Tomášek, můj jídelníček do 6 měsíce

Rodičovství
  • emimino
  • 28.02.02

Hned po narození, mě maminka kojila, ale po propuštění z porodnice musela kvůli zdravotním problémům skončit. Začal jsem tedy pít z lahvičky. Teda řeknu Vám, že sice mlíčko od maminky je samozřejmě mnohem lepší než to kupované, ale zase pití z lahvičky má také své výhody. Zaprvé, že jsem se nemusel už tolik namáhat a za druhé mě mohl nakrmit kdokoliv a maminka si mohla odpočinout.

Kolem 1 měsíce jsem už také ochutnal poprvé granulovaný dětský čaj, který je vhodný pro kojence od 1. týdne věku. Brr to byla hrozná změna, ale když jsem si na tu chuť a vůni zvykl, usoudil jsem, že je docela dobrý. Vždyť maminka by mi určitě nedala nic špatného.

Když mi byly asi 2 měsíce a půl, tak jsem dostal šťávičku z jablíčka a mrkvičky ? nejdříve jen 1 lžičku a když jsem si zvykl na novou chuť tak jsem už dostal této dobrůtky více. Nejdříve mi maminka dělala čerstvou, ale když měla málo času dostal jsem kupovanou, ale taky byla dobrá.

Začátkem 5 měsíce jsem místo dopoledního mlíčka dostal ovoce. Nejdříve jablíčko ? když bylo sladké, tak to šlo, ale když bylo kyselé to jste neviděli ty obličeje ať mi to už nedávají. Mrkev mi teda nechutnala ? nastrouhaná mě prostě škrábala v krčku a tak jsem se rozčiloval. Banán ten je asi nejlepší, protože je slaďoučký. Začal jsem jíst i přesnídávky. Nejraději mám ty hustší, protože nejsem tolik upatlaný a maminka taky ne. Koncem 5 měsíce jsem už dostal v poledne rozmixované kuřecí a potom i krůtí maso s bramborem a mrkví. První lžička zase nic moc, ale pak jsem baštil, že tomu ani nemohl nikdo uvěřit. Snědl jsem kolem 200 ml.

Začátkem 6 měsíce jsem už všechny tyhle dobroty baštil s nadšením. Ke konci měsíce mi maminka udělala kupovanou kukuřičnou kaši od HAMI ? brr ta mi teda nechutnala, i když maminka tvrdila jak je dobrá. Prý hezky voní po ovoci, ale prostě mě nepřemluvila. Ale asi za 4 dny zkusila jinou ovocnou od HIPPU a to jsem se mohl po ní utlouct. Sice nevoněla, ale byla dobrá. Mohl bych jí třeba každý den, ale maminka říká, že po kaších se jen tloustne a ostatní maminky je dávají aby děti v noci spaly. A to já spím i bez ní.
Ovocné šťávičky mi maminka dává jen výjimečně aby se mi nekazily zoubky a i tak mi je ředí vodou. A granulovaný čaj mám taky jen někdy. Teď piju dětský čaj s heřmánkem, který jsme koupili v lékárně. Je dobrý. Ale není sladký.

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

Váš příspěvek