Třetí porod :)

Porod

V lednu na mě vykoukly dvě čárky na těhu testu. Byly takový...moc nečekaný. Měla jsem v té době už dvě malé děti (2 roky a 4 roky). Sice s exmanželem, ale i tak dali kolikrát dost zabrat. Ale ani jednou mě nenapadlo, že bych ho měla dát pryč.

Pár minut na světě :)


1 komentář

Třetí týden - 4500g a 56cm

S bráchou a ségrou :) Tady mu je 1 měsíc.
5 komentářů

Výhodou bylo, že dost oblečení a hraček jsem ještě měla. Začala jsem se vyloženě těšit. :) Kontroly na gynekologii byly v pohodě a když mi na ultrazvuku oznámili, že to vypadá nejspíš na chlapečka, byla jsem neskutečně šťastná.

Jedinou nevýhodou mého třetího těhotenství bylo to, že jsem nabrala cca 23 kilo. Do toho se přidružovaly další problémy spojené s nadváhou - v tropických vedrech se mi fakt špatně dýchalo, k večeru nohy jak konve a záda? Bolely jak čert. Ale jinak jsem si to vcelku užívala.

Pohyby jsem začala cítit snad v 17. týdnu. Je to krásný pocit, když cítíte, jak ve vás roste nový život. A jak tak čas plynul, najednou jsem začala chodit na monitory a počítala poslední dny do porodu.

Termín jsem měla stanovený na 9.9., ale doktorka mě strašila, že to určitě bude dřív. HAHA. Obě předchozí děti jsem rodila 40+5tt, takže jsem se tak nějak smiřovala, že i do třetice budu přenášet. První porod jsem měla 12 hodin - ráno praskla voda a za pomoci epidurální anestezie. Druhej byl překotnej, 3 hodinky, bez epi, ale zato s dost blbýma komplikacema. Začala jsem přemýšlet, jaký to bude do třetice. A začala jsem mít obavy a neskutečnej strach z porodu, protože jsem prostě věděla, do čeho jdu a že kontrakce opravdu bolí…

Bylo pondělí 9.9. a ani náznak blížícího se porodu. Sem tam zazlobily poslíčci, ale nic extra. V porodnici mi řekli, že pokud do neděle neporodím, nastupuju na zátěžový test s oxytocinem. No super…

Do čtvrtka se vůbec nic nedělo a já začala mít obavy z pondělka. Večer jsem si dala vynikající svařáček a usla jsem jak špalek. Druhý den ráno mě zas vzbudily poslíčci. Taky mi začala odcházet hlenová zátka. Nijak jsem tomu nevěnovala pozornost, jela jsem nakoupit, ale bolesti nijak neustupovaly. Pro jistotu jsem počítala. Byly po 10 minutách, takže ještě dost času, říkala jsem si. Jediný, co mě trochu štvalo, bylo to, že jsem musela měnit dost intimek - hlenová zátka byla spíše tekutého vzhledu. Takhle to bylo až do večera, bolesti jak na MS, které přicházely ve vlnách a pomalu odeznívaly. Rozestup 10 minut. Šli jsme si tedy lehnout. Ve 3 hodiny ráno byly bolesti silnější, ale nic hroznýho. A pořád pravidelný. Tak jsme pro jistotu vyrazili do porodnice.

Tam mi oznámili, že čípek je tuhej a pro prst otevřenej. Zavedli mi čípky na změkčení a že se mám hodinku procházet po chodbě, pak mě zas zkontrolují.
Do 5 hodin jsme se procházeli, počítali schody u Apolináře a když už bylo 5 hodin ráno, šli jsme se ohlásit. Musím říct, že kontrakce bolely, ale asi jako křeče při střevní chřipce, který střílely do kříže. Takže nic hroznýho.

„No super, čípek měkký, půjdem na přípravu a pak si zalezte do sprchy.“ řekla mi PA a já se začala radovat. Zeptala se mě, jestli mi neodtekla voda.
"Voda asi nee, ale zátka ze mě odchází po částech už od pátka od rána. Tak si ode mě vzala vložku a překvapivě řekla, že to zátka není, ale někde nějakou dírkou mi UKAPÁVALA plodová voda!!!

No šla jsem na přípravu - klystýr, sprcha na míči, teplou vodu jsem si užívala.
Asi po 20 minutách jsem šla na porodní box, kde jsem si lehla a čekala, až přijde anestezilog kvůli epidurálu.

Bylo něco mezi 7:30-7:45 a ty poslední před nápichem epi už bolely, že jsem se kroutila. Jen, co mi ho napíchli a já se z boku otáčela zpět na záda, jsem pocítila neskutečný tlak na tlačení.

„No, už mám dost velký tlaky, chce se mi tlačit,“ říkám. PA mě vyšetřila a říká: „No super, nožky nahoru a tlačte!“ Tak jsem se do toho opřela a tlačila a tlačila. Vůbec to teda nešlo, ale asi na 7 zatlačení byl malej venku.

„Jů, ten je velikej!,“ slyšela jsem a já jsem pocítila neskutečnou úlevu. Pak mi ho dali na bříško a já se rozplakala štěstím. Byl krásnej. Nejkrásnější pocit na světě.

Žádný nástřih ani šití jsem neměla a nepotřebovala a porodila jsem zdravého kloučka 4350 g a 54 cm. Takže opravdu takový malý velký zázrak. ♥
Na to, jak jsem se 3. porodu strašně bála, bych si ho klidně zopakovala ještě jednou. Opravdu krásný zážitek. Ničeho se nebojte!

Děkuji, že jste to dočetly až sem, přeji vám hodně zdravíčka a hodné mrňousky. ♥

Hodnotilo 20 lidí. Score 4.3.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
TereuliJa
Ukecaná baba ;) 2088 příspěvků 28.10.13 01:09

Krásný :-). Jen si tak trochu nedokážu představit se starat o 2 raubíře ve 3.trimestru těhu nejhorší asi ten poslední měsíc. Máš krásné dětičky. hodně zdravíčka :-) Musí to být náročné.

 
sao
Ukecaná baba ;) 1590 příspěvků 28.10.13 08:18

Super :) Já jsem měla třetí porod nejhorší, takže závidím :) Taky mám tři děti takhle po sobě, akorát teda my máme tři kluky :D Jak to jde? U nás to šlo dokud byl nejmladší miminko. Sice si často pořval, než jsem se k němu dostala, ale dalo se to. Teď má skoro dva roky a to je teprve sranda, vůbec nestíhám :D Ale jsem ráda že je mám :)

 
wladka73
Ukecaná baba ;) 2169 příspěvků 28.10.13 09:23

To byl cvalda :lol: Gratuluji!! Taky jsem chtěla epi ale jaksi pozdě. Jak to teď zvládáš se třema zlatíčkama? :palec:

 
Flooa
Extra třída :D 10623 příspěvků 28.10.13 10:40

Krasa :potlesk: Koukam, ze ty velky deti se rodi uplne samy ;) Moc gratuluji a hodne zdravicka :kytka: Mas moc krasny deticky :*

Příspěvek upraven 28.10.13 v 10:40

 
1Petra1
Zasloužilá kecalka 587 příspěvků 28.10.13 13:17

Ju me ceka treti porod za 30dni a bojim se:-)doma dve holky 5 a 7 porody oba rychli ale ted se bojim co si ten klucina na me vymysli:0))

 
Lucyje83
Zasloužilá kecalka 518 příspěvků 28.10.13 20:12

Děkuji všem :kytka: Zvládnout se to dá, začátky byly dost krušné, než sme si na sebe všichni zvykli, ale hodně pomohla babička tak to bylo celkem v klidu. Navíc kluk-předškolní puberta, holka období vzdoru a malej spurt a koliky :lol: :lol: Ale dá se to, jsem moc ráda že je mám :srdce:

 
Measmille
Ukecaná baba ;) 2037 příspěvků 31.10.13 20:31

Ahoj, gratuluji k mimcu. ja ted 11.9.porodila taky treti ditko…tak dlouho me pŕsvedcovali, ze nerodim az sem porodila na dve zatlaceni na skoro nepripravenym „stole“ :) jinak deti mam stejne daleko od sebe jako ty… sme mohli zalozit na zacatku roku skupinu :)

 
kaja00
Extra třída :D 12721 příspěvků 01.11.13 23:14

Krasny denicek :-) de :kytka: ti mas take moc krasne

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama