Hanka a spol.

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16497 příspěvků 01.06.05 07:47

Ahojky!

Presne datum budu vedet az pristi tyden, ale je to v tydnu od 20.6.- takze v podstate za chvilku:-)))

Pa, Z+F

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 01.06.05 08:46

Ahoj holky!
Včera v noci jsme předčasně dorazili do Prahy, snad budu mít přes den chvíli času vám napsat.

Chtěla bych vám všem hrozně moc poděkovat za podporu. A díky díky díky moc za gratulace :). Jste všechny zlaté!
Ahoj Esterka

 
Anonymní  01.06.05 12:49

Ahojky,

teda tady je slusne mrtvo. Ja mam ted mnohem lepsi pripojeni na net, tak doufam, ze tu budu travit vice casu. Ale abych tu mela jeste s kym klabosit…? No to si stezuje ta prava, ktera je tu jednou za uherak:-)

Hani, obr kos s pradlem na zehleni truni i u nas pod zehlicim prknem, ale nejak se do toho nemuzu dokopat. Ale mozna vecer, chci se koukat na dokument o Bozene Nemcove (Nejvetsi Cech), tak to u toho sfouknu.

Ted mi obe deticky spinkaj, joj to je klidek.

Byli jsme dnes na poslednim ockovani s Vikim a tu hexavakcinu mohu jen doporucit. Je vzdycky uplne v pohode, ani pri vpichu skoro neplace a reakce vubec zadna. Sice 1 injekce stoji 1600,–, ale tu treti dostanes zdarma a je v tom i ocko proti zloutence, takze usetris mimi jeden bodanec. Jinak Vikisek vazi v 5 mes. 7120g. V patek nas jeste cekaji kycle, tak jsem zvedava, jestli uz bude mit jadyrka, posledne jeste nic.

Esterko, tesim se na tvuj popis zkousek, doufam, ze se ti podari brzy pisnout.

Zatim papa

Irena a kluci

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 01.06.05 14:04

Cauky kocky a kotatka,

chtela jsem vcera vecer jeste neco napsat a pocist si, ale pri odeslani mi klekl internet a byl utrum se psanim, ale alespon to prekopiruji…

"Cauky kocky,

teda, to je docela nekazen, temer zadna aktivita, ze vas budu … vite co?:-)))
Cest vyjimkam samozrejme!!!

Nika tady zrovna narika, ze ji svedi dupka (prdelka) …jenomze ji svedi v dire a hrozne se divi, ze ji vsichni odmitame v te dire poskrabat:-)))

No, jdu ji radsi hodit do vany, at ji to svedeni prejde:-)

Hani, ja si taky takhle chtela uzivat pred porodem a chodila vsude mozne a s radosti, takze ti to preju a jen si uzivej a nabirej do suplicku zazitky, az budes mit abstak, muzes suplicek pootevrit a uzivat si…"

A dneska koukam, ze Hanka tady byla samotinka samotna a nemela s kym pokecat…no skoda. Nicmene ja vcera zalehla neco malicko po 22h a upadla do tezkeho hlubokeho komatu, v 5.45h chtela Nika dolit cajik a vycurat, tak jsem to provedla se zavrenyma ocima, pak chytla Nika maly hysterak kvuli pyzamkovym kalhotum, ktere chtela svliknout jelikoz je ma mokre (byly uplne suche, jenom kabatek si polila cajem), tak jsem ji v tom polospanku dala zbytecne na prdel, poslala pod perinu, zalehla taky a obe jsme na to tata usnuly a vydrzely az do 8h, no paradicka!
Plavanicko taky super, akurat mame 3 vynechane hodiny a mame co delat, abychom to dohnaly, uf! Takze zitra pujdeme plavat do Letnan a ja vazne premyslim o tom, ze si vemu dovcu na cely den…no, prave jsem si to rozhodla a Bozsky si udela odpo volnicko drive a neco podnikneme, huraaaaa!!! PAk mi zase zacne uzaverka a pote hnedka plan na dalsi financni rok, takze to bude frmol frmolu…

IRENO, super za rychlejsi pripojeni k netu … tak jsem zvedava, zda se splni tvuj predpoklad a budes tady skutecne casteji:-)))

ESTERKO, nemohu se dockat komentare od tebe o zkouskach a oslavach a vubec o vsem … a taky o te uleve, ktera uz doufam k tobe dorazila…

VERONIKO, NIKO, JOHANKO, PETRUS, IVI, kde jsteeeeee???? Zvlaste posledni 4ka uz tady chybi hoooodne douho, tak sup holky a ozvete se, ze zijete.

PA

Sulanek a Nika

PApa

Tak papa

Sulanek a Nika

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 01.06.05 14:10

TAk 2× rozlucka a podpis:-))) To aby jste skutecne chapaly od koho to je:-)))

Sulda

 
bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 01.06.05 14:13

Sulanku,

ja tu jsem, ale nikdo jiny tu dnes neni:-(

Uzij si zitra to volno. A na kdy planujete koupacku v Letnanech? Ze bych se taky s Ondrou pridala?

Irena

 
tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 01.06.05 14:29

Ahoj holky,
i ja se hlasim po vypadku - u nas jsou ty vikendy nejake cim dal narocnejsi, takze nakonec mam jako odpocinkovy den pondeli, na ktere se vzdy uprimne tesim :)

Ale nejprve ooooobr gratulace Esterce - jsi jednicka! Jsem moc zvedava na detaily, hlavne proc jsi byla rozcilena… Ale mas to, a to je hlavni :)

Sulanku, kulturu si uzivas naramne - nejsi z toho uz trosku unavena? :)) Ne, ne, jen si uzivej :) Kultury nikdy neni moc :) A s Nikou si taky pekne uzivate, vylet na ten ranc musel byt bezva. Tak si trosku odpocin, aby jsi nam nakonec nezkolabovala… Ja jsem v pondeli usnula v pul devaty, a vcera v devet. Ono je to potreba se nekdy poradne vyspat…a kdyz rano nemuzeme…tak je to holt potreba dohnat vecer :)

Zuzko, drzim palce pri uceni…at ti to jde do hlavy samo :) A co s praci - jak to vypada? Budes shanet nejakou novou, nebo uz manzel zmenil nazor na druhe mimi? :)

Blanko, rada slysim, ze tatka bude zase v poradku, a ze to je „jen“ pasovy opar. I kdyz co o nem vim, tak je extremne neprijemny a bolestivy :( Tak at se ho brzy zbavi a je zase fit. S tim farmarenim jsi si to fakt „pekne“ uzila :)) Ale spokojena Any a tve opaleni za to jiste stoji :) A urcite nemas takove vycitky svedomi po zranici v Ambiente - ja tam byla jen jednou a myslela jsem ze se nevyskrabu do tech schodu nahoru :) Malem jsem praskla, nakonec jsem si prilepila takovou tu cedulku, ze uz nechci jist na celo, ale stejne mi dal davali jidlo :) Nejvic mi chutnal ten grilovany ananas :))) Mnamka obrovska :) A jak to ze koncis v praci? Mne nejak neco uniklo nebo co…jdes pracovat jinam, nebo uz se stehujete, nebo jak to je… A taky dej prosim vedet jak dopadlo Anezcino vysetreni…nebo jsem to taky prosvihla?

Jani, s tou dovcou to chapu…jen je skoda, ze nemuzete jet oba ve stejnem terminu, resp. nejlepe v obou terminech :( Myslim, ze si sama musis zvazit jak moc se ti bude styskat po Kajce…Kajka urcite bude v pohode…bude mit tatu, babicky, a tety…rikala jsi, ze jako rodina drzite hodne pohromade a tak je na ne jiste zvykla. Z vlastni zkusenosti vim, ze Luka kdyz zustal s Brajou u babicky sam, tak mne ani moc nevyzadoval… A to uz takhle byl s tatou a babi sam dvakrat - jednou asi pet dni, podruhe cely tyden. Jde spis o to, jak s tim nezvyklym pocitem nalozis ty sama…mne osobne se moc styskalo, ale na druhou stranu jsem vedela, ze je Luka v dobrych rukach a ze jak pro neho, tak pro mne je to neco noveho. Musim rict, ze i kdyz to treba zni hrozne, tak jsem si uzivala tech par dni volna - snad nejprijemnejsi pocit byl ten, ze se nemusim porad honit abych byla doma vcas kvuli pani na hlidani, nebo v jeslich, abych neprisla pozde…mohla jsem si treba zajit v klidu do knihkupectvi a tam hodinu a pul zkoumat knizky :))) A ten cas tak strasne rychle utece a kdyz vis, ze to je jen docasne…a ze se ti kocicka vrati…ja bych asi nebyla proti a nechala je jet. Ale uvidis sama, jak se ti bude pocitove zamlouvat… Ja ted resim to same…Braja navrhnul jet na deset dnu do Belehradu na zacatku cervence…jenze ja uz skoro nemam dovolenou a to co mi zbyva chci usetrit na more nekdy koncem leta, takze tam asi urcite nepojedu. Toz se tedy navrhnul, ze by jel sam…mne osobne by to az tak nevadilo, preci jen uz neni Luka tak moc maly…ale co mi vadi je, ze Braja tam chce jet autem sam…a to se mi zda hodne nebezpecne… :((

A co je noveho u nas? Ani nic moc - o vikendu jsme byli u babicky, resp. Luka tam travil noc, a my jsme s Brajou a brachou byli na koncerte. Bohuzel, nejak zvlast jsme si to neuzili, protoze Brajovi se pres mozek prehnal nejaky blud a cely vikend jsme se nakonec hadali :( Nicmene jsme se ve finale usmirili a ted se snazime byt jeden na druheho nejmilejsi :) Luka si to u babi naramne uzil, protoze tam mel bazenek, ve kterem travil vetsinu casu, chodil zalevat kytky, strikal pistoli na psi, atd. :) V nedeli jsme byli u tety, pomoct strejdovi zprovoznit bazen…takze opet bazenek, pisek, a tak :) Dokonce se Luky nechal ostrihat, takze ma zase pidi vlasky a vypada mnohem starsi a vetsi.

Taky jsme broucka zkousela merit a vazit - takze jeho miry ve 32 mesicich - 98 (nebo 97,5) cm, asi 16 (nebo 16,5) kg, a noha o velikosti 27-28. Nechapu kam poroste…

Zitra jdu k holici - uz se docela tesim, ze zase budu vypadat jako clovek :)))

Zatim pa pa,
Kristyna a Luka

 
tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 01.06.05 14:35

Ach jo, ja snad nikdy nenapisu komentar bez hrubice :( timto omlouvam tu doocibijici - nestrikal na psi, ale na psy…holky, co kdybych ted udelala verejnou omluvu do budoucna za vsechny hrubky, ktere udelam, abych se potom pokazde necitila tak trapne a nepsala pod kazdy komentar opravu? :))
 k…

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 01.06.05 14:47

Ahojky,

já tu dneska jsem, ale nejsem schopná moc psát. Padla na mě nějaká spavá. To bude částečně tím počasím (prší a je pod mrakem) a částečně nevyspáním. Navíc je tu bugr, prádla na žehlení je tolik, že už se ani nevejde do koše a já se tu flákám a poslouchám s Karolínkou pohádky. Ale musím se jí pokusit uspat, večer v 8 hod. jdeme do cirkusu, aby vydržela. Ale pro ni to není problém, tak to snad bude v pohodě. Chci jí dát spát tak kolem 4 hodiny, to usne a když se tak 2-3 hodiny prospí, bude to paráda. Snad tam nebude moc unavená.

Irčo, gratulujeme k rychlejšímu připojení. Jdu něco dělat, jinak se na sebe večer nebudu moc ani podívat.

Jana a Karolínka

 
Anonymní  01.06.05 15:01

Ireno,

koupacku planujeme zitra na 11h, ovsem mame to jako nahradu za plavani, v Pruhonicich uz vsechny nahrady nestihneme a Delfinek plave i v Letnanech, nebude to verejnosti pristupne …no skoda! Nekdy se muzeme domluvit o vikendu a vyrazit treba na Cernak do Faktory, co ty na to?

PApa

neprihlaseny Sulda (jsem na jinem PC, to me se opravuje)

 
tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 01.06.05 16:43

Ahoj,
jeste jednou ja - krom toho, ze je tady pekne mrtvo !!! (tedy ja mam fakt co rikat :)) tak jsem uplna trubka obecna - ja zapomnela, ze je dneska den deti!!! Takze vsechny nase deticky mooooc pozdravuju a preju jim, at si ten „svuj“ den :) do syta uzivaji a pripadne skasnou rodice o nejaky ten darek :)) (Luka tedy dostane pouze firemni tricko :)) ale zase na druhou stranu jsem ho zaplatila a je jich na celem svete jen par :) a tech v detskych velikostech jeste min - mozna 5 vseho vsudy :)))

Tak ja padim - volala mi Slavka, ze nevi jak se pousti spracha (ach jo :(( a ze jsou oba, jak Luka, tak ona, od ho..n - takze tam radsi jedu, abych zjistila co se tam udalo za dalsi fekalni historku :) Ach jo…ja uz tak chci aby ten Lukys umel chodit normalne na zachod…

Tak pa,
Kristyna

 
tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 01.06.05 16:44

Jo, a malemu novorozenatku Laurince od Sulankovych preji vse nej k svatku - to se holcicka tedy umi narodit - tyden nebo tak pred svatkem :)))

Pa pa,
k…

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 01.06.05 18:22

Ahojky,

0000000000000­0000000000000000000000 to je od Adámka

My se teď vrátili z chaty, radši jezdíme 0ven000000000­0000000000000000000 - opět Adámek zasahuje.

takže radši jezdíme ven, abychom „nesmradili“ v Praze. Na chatě je přece jen lépe, i když dnes byla obr zima. Ještěže tam máma má nějaké oblečení po Jířovi, takže Adámek byl oblečenej jak sociál, ale hlavní bylo, že mu bylo teplo. I Berunka byla ve FUSAKU!!! chápete to????

Musím se věnovat dětičkám, zatím papa VABE

 
bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 01.06.05 21:44

Aha, tak to je jina. Rada se pridam kdykoliv.

papa

irena

 
bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 01.06.05 21:56

Ahojky,

tak jsem prave shledla Bozenu Nemcovou a zehlila u toho, i kdyz bohuzel jeste stale velka kopa pradla zustala nevyzehlena, ale uz se mi do toho nechce, takze zbytek zase zitra.

odpoledne jsem mela dost hekticke. Viki malo spinkal, jen dopoledne hodku a po o hodku a pul (do pul treti) a po probuzeni prudil. Chtela jsem jet na Cernak se kouknout po nejakych satickach, ale v aute desne plakal, tak jsem si to rozmyslela a ze pojedu za mamou a projdu se s Vikim v kocarku a ze si schrupne. Kdyz jsem tam dorazila, tak Viki odmital v kocarku spinkat i po 20min drncani, takze jsem ho vyndala a sli jsme domu. Cestou od nasich opet v a ute vriskal a usnul na 3 minuty. Po prendani do postylky, vypadalo, ze tvrde spi, se opet probraql a usnul s placem az za dalsich 20 minut. Tak ze by preci jen spatna nalada z toho ockovani? Ale posledne byl OK, tak nevim. Pak jsem si vzala do parady Ondru - veca, koupani, cteni pohadek a haji. V pul devate jsem mela „hotovo“ a zapla si „bednu“, fakt asi podruhe od te doby, co je Viki na sveta. No a za chvilku pujdu do hajan. Koupila jsem si casopis Apetit, tak se v nem jeste orochnim, maj tam bezva receptiky a pujdu spat.

Verco, musim se ti pochlubit, ze hubnu. Za posledni tyden hlasim 2 kilca dole. Jim trochu mene a nebastim zadnou cokoladu a fakt to funguje. Citim se super!!!! Asi jsem si to konecne nastavila spravne v hlavince. Ba ne, nastartovalo me to trhani te osmicky. Takze vsechno zle je pro neco dobre:-))

Dneska jsem Vikimu sehnala na netu postylku na chalupu, nechtela jsem kupovat novou a sehnala jsem zanovni Ikeackou za slusny penizek, tak mam radost. V pondeli ji budu mit.

Pocasi dopoledne bylo chladne, ale ted odopledne uz se mi zdalo teplicko, teda aspon v Praze na kratky rukav. A nevite jak ma byt o vikendu? Planuju chalupu uz od patku, jen na sobotu musim prijet, delam 2 zkousky.

Tak piste, piste a papa

Irena a kluci

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 02.06.05 08:04

Dobre ranko kocky a kotatka,

vypada to dneska na krasny den, tak si ho snad uzijeme dosytosti. Mame teda nabity program, ale moc se tesim.
Dopo kozni (kvuli mne …udelala se mi pod pazemi alergie na antiperspirant a stale se to rozsiruje a desne to svedi), plavani v Letnanech, pred nebo po chci sjet do jednoho bazarku kvule te cyklosedacce, potom nekde obidek a pojedeme za Bozskym a pojedeme na vylet … kam? No to je jeste ve hvezdach… Jeste jsem chtela i uklizet, ale to asi nezvladnu … zitra prijede kamoska z LBC s detma, tak]nevim jak to udelam:-)))

Vcerejsek se taky vydaril, byly jsme na mistnim fotbalovem hristi na oslave Dne deti nasi mestske casti … meli tam i darky pro mistni deti a to dle veku … Nika dostala kyblik plny veci na pisek, balon a tycinku deli … docela dobry, ne? Taky skakala v pytli (dodam fotku), strilela hokejkou puky do brany (s mou pomoci), hazela balonky sasovi do otvoru (pusy), vylezla do skakaci velke zirafy, ale bylo tam moc deti a bala se. Vsude davali spoustu bonbonku, takze vcera jich i nekolik spolykala:-))) Byla tam i ukazka cvicenych psu, ale to ji nebralo, tak jsme se nakonec sebraly a jely k mne do prace pro PC a pak do IKEA, ano tradicne … ale kdyz se ji zeptate kam chce jet, IKEA je vetsinou prvni volba. Tam jsem taky nakoupila krasne darecky … maji tam tento tyden slevu na ty medvidky pro UNICEF z 199 na 69, potom drevene pokojicky a kuchynky pro panenky slevnene z 399 na 199 a pri te prilezitosti jsem tam koupila i jine kraviny jako obycejne. Ale nakupovani bylo jenom chvili, jinak si Nika dala mnamku a pohrala si, odchazely jsme az se zavirackou jako tradicne… A pak jeste Nika dostala velkou knizku plnou pohadek od segry a babi.

No DEN DETI se vydaril a doufam ze nejenom nam! Prejeme vsem detem stastne a nadherne detstvi a pohodove rodice.

Mejte se bajo a krasny slunickovy den vsem preje

Sulanek a Nika

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16497 příspěvků 02.06.05 08:32

Ahojky holky!

Doufam, ze jste vcerejsi en deti se svymi zlaticky pekne oslavily- my jsme vzali Filipka na motokary- cely vecer o tom mluvil a jeste v noci se mu o tom zdalo:-))Dali jsme si zmrzlinku a bylo nam fajn:-))

Jinak se ucim- haha, teda snazim se- vcera jsme si bobiska privezli od nasich konecne domu- to byl pak opravdu sranda vecer- spousta mazlenicka, ale usinani nikde:-)))

Panecku, kdyz to po sobe ctu, tak zjistuju, ze pisu jak hotentot:-))Ale snad me omluvite- to vite, preuceny mozek je horsi nez vykojeny:_)))

S praci jsem zatim ve stadiu hledani, kdyz to nepujde, tak pujdem do toho druheho mimi- ale Jirka rikal, ze v tom pripade by se odstehoval:-)))Haha, kam by asi sel?k mamince? ale nahodou, ta se vcera predvedla- koupila mu ke dni deti:-)cokoladu…Ale pro zmenu se vykaslala na Filipka- ach jo…

Zajimalo by me, co je s Esterkou- porad cekam na jeji liceni zkousek a nic:-))

Hani, jen si uzivej kultury- az se miminek narodi, aspon budes mit na co vzpominat…

Iren, Veru, je videt, ze jste s detma v jednom kole…Ale ne ze bych to nebrala:-)))

Jdu neco delat, zatim se mejte, papa.

Z+F

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 02.06.05 08:45

Ahojky!

Tak se hlásím po téměř probdělé noci,jak já je nesnášíííííím,vrrrrrr­.Pořád jsem si libovala,že můžu v noci dobře spát a dnes to teda byl děs.Usnula jsem až kolem druhé a to u Klárky v posteli.Ona usnula Martinovi v autě,když jeli domů od babi,bylo půl osmé,byla bez večeře a totálně tuhoň.Jenže se pak po desáté vrtěla,chodila za námi do obýváku a když pak dorazila i do ložnice,tak jsem se sbalila a šla spát k ní do pokojíku.Spinkala sice do osmi,jenže já byla každou hodinu vzhůru,protože mě naprosto šíleně bolej kyčle a já už nevím,jak si lehnout.Nebolí mě totiž jen když ležím na zádech(a asi i na břiše,ale to jsem nezkoušela,hi­hi),jenže to zas nesmím kvůli mimísovi.Chjo,tím­hle stylem těch 6 týdnů nevydržím,jsem děsně unavená.Ty kyčle m zlobí už dva měsíce,ale bohužel se to jen horší a zlobí mě jen ve spaní,přes den to rozhejbám a je mi dobře.
Nezlobte se za ten pesimistický tón,ale určitě mě chápete.
Jo a mrňous dělal v noci šílený kotrmelce a teď ho cítím kopat jinde,tak doufám,že se neotočil prdelkou dolů.

Jdu balit batoh,jdem do MC.

Papa
Hanka,Klárka a Arturek 33+3tt

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 02.06.05 09:46

Esterko, máš další zprávičku, jukni tam, prosím.
 Romana

 
Anonymní  02.06.05 13:03

Ahojky,

takze tady dnes opet zadna velka aktivita, co?

My jsme byli dopoledne na hristi, mela jsem sraz s kamoskou, s kterou jsem se skoro rok nevidela, tak jsme aspon trochu poklabosily. Slunicko svitilo a prijemne hralo, zadny sileny vedro.

Hani, ty posledni tydny tehotenstvi mne osobne prisly vzdycky sileny a k nevydrzeni, takze cekem chapu, jak se citis. Ale uz to „utece“ a budes rodit, coz je ta pozitivni zprava:-) Jsem moc zvedava, jestli to bude holcicka nebo chlapecek. Jaka mate vlastne vybrana jmena? Nejak jsem nepostrehla, ze by jsi to tu prozradila.

papa

Irena

 
tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 02.06.05 13:37

Ahojky Iren,
je tady vskutku mrtvo mrtvolno, az jsem nakonec zbehla ke cteni jineho denicku :)) Ne, ale jen pro dnesek a jen chvilicku. Ale jsem ostuda, ze jsem nic nenapsala - a ted uz ani nenapisu, protoze jdu k holici :))

Venku je myslim dost prijemne - skoda ze tam moc casu netravim :(( U pocitace to totiz neni nic moc.

Holky, ja jsem v posledni dobe uplne vyrizena - porad pisu nejake maily v ramci nejake iniciativy, kterou si vymyslela nejaka partnerska organizace, takze mam vzdycky nejaky must mailu, ktery uz jsem nekomu poslala, ktery potom upravuji podle toho jak se mi to hodi do kramu.....jenze ted zjistuji, ze treba zapomenu opravit jmeno, nebo zemi, takze bud pisu lidem se spravne uvedenou zemi ale spatnym jmenem, nebo obracene…a pripadam si totalne nemozna…protoze kdyz se nedej boze ozvou nazpatek, tak mam pocit, ze se jim musim omluvit a uvest to na spravnou miru :)) Ach jo… no, jeste vas tady budu otravovat svoji nemoznosti :))

Luka dnes rano kakal na zachod :))) Doufam, ze si potom behem dne nepokazil bilanci - ale snad ne, vcera si totiz zaradil na tyden dopredu - ho..a byla i na klice od koupelny a vypinaci od svetla … fakt zuzo…no, radsi to tady nebudu rozebirat. Jen mi bylo lito Slavky :))

Tak ja letim, jinak prijdu pozde :)
Pa a ahojky a hezky den vsem,
Kristyna

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 02.06.05 14:04

Ahojky kočky,

Adamíto spí, Beru tradičně vzhůru, ale kouká na hrací medvědy, tak můžu psát :-)))

Dopo jsme si udělali „výlet“, tj. jeli jsme metrem k Tomovi do práce. Berunka dostala nějaké oblečky od jeho práce, tak jsem jí je oblékla, aby se předvedla. No krasavice přelíbezná, se moc líbila. Hlavně obdivovali, jaká je hodná, že se probudila, ani neplakala, pak jsem jí zase dala do kočárku a ona byla v poho. No zlatá holčička. Metro a přestupy jsme si užili dosytosti, ale Adámek byl ve svém živlu, tak co neudělat pro malou dětskou dušičku, že jo?

Odpo asi půjdeme ven, Tom má nějakou akci, tak jen přijde vyvenčit Aimy a zase padá a dorazí až když budeme spát…se to někdo má, taky bych vyrazila a vrátila se, až když by to tady spalo :-)))) Ba ne, radši zalehnu a spím :-)))

HANI, je mi Tě moc líto, mě taky braly kyčle, když jsem ležela, ale stačilo změnit polohu a bylo lépe, teda změnit bok, víc nešlo :-)) Ale hlavně, už to máš za pár, i když mě to taky přišlo, že se to neskutečně táhne. Vydrž, odměna je sladká.

IREN, ty si jen tak v klidu napíšeš, že máš 2 zkoušky o víkendu…já bych byla hotová a nervózní, ale zvládáš to v poho. No super, 2 kila dole, jen tak dál. U mě se to teď nějak zastavilo na 63, tak ještě 3 a budu spokojená. Ale hlavně by to chtělo zpevnit. Těch 50 cviků na břicho před spaním evidentně nestačí.

ŠULÁNKU, hezky dětský den, Nika se musela vyřádit…a hlavně, že musí do IKEA. Je bombová. Já se snad o víkendu dostanu s Berunkou do NEXTu, abych jí pořídila nějaké další šatečky a taky něco Adámkovi. Kluci snad pojedou koupit Aimy žrádlo na Zbraslav, tak bych se na chvíli mohla ocitnout sama s 1 dítětem???? No neskutečná pohoda :-)))

Tak zatím papa VABE

 
Lolinka
Kecalka 338 příspěvků 02.06.05 14:14

Ahoj holky,
musím se také ozvat ať nejsem bita:-)

Ted jsem si uvědomila, že jsem jěště ani nepogratulovala Esterce k úspěšné bakalářce. Takže Esterko, jsi šikovná holka, už se těším na podrobnosti. Doufám že váš předčasný příjezd nezpůsobila nějaká kalamita…

Kristy, myslím že Tě potěším. U nás byla včera večer také hezká fekální historka:-)
Byly jsme celé odpoledne mimo domov, nejdříve na hřišti a pak u známých na oslavě dne dětí a velikááánském dortu a Ada jak byl v cizím prostředí, tak kakaní zadržovat a sotva jsme přijeli domů, utíkal na dvorek, strhal ze sebe kalhoty a už kakal. Pak to chtěl zamaskovat, abych se zase nerozčilovala, tak vzal kartáček, se kterým myju boty a s tím to rozmašíroval po celým dvorku. Opravdu na zabití !

Iren, to co popisuješ jsme prožívali také občas před 2 roky, kdy míval Ada protivnou náladu. Musím říct, že ti to vůbec nezávidím a jsem ráda že už mám velké „rozumné“ děti.
Ale ty sis to večer vynahradila pohodou u telky, že? Viky už spává celou noc?

Šulánku, to jste hezky oslavily den dětí. My půjdeme na podobnou akci zítra, jenže začátek je ve 13 hodin, to zrovna Ada chrupává, a Lena tam chce být hned od začátku, tak to risknu a nebudu dávat Adidase spát. Nejvíc se Lena těší, jak se projede zase na kánoi jako loni, jen nevím, jestli letos pustím i Adu nebo jěště ne. To vždycky sedí v kánoi dvě děti a jeden kánoista, který ale pádluje tak je nemůže moc hlídat. No uvidíme.

Hani, ty Tvoje kyčle jsou ale nezbedy, takhle Tě trápit! Ale těch 6 týdnů už Ti uteče jako voda a odměnou Ti bude nádherný uzlíček.
Mimochodem, také by mě zajímalo zda už máte vybraná jména? Myslím, žes o nich jěště nepsala, nebo jsem to přehlídla?

jdu hrát s lenou pexetrio, které si vybrala ke dni dětí (Ada plastovou sekačku).
Doufám, že to budu zvládat:-)

Mějte se krásně
papa Lola s Adou a Lenou

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 02.06.05 15:00

Ahoj holky!

No konečně je tu nějaký nový příspěvek:o ))).

O jménách pro Arturka jsem se tu určitě zmiňovala,ale jestli chcete,můžem si udělat kvíz:o )))).

Tak,jaké indicie bych vám asi tak mohla dát.....Snad jen to,že obě jména jsou v desítce nejčastěji dávaných jmen a ani jedno tu v deníčku ještě nemáme.No a jmeniny mají ta jména(to jsem napsala dost krkolomě,co?)v čer­venci a v listopadu.
Tak a teď můžete hádat,je to jednoduché…

Jdem na houpačky,přijela k nám taková minipouť a šly jsme dopoledne kolem,takže Klárka básní o lodičce na houpání a kolotoči s kačery.

Pa Hanka a spol.

PS:O kyčlích opět vůbec nevím,ale v noci to zas bude děs:o (

 
Anonymní  02.06.05 15:28

Ahojda,

tak konecne se to tu trochu rozhybalo:-)

Verco, to je luxus, ocitnout se na chvili jen s jednim ditkem, vid? Me to pripada uplna pohoda, kdyz se mam starat jen o jedno. No a s tema zkouskama, oni budou dost lehke, tak se moc nestresuju, ale za 14 dni me ceka ta horsi cast, 3 zkousky, na ktery se fakt budu muset ucit, bleee.

Lolo, Viki opravdu celou noc nespinka. Vstavala jsem k nemu 2× za noc a ted se to nejak zhouplo a Viki spi hodne spatne, takze klidne kazdou hodinu. Rano jsem pak jako zabita:-( Ale musim holt vyderzat.

Musim koncit

pa

Irena

 
Missorka  02.06.05 15:41

Anička a Martínek!!!

Co vyhrávám??? :-)

Peta (založíme klub kyčlařů? ;-))

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 02.06.05 15:50

Bingooooooooo,ale tys to věděla,že jo?

Apropos,jak to dopadlo u vás doma s výběrem?Tuším,že holčička bude Viktorka,kluk je jasnej Albert.Soudím tak dle podpisu v dnešní soukr.zprávě.
Klub kyčlařů,to je dobrýýýýýýýýýý,jak já se večer netěším do postele,fuuuu­uuj.U Klárky to bylo stejné,taky jsem nemohla spát,ale ne kvůli kyčlím,měla jsem syndrom „neklidných nohou“,myslím,že Veronika to zná a je to taky hnusný.

Pa Hanka a spol

 
Missorka  02.06.05 16:06

No, věděla, ale psalas to i tady, což jako stálej nakukovatel nemůžu pominout…

A v našich jménech máš teda taky přehled. :-)

Kyčle jsou běs, jsem si myslela, že to mám z toho, že jsem tlustá a vida, máš to taky a tlustá nejsi, hned se cejtím líp! :-)

A ty neklidný nohy - to je co? (Abych mohla bejt vděčná, že mě to minulo…)

Peta

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 02.06.05 16:14

Ahoj holky!
Je těsně před polednem a já tedy začínám psát. Jsem na sebe zvědavá, kdy to odešlu :). Za chvílí dorazí Katy a pak jedeme do školky, pak uspávání (možná i moje), takže odesílání v nedohlednu :(! ......Teda to je zase den. Teď jsou tři. Stihla jsem hodit řeč s Katy, zatím se nakrmil Kája (no spíš to ignoroval), odvézt Katy domů, dojet do školky, ze školky zpět do Kunratic koupit dárky pro Honzíkovy spolužáky na odpolední oslavu narozenin, doma scéna ohledně uspávání, pak po:,–(it Honzíka s vysílačkou před dům a sama jsem pádila do obchůdku a teď jsem vrazila do trouby jídlo k večeři, neboť já z narozeninové párty pádím na manikůru nechat si vyrobit nehty. Včera jsem se s největší pravděpodobností nějak přiotrávila čistícími prostředky. Takže večer a noc jsem strávila v polovičních mdlobách a neustálým dávením se. No kráva!

Nevím, jestli už to tu není zvěřejněno, ale dnes psala Ro, že v pondělí pojedou dopo s dětmi parníkem z centra směr ZOO. A nabízí nám, abychom se zúčastnili taky. Tak to promyslete, abychom jí mohli dát vědět. Mě se ten nápad zamlouvá moc.

Slibovaný popis státnic. Z neděle na pondělí jsem se ještě učila do dvou do rána. Ráno jsem opět zaperlila - natáhla jsem si budíka o hodinu později. Ale vzbudila jsem se nervama pět minut před mnou očekáváným zvoněním. Když jsem to zjistila, tak jsem suše zkonstatovala, že kdo neumí ani nařídit budíka, ten nemá u státnic co pohledávat! Provedla jsem pokus o zkrášlení se, oblíkal šaty, dala si cigáro, kafe nalila do flašky sebou, na odchodu jsem ještě udělala mezipřistání na WC a vyrazila z Hradce směr ČB. Ze začátku se mi klepaly ruce tak, že jsem nemohla udržet volant. V půlce cesty se mi bez jakéhokoli vyrování navalily slzy do očí, ale ustála jsem to. Těsně před ČB jsem už chytla nerva, protože na silnici byl menší kolaps a já začala plašit, že nestíhám. Naštěstí se mi podařilo zaparkovat přímo před fakultou. Cestou autem se mi ovšem odepnulo ramínko od šatů, tak jsem vyletěla z auta a chytila první ženskou, co šla kolem, aby mě upravila. No chudák holka. Poměrně vtipně jsem se taky popasovala s automatem na parkování. Netuše, do kdy se státnice protáhnou, jsem to chtěla zaplatit až do večera, ale podařilo se mi tam toho naházet tolik, že z toho nakonec vyšlo úterní dopoledne. Vyhradili nám jednu místnost jako přípravnu, což bylo super. Ostatní nosili pro komisi žrádlo a chlast, čehož jsem se nezúčastnila a radši se ještě drtila. Při slavnostním zahájení mi stuhly rysy, když jsem uviděla ženskou, která nás měla zkoušet z psychologie. No já jí padla na první pohled taky do oka. Udělala takový ten pohrdavý úšklebek a hodila hlavou na stranu. No hezký začátek. Rovnou si tam nechali 4 lidi a zbytek zase vyhodili. Jenže podle plánovaného scénaře se dalo tušit, že já a další dva kluci přijdeme brzy na řadu. Vyletěli jsem tedy jen ven kouřit a makali stepovat zpět před dveře. Horko k zalknutí, žádné židle, okna nešli otevřít, všude bordel z malování, my spocení, špinavý a nervní jako prase. Po skoro hodině vylezla část komise, tak jsme se optali, zda tam máme viset nebo jít zpět. Tak nás poslali zpět, že prý pro nás budou chodit. Když jsme tedy další dva kráčeli ke státnicím, tak mi samozřejmě opět prdlo ramínko. Tomu chudákovi, co šel se mnou se tak klepaly ruce, že téměř nebyl schopný mě zachránit (aby to připnul zpět). Nakonec jsme zkonstatovali, že tohle byla určitě ta nejtěžší část státnic :). Třesoucí se rukou a napůl v mrákotách jsem si teda vytáhla 4 otázky a šla na potítko. No když jsem zjistila, co jsem si vytáhla z psychologie, tak jsem radostí málem začala křičet, protože tohle jsem teda měla v malíčku jako nikdo. Zbytek otázek celkem ušel. Jen z práva jsem extra radost neměla. Vypracovala jsem si tedy vše a začala postupně zjišťovat, že komise vůbec není schopná to zkoušení nějak zorganizovat a vládne tam slušný chaos. Některé chudáky vytáhl někdo ze zkoušejících uprostřed příparavy, vyzkoušel ho, zase ho vrátili na potítko. Někdy se stalo, že mezi tím potítko ob:,–(ili někým jiným, takže ten chudák zbytek dopisoval na koleni. Lidé, kteří přišli později, měli vše hotové mnohem dřív než předchozí. Nikdo netušil, co má už kdo hotové atd. Navíc ta místnost, ve které to bylo byla teda úděsná. Byla to místnost na výtvarku, takže podlaha byla totál zadělaná vším možným, v rohu byla naházená obrovská hromada přebývajících židlí atp. No hrůza. Pro mě si teda přišla nejdřív ta dáma na psychologii. Já spustila, odříkala vše z přednášek, ještě zaexcelovala vědomostmi z knih a když jsem skončila, tak se mě dotyčná zeptala, zda tohle myslím vážně. No to mi spadla čelist. Oznámila mi, že tohle tedy nepovažuje za dostatečným způsobem zodpovězenou otázku a že v tom případě je nucena zjistit moje ostatní znalosti. Vzala seznam otázek a postupně se mě zeptala na různé věci z každé otázky. Takže ta jedna, co jsem si vytáhla plus dalších 25. No super. Odcházela jsem zpět na potítko úplně zničená. Protože když jsem tohle považovala za nejsuprovější otázku, tak jak asi bude vypadat ten zbytek. No „potítko“ bylo obsazené, takže jsme si s kolegou spravovačem šatů vytáhli židle z hromady a jako trubky čekali až se někdo další slituje a přijde si pro nás. Postupně jsme se tam tedy scházeli a odcházeli. Pak jsem šla na trestní právo, z čehož jsem měla teda hrůzu, protože k samotné otázce jsem sice věděla všechno, ale nijak extra podrobně, takže jsem si tam připsala i věci, které tam správně nepatřily, abych měla o čem mluvit. Čekala jsem že mi to neprojde, ale zkoušející jen mlčel a když jsem zmlkla já, tak prohlásil, že mu to bohatě stačí. Hurá. Kriminologie byla v první části úplně v pohodě, ale ve druhé jsem chlapíkovi na doplňující otázku rovnou řekla, že to nevím. Při pedagogice už mi bylo všechno šumák a docela jsem se tam i nasmáli. Jediné v čem jsem tedy nakonec skutečně zazářila byla obhajoba, které sice měla být úplně první, ale to vem čert. Dokonce předseda komise (mimořádný senilní šťoura) prohlásil, že práce je výtečná, ale můj projev je přímo excelentní. Fuj ta samochvála smrdííííííí :). Vyletěla jsem odtud celkově šťastná jako blecha, popadla cigarety a spolu s ostatními běžela ven. Telefonovala jsem na všechny strany a psala všem SMSky. Kasala jsem se, jaký jsem pašák. Když začali vyhlašovat výsledky lidí přede mnou, tak mi najdenou došlo, že díky výsledkům předchozího studia a díky tomu jak proběhly samotné státnice, tak budu hrdě poslouchat, že jsem „celkově prospěla s vyznamenáním“. No tak tímhle pocitem jsem se dmula jen do chvíle, než přečetli moje výsledky. Psychologie 3! Myslela jsem, že omdlím. Podle přístupu té pí…i se dalo čekat, že neuzná, že by mi měla dát jedničku a předpokládala jsem, že mi to osolí dvojkou, ale tohle jsem tedy nečekala. A trvám si na tom, že to bylo neoprávněné. Když mi přišla gratulovat, tak jsem se musela hodně držet, abych jí neflusla do obličeje. Cestou domů jsem musela zastavit a jít to rozchodit a vydejchat do lesa. No potkat mě tam myslivec, jak se v takových šatech a botech procházím po lese, tak mě vezou do Bohnic. Když mi ujely nohy při přeskakování nějakého příkopu, já tam po břiše zahučela a do korzetu na zádech mi napadalo jehličí, tak jsem moc nechybělo, abych si tam v tom počínajícím dešti sedla a brečela. Vypakala jsem se tedy ségře a kamarádce do telefonu a ulevilo se mi. Naši pořádali doma oslavu pro vnoučata ke dni detí, ale na mě padla taková únava, že jsem se zavřela vedle v pokoji a ležela, za což mě seřvala ségra. Prý se mi tam stará o děti a já se válím a měla bych se stydět. Nestyděla jsem se. Navíc jsem jí lehce připomněla, že když ona odjela k moři, tak já měla 4 děti taky a namísto poděkování mě poslala do p…e! Tak tolik z mého „slavného“ dne. Na promoci se mi ani moc nechce. Navíc tam může jít jen ten, kdo si za to zaplatí. V životě jsem nic podobného neslyšela. Naše univerzita je fakt světová! Bych si toho titulu měla víc vážit, když mi ho dává někdo tak výjimečný :). Můj bratranec před promocí na inženýra prohlásil, že od té chvíle mu musím vykat :). Tak tedy mě, jakožto bakaláři, můžete všichni vesele tykat dál :)!

Omlouvám se za tu délku. Předpokládám, že to je „přečístzbytek“, ale neumím se zestručnit.
Ahoj Esterka & spol.

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 02.06.05 16:16

Péťo,ty neklidný nohy,to se špatně popisuje.Prostě jsi unavená,nohy tě bolí a jak si lehneš,tak máš pocit,že s nima musíš hejbat,je to takový příšerně nutkavý.Nevím,jak jinak bych ten pocit popsala.
Kyčle mě zlobí k ránu,kdy jsem asi ztuhlá v jedný poloze a buď klidná,vůbec nezáleží na tělesné konstituci,prostě se naše tělíčko připravuje na porod a všechno se tam roztahuje.Super je taky natahování vazů,co držej dělohu,to člověka zaručeně vzbudí a taky křeče v lýtkách jsou skvělé…
Ale jinak si nestěžuju,ráda to pro naše miminko podstoupím,jen když budu vědět,že to za pár týdnů skončí. Četla jsem v PSTM,že u tebe je nález stejný,Klíšťátko se hezky drží.Jo a vy víte pohlaví?
Mě manža o víkendu nahlodával,že když teda jdem ještě na jeden UZ,že bysme se z legrace mohli zeptat,ale já si říkám,že to těch pár týdnů už vydržíme.

Konečně jedem na ty houpajdy.
Hanka

 
Anonymní  02.06.05 16:18

No a co se tyka jmen:

vybrala jsem 2 dvojice

1. Anna - Martin
2. Jakub - Katerina

pa

Irena

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 02.06.05 18:28

Ahojky,

přesně, jak to píše Hanka…pořad musíš nohama šmrdlat, i když jsi v klidu…děs.

papa V.

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 02.06.05 18:53

tEEDA Esterko,

to je nespravedlivý…ale já dopadla taky tak :-(((( vše jsem celkem při státnicích uměla a měla z toho dobrý pocit, jen obchodní právo nebylo to pravé, tak si myslím, že ta zkoušející prostě řekla, že mi to dá, když ostatní mi dají za 3. Takže já mám státnice vše za 3, ale jsem ráda, že to bylo napoprvé a jako jediná jsem to u té komise udělala hned. Navíc si gratuluju, že jsem to práv u té zkoušející z obchodu udělala. Byla na fakultě nejhorší. Jméno snad ani nenapíšu, kdyby to četl někdo zasvěcený.
Ale co, hlavní je, že to máš za sebou a máš klid…Za kolik, se Tě nikdo nikdy ptát nebude.
K ségře No comment :-(((

Tak nám to s Beru vyšlo, jdeme samy nakupovaaaaaa­aaaaaaaaatttt. Řekla jsem mámě, jestli nechce jít s námi, ale možná bude hlídat Jaromíra, takže si budeme užívat…už se těším, že si sedneme do kavárny, dáme si latíčko :-)))) Beru bude koukat a já nebudu muset lítat za Adámkem a hledat ho všude možně po krámech.
Máš pravdu Iren, je to luxus jen s jedním dítětem.

MISSORKO, buď ráda, že tě „nervózní nohy“ nepotkaly. Je to nepříjemné a nedá se s tím nic dělat…hlavně, ať Ti to rychle utíká a už žádné problémy.

Papa VABE

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »