Vítání občánků

Rodičovství

O vítání občánků a co při tom člověka může potkat.

Dnes jsme byli pozváni na vítání občánků v 10 h. Na jedné straně jsem se těšila, na druhé měla docela obavy. Mou noční můrou bylo, že naše holčička na obřadě začne plakat a nebude ji možno utišit, popř. že dostane hlad a tím pádem bude plakat, dokud ji nenakojím. Nebo že tam vůbec nedojdeme včas, protože těsně před odchodem dostane hlad a budu kojit…

Celá vystresovaná jsem tedy ráno vstala při prvních příznacích hladového pláče a zjistila, že je půl osmé… Lucinka se hladově přisála a já se začala smiřovat s myšlenkou, že když je teď půl osmé, tak za 2-3 hodiny bude kolem desáté… tedy začátek obřadu… Do toho venku začalo sněžit a já dumala, jestli tu zbrusu novou pláštěnku na kočárek v rychlosti rozbalovat či vyjet s kočárkem bez ní. Čím víc se blížil odchod z domu, tím jsem byla nervóznější.

Těsně před ním jsem stačila ještě skočit do vany a manžel naházet (již oblečený) plenky do pračky. Vzpomněla jsem si, jak manželovi v obchodě řekli, že je třeba pláštěnku vybalovat opatrně, aby se neroztrhala. Na opatrně nebyl čas. Představa, jak v poloběhu klopýtáme po čerstvě zasněžených hrbolech ledu za kočárkem, na němž vlaje roztrhaná pláštěnka, mne naplnila zoufalstvím. Vyrazili jsme bez pokusu pláštěnku vybalit. Na radnici jsme zjistili, že jsme dorazili první! Osobně jsem toto považovala za úspěch vzhledem k tomu, že většinou všude chodíme na poslední chvíli, až pozdě.

Lucinka, která celou dobu spala, se při vytahování z kočárku probudila a docela spokojeně se rozhlížela. Miminka, která následně dorazila, byla překvapivě hodná, neplakala, a když tak jen chvilinku a všechna se utišila, když jsme měli nastoupit seřazeni podle data narození. Maminky si sedly s miminky na židle, tatíkové stáli za nimi a hosté se usadili na židle za námi. Přišla desátá hodina a při prvních slavnostních slovech se naše dceruška začala podezřele kroutit. Začalo mne polévat horko a uvítací projev byl přehlušován protesty naší dcery.

Houpání ani intenzivní třepání neprodukovalo žádný slyšitelný úspěch. Paní, která vítání organizovala, navrhla, ať se s ní klidně projdu… Zaplavil mne totální zmatek … ona chce kojit. Chodit s ní nepomůže… ale přece nemůžu vytahovat prso v čele obřadní síně… Tak jsem tedy vstala… a v tu chvíli začali číst Lucinčino jméno… stoupla jsem si s křičícím miminkem k manželovi za židli, dokud nedozněly informace o narození naší dcery, a pak vyrazila přes celý sál k jisté záchraně – ke dveřím. Na chodbě jsem se snažila jednou rukou odepnout několik knoflíků na halence a druhou svírala křičící a kroutící se dcerku.

Jakmile bylo prso venku, bylo vyhráno. Ticho. Potichu jsem se vkradla zpět do obřadní síně a stoupla si otočená zády ke dveřím… Za chvíli se objevila jedna paní a poprosila mne, jestli bych nešla kojit na chodbu, že to kojení a obřad moc nejde dohromady. Tak jsem vyklouzla zpět na chodbu a usadila se tam. Za chvilku se objevila úžasná paní matrikářka, která mne lákala zpět do obřadní síně, že z toho nic nebudu mít a že mi otočí vzadu židli… a tak jsme se zase ocitly uvnitř.

V tu chvíli jsem už byla úplně mimo, pouze jsem zírala na naše sající dítě v hrůze, aby jí náhodou bradavka nevypadla z pusy a nezačala křičet. Ke konci obřadu jsem dokojila. Následoval podpis do pamětní knihy a focení v kolíbce. Nutno dodat, že asi budeme mít pěkné fotky … zatímco jiná miminka už pomalu začala plakat, to naše se s čerstvě naplněným bříškem spokojeně koukalo.
Napadá mne… jsem vážně jediná chaotická a nezorganizovaná matka ve městě?

Hodnotilo 3 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
nevsik  12.12.10 08:18

ježkovy zraky…nás to čeká dnes!!!! teda obdivuju že ses vrátila zpátky :-D :palec: já bych asi utekla a počkala až to skončí! no uvidíme jak to dopadne u nás… :think:

 
Micus
Echt Kelišová 9378 příspěvků 12.12.10 09:42

My jsme vítali před týdnem :-)Krmení mi vyšlo krásně akorát před odjezdem, zato jsem trnula, aby se malej v nejslavnostnější chvíli nepoblil - o tom jsem taky někde četla :lol: Naštěstí poblinkal jenom tatínkovi ruku ještě v přípravně. Jak spustil místostarosta řeč, malej se přidal a broukal se špendlíčkem v puse. Za chvilku usnul a celou slávu prospal.

 
IPa  12.12.10 09:45

A proč jsi z toho byla tak vystresovaná? Nervovat se kvůli vytahování pláštěnky, kvůli tomu, že přijdu o 10 minut později (opravdu začli v 10?), nabídnout napít miminku před začátkem obřadu taky asi nebyl problém, až začne řvát hlady jsi čekat nemusela ne? Zbytečná hysterie patrně znervózňující manžela i dítě. Berte to trochu easy a operativně řešte podstatné věci. Takhle si to mateřství nejde užít, věčně vyplašená co bude 8-o

 
j.s.
Extra třída :D 11529 příspěvků 12.12.10 10:05

IPa, to je logické, když poprvé někde jdeš před lidi a v roli matky, tak je člověk nervózní.....­......já taky byla, navíc si manžel myslel, že to bude ve dvoraně, že se nebude muset odkládat bunda a nechal si domácí oblečení MOIRU a tak mi utekl se domů převléci a mezitím neměl kde zaparkovat, tak jsem tam zůstala s malým sama, já spocená až na prd…a byla jsem ráda, jak to skončilo a jelo se domů :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
a jak začalo jedno mimi bečet, přidalo se další a další a pak to byla fakt sranda :)
u druhého vítání budu zase nervózní, co vyvede malý, protože bude mít rok a půl :-P :-P :-P

 
BohunkaP
Extra třída :D 14424 příspěvků 12.12.10 10:21

Hezké… :potlesk:

Ještě pár takových zkušeností a budeš to řešit s větším nadhledem, neboj. :lol:

 
radusa
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 12.12.10 10:50

My měli jít na vítání před týdnem,ale nezvládli jsme to.Tak uvidíme,jestli nás pozvou příště :wink: Tyhle obavy jsem měla taky :lol: Hlavně proto,že naše malá je děsně netrpělivá..takže by spustila takový vyrvál,že by ji už nikdo nepřekřičel :mrgreen: Vzpomínám si,že s tou starší jsem byla na vítání,když už jí bylo 7m a celou dobu si tam hodně nahlas povídala :oops: Tak jsem byla ráda,když to skončilo :mrgreen:

 
momi33
Nadpozemská drbna 25322 příspěvků 12.12.10 11:01

Ahoj,nejsi.U nás je to bylo a je podobné,taky všude chodíme na poslední chvíli co máme melého :lol: z vítání občánků jsem taky měla strach,ale naštěstí máme radnici kousek,tak jsme to docela zvládli.Já jsem takovéhle situace řešila tím,že jsem dala malému vždycky napít před odchodem.Ať měl pít nebo ne.Vždycky si cucnul :lol: neboj,až bude malá větší,a intervaly delší,tak to bude lepší :lol:

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 12.12.10 12:13

Tak tohoto se bojim taky. Ale vzhledem k tomu, že už polo kojím a polo dokrmuju, jsem rozhodnutá vrazit jí flašku před odchodem na radnici :mrgreen: Človk ale myslí a život (v tomto případě dítě) mění že :lol:

Zvládli jste to, a hlavně máte super fotky, to je důležitý!!! :hug:

Jo a superově napsané…jsi talent! :kytka:

 
veveruskaa
Neúnavná pisatelka 17010 příspěvků 12.12.10 15:16

my jsme byli dneska a měla jsem podobné myšlenky jako ty :wink: nakonec jsme kojili před odchodem,v klidu se vypravili, malá byla nejhodnější miminko v obřadní síni, jen si trochu poblinkala sváteční bryndáček… dorazili jsme domů a nakojili… je teda fakt že malá má intervaly cca 2-3 hodiny, ale klidně bych ji nakojila v místnosti, kde jsme se převlékali… v obřadní síni by asi nebyl prostor… :think: :think: :think:

 
nakukovatelka
Závislačka 4174 příspěvků 12.12.10 18:04

Neboj, brzy to dostanes vsechno „do ruky“ a z organizovani cele rodiny hodne dlouho nevyjdes :wink:

Jinak nechapu, proc prisla jakasi pani a rekla Ti, at jdes kojit ven, kdyz jsi stala vzadu u dveri :roll: . Opravdu empaticka osoba.

Tak at se dari !

 
jondamana  12.12.10 19:33

Uf, kdyby mne kdokoliv zakazoval kdekoliv kojit, moc by nepochodil. Ja bych si s tim vubec nelamala hlavu, proste bych zacala kojit, at si rikaji co chteji na Ourade nebo v kostele. Jednou jsem musela kojit i u okenka na urade socialnich veci, pani holt moc dlouho trvalo mou zalezitost vyridit, ale nic nenamitala, usmilaval se.
Krom toho, fyziologicky, dite ma v puse nejen bradavku, ale cely dvorec, tim padem neni nic videt, krom dekoltu.
Zdar svobodnemu kojeni, necht se vsechny zeny citi dobre at koji kde koji.
PS: Krom toho, nebyt to takova naprosto stupidne „choulostiva zalezitost“, nebyla bys ty, a mnohe ostati, tak vystresovane a nervozni.

 
Gina108
Generální žvanilka 23852 příspěvků 12.12.10 20:27

Proč tedy na takové šaškárny jako je vítání občánků vůbec chodíte, když z toho máš takové stresy? Kvůli fotkám? :nevim: 8-o

Příspěvek upraven 12.12.10 v 22:18

 
kadlina
Neúnavná pisatelka 16544 příspěvků 12.12.10 22:21

Taky se snažím vždy před odchodem na delší dobu nakojit ať je čas nebo není, občas zapomenu a divím se, proč je to dítě tak neklidný :mrgreen:
To my taky přilítli na poslední chvíli, no jak tu někdo psal, že by klidně přišel o deset minut déle, tak to já teda ne, protože jestli je to v běhu, tak by mi bylo vážně blbý ostatní rušit pozdním příchodem, protože aspoň u nás to matrikářky mají připravené, aby „vítající“ oslovil jen přítomné maminky.

 
Pasithea
Kecalka 151 příspěvků 13.12.10 00:04

to rozhodně nejsi :-) , my jsme tam dolítli akorát načas, ale ty nervy co to stálo :roll: radši nevzpomínat
já jsem měla při obřadu problém s fotografem, teda on se mnou, fotil mě snad dvacetkrát za sebou a vždycky jsem mrkla, můj manžel už se za mě začal stydět

 
mishka2
Ukecaná baba ;) 1762 příspěvků 13.12.10 08:38

Teda já nechápu, proč si musela odejít, to je kojení jako něco nevhodného? Co to je za hloupoat, jak to může někoho pobuřovat? Asi kdybys tam vytáhla kozy(pardon)tak třeba rozumím, ale když je to decentně, tak to nechápu co to bylo za škebli :cert:

 
Petruska
Závislačka 2573 příspěvků 13.12.10 21:59

Já si myslím, že nejsi nezorganizovaná a neschopná… chce to jen čas a zvyk a pár takových zkušeností a další zážitky budeš to pak brát hodně s nadhledem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

My byli na vítání občánků, až když malému bylo půl roku, takže to bylo v pohodě… .tedy už se nevešel do kolébky :mrgreen:

Hodně štěstí s Lucinkou

PS: jinak jsem se pobavila při představě, jak chodíš s kojící dcerou ven pak zase zpátky...... a čekala jsem, že zůstanou odepnuté knoflíčky na halence :wink:

 
LucaLuca
Závislačka 4455 příspěvků 13.12.10 22:15

Nám se chlapeček při té slávě pokakal se vší parádou, prděl na několik dob, smrděl na 100 honů, tak jsem se vydala přebalovat na chodbu. S tím, že je to přece mimino, tak nás vyvolají třeba později.
Jediný, kdo to klasicky neustál, byla tchyně, která totálně panikařila, že máme být na řadě a nejsme v síni.
Jinak nezorganizovaná s 1 dítětem jsem byla šíleně, my odcházeli na vycházku třeba tři hodiny, protože se pořád střídal koloběh pokakaný - přebalit - hladový - nakojit - poblinkaný - převléct. A to třeba 3× dokola. Na to vítání jsme dorazili na minutu přesně. Na svatbu o pět minut později. Jinak jsem dochvilná. :-)
S 2. děckem se to paradoxně zlepšilo, tak neztrácek naději. :lol:

 
kari75
Povídálka 29 příspěvků 14.12.10 11:01

Ahoj momi33, psala jsi, že jsi dala chlapečkovi pít před odchodem… to je pro mne docela záhada, jak to udělat, dal se probudit, když spal? Malá, pokud spí, tak ji neprobudí nic (bude jí sedm týdnů)- nedávno jsme se šli podívat s kočárkem na ohňostroj, první půlku koukala a druhou prospala… s manželem jsme dokonce začali mít obavy, jestli vůbec slyší! Měla jsi nějaký trik, jak ho v nutných případech vzbudit a nakojit? Mně to připadá zcela nemožné! 8-o

 
Boriska
Extra třída :D 12331 příspěvků 14.12.10 12:54

ahoj, neboj, nadhled získáš časem :wink: já taky někdy stresuju,ale asi je to tím počtem dětí, tedy doufám…
s kojením bych ale paní poslala do háje, na kojení by snad měli být zvyklí :roll: :jazyk:
tak ať máte hezké fotky
ps mé děti není problém nakojit ve spaní, dáš k prsu a pijou :wink:

 
Mufina
Extra třída :D 12788 příspěvků 68 inzerátů 17.12.10 08:52

U nás naštěstí na vítání zvou až děti kolem půl roku věku, že už jsou schopné i chvilku vydržet. A hned na začátku nám organizátorka řekla, že když nám začne dítě brečet, že není problém vstát a chodit s ním, nebo si jít sednout stranou a nakojit. A stejně jsou srandovní fotky co dělal manžel, sedělo nás tam 7 maminek a každé dítě mělo něco důležitého na práci, každé bylo v pohybu :-)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama