Už máme dvě berušky

Porod

Na počátku října se nám narodila druhá dcerka, ale asi bych měla začít u první holčičky. Den před naší svatbou jsme zjistili, že čekáme miminko. To byl nejkrásnější svatební dárek, který jsme si mohli přát. Za devět měsíců se nám narodil první poklad. Do porodnice jsem musela nastoupit 10 dní před porodem. Důvodem byl vysoký tlak, otoky a bílkovina v moči. Jsem sice zdravotní sestra, ale pobyt na nemocničním lůžku je pro mne děsivý stejně jako pro kohokoliv jiného, zvláště když už se nemůžete dočkat malého prcka. Měla jsem štěstí na spolupacientky takže se to tam dalo vydržet.

Poslední tři dny před porodem jsem trávila na porodním sále, lékařům se nelíbil záznam monitoru miminka. Porod byl nakonec vyvolávaný, ale rychlý: plodovou vodu mi odpíchli ve 13,00 hod a Barunka se nám narodila v 16,35 hod. U porodu byla babička, protože tatínek neměl dosti odvahy na to, aby provedl fotodokumentaci prvních chvilek miminka. Barunka vážila 3450 g a měřila 51 cm, měla jsem zkalenou plodovou vodu, s tím souvisely i menší komplikace jako zvýšené hodnoty CRP, zahnisané levé očičko.
V naší Baby friendly nemocnici samozřejmě funguje rooming in, takže jsme měly možnost být spolu za krátkou dobu po porodu. Kdybych sebou málem nesekla ve sprše - vyčerpání po porodu dělá své, Barunku mi donesli hned druhý den ráno, od té doby jsme pořád spolu.

Myslela jsem si, že na tom všem bude kojení to nejjednodušší. Vždyť je to přece přirozená věc, tak proč by měl nastat nějaký problém? CHYBA: ploché bradavky zapříčinily veliké potíže, které jeme se snažily překonávat, se slzami v očích, přikousnutým jazykem a zkříženýma nohama. Obě rozkousané bradavky se nechtěly hojit, takže Barunka střídavě pila z prsu méně bolavého a v druhém kole dostala mlíčko odstříkané. Takhle jsme to táhli až do pěti měsíců, protože pravý prs se velmi špatně hojil. No a pak nám došlo mlíčko.

Když pominu potíže s močovými cestami, je Barunka šikovná někdy neposedná holčička, která se dočkala 5.10.2005 sestřičky Johanky.
Druhé těhotenství/ kdy jsem opět trpěle celodenními nevosnostmi první 3 měsíce/ mělo ještě jednu nepříjemnou zvláštnost. Odběry na genetické vyšetření nedopadly dobře a musela jsem jít na odběr plodové vody. Co se mi honilo hlavou nebudu ani popisovat, to by bylo na dlouho. Naštěstí bylo vše v pořádku a my jsme radostně čekali na příchod Johanky.

Druhý porod byl rychlovka. Do porodnice jsme přijeli po 19 hod, odtekla plodová voda, proběhlo holení, klystýr se nestihl, ve 21,20 hod se narodil náš druhý poklad. Tatínek tentokrát sebral odvahu a byl s námi, dokonce přestřihl pupeční šňůru. Prostě paráda. Johanka vážila3550 g a měřila 51 cm.
Po předešlých zkušenostech s kojením jsem od 6 měsíce těhotenství nosila formovače prsních bradavek a kojení je tentokrát pro mne radost a ne stres.
Johanka je spokojené veselé usměvavé miminko, které nám společně s Barunkou dělá radost.
Teď nás jen trápí rýmy a kašle, které nosí Barunka ze školky. Takže celé dny chodím a utírám usoplené nosíky. Proto se moc těšíme na jaro až vyrazíme do přírody užívat si sluníčka.

Na konec bych chtěla popřát všem maminkám a jejich miminků hodně zdravíčka, optimismu a radosti.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Anavi2
Kecalka 427 příspěvků 29.01.06 16:03

Blahopřeji ke krásné berušce. Já mám pro změnu 2 broučky - březen 2002 a 2.10.2005. Takže jsme na tom zatím podobně. :-) Už se taky strašně těšíme na jaro - tohle počasí je fakt únavné.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama