Únorňátka a Březňátka č. 12 - Jak vytvořit bezpečný domov pr

Rodičovství

Milé maminky jarňátek, máme už jen pár měsíců na to udělat domov bezpečným místem pro naše malá štěstíčka. Už velmi brzy se miminko začne otáčet, poleze po čtyřech a všechno v jeho okolí skončí v pusince. Jsme na to doma připraveni? Máme vůbec představu, co všechno v domácnosti číhá za jedy a jinak nebezpečné látky? Dokud člověk nemá malé lezoucí dítě, vůbec si neuvědomí, jak je všechno v domácnosti lehce dostupné. Nabízím vám pár osvědčených rad a pravidel pro bezpečnější domácnost.

1. Vaše dítě je VŽDY rychlejší. Nikdy nepodceňujte to, co vaše dítě dokáže. To, že včera ještě něco neumělo, neznamená, že dnes to také neumí.

2. Nejlepší prevencí je předvídat. V domácnosti se stane víc nehod než kdekoli jinde. Pokud si dáte tu práci a učiníte některé změny ve vybavení svého bytu tak, aby se v něm dítě mohlo bezpečně pohybovat, budete z toho těžit i vy. Budete schopni zůstat klidní, zatímco vaše dítko v bezpečí zkoumá a objevuje. Také ho budete moci zanechat na určitém místě po nějakou dobu samotné. Je jednodušší zabezpečit celý pokoj (byt) najednou než přiskakovat a řešit nebezpečné situace průběžně. Zvykněte si letmo prohlédnout každé místo, kde bude vaše dítko chvíli samotné.

3. Dívejte se na vaši domácnost očima lezoucího kojence nebo batolete. Co vidíte? Už jste si někdy zkusili proplazit nebo prolézt váš byt po čtyřech? Tak to vám vřele doporučuji. Představte si při tom, že všechno, co volně leží, skončí v puse. Může to být klidně i štětka na mytí toalety.

4. Zaměřte se na zásuvky, kabely, prodlužovačky a další vývody elektřiny - velmi se doporučuje zakoupit nejrůznější záslepky a ochrany, které zabrání prstíčkům, aby mohly dovnitř. Co je však ještě důležitější: nezapomenout všechny ty zakoupené ochranné věcičky důsledně používat a to všemi členy domácnosti (tedy kromě domácích zvířat samozřejmě).

5. Všechny dolní skřínky, které máte doma na klíč, zamkněte, klíček vyndejte a ukládejte jej minimálně ve výšce 1,5m. Ve skřínkách, které zamknout nejdou, zkontrolujte obsah, případně kupte zámečky, které zabrání otevření dvířek bez použití obou rukou (mají např. v IKEA).

6. Podívejte se do šuplíků, které jsou při zemi. Co v nich máte? Moje maminka tam například ukládá šití: jehly, špendlíky, nitě, knoflíčky a jiné lákavé věci. Nemusím dodávat, že nic z toho do dětské pusinky nepatří.

7. Léky - no tak to je kapitolka sama pro sebe. Nic není tak lákavé jako barevné kuličky ve stříbrném obalu, kapky v lahvičkách nebo sladké sirupy. Děti je neomylně najdou všude, kde k nim mají přístup: v šuplíčkách, tašce, kabelce, na nočním stolku. NIKDY NESPOLÉHEJTE na to, že dokážete dítěti VYSVĚTLIT, ŽE TOHLE NESMÍ. Obzvlášť pokud někdo z vaší rodiny užívá léky na srdce, vysoký krevní tlak, cukrovku, nervy, léky na uklidnění apod. Stačí požití 1(!) tablety a život děťátka může být ohrožen. Léky by měly být vždy uzamčeny ve výšce nad 1,5m. Někdy bohužel ani tohle nestačí. Jedna malá holčička byla přijímána do nemocnice s otravou Brufenem (Ibalginem). V nestřeženém okamžiku si postavila židličku ke kuchyňské lince, vylezla na ni, pak na linku a otevřela si horní skřínku, ve které byla lahvička se sirupem. Když jí maminka našla, děvčátko se divilo, že jí nechválí, když přece pila tu „medicínu", aby byla zdravá.
8. Čistící prostředky pro domácnost by měly být zamknuty v trezoru s nápisem „nebezpečné jedy". Alespoň některé určitě - přípravky na mytí toalet, tablety do myčky nebo tekutý písek - většina z nich jsou buď poměrně silné zá:,–(y nebo kyseliny a hrozí poleptáním dutiny ústní a trávicího traktu již při požití malého množství. Stačí olízat 1 tabletu do myčky a máte vyhlídku na noc strávenou na ORL, kde budou vašemu zlatíčku ošetřovat poleptání dutiny ústní. Relativně neškodné jsou jenom přípravky na mytí nádobí (Jar), které nevyvolávají otravy, spíš ve střevě hodně pění a mohou dělat průjmy apod. Zvažte také nákup tak lákavé věci jako je osvěžovač vzduchu ve stojánku - voní po jahůdkách, vypadá jako lisované jahůdky, no divíte se, že jej děťátko ochutnalo? Bohužel nechutná jako jahůdky.  Pozornost věnujte již nakupování, přepravě a vybalování čisticích prostředků doma. Mnohé otravy se staly např. tak, že dítko sedící v nákupním vozíku vyndalo lahvičku z vozíku a zatímco maminka nakupovala, olizovalo lahvičku ředidla. Jindy stačil jen mžik, kdy maminka vybalovala nákup a než se otočila, lilo si dítě sedící za ní na dlaždičkách přípravek na mytí nádobí do pusinky. Je opravdu velkým štěstím, že ty chemikálie většině dětí nechutnají a proto lahvičku po pár hltech zklamaně odloží. Bohužel stačí i těch pár hltů…

9. Benzín, petrolej a jiné ropné produkty jsou pro dětičky zvlášť nebezpečné. Problém není ani tak v možnosti vznícení, jako ve velkém riziku vypití takové jedovaté látky. Velmi jedovatý je také Fridex, který se snadno zamění s destilovanou vodou. Že to doma nemáte? A co v garáži nebo kutilské dílně? Víte určitě, že se k tomu vaše dítko nedostane?

10. Květiny v bytě - myslím ty krásně naaranžované stále zelené květiny, co stojí na stolečku vedle televize nebo tvoří úhledné zátiší v rohu pokoje. Kolik z nich má jedovaté listy? My jsme hned po narození Lucinky vyhodili překrásnou difmbachii. Byla sytě zelená a dokonce nám za těch 5 let, co jsme jí měli 2× vykvetla. A přesto šla z domu. Dokáže to být opravdu nebezpečná potvora. Člověk se s ní většinou nestihne otrávit, ale tekutina, která vytéká z jejích listů po poranění je značně leptavá a dráždí sliznice. Děťátko, které se rozhodne ožižlat její list se může snadno začít dusit, protože mu rychle otékají sliznice dutiny ústní. Ostatní domácí květy většinou tak nebezpečné nejsou, přesto by měly být mimo dosah našich drobečků. Pokud se vám ovšem nepodaří důslednými pokyny vychovat své děťátko tak, aby si květináčů při svých výpravách za dobrodružstvím ani nevšimlo. Mojí kamarádce se to podařilo, ale obávám se, že její chlapeček je v tomto ohledu světlá výjimka. Také mě napadlo, když najdeme drobečka s ručkama od hlíny, kterou si právě strká do pusinky, jestli mu něco opravdu hrozí. Asi ne, nevím. Jenom by mě zajímalo, co myslí výrobce tím nápisem: substrát s „aktivním humusem". Co myslíte?

11. Jmelí - neodpustím si věnovat jeden bod této rostlině. Není zbytečnější otrava než právě požití kousků jmelí. Opravdu se u vás doma na vánoce bez této ozdoby neobejdete? Stojí vám za to, aby jste vánoce trávili v nemocnici s vaším pokladem proto, že zjišťoval, jak ta zelená věc chutná? Pokud si jmelí doma necháte (k nám domů nesmí) nevěšte jej alespoň nad postýlky, ohrádky ani jiná místa, kde se dítě bude vyskytovat. Že by jste to nikdy neudělali? A jak myslíte, že se otrávily ty dětičky, co skončily na výplachu žaludku v nemocnici.

12. Cigareta - nechci se tady věnovat úvahám o škodlivosti kouření. Cigareta v krabičce je pro děti moc lákavá věc. Víte, že stačí sežmoulat a sníst ¼ cigarety a už je to pro malé dítě nebezpečné?

13. Odpadkový koš - to je panečku zajímavá věc! Všichni, kdo máte doma vedle miminka také pejska jistě víte, jakým lákadlem je pro něj odpadkový koš. U děťátka je to stejné: moc rádo prozkoumá ty zajímavé věci, které se tam vyskytují. Když pomineme nevábné zbytky potravin, je nutné zvláště hlídat igelitové sáčky nebo konzervy s ostrou hranou. Obojí může pro děti znamenat smrtelně nebezpečnou hračku.

14. už jsem u bodu 14 a ještě jsem se nestačila ani věnovat úrazům. Tady přenechám prostor vaší obrazotvornosti. Představte si, odkud může vaše dítko spadnout (otevřené balkonové dveře, okna, schody, přebalovaní pult..), čím vším se může polít (!!!pozor na rychlovarné konvice a jejich volně visící přívodné kabely!!!), co na sebe může strhnout (ubrusy s hrnky s kávou a talíři s polévkou), kam může sáhnout. Prostě řečeno, ať chceme nebo ne naše domácnost je velmi nebezpečným místem k životu .

A na závěr jedna příhoda hovořící za všechny: jednou byl do nemocnice přijímán chlapeček proto, že vypil bráškovi sirup na alergii. Už byl s maminkou na oddělení, kam jej poslali na pozorování, když k nim přišla paní doktorka, aby sepsala příjmové papíry. Chlapeček se po tak nepříjemné proceduře jako je výplach žaludku nezdál ani moc otřesen a zvědavě si prohlížel neznámé prostředí. Když se paní doktorka v povídání s maminkou dostala až k otázce, zda byl chlapeček (3 letý) již někde hospitalizován, maminka si povzdechla a řekla: „ Před 14 dny jsme byli v jiné nemocnici proto, že vypil sirup na kašel a před týdnem ležel opět v jiné nemocnici proto, že olízal tablety do myčky." Paní doktorka se neudržela a vyčítala mamince: „To si ty léky a chemikálie nemůžete někam zamknout?" Maminka se rozplakala: „Když já už nevím, co máme dělat. Náš chlapeček je neuvěřitelně zvídavý a nic ho nemůže odradit. Za svůj krátký život už měl 3× výplach žaludku a vůbec mu to nevadí. Doma jsme už udělali všechna možná opatření, ale pořád je to málo. Chlapec v noci vstává a chodí po bytě. Od té doby, co jsme zjistili, že otáčí knoflíky plynového sporáku a pouští plyn, vypínáme na noc centrálně jeho přívod. Když začal vymontovávat žárovky z lampičky a strkat prstíky do závitů, vyhazujeme na noc pojistky. Léky máme ve dvou metrech zamčené ve skřínce - já sama si beru stoličku, abych se k nim dostala. Jenomže bráška má alergii a musí užívat sirup. Když jsem mu dávala lžičku, postavila jsem lahvičku na linku. V tom okamžiku ji syn popadl, utekl do koupelny, kde se zamknul a lahvičku vypil. Ještě, že mě manžel naučil, jak se šperháčkem do zamčené koupelny dostat…"

Milé maminky, přejeme vám, aby jste byly vždycky rychlejší než vaše dítko a užily si ve zdraví hodně legrace při objevování světa.

Jade+Lucinka

Únorňátka a Březňátka 2006-74 miminek (Holčičky 40/Chlapečci 34)

31.12.2005-GEJBY/1980/Pra­ha+SIMONA/2580g+47c­m/19:58/VP/TP 30.1./ASC Lev/SVATBA 9.9. 2006
5.1.2006-KOUSINEK/1980/Vy­sočina+KRYŠTOF/2400g+49­cm/9:12/TP 1.2./ASC Vodnář
13.1.2006-RADANA2/1978/Ji­čín+EMA/3000g+50c­m/12:37/TP 15.1/ASC Býk
24.1.2006-DOROTA26/1980/Br­atislava+LUKÁŠ/2900+50c­m/17:15/TP 19.2./ASC Lev
25.1.2006-HOANDRA/1979/Ka­daň+ADAM/3200g+50­cm/1:20/VP/TP 7.1./ASC Štír
25.1.2006-EVAH/1978/Pra­ha+EMA/4000g+54c­m/7:51/TP 16.2./CŘ/ASC Vodnář
26.1.2006-ELUSA/1977/Bre­zová+ALEXANDRA/1990g/10­:45+EMA/1700g/10:­47/TP 28.3./ASC Býk
1.2.2006-JADE/1974/Pra­ha+LUCINKA/2720g+50c­m/8:35/CŘ/TP 16.2.2006/ASC Ryby
2.2.2006-ZUZ/1978/Praha+JŮ­LIE/3450g+49cm­/9:25/TP 6.2./ASC Beran
3.2.2006-HANKAB/1975/Karlovy Vary+KATEŘINA/3830g+52c­m/6:08/TP 22.1./ASC Kozoroh
5.2.2006-SWEETY/1986/Žam­berk+JIŘÍ/3400g+50c­m/12:45/TP 6.2./ASC Blíženci
7.2.2006-LINA/1975+ADAM/3950g+53­cm/2:30/TP 3.2./ASC Střelec
8.2.2006-POPILIO/1985/Brno+­JAN/2750g+47cm/14:10/VP/­TP /11.3./ASC Rak
8.2.2006-BLANKA/1980/Pra­ha+NELA/3160g+50c­m/20:51/TP 27.1./ASC Váhy
9.2.2006-BRAMBORKA/1975/Klad­no+VERONIKA/3670g+49c­m/0:15/TP 16.2./ASC Štír
9.2.2006-BAMLA/1979/Pra­ha+TEREZA/3350g+50c­m/11:33/TP 13.2./ASC Blíženci
9.2.2006-LENULKA/1980/Hať+­RADIM/3400g+50­cm/10:17/TP 6.2./ASC Býk
10.2.2006-BOHUN/1973/Mi­lovice+LUCIE/2770g+49cm­/0:24/TP 10.2./ASC Štír
10.2.2006-MARKETKAA/1984/Pra­ha+DOMINIK/3920g+53­cm/VP-CŘ/10:20/TP 5.2./ASC Býk
10.2.2006-JITULINDA/1975/Nes­peky okr. Benešov+MICHAL/3710g+51­cm/17:55/VP/TP 9.3./ASC Panna
11.2.2006-STŘAPULE/1979/Zlín­+VÁCLAV/3750g+52­cm/4:10/TP 9.2/ASC Střelec
11.2.2006-LASCONKA/1978/Pra­ha+MATYÁŠ JAN/3150g+49c­m/16:19/CŘ/TP 16.2./ASC Lev
11.2.2006-VENTO/1974/Bře­clav+VERONA/2850g+48c­m/15:17/TP 19.2./ASC Lev
12.2.2006-NAMAPE/Ostrava+NA­TÁLIE MARIE/2650g+46cm­/10:43/TP 10.3./ASC Blíženci
13.2.2006-WERINKA/1982/O­pava+NINA/3400g+49c­m/14:10/CŘTP 18.2./ASC Rak
15.2.2006-JARKA/1979/Do­mažlice+NIKOL/3800g+52­cm/13:10/CŘ/TP 16.2./ASC Rak
16.2.2006-MONINA/1976/Os­trava+DENISA/3350g+50c­m/7:55/TP 13.2./ASC Ryby
16.2.2006-VIKI25/1979/Kl­atovy+SIMONA/2420g+45c­m/13:01/TP 24.2./ASC Rak
16.2.2006-BABOO/1975/Pra­ha+VIVIEN AURELIA/3120g+48cm­/14:45/TP 28.2./ASC Lev
17.2.2006-RENYS/1980/Červené Janovice+JOSEF/3900g+52­cm/21:43/TP 20.2./ASC Váhy
17.2.2006-KOCCA/1978/Kro­měříž+ANETA/2950g+48c­m/4:26/TP 6.3./ASC Kozoroh
17.2.2006-LENUNKA/1977/Chrus­tenice okr.Beroun+JAKUB/ 3200g+53cm/11:35/TP 20.2./ASC Blíženci
18.2.2006-GRIZLEY/1978/Mladá Boleslav+JOSEF/3160g+50­cm/18:20/TP 25.2./ASC Panna
21.2.2006-BABU/1973/Par­dubice+MATYÁŠ/2740g+49c­m/1:27/CŘ/TP 4.3./ASC Štír
21.2.2006-FIALKA7/1976/Ko­lín+JAKUB/3950g+51­cm/5:26/TP 28.2./ASC Kozoroh
21.2.2006-DANIELA-PRAHA/1978/Pra­ha+MATĚJ/3680g+49­cm/CŘ/8:55/TP 1.3./ASC Býk
22.2.2006-ILLKA/1979/Šenov u Havířova+ADÉ­LA/2850g+46cm/0:53/VP/TP 28.2./ASC Štír
22.2.2006-GABIKA/1976
Par­dubice+MARTIN/2870g+50­cm/TP 18.3./ASC Střelec
22.2.2006-MILU1/1972/Nym­burk+MICHAEL/2800g+48c­m/5:10/TP 16.3./ASC Kozoroh
22.2.2006-LLLUCKA/1978/Ho­loubkov+MATĚJ/3580g+51­cm/13:34/TP 4.3./ASC Rak
24.2.2006-LILU/1976/Pra­ha+THEA/3500g+52cm­/20:11/VP/TP 26.2./ASC Váhy
25.2.2006-RYŠAVKA/1975/Pra­ha+MARKÉTA/3550g+52c­m/0:37/TP 3.3./ASC Štír
25.2.2006-DANNY/1975/Pra­ha+DAVID/2320g+46­cm/13:57/VP/TP 26.3./ASC Rak
25.2.2006-MIKINA/1980/Pra­ha+KAROLÍNA/3250g+50c­m/22:40/TP 4.3./ASC Štír
27.2.2006-MARSA/1979/Plze­ň+PETRA/3050g+49c­m/17:35/TP 10.3./ASC Panna
28.2.2006-MONINDA/1975/Kra­lupy n.Vltavou+MAR­TIN/3000g+48cm/6:47/TP 13.3./ASC Ryby
1.3.2006-SANDYM/1980/Pra­ha+MICHAELA/3530g+51c­m/12:01/TP 4.3./ASC Rak
1.3.2006-BERUN/1981/Pra­ha+MICHAEL/4490g+52c­m/23:57/TP 27.2./ASC Štír
2.3.2006-ARCHIENKA/1981/Pel­hřimov+DANIELA/3400g+51c­m/TP 25.2./ASC Lev
3.3.2006-PUPIC+BARBORKA/4160g+52cm
5.3.2006-VLNUCHA/1981/Brno­+ONDŘEJ/3400g+5­1cm/TP 5.3./ASC Kozoroh
6.3.2006-ENISEK/1976/Praha-Východ+VERONI­KA/3450g+53cm/10:09/TP 15.3./ASC Blíženci
7.3.2006-SHRINE/1974/Pra­ha+ZBYNĚK/2800g+49­cm/20:21/TP 11.3./ASC Váhy
8.3.2006-ZUZZI/1976/Plze­ň+ZUZANA/4150g+51c­m/9:40/TP 4.3./ASC Blíženci
10.3.2006-BARUSA/1980/Krko­noše+CLAUDIA/3230g+48cm­/11:44/VP/TP 7.3./ASC Rak
10.3.2006-KUKATKO/1979/O­pava+ZUZANA/4000g+52c­m/14:53/VP/TP 5.3./ASC Lev
11.3.2006-MAMULKA/1980/Brno­+PETR/4500g+55cm­/5:45/TP 5.3./ASC Vodnář
11.3.2006-IVULE/1977/Ro­kycany+TOBIÁŠ/3400g+52c­m/6:06/TP 21.3./ASC Ryby
12.3.2006-BARU/1980/Pra­ha+KRISTÝNA/3270g+50c­m/3:53/TP 10.3./ASC Kozoroh
13.3.2006-PETIK/1975/Chv­aletice+TEREZA/3520g+51c­m/10:10/TP 3.3./ASC Blíženci
13.3.2006-KVETULE25/1980/Pr­aha+ADAM/4100g+54­cm/16:05/TP 16.3./ASC Panna
14.3.2006-KOCICKAMALINKA/1980/Pří­bor+LUKÁŠ/3500g+49­cm/7:04/CŘ/TP 23.3./ASC Beran
14.3.2006-HOPSINKA/1974/Pra­ha+RICHARD/3670g/CŘ/TP 17.3./ASC Blíženci
15.3.2006-IVANAHUBACKOVA/1983/Dol­ní Poustevna+KLÁ­RA/3980g+50cm/CŘ/TP 9.3.
18.3.2006-MARKA/1977+MAR­KÉTA/3150g+51c­m/13:55/TP 17.3./ASC Lev
19.3.2006-VERU/1975/Pra­ha+DAVID/3340g+52­cm/23:22/ASC Štír
20.3.2006-KAROLI/1977/Pra­ha+AGÁTA/2700g+46 c­m/7:42/TP 29.3./CŘ/ASC Býk
22.3.2006-SOURIS2/1980/Pr­aha+FILIP/3830g+53­cm/15:52/TP 27.3./ASC Panna
27.3.2006-ENNIE/1979/Brno+­JAN/4000g+54cm/0:30/TP 21.3./ASC Střelec
28.3.2006-KATIVAS/1976/Brn­o+ELIŠKA/3750g+51c­m/VP/TP 29.3.
29.3.2006-HOPE/1982/Stě­bořice+TEREZA/3150g+49c­m/1:07/CŘ/TP 28.3./ASC Střelec
30.3.2006-PANEV/Svitavy+TE­REZA/3600g+48c­m/CŘ
3.4.2006-DASULIKA/1980/Pra­ha+LUKÁŠ/3440g+50­cm/9:24/VP/TP 20.3./ASC Rak

Únorňátka a Březňátka 2006-Váhy a míry-3.měsíce
1.Pepino (Renys) 3900/52---8000/65= 4100g a 13cm
2.Adámek (Lina) 3950/53---7900/65=3950 a 12cm/4M 8510g a 66cm
3.Kubík (Lenunka) 3200/53---6830/63=3630g a 10cm
4.Davídek (Danny) 2320/46---5818/58=3500g a 12cm
5.Míša (Milu1) 2800/48---6100/61=3300g a 13cm
6.Thea (Lilu) 3500/52---6790/65=3290 a 13cm
7.Michálek (Jitulinda) 3710/51---6880/67=3160g a 16cm/4M 7210g a 69cm
8.Matyášek (Babu) 2740/49---5770/69=3030g a 20cm
8.Matyášek (Lasconka)3150/49---6180/57=3030g a 8cm
9.Matýsek (Daniela) 3680/49---6700/65=3020g a 16cm
10.Martínek (Moninda) 3000/48---6000/63=3000g a 15cm
11.Nelinka (Blanka)3160/50---6090/63=2930g a 13cm
12.Mišulka (Sandym) 3530/51---6300/61=2770g a 10cm
13.Lucinka (Jade) 2720/50---5450/59= 2730g a 10 cm
14.Simonka (Gejby)2580/49---5270/60=2690g a 11cm/5M 6410g a 65cm
15.Simonka (Viki25) 2420/45---5100/57,5=2680g a 12,5cm
16.Adámek (Hoandra) 3200/50--- 5870/60=2670g a 10cm
17.Mišelínek (Berun) 4490/52---7120/64=2630g a 12 cm
18.Honzík (Popilio) 2750/47---5330/??=2580g
19.Emička (Radana2) 3000/50---5450/60=2450g a 10cm
20.Julinka (Zuz) 3450/49---5890/61,5=2440g a 12,5cm
21.Nina (Werinka)3400/49---5800/62=2400g a 13cm
22.Verunka (Enisek) 3450/53---5840/62=2390g a 9cm
23.Natálka (Namape)2650/46---4840/??=2190g
24.Pepino (Grizley) 3160/50---5320/61,5=2160g a 11,5cm
25.Veronka (Vento) 2850/48---5000/59=2150g a 11cm
25.Anetka (Kocca) 2950/48---5100/59=2150g a 11cm
26.Nikolka (Jarka)3800/52---5700/63=1900g a 11cm
27.Danielka (Archienka) 3400/51---5200/60=1800g a 9cm
27.Ondrášek (Vlnucha) 3400/51---5200/61=1800g a 10cm
28.Lucinka (Bohun) 2770/49---4530/58=1760g a 9 cm
29.Vivinka (Baboo) 3120/48---4640/62=1520g a 14cm
30.Claudinka (Barusa) 3230/48---4630/56=1400g a 8cm
31.Markétka (Ryšavka) 3550/52---4540/58=990g a 6cm

Fotogalerie na emiminu-Nová fotogalerie-únorňátka a březňátka 2006
Fotogalerie (Danny) : http://rodina.cz/…breznata2006
Web deníčku (Blanka): http://sweb.cz/…006/uvod.htm !Váhy a míry miminek, narozeniny maminek a ostatní změny webu hlásit Blance přes SZ!
Diskusní fórum-stejný měsíc porodu/únorňátka a březňátka 2006 (v případě výpadku deníčku či přehlcení)

A nekonečný seriál pokračuje…každé pondělí:
19.6.HOPE-o narození Terezky č.13
26.6.BLANKA-Jak rostu-5.měsíc č.14
3.7.NAMAPE č.15
10.7.ARCHIENKA-o zavádění příkrmů č.16
17.7.BLANKA- receptíky-příkrmy č.17
24.7.VOLNÝ TERMÍN-hlašte se!!! Č.18
31.7.BLANKA-Jak rostu 6.měsíc č.19
7.8.VOLNÝ TERMÍN-hlašte se!!! č.20
14.8.BERUN-O 1.roce deníčku č.21

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 12.06.06 09:35

První???? Jdu číst…JADE díky za deníček!

 
Rysavka
Ukecaná baba ;) 1473 příspěvků 12.06.06 09:39

Juuu druhá, ale ještě nemám přečtený minulý deníček :-(( Nevím nevím jestli to doženu.
Ryšavka

 
Jarka
Závislačka 3678 příspěvků 12.06.06 09:39

Ahojky,

druhá!!!

JADE - super deníček!

Jarka a Nikolka

 
milu1
Kecalka 483 příspěvků 12.06.06 09:44

K deníčku: supr popsané Jade.
Vzpomínám si na Davida, tenkrát lezoucího, později stojícího a chodícího. Všechny úchytky od dolních skříněk jsme museli mít odmontované, jinak nám pravidelně větral skříňky tak, že z nich všechno vyházel :-). Samozřejmě nějaká dekorace v podobě, váziček, mističek apod. do výšky 1m nehrozila.

Milu

 
Jarka
Závislačka 3678 příspěvků 12.06.06 09:44

tak o 2 vteřina třetí :):)

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 12.06.06 09:46

JADE: vynikající deníček!!! Jenom pevně doufám, že nebudu mít takového zvědavku jako byl ten chlapeček se sirupem! Květiny žádné nemáme-já nejsem schopná se o ně dobře starat, ale třeba šuplíky jsou u země a je v nich určitě spousta zajímavých věciček!!! Jakmile začne Mišelínek lézt tak zajistím opravdu všechno! Člověk musí mít fakt oči všude! Nejhorší jsou opařeniny, já jsem si slíbila, že v jeho přítomnosti nebudu vůbec!!! manipulovat s varnou konvicí a cokoliv nalévat. Neřku-li takové případy kdy si rodinka povídá u horkého kafíčka a dítě má na klíně!!! Když jsem viděla co takové opaření způsobí,tak se mi zježí chlupy na těle! Bohužel ty maminky pak hořce litují té osudové vteřiny a čas ten bohužel nejde vrátit zpátky!!! Doufám, že se mi něco podobného nikdy nestane, protože bych si to do smrti vyčítala!!!

Berun+Mišelínek

 
milu1
Kecalka 483 příspěvků 12.06.06 09:48

… a k té poslední příhodě z deníčku. Doufám, že já takového zvýdavého chlapečka mít nebudu. Protože to už je opravdu síla.

Milu

 
Jarka
Závislačka 3678 příspěvků 12.06.06 09:50

Ahojky,

já mám v paměti, když jsme byli s našima na dovolený, tak na sebe chlapeček u vedlejšího stanu strhl celej velkej kotlík vařícího guláše :(
Přijela pro něj rychlá sanitka.. byl jako rak, celý napuchlý…
Ještě několik let po tom, co jsem ho tam vídala, protože jsme jezdili pravidelně, měl ošklivé fleky zvrásněné…No horor a hlavně, jak ječel.. musela to být strašná bolest..i vlásky mu pak slezly na půlce hlavy :(

WERINKA - Nikolce voda na obličeji vůbec nevadí, cáká tolik, že jí stékají po obličeji normálně stružkys vody a ok :)

Jarka a Nikolka

 
jade
Kecalka 189 příspěvků 12.06.06 09:55

Ahojky,
tak doufám, že jsem vás moc nevyděsila :) Vašim drobkům se určitě nic nestane, protože vy jste chytré a zodpovědné maminky. Někdy fakt člověk jenom zírá, jak jsou lidi najivní. Hlavně mě nepřestanou udivovat ti, co si myslí, že dokáží dítku vysvětlit, že nesmí jíst léky a klidně je nechají někde dole v šuplíku.
Ale jak říkám: vaši miláčkové jsou v těch nejlepších rukách!

Jade+lucka

 
Zuzzi1
Kecalka 405 příspěvků 12.06.06 10:09

Ahoj holky a miminka.
Už jsem dlouho nepsala, ale vězte, že se máme dobře a dobře prospíváme.

Zuzka už má za sebou tříměsíční prohlídku. Měří 64 cm a váží 6.38 kg. Takže jsme byly pochválený, jak pěkně rosteme a doktorka usoudila, že máme mlíka pořád dost.

BOLENÍ PRSOU: Pořád se s tím potýkám, tak alespon jednou za 14 dní, mě bolí prsa. Často se mi udělá v prsu tvrdá boule, která mi nejde rozmasírovat, odstříkat a ani vysát. zuzka mi většinou jedno prso fláká a nebo jestli jí mlíko chutná víc z jednoho prsu, to netuším. Máte taky podobný problémy?

PADÁNÍ VLASŮ: A taky mi začaly strašně padat vlasy. Sice se říká, že spoustě žen padají poporodu vlasy, ale že bych chtěla skončit plešatá, to teda nechci. Taky vám někomu padají? A cos tím děláte? Já se chystám objednat ke kožní doktorce a jsem zvědavá, co mi na to řekne.

Zuzka už se jednou otočila ze zádíček na bříško, ale jinak se moc hýbat nechce. Ani koníčky moc nepase. Většinou jenom leží a cucá si ruce. Dokonce si ty ruce ještě ani nezačala prohlížet, jenom si je cucá. Tak doufám, že nebudeme nějaký opožděný. Přičítám to částečně tmu, že musíme nosit abdukční peřinku na kyčle, takže je malá méně pohyblivá, ale na ruce už by koukat mohla.
Mám kamarádku a ta má o něco staší holčičku a ta už je tedka hyperaktivní a vedle ní vypadá zuzka jako naprostý lenoch. :)

Tak abych si jenom nestěžovala, tak se zuzka taky nádherně chechtá. :)

Ten příběh z deníčku je opravdu děsivý. Je dobré se na tyhle věci připravit dopředu. Takže deníček je to opravdu poučný.

Zdravíme Zuzzi a Zuzi 3m+4

 
WERINKA
Ukecaná baba ;) 2193 příspěvků 12.06.06 10:10

JADE SUPER DENÍČEK!!!

kopíruju můj komentář z minulého deníčku!

Dobré ránko maminky a mimínka!

Dneska mě čeká opět povíkendové gruntování chjo.
Včera jsem byla u kamarádky (má Filípka 6 měsíců) a přijela tam i druhá kámoška (má Adámka 9,5 měsíců), tak jsme pokecali. Míša od Adámka je holička, tak dělala Peti od Filípka vlasy - barvila na sobotní svatbu - vdává se! Jsme tam pozvaní tak uvažuji, že si taky musím skulturnit hlavu. Probírali jsme tam ty naše prcky a zjistila jsem, že mám asi nejhodnější dítě. Ty dva raraši tam lítali, mrčeli 9,5 měsíční Adam do všeho mlátil, ale oba jsou moc šikovní. Pak jsme se vydaly na 2 hod procházku a pěkně jsem si konečně doopálila ruce, dekolt a pusu. Akorát jsem se blbec pařila v riflích, protože jsem se nepodívala kolik je stupnů a myslela jsem že je jako v sobotu. No ale dalo se to! Nině jsem včera koupila pirátský šátek, protože klobouček se ke sportovním věcem nehodí. Je super s kšiltíkem.

LOKYNKO já jsem se ptala kámošek čím začínaly a co jím doktorka říkala a dávaly taky přesnídávky (střídaly to) - jsou to speciální od ukončeného 4. měsíce. Dneska jde na řadu ale mrkvička (je taky sladoučká, koupila jsem takové ty malinké ve svazku co jsou sladoučké)
S těma hovínkama říkala kámoška, že jí malej takhle taky kadila a pak si zvykl a už ani neřval.

HOADRO děkuji taky za rady!

JARKA taky od září budeme chodit plavat do bazénu. Jen musím Ninu snášet vodu na hlavě vlastně na obličeji. Ne že by řvala, ale jak ji spadne kapka na obličej, tak se lekne a vytřeští oči.

NAMAPE jo třeba kámošce malej vůbec mrkvičku nechce. Tak přece nebudu dávat jen brambor. Brokolici nejím ani já, tak to asi nebude tak často, protože mi vařená smrdí.

BERUN asi s tím banánem máš pravdu, taky jsem nad tím uvažovala jestli neměla to hovínko takové tuhé z té přesnídávky byla banánovo-jablečno-mrkvová!
Jinak manžel mi v pátek donesl plínky z Tesca a musím uznat že jsou lepší než Sleep and play, protože nesjíždí. Ty trojky se mi zdají měkkčí než dvojky. Ale třeba je to zdání, nevím. Každopádně je začnu kupovat.

MONINDO po 3 mazáních na noc nám moučnivka zatím zmizela, ale radši Ťuk ťuk ťuk!!!!!

Jdu makat - vůůůůůbec se mi nechce!!!!

Werinka a Nina zítra 4 měsíce

 
Marka
Ukecaná baba ;) 1817 příspěvků 12.06.06 10:15

ahooj

jade - super denicek - ta prihoda je silena, snad nas takove „poznavani sveta“ mine…

berun - presne jak rikas, pri tech reportazich z popaleninovych oddeleni, vstavaji vlasy hruzou

jarka - jeeee, tak jsme na tom podobne jako vy - marketka je taky asi vodnicek (rybicka :)) ) - nekolikrat se mi mimodek podarilo ji caknout vodu primo do oci -vubec se nelekla, normalne je nechala otevrene!!! a nechala ji zas stect pryc!!! ja se taaaak tesim na to plavani, budeme chodit od zari…

venku je nadherne!! cooo? my za chvilku vyrazime do mesta na postu a na zmrzku (tu ja moc nemusim, ale chci oslavit nejak ten prichod leta…)

grizley - jeste jednou pisu, ze do portasek nemuzeme prijet, psala jsem to v minulem denicku, tak jen abys to stihla odhlasit…diky moc.
holky, fakt me to mrzi, strasne rada bych vas poznala osobne… tak snad nekdy priste.

tak ja se jdu oblikat… dokud si market v klidu hraje pod hrazdickou… teda spis si tam cuca obe rucicky, misto toho, aby ji zajimaly hracky!!!!

vcera usnula uz v 18.45!!! byla uplne vycerpana z toho dovadeni venku na dece pod slunecnikem

mimochodem, uz jsem pekne opalena (a mam puvodni predtehu vahu! jupiiii! ale to bricho stejne porad neni to co byvalo.....)

jo holky, taky mate jeste takovou tu tmavou caru uprostred bricha? kdy to konecne zmizi? me se to hrozne nelibi…bleeee

a hlasim se do klubu „padajicich vlasu“ - jsou vsudeeeeeee!!! pomoooooc!!!

tak pa a krasnej den.

pohlazeni vsem miminkam

marka + marketka

 
gejby
Zasloužilá kecalka 684 příspěvků 12.06.06 10:42

Ahojte maminy,

nebudu skoro na nic reagovat,protože ještě teď tu bulím nad situací u Evah.

Evah: je skvělé, že vše řešíte doma ve třech a musím se také připojit k řadě dalších co jsou s tvým rozhodnutím za jedno. Jak jsem ležela na rizikovce já, tak tam byla paní, co měla to samé co ty-císař, cukrovka a vysoký tlak. Ležela tam 4 měsíce, z toho 3 s nohama nahoře a nechodila ani na záchod, ani se vysprchovat, prostě nic, jen aby to mimčo udržela. Manžel tam byl denně, krmil jí, umýval…, a narodila se jim krásná Lucinka, ale pro Emičku by ta doba bez maminky byla asi moc dlouhá:o(, oni totiž měli už sedmiletého synka, kterého hlídala babička. Tak držím pěstičky, ať ta bolístka brzy přebolí a do pozadí jí odsune spousta jiných zážitků.

Srazík: dnes bohužel nedorazíme, protože v sobotu jsme byly na svatbě, včera jsem do pozdních hodin slavila narozky a jak jsme byly mimo domov, tak je Síma taková nsvá a nechci jí uvézt trošku do normálního režimu.

Gejby a Síma

 
radana2
Kecalka 402 příspěvků 12.06.06 10:49

ahoj,

JADE - super deníček. já budu muset přeorganizovat celý byt. a co nejdříve. všechno mám po ruce. koš, čistící prostředky, prostě všechno. ale už mám naplánovaný přesuny a pomůcky ikea to jistí.

ZUZZ - já mám s kojením podobný potíže. už to ale vůbec neřeším. zatvrdliny ema vypije, bolení přestane, kousance se zahojí. já mám spíš strach až přijdou zuby, to budu teprve naříkat :-)

POKROKY - skoro žádné nemáme. stale se neotáčíme. umíme si ale podávat hračky i ty za hlavou a naučily jsme se pít vodu z vaničky při koupání. z případu chlapečka z deníčku si budu muset vzít ponaučení, protože ema je čertík.

jinak noc byla hodně neklidná, až jsem ráno čekala zub. alůe zatím nikde.
tak emča zase řve, tak zatím čau

radka

 
archienka
Zasloužilá kecalka 585 příspěvků 12.06.06 10:50

NAMAPE: Nechtěla by sis se mnou prohodit deníček? 10.7. pojedu na odvču? Prosím!

 
lina
Kecalka 267 příspěvků 12.06.06 10:52

CAU HOLKY:-))
JADE:super denicek,ja jsem ve strehu porad ale je fakt,ze kolikrat uz me Adamek prekvapil.Pra­videlne se otaci kdyz odejdu.Uz si jednou malem odrel kolena o koberec,byl nahatej,pretocil se na bricho zacouval a tam uz nebyla deka.Taky bych mela nerada toho chlapecka s tim sirupem to prosim néééééééééééééé

Holky to je krasne,co?Ja jsem z toho uplne happy.

Blanka:zijes?chu­dero mala urcite jsi zabarikadovana mezi knizkama:-))
Zitra s tim teda pocitam:-)

Nemam sanci to dopsat.Adamek se vzteka na na dece a jeci,tak jdeme ven.PAAAAAAA

Lina a Adamek

 
Lasconka
Zasloužilá kecalka 785 příspěvků 12.06.06 11:12

KALMETIZACE - jsem vítěz! Dneska jsem se dovolala a valim tam :-)

Noc - zase si chtěl povídat v půl třetí ráno, já ho fakt jednou propasíruju těma šprušličkama ;-)

Jinak manža přišel „už“ ve tři ráno…jsem nadšená a skáču tři metry vysoko.

No nic, jedu na kalmetizaci, pak se jdeme kočkovat a pak dorazím na Vyšehrad. Sukně mi není, tak se upeču v kalhotách…

L.

 
jade
Kecalka 189 příspěvků 12.06.06 11:52

Ahojky
Lucinka usnula svým poledním spánkem, tak jdu něco dělat. Dneska přijede dědeček (můj táta), tak se docela těším, že trochu pokecáme. už jsem ho dlouho neviděla, protože dělal komparz v novém filmu Jamese Bonda Casino Royal. Docela aktivní důchodce, co? :)

Zuzz - vlasy padají nejspíš každé mamince asi tak od 3 měsíce po porodu. Obávám se, že ti kožařka nic jiného neřekne, ale třeba poradí něco zajímavého. Nejspíš se s tím nedá nic dělat, než to vydržet cca do 6. měsíce, pak to přestane a začnou zase růst.
Neboj se, že tvoje holčička zatím nechce nic moc dělat. moje Lucka se do toho dala taky až po 3 měsících. Já jsem se taky trápila, a ona pak během 1 týdne vzala hračky do ruky, strčila je do pusy, na bříšku si spokojeně hrála a smála se nahlas. No a před tím ležák. :) Mezi 3. a 4. měsícem to byl fakt skok. Tak to většina miminek dělá: pořád nic a najednou ze dne na den něco umí- prostě vývoj skokově.Všechno přijde uvidíš.:)

Krásný slunečný den přejeme
Jade+Lucka

 
namape
Zasloužilá kecalka 981 příspěvků 12.06.06 12:02

Ahoj holky,

ARCHIENKA: no jasně není problém. Takže deníček budu mít 10.7?

JADE: super deníček, informace se hodí. Snad nic nezanedbám.

POKROKY: manža šel dnes ráno do práce a tak jsem si vzala v šest ráno malou k sobě do postele, jako že ještě budeme spát. Samo, že nespala, pištěla a vyřvávála mi do ucha, jak to ti mimísci zkoušejí svoje hlasivky. Budila mě, co chvíli. Pak jsem se začala budit na takové hekání, jako když se někdo moc namáha a malá na břichu, ruce jak letadlo a hlavu hore a heká a heká. Tak nevím jestli už se umí otočit nebo ne. Jinak hračky vezme do ruky, když jí je tam vložím, jinak sama si je ještě neumí brát.

OBLÉKÁNÍ VEN: holky, co dáváte mimískům dneska ven. Je tam na zdechnutí. A hlavně, co oblékáte doma. Dala bych doma nejraději jenom bodyčko a ponožky, ale mám strach, aby ji zase nebyla zima i když doma máme 23.5 stupňů.

VIRTUÁLNÍ PORODNICE: už jste tam některá zadávala dotaz? Zadával jsem ho minulý týden ve čtvrtek, pak to bylo celou dobu uzavřeno pro zájem dotazů. Dneska už tam byly další dotazy od čtvrtka a můj nikde a zase je to uzavřeno na limit deset dotazů.
Tak já se v tom nevyznám.

DANIELA-PRAHA, KAROLI: nevím jak to je u karoli, ale už dřív u Dany jsem pochopila, že je bez chlapa. Holky nevěšte hlavu, pokud jste se nerozhodli žít v celibátu, tak nějaký pro vás super chlap se najde jednou. Jinak se mrkněte na vaše mimísky a dejte jim pusinku a uvidíte, že vám bude lépe. Teda tak to funguje u nás, když je taťka už třetí den v práci na dvanáctce.

 
archienka
Zasloužilá kecalka 585 příspěvků 12.06.06 12:13

BERUN: Takže já budu mít deníček 3.7. a Nemape až 10.7. ju?

 
radana2
Kecalka 402 příspěvků 12.06.06 12:42

ahoj,

NAMAPE - o oblíkání mi ani nic neříkej. nevim, nevim, nevim. doma dávám jen bodýčko a ponožky. na ven přidám lekhé kalhoty a nepřikrývám. i tak se mi zdá až moc teplá a nejraději bych dala body s krátkým rukávem (aspoň), ale zatím si netroufám.
to jsem ti nepomohla, co?!

radka

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 12.06.06 12:45

ARCHI, NAMAPE: jistě prohazuji vám to:)

Kojím a chystám se na Vyšehrad, JITUL dostalas mou zprávu? Nevím jestli můžu počítat s tím, že nás odvezete nebo počítat s MHD? Přijede i BAMLA s Terezkou (9.2.) víc píše do snažilek:)

Berun+Mišelínek

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 12.06.06 12:52

NAMAPE, RADANA: já dávám body s krátkým už od května, co byly ty teplé dny. Vůbec bych se toho nebála, Mišelínek neměl zatím ani jednou rýmu, má jen ponožtičky a když bylo fakt vedro, tak jsem mu je sundala a aby mu nesvítilo sluníčko na nohy tak jsem ho přikryla bavlněnou plenkou. Byl spokojený a dnes to tak taky provedu:)

ZUZZI: tak u nás je to tak, že se už několikrát otočil ze zad na bříško a začal pást koně-jinak se neustále otáčí na bok a na boku si taky žere ručičiky, občas se mu právě vyvede, že se přetočí…Nicméně hračky ho stále nezajímají natolik aby si je chytal, on po nich chňape, ale pak je hodí na stranu a ruce si strčí opět do pusy…je to pro něj asi zajímavější objevovat ruce v puse, než s nimi držet hračku:) Neboj je to normální, ona to všechno brzy srovná, v tom je to právě krásný, když je každé dítě jiné.

VLASY: taky padají a padají…jsou všude, v podprsence, v Mišelínkově oblečení, dokonce i v plence, nebo na pindíku je najdu:( Zatím ale plešatá nejsem tak jen čekám kdy to skončí. Dobrý je VIADERM je i pro kojící a těhotné…

Berun

 
namape
Zasloužilá kecalka 981 příspěvků 12.06.06 12:54

RADANA: no já už právě dala ven bodýčko s dlouhým rukávem a ponožky a přikryla plnkou, když byli minule ty vedra. Jenže doma je přece jenom větší chládek, tak já nevím. Venku v kočárku je daleko větší vedro.

 
namape
Zasloužilá kecalka 981 příspěvků 12.06.06 12:59

BERUN: a doma oblékáš co? A venku jsi měla teda krátký rukáv jo? A co dáváš doma na noc když je teplo, asi už dupky že?

CO PROTI KOMÁRUM?: holky nemůže dát do oken síťky, mám jiné okna, můžete poradit, jestli můžu normálně dát do zásuvky, to proti komárům?

 
Marka
Ukecaná baba ;) 1817 příspěvků 12.06.06 13:26

ahojteee,

to je paraaaak :)

OBLEKANI - doma bodycko s kratkym a teplacky + ponozky, venku bodycko s kratkym, kratasky a naboso!!! zakryvam plenkou, aby na nozicky nesvitilo slunicko!!! a mazu 40 faktorem…

ted jsem uvarila, mame rizoto (tzv. co dum dal) haha a market spinka,tak ja jdu povesit pradlo…

OTRAVA PRASKAMA - mam dve hnusne zkusenosti, jednu s nasim pejskem, loni se mu pravdepodobne podarilo vysmejdit jednu tabletku na srdce u babicky na zemi a byla z toho silena otrava,nastesti nam ho pani veterinarka zachranila, i kdyz ma pry natrvalo poskozena jatra a ledviny…(tim tlakem mu lezly oci z dulku, fakt hrozny!!!), no a kdysi davno snedla nejake leky moje sestrenice, pumpovali ji zaludek, ale stejne si poskodila srdicko (aspon teda takhle si to pamatuju)…

tak paaa

marka

 
Rysavka
Ukecaná baba ;) 1473 příspěvků 12.06.06 13:37

Jade super deníček, pomalu abychom zvažovovali kam co dáme a zabezpečíme.

Z minulého deníčku mi už zbývá přečíst pá-ne. Jen takových dvěstě komentářů. Ještě, že to moje zlatíčko tak pěkně spinká. Takže reaguju ještě ke starému deníčku.

Panev - ne Z Hradce nad Svitavou nejsem. Ze Svitav pochází manžovi rodiče, ale ty bydlí teď v Děčíně. Jen jeho sestra se tam vrátila. Psala jsem ti soukromou zprávu s mým číslem abychom se mohli domluvit (nějak teď deníček nestíhám), ale mám ji stále jako nedoručenou, asi jsi si ji ještě nepřečetla. Tak na ni mrkni - když se přihlašuješ tak je tam ikonka se soukromými zprávami tam by jsi ji měla najít. Kdyžtak se ozvi.

Karoli - jsem ráda, že to je „jen" reflex. Ale určitě to byli nervy. Jste statečné holky jak jste to zvládli.

Berun, kukátko - tak takové usínání neznám. Malá usíná sama kolem osmé. Když není ještě moc unavená tak tam párkrát musím a to jí hladím a povídám a dám dudlíka. Je to fakt na usínání zlatíčko.

Jarka - jeee už malou zajímá deka. To je super. Markétka se o nějaké přetáčení moc nezajímá. Jen leží na zádech a mrská nohama, rukama. Je to hrozný lenoch, ale na bříšku už se občas usměje a neřve. To už je taky docela pokrok.

Tesco plínky - také používáme a jsou fakt super. Jen mám občas v noci nepoberou všechno to čůrání za 8 hodin co malá spí. Ale to bylo jen asi 3×.

Blanka - určitě to zvládneš. Jsi šikovná mamina. Já se školou skončila definitivně před čtyřma rokama a nikdo by mě už asi nedomutil. Naučit se na státní zkoušku po třech letech v laborce byl docela horor. Obdivuju jak to zvládáš i s Nelinkou.

Bordel - také tady bývá, ale snažím se když malá usne poklidit. Naštěstí usíná celkem bez problémů kolem osmé. Takže čas je.

Moučnivka - naštěstí nás nepostihla.

Marka - já mám kojo podprdu od Anity s vystuženýma košíčkama a vložky v ní vidět nejsou. Teda nesmím mít něco co je hodně mooooc upnutý na tělo. A tu čáru na bříšku mám taky. Kdy zmizí b mě samotnou zajímalo.

Ryšavka

 
jade
Kecalka 189 příspěvků 12.06.06 13:48

Ahojky,
my oblíkáme ven bodičko s krátkým rukávkem a ponožky + překrytí kočárku aby na Lucku nesvítilo sluníčko.
Doma má ted taky body s krátkým rukávkem a hodně tenké dupačky a je v pohodě, má teplé ručičky i nos, ale nepotí se.
Na noc dáváme spací overalek a spí v tom tenčím letním provedení spacího pytle pro mimča. Když je chladněji, tak ji ještě přikreju peřinkou, ale v poslední době ne.

My máme naštěstí na oknech žaluzie, takže máme doma stín a chládek i když je byt na jih. To je fakt dobrý.
S komárama asi moc nepomůžu - my máme sítě, ale někde jsem slyšela, že ty odpuzovače v lahvičce, co se dávají do zásuvky, se můžou bez problémů používat i s domácími zvířátky - tak snad to nebude vadit ani mimčovi.

Zdravím
jade+lucka

 
radana2
Kecalka 402 příspěvků 12.06.06 13:57

ahoj,

díky za tipy na oblékání. zjišťuji, že emu oblíkám zaručeně nejtepleji a udělám tomu přítrž. vytahuji krásné šatičky s krátkým rukávkem, které jsou dlouhé po kotníčky. aspoň do středy :-)

radka

 
WERINKA
Ukecaná baba ;) 2193 příspěvků 12.06.06 14:02

MARKO já tu čáru neměla skoro hned!

RYSAVKA já jsem začla dávat přes den Tesco plínky - nepadají jí tak ze zadečku když sebou mele a noc mám sleep and play a je to super!

Mažem ven. Konečně snad využijeme ty šatičky co máme doma :-)

Werinka a Nina

 
WERINKA
Ukecaná baba ;) 2193 příspěvků 12.06.06 14:12

Radano myslím, že jak to tak čtu tam oblíkám taky dost teple. No jo když venku je horko, ale fouká vítr, tak mi připadá, že jí musí být zima :( třeba jsem jí chtěla oblíct šatičky, bodýčko s krátkým ale štramplíky, tak asi nee… tak štramplíky vezmu do tašky! :-))

Werinka

 
hope
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 12.06.06 16:11

no jak tak koukam tak terezka je proti vam uplny eskymak… ale spocena nikdy nebyla a kdyz ji dam min tak ma studene rucky.. asi mame zmrzlika :)
jinak manza mi prave s usmevem na rtech oznamil, ze si koupil jizdenku do osla..na 14 dni.. krome toho jede jeste na dalsich 11 nekam jinam.. a strasne nechape proc jsem nastvana…

 
namape
Zasloužilá kecalka 981 příspěvků 12.06.06 17:29

HOPE: manžel od vás utíká nebo co?:-))
On je takový cestovatel?

 
hope
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 12.06.06 17:35

namape: jo jo .. porad se vylouva ze ma toulave boty.. on vzdycky cestoval, ale nevadilo mi to tak jako ted… rikam si ze terka nema jeste ani tri mesice… ale s nim nepohnu… a mi to vadi cim dal vic.. :( chjo…

 
Jarka
Závislačka 3678 příspěvků 12.06.06 18:17

Ahojky,

u nás je tak kráásně!!! Tak jsme vybraly s Nikolkou u nás v obchodě takový menší :) bazének (foto jsem dodala do galerky) :) a jestli bude zítra zase 30C, tak dodáme i vodu a budeme se cachtat na zahrádce :)

Na plavání se Nikolce moc líbilo, i když ke konci už byla unavená, protože mi předtím vůbec nespala, tak předvedla i nějaký pláč :)
Plavací teta nás naučila, co máme dělat, abysme byly šikovný holky potom do kurzu do velkýho bazénu :)

Já oblíkám Niki dost málo, protože je po mě a hned se ve všem potí.. takže dneska jen bodíčko, jak je vlastně vyfocená v tom bazénku :)
Nebo jen lehounké šatičky.

HOPE - teda ty máš cestovatele… ten můj mi ujíždí na závody.. je tam vždycky tak 3 dny a mě už se stýská.. vždycky jsem jezdila s ním.

Jarka a Nikolka

 
IVULE
Zasloužilá kecalka 750 příspěvků 12.06.06 19:03

Ahojky,

tak dneska bylo fakt nádherně. Tobíkovi se to nějak nelíbilo, tak v kočárku docela vyváděl, což jindy nedělá.

BERUN - jak často ti kakal Mišelínek, když si ke koju i dokrmovala. My papáme 6× denně a z toho máme tak 1×-2× flašku, podle toho, jak se mi u prsu vzteká. V posledním týdnu mi mizerně kaká, teď jsem to po 3 dnech nevydržela a použila rourku. Ze začátku, když jsem začala dokrmovat, tak kadil i několikrát denně.

Koupání - tak mi při koupání Tobíkovi obličej vždy poléváme, teď jsme si pořídili takový malý kropáček(odkoukali jsme to na plavču) a občas ho i potápím.

Oblékání - v tomhle horku dávám triko s krátkým rukávkem, kraťasy a ponožky

Komáři - a co zkusit dát nad postýlku moskitiéru?

Míra a váha ve 3 měs. - 6350 g /+2950g /
64 cm /+12cm /

pa Ivule+Tobi 3měsíce

 
namape
Zasloužilá kecalka 981 příspěvků 12.06.06 19:24

HOPE: a to si vybírá dovolenou v práci a jezdí na ni sám? Bez vás?

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 12.06.06 19:47

IVULE: mě Mišelínek kadí pořád!!! Když jsem plně kojila kadil po každém kojení, když jsem dokrmovala kadil po každém kojení i mezi a teď kojím znovu plně a kadí naprosto stejně-takže pořád!!!! Musíš dávat pozor na značku UM, některé totiž nemusí mimi sednout, bohužel se to nedá obecně říct, někdo má zácpu po Nutrilonu, někdo po Bebě apod. My jsme používali Nutrilon premium a všechno bylo v pohodě. Ze začátku jsem používala Nutrilon Omneo, ten je specielně na zažívání, takže i kakání a bylo to taky v pohodě. My jsme nikdy zácpu neměli tak těžko říct-je to průtokáč. Kdyby to měl častěji tak zkus změnit značku UM.

NAMAPE: no já ho oblékám hodně spoře a to už dlouho, taky je to pořádný chlapík a dneska se mi zpotil i když měl jenom!!! tílkové bodýčko s nohavičkami+po­nožtičky. Přikrytý byl bavlněnou plenkou. Já už někdy v dubnu ani nedávala čepičku, když bylo teplo. Teď jí taky nedávám. Mě totiž jednou stačilo když se osypal potničkami a od té doby už oblékám méně. Doma dávám bodýčko s krátkým rukávem a punčocháčky (ty jsou fakt praktické-dupačky vůbec nepoužívám už od narození, občas jsem dávala místo nich overal). Pak ho přikryju na noc jenom fleesovou dekou. V noci jsou ty punčocháčky hodně praktické pokud je nutno přebalit, nebo vyprdět. Ale na noc už nepřebalujeme dlouho. Ani když je zima tak to s oblékáním nepřeháním, doma má body s dlouhým rukávem a punčocháčky a na ven měl přes to jenom mikinku.

Berun+Mišelínek

 
bamla
Zasloužilá kecalka 750 příspěvků 12.06.06 19:58

Ahoj holky,

rada jsem vas dneska na sraziku poznala. Jestli vam to nebude vadit, tak se zase nekdy pridam :)

Bamla a Terezka z Novych snazilek 2005

 
hope
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 12.06.06 20:10

namape: on je ucitel takze ma prazdniny - dva mesice.. teda bez jednoho tydne (¨posledni tyden v srpnu se uz chodi do skoly).. ale kdyz si vezmu ze ze dvou mesicu bude mesic fuc sam bez nas… tak me to stve .. hlavne ze nam furt rika, jak nam o prazdninach vynahradi to ze na nas nema cas ted (uci na vyssi odborne skole, takze chodi domu vetsinou kolem 5, nekdy pozdeji a odchazi rano)

 
WERINKA
Ukecaná baba ;) 2193 příspěvků 12.06.06 20:48

Tak Ninulka už hajá. Dneska jsme od 14 hodin drandili až do 19.30 hod. Mamka šla na kofolku a Ninušla si pěkně hrála v kočárku a pak hajala a kukala u mamky na klíně. No šikulka šikovná. Než jsme šli na procházku, tak jsme si hrály za barákem na dece a poprvé u pasení koníčku neřvala asi kvůli toho, že koukala kde to je, že poprvé neleží venku v kočárku.

HOPE no to bych byla taky pěkně nasraná… Mě naštěstí manžel nikam neutíká, jo maximálně tak na celý den do práce. Víš co, tak ať si jede a my si uděláme srazík jo? A kdy učí na Krnovské na gymplu?

Jdu se okoupat.

Werinka a Nina

 
Barusa
Ukecaná baba ;) 1228 příspěvků 12.06.06 21:42

Achojky cholky!

Teeda já mám dnes den…hrůza…celý den je malá nevrlá, pláče, nechce jíst…jsem myslela že se zblázním a praskne mi hlava a ještě jsem to dokončila perličkou - vytáhla jsem kuřecí prsa, že udělám moooc dobrou čínu k večeři abych jednou za čas udělala manžovi radost…tak jsem to dalal na pánev…kuřecí masíčko, porek, žampiony a bambusový výhonky…sojov­ku…hmmmm něco tomu chybí - ááá kari - tak honem sem s kari VE SKLENĚNÉ NÁDOBCE a hup skleněná kořenka spadla a rozprskla se po celé kuchyni a samozřejmě i do pánve!!! POMOOOOC!!! Tak čína skončila v záchodu, protože přece jen manžela ještě miluju…takže jsem se dnes neubránila slzám…dnes jsem prostě K.O.

JADE: Super deníček - trochu děsivý ale praktický:-)))) Jsem zvědavá na sebe…mám doma přes šedesát kytiček, léky hezky dole ve skříni a ve spodních šuplících přesně to co babička:-))) Nemluvě o spleti kabelů pod stolem počítače…

NAMAPE: Já třeba dnes malé dala bodyčko s krátkým rukávkem a už nic, jen jsem přikryla plenkou…nožičky měla žhavé i ve stínu…to podotýkám, že bydlím v 700m.n m. Venku tu dnes bylo 21st.ve stínu. Doma jsem ovšem přioblíkla protože tam bylo 18,5. Tak jsem dala ponožky a tepláčky. Snažím se malou nenavlíkat, aby byla trochu otužilá, samozřejmě jí netrápím zimou:-))) Jen doma máme pořád tak 19 stupnů, jen když koupám, tak je tak 21stupňů. Malá je v pohodě jo a pořád máme otevřený balkon. A s těma komárama - doma bych určitě zvolila moskytieru nad postýlku - prodávají v IKEE - myslím, ale určitě i někde jinde.Je to nejpraktičtější - já používám síťku i na ven, je tu spousta much a včeliček a vos, tak si netroufnu nechat na zahradě bez síťky.

Barusa + Claudinka konečně spinkající!!!

 
lina
Kecalka 267 příspěvků 12.06.06 21:48

Zdravim:-))
jsem z dnesnich prochazek a slunicka uplne KO.Nohy za sebou vlecu.
A ted mam nervy nadranc,ponevadz jsem zase najela na samousinani a uz pul hodiny rev.Porad si rikam musim musim to vydrzet,ale je to tezky.Ta ryma nam to zase zkazila a jedeme na novo.Tak doufam,ze do patku to bude dobry a na Portaskach si to nerozhodime nebo uz me klepne.

Daniela,Karoli mate hezky fotky , jste kocky tak kde je problem???,:-))

Jarka:tak ten bazen je fakt malinkej:-))))To k vam muze prijit cela skolka:-)je super a Niki v nem je uzasna.

Hope:taky bych byla nastvana a to hodne.

Blanka:drzim co muzu at te zitra moc netrapi a mas to v kapse:-))))))))))Urcite to udelas neboooooooooj:-))

OBLECENI:taky oblikam malo.Dnes overalek s kratkym rukavem a kratkyma nohavickama.Taky prikryvam nozicky plinou.Doma v bodycku s kr.rukavem a casto uplne nahatej.Mame v obyvaku 26st.

KAFE:HOLKY pijete bez kofejnu nebo normalni?

Uz nevim kdo se ptal na pigm.caru na brise,tak ja ji mam taky jeste malinko videt,ale jen trosku.

Tak Áda uz usnul,trvalo to 55min revu.Doufam,ze nejsem nejaka macecha,ale to bych byla fakt otrok.Jsem zvedava jak zitra.

Tak se mejte krasne,jdu zehlit ostatne jako kazdy vecer jsem jak pradlena madlena
Lina a Adamek

 
karoli
Kecalka 239 příspěvků 12.06.06 22:21

kde je problém? asi na nás letěj samý chlapi, co nechceme, těch se kolem motá dost a dost…ale kde je chlap, co by mě vzrušoval svojí přítomností, zbožňoval mě i háťulku a neměl kecy, že psí chlupy jsou všude? :-DD

jo a kafe piju rozpustný ricoré, tam skoro žádnej kofein není, ale na vyšehradě si dávám normální preso, jen je vždycky poprosím, aby mi tam dali víc vody…

čáru na břiše mám pořád a nevypadá, že by chtěla zmizet…

no a dneska na sobě háťa měla jen bodýčko s krátkým a byla splavená jak kůň, tak nevím, nahatou jí ven pouštět nechci, asi to bude muset vydržet :-D

právě jsem dožehlila nechutně plnej koš prádla, přiznejte se, že vy mi sem chodíte tajně přidávat? nechápu, kde se to tu pořád bere, jako by to moje malé miminko pořád jen blilo a muselo se pořád převlíkat :-DD a je zajímavý, že většinou přitom trefí i mě, má spotřeba triček prudce stoupla :-)

sraz zítra - ve 14.00 hod na vyšehradě…

čus k+a

 
Daniela-Praha
Ukecaná baba ;) 1105 příspěvků 12.06.06 22:39

KO 3,5 měsíce: váha 7400g!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!
Jdeme na krev, asi máme anemii.

LINA: kafe piju s kofeinem, kolu, pálivý jídla, jahody...... ale já nekojím :)
Jak říkala Karoli, ty správný chlapi se někde schovávají. Na procházce s kočárem se k nám chlapi taky moc nehrnou. Všichni předpokládají, že když máš kočárek, tak máš i manžela. :(
No a doma mi fronta nápadníků taky za dveřma nestojí.
A navíc jsem asi moc náročná. Nejde totiž jen o mě, ale i o Matýska. A pak je ten výběr dooost zúžený.

BLANKA: moc držíme palc na zítřejší zkoušku!!

EVAH: je už líp?

HAŤUGANG: opšt jsme byli odsunuti na stránky s vyšším pořadovým číslem :(

Daniela + Matýsek

 
Daniela-Praha
Ukecaná baba ;) 1105 příspěvků 12.06.06 22:42

KAROLI: mě sem taky někdo přihodil prádlo na žehlení :) Ta hromada neubývá a to mám na sušáku ještě 2 pračky.

DENÍČEK: super, jednička s hvězdičkou

BAMLA: to je jasný, klidně s námi můžes každý den.

Daniela

 
Baru
Kecalka 197 příspěvků 12.06.06 22:48

Ahojky všem,
tak se zas konečně dostávám ke psaní.
JADE: velmi poučný deníček a velmi hezky sepsaný.
BERUN: zkusila bych na tento deníček reagovat deníčkem o první pomoci při dětských úrazech. Přiděl mi nějaké datum prosím.
LINEA NEGRA: holky čára zmizí, až si opálíte bříška. Takže šup s nima na sluníčko.
Jinak, dnes jsme byly na kontrole kyčlí a máme je v pořádku. Další kontrola za dva měsíce. A taky nám konečně dorazila pozvánka na kalmetizaci, takže jdeme příští týden.
POKROKY: Kiky je stále víc ukecanější a v posledních dnech začala vědomě chytat hračky do ruky a cpát si je do pusinky a nebo do nich tříská, aby chrastily.
Snad už mi konečně dopere pračka a já si půjdu schrupnout, abych měla sílu na další horký den. Také přeji krásnou dobrou noc.

Baru a Kiky

 
Baru
Kecalka 197 příspěvků 12.06.06 22:54

Opět skleróza:-)))
LINA: já piju kafe normálně s kofeinem a přiznám se, že někdy i tři denně a na Kiky to nemá vliv. Ale já jsem ho pila i celé těhotenství. Mám totiž neskutečně nízký tlak a neustále se motám.
Jo a prádlo, mě ho někdo přidává už do koše se špinavým prádlem. Právě peru druhou pračku. To jsem zvědavá, kdo to zítra vyžehlí??:-(((

 
Daniela-Praha
Ukecaná baba ;) 1105 příspěvků 12.06.06 22:58

PORTÁŠKY: JÍDLO:
14.6.svíčková , knedlík, brusinky
15.6. rajská omáčka, těstoviny
16.6. maso, br.knedlík, špenát
17.6. řízek, brambor

počasí: STŘEDA (14.6.)
14/10 - 15/19 °C
oblačno dešťové přeháňky

ČTVRTEK (15.6.)
12/8 - 18/22 °C
oblačno dešťové přeháňky

PÁTEK (16.6.)
13/9 - 19/23 °C
polojasno bouřky

SOBOTA (17.6.)
14/10 - 21/25 °C
polojasno dešťové přeháňky

nezapomeňte, že budeme v nadmořské výšce 1050m, tudíž teploty budou cca o 10 stupňů nižší.
Nezapomeňte přezůvky, plán příjezdu, ať nebloudíte, teplé oblečení, všechny propriety na miminka… dítě doma v autosedačce (zejména pacientky se SVM).

HAŤUGANG: zítra mimísky načinčejte, bude hromadné focení!!! Máme nějak málo fotek.

Daniela

 
Daniela-Praha
Ukecaná baba ;) 1105 příspěvků 12.06.06 23:04

to není skleróza, to je SVM

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama


Reklama