V 15 nepředstavitelné

Rodičovství

Aneb, v 21 představitelné a chtěné. Deníček o tom, jak se u mě začínají pomalu ale jistě projevovat mateřské pudy.

Když mi bylo 15 let a čekal mě přechod ze ZŠ na SŠ dítě, potažmo mateřství pro mě byla nepředstavitelná věc. Dětský neutěšitelný pláč (v autobuse, u doktorky) se do budoucna jevil jako nejúčinnější antikoncepce a z velké míry přispěl k rozhodnutí, že dítě asi nikdy nechci. Jako patnáctiletá pubescentka jsem měla úplně jiné zájmy a „starosti“.

V 17 letech, kdy jsem začala sexuálně žít, se můj pohled na věc trochu změnil. Z rozhodnutí „nikdy nechci dítě“ se stalo „musím být zodpovědná, otěhotnět se dá tak snadno“. Roky plynuly, já se chovala tak abych nemusela chovat :D, bez problémů dokončila střední školu, poté se věnovala rok studiu angličtiny a naplno si užívala studentský život.

Teď mi je 21, pracuju, s partnerem vstupujeme do čtvrtého společného roku a s příchodem toho „dospělého“ života přichází i myšlenky na rodinu. Nejdříve jsem si myslela, že jsem jen poblázněná „malými uzlíčky“ mých kamarádek, ale ve chvíli kdy jsem si šla koupit kabát a odešla jsem místo toho s tričkem pro miminko mi došlo, že mě mateřské pudy přece jen dohnaly :)

Zatím to na pořadu dne nemáme (ráda bych nejdříve vybudovala zázemí a ještě chvilku si užívala tu volnost, na kterou už není v mateřství prostor), ale až nastane ten správný čas, budeme se těšit na jedno z nejhezčích životních období, rodičovství!*

Hodnotilo 7 lidí. Score 2.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Uživatel je onlineMiš-El
Závislačka 3066 příspěvků 30.09.12 09:13

Tak ať to co nejdříve výjde :-)

 
Mimisss
Stálice 59 příspěvků 30.09.12 14:30

Držím palce ať je to podle Vašich představ :-)

 
martulkasloník
Extra třída :D 12266 příspěvků 30.09.12 14:55

Tohle známe každá, u mě do 23 let byli děcka hrůza děs jen pomyslet, říkala jsem jo jednou si je pořídím aby mi to nebylo líto ale hned tak ne a pak jsem se vdala a šup za pár týdnů jsem zjistila že koukám na kočárky těhulky a najednou můj mozek pracoval pouze na mateřský pohon :mrgreen: na druhou stranu jsem ráda že nakonec jsem malou měla až ve 27 letech, asi to byl osud, mysslím že mít ji dřív nezvládla bych to protože mít prcka je fakt někdy fuška

 
Michaela23
Závislačka 3236 příspěvků 30.09.12 15:04

Tak u mě začly mateřské pudy bláznit někdy kolem 20ti, to jsme se i začli pomalinku snažit a když mi bylo 23, narodila se nám dcerka, za 1,5r nato kluk. a jsem ráda, mateřstvím život nekončí, právě naopak pro mě konečně dostal ten pravý smysl ;)

Příspěvek upraven 30.09.12 v 15:05

 
cari  30.09.12 20:28

Hezký deníček :) Tak ať se mimčo podaří ve chvíli kdy si ho opravdu budete přát ;)
Já jsem asi rok byla taková nerozhodná, jeden měsíc jsem ho furt chtěla, další měsíc, že ještě počkáme, že chci na pořádnou dovolenou atd. Nakonec jsme se rozhodli, že teda TEĎ(minulý srpen) je už ten správný čas a za měsíc jsem byla těhotná :srdce: Máme krásnou kočičku a je to všechno přesně jak jsem si vždycky představovala! :srdce:

 
bjetuschka
Závislačka 4017 příspěvků 01.10.12 14:34

A dál? :)

 
iveta.zenda
Povídálka 45 příspěvků 01.10.12 20:24
:kytka:
Vložit nový komentář

Reklama


Reklama