Teď už se nebojím

Porod

2,5 hodiny porod, to jsem si ani ve snu nemohla přát...Ale na začátek, aby tento deníček neměl jen tři věty.

2 týdny před termínem

první den v porodnici

hned dudana

už nám je měsíc

už nám jsou dva měsíce
2 komentáře

Se svým nynějším přítelem jsme se seznámili, když mi bylo 18 let. Rok na to jsme spolu začali chodit a po dalším roce i žít - to byl rok 2006. Ze začátku to nebyl zrovinka nejideálnější vztah, ale tak to se holt stává.

Uběhly 3 roky a my jsme se rozhodli konečně přestěhovat z garsonky do bytu 2+1, alespoň nějaký posun. Bylo hodně práce, což mě velice zaměstnalo - rekonstrukce bytu, nová práce, řidičák a ejhle…myšlenka na mimčo. Jenže představa, že svému „nevyskákanému“ příteli oznámím, že chci mimčo, nepřipadala v úvahu. Čas letěl jako voda, v práci se mi dařilo a hlavně mě to velmi bavilo. Takže myšlenka na miminko pomalu slábla.

Náš vztah se velice zlepšil, přítel byl rozumnější, klidnější a já už jsem tak nějak podvědomě tušila, že přijde čas oznámit, že bychom mohli založit rodinu. Tak moc silně jsem začala po tom toužit, že jsem jednoho dne se probudila s pocitem, že jsem těhotná. Abyste mi rozuměli, celý náš vztah jsme nepoužívali žádnou ochranu, antikoncepci jsem nemohla, jelikož mi po ní bylo zle, prostě to hlídal. A tak jsem mu řekla, že si myslím, že jsem těhotná (zpoždění MS, bolení v podbřišku atd.), jen ten test byl negativní. I tak mi doktorka vzala krev, protože po vyšetření si nebyla jistá kvůli vysoké sliznici a já si následující pondělí měla zavolat. Samozřejmě výsledek negativní a pro mě velké zklamání. Čekala jsem, že příteli se uleví, ale opak byl pravdou. Řekl mi, když to tedy tak moc chci, tak se začneme snažit a já byla šťastná jako blecha…

Měsíce plynuly a já při každé kontrole říkám doktorce, jak to, že nám to nejde a ona, že je to normální, holt to trvá. A tak jsem naivně čekala a čekala a až po 2 letech neúspěchu jsem se rozhodla změnit gynekologa. Ten mi hned napsal žádanku na spermiogram a bylo. Ty jo, neumíte si představit, jak mi běhalo hlavou, jak mu říct, že bude muset jít do „honibuňky“ - tak jsme to pojmenovali. No co, tak jsem mu to řekla. Jeho reakce mě nijak nepřekvapila - že nikam nejde, že to je stejně tím, že mám rozházenou MS atd.

Jenže já se s tímto verdiktem nehodlala smířit, zavolala jsem tam s tím, že nás stejně vezmou až tak za měsíc (prý je nával) a do té doby ho zlomím. No tak za 4 dny se mi ho zlomit nepodařilo, páč mi paní v telefonu oznámila „Máte štěstí, jeden kandidát nám vypadl, tak se můžete dostavit hned v pátek“. Štěstím jsem vyhrkla ano, až později mi došlo, že to asi nebyl dobrý nápad bez jeho vědomí.

Nebudu to protahovat - bylo dusno hodně velké, i v autě cestou tam, ale jel. Nakonec to tak hrozné nebylo, dokonce nás „honibuňka“ pobavila. Až do té doby, než jsme se dozvěděli výsledek. Hodně špatný spermiogram - málo, pomalé atd. Verdikt jediná možnost IVF…bezhlavě do toho.

No čas letěl a přítel věděl, že jiná možnost není (mně 25 let, jemu 34, a tak se změnil a přistoupil k tomu tak, až mě mile překvapil. Tedy mohli jsme to rozjet.

Druhého listopadu 2011 jsme nastoupili k Apolináři. První IVF proběhlo v březnu 2012, no nic příjemného, ale dalo se to zvládnout. Popravdě horší pro mě bylo odsání cysty bez narkózy - jo to vám řeknu, au au. Testovala jsem jako zběsilá, ale testy negativní…Myslela jsem, že se mi rozkočí hlava, jak mi běhaly depresivní myšlenky hlavou, že to nikdy nevyjde atd.

Jenže jsem se „vtírla“ do jedné diskuze, kde mě holky velmi podržely. Samy mají hodně IVF za sebou a i přesto srší takovou energií a velmi se jim klaním za to, jak to zvládají. Jsem ráda, že jsem s nimi v této diskuzi do teď a doufám, že ještě dlouho budu.

A tak jsme šli už s větším klidem do druhého IVF, štěstí se na nás usmálo a 11dní po embryotransferu byly tam //. No a těhotenství se rozjelo na plné obrátky…strach z porodu.

Jo tak a konečně jsme se dostali k tomu podstatnému. Měsíce letěly a já se začala obávat porodu. Navštívila jsem další skupinu kde jsme rodili všichni v červnu. Kolektiv super a já se radovala z každého dne. Bylo fajn s někým se podělit o zážitky, pocity atd. Přehoupl se 6. měsíc a my věděli, že budeme mít chlapečka. Kontroly v pohodě i těhotenství probíhalo v klidu, ale aby nebylo vše tak růžové, tak se přiznám, že do takového 20.tt jsem měla velké nevolnosti. Byla jsem celou dobu na neschopence, důvod cestování do práce 120 km denně, vstávání ve 4 ráno, náročné služební cesty, pracovní tlak v práci, a tak jsem raději zůstala doma.

Po 20.tt se mi konečně udělalo dobře a druhý trimestr jsem si užívala a bavilo mě uklízet (u mě do té doby nemilá činnost), vytvářet věci, u našich natírat futra, dveře atd. Hmmm až se mi to vymstilo a po stavbě zahradního sezení jsem měla 2 dny tvrdé břicho, a tak jsem jela do nemocnice. Hned si mě tam nechali na celý týden, jelikož jsem se otvírala. To jsem byla v 33.tt. Po týdnu jsem byla zpět doma a dávala si už pozor. To jsem pak začala už více přemýšlet nad porodem.

Už jako patnáctiletá jsem byla přesvědčená o tom, že já rozhodně rodit nebudu, omyl. Hodně jsem si psala s holkama z diskuze a jedna po druhé rodila, měla jsem za ně velkou radost, že to mají už za sebou a zároveň jsem jim hrozně záviděla. Břicho už jsem měla jako vorvaň a žití, bytí a spaní bylo čím dál náročnější. Kdo říká, že si těhotenství užívá, tak asi tím nemyslel poslední měsíc těhotenství, že? Nemohla jsem se sama obout, ve vaně no comment. Když si napustíte vanu, tak jí rozhodně nevypouštějte dřív, než z ní vylezete, mně to trvalo 15 minut. Spát mi nešlo, všechno mě kousalo, svědělo, oteklá jsem byla snad všude a do toho začaly vedra, to už byla poslední kapka. A v tu chvíli jsem se nakonec i na to, že půjde mimčo ven, těšila. Neříkám, že na porod, toho jsem se bála pořád.

Z 25 členů skupiny nás zbylo už jen 5, co neporodily, a já měla čím dál větší strach. Neříkám, že jsem slaboch, ale jakmile se má něco dít, tak panikařím, ale jakmile přijde na věc, tak jsem klidná. Předtím však vyvádím jako malá. Bylo 22.6.2013 a já měla termín porodu a jela na kontrolu. Na monitoru ani náznak porodu, po kontrole stále otevřená na špičku prstu a žádné bolesti. Doktorka mi říká, ale jak to, že vás nic nebolí, vždyť to na porod vůbec není. Co jsem jí na to mohla říct, že za to nemůžu no…Naštvaná, že další kontrola za 3 dny a pak se uvidí na vyvolání, ach jo. To byla sobota ráno.

Večer krásně teplo, tak jsme si šli sednout na zahrádku na pívo, já birel. Nic mě nebolelo, tak jsem si říkala, že ho budu nosit snad až do Vánoc. Ve 3 ráno jsem se vzbudila s tím, že mě jako bolí břicho, ale ne nějak moc. Pak mi ale došlo, břicho mě bolí s pravidelností, tak jsem do půl 4 počítala a s hrůzou zjistila, že mě bolí s pravidelností po 5 minutách. Budím přítele a říkám, hele už je to asi tady. Vstala jsem a rup - voda se mi valila po nohách. V tu chvíli mě napadlo „Ještě že ne v posteli“. Letím do sprchy a klepu se jako ratlík, přítel úsměv na rtech a já mu stále opakuji, rodit nechci. Jsem v eufórii a zároveň se mi chce strachy zvracet…tomu říkám fofr.

Fofr to byl, jak se mi zkracovaly intervaly, ale fofr do porodnice to rozhodně nebyl. Přítel si jel vyhlídkovou jízdu, tak mu říkám, že nechci řidiče slečny Daisy. Nemocnice 25 km od bydliště, tak jsem si říkala, rodit v autě nehodlám. Přijmuli mě v půl 5 ráno, sestra mě dala na monitor a divila se, jak zatínám tak často, lítalo to jako blázen, tak se do mě mrkla a říká „Ty bláho, vy už jste na 5 prstů.“ Tak jí říkám „A to je dobře nebo špatně?“ „Bude to fofr.“

Tak to mě částečně uklidnila. Sestřičky byly moc milé a říkaly mi „Ty jo, vy máte stále úsměv na rtech, to jste dobrá.“ A já si říkala, to bude asi křeč. :) Přítelovi hodila do ruky mundur a běžte za maminkou do sprch. On vyděšeně, že si není jistej, jestli to dá, já už kontrakce po 3 minutách, tak jsem mu říkala „Tak to teda frajere dáš.“ On chudák jen kývnul, tak teda jo. Klystýr v pohodě, ale tlačte do mísy, když už to máte po 3 minutách. To nešlo.

Sprcha děs, měla jsem strašný zádový bolesti, vždyť to znáte. Říkám mu „Dělej, jdi pro sestru, strašně mě bolí záda, už to nejde.“ Tak mě zavolali na sál, mrkli do mě a prý paráda už na 7 prstů. Kontrakce po 2 minutách a já nestíhala rozdýchávat. Bylo to děsný, stála jsem při každé kontrakci a opírala se o přítele a drtila mu rameno. V tom mi říká „Lásko a půjdeme i do druhýho.“

No nic lepšího mi v tu chvíli nemohl říct, tak jsem vyhrkla „Už nikdy!“ Dva dny po už jsem měla jiný názor.

No uběhly 2 hoďky a pořád chyběl, jak říkala sestřička, ten ždibec. Tak mi sestra řekla, jestli chci injekci na uvolnění. Říkám cokoli. A tomu říkám fofr, po píchnutí šup a křičím - jéééé, asi už musím tlačit, tak mě hodili na kozu, přiběhla doktorka a šlo se na to. Tak hlavně správně tlačit, nadechla jsem se a zařvala jako jelen v říji, což dle doktorky je k prdu, musíte tlačit spodem a spolknout. Tak nějak jsem to pochopila a na druhý zatlačení to vypadalo už nadějně. Doktorka mi říká „Když dobře zatlačíte, je venku.“ Tak to mě do slova nakopla.

Nadechla jsem se, jako bych se chystala na ponor, a tlačila jak o život. No a zaslechla jsem jen šmik a byl venku. 23.6.2013 v 6:50 přišel na svět Tomášek, měl 3200 g a 49 cm. Nemohla jsem uvěřit, že už je to za mnou, bylo to - jak se říká - nával štěstí. Přiznám se hlavně proto, že už byl venku.

Takže nejvíc jsem se bála kontrakcí, byly bolestivé, ale no dá se to, dobře se zapomínají. Pak samotného tlačení to bylo na 3 zatlačení, nástřih taky nebolel, šití taky ne. Takže je to neuvěřitelné, ale můj první porod, z kterého jsem měla doslova panický strach, tak trval 2,5 hodiny a musím říct, že to nebylo tak hrozné. S přítelem by jsme chtěli ještě druhé, tak uvidíme, zda by nás štěstí potkalo v podobě přirozeného početí. Pokud ne, tak na jaře 2014 bychom chtěli podstoupit další IVF. Každopádně teď už se tolik porodu bát nebudu, teda snad.

Když se tak dívám trochu jsem to protáhla. Pokud je to trochu divoké a zmatené, tak se omlouvám, ale bylo to narychlo. To víte, než se prďous probudí…

Hodnotilo 40 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
pavlina-strakova
Nadpozemská drbna 28043 příspěvků 15.09.13 07:05

Evi krásnej deníček, ať vás Tomášek nezlobí a dělá jenom radost :D Vidím že všichni chlapi sou stejní, sotva co se Stelinka narodila, dali mě ji na břicho, tak Honza říká, tak a příště ještě toho kluka, tak sem se na něho vražedně podívala a řekla sem mu NIKDY :! :mrgreen:

 
Anushka
Zasloužilá kecalka 995 příspěvků 15.09.13 07:15

Gratuluju! Rychle porody jsou za odmenu, ja mela prvni dcerku venku za 4;5h a druhou za pul hodiny :)

 
lucka83
Hvězda diskuse 46085 příspěvků 60 inzerátů 15.09.13 08:09

Krasnej denicek, rychlej porod, moc gratuluji k malemu :kytka:

 
Marcip
Extra třída :D 13125 příspěvků 15.09.13 09:20

Evičko, krásný deníček :kytka: gratuluji k narození chlapečka a ať vám dělá jen a jen samou radost :kytka: Přeji druhé těhotenství, jak se říká za rohem i stejně rychlý porod. :kytka:

 
Lajonka
Kecalka 220 příspěvků 15.09.13 10:13

Každým dnem očekáváme příchod malého Honzíka na svět. Tvůj deníček mě pobavil a hlavně trochu uklidnil :) Kéž bych to měla taky tak rychlé jako ty :)

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 15.09.13 11:07

Taky jsem rodila rychle, něco přes tři hodiny. Gratuluju k miminku :kytka:

zaujalo mě, že jsi psala, že není jiná cesta s horším spermiogramem než IVF. to není rozhodně pravda, kvalita spermií se mění a má na ni vliv mnoho věcí, určitě je možné ji podstatně zlepšit a otěhotnět přirozeně, pokud nejsou nějaké zásadní překážky, což u vás nejsou.

 
Maky.p
Generální žvanilka 24205 příspěvků 15.09.13 12:48

Evi, krásné! :potlesk: Ať vám Tom dělá jen samou radost ;)

 
miru81
Neúnavná pisatelka 18584 příspěvků 15.09.13 13:21

Krasny denicek, moc gratuluji k princatku :kytka:

 
pata308
Extra třída :D 12658 příspěvků 15.09.13 14:54

Gratulujem a podla zavinovacky a oblecenia, nerodila si v benesove? :-D

 
Anabellkaa
Ukecaná baba ;) 1181 příspěvků 107 inzerátů 15.09.13 16:14

Ahojky, krásný deníček, krásně napsáno a pobavila jsem se hlävně u toho závěru, kdy jsi přítelovi řekla, že to prostě dá frajer :lol: Jo a opravdu jsem si nejvíc užila právě devátý měsíc, nekecám. Do šestého jsem denně zvracela, pak mě šíleně pálila žáha, ale v devátým nic. Den před porodem jsem si říkala, že snad neporodím ;)

 
3Lu
Extra třída :D 10552 příspěvků 15.09.13 17:22

Tak to je super, krasny, kratky porod :-). No muj muzik tedy jeste ted po 4 m o dalsim mimi nechce ani slyset :mrgreen:. Muj porod trval 27h v nemocnici na porodnim boxu plus den pred tim kontrakce doma…proste des bjes a nakonec k nastvani cisar :,(, takze jsem se o prirozennost snazila fakt marne. :pocitac: Ale je pravda, ze je to ta nejvetsi bolest v zivote zeny, o ktere ale uz druhy den nevite. Hned druhy dennrano mi to prislo, ze to byla pohodicka, i kdyz jsem zkoncila na transfuzich :P.

 
3Lu
Extra třída :D 10552 příspěvků 15.09.13 17:26

Jo jinak my jsme take po druhem IVF…a jak ctu vyse, tedy porod za pul hodiny…toz to chci priste za ten muj desny porod ted :mrgreen:. Ale zase… mala je asi za odmenu, je to moc hodna panenka.

 
Randgrid
Závislačka 2869 příspěvků 15.09.13 19:20

No já jsem ještě neporodila a už že v prosinci rodíš, do únoru ti dám čas a pak se vrhneme na další. :D
Přeji hlavně zdravíčko. :)

 
Tereza1986
Kelišová 6652 příspěvků 15.09.13 19:29

Hezký deníček :palec: :lol: Podle peřinky a kousku postýlky tipuju porodnici v Benešově :palec: ;)

 
KackaDoup  15.09.13 19:34

@Anushka Odmena za co? takze kdo ma dlouhy porod neco spatneho udelal? nebo si ho nezaslouzil?

 
KackaDoup  15.09.13 19:36

@Saroya muj znamy mel nic moc spermiogram, spis horsi, a stacilo aby prestal kourit a ejhle uz pocali.

 
evaprochy
Extra třída :D 13996 příspěvků 40 inzerátů 15.09.13 20:25

Jé to byl fofr a deníček je na světě :mrgreen:

Holky moc děkuju, anoano rodila jsem v Benešově :palec:

co se týče spermiogramu, tak jsem myslela že můžeme podstoupit i IUI ale to nám razantně zatrhli, že by to bylo zbytečné s takovým spermiogramem. Málo, špatná kvalita a do toho všeho pomalé. Jinak přítel také přestal kouřit, bral vitaminy, nepil alkohol a chladil pytlíka :mrgreen: a to půl roku před 2IVF a možná i proto to vyšlo. Jinak bohužel každý nový spermiogram byl horší a horší :nevim:
neříkám že neotěhotním třeba přirozeně (v to i doufám) to se ještě uvidí.

Tak nám držte palce moc bychom si to přáli :hug:

tak druhý porod za půl hodky bych si taky přála, třeba tu bude nový deníček o poroduu za 30 minut :mrgreen: :mavam:

 
koasi
Kelišová 6440 příspěvků 15.09.13 21:13

Evko krásný deník :-) at Vám Tomík děla jen radost :kytka:

 
Krispet  15.09.13 21:54

Hezký, pobavila jsem se. Malej je sladkej, gratuluji.

 
zavlacka
Kecalka 447 příspěvků 15.09.13 22:19

Krásnej a to stím IVF podobné jako my:-D

 
Katka101
Extra třída :D 13579 příspěvků 15.09.13 23:43

Evi, Tomik je zlaticko a drzim palce na sourozence :*

 
smilestrawberry
Echt Kelišová 7725 příspěvků 16.09.13 03:47

Krásný deníček :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

 
Anonymní  16.09.13 14:43

Gratuluji k porodu ja mela prvni dceru za 24hodin venku byl to opravdu dlouhy a velmi bolestivy porod do toho pritel po odpoledni a nocni

 
janvana
Extra třída :D 10976 příspěvků 1 inzerát 16.09.13 16:13

Evička super denníček :potlesk: :potlesk: :potlesk:

 
Verull
Kecalka 110 příspěvků 16.09.13 18:28

Gratuluji! :)

 
ZeLu
Neúnavná pisatelka 19894 příspěvků 2 inzeráty 17.09.13 17:43

Evi krasny denicek. Gise zavidim tak hladky porod :-*

 
Betka91
Zasloužilá kecalka 691 příspěvků 5 inzerátů 19.09.13 09:37

Fakt krásný! Srandovní, dojemný, na konci jsem řvala jak malá holka. :)Tak doufám, že můj porod bude taky tak krátkej :)

 
ta Mišel
Závislačka 3958 příspěvků 2 inzeráty 05.11.14 20:40

Evi, moc hezky, bavilo me to cist a navic takovej happy end. Verim, ze historie se bude brzy opakovat! :hug:

 
evaprochy
Extra třída :D 13996 příspěvků 40 inzerátů 05.11.14 20:59

@ta Mišel
:hug: :D
děkuju bylo to super, strašně jsem se toho bála, ale nakonec mě to mile překvapilo :palec:

doufám že pokud se bude konat další porod tak aby byl takový jako tento ;)

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8711 příspěvků 08.11.14 18:47

Krásná rychovka. Takovou bych přála každé mamině. Gratuluji.

 
evaprochy
Extra třída :D 13996 příspěvků 40 inzerátů 08.11.14 18:57

@MartinaIrena říkám to každé mamině co se mě ptá na porod, že bych jí přála ten můj, bylo to pro mě milé překvapení jelikož jsem si říkala že si to,,vyžeru,, a bude těžký a dlouhý.
Opravdu všem bych takový porod přála :kytka:

 
Pennya
Zasloužilá kecalka 698 příspěvků 11.01.16 20:35

Líbilo se mi žes dotoho zahrnula i seznámení s přítelem.. :)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama