Vzal si život kvůli mně

O životě

Hledám letenku na internetu a vzpomínám, jak jsem ji takto hledala před více než dvěma lety. Život se mi tehdy změnil vzhůru nohama, dal mi i to, co jsem v životě nečekala. Nakonec mi ale i vzal něco moc vzácného. Tenkrát jsem letěla vstříc novému dobrodružství, nyní poletím splnit poslední přání člověka, který mi byl dva roky vším.

Byla jsem už rok po škole a pracovala v Praze v advokátní kanceláři. Vždy jsem ale toužila odjet do zahraničí a poznat jíné způsoby života. Když mě v práci začal sexuálně obtěžovat můj nadřízený, dala jsem výpověď a odcestovala na Nový Zéland, kde jsem strávila 16 krásných měsíců. Po Zélandě a krátkém pobytu doma jsem odletěla do Kanady. Našla jsem si práci v kavárně, kde to VŠECHNO začalo.

Jednou se v kavárně zastavil krásný chlap, byl přesně můj typ a jak se potom ukázalo, tak i já jeho. :) Měl světlé, trošku rozcuchané vlasy, modré oči a strašně roztomilý kukuč, oblek mu padl jak ušitý. Když jsem ho musela obsloužit, strašně jsem se styděla. Neznali jsme se ještě ani 3 minuty, ale oba jsme věděli, že se asi stalo. To, co se stává v těch romantických filmech, byla to jiskra, která přeskočila na první pohled. Marc, jak se mi potom představil, začal chodit na kávu každý den a poté už i dvakrát denně. Nakonec mi na stole nechal krásnou kytici z gerber a dva lístky do divadla. Miluje divadlo jako já, zaradovala jsem se. Další den se mě zeptal, jestli pozvání přijmu. Do divadla jsem šli za tři dny, ale ještě před tím jsme stihli kino, večeři a první polibek.

Zamilovali jsme se až po uši a já poznávala, že Marc je přesně to, co jsem celý život hledala. Miloval sushi, stejně jako já, rád chodil do opery, na muzikály, do divadla, rád lyžoval, měl rád plísňové sýry a bílé víno, byl něžný a romantický, ale přitom byl silný, posiloval, běhal. Bylo to, jako bychom se narodili jeden pro druhého. Byl skutečný gentleman. Zařídil mi novou a lepší práci v kanceláři. Tak jak on dělal vše pro mě, tak já jsem dělala vše pro něj.

Ve společnosti byl Marc žárlivý a bohužel, jeho žárlivost se začala stupňovat po té, co mě požádal o ruku. Žádost jsem přijala, ale do svatby jsem se moc nehnala, jelikož jsem si pomalu začala všímat jeho žárlivých scén víc a víc, které vždy probíhaly za zavřenými dveřmi. Dělal to vždy takovým způsobem, že to bylo nenásilné, neagresivní, místo toho říkal milé věty, které ale obsahovaly slova jako musíš, dokaž mi, nesmíš. Bohužel došlo na vynucování důkazů toho, jak moc ho miluji. Lásku jsem mu musela dokazovat sexem, a to i na pro mě dost ponižujících místech, jako byly záchodky v restauraci. Postupně mi to začínalo vadit víc a víc, jeho smsky a telefony každou chvilku mi už nepřišly tak romantické jako dřív. Společné obědy mě začínaly štvát - když kolegové šli společně, já musela s Marcem. Nemohla jsem se bavit s kolegou, protože Marc byl poté jak smyslu zbavený. Kontrola mého telefonu byla pořád častější.

Jeden den, když šli kolegové z práce po práci opět posedět, kolegyně se mě zeptala, jestli jdu s nimi, asi jen ze ze zvyku, nikdy jsem s nimi nebyla. Řekla jsem, že ne, že na mě čeká Marc a kolegyně jen tak mimochodem prohodila větu, která ač byla nevinná, byla to z ničeho nic facka, která mi zůstala v hlavě celý večer. Ta věta zněla: „To je hrozné žít život někoho jiného.“

Začala jsem si opět všímat dalších věcí. A po jedné aféře, kdy Marc opět nesmyslně žárlil na to, že se bavím s jeho ženatým bratrem, vedle kterého seděla jeho žena, chtěl, abych se s ním okamžitě vyspala v restauraci na toaletách, protože on potřebuje vědět, že ho miluji. Skoro se rozbrečel, že se cítí strašně. V tu chvíli jsem si, ač nerada, začala přiznávat, že něco není v pořádku. A rozhodla jsem se napsat do diskuzi právě sem na eMiminu. Ve své zamilovanosti jsem čekala pochopení pro Marcovo chování, ale nakonec to dopadlo úplně jinak. Marc spáchal sebevraždu krátce poté, co jsem od něj odešla. Ale to už je na další díl deníčku..

Hodnotilo 38 lidí. Score 3.2.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Pesee23
Závislačka 3826 příspěvků 22.07.13 00:25

Vim o jake tema se jedna. Sledovala jsem, i jsem prispela. Ac denicky nekomentuji, dnes musim. Aot… On Te tyral psychicky. Stale je vse cerstve. Neni to Tva vina!!! Odesla jsi, ale proc??? Pokud to nevis, precti si Tebou zalozenou diskuzi znova a celou!!! kdyz najdes muj prispevek, doctes se neco podobneho. Za mne to vyresila pritelova smrt pri autonehide a ne sebevrazda… Ano, ze zacatku jsem truchlila, vycitala si. Aoe dnes po peti letech si uvedomuji to vysvobozeni. Je to hnusne, ja vim. ALE!!! Ja bych s nim byla do dnes! Vzdy byla hadka, rozchod, pote manipulace z jeho strany, omluva z me, navrat, par dni krasa a pak znovu… Berusko… Nech ty vycitky, vykasli se i na ostatni. Jen ty vis, jak to mezi Vami bylo a proc jsi odesla… A uvedom si, ze jsi to klidne nemusela byt ty, ale jina!!! Marc byl psychicky nenocny!!! Drz se :hug: Z.

 
gloomka
Stálice 60 příspěvků 22.07.13 00:54

No na tvém místě bych si nic nevyčítala, ale je pravda, že žárlivost je nemoc, kterou v těžkých případech postižený sám nezvládne. Já neznám podrobnosti, ale možná to chtělo zkusit o problémech hodně mluvit, najít psychologa a zkusit z toho partnera dostat, pokud ve všem ostatním vyhovoval. Pravděpodobně za to může nějaká špatná zkušenost z dřívějška, odloučení od matky v dětství, předchozí zklamání… :nevim:

 
lloren
Zasloužilá kecalka 637 příspěvků 22.07.13 01:29

A proto je lepší raději nikomu v takových situací nic neradit :cert: pak to dopadá takhle lidi neznají případ osobně a kecají o toho

 
KlarkaK
Závislačka 2696 příspěvků 22.07.13 06:40

Tak urcite si nemas co vycitat…preju ti hodne sil a stesti do dalsich dnu a abys poznala opravdu toho chlapa, pro ktereho ses narodila..je smutne jak z nas laska dela nekdy slepe ovce, jak jsem se take na vlastni kuzi presvedcila…ale svete div se…zivot bez exmanzela pro me neskoncil jak jsem byla presvedcena, ale zacal…

 
Slečna Ferka
Echt Kelišová 9023 příspěvků 22.07.13 07:21

Neumím citovat přesně, ale pamatuju si, jak doktor Plzák říkal, že ve vztahu se dá překonat, vyřešit a odpustit skoro všechno, ale když je tam žárlivost, tak se nedá nic dělat, protože ať uděláš cokoli, tu žárlivost nemůžeš utišit. Čili bych si taky myslela, že problém nebyl ve Tvém odchodu…

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29733 příspěvků 8 inzerátů 22.07.13 08:09

:kytka: To je to nejlepší, co mohl udělat.

 
K-Black  22.07.13 08:20

Neznám tvůj příběh, možná budu tvrdá :( ale buď ráda že máš klid, myslím že by se to stupňovalo a jediný kdo by trpěl by jsi byla ty. Byl to mentálně zdravý chlap, a rozhodl se sám, byla to JEHO VOLBA!
:hug: :hug: :hug:

 
sophinka1  22.07.13 08:29
:hug:
 
Pinkie
Kelišová 5178 příspěvků 22.07.13 08:38

Ahoj Aot,
je fajn, že jsi se rozhodla z toho vypsat. ;) Jak jsem četla celou tvoji diskuzi, měla jsem vždycky pocit, že Marc prostě není v pořádku, že je vážně psychicky nemocný. Možná to nemohlo skončit dobře, nemá cenu si něco vyčítat. Možná, kdyby se nestalo něco jemu, mohl dost pravděpodobně ublížit tobě. Jestli to, co se stalo, byla náhoda, nedalo se tomu stejně zabránit. Jestli to udělal naschvál, pak nebyl v pořádku a tím spíš mohl ublížit tobě. Fakt se netrap. Říká se, že vše zlé je pro něco dobré. Snad to dobré brzy objevíš a bude ti zase dobře. :hug:

 
boball
Echt Kelišová 9169 příspěvků 22.07.13 09:12

Nevzal si život kvůli tobě, ale kvůli sobě…

 
pannacotta
Generální žvanilka 24998 příspěvků 22.07.13 09:25

Kuřátko :hug: :hug: :hug: chápu že tě to pořád trápí, ale bylo to jeho rozhodnutí… že on nedokázal žít bez toho, aby ses mu podmaňovala je jeho věc…ty musíš žít dál, a taky si představ, jaký život bys měla po jeho boku nadále…

 
Gina108
Generální žvanilka 23849 příspěvků 22.07.13 09:27

Neznám podrobnosti též, ale to co tu píše anonymní hrdinka - :roll: :roll: :roll: no to jí asi teď pomůže. :pocitac:
Chlápek byl asi duševně nemocný a slaboch, neboť silný člověk by sám sobě na život nesáhl.
AOT, za to ty prostě nemůžeš, vzal si život kvůli sobě a ne kvůli tobě. Svým způsobem to zoufalec byl. :,( Přeji Ti, abys překonala ty nepěkné pocity, které asi teď máš, posunula ses v životě dál a našla si silného partnera pro život :hug:

 
mismurka
Závislačka 2843 příspěvků 22.07.13 09:55
:hug:
 
monca114  22.07.13 10:10

To je hrozné, je moc to líto. Nic si nevyčítej. A anonymní… ty jsi asi spadla tvrdě na hlavu, že? Myslíš, že on spáchal sebevraždu proto, že ona poslechla někoho z diskuze? Už to, že ji založila znamená, že byla rozhodnutá to ukončit s ním, jen hledala omluvu pro něj, kterou asi nenašla.

 
luthy
Ukecaná baba ;) 1295 příspěvků 22.07.13 10:20

Uf, mrazí ma, to je strašné. Neviem, ako by som žila s pocitom, že si niekto kvôli mne vzal život. Musí to byť ťažké. DRžte sa.

 
Kajuli
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 22.07.13 10:23

Ty za tohle nemůžeš, ale to snad sama moc dobře víš. Takový člověk je nemocný a potřebuje pomoc, kterou mu běžný člověk nemůže nabídnout, tak si to nevyčítej. Je dobře, že jsi prohlédla a odešla ještě před svatbou a dětmi, dovedeš si představit, co by to bylo za peklo, kdybys byla s miminkem doma a on šílel v práci a vymýšlel si katastrofické scénáře koho si domů vodíš? A jak by žárlil na miminko?
Hlavně si to už nevyčítej a ber tuhle epizodu jako uzavřenou. A nestyď se požádat ani o odbornou pomoc, pokud budeš cítit, že je to třeba. Drž se

A teď budu možná trochu zlá, ale příště aspoň budeš koukat po důležitých společných hodnotách a ne po zájmu o divadlo a zbožňování sushi ;)

Příspěvek upraven 22.07.13 v 10:25

 
Liz
Ukecaná baba ;) 1953 příspěvků 22.07.13 10:27

Myslím, že máš velké štěstí. Marc byl psychicky nemocný a tihle lidé se někdy uchylují k tomu, že zabijí nejdříve objekt svého zájmu, aby ho nedostal někdo jiný a pak až sebe. Být tebou, tak jsem šťastná, že to dopadlo takto i když to pro tebe asi není lehké.

 
NikaXS
Kecalka 245 příspěvků 22.07.13 11:51

Diskuzi jsem četla a ted tu vidim jeji zaver… Kazdopadne urcite vis, ze Marc byl nemocny clovek a bohužel chorobna zarlivost se leci strasne dlouho a strasne tezce a hlavne onen clovek musí sam chtit, coz se nedeje, takze z toho cesta ven téměř není.

Nemela jsi na vyber. Zila jsem roky ve stejnem vztahu. Muzes bud obetovat svůj život ve prospěch toho jeho nebo odejit.

 
Niky7  22.07.13 12:02

Tak to je mazec, to musi byt hrozne…neumim si to predstavit, drz se hlavne. A nema nekdo odkaz na tu diskuzi? Chtela bych se dovedet vice.

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26171 příspěvků 22.07.13 12:03

Žiješ v omylu… nevzal si život kvůli tobě.
Vzal si život protože byl nemocný a psychicky labilní.

Ty si nic nevyčítej. Kdyby si nevzal život po rozchodu s tebou, vzal by si ho po rozchodu s jinou. Bylo to v něm, nikoli v tobě.

:hug: :hug: :hug:
 
Anonymní  22.07.13 12:14

Mám jeden dotaz, nemusíš odpovídat. Zkoušela jsi s ním nějak tu žárlivost řešit? Bavili jste se o možnosti psychloga? Žárlivost je totiž nemoc. Vím to z vlastní zkušeností, protože jí taky trpím. Kdo tohle nezažije, neví jaké to je. Pořád všude kolem sebe slyším, jakej jsem žárlivej blázen, atp. Jenže já jsem si sama neřekla, že teď budu prostě žárlit. Pramení to z mého dětství a i když vím, že můj muž za mé dětství nemůže, svou nemoc jsem dlouhou dobu neovládala. Musela jsem navštívit psychologa. Proto si nedovolím tvrdit, že je dobře, že jsi od něj odešla. Tedy pokud jste to spolu neřešili.

Bohužel za pár dní tomu bude rok, kdy se mi zabil můj velmi dobrý kamarád. Oběsil se, na ten den nikdy nezapomenu. Chodil s mojí nejlepší kamarádkou, byl oproti ní o 12let starší. Už se chtěl usadit, kdežto jí začali chybět kamarádi a různé párty. On byl také hodně žárlivý a proto to těžko snášel. Rozešli se několikrát, před rokem to bylo naposledy. On se opil a ráno ho našla sestra mrtvého. Velkou roli v tom hrál právě ten rozchod, ale měl i nějaké další problémy. Od té doby mám ke kamarádce takový zvláštní vztah. I když vím, že tohle nezpůsobila jen ona, ale vím, že ona nikdy neměla snahu tohle řešit. Nikdy mu nenabídla pomoc.

Píšu raději jako anonym, je to pro mě velmi osobní téma. Přeji ti, aby sis uchovala jen ty krásné vzpomínky a hodně sil k překonání. Věřím, že to musí být těžké… :,( :hug:

 
Randgrid
Závislačka 2869 příspěvků 22.07.13 12:30

Opravdu není co si vyčítat. Pokud ne ty, bylo by to k vůli jiné, k vůli které by si vzal život, pokud to bylo tím. Buď ráda, že jste spolu nežili dál. Protože by se to rozhodně stupňovalo. Také jsem si něčím podobným prošla, ale naštěstí to nedošlo tak daleko, jako u tebe, dokazovat mu lásku tímto způsobem. Skončilo to rozchodem, sice neustálými telefonáty z jeho strany, nakonec pochopil. Teď mám svého manžela, čekáme miminko a jsem šťastná. A věř, že za čas taky budeš.
Hodně sil.

 
jenika1
Závislačka 3037 příspěvků 22.07.13 12:40

Nestačilo popsat 173 stran, a příběh je to znova.

 
amazon
Echt Kelišová 8193 příspěvků 22.07.13 12:50

Já jsem příběhu věřila, zároveň jsem si od začátku myslela, že se to nemusí odehrávat v té zemi, kterou zakladatelka uvedla, bo ani jména zúčastněných nesouhlasí (sama zakladatelka psala, že Marc se jmenuje jinak), ale teď po přečtení deníčku (nevím, proč byl napsán, není tam nic nového co by se nedalo vyčíst z diskuze ) pochybuji…

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 22.07.13 14:37

Proč je deníček na pokračování? není tak dlouhý :nevim:

 
Kobliha51
Extra třída :D 12744 příspěvků 22.07.13 18:40

Jestliže se mi příběh zdál jak z červené knihovny, tak tady už tedy nemám slov. Prosím tě AOT jaký je důvod psaní tohoto deníčku, když už je vše popsáno ve tvé diskusi? Já být plná špatných pocitů, že se kvůli mě někdo zabil, tak určitě tě nebudu popisovat neustále dokola a šŤourat do otevřené rány. Proč to popisuješ znovu? :cert:

 
dreana
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 22.07.13 18:51

Ahojky, sledovala jsem tvé téma a teda konec mě uplně vykolejil.. drž se, jsi silná holka, život není jednoduchý ale věřím že pro tebe čeká někde štěstíčko :hug: :hug: Moc ti přeju at je ted už jen hezky :hug:

 
sophinka1  22.07.13 20:05

@Kobliha51 to že by ses v takové situaci nevrtala ty, neznamená, že někdo jiný by to udělal stejně jako ty :mrgreen: Co vás tak čílí? :lol: Aot po někom nic nechce, jen se vypsat. Tak jí to dopřejte.

 
sophinka1  22.07.13 20:06

@jenika1 jsou příběhy, které popíší mnoho stran :kytka:

 
K-Black  22.07.13 20:17

Bože :zed: i kdyby napsala tři pokračovací deníčky, tak co? někomu pomáhá se vypsat, vykecat, někdo se v průserech pitvá sám.

 
mončís  22.07.13 21:01

Nevím o co jde, ale budu čekat na pokračování.

 
Kobliha51
Extra třída :D 12744 příspěvků 23.07.13 14:30

@Timinka

Ona se bohužel jen nevypisuje, ona manipuluje s lidmi. :dance:

 
sophinka1  23.07.13 16:08

@Kobliha51 :mrgreen: neříkej? a čím? :mrgreen: mě nemanipuluje. Já jsem přečetla tu a tam se na něco zeptám a dělám si obrázek sama. :lol:

 
mm4  23.07.13 18:47

Není možné na někoho házet vinu za činy jiného :!
nevzal si život kvůli ní - vzal si ho proto, protože se tak sám rozhodl ať už z jakýchkoliv dů­vodů

 
Kobliha51
Extra třída :D 12744 příspěvků 23.07.13 19:07

Aot píše:

Nakonec mi ale i vzal něco moc vzácného.

Napsala jsem Aot žádost o vysvětlení této věty. Myslíte, že mi odpoví?
Nebo někdo z vás? Myslí tím toho psychopata? V tom případě ano. Takových exotů moc není. Myslí tím „vzácný“ hodnotný, úžasný, drahokam nebo něco podobného? P5es to, co vše jí způsobil je pro ni stále ten nejlepší, co v životě potkala?
:dance: :dance: :dance:

 
radúna
Extra třída :D 11334 příspěvků 23.07.13 19:16

Neznám pozadí celého tvého trápení, ale dávat si vinu za to, že si někdo sáhl na život? Ten člověk si obvykle pomůže z tohoto světa sám. Pokud jsi se s ním rozešla, asi byl psychicky labilní. Ale tys ho přece nezabila, tak se netrap tím, že se zabil kvůli tobě. Zabil se kvůli tomu, že se nezvládl srovnat s problémem. Někdo zuří, někdo brečí a jiní páchají sebevraždy. Každý má jiný práh bolesti a práh unesení problému. A on byl zřejmě ten, který nedokázal zuřit, ale vyřešil to tak srabácky. Hodil vinu na tebe.
No, držím palce, moc. Nevím, jak pomoct nebo co mám poradit, ale piš. Jestli ti psaní ulevuje od bolesti, piš.
:kytka:

 
brumdinka
Generální žvanilka 23449 příspěvků 23.07.13 20:12

Hmm tak sem to přečetla a napíšu ti jenom jediné: Každý člověk na tomto širém světě žije svůj život a sám jediný je odpovědný za své chování za které si i sám nese své důsledky. Takže at´ se stalo cokoli, to že on si vzal život bylo pouze a jenom jeho osobní rozhodnutí…tzn. že NENI TO TVOJE VINA!

 
Knihomyš
Echt Kelišová 9977 příspěvků 23.07.13 22:27

@Kobliha51 jasně, že jo! páč on ji ve skutečnosti jen hrozně moc miloval a kdyby s ním hezky promluvila a nepodlehla tlaku slepic z emimina, ať uteče, tak jsou dnes super pár, šťastní jak blechy, chápeš? :mrgreen:

 
Kobliha51
Extra třída :D 12744 příspěvků 24.07.13 08:29

@Knihomyš

A jo!!! Já hloupá to nepochopila. Musím se tedy ohlédnout zpět a posoudit svého opilce, primitiva a násilníka jako největší štěstí mého života. Hned je mi lépe, když to vidím takhle. Děkuji Aot za otevření očí. Ale přesto bych byla ráda, kdyby mi na soukromou zprávu odpověděla, ačkoliv píše, že je zablokovaná a vypadá to, že není. :mavam:

 
lucka83
Hvězda diskuse 46085 příspěvků 60 inzerátů 24.07.13 10:17

Je hrozny ze si vzal zivot ale jeste horsi by bylo kdyby jste se vzali. Urcite najdes nekoho kdo te bude milovat a bude ti to dokazovat jinak :kytka:

 
teresa20  24.07.13 21:46

Dáte sem prosím někdo link na tu diskusi?

 
K-Black  24.07.13 21:57

@madi je to dlouhý :lol: https://www.emimino.cz/…nkovani/189/

 
dada1511  25.07.13 22:48

No, líp se ti pomstít nemohl :zed:,to se mu opravdu povedlo.Ty tu teď musíš žít a vyrovnávat se s výčitkami, trápit se nad tím, co by se dalo udělat jinak.To on určitě moc dobře věděl :pocitac: Doufám, že jsi dost silná na to, aby jsi to ustála a začala znovu. Halzl, krerý tě psychicky týral, a ponižoval a chtěl tomu říkat láska…a završí to tímhle. Je mi z něj špatně. A ty se drž, protože normálnímu člověku nic jiného stejně nezbývá, vždycky se po pádu musí postavit na nohy, a jít dál. :hug:

 
Sunnyess
Ukecaná baba ;) 1758 příspěvků 25.07.13 23:42

Ahoj Aot, chtěla jsem Tě podpořit ve Tvé diskuzi, ale je bohužel adminem uzamčená. Opravdu mě moc mrzí, co se Ti stalo, myslím často na Tebe a taky je mi Tě líto, že v té vší bolesti se ještě tady do Tebe strefují holky, které o tom všem nic neví. Možná bude opravdu lepší, sem už nechodit. :-( Držím palce a posílám hodně sil do budoucna. :kytka:

 
N. - zatim neprihlasena  26.07.13 01:30

Aot, podle vseho jsi krasna, silna holka, ktera se v zivote neztrati. Prozivas ztratu, ztratu, u ktere se nemuzes ubranit pocitum viny…milovala jsem ho a zabila. Objektivne to neni pravda, jak uz zde i v diskuzi mnohokrat zaznelo. Myslim tim i pocit viny za bolest, kterou jsi zpusobila sobe, at to pragmaticky je jakkoliv nesmyslne, nastavaji myslenky „sama jsem se pripravila o nejvetsi lasku, chlapa svejch snu…“ a „jeste k tomu jsem ho zabila, znicila mu zivot“. Proste se sebou ted zachazej jako s nemocnym, pacientem, ktery se musi uzdravit. Tvuj mozek potrebuje cas, je oslabeny. Nejdulezitejsi je ted jen jedno, peclive myslet na sebe, verit a opakovat si treba stokrat, ze kazdy den bude jen lepe a lepe a vsemi podobnymi zpusoby zmensovat ten negativni stres. Pocity viny jsou jen symptomy nemoci a ty se chce uzdravit. K objektivnimu zhodnoceni muze dojit az za par let. Zatim mysli na sebe a ver, ze krasne dny, kdy se budes citit zase cela, prijdou!!!

 
Neprihlasena madgirlnancy  11.08.13 02:39

Kdyz jsem nekdy v cervnu cetla tuhle diskuzi a byla u prvnich prispevku online, tak me to zaujalo. Pak jsem na ni zapomnela a na doolene v recku jsem se k tomu vratila. Je naprosto evidentni, ze pribeh je vymysleny, telenovela hadr fakt. Smala jsem se u toho az jsem se za bricho popadala, ale jako cteni na plaz dobry. A dneska jsem si nejak vzpomnela protoze nemuzu usnout aejhle, tak on uz umrel… A ona vsechno zdedila… Ty brdo, co jeste potrebujete k tomu, abyste tomu prestaly verit? :mrgreen:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama