Takhle přišel na svět náš Vašíček

Porod

Porod je bolestivý okamžik života, ale zároveň je to nejkrásnější den v životě ženy. Milé čekatelky miminek, dnes jsou tomu tři týdny, co jsem přivedla na svět svého prvního synáčka, a rozhodla jsem se vám o tom malinko něco napsat.

Těsně po porodu

Těsně po porodu

Spinkáme už doma

Doma...

A tady jsou nám asi dva týdny
2 komentáře

Termín porodu jsem měla 7. 2. 2012, po týdnu přenášení a čekání na porod pan doktor vzhledem k mému vysokému tlaku a začínající bílkovině v moči rozhodl, že musím co nejdřív rodit a ihned mě objednal na vyvolání porodu na 14. 7. 2012. Ráno v sedm hodin jsem měla nástup do porodnice. Byla jsem uvedena na porodní pokoj, kde se odehrával celý porod, a byla se mi představit moje porodní asistentka, která mě po celou dobu porodu podporovala a myslím, že nebýt její trpělivosti, tak by se malý nenarodil přirozenou cestou. V 8.00 hod mi zavedla tabletku na vyvolání kontrakcí. Zhruba do hodinky se dostavila slabá menstruační bolest, která byla celkem pravidelná.

Asi po dvou hodinách se na mě PA přišla podívat a nasadila mi antibiotika, vzhledem k pozitivnímu streptokokovi. Byla jsem otevřená na 4 prsty, což nebylo nic moc. Při dalším vyšetření přišla asistentka i s doktorkou a doktorka konstatovala, že není potřeba další tabletka, že se krásně otevírám, ale malému nesestupovala hlavička, tak rozhodly dát mi oxytocin. Než mi ho asistentka pustila do žil, ptala se mě, jestli nechci epidural, že po oxytocinu budou bolesti mnohem větší. Ovšem já, hrdinka, jsem odmítla, že zatím ne :-) To bylo zhruba kolem poledne.

Potom, co mi začal oxytocin proudit do žil, se bolesti pěkně stupňovaly, když jsem potřebovala jít na wc a do sprchy, tak jsem musela rychle mezi kontrakcemi, prodýchávala jsem je pěkně na lůžku a chození při nich moc nešlo. Takhle to pokračovalo asi do 15. hodin, jen mi učenka chodila přidávat dávku oxytocinu, protože hlavička byla stále moc nahoře a nesestupovala, ale miminko mělo naštěstí dobré ozvy.

Asistentka už mě varovala, že je možné, že dojde na císaře, ale to jsem za žádnou cenu nechtěla. Po 15. Hodině už byla bolest nesnesitelná a já jsem se rozhodla pro epidural. Anesteziolog mi ho přišel ochotně píchnout a po něm nastala okamžitá a neskutečná úleva. Kontrakce vůbec nebolely, jen jsem cítila tlak na konečník, který se pěkně stupňoval. Tlak byl tak velký, že mě to nutilo tlačit, tak jsem měla dovoleno si malinko přitlačovat. Kolem 16.30 jsem byla dostatečně otevřená a mohla jsem tlačit jako o život. Prckovi to trvalo asi hodinu, než sestoupil a byla vidět hlavička.

Myslím, že by se nedalo jen tak spočítat, na kolik kontrakcí jsem tlačila a kolikrát jsem se nadechovala, ale když jsem kolem 17.45 viděla, jak se chystají instrumenty na miminko, nůžky a tak, tak jsem si řekla jůůů, konečně bude venku, jen ještě chyběl poslední úkon, nástřih hráze. A taky tomu tak za chvilku bylo v 18.00 hodin, se nám narodil chlapeček s porodní váhou 4560 gramů a délkou 53 cm. Hned mi ho položily na bříško a ten pocit, a to, jak byl krásně teploučký, snad nikdy nezapomenu. Potom následovalo očištění prcka a první přiložení k prsu, které bylo úspěšné. Pak mi byl drobek odnesen na novorozenecké a já jsem byla sešita a ošetřena, a pak jsem jen odpočívala a těšila se, až budu na šestinedělí a budu u sebe mít broučka.

A když to shrnu, jen díky trpělivosti porodní asistentky, učenky i doktorky, se Vašík narodil přirozenou cestou, pokud někdy půjdu ještě rodit, tak jedině s epiduralem, zavádění vůbec nebolí, jen se člověk po porodu víc motá, ale brzy to přejde, a ta úleva je nepopsatelná, a určitě přítele jako podporu s sebou. Porod je opravdu velmi emotivní prožitek a já jsem šťastná a hrdá na to, že jsem si to mohla vyzkoušet, protože teprve potom, kdy máte svoje miminečko v náručí, má život smysl.

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Gabika83
Závislačka 3221 příspěvků 08.03.12 21:29

Krásně napsaný :palec: Blahopřeju a přeji hooooodně zdravíčka :dance:

 
Sheyla
Ukecaná baba ;) 2158 příspěvků 08.03.12 21:35

Irkasko, krásný deníček :potlesk: Ať vám Vašík roste a dělá jen samou radost :kytka:

 
kralicekoliver
Kecalka 162 příspěvků 08.03.12 22:02

Moc hezky denicek,at vam malinkej dela jen radost,je krasnej :)

 
kizy
Povídálka 13 příspěvků 08.03.12 22:56

Gratuluji,není to žádný prcek a vůbec se nedivím, že nechtěl sestoupit. Opravdu máte můj velký obdiv!

 
irkaska
Závislačka 3133 příspěvků 09.03.12 08:28

Děkujeme všem…:-)

 
Banny
Závislačka 3401 příspěvků 09.03.12 09:04

Krásný deníček :palec: Gratuluju k chlapečkovi :kytka:

 
Ella0273
Povídálka 31 příspěvků 09.03.12 12:32

Krásný, gratuluju!! :kytka:

 
sandrea3
Ukecaná baba ;) 2428 příspěvků 09.03.12 17:14

Pěkně jsi to Irkasko sepsala :potlesk: Šikula :lol:

 
helbell
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 09.03.12 20:00

Pěkně napsané, přesně takto to u mě mělo taky probíhat jen kdyby se malý dotočil. A hrdinka jsem teda být nechtěla epidural dostala hned a opravdu pak je to mnohem jednoduší :palec: . Gratuluji :D

 
ejinecka
Závislačka 4296 příspěvků 10.03.12 22:00

Irkasko krásně napsaný i na podruhý ;) Ať Vašíek pěkně roste :palec:

 
irkaska
Závislačka 3133 příspěvků 11.03.12 09:23

Děkuje holky :srdce: :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama