Těhotenství a můj pohodový rychlý porod

Porod

Už odmalička jsem měla z porodu strach. Nevím, kde se to ve mně vzalo, ale porodu jsem se neskutečně bála, a to jsem o mimču ještě ani neuvažovala.

Pak jsem ale potkala svého současného přítele, prožili jsme spolu skoro 2 nádherné roky. Jezdili jsme hodně na výlety, chodili na oblíbené kapely, prostě si užívali života a byli jsme spolu šťastní. Postupem času jsem si ale uvědomila, že čím dál tím víc závidím lidem v mém okolí, kteří mají miminko. Přítel na tom byl stejně, a tak jsme se dohodli, že nebudeme tlačit na pilu, ale přestaneme se chránit a uvidíme. Dva měsíce jsem normálně dostala menstruaci, ale třetí měsíc jsem začala tušit, že je něco jinak než obvykle. Udělala jsem si těhotenský test a taky že jo, na testu byla vyloženě dálnice. Měli jsme z toho obrovskou radost, bylo to 13. prosince, takže to byl takový dárek skoro k Vánocům.

Celé těhotenství jsem strávila doma, kvůli práci, kterou jsem před tím dělala. Těhotenství bylo ze začátku trochu náročné, 3× jsem z nenadání začala krvácet a jednou jsem kvůli tomu byla hospitalizovaná v nemocnici, ale všechno dobře dopadlo, příčina se nikdy nezjistila. Ve 20. týdnu jsme byli s přítelem na 3D ultrazvuku a dozvěděli jsme se, že čekáme holčičku. Ihned bylo rozhodnuto, že se bude jmenovat Karin. Celý zbytek těhotenství už probíhal bez komplikací a my jsme se těšili na naši princeznu. Od začátku jsem si každý den opakovala, že mě čeká rychlý a pohodový porod a já i maličká budeme v pořádku. Termín jsme měly 19. 8. 2012.

Ve středu 8. 8. jsem šla na dlouhou procházku s naším pejskem, a když jsem se vrátila, bylo mi nějak divně. Ještě jsem si nadávala, že jsem se k obědu přecpala karbanátky a že je to určitě tím. Večer jsem dostala šílený průjem a nadávala si ještě víc. Na záchodě jsem se zabydlela asi do 1 hodiny do rána a nadávala si, proč jsem ty karboše jedla. I když jsem věděla, že se tělo dost často před porodem takhle čistí, vůbec mi to nějak nedošlo:-D Pak jsem si šla lehnout a když přítel vstával ve 4 hodiny ráno do práce, už mi nic nebylo. Měl před sebou dlouhou cestu, a tak jsme si ještě hodinu volali a mě bylo skvěle. Už jsem nějak nemohla zabrat a tak jsem vstala a šla jsem mýt nádobí. Trošku mi přitom tvrdlo břicho a tak jsem si říkala, že si to schválně zkusím zapisovat.

První kontrakci jsem měla v 6:32 hodin, další v 6:37 atd. Po chvíli jsem koukala, že mám vlastně kontrakce po 4–5 minutách. Byla jsem prvorodička a tak jsem si říkala, že to ještě jen tak nebude. A v hlavě mi probíhalo, jestli to nejsou jen poslíčci. Po 1,5 hodině jsem zavolala příteli, že to vypadá, že rodíme. Ať to otočí a jede zpátky domů. Má to do práce 2,5 hodiny, ale i tak jsem si myslela, že to stihne. Poprosila jsem sestru, jestli by mě radši nehodila do porodnice. Ta už dcerku má, a když viděla, jak kontrakce chodí často, začala mě popohánět, ať máknu.

Přijeli jsme do porodnice a stále to nebylo nic hrozného. Doktorka řekla, ať si lehnu, že mě vyšetří a uvidíme. Musela mě vyšetřit 2×, protože tomu sama nevěřila. Už jsem měla zašlou branku, otevřená na 10 cm, tak mě rovnou nahnaly na porodní sál. Doktorka se mě pořád ptala, jestli už mám tlak na konečník, ale já nic. Píchly mi plodovou vodu, a to už začaly být kontrakce silné, ale ještě se to dalo. Pochvíli už jsem při kontrakcích začínala tlačit. Hlavička nešla ven, ať jsem tlačila sebevíc, tak mě nastřihly, a pak už na 2 zatlačení byla Karinka venku.

Malá se narodila v 9:52 hodin, takže za 3 hodiny a 20 minut od prvních slaboučkých kontrakcí byla na světě. Přítel chudák dorazil hodinu po porodu, i když u toho moc chtěl být. Když přiběhl do nemocnice a převlékal se, aby za mnou mohl na porodní sál, říkal sestře: to byla jízda, to bych vám nepřál vidět. A sestra na to: to jste teprve měl vidět tu jízdu vaší paní:-D Všichni v nemocnici byli moc milí, jak při porodu, tak poté. Rodila jsem v porodnici v Klatovech. Zítra bude Karče 14 dní a je to naše zlatíčko:-)

Ohromně mi před porodem pomáhalo pročítání deníčků tady na eMiminu. Tak doufám, že i můj deníček pomůže ostatním, aby se porodu přestaly bát. Vím, že každý nemá takhle snadný porod, ale věřím, že pozitivní myšlení udělalo taky své a jsem moc vděčná, že to probíhalo tak, jak to probíhalo:-)

Hodnotilo 9 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Bobsh
Závislačka 3671 příspěvků 25.08.12 10:15

Gratuluji k tak krásnému porodu :potlesk:

 
jaja84
Kelišová 6792 příspěvků 25.08.12 10:40

Super, gratuluju :hug:

 
skjaninka
Závislačka 4312 příspěvků 25.08.12 11:48

Tak taký pôrod chcem aj ja… :jazyk: :jazyk: V tvojom prípade je to asi sila pozitívneho myslenia, keď píšeš, že si si každý deň hovorila, že to tak bude. Gratulujem… :potlesk:

 
Lenula-xy
Kelišová 7398 příspěvků 25.08.12 13:12

Gratuluji, nádherné :kytka:

 
zlatý retrívr
Kecalka 234 příspěvků 25.08.12 13:34

Blahopřeji a hodně zdravíčka Karince. :palec:

 
monifix
Závislačka 2638 příspěvků 25.08.12 13:36

Tak po přečtení jsem si si řekla, že i já budu mít takový porod:-) ať vás štěstíčko doprovází i nadále a blahopřeji!!

 
smurfka
Nadpozemská drbna 26432 příspěvků 1 inzerát 25.08.12 14:24

To znám..prvorodička a můj porod trval se vším všudy 2,5 hodiny ( viz můj deníček ), přítel to také nestihl, i když chtěl u toho být- škoda, někdy mi to přijde líto, ale né proto aby me u porodu podpořil ( bylo to tak rychlé, že to snad ani nebolelo ), ale spíš aby viděl, jaké to je vytlačit takového prca, možná by si mě víc vážil, měl by větší respekt, na druhou stranu bych se hodně bála madonina komplexu - nevím..snad to vyjde příště..sestřičky byli také nepříjemné, když jsem přijela po hodině bolestí do nemocnice a zjistili že jsem prvorodička, ale když mě vyšetřili tak se všechno najednou obrátilo..u porodu jsem měla 4 sestřičky a 3 doktory ( ale jenom proto aby se podívali na ten úkaz - že prý to dlouho neviděli tak rychlý porod ) jinak byl porod bez komplikací.

 
Miš-El
Závislačka 3066 příspěvků 25.08.12 20:10

Wau to jsi měla teda jízdu :-) gratuluji k holčičce :-)

 
maxema
Povídálka 43 příspěvků 26.08.12 09:04

Gratuluji k holčičce :D a závidím super porod :potlesk: Za chvíli mě to taky čeká, tak doufám, že to bude něco podobného :mavam:

 
lenulka84
Stálice 97 příspěvků 26.08.12 09:08

Gratuluji… a preji at dela jen samou radost a je zdrava…

 
Mishha  27.08.12 09:30

Gratuluji a přeji hodně zdravíčka :) :hug:

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26170 příspěvků 27.08.12 10:50

No to je sen… :potlesk: :potlesk: :potlesk:

 
jaema
Povídálka 33 příspěvků 28.08.12 11:54

Závidím:-) tak snad tak porodím i já cca za 14 dní:-) gratuluji k miminku a přeji mnoho zdraví :dance:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama