Vánoce

Myslet i na druhé, být vděčný a poděkovat.

Vánoce

Blíží se Vánoce a také konec roku – a to je čas, kdy člověk zhodnocuje, co se mu ten rok povedlo a nepovedlo.

Tenhle rok byl pro nás hodně náročný… těhotenství, která se nezdařila, nemoci, komplikace, smrt kamarádky, trable s bydlením… tak nějak jsme se stali lepidlem na trable. Tenhle rok jsme měli být 4 a bydlet ve svém, osud tomu chtěl jinak.

Ale děkuji, děkuji celému vesmíru, že jsme na to dno padli, protože se máme od čeho odrazit. Děkuji za svého muže, že to zvládá, a děkuji za svého syna, který mě každý den učí… učí vnímat svět z jiného úhlu. Děkuji za svou rodinu, která nikdy nebyla příliš vlídná, ale díky tomu si mnohem více vážím toho, co mám doma. Díky tomu jsem takový člověk, jaký jsem. Děkuju živote, s pokorou a vděčností za vše, co dáváš, ale i bereš.

Vánoce jsou o tom myslet na druhé, být spolu, podat pomocnou ruku, dát trochu víc lásky… to jsou ta pravá vánoční kouzla. A i když žijeme skromný život a do kapsy máme hluboko, vždy je prostor na to pomoci druhým, něco dát, být štědrý. Protože nikdy nevíte, kdy tu pomoc budete potřebovat vy. A já věřím, že dobro se vrací jako bumerang. Byť se může zdát, že to tak není. Jen je třeba být trpělivý.

Letos jako každý rok jsme před Vánoci mysleli na potřebné. Podařilo se nám zorganizovat sbírku pro opuštěné nemocné staříčky. Jejich skromná přání člověka dokáží rozplakat. Člověk si pak uvědomí, jak malicherná jsou jeho přání. Jak se říká: „Zdravý člověk má tisíce přání, nemocný jen jedno.“

Ale kouzlo pomoci není jen o financích, je i o tom mít srdce a oči otevřené. Pomoci sousedce s taškou, když vidíte, že těžce dýchá. Pomoci kamarádce umýt nádobí, když vidíte, že je na pokraji sil, protože jí dítko už 3 noci nespalo a trápí ho kolika, podat neznámému kolemjdoucímu pomeranč, který mu vypadl z tašky. Poslat známému zprávu, jestli ho něco netrápí, protože minule na kávě vám přišel poněkud skleslý. Nebýt lhostejný k tomu, co se děje kolem vás.

Někdy i z malého gesta mohou být velké věci.

Co třeba začít v diskuzi Pošli to dál, děláme dobré skutky?

Přeji všem, aby letos prožili Vánoce s láskou a pokorou k životu samotnému. Vánoce nejsou o velkolepých dárcích, ale o tom být spolu. Vzpomeňme i na ty, kteří s námi o svátcích už být nemohou a poděkujme za ty, které máme kolem sebe ve zdraví.

Krásné Vánoce a báječný nový rok 2019 eMiminu a všem členkám (i členům). <3

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
22.12.18 09:21

Dekuji :hug: ukapla slza. Krasne vanoce tobe a tve rodine. I vsem tady na emimču.

  • Zmínit
  • Nahlásit
24
23.12.18 10:24
:potlesk: :srdce:
  • Zmínit
  • Nahlásit
392
23.12.18 16:15

Krásné… Kéž by si Váš deníček přečetlo co nejvíce lidí!!!
Krásné svátky a pohodový rok 2019!!! :srdce:

  • Zmínit
  • Nahlásit
18303
26.12.18 10:39

krásné :hug: přidávám se a přeji také všem báječný nový rok :mavam: :hug:

  • Zmínit
  • Nahlásit
13291
27.12.18 18:40

Krásné poselství. Děkuji za přání a taky všem tady přeju jen to nej

  • Zmínit
  • Nahlásit