Už jde do tuhého

Těhotenství

Když jsem otěhotněla, nemohla jsem tomu uvěřit, i když jsme se s přítelem už nějakou dobu snažili. Vůbec jsem nečekala, že bych mohla otěhotnět bez stresujícího sáhodlouhého čekání. Týden jsem byla v šoku, neschopna si uvědomit, co se vlastně děje.

Pak nastoupily nemilosrdné tělesné příznaky. Nevolnost. Pořád. Tělo bylo najednou „cizí“ a dělalo si, co chtělo. Tři měsíce blivno, pak únava. Mezitím jsem přečetla tuny informací o těhotenství, porodech. Občas už mi trochu cvakalo, protože jsem měla pocit, že mě čekají všechny ty ošklivé věci jako jsou křečové žíly všude možně, strie všude možně, nekontrolovatelné tloustnutí, bolesti prsou a zad, pigmentové skvrny, dušnost, závratě, mdloby, roztřepené nehty, hemoroidy, cukrovka, vysoký tlak, deprese, a další a další těhotenské potíže.

Uznáte samy, že zdaleka ne všechny těhulky potkají všechny tyto hrůzy najednou, nicméně z četby literatury to tak vypadalo. A to nemluvím o věčném strachu o miminko a z výsledků genetických testů. Takže minimálně ta deprese z očekávání horších zítřků občas nastoupila. A dneska? Blíží se osmý měsíc. Bříško je už teď dost veliké a světe div se, zatím nenastala totální destrukce těla :-)

Začínáme se více těšit na miminko, až bude tady s námi a já si teprve teď začínám to těhotenství užívat. Cítit pohyby malého človíčka uvnitř těla je silný zážitek. A možná to je poprvé i naposledy. Paradoxně se méně bojím porodu a poprvé začínám i pociťovat důvěru v to, že vše zvládneme.

Přála bych si, kdybychom my, budoucí mamky, nebyly stále stresovány tím vším, co se může eventuelně stát. Aby bylo těhotenství a porod bráno jako přirozená věc, která může, ale zdaleka NEMUSÍ přinášet nějaké zdravotní komplikace. Hlavní je, abychom byly spokojené v životě, abychom měly hodné partnery a ohleduplné okolí, to je mnohem důležitější než tisíce zdravotních prohlídek, testů, příruček a doplňků stravy.

Přeji všem těhulím pohodové těhotenství a pokud máte pocit, že už je toho na vás moc, tak jako na mě ještě nedávno, věřte, že to strašně rychle uteče a pak vám to bude skoro ještě líto! :)

Hodnotilo 5 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 24.11.11 09:01

přeju hezký závěr :mavam:
já teda ty křečáky, strie, vysoký tlak atd mám ;)

 
eVerča
Ukecaná baba ;) 1598 příspěvků 24.11.11 09:37

já si libovala, že se mi veškeré neblahé přiznaky (až na občasnou zácpu, která mě ovšem čas od času potrápi i mimo těhu) vyhnuly a ejhle, čtrnáct dní před porodem mi totálně popraskalo břicho, no jedna strije vedle druhý.. A že by mě to nějak žralo? :wink: Patři to k tomu..
Přeju pohodový porod a ještě pohodovější start do nového života mrňouskovi a souhlasím s tebou, že se nám po tom bříšku bude nakonec ještě stýskat :hug:

 
Janichka
Kelišová 6955 příspěvků 24.11.11 10:16

Ja si v sedmem mesici taky lebedila ze mi nic neni :mrgreen: dokonce i prvnich 14 dni osmeho :mrgreen: pockej ta poslednich 6 tydnu :lol:

 
pokina
Povídálka 40 příspěvků 24.11.11 10:37

Já mám dva týdny do porodu :pankac: ,jediné co mne postihlo byla cukrovka.Ty prvotní nevolnosti,srov­návání se s plašenými hormony,obavy co bude a jak,všechno to byla veliká změna.Každopádně i když každý den nebyl jako malovaný,bylo to všechno moc krásné si to prožít se vším všudy!Dnes se asi jako každá prvorodička obávám jaký bude porod a přeji si atˇ,je vše v pořádku :! Ale už tedˇ vím,že na celé těhotenství budu vzpomínat jako na nejkrásněší období mého života :potlesk: Je mi docela i líto,že to období pomalu končí :lol: ,ale vím,že se mohu těšit na nové zážitky s mojí holčičkou :dance: Držím všem maminkám palce,atˇvšechno zvládnou a přeju jen to nejlepší. :palec: :kytka: :mavam:

 
Misah27
Ukecaná baba ;) 2168 příspěvků 24.11.11 12:51

Přesně rozumím všemu co píšeš, já se bohužel nevolností zatím ani v 6. měsíci nezbavila. Ale taky říkám, že pro toho drobečka v bříšku udělám opravdu co budu moci. ;)

 
Miriska
Extra třída :D 14501 příspěvků 1 inzerát 24.11.11 13:56

Potvrzuji,že vyjmenované neduhy těhotenství se mi uspěšně vyhnuly…až na popraskané břicho, které se dlouho, dlouho drželo, ale týden před termínem už toho asi mělo plné brejle a prostě popraskalo…no jo no, ale jinak to byla pohoda a krása (dokonce ani ty nevolnosti nebyly).
Přeji krásný a pohodový závěr…u mě porod nebyl tak strašný, čekala jsem to horší. Ale to záleží taky na prahu bolesti, který máme každá jinde. Držím palce, at to zmákneš i ve finále :potlesk:

 
Lucie K
Kecalka 167 příspěvků 24.11.11 15:06

Každá z nás jsme jiná,každý je originál,a tak i těhu neduhy jsou u každé z nás jiné,někdo má štěstí větší,někdo menší. ;)
Přeji Ti,aby vše mělo hladký průběh a Ty sis bez stresu a zdrav. komplikací užívala svého kouzelného andílka. :andel: Buď šťastná! Stojí to za to. :srdce:

 
Ropuška_M
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 24.11.11 17:04

Ahojky, tak se taky přidám s příspěvkem… no máme před sebou oficiální poslední 2 dny do porodu a můžu říct, jak již tady bylo napsáno, že každá jsme jiná… nevolnosti? To nevím co jsou… přibírání je asi klasické, takže jsme to zvládli v normě… :mrgreen: křečáky a vysoký tlak… co to je? :mrgreen: a popraskané bříško? Tak to mě potkalo až někdy kolem poloviny osmého měsíce… a docela maličko… i kámošky, co už mají po porodech… závidí… ale to bylo jen tak na okraj… Hlavní celou dobu bylo a je, že si prostě užíváme a těšíme se na nově příchozího človíčka do rodiny… takže Ti přeji zbytek pohodového těhulkování… :kytka: :kytka: :kytka: a následně hodně štěstí při porodu…

 
Pettulle
Extra třída :D 11504 příspěvků 24.11.11 17:29

Tak až na ty křečový žíly mam naprosto všecko, v tomhle těhu si to fakt „užívám“ a doufám, že mi to bude vynahrazeno porodem, když první jsem měla naprosto bez problémů a závěr porodu - akutní sekce s komplikacemi a naprosto vím, že tohle těhu je pro mě poslední, protože další by moje tělo už opravdu nezvládlo, jsem v polovině a děsím se jestli „v pohodě“ přežiju ještě tu druhou půlku. Takže držim palce na rychlý a pohodový porod.

 
kozimura
Ukecaná baba ;) 1964 příspěvků 24.11.11 19:52

Pěkný deníček :-) Já jsem ráda, že jsem před svým těhu o porodech nečetla. První dojmy z těhu byly, tak a teď musí ven, jenže jak týdny přibývaly, smiřovala jsem se s tím, že ven musí. U prvního těhu, kdybych nechodila na ultrazvuky a nerostlo mi břicho, ani nevěřím, že jsem těhu. Přibrala jsem za celou dobu 12kg a strie tedy byly, ale minimální a až na konci, najednou. NO a u druhého těhu jsem si to teda vyžrala- nevolnosti, strie, ale naštěstí bez cukrovky. To jsem přibrala jen 5kg… No a pak se mi prďolka nějak šprajcla o žebra a tak jsem trpěla přes 2 měsíce, protože jsem měla šílené bolesti žeber… Ale i to se dalo přežít. Je to minimální daň, když na svět pak přijde krásné zdravé děťátko :hug:

 
Genovesa
Extra třída :D 10976 příspěvků 24.11.11 22:05

Tak já mám asi deset týdnů po porodu. Marodila jsem hned od šestého týdne kvůli špinění, ale léky zabraly a poté, co jsem si doslova vymodlila srdíčko, nastala pohoda. Nevolnosti - co to je? Pouze jsem první tři měsíce neměla chuť na jídlo(naštěstí, i tak jsem stihla nabrat 17 kg :mrgreen: ). Bylo mi skvěle, jen mi poslední měsíc dost otékaly v tom vedru nohy. Strie ani jedna, tlak jako miminko až do porodu, po cukrovce ani památky. Byla to krásná doba. :srdce:

 
weruntynka
Kecalka 130 příspěvků 24.11.11 23:09

pěkně napsáno :palec: máte naprostou pravdu, ale člověk se tomu stresu stejně neubrání..přeju příjemný zbytek těhotenství a pěkný porod a hlavně zdravé miminko :kytka:

 
Mondík
Závislačka 4504 příspěvků 25.11.11 18:58

Souhlasim, pekne napsane! Preji rychly a bezproblemovy porod! :hug:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama