Trable aneb puberta, která stále nekončí

O životě

Jak už jsem psala ve svém předchozím deníčku, jsem máma dospělé, skoro 21leté Barbory. A o ní můj dnešní deníček bude. Narodila se 9. 7. 1991. Dětství proběhlo stejně jako u každé malé holčiny, dcera byla a je milovaná.

I když vyrůstala jako jedináček, nebyla rozmazlená. Kolikrát jsme ji s otcem museli přemlouvat, když jsme jí chtěli něco pěkného koupit. Od druhé třídy navštěvovala Severáček a dobře. Poslouchala spíše otce než mne, jak už to tak bývá :) Já jsem chodila do práce na 3 směny, takže veškerá výchova byla na otci (byl doma na LD se srdcem). Když jsem přišla z práce, dcera byla připravena na druhý den, prostě vše bylo tak, jak mělo být. Bohužel, v jejich 11 letech otec zemřel :( Myslím, že tenkrát to vše začalo.

Barča tu bolest dusila v sobě, nikdy o něm nechtěla a dodnes nechce mluvit. Začala být vzdorovitá, přestala poslouchat, ve škole to šlo z kopce, přestala chodit do Severáčku. Já jsem pořád chodila do práce na 3 směny, tak ji občas pohlídala sousedka (účty se museli platit dál). Nebyl nikdo, kdo by jí poradil, povzbudil, něco jí vysvětlil (moje máma umřela, když jí bylo 15 let a otce máma, když bylo Barče 7 let) Takže v její pubertě, která dle mého nastala ve 13 letech, nebyl nikdo kromě mě.

Zlom nastal, když jsem si našla přítele, se kterým jsem dodnes :) Ze začátku s ním Barča celkem vycházela, horší to bylo nějak kolem toho 15. Roku, kdy nechtěla poslouchat, on jí třeba řekl něco, co se jí nelíbilo a já jsem mezi nimi byla většinou a většinou jako mezi mlýnskými kameny. Dnes zpětně vidím, že měl můj přítel pravdu. V 8. třídě propadla, opakovala ročník, začala kouřit… potají samozřejmě. Nevím, jestli v té době puberty proběhla nějaká droga, nikdy jsem to nepoznala :( Náš vztah byl jako na houpačce, někdy byla v pohodě a poslechla, někdy prostě měla a má svoji hlavu.

V 16 letech se zamilovala do kluka, který nedělal, jeho rodiče o něj dodnes nemají pořádně zájem, pije a nevím co ještě. Samozřejmě jsem byla proti tomuto vztahu, ale bohužel jsem nic nezmohla. Každá matka chce pro to svoje dítě to nejlepší a já jsem tady pro ni byla i za otce a nějak se mi to vymykalo z rukou :( Naštěstí její (bývalý) přítel bydlel dva paneláky od nás, tak jsem o ní pořád věděla.

To už Barča chodila do učení na prodavačku, kam docházela pouze první půlrok, pak už se jí prostě nechtělo (já jsem se to dozvěděla samozřejmě až po delší době, že do školy nechodí). Vždy ráno se vypravila do školy a někdy šla nebo nešla, i přes moje zákazy, výhrůžky aj., prostě do školy chodit nechtěla. Tak nezbývalo nic jiného než dojít za Ředitelem školy a nějak to vyřešit. Barča jim tvrdila, že školu prostě dodělá další rok, se mnou se o tom odmítala bavit s tím, že to je její věc :(

Tak tedy školu skončila a našla si brigádu, kam poctivě docházela, asi vidina peněz, to už jí táhlo na 17. rok. Zbytek času trávila víceméně se svým přítelem, buď u nás doma, nebo u nich. Nemůžu říci, že by v té době byla pořád jen zlá, vycházely jsme spolu tak nějak v klidu. Pak si našla práci prodavačky v menší samoobsluze a to ji hodně bavilo. V práci si ji velmi chválili a peníze za to taky měla celkem slušné. V té době jsme se s přítelem rozhodli, že se přestěhujeme do většího bytu, koupili jsme ho a hypotéku a nastalo vyřizování a stěhování. Barča pořád tvrdila, že s námi nechce jít, že zůstane v našem bytě, který byl psaný na mě. No, vyřešilo se to tím, že Barča byla těhotná. Jelikož po mně zdědila LM, tak potrat nepřicházel v úvahu. Myslím si, že si to tak naplánovali.

V těhotenství bydlela tedy Barča s přítelem v tom našem bytě. Jejich vztah byl plný hádek (alespoň co mi později říkala), občas šel přítel do práce, ale většinou ztratil po cestě peníze, to vždy tvrdil, když přišel v podnapilém stavu. Takže jsme občas zaplatili nájem a nakoupili jídlo, pořád to ale nešlo. V září se narodil Vojtíšek. S otcem dítěte se Barča rozešla, když mu bylo půl roku. Potom ještě bydlela pár měsíců sama v tom našem bytě, ale neutáhla to z mateřské, na kluka jí nedával výživné, tak se přestěhovala k nám.

Musela se přestěhovat, protože za těch pár měsíců, co bydlela sama, se u ní scházeli sami povedení lumpové, ona je snad přitahuje :) Ať to byli holky nebo kluci, každý u ní vycítil, že se dá lehce oblbnout, je důvěřivá… zvláštní je, že jak ke komu :( Výsledek byl, že si vzala na sebe paušál pro někoho, dokonce si na sebe vzala pro jednu holku půjčku, ta jí řekla, že to bude platit :( Moje Barča jí věřila a výsledek? Platí ona, protože to je na její jméno. No spousta hloupostí nebo blbostí :( Takže je jasné, že by to sama neutáhla :)

No, mám ji teď tedy doma a vůbec nejsem nadšená :) Neposlouchá, chce si dělat, co ona uzná za vhodné, což chápu, ale na druhou stranu bydlí u nás a musí se tedy trochu přizpůsobit, což jí dělá viditelně velké problémy. Nechce doma s ničím pomáhat, úklid, vaření, praní, to vše musím obstarávat já a ještě do toho hlídám její dítě, protože Barča chodí na brigádu, tak jsem to přeci chtěla, ne? Nemusím dodávat, že v mém věku jsem fakt vyčerpaná a nemám vlastně vůbec čas na sebe ani na přítele. A mé sobecké dceři je to úplně jedno. Ona u mě bydlet nechce. Jako kdybych ji k tomu snad nutila :( Svou hloupostí přišla o bydlení a teď co dál… Pokud jste dočetli až sem, tak vám děkuji. A uvítám nějaké rady ohledně dospělých nedospělých dcer :)

Hodnotilo 9 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
darla
Kelišová 5035 příspěvků 10.06.12 08:12

VUBEC VAM TU SITUACI NEZAVIDIM :hug:
JA BYCH DCERUNCE REKLA,ZE KDYZ NECHCE DOMA NIC DELAT,TAK JA ZASE UZ NEMAM SILU HLIDAT…
NECHTE JI,AT SI VARI,PERE,ZEHLI A ZACNE SE TAKY ZAPOJOVAT DO DOMACNOST :! VY NEJSTE JEJI SLUZKA A ONA TO MUSI POCHOPIT…
JA BYCH BYLA TROCHU RAZNEJI A KDYZ NECHCE,TAK MUZE JIT DO AZILOVEHO DOMU A CEKAT NA BYT…TAM JI NAUCI RADU A POVINNOSTEM.
JE TO HNUSNE,ALE JINAK TO ASI NEPUJDE :! :! :! KDYZ JE ONA SOBEC…
DRZIM PALCE :hug:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29742 příspěvků 8 inzerátů 10.06.12 08:12

Dospělou dceru sice nemám, ale z pozice dospělé dcery, která dělala blbosti bych řekla, že se dá jen čekat, až na to přijde sama, co dělá blbě. :nevim: Velké děti - velké problémy… asi to fakt bude platit. Tak jen přeju pevné nervy a aby se Barča co nejdřív umoudřila.

 
sophinka  10.06.12 09:24

ahoj. Děsím se jak budou prožívat moje děti pubertu …syn zatím zůstal u držkování ,ale netroufne si víc. Zakladatelko,sepiš s dcerou smlouvu na bydlení,vymez tam její povinnosti. Hlídej jejího syna,ale za jasných podmínek a ne vždy,když ona hvízdne. Nevař ani pro ni a ani pro vnuka. Neper jí. A pokud nebude plnit smlouvu,dej jí výpověď :( . Je to sice kruté,ale jinak se z tvé dcery dospělý člověk nestane a nikdy nebude schopna žít normální život.

Příspěvek upraven 10.06.12 v 09:25

 
IkaT
Kelišová 6020 příspěvků 10.06.12 09:47

Silvi mám teda děti ještě malé, ale už ted se děsím co přijde v pubertě, v dnešní době je tolik zlých věcí :-(

Určitě souhlasím s darlou, existují určitá pravidla, které musíš nastolit, a nepovolit, nejsi dcery služka a tenhle život si vybrala ona sama a musí se k tomu postavit čelem, jako její matka máš povinnost a i chceš jí pomoci to je jasné ale vše má své meze a pokud toho dcera očividně zneužívá musíš být ráznější a jak se říká hodit jí do vody už je sama matkou a myslím že ani jí by se nelíbilo kdyby jednou se jí Vojtíšek odvděčil takto :( Držím moc palečky at to zvládnete

 
Shield-maiden
Neúnavná pisatelka 16910 příspěvků 10.06.12 09:51

Jen se chci zeptat, co je to LM, co po vás zdědila?
Přeju hodně sil.

 
Nelluška
Ukecaná baba ;) 2041 příspěvků 10.06.12 09:53

Taky se připojuji, známá taky bojovala, dcera to brala jak penzion s plnou penzí a chůvou. Měla dvě děti a ani jí neřekla s kým, nakonec jí zůstali na krku i vnoučata, dcera odešla za novým přítelem a o dětech mu neřekla, a prý si děti někdy vezme…
Záleží na zodpovědnosti dítěte, já byla teda hodně divoká i moje puberta, ale pořád jsem cítila takovou jakoby zodpovědnost a bylo mi rodičů líto. Rozhodně bych si na truc nepořídila v 17ti dítě a nešla na brigádu. Spíš bych byla doma, vařila, prala a snažila se pomoci mamince takový ty provozní věci. Ono pracovat je jednodušší než se starat o dítě a zajišťovat domácnost. Taky souhlasím. Je sobec a manipuluje s vámi, protože jako zbraň má syna, kterého na ulici nepošlete.

 
BohunkaP
Extra třída :D 14424 příspěvků 10.06.12 10:52

Tipla bych si, že LM je Leidenská mutace.

 
BohunkaP
Extra třída :D 14424 příspěvků 10.06.12 10:53

Jinak také situaci nezávidím a přeji hodně sil.

Myslím, že je to úplně stejné, jako s dospívajícími dětmi - nepomůže nic než důslednost a jasné stanovení pravidel. Nicméně chápu, že s ohledem na vnouče je to celé mnohem složitější …

 
ANEBjája
Závislačka 4275 příspěvků 10.06.12 11:07

já, jakožto dospělá dcera, jsem rozhodně pro řešení úpravy vašeho bydlení smlouvou. i když jste rodina, je moc dobré si vymezit jasně vaše práva, povinnosti a závazky. nikdo neříká, že po ní musíte chtít něco, co není v jejich silách - jako by se jí mohlo stát v běžném nájemním vztahu. ale stanovte si kde jsou hranice, jaké jsou sankce za porušení a jaké jsou podmínky toho, aby u vás mohla zůstat. on takový podpis listiny je najednou něco jiného než slovní dohoda nebo nedej bože ani ta.

na druhou stranu - jsou pak jedinci, kterým je i tohle jedno. ale s takovými už se pak nedohodnete vůbec nijak a pomocí psané smlouvy se dá poměrně brzo dojít na to, že dcera do té kategorie spadá (tedy - přeji aby nespadala).

 
silviapecho
Kecalka 164 příspěvků 10.06.12 13:39

Dekuji vam za vase prispevky:)Po precteni sveho denicku jsem zjistila ze mi nekde chybi pismenka nebo dokonce slova:(..tak se omlouvam.....K te moji dceri …je to pro mne vse moc tezke:(Vcelku je pravda ze bych mela udelat ten zasadni krok a nenechat si od ni k…na hlavu..Jak to napsat. :nevim: :nevim: BArca rok a pul zila s s pritelem..kazdy den varila ..pekla ..uklizela fungovala jako kazda normalni zenska..pri materske si nasla jeste brigadu :nevim: Bydlela asi 60km od ¨nas tak sme se nevidali a pravda je ze sme spolu celkem vychazeli…Hovory po skype nebo telefon..Ale ted co se mrozesli a musela se vratit k nam domu tak je to spatne..JAk uz sem psala nic ji nebavi .. :( :( :( Jeji den vypada asi takto..Rano ji hodinu a pul treba budim at vstane … : :| Jeji kluk mezitim zlobi po byte tak tedy vstanu ja ..dam deti do poradku ..a dcera si pak tedy vstane..vetsinou oblekne kluka a jde pryc ..vrati se kolem pul 11 ..da mi kluka a jde na brigadu..Vrati se po 3 hodine ,,da klukovy najist ..ona vetsinou neji..hubne…a jde zase ven ..Vrati se vecer ..zaopatri si syna a budto zaleze do pokoje nebo jde nekmam ven.a takhle to ma skoro porad..A to je to co mi vadi..Neco malo si povime ale nevim citim z ni ze me proste nema rada a je tady jen proto ze nema kam jit a je to jen otazka (pro ni )casu kdy si neco najde a pujdou pryctakhle ona si to predstavuje ,,proto mi nechce pomahat ze to neni jeji domacnost..:(V tom­hle je strasne sobecka a je ji jedno ze tho je na me moc,,,tvrdi ze nejsem vubec babicka jaka ma byt:(

 
Ferrie
Stálice 68 příspěvků 10.06.12 13:44

Dočetla jsem to a myslím, že jsem četla pečlivě 8) 8)
Tvou dcerku Ti nezávidím, doufám, že naše holky nebudou takové. Přeji hodně zdaru a nervů jak s Barčou, tak s Vojtíškem a řekla bych jí, že když si dítě udělala, ať se o něj stará, že je dospělá .. :zed: :zed:

 
sterezie  10.06.12 14:12

Nemám takovou dceru, spíš jsem taková ještě před pár lety byla já :lol: ale myslím, že ji probudí jedině náraz tvrdé reality, dokud za ní budeš stát poskytovat jí bydlení, starat se o její (!!) dítě, byť je to Tvoje vnouče, ale ona je matka :zed: dokud neuděláš ten byť těžký ale nezbytný krok, tak se nic nezmění…Stanovila bych jasné podmínky- nejsi žádná hlídací chůva, aby Ti dítě jen tak mrskla a šla pryč, pokud by to tak chtěla, tak ať Ti platí :nevim: plus podílení na domácích pracech, výdajích, jk že to není její domácnost?! bydlí u vás?bydlí! A pokud by nějaké stanovené podmínky neplnila, tak bych ji prostě vystěhovala..pro­miň, ale Tva dcera, byť se chová nezodpovědně a hloupě, je dospělá a za svůj život si odpovídá, nejen za svůj i za život svého syna a holt se musí naučit se o sebe a o něj postarat :think:

 
silviapecho
Kecalka 164 příspěvků 10.06.12 14:38

jo holky mate pravdu:)musim byt vic tvrdsi :pocitac: :pocitac: :pocitac: a nepovolit…Jen jestli to dokazu:(dneska sama uklidila a dokonce mi pomohla sama od sebe s varenim :)pak vzala kluka a jsou u my sestry…:)i kdyz ji kazdy domlouvame stejne ma svoji hlavu:(Obcas ma takovy zachvevy ze neco udela ale to je malokdy:(No uvidim e..snad se to zlepsi..?) :mavam: :mavam: :mavam: :mavam:

 
Sebinah
Ukecaná baba ;) 1185 příspěvků 10.06.12 16:18

Ani nemôžem napísať, že v 17 rokoch som mala asi desať krát viac rozumu, ako tvoja dcéra…pretože desať krát nula je stále nula, však..... ;) no, čo sa dá viac napísať, asi musí byť ťažké sama vychovávať dcéru, keď jej otec zomrel, lenže to nie je výhovorka, koľko rodičov vychováva svoje dieťa samostatne, a nevyrastú z nich takí nevyzretí nezodpovední a ešte k tomu sebeckí ľudia ako je tvoja Barbora. Ak si týmto denníčkom chcela dosiahnuť aby ťa niekto ľutoval, tak to mi prepáč, ale môžeš si za to, aká je, sama. Navyše, čo sa týka výchovy, nedokážem pochopiť, ako môžeš napísať, že nieje rozmaznaná…horšie to už snáď ani byť nemôže, nehnevaj sa.....môj názor. Možno by som ju ešte skúsila dať do laty, ale neviem či to nie je už v jej veku zbytočné…skús zmeniť svoje správanie k nej (z denníčku to znie akoby mala 10 a nie 21) Predsa dospelý človek sa takto k svojej mame nespráva.

Příspěvek upraven 10.06.12 v 16:20

 
zolycka
Kelišová 6726 příspěvků 10.06.12 16:26

a co zajít do psychologické poradny, tam by vás mohli nasměrovat, jak tu tuhle situaci řešit..

 
silviapecho
Kecalka 164 příspěvků 10.06.12 17:05

Urcite jsem to nepsala proto aby mne nekdo litoval:)to ani nahodou.....urcite byla a je chyba v moji vychove to nepopiram…Jen sem chtela poradit od nekoho kdo ma treba stejne nebo podobne problemy s dcerou.:(

 
darla
Kelišová 5035 příspěvků 10.06.12 17:11

JESTE JAK PISETE,ZE DORAZI PO BRIGADE DOMU,TAK JI SOUPNETE KLUKA A ODEJDETE SI NAKOUPIT,DO KINA,PROSTE PRYC…A ONA SE BUDE MUSET POSTARAT :!

 
BohunkaP
Extra třída :D 14424 příspěvků 10.06.12 17:12

@Sebinah , myslím, že jsi to špatně pochopila - nebylo to myšleno, že dcera NENÍ rozmazlená, ale že v dětství (ačkoli jedináček) rozmazlována nebyla. Což není důvod autorce nevěřit, zlom zřejmě nastal smrtí otce… A pochybuji, že hledá lítost, jak píšeš - myslím, že v tomto případě spíše rady… ;)

 
BohunkaP
Extra třída :D 14424 příspěvků 10.06.12 17:19

@silviapecho , taky mám z deníčku pocit, že píšeš o desetileté holčině… řekla bych, že především budeš muset přijmout fakt, že dcera je povinna se o své dítě starat sama. Připadá mi, že nemáš příliš vlastních aktivit a jsi víceméně stále k dispozici… to bych na Tvém místě změnila jako první. Našla bych si nějaké koníčky, přátele, začala třeba chodit do nějakých kurzů, apod - aby dcera byla nucena se o syna skutečně starat sama.

 
silviapecho
Kecalka 164 příspěvků 10.06.12 17:52

Je pravda ze v ni asi porad vidim male dite ,,coz neni samozrejme…BYla jsme zvykla se o vse postarat, nemyslim tim jen o dceru a jeji starosti ale celkove o vse…Bara kdyz prijde z brigady tak se o Vojtiska stara ..to uz mam klid ..Muzu si jit ven se svym synem nebo neco podnikame s pritelem ..v tom problem neni…A kdyz je potreba tak myho syna taky pohlida..:)Spis sem opravdu hledala tu radu jak s ni vychazet..:)

 
silviapecho
Kecalka 164 příspěvků 10.06.12 17:59

Ano jsem doma na MD dcera taky tak jsem vicemene dopoledne k dispozici…:)Ale odpoledne uz mame kazda svoje aktivity:)Neni to ze bych cely den jen po ni uklizela a prala ..jen bych od ni ocekavala vice sama od sebe a ne az kdyz ji to reknu… :nevim: :nevim: :nevim: :nevim:

 
BohunkaP
Extra třída :D 14424 příspěvků 10.06.12 18:02

@silviapecho , to nechápu… „v tom problém není“… tak v čem tedy je? Hledáš radu „jak s ní vycházet“… ale v čem vycházet? Chceš, aby pomáhala s vařením, praním, uklízením? Pokud ano, tak nepomůže nic než nastavit si pravidla a pak je důsledně dodržovat. Když dcera nepomáhá s vařením, uvařit pro sebe, maximálně pro vnouče. Když nepomáhá s praním, prát pouze pro sebe, atd. atd…

Nějak teď z toho Tvého posledního příspěvku nejsem moudrá… :think:

 
BohunkaP
Extra třída :D 14424 příspěvků 10.06.12 18:04

@silviapecho , aha… Ty chceš vlastní iniciativu… ;) tak by to určitě mělo ideálně fungovat, ale víš co… mama-hotel je krásná věc. Zvlášť když ta maminka je a byla zvyklá odjakživa všechno obstarat sama… Jak jsem psala - nastav si pravidla a prostě urči co budeš dělat a co ne (a pak to dodrž)… jinak zlepšení nečekej.

 
silviapecho
Kecalka 164 příspěvků 10.06.12 18:15

MYslela jsme tim ze neni problem v tom ze bych nemela ja svuj volny cas na kamaradky atd:).....Ano pravidla !!Bohuzel ty nikdy nedodrzovala…(Chte­la bych samozrejme aby se vic zapojila do vseho v domacnosti,,jenze ji to je proste jedno…Proste ji vubec nerozumim a jak tvrdi ona tak ji vlastne vubec neznam… :nevim: :nevim: :nevim: :nevim: …

 
BohunkaP
Extra třída :D 14424 příspěvků 10.06.12 18:20

@silviapecho , no a co Tys udělala, když ta pravidla nedodržovala…? Takhle obecně se těžko radí, můžeš třeba dát nějaký konkrétní příklad?

 
silviapecho
Kecalka 164 příspěvků 10.06.12 18:23

Ano presne tak :)To uz sem zkousela nekolikrat ,,nekdy to fungovalo ,pravda ..Ono se to lehce rekne… hure vse kona:(Ale zrejme se vse obrati k lepsimu ..rika ze si hleda bydleniA neco uz snad ma..tak uvidime..ulevilo by se ji i mne:)

 
silviapecho
Kecalka 164 příspěvků 10.06.12 18:40

No terba kdyz ted je u mne tak sme se domluvili ze rano se postara ona o deti ja treba budu varit nebo poklizet nebo obracene…Je to tak jak sem psala ,,neni schopna vstat z postele i kdyz jde brzy spat..Jelikoz nedodrzuje to co sme se domluvili,,Tak ji syna davam do pokoje kde pak breci ,,zlobi ,,protoze si chce hrat s domickem a pak se samozrejme porad hadame ..protoze me se tohle nelibi a pro ni zase nejsem ta spravna babicka ktera se s radosti stara o vnoucka:(

 
BertaCek  10.06.12 20:02

Poslala bych ji k psychologovi, zkuste i rodinne poradenstvi. Smrt otce nezasahla jen ji, ale i vas a urcite jste se na ni take v nejake podobe podepsala.
Dcera zni vypocitave a rozmazlene, vsadim se, ze ji vsichni litovali, omlouvali a chudinkovali, kdyz ji zemrel otec, cimz ji udelali medvedi sluzbu, a to i vy. Podle vseho jste ve vychove byla naprosto nedusledna a slaba, a mate doma ucebnicovy nasledek takove vychovy.
Nechci byt na vas zla, vubec ne, ale ted je otazka, co s tim.
Musite zmenit hru-pevna. Az spartanska pravidla, jasne podminky, cim a jak prispeje dp domacnosti, rozvrh, proste disciplina, iterou dcera asi nepoznala. Vase pomoc ji k nicemu nevede a ani si ji nevazi, tak je cas zmenit pravidl a hry. Drzte se.

 
hanak  10.06.12 21:29

Někdy svým dětem nejvíc pomůžeme, když jim vůbec nepomáháme.
Pokud je dcerka problematická a nepřizpůsobivá, pak jí nech, ať se v tom vymáchá sama. Teprve až padne pusou do bláta a bude mi muset tu pusu otřít vlastní rukou a ne podaným kapesníkem, teprve pak začne víc přemýšlet a chovat se zodpovědněji.

 
Mrs. S
Kelišová 5033 příspěvků 11.06.12 00:49

Ahoj me bude v srpnu 21 a v postylce mi spinka 2mesicni chlapecek. Ja jsem se odstehovala, do podnajmu v cervnu s pritelem a prakticky hned jsem otehotnela. Vedela jsem ze jak otehotnim ze se nemam kde vratit, mamka mi to rekla na rovinu takze vime ze se musime snazit aby jsme vsechno zvladli. A popravde to ze vim ze nemam kam jit ne pro me ten nejlepsi pohon ku predu. Na rovinu by jsem ji rekla ze kdyz se nechce starat a pomahat tak at se sbali a odejde do azyloveho domu. A s tim ze ti rekne ze nejsi dobra babicka, tak na to kasli, je fakt hloupa. Pevne nervy.

Příspěvek upraven 11.06.12 v 00:53

 
silviapecho
Kecalka 164 příspěvků 11.06.12 09:03

Dekuji vsem za prispevky..Budu se snazit zmenit pristup ke sve dceri,,i kdyz to bude boj :pocitac: :pocitac: :pocitac: ..JAk uz jsme psala dcera zila s pritelem kde se chovala normalne..delala a starala se o syna jak ma,,problem nastal az tady u nas doma kde nechce byt ale vi ze momentalne jine vychodisko neni… :( :( Ale jina diky za rady ,,urcite je dobre se a to podivat jinyma ocima:)

 
sophinka  12.06.12 07:40

@silviapecho pokud u tebe nechce být ,tak ať jde… i azylový dům jí prospěje. Ona tě trestá svým chování mza to,že jsi ji poskytla útočiště a ještě děláš první poslední? Tak ať si to vyžere sama

 
Balua
Kecalka 194 příspěvků 30.06.12 20:11

Wau ja jsem taky Barča a taky jsem narozena 9.7 ale 1990 zažila jsem si něco podobneho jako tva dcera ale stim rozdilem že ja se odstehovala v patnacti do prahy nasla si skolu praci bydleni a zodpovedne jsem se starala skolu dodelala pak si nasla lumpa přisla jsem o vse a vratila se zpet do rodneho bydliste nic mene doma jsem nevydrzela a posleze co jsem se vzpamatovala nasla si novou praci pritele jsem se do pul roku odstehovala ted platim za chyby z minulosti a děkuju bohu ze jsem stim… nedonosila naše mimi je to krute ale je to tak. :andel:
nyni jsem zpetne nasla vztah k mamince nadevse ju miluju :srdce: :srdce: jen s ni proste nedokazu bydlet navstevuju ji diky přitelovi ktery je o 22 let starsi jak ja a ktery nas dal zpet do kupy…tím chci rict že možna ji vše dojde až časem a začne se starat

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Napotřetí to vyšlo


Reklama