Tak přišel na svět Vojtíšek

Porod

Moje těhotenství bylo docela bezproblémové, dokud jsem nenastoupila na mateřskou. V nemocnici jsme si pobyli týden, pak nás pustili a za měsíc jsme tam byli znovu, aby se Vojtíšek ukázal všem nejen mamince. Narodil se 21. března v 9:13.

Začátkem roku 2011 jsme začali plánovat, tehdy ještě s přítelem, svatbu a miminko. Svatba byla naplánovaná na září. Koncem července jsme zjistili, že čekáme miminko. Byl to skvělý okamžik, příteli jsem to sdělila až následující den poté, co jsem to zjistila já (divím se, že jsem to vydržela, ale budila jsem ho kvůli tomu v půl páté ráno :-) ). Za 14 dní jsme to měli potvrzené i od paní doktorky.

Následovaly ultrazvuky a různé testy, jak to všechny maminky znají. Vše vycházelo bez problémů. Prvních sedm měsíců jsem skoro nevěděla, že jsem těhotná, žádné nevolnosti, jen se mi zvýšil tlak, ale to jsem skoro ani nevnímala. Mrňousek nám pěkně rostl. Dva měsíce před plánovaným porodem jsem nastoupila na mateřskou. V 35. týdnu jsem šla jako obvykle na kontrolu k paní doktorce, a ta naznala, že jsem se za ten měsíc nějak moc otevřela a že to je na nemocnici, aby mi píchli injekce na dozrání plic a očiček našeho miminka (věděli jsme, že to bude Vojtíšek, ale zůstalo to jen mezi mnou a manželem, ostatní měli překvapení).

Přijela jsem do nemocnice a pan primář naznal, že klidně můžeme rodit, což mě trošku vylekalo. Pak se podíval na mrňouska ultrazvukem a došel k tomu, že ho tam radši ještě necháme. Týden jsem si poležela v nemocnici v klidovém režimu, nic nového se nedělo, a tak mě pustili domů s tím, že do termínu určitě nevydržím, ale aspoň 14 dnů bych mohla. Chodila jsem po týdnu k paní doktorce na pásy a byla pořád stejně otevřená. Cervix skóre jsem měla 10 s vykřičníkem s tím, že jakmile se něco začne dít, tak máme jet okamžitě do porodnice. Ale stále byl klid. To už jsme byli s manželem trošku nervózní, ale mrňousek si chtěl počkat až do jara :-)

První jarní den (vyšel letos o den dřív) jsem začala trošku špinit, a tak říkám večer manželovi, že radši pojedeme, ať se na mě podívají. Sestřičky na mně koukaly, co tam chci, když ani nemám pořádné kontrakce (byly asi tak dvě za hodinu a nepravidelné). Natočili mě na monitor a nebylo vůbec nic vidět. Mrňouskovi se dařilo dobře. Pak přišla paní doktorka (zrovna ten den měla službu ta moje :-))) a řekla, že si mě tam nechá přes noc a že bez miminka mě už domů nepošle :-) Píchli mi něco na spaní, abych si na druhý den odpočinula. Manžela jsme ještě poslaly domů. Celou noc se skoro nic nedělo, spala jsem na porodním sále.

Kolem čtvrté ráno se mi přesunuly bolesti níž do břicha, ale pořád to nic nebylo. Ráno v šest jsem to říkala sestřičce, a že prý to možná začne, ale že to nic není. V sedm přišel pan primář s mojí paní doktorkou a píchli mi vodu. Prý manžela nevolejte, to bude ještě chvíli trvat. Pro jistotu jsem mu zavolala a dobře jsem udělala. Průběžně mi chodili natáčet monitor, malý v pořádku, kontrakce žádné vidět nebyly, ale já je cítila. Když přijel manžel, nechápala jsem, jak to můžou ostatní maminky vydržet, ale pořád to nebylo nic strašného. Na monitoru pořád nic. V devět mi přišly sestřičky zase udělat monitor, říkám jim, že nevydržím ležet v klidu a ony, že musím. Tak mě napojily a já říkám, že mě to pořád nutí tlačit. Tak že se podívají a už honem volaly paní doktorku, že už budeme rodit.

Pak jen vím, že to byl strašný fofr, manžel mi otíral čelo a na čtvrtou kontrakci byl Vojtíšek venku. Ale byla jsem prý červená jako rak :-) Hned ho bylo slyšet. Byla jsem nastřižená, ale mrňousek šel ven tak rychle, že si proboural cestu ještě jinudy. Šití bylo trošku nepříjemné a pak to hojení, ale ta námaha za ten poklad stála. Jak mi ho dali na břicho, bylo to to nejkrásnější miminko na světě.

Celé to bylo náročné, ale konec stál za to a my doufáme, že Vojtíšek brzy dostane sestřičku nebo bratříčka.

Hodnotilo 10 lidí. Score 3.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
RadMich
Stálice 82 příspěvků 31.05.12 17:42

Gratuluju ke krásnému chlapečkovi a super rychlému porodu:-)

 
Marie B.
Kecalka 188 příspěvků 31.05.12 17:49

Velké gratulace k Vojtíškovi :kytka:
To je tak krásně napsané, moc dobře se celý deníček čtě. :potlesk:

 
Ivka 1981
Zasloužilá kecalka 856 příspěvků 31.05.12 21:05

Díky, to jsem ráda, že se mi to povedlo napsat :-))))

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 02.06.12 16:00

tak to byl prima krátký porod, až teda na ten závěr, škoda nástřihu atd, prostě Vojtíšek asi moc pospíchal :)

 
Ivka 1981
Zasloužilá kecalka 856 příspěvků 04.06.12 11:17

Bral to hodně rychle, ale pomohla jsem k tomu i ja, když mi paní doktorka řekla, že na tuhle kontrakci to asi nezvládneme, v tu chvilku se to ve mě zlomilo a řekla jsem si, že to prostě zvládnem a taky že zvládli:-))) Ale všechno se zahojilo a pokud bych měla další porod taky takový, tak bych to uvítala :-)))

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama