Vyvolávaný porod Janičky

Porod

Porod našeho malého překvapení v srpnu 2012 trval od zavedení tablety 3 hodiny a na konci jsem uslyšela tu nejkrásnější zprávu: je to holčička, maminko!

KTG hodinu po zavedení tablety, 2 hodiny před samotným porodem
3 komentářů

S maminkou

Naše „trápení“ vedoucí k vyvolanému porodu začalo v úterý 31. července, kdy se poprvé doktorce nezdál záznam z monitoru. Miminko bylo spavé, monitor líný, tak bylo rozhodnuto, že si monitor zopakujeme za 2 dny ve čtvrtek. Ve čtvrtek to nebylo o moc lepší. Sestřička se snažila miminko budit, ale to se jen líně pohnulo a zase usínalo. Další možnost jsme dostali opět za 2 dny v sobotu.

Už jsem z toho dojíždění do porodnice začínala být nesvá, ale co se dalo dělat. V sobotu monitor opět líný s jednou malou změnou – naskočil mi tam Everest k 80. Sestřička se ptala, jestli jsem to cítila, tak jsem řekla, že cítila. Dál už se nedělo nic. Po monitoru jsem čekala na chodbě na rozhodnutí. Doktor si mě k sobě pozval s tím, že se mu monitor opět nezdá. Jelikož to nemáme do Motola daleko a nebyl vážnější důvod k hospitalizaci, tak mě pustil domů s tím, že další den máme přijít zase na monitor, a pokud bude stejný, mají mě rovnou hospitalizovat.

Než jsme se rozloučili, tak se ještě ptal, kdy mi dělali naposled ultrazvuk. Řekla jsem, že už je to delší dobu, tak mě vzal vedle, že mi zkontroluje množství vody. Ptal se mě na minulé těhotenství, tak jsem řekla, že syn měl při porodu 3790 g. Doktor se na mě překvapeně podíval a zeptal se: „Tolik? A to jste ho zvládla porodit přirozeně?“ Ještě se mě ptal, jestli mám teď podobně velké bříško, tak jsem odpověděla, že docela jo. Doktor zatím proměřoval velikost plodu a vyšlo mu asi 3100 g. Tomu jsem moc nevěřila, ale prý je tenhle ultrazvukový přístroj starší a ne moc přesný. Konečně jsme mohli domů.

Nedělní ráno pro mě bylo náročné. Když jsem se chystala na cestu, Páťa ještě spal. Při pohledu na mého chlapečka se mi svíralo hrdlo, protože jsem počítala s tím, že ho už ten den a dalších pár dní třeba neuvidím. Nevěřila jsem, že by se mrňousek v bříšku umoudřil a začal se hýbat. V tu chvíli se Páťa vzbudil, podíval se na mě a chtěl, abych si lehla k němu. O to hůř se mi pak od něj odcházelo a neubránila jsem se slzám. S sebou na cestu jsem si vzala tyčinky ledových kaštanů, jednu jsem snědla cestou na gynekologickou ambulanci, přítel vzal tašku přes rameno a šlo se.

Sestřička už na mě čekala, byl tam i ten samý doktor a řekl mi, ať je tentokrát monitor lepší. No uvidíme… Ležela jsem napojená na monitor, přemýšlela a mrňousek se celkem hezky vrtěl. Čokoláda zabrala! Poslouchala jsem srdíčko a po pár minutách nadšení opadlo. Jako naschvál dostal drobek škytavku a sonda vynechávala, takže záznam začal vypadávat. Sestřička se snažila přemístit sondu jinam a po chvíli se jí to podařilo, tak jsme mohli pokračovat v ukázkovém monitoru. Pro podpis jsem si měla zajít na oddělení šestinedělí. Ujala se mě mladá doktorka a k monitoru neměla žádné výhrady. Ufff, hospitalizace se nekoná, můžeme domů a další kontrola klasicky v úterý.

V úterý 7. 8. jsem šla na kontrolu vybavená osvědčenými ledovými kaštany. Statečně jsem zvládla celý monitor absolvovat vleže na zádech a mrňous se krásně hýbal. Při kontrole u doktora se mu to ale pro změnu zdál moc akční. Doktorům se člověk nezavděčí! Vzhledem k tomu, že se blížil termín porodu podle UTZ a termín podle MS už byl 6 dní za námi, bylo rozhodnuto, že ve čtvrtek přijdeme na další monitor, v sobotu znovu a pokud o víkendu neporodím, tak v pondělí 13. 8. nástup na vyvolání.

Ve čtvrtek 9. 8. jsme v 7:30 byli v porodnici a čekali na monitor. Kaštany tentokrát nezabraly, miminko opět nechtělo spolupracovat. Čekala jsem v čekárně na rozsudek minimálně hodinu a už jsem byla dost nervózní. Konečně si mě doktorka zavolala k sobě. Monitor se jí podle předpokladů opět moc nezdál, tak mě poslala do kabinky svléknout, že mě prohlédne. Prý jsem celkem dobře připravená k porodu (hrdlo 2 cm dlouhé volně prostupné pro prst) a odchází mi hlenová zátka, ještě mi udělala Hamiltona a poslala mě se obléknout.

Pro jistotu mě ještě poslala na ultrazvuk, aby mi udělali váhový odhad. Tak jsem pro změnu asi půl hodiny čekala, naměřili přibližně 3900 g. Se zprávou jsem šla zpátky, doktorka mě poslala ještě na jeden kontrolní monitor, podle kterého se rozhodne, co bude dál. Byl o něco málo lepší, ale pořád to nebylo ono. Doktorka mi řekla, že bude nejlepší, když si mě tu rovnou nechají a porod ještě ten den vyvolají. Miminko je podle odhadu dost velké, tak není na co čekat. Zavolala na oddělení rizikového těhotenství, ať mě očekávají, dali mi kartu, poslali mě ještě na EKG a uvidíme. Byla jsem docela ráda, že to takhle dopadlo a že už bude brzy konec.

Na oddělení RT mě přijali asi ve 13 hodin, na pokoji jsem byla s jinou vyvolávanou maminkou a čekala jsem, co se bude dít. Poslali mě na další monitor a mezitím se mě doktor (ten samý, co mi minulý čtvrtek a sobotu kontroloval monitor a dělal odhad váhy) vyptával na různé informace, které musel vyplnit. Jelikož mám poruchu srážlivosti krve a k porodu musím mít jištění léky, kdybych začala krvácet, musel je ještě sehnat po nemocnici. Do té doby prý vyvolávat nezačne.

Poslali mě na pokoj, kde jsem měla čekat. Asi ve 14:40 pro mě doktor přišel. Nepodařilo se mu sehnat ten konkrétní lék, ale nějaký podobný. Prý ho ale potřebovat nebudu, protože žádné krvácení nenastane. Vylezla jsem na lůžko, aby mě mohl prohlédnout. Byl docela překvapený, že už jsem dobře připravená k porodu (hrdlo 1–1,5cm dlouhé volně prostupné pro 2 prsty) a poručil si od sestřičky čtvrtku tabletky, kterou mi zavedl. 15 minut jsem ležela a za další hodinu jsem měla přijít na další monitor.

V 15:45 jsem čekala před vyšetřovnou, stahy už mě docela bolely, doktor šel kolem a ptal se mě, jak se cítím. Řekla jsem, že už to celkem bolí, tak mě chtěl znovu vyšetřit. Znovu jsem se vyšplhala na lůžko, doktor do mě při kontrakci strčil prst a plodovka tekla proudem. Podle doktora budu rodit ještě ten den a mám volat přítele. Prý si ráno zjistí, kolik že to moje miminko vážilo, protože ten 4kilový odhad se mu vůbec nezdál reálný. Ještě mě napojili na monitor, kde už skákaly pořádné kontrakce. Sestřička mě pak odvedla na porodní box, kde se mě ujala mladá studentka na PA. Během pár minut mě připravila před porodem a už tam byl přítel se mnou. Bolesti nabíraly na intenzitě, já jsem měla problém najít nějakou úlevovou polohu, tak jsem trávila čas ve sprše.

Čas pomalu utíkal, PA pro mě přišla do sprchy, že musíme natočit monitor, jak se daří miminku. Ležela jsem na lůžku, snažila se rozdýchávat kontrakce a bylo mi docela jedno, co se mnou dělají. Bolelo to čím dál víc, přišla doktorka, že mě vyšetří, tak jsem se přetočila na záda a otevřená už jsem byla na 8cm. Znovu jsem si měla lehnout na bok, ale to už jsem začala mít tlaky na konečník. Znovu jsem se měla přetočit na záda a mohla jsem tlačit.

Stačilo zatlačit asi 4× a bylo po všem. Doktorka nám oznámila, že máme krásnou holčičku! To pro mě bylo to nejkrásnější, holčičku jsem si strašně moc přála a splnilo se mi to! Za chvíli si pro ni přišla dětská doktorka, přítel šel s ní a doktorka s PA se začaly dohadovat, kolik že malá vážila. Ani jedné nepřišlo, že by měla mít ke 4 kilům. Přítel se za chvilku vrátil s malinkým uzlíčkem a oznámil nám, že naše Janička má 3240 g a 49 cm :-)

Tenhle porod pro mě byl celkově bolestivější, nejspíš díky té tabletě, která moje tělo rychleji připravila k porodu, ale na druhou stranu ty bolesti netrvaly tak dlouho, takže se to dalo zvládnout. A třeba si to ještě někdy v budoucnu zopakuji :-)

Hodnotilo 5 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Ráďa 25
Závislačka 3136 příspěvků 23.11.12 09:19

Krásný a rychlí porod :pankac: :kytka:

 
Palomita
Ukecaná baba ;) 1805 příspěvků 23.11.12 11:01

@Ráďa 25 nemůžu si stěžovat, bylo to fajn :mrgreen:

 
Hobdenc
Zasloužilá kecalka 708 příspěvků 23.11.12 11:33

Krásný :potlesk:,každá by chtěla mít takový porod. já po zavedení tablety byla v bolestech po dvou minutách 7 a půl hodky a nemůžu si stěžovat ani na to…měli jsme štěstí že vyvolávaný porod se povedl na porvé že? a ne jako některé maminky mají vyvolání i tři dny…

 
Palomita
Ukecaná baba ;) 1805 příspěvků 23.11.12 11:41

@Hobdenc naprosto souhlasím :D já se na oddělení RT dostala na pokoj, kde už byla jiná maminka na vyvolání, ale moc jí to nepůsobilo. Pak jsme se potkaly na oddělení šestinedělí a ona mi řekla, že jsem ji pěkně naštvala :mrgreen: když jsem šla na ten další monitor a praskla mi voda, tak ona zrovna byla na balkóně a když se vrátila do pokoje, tak moje postel byla už ustlaná a tašku jsem měla nachystanou na stole, aby ji odnesli… a ona se tam trápila asi 16 hodin…
Zase se mnou na pokoji šestinedělí byla maminka, která šla rodit přímo z poradny. Byla už otevřená na 5 a do půl hodiny po píchnutí vody porodila :mrgreen:

 
Hobdenc
Zasloužilá kecalka 708 příspěvků 23.11.12 12:14

Já jsem na vyvolání šla a byla na pokoji s maminkou které vyvolávali už druhý den, v noc mi praskla voda a mě bylo tak trapně že chudák ona se trápila už druhý den a já přijdu a v noci mi praskne voda :-) a jí čekal už jen poslední pokus na vyvolání ráno jinak by jí další den nechali odpočinout a pak císař. ale naštěstí porodila ten třetí den.Jo některé maminky to mají rychlé že ani nestihnout mrknout a některé se chudáci trápí..Já sice porod neměla nejlehčí a porodila jsem s rotací plodu jako doposud porodilo jen 2% žen ale i tak si na vyvolávačku nemůžu stěžovat, ale jak říkám já, vše o psychice a zda tělo je připravené jinak doktoři můžou vyvolávat jak chtěl a ani se to nehne. Musíme být rádi že my byli v té štastné vyvolávací hromádce :-)

 
Palomita
Ukecaná baba ;) 1805 příspěvků 23.11.12 12:21

@Hobdenc přesně tak, tělo musí být připravený, jinak to pořádný efekt nemá. Docela by mě zajímalo, kdy bych teda porodila, kdyby na vyvolání nedošlo :lol: já už počítala s tím, že ještě vydržím a v sobotu pojedu s přítelem vyzvednout naše nový auto. Ale nevyšlo to :mrgreen: nebo jsem počítala s tím, že bych porodila 14.8. To bych byla přesně 40+5tt. stejně jako u syna, který se narodil 14.12. :lol:

 
Hobdenc
Zasloužilá kecalka 708 příspěvků 23.11.12 12:29

Jo že by obě dětičky byly na 14 tého jo? to by bylo hezké…já měla termín na 10.10. 2012 a chtěla jsem porodit na datum přece jen se mi líbí, ale dělala jsem vše proto a nic, sice poslíčky jsem měla už nějakou dobu, ale malej byl velkej a tak se zašprajcnul a pak ani nešel ven ..ale nakonec malej přišel na svět 17.10.2012 přesně o týden dýl. hlavně že jsou dětičky zdraví a my mamičky taky :-)

 
Palomita
Ukecaná baba ;) 1805 příspěvků 23.11.12 13:06

@Hobdenc oba by byli 14. a oba narození ve 40+5tt., to by byla pěkná shoda :lol: nevyšlo to, ale aspoň mi vyšla krásná zdravá holčička :mrgreen: to je lepší než nějaký datum :-)

 
kandyta
Kecalka 133 příspěvků 23.11.12 13:37

No krásný.. :) co víc na to říct. gratuluju :)

 
jediný andílek
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 23.11.12 13:42

Jééé, obdivuju, že jste si to nechali jako překvapení. Já bych to nevydržela, už teď uháním doktora o zjišťování pohlaví. :potlesk:

 
Fima
Nadpozemská drbna 28645 příspěvků 23.11.12 13:44

Krásný deníček, připomíná mi můj porod. :D Taky trval od zavedení tablety tři hodiny, od první kontrakce jsem porodila do hodinky a půl. Taky vyvolávaně, rodila jsem den po termínu kvůli velikosti mimina. Kéž bych takový měla i ten další. :mrgreen:

 
Palomita
Ukecaná baba ;) 1805 příspěvků 23.11.12 13:46

Děkuju ;) takový porod bych přála každé :)

 
Palomita
Ukecaná baba ;) 1805 příspěvků 23.11.12 13:51

Koukám, že jsi měla trošku větší miminko :palec: já počítala s tím, že bude veliká, ale naštěstí nebyla. Vždycky jsem si přála malinký miminko a to mi taky vyšlo :) navíc se v porodnici všichni shodli na tom, že syn byl na mě hodně veliký :mrgreen:

Příspěvek upraven 23.11.12 v 13:54

 
Palomita
Ukecaná baba ;) 1805 příspěvků 23.11.12 13:55

Já byla rozhodnutá vydržet už na začátku. Strašně jsem chtěla holčičku, tak jsem se trošku bála, že mi řeknou, že to bude kluk a já ztratím naději :mrgreen: Takhle jsem se mohla celý těhotenství těšit, že to třeba vyjde. Ve 26.týdnu na 3D mě přítel přemluvil, že by to vědět chtěl, ale Janička byla na mé straně a neukázala se :pankac: :mrgreen:

 
Hobdenc
Zasloužilá kecalka 708 příspěvků 23.11.12 16:56

Přesně tak..jak říkám já je jedno kdy a kde se narodí hlavně že jsou mimča zdraví.. :-)

 
Miš-El
Závislačka 3066 příspěvků 24.11.12 11:03

Krásnej porod a hlavně rychlý, moc gratuluji k malé Janičce :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Porod Páti v prosinci 2009


Reklama