Z vesnice do města

Výběr školy, nenávist k rodičům, cizí lidi, jiné město a touha aspoň po tom, aby mě měl někdo rád...

*

Každý z nás zažil moment, kdy se musí rozhodnout, na jakou školu půjde. Nejsem si jistá, jestli je člověk mezi 15/16 lety schopen vybrat tu pravou školu. Pravda je, že většina z nás už ví v 5 třídě, čím chce být (já chtěla jít do cirkusu nebo na vojnu :-D ), ale pro někoho je to zásadní problém nebo otázka.

Nastal den výběru školy a jediné co jsem věděla bylo, že chci co nejdál od rodičů. Byla jsem na ně dost naštvaná, vlastně jsem je i nenáviděla. Někdo si teď řeknete, že to je v pubertě normální, ale měla jsem k tomu důvodů několik.

A hned Vám jich pár řeknu i když jsi někteří z Vás budou myslet, že to je vymyšlený, tak opravdu NENÍ.

Pocházím ze statku z několika dětí, jako malá (kromě vyjížděk na kole) jsem nikde nebyla. Nemohla jsem se chlubit jako spolužáci, kteří všude jezdili na dovolený a tak, ale to mi nevadilo. Zase jsem měla to, co ostatní ne. Přišlo mi, že už od mala mě rodiče oproti ostatním sourozencům trochu odstrkují, hlavně máma která mě i ve 2. třídě ostříhala na kluka. Ale to je vedlejší.

Byla jsem šťastné dítě, k 7. narozkám jsem dostala koně a užívala jsem si s ním až do cca mých 13 let (byl pro mě, ale tatínek ho používal i na práci). Pak jsem ve 3. třídě dostala bílého jezevčíka. Každý člen rodiny měl svého mazlíka a já měla už dva???
Nastala 4. třída a vše se změnilo. Odstěhovali jsme se ze statku do jiného statku a chování rodičů se zhoršilo. Nedělala jsem nic jináč - ze školy hned domů, uklidit, starat se o dobytek, v létě plevelit apod. Ale stejně vždy bylo něco špatně, dostala jsem vynadáno, někdy se sourozenci i smáli (jsem druhá nejmladší).

Taťka v jednu chvíli přišel na to, že když ublíží něčemu, na čem mi záleží, tak že se snažím ještě víc. A tak to chodilo, pes místo mě dostával a já z toho byla hotová, byla jsem malá (4. třída) a nevěděla jsem, jak se bránit. Jednou ráno jsem se vzbudila a mamka mi přišla říct, že jezevčíka rozcupoval jiný pes (dodnes tomu nevěřím a asi věřit nebudu). Říkala to chladně, trochu jako když se nic nedělo. Psa nahradil jiný pes a po chvíli ho táta vzal a odvezl, mezitím dostal i brácha psa a já pak dostala zase jiného.

Zatím co bráchy pes nikdy za nic nemohl, moji mazlíčci to odnášela na plné čáře. Uvázaný pes (kříženec jezevčíka s něčím) nemůže roztrhat králíky v králíkárně, ale podle mamky za to mohl můj uvázaný pes a ne bráchy ovčák, který se volně proháněl po dvorku. Když mi táta odvezl na mé narozeniny už 4 psa, řekla jsem mu, že je nenávidím, že jsou zlý, a oheň byl na střeše. Byla jsem zlá dcera, mimochodem asi si zase rodiče uvědomili co provedli a tak pořídili jiného psa. Toho jsem ale odmítla, stejně ho odvezou, vyhodí… Je zajímavé, že když ti psi nebyli moji, tak je rodiče ještě pořád mají i když už zabili pár slepic, několikrát utekli apod… Jo a koně mi prodali aniž by mě informovali.

Když jsem jim zpětně ukazovala fotky, mých mazlíků, které vetšinou držím v náruči, hladím nebo jsou na zahradě, bylo mi řečeno, že tyhle zvířata neznají a že jsme je ani neměli, že si je nepamatují… Hlavně, že na některých fotkách jsou s nimi.

A tak už možná chápete, proč jsem chtěla co nejdál od rodičů. Nabídla se mi škola v Praze s tím, že mi ji nahodila sestra, která tam již bydlela a já bych mohla být u ní. Rodiče zuřili, pár facek padlo a já je nenáviděla. Prý můžu na učňák nebo jít ke stroji či studovat skladníka jako bratr. Ne, já chtěla na veřejnosprávní školu, se slovy: „Na to nemáš“ - „stejně ničeho nedosáhneš“ - jsem šla bydlet k ségře. A tak jsem odešla od rodičů, nevím jak to, ale cítila jsem se vůči rodičům provinile a přes to vše jsem k nim jezdila každý měsíc, někdy i dvakrát do měsíce.

Že by byla výhra bydlet u ségry se říct nedalo. Hádky, zákazy, podezřívání, byla jsem v nervech. Zhubla jsem, zobala prášky na uklidnění a toužila po někom kdo mě bude mít rád a obejme. A našel se. Byla jsem v prváku a on byl učitelem jednoho kroužku. Necelý rok jsme spolu chodili a já se k němu (mezi 16 a 17 lety) nastěhovala. Byl druhák a já už stála na vlastních nohou po boku přítele. Říkejme mu pan M. Věděl vše - to, jaké to je u sestry, jak to mám s rodiči a nabídka, že u něho můžu bydlet, byla úžasná. Byl jen o 5 let starší než já. Trochu se vše uklidnilo a já se dala do kupy. Začala jsem občas chodit na brigády a s panem M jsem žila i s jeho rodinou, která mě přijala.

Byli jsme spolu už cca rok a půl, když přišla od pana M první facka… Neuklidila jsem. Začala jsem trochu víc chodit na brigády a jeho hněv byl větší. Pokaždé pak přišel a donesl mi růže, že se omlouvá, že má starosti v práci, že ho to mrzí a já mu odpustila, naivně s tím, že se to nebude již opakovat. Blbost, přišel z hospody a po neúspěšném vynucovaném sexu jsem skončila s jizvami na zádech… Jeho rodiče nic nevěděli a ani svým rodičům jsem nic neřekla (prozradila jsem jim to asi před 4 měsíci). Další den přišel s omluvou, ale to už jsem se ho bála a trochu mi zůstal strach z mužů dodnes.

Trvalo to cca 3 měsíce a já jsem od něho odešla, sehnala si podnájem. Tak jsem se naplno postavila na vlastní nohy, po škole brigáda, z brigády buď do podnájmu nebo do školy. Začala jsem hlídat děti a pracovat v hotelu. Vydělala jsem si tolik, že mi sotva vyšlo na jídlo. K rodičům jsem jezdila, jednou za pár měsíců mi poslali tisícovku, ale spíš jsem od nich slyšela, že je stojím akorát peníze, že jsem k ničemu a dělám jen problémy. Po čase jsem potkala muže H, trochu staršího, ale byl milý. Nechápu, jak můžou být chlapi tak vyčůraní. Náš vztah netrval dlouho - 3 měsíce po tom, co se se mnou vyspal mě odkopl. Zpětně jsem zjistila, že si užíval i s jinými.

Nastal 4ťák a chystala jsem se na maturitu. Začala jsem pracovat v pekárně, kde mě to bavilo a odmítala jsem se vrátit domů. Jenže byl tu i chtíč někoho mít, někoho kdo mě má rád a obejme mě. Tak jako to měly spolužačky… Taky se našel, ale jen na krátko, nemělo to budoucnost, každý jsme měli jiný směr. Já chtěla rodinu a on (ve 30) si chtěl užívat… A tak jsem se věnovala škole, práci v pekárně, kde jsem poznávala nové lidi. V té době jsem si řekla, že chlapa k životu nepotřebuji. Že dítko jsi můžu klidně adoptovat a že si dokážu vystačit sama.

Pořídila jsem si křížence rotvíka, chodila jsem s ním ven a opravdu se mi zdálo, že chlapa nepotřebuji a že nikdy v životě žádného nechci. Jenže jak se říká, nikdy neříkej nikdy. Musela jsem se přestěhovat a tak jsem poprosila rodiče, jestli bych u nich mohla pejska nechat, než se úplně přestěhuji, aby nemusel být v tom shonu. Asi za měsíc a půl mi volá mamka, že ho odvezli, že to je pes k ničemu… Můj vztek trvá dodnes, neřekli kam nic… Navíc si pořídili jiného, mají doma už 4 psy. Dodnes mi to obhajují tím, že na něho nebyl čas, když jim řeknu, že jsem si ho chtěla koncem měsíce vzít, tak řeknou, že by stejně byl u mě neš'tastný… Doma jsem nebyla již dva měsíce a jak už jsem psala nikdy neříkej nikdy…

7. 6. 2017

Ten den, kdy jsem stála na Václaváku pod koněm a čekala na spolužáka, rozcuchaná, neupravéna a přišel on… ale to zase příště. :-)

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
12.2.18 11:51

Smutné dětství… ale proč jsi tam toho psa dávala, když jsi měla tyhle zkušenosti? Ach jo :zed:

 • Nahlásit
 • Zmínit
12.2.18 11:59

Taky to moc nechápu. Od rodičů uteces, vidíš je jednou do měsíce a pak jim frknes na měsíc psa a ještě křížence rotvajlera. Dětství bída, ale určitě bude lepe. Já si myslím, ze radi bychom se měli mít hlavně my sami :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
12.2.18 12:45

To je hrozný!! Já si to nedokážu představit, rodiče mě i sestru milují a celý život dělají vše abychom byli šťastné. Táta před 17lety zemřel a mamka se nám to snaží všemožně vynahradit… Jsme pro ni se sestrou na prvním místě. Vím, že at se stane cokoli, mám se vždy kam vrátit a že mi rodina pomůže, podrží…je mi líto, že máš takové rodiče. :,(

 • Nahlásit
 • Zmínit
1187
12.2.18 13:50

Strašný, strašný. Někdo mi odvést psa, co mám, tak se neznám a je mi jedno, že to byla máma. Neodpustila bych to… Někde se pes bere jako spotřební zboží.. bohužel.

 • Nahlásit
 • Zmínit
12160
12.2.18 17:20

Uf…Nějak nevím, co bych k deníčku napsala… :oops:

 • Nahlásit
 • Zmínit
2995
12.2.18 22:02

Pardon, ale potom všem, co ti udělali a hlavně udělali zvířatům, jim tam dáš opět pejska? Jsi neskutecna, je mi z toho zle!

 • Nahlásit
 • Zmínit
12.2.18 22:21

Juj, to je smutné. To je jak zo špatného filmu :-(

 • Nahlásit
 • Zmínit
142
13.2.18 01:18

Ja moc nechapu, kam se vozi psi pryc. Jako nekam do utulku, nebo na nejakou psi planetu, ze si pro nej nemuzes jet a vzit si ho zpatky?

 • Nahlásit
 • Zmínit
35229
13.2.18 06:29

Celé je to divné. Poukud je zakladatelka normální, což by se ze slušnosti mělo předpokládat, tak jsou fakt divní rodiče.

 • Nahlásit
 • Zmínit
Anonymní
13.2.18 08:55

Já teda nerozumím 2 věcem, přihláška na střední školu je jen se souhlasem rodičů. Dodnes si pamatuju, že já měla vybrané jiné střední školy a bylo mi to k ničemu, protože moje máma tam napsala ty dvě, které se jí pro mě líbily víc. To samé sestra. Takže jestli ti vaši podepsali nakonec přihlášku na střední, kterou jsi chtěla ty, tak to jsi dobrá. Mně ani sestře hádky s našima, že tam nechceme, byly k ničemu. A tvoji rodiče, podle toho, jak je popisuješ, mi přijde zvláštní, že na to přistoupili. A další věc je také s tím posledním psem, vůbec by mě nenapadlo ho k nim dávat. To bych raději přetrpěla, že je v tom shonu stěhování. A když už by mi ho odvezli, po tolika situacích, kdy odváželi tvoje psy, tak asi je nedováželi pokaždé jinam, prostě bych si pro toho psa jela…

 • Nahlásit
11669
13.2.18 10:32

Bože :poblion: taky nějak nevím, co bych napsala
dát psy pryč je eufemismus k tomu usmrtit psa :poblion:, to se tak na vesnici říká, aby to neznělo tak blbě
nechápu, nechápu

 • Nahlásit
 • Zmínit
11669
13.2.18 10:34

@dg80 ano na jinou planetu, ti psi jsou v psím nebi, ti už nejdou vzít zpět :andel:
v lepším čí horším případě, protože někde umírají hlady, jsou psi vyvezeni do lesa a tak :poblion:

Příspěvek upraven 13.02.18 v 10:35

 • Nahlásit
 • Zmínit
1226
13.2.18 12:59

Je to psáno pro mě skoro nečitelným stylem, jako by to psala má 14letá neteř („jináč“). Jdu si to přečíst ještě jednou s více trpělivosti :-D Došla jsem zatím jen za 3.odstavec…

 • Nahlásit
 • Zmínit
21294
13.2.18 14:12

Já zas nevím, jak vypadá bílý jezevčík. Pokud je to jezevčík, je hnědý. Sice nadáváš na rodiče, ale kdo všechna ta zvířata živil a chodil s nimo na veterinu? Sice jste nikam nejezdili, ale měla jsi koně. To taky každá holka nemá. Jinak by mě taky zajímalo, proč jim dáváš psa na hlídání, když je tak dobře znáš :,(

 • Nahlásit
 • Zmínit
666
13.2.18 14:16

Zakladatelko stejně jako ostatní nechápu, proč ses nepídila po tom, kam ti Tvé psy odvezli a jak jsi jim tam mohla dát dalšího psa na hlídání? To je přece úplně postavený na hlavu! Toho jsi také nehledala? Nebo jsi věděla, jak tady někdo psal, že je všechny zabili? Pokud ano, tak nemůžeš být fakt normální.

 • Nahlásit
 • Zmínit
1104
13.2.18 16:17

Zcela upřímně - litovala jsem tě do chvíle, kdy jsi napsala, že jsi dala psa na hlídání rodičům. Probůh proč? :,( Vidíš je vždy po delší době, prožila jsi to, co jsi prožila, a stejně ho k nim dáš. No chudák zvíře teda :zed:
Jako na pokračování příběhu se těším, je těžké žít s takovými vzpomínkami, ale s tím psem jsi mě teda dorazila :(

 • Nahlásit
 • Zmínit
120
13.2.18 16:57

@Russet vypadá takhle:

 • Nahlásit
 • Zmínit
21294
13.2.18 17:02

@TerezkaaD
A vy ho sníte?! :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
21294
13.2.18 17:04

@Taka
Tak holka se měsíc a půl stěhuje :zed: Nedala bych jim ho ani na jednu noc…

 • Nahlásit
 • Zmínit
Anonymní
13.2.18 17:10

Podobně to bylo u partnera, je taky ze statku. Tchyně vždycky něco někomu dá, zvíře nebo věc, ale přitom si s tím dělá co chce, jako by to bylo společné nebo její. Muž se myslím brzo naučil netvořit si vazby k věcem ani ke zviřatům, prostě jeden den ěco má, druhý den se řekne xyz to potřebuje, tak si to vezme a nikdo se ho neptá. Ale nijak zvlášť tím nejspíš netrpěl, prostě se tomu přizpůsobil. I tomu, že zvíře je na statku spotřební věc.

 • Nahlásit
120
13.2.18 17:19

@Russet Odvezu…někam!

 • Nahlásit
 • Zmínit
21294
13.2.18 17:21

@TerezkaaD
Vypadá trochu jako Falko z Nekonečného příběhu.

 • Nahlásit
 • Zmínit
5164
13.2.18 21:34

Tak já půjdu proti proudu a zakladatelky se zastanu.Ano,byla to nerozvážnost, dávat psa rodičům na měsíc. Ale, pořád jsou to její rodiče. Svým způsobem jim věřila, jako každé dítě v jakémkoliv věku. Takže doufala, že pes bude na tu chvilku v pohodě. Je mladá, naivní. Kdo má rodiče na houno, tak stejně pořád doufají, že se změní a jejich vztah bude jiný. :nevim:

 • Nahlásit
 • Zmínit
3493
13.2.18 22:16

@Russet Existují jezevčíci s tzv. tygřím zbarvením, možná známější je označení merle. Při krytí dvou takových psů se rodí štěňata s různým podílem bílé barvy. Je to ovšem spojeno s velkými zdravotními riziky, nevím, zda je v papírovém chovu takové spojení možné, spíš si myslím, že ne. Samozřejmě je to ale velmi dobrý obchodní artikl pro množitele. V případě zakladatelky bych to spíš viděla na bílého křížence, co vzhledem jezevčíka připomínal.

 • Nahlásit
 • Zmínit
21294
13.2.18 22:20

@Michelle_M
Díky za osvětu. Já taky spíš myslím, že to nic papírového nebylo.

 • Nahlásit
 • Zmínit
1203
14.2.18 12:33

Promiň, ale za toho posledního pejska bych tě teda nakopala!!! Zaprvé strčit psa do pro něj cizího prostředí s hromadou zvířat, na které z města není určitě zvyklý, a navíc bez paničky, je naprostá šílenost. Tohle milovník psů by nikdy nedokázal. Navíc, když jsi věděla, jak se psy rodiče zachází.
Sice jsi měla krušné dětství, ale litovat tě nebudu, jak ses zachovala ke svému psovi :zed:

 • Nahlásit
 • Zmínit
32319
14.2.18 12:39

Promiň ale to ses stěhovala do paláce? nebo kam, že to trvalo 1,5m…
stěhování zvládneš za týden - někdo i za víkend..
A pokud víš jak se rodiče chovají ke tvým zvířatům, raději měl být ve shonu..je to tvoje vina co se mu stalo - sorry jako.

 • Nahlásit
 • Zmínit
14.2.18 13:48

Buhvi kam rodice psy vozily. Jestli to neni na zalobu za tyrani zvirat. Jinak autorka je proste jeste mlada a naivni. A to nejen vuci rodicum.

 • Nahlásit
 • Zmínit
14.2.18 13:59

Podle mě ty psy odvezli do lesa a zabili je… :,( autorka jim neměla psa vůbec svěřovat, hlavně ne na takovou dobu… :think: :(

 • Nahlásit
 • Zmínit
11669
14.2.18 14:05

@lesniboruvka přesně tak, autorka má totiž ke psům stejný postoj jako její rodiče, je to pro ni jen spotřební zboží :pocitac:
mně jí vůbec není líto, jen těch zmařených psích životů :(

 • Nahlásit
 • Zmínit
14.2.18 20:13

Já nevěřím tomu co tu čtu… Autorka popisuje vztah s rodiči a evidentně ne příliš šťastné vzpomínky na dětství a všichni tu řešíte pořád dokola psy!!! To vám té holky není ani trošku líto? Co si zažila, jaké měla dětství…To s těmi psy je smutné, ale autorka tím ukazuje jakým způsobem se k ní rodiče chovali a jak ji ubližovali (ubližují) a místo reakcí na to jak se k ní rodiče chovají, všichni řešíte pořád jen ty psy… :nevim:

 • Nahlásit
 • Zmínit
49209
18.2.18 01:16

@Staworowski

A ze z ni vychovali uplne stejneho necitu jako jsou oni

 • Nahlásit
 • Zmínit
12730
19.2.18 08:13

@Nikola63 Dobrý den,

to jste tedy rozhodně neměla jednoduché dětství. :( Jste dobrá, že jste to všechno zvládla. Těšíme se na další pokračování, jsme zvědaví, kdo je ten ON… :)

Pěkný den :kytka:
adminka Eliška

 • Nahlásit
 • Zmínit
5123
28.2.18 22:44

Tak mně teda není zle z deníčku a rozhodnutí autorky dát psa znovu k rodičům, ale z těch komentářů tady! :pocitac: :pocitac:

Autorko deníčku, když jsem tvůj deníček začala číst, čekala jsem zase ty typické „problémy“ mladých holek, co se ze všeho hroutí a přitom neví, o čem je život. Deníček mě ale opravdu zaujal a dost smékám nad tím, co jsi všechno zvládla a rozhodně nejsi k ničemu. Bohužel si asi vybíráš partnery podle vzoru svého otce, což ve tvém případě asi není nejlepší, ale těžko se tomu ubráníš :think:. To, že jsi udělala kupu chyb, z tebe nedělá nikoho špatného, spíš všechny ty „chytré“, co tě tady kritizují, bych poslala, ať si něco podobného zkusí. Mluví z nich jen nevyzrálost spolu s typickou českou povahou. Bojuj dál a moc se mi líbí tvůj přístup, že nikoho k životu nepotřebuješ. Sice to zní hrozně, ale je to tak. Nebo spíš, najdi si přátele a buď jen s lidmi, se kterými ti je dobře :hug: :hug:.

 • Nahlásit
 • Zmínit
5123
28.2.18 22:47

@Staworowski, přesně, taky jsem myslela, že blbě vidím, když jsem četla komentáře. To snad ani není možné, že všichni jsou tady tak dokonalí a neumí nic jiného, než jen kritizovat někoho, kdo potřebuje aspoň trošku pochopení. Autorka je úžasná na to, čím si prošla a jaké má rodiče :srdce:.

 • Nahlásit
 • Zmínit
5123
28.2.18 22:52

Autorka má víc citu než vy všichni, co tu kritizujete, dohromady.

Příspěvek upraven 28.02.18 v 22:55

 • Nahlásit
 • Zmínit