Zápisky přecitlivělé těhule

Těhotenství

Strašák jménem první trimestr a zákon padajících hen funguje vždy a všude. Prostě těhotenství za odměnu nečekej! :D

Na úvod si připomeňme Zákon padajících h**en ze Zápisků zoufalé snažilky:

Zákon padajících h**en je definován, jako neznámá proměnná X určující množství exkrementů dopadajících na hlavu jedince vyjádřeného písmenem H, tento jev je vyvažován stejným poměrem veličiny L (lidově označované jako pokakaný štěstíčko). Poměr je tedy 50:50. Množství X může dopadnout naráz, nebo po menších částech v různých časových intervalech označovaných hodnotou T1 až Tx. Dojde-li k dopadnutí poslední části kvanta X nastává období vlivu veličiny L, která má na rozdíl od X příznivý vliv na subjekt H.

Přesná rovnice zatím nebyla definována, spekuluje se však, že by ji bylo možné odvodit od teorie relativity, výpočtu pravděpodobností či teorie strun.
Lidový, zjednodušený popis zní: Určité množství štěstí je vždy vykoupeno nutnou dávkou h**en.

První týdny byly celkem perné. Snažila sem se zatím příliš neradovat, abych něco nezakřikla. Věděl to jen můj lékař, přítel a tady Vy, mé viruální opory. Hlavně v práci jsem se snažila to tutlat, neboť jsem měla těsně před prodloužením smlouvy. To bylo asi nejtěžší… zrovna jsem měla to období, kdy je člověk jako blicí fontána. Časté lítání na WC jsem kolegyním odůvodňovala střevní chřipkou. Do toho se předělávala prodejna a přesouvaly se těžké regály a já se strašně bála, abych tou námahou něco nepohnojila.

Modlila jsem se (ano, já zapřísáhlá ateistka se modlila), aby bylo vše OK. Po pár dnech však přišel nezvaný host - zánět průdušek. Sotva jsem funěla, ale i tak jsem se snažila do práce chodit, ale po dvou dvanáctkách (dvanáctihodinová směna… ne pivo) jsem to vzdala a šla k lékaři. Ten mi okamžitě zakázal chodit s tímhle do práce, když jsem navíc gravidní. Dostala jsem penicilín a musela ležet.

V práci se samozřejmě provalilo, že jsem těhotná a ani né za 3 týdny mi domů přišlo oznámení, že mi ukončují pracovní smlouvu, smluvenou na dobu určitou. To by ještě nebylo to nejhoší… čert vem i rozbitou ledničku a hodně vysoký nedoplatek za energie. Do kolen mě srazilo oznámení, že babičce našli rakovinu. Snažila sem se nepropadat smutku a být silná už kvůli babičce a miminku, ale i když jsem silná holka, tak jsem to nějak nezvládla a skončila ve špitálu na kapačkách. Ani nevím jak, prostě najednou tma…

Uklidnění bouří
Když jsem se vrátila z nemocnice domů, volala babička, že to bylo jasně orámované a že vypadá, že jí to odstranili všechno. Přišla obrovská úleva… vím, že není ještě vyhráno, ale věřím, že se to nevrátí. Další úleva přišla, když na kontrolním ultrazvuku bylo vidět srdíčko a já věděla, že to maličké žije. Mimčo už vypadalo trošku jako človíček a já byla zavalena novou dávkou emocí. Byla jsem šťastná a zároveň se strašně bála. Bála se, aby se zase něco nep**ralo.

Lékaři jsou bubáci
Vlastně celý ten první trimestr mé strachování vyvolávali lékaři. Nejdříve mi neustále říkali, že o to můžu kdykoliv přijít. Pak na prvotrimestriálním screeningu člověku do hlavy cpou, že dítě bude mít všechny choroby, co se kdy ukázaly v celém širokém příbuzenstvu, ale ať nemám strach, že kdyby bylo něco špatně, že provedou potrat.

Pak Vás straší nutnou amniocentézou a tím, že vaše dítě asi nemá ruku, neboť ji na ultrazvuku nevidí. Moc mě mrzí tenhle přístup… to ne jenom kvůli mně, ale kvůli všem nastávajícím maminám. Místo toho, aby už tak dost vyděšenou mamču uklidnili a podpořili, tak jí stresují a cpou jí do hlavy předčasné závěry.

Co Vám o těhotenství neřeknou

  • PŘECITLIVĚLOST: Rozpláče Vás to, že v sámošce nemají Váš oblíbený jogurt, díra na ponožce způsobí půlhodinové vzlykání. Obrázky miminek Vás donutí k přihloupému úsměvu, který Vás celý den né a né opustit.
  • STRACH: Budete se bát všeho… podivných zvuků z chodby, konzumace běžných potravin i sexu.
  • OŠKLIVĚNÍ: Z Vašeho obličeje se stane údolí zkázy plné boláků a ztratíte minimálně půlku vlasů.
  • PŘÍTULNOST: Budete extrémně mazlivé, občas budete při hlazení i vrnět.
  • VYMÍTAČ ĎÁBLA: Pamatujete si scénu z toho filmu… jak tam to děvčátko zvrací proudem? Tak nějak budete zvracet i Vy. Já zvládla pozvracet i strop. :-D
  • PODIVNÉ FLEKY: První ultrazvuková vyšetření, kdy Vám lékař ukazuje, kde co je, budete jen mžourat na monitor a v duchu si říkat: „Kurňa, kde?!“
  • NATĚŠENOST: Tak silná, že bude problém myslet na cokoliv jiného. Něco jako spánek je pak také nemyslitelné.
  • LEVEL DŮCHODCE: Dny, kdy Vás všechno bolí a budete potřebovat, aby Vás partner dovedl na toaletu nebo Vám obul boty.
  • JEŠTĚR: Z vaší kůže se stane šupinatý vyschlý povlak.
  • KOZY JAKO VOZY: Změna, kterou ocení hlavně Váš partner. Vás tato změna odmění pěknou bolestí a to nejen prsou, ale i zad.

Znám však dámy, co ani nevěděly, že jsou těhotné… těm potvůrkám teda pěkně závidím. :-D

Finále grande

Ke konci prvního trimestru sem se z ničeho nic začala v noci dusit a měla lehce namodralou barvu. Okamžitě jsme jeli na pohotovost. Prý něco se srdcem. Dostala jsem léky na srdce a musím zaťukat, ale od té doby už nevypadám jako šmoula a dusím se jen občas. Výsledky prvotrimestriálního screeningu byly v pořádku a miminko má správný počet končetin. Mně však našli nějakou mutaci krve, a tak si užiju zbytek těhotenství s injekcemi, které si budu píchat do břicha.

Nicméně jsem strašně šťastná, že jsme první trimestr zvládli/zvládly a že je maličké v pořádku. A věřte nebo ne, ale jsem nesmírně vděčná za všechny ty dny, kdy je mi mizerně, protože vím, že tam je a pro něj/ni to vydržím. :-)

Hodnotilo 60 lidí. Score 4.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
mlsalkaM
Kelišová 6080 příspěvků 29.11.14 00:53

:hug: :potlesk: držím palce. Moc fajn deníček

 
ChochaR
Zasloužilá kecalka 700 příspěvků 29.11.14 05:36

Po těch zápisnících snažilek a nesnažilek…obrovská gratulace, tak trochu ti to závidím…co trochu MOC!! Ale i já se jednou dočkám svýho kulihráška. :)
Tak ať jsi zdravá ty i mimčo a ještě jednou grauluju! :hug:

 
Heidi86
Ukecaná baba ;) 1770 příspěvků 3 inzeráty 29.11.14 09:28

:mrgreen: vtipně napsaný, bavila jsem se :-) ale jsem jedna z těch potvůrek :mrgreen: ani jeden příznak, který popisuješ jsem nezažila :mrgreen:

 
verulicek  29.11.14 09:45

Chci uklidnit budoucí těhotné. každá jsme jiná, u mě ze zminovaných problémů PŘECITLIVĚLOST: časem přišla, STRACH: ne, nic jsem si nepřipouštěla, OŠKLIVĚNÍ: u mě naopak krásnění pleti, vlasů, všeho, PŘÍTULNOST: neřekla bych, VYMÍTAČ ĎÁBLA: nezvracela jsem, PODIVNÉ FLEKY: utz jsem poznala, NATĚŠENOST: tak normálně, nespala jsem natěšením jen před porodem..LEVEL DŮCHODCE: do posledního dne jsem se oholila i ostříhala nehty na nohách, JEŠTĚR: neznám, KOZY JAKO VOZY: žádná velká změna

takže nenechte se odstrašit, může to být i vpohodě :jazyk:

 
NikynaU
Echt Kelišová 8467 příspěvků 29.11.14 10:07

Takhle, když jde o někoho, koho člověk nezná, je to i vtipné. Držím palce, ať jde všechno tak jak má.
No a pak taky uklidnění pro ty, co těhotné ještě nebyly, takhle to úplně není - resp. ne u každého, myslím, že autorka deníčku je spíš výjimka, která schytala co mohla.
Když máš správnýho doktora, rozhodně tě nenervuje a zbytečně nevymýšlí různé komplikace. :nevim: No a těhotenské příznaky jsou velmi individuální a to i v případě dvou těhotenství stejné ženy. ;)

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26673 příspěvků 29.11.14 10:53

Ahoj :kytka: :kytka: :kytka: No to jsem moc rada, ze zatim vse je jak ma a drzim moc palecky. :hug: :hug: :hug:.Asi jsme ta potvurka :mrgreen: Mne se u ubou tehotenstvi nic tak zavazneho neobjevilo, jen mi bylo ze zacatku zle :D To k tomu alem patri, neboj vse bude jak ma byt..+jen je mi lito, to s tim srdickem a s tou krvi, to si hlidej :srdce: Jinak neboj das to daly to i jiny :kytka: :kytka: :kytka: :kytka:

 
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1140 příspěvků 29.11.14 10:54

Také musím říci, že až na zvracení a kozy jako vozy, se mě žádná změna z tvých jmenovaných neujala :) Musím také říci, že jsem nezažila na žádném screeningu, že by někdo řekl něco jako " asi nemá nožičku".. „asi bude mít všechny choroby rodiny…“ Spíše se mnou všichni mluví krásně a s citem ;) Jinak je pěkně vtipně napsán, i když musím říci, že u rozboru padajícího hovna jsem se ztratila ;) :D

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26673 příspěvků 29.11.14 11:44

Jo, take preji babicce, aby uz byla zdrava :kytka: :kytka: :kytka:

 
Sarisuri
Ukecaná baba ;) 1171 příspěvků 29.11.14 16:08

Moc hezký deníček, snad bude následovat i deníček o 2. trimestru. :-D
Pobavila jsem se hlavně proto, že já měla přesně to těhotenství „za odměnu“ - nemít břicho, tak nevím, že jsem těhotná.
Přeji hodně zdraví a štěstí! :kytka:

 
Lenka 80  29.11.14 17:23

Velice pekny a vtipny denicek.moc hezky se to cte. drzim pesti at s miminkem dojdete do zdarneho konce a preji rychli a pohodovy porod.

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 29.11.14 18:01

Moc hezký deníček, opatrujte se a pište! Už se těším na další čtení :srdce:

 
Misullla
Zasloužilá kecalka 587 příspěvků 29.11.14 19:52

:lol: :lol: jsme na tom podobně :palec:

 
renata-l
Zasloužilá kecalka 750 příspěvků 29.11.14 22:10

Nejlepsi ktery jsem kdy cetla ja se bojim i zvednout tezsi tasku aby se neco nestalo.
Dekuju za tenhle denicek. i stema lekarskyma bludama=))) preji hodne stesti a zdravy obema :hug:

 
Claire7
Závislačka 2591 příspěvků 29.11.14 22:30

Hodne stesti :kytka:

 
Linvitra4
Povídálka 21 příspěvků 29.11.14 22:48
:!

Příspěvek upraven 19.12.14 v 13:12

 
italia
Kecalka 372 příspěvků 42 inzerátů 29.11.14 23:04

Výborné, mám moc ráda vtipně pojaté věci, i když vážné. Takže good luck, ať vše dopadne na 1* :D :dance:

 
Marianna2
Kecalka 215 příspěvků 30.11.14 10:58

Keshi hodne se ted setri, starej se vic o sebe, jsi hodne statecna, kdyz jsi chodla v tehu nemocna do prace, stejnou praci najdes po materske v pohode, ted jehlavni tvoje mimi :hug:

 
Balloo_1
Závislačka 2529 příspěvků 30.11.14 11:52
:palec:
 
aspagi
Kelišová 5836 příspěvků 30.11.14 20:02

@verulicek tak co se tyce tech poznamek mela sem to stejne zadne zvraceni kozy jako vozy ani omylem no precitlivelost ani ne atd..

 
veria
Generální žvanilka 20874 příspěvků 30.11.14 20:06

Jako vtipné, ale netřeba tolik strašit budoucí těhotné.
Treba mne se krome Level důchodce v posledním mesici zadny bod netýkal ;)

 
Katyll
Kecalka 148 příspěvků 01.12.14 10:00

@Keshi Moc krásně napsaný deníček. :) Držím moc moc palce! Budu se těšit na další!
:kytka:

 
deeni
Kecalka 457 příspěvků 01.12.14 23:08

Hezky napsaný deníček :))

Ale těhotenství může být i v pohodě, měla jsem ho přesně jako @verulicek :palec: :kytka:

 
formelka
Ukecaná baba ;) 1122 příspěvků 10.01.15 17:55

Krásný deníček :D spoustu věcí vnímám stejně. Po X komplikacích zítra zdárně začínám 16. tt a říkám si : UŽ JEN PŮL ROKU 8o :roll:

 
Blešík
Extra třída :D 12093 příspěvků 1 inzerát 31.03.15 22:30

Jak to vypadá u přecitlivělé těhule? Dočkáme se pokračování? :dance:

 
jita22
Zasloužilá kecalka 920 příspěvků 11.05.15 14:45

Prosim prosim, napis jak pokracujes :)

 
Vendulca
Zasloužilá kecalka 925 příspěvků 09.06.15 13:22

Netrpělivě čekám na další deníček, už určitě je z přecitlivělé těhule přecitlivělá mamina :palec: :srdce:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama