Reklama

Tomášek, prvních šest měsíců

Rodičovství
  • emimino
  • 25.02.02

Půl roku uteče jako voda, zejména když máte doma takového šikulku jako jsem já

1 měsíc

Zatím stále jen spinkám a papám a nabírám síly, abych si mohl až budu trošičku větší hrát s maminkou a s tatínkem.
Budím se po 4 hodinách na krmení a po papání hned zase usínám. Maminka mě musela začít krmit z lahvičky Nutrilonem P., protože měla nějaké zdravotní problémy a nechtěla abych byl také nemocný.
Také jsem musel na vyšetření kyčlí a byl jsem na prvním očkování proti záškrtu, tetanu a černému kašli.

2 měsíc

Nyní už jsem docela pěkný kousek. Maminka říká, že se pěkně zakulacuji a to je dobře. Musím mít pořádnou sílu, abych přepral tatínka.
Naučil jsem se nový zvuk ? hu hu a baví mě, když to po mě opakuje a tak si spolu takhle povídáme.
V noci spinkám asi 8 hodin bez papání a přes den papám po 2 hodinách. Spinkat chodím kolem 20.30 hodin.
V tomto měsíci jsem musel na vyšetření ledvin a znovu na vyšetření kyčlí ? vše bez problémů a ani to nebolelo. Dokonce jsem ani nebrečel a ostatní miminka ano. Také mi maminka stříhala poprvé nehtíčky, ale protože jsem se moc cukal, musela to udělat až když jsem usnul.

3 měsíc

Teď se Vám musím s něčím pochlubit. Už pasu hříbátka. Sice mám ještě těžkou hlavičku, ale snažím se. Ono je to zase něco jiného než ležet stále na zádíčkách. Takhle alespoň můžu všechno sledovat. Také jsem si začal broukat a vískat. Maminka říká, že tak nahlas až jí z toho někdy bolí hlava, ale to víte, mě se to líbí a tak na intenzitě hlasu přidávám. Musím natrénovat hlasivky. Jinak mě maminka stále chválí, protože vůbec nepláču a spinkám skoro celou noc. V noci spinkám kolem 10-ti hodin a do postýlky chodím kolem 18-té hodiny. Přes den papám po 3 hodinách. Také mi paní doktorka dovolila už ovocné šťávičky z jablíčka a z mrkvičky ? zatím tedy pouze lžičku. No první lžička byla hrozná, úplně něco jiného než mlíčko, ale ta druhá už byla mňam ? to jsem si pomlaskal a pochutnal.

4 měsíc

Teda řeknu Vám je to fuška být miminko. Pořád dostávám nějaké hračky a nutí mě to se za nimi natahovat. Dokonce se kvůli nim už otočím ze zádíček na bok a snažím se plazit, ale to mi teda ještě nejde, ale paní doktorka říkala, že na to mám ještě spoustu času. Tatínek říká, že se tvářím jako dospělák.
Zase jsme byli na kontrole kyčlí a druhé dávce očkování.
Nejraději si hraji na zemi s hrazdičkou, s maminkou a tatínkem a miluji koupání. Přišel jsem na to, že když kopnu nožičkou tak to cáká. Docela legrace, ale maminka je pak celá mokrá.
V noci spinkám stále kolem 10-ti hodin a do postýlky chodím kolem 18-té hodiny, ale někdy se mi nechce a tak jdu i později.

.(Tomášek 4 měsíc){border:2} *]

5 měsíc

Babička říká, že už jsem kluk jak buk. Zdokonalil jsem se v přitahování do sedu a stále to vyžaduji. Zkuste celý den ležet. Hrůza. Už umím další zvuky. Hu hu už mě nebavilo a tak jsem se naučil říkat gingi a bzz. Maminka s babičkou říkají že bzučím jako moucha. Asi mě to naučily mouchy na chalupě, kde jsem byl 14 dní.

Nejraději pasu hříbátka a koupu se. Také moc rád chodím s maminkou ven. Také když sedím s maminkou u stolu, tak do něj pěstičkami bouchám, ale od té doby, co maminka objevila na ručičkách modřiny, tak mě to nechtějí nechat dělat. Pozoruji z kočárku listí na stromech.
Začal jsem také papat rozmačkaný banán ? mno to je dobrůtka. A maminka se diví, že mi ani nemusí říkat abych otvíral pusinku. Já to dělám sám. Co kdyby mi to maminka chtěla sníst.
Zase jsem byl na očkování ? třetí dávka a snad poslední!
V noci už spím 11 hodin a do postýlky jdu kolem 19-té hodiny.

6 měsíc

Teď už jsem všechny dosavadní dovednosti zdokonalil a umím se otáčet kolem své osy, takže mě musí stále někdo hlídat. Taky jsem našel bezva zábavu, když maminka nebo tatínek telefonuje. Tahám za šňůru od telefonu. Nebo mlátím do klávesnice od počítače, ale to se rodičům moc nelíbí, ale mě jo tak co mám dělat.
Prima zábava je také u jídla. Vyklubaly se mi totiž už 2 dolní zoubky a tak je musím samozřejmě pořád zkoušet. Zakousnu lžičku a nepustím. Maminku to zlobí, protože pak nechci moc jíst, ale já pak stejně dostanu hlad a všechno sním. Už papám kuřecí a krůtí maso, mrkev, banán, brambory, rýži, jablko, nektarinku.
Spím celou noc. Do postýlky jdu v 18.30 a budím se v 6.30 hodin takže se všichni vyspíme. Někdy už mi taky maminka udělá kaši, ale to jen někdy, prý jdou na tloušťku. Taky jsem oslavil své první půl-narozeniny a hádejte co jsem dostal. Mobil. Beru ho totiž pořád tatínkovi a pak moc brečím když mi ho vezmou a tak mám teď svůj a možná hezčí než tatínek.

.(Tomášek 5 měsíc){border:2} *]


Reklama


Reklama

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama