Zasloužilé maminy - Proč být těhotná

Těhotenství

Zatím jsem se zmiňovala pouze o nevýhodách těhotenského stavu. O různých náladách a nevolnostech. Pravda, můj stav se přehoupl do druhé poloviny. Nemůžu říct lepší, protože závěr bude ještě náročný.Jenže teď chci být trochu optimistická a najít něco, co se mi na těhu prostě líbí.

Nejviditelnější jsou moje vlasy a pleť. Hormony zapracovaly, pleť je heboučká a vlasy drží. Obvykle mi plihnou už po jednom dnu. Jenže v těhu si upravím účes, který na druhý den vypadá skoro stejně. Věc nevídaná.

Holky a další velmi podstatnou věcí je, že nekupuju vložky. Tudíž netrpím různými syndromy a bolestmi. A to je ve srovnání s kamarádkami, kterým je zrovna teď hnusně, protože právě dostaly návštěvu, další významné pozitivum.

Jenže pro mě na stupnici výhod na prvním místě suverénně stojí migréna. Není. Prostě není. Vím, že se zase mrška objeví až po porodu. To tehdy byly perné dny. Jako by mě chtěla upozornit…já na tebe nezapomněla. Ale teď. Sem tam mě sice hlava zabolí, ale pro člověka, který zažil migrénový záchvat, je takováhle bolest brnkačka. Takže si stav těhu z této strany nesmírně užívám.

Posledně jsem si užívala i služeb svého manžela. Když mi narostlo to obr břicho a já s nemohla zavázat zimní boty, nabídl se vždycky „princ Miroslav" a vázal mi střevíc. Malá pozornost mě velice těšila. Opatrovalo mne celé okolí a já si připadla velmi důležitá.

Holk,y a co vás na těhu baví? V čem vám vyhovuje?

Naše malá opička pěkně vyvádí. Vždycky nejraději ve chvíli, kdy odpočívám. Pravděpodobně dělá veletoče. Už má velikost jedné Eviččiny panenky. Asi 25 cenťáků a 300 gramů. Váha tedy nesouhlasí, ale míry ano. Tak jsem hned dávala panenku k bříšku a představovala si, jak tam Kulíšek asi leží a jak se mi do bříška vleze. Mezi námi, když mi kopne někam poblíž močového měchýře, mám dojem, že se počůrám. S kopáním ovšem může být ještě hůř, uvidíme jakou bude mít miminko sílu. Počítám, že u veletočů nezůstane a že začne trénovat něco jako thajský box.

Táta se o nás v rámci možností stará. Stále více využívám pomoc různých kamarádek a prarodičů k hlídání Evky. Blíží se kvapem naše stěhování. Jsem ve stavu letargie, je mi jedno, kdy nastane den D. Jen se hlídám a přeju si, abych všechny ty tanečky kolem zvládla.

Ve vzduchu je trochu cítit jaro. Po takové nevyvedené zimě se na sluníčko hodně těším V zahrádkách se objevují květy sněženek, bledulí a čemeřice. Máme s Evinkou zábavu při hledání kytiček. Tak šup šup, jaro sem.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
emitom
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 13.02.07 09:41

první????
já zrovna řeším jestli si vlasy obarvit nebo ne.. mám takovou jarní náladu, nějaká červeň na hlavě by bodla…ale zase si říkám, že to pro mimi asi není nic moc.. předchozí těhot. jsem měla melír, který mi vydržel dlouho, tak jsem to neřešila..
já naopak teď Míšu nikam na hlídání moc nedávám, nějak si spolu užíváme..teď jsou fakt suprový-neustále nějaký hlášky (včera přišel manžel, večer s ní byl v obýváku, seděl v křesle, kam chtěla i ona..když ho nešlo vytlačit silou, vzala velkej míč a říkala-dej ho na skříň — tam patří, večer ho tam uklízíme---- tak se zvedl a ona šupky dupky zasedla to křeslo.. byl z toho slušně vykulenej, hned mi to přišel referovat..). Já totiž teď  "povinně " dokoukávám Ztraceni, abych dohnala manžela a mohli jsme koukat spolu..tak byl ochotnej ji večer hlídat, abych mohla koukat..
Dneska večer nás čeká utz, takže konečně snad budeme vědět jestli máme Vetřelečka nebo Vetřelečkovou..

 
Elinda
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 13.02.07 10:18

Ahoj,

co je fajn na těhotenství? - Už poprvé jsem poznala, že ten stav nazývaný „jiný“ by se u mě měl nazývat „normální“. Poprvné jsem poznala, co to je nemít studené ruce a nohy. Vůbec si v těhotenství připadám taková „živější“. A co teprve po porodu! Tělo ještě zvyklé na pořádnou váhu - druhý den po porodu jsem k podivu sester na pokoji prováděla „prostné“ - měla jsem energie, že bych mohla lítat. Vydrželo to ještě skoro půl roku, než se tělo zajelo na nový systém a já přestala mít nadbytky energie.

I teď bych pořád běhala nebo někde lezla, kompenzuju si chuť na pohyb mnohakilomentrovými procházkami…

Prostě být těhotná je fajn! To bych mohla být pořád… :-D

Ať se vám všem daří!

El.

 
katulinek
Ukecaná baba ;) 1084 příspěvků 13.02.07 12:06

Nazdárek holky!
Tak to vypadá, že do tohoto deníčku už skutečně patřím se vším všudy… Jsem těhotná. Teprve dva týdny a dva dny a první UTZ mě teprve čeká, ale zdá se to nad slunce jasné. Jediná chvilka vášně :), kdy jsme si ani nevzpomněli na ochranu a už třetí den jsem cítila, že se něco chystá. No a zasloužilá mamina jsem asi taky, neboť doma už mám takové chvilky vášně dvě (ty byly teda plánované o něco víc). Tak snad se mimi udrží a já 7.března budu mít fotečku s bijícím srdíčkem:)
Jinak je mi dost blbě, hlavně večer, pálí mě žáha a sliním neskutečným způsobem. A mám žravou a chutě na kyselé a slané. Běs. Vlasy se mi naopak příšerně mastí, ale to za pár týdnů zmizí. Tak mě ta pozitiva zatím spíš čekají…
Tak se mějte a užívejte si svá bříška
Katka a spol.

 
emitom
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 13.02.07 14:04

Katko, tak to moc gratuluji!!!!

 
nenca
Stálice 51 příspěvků 13.02.07 14:34

Já se přidávám k pozitivním ohlasům - je to fajn. Pleť je krásná, oči jako jiskřičky, pozornost manžela a ostatních je báječná. Taky si člověk může vymýšlet více, než-li v „normálním“ stavu.......dokonce jsou respektovány i lístostivé nálady. Co jsem doma, tak čtu, šiju, dělám jen to co mě baví (někdy taky musím vyžehlit - ale to se dá přežít :-D).

Jediné co mě štve je těhu cukrovka a s ní spojená omezující dieta a inzulín. Taky od 35tt už nejsem tak pohyblivá, prostě do schodů, kopečků nebo delší chůze hrůza, ohýbání ani nemluvím. Netušila jsem, že může být takový problém si obléknout ponožky a obout boty. Teď jsme u konce 36tt a začínám být trochu nervózní - co když už to přijde, první poslíčky máme za sebou, tak čekáme. Připadám si hrozně pitomě, protože jsem prvorodička a vše je pro mne nové, i když přirozené, jsem prostě trochu vyplašená.

 
misan222
Kecalka 204 příspěvků 13.02.07 15:59

Ahoj, zrovna nedavno jsem nad stejnym tematem premyslela. Je fajn, ze jsem si mohla prozit tehu, ted podruhe…Asi pro me nej jsou pohyby, je to tak super pocit, kdyz citite , ze tam uvnitr je malej clovicek. A pripadam si tak nejak vyjimecne. Ale co je dle meho jeste 100krat lepsi je, citit materskou lasku. misa

 
katulinek
Ukecaná baba ;) 1084 příspěvků 13.02.07 18:49

Nenco, myslím, že si vůbec nemusíš připadat pitomě. Každá prvorodička má právo se cítit vyplašeně a musím říct, že spoustu věcí pro mě bylo nových i podruhé, a určitě bude i teď, potřetí.
Dovedu si představit, jak prožíváš poslední týdny. Já měla děsný strach, že nepoznám, kdy to přijde. Poprvé mi praskla voda ještě před začátkem kontrakcí, tak to jsem fakt poznala… Druhý porod mě kvůli problémům s krví vyvolávali pár dnů před termínem, tak to jsem taky poznala. Tak snad potřetí to bude klasika…
Držím palce ať je vše OK a radost z krásného mimča!!!
 Katka

 
Camilla
Kecalka 174 příspěvků 13.02.07 22:52

Ahoj holky, většinou sem za vámi jen nahlížím, ale dnes se ráda připojím. Jsem zasloužilá jen jednou, ale těhu jsem si vážně moc užívala. Už to tu padlo - cítila jsem se výjimečná a snad i hezká :-) Šimrání a později kopání miminka je taky úžasné a ta pozornost okolí - no zkrátka jako princezna :-) Doufám, že časem zapomenu na náročné šestinedělí a hektické první 4 měsíce a skočím ještě do jednoho těhu.
Všem vám přeji, krásně si to užívejte a mějte radost z každého těhulkovského dne !
Camilla

 
LinkaK
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 14.02.07 10:10

Jo holky, těhu může být i fajn, zítra mám kontrolu a zárověň asi zkusíme premiéru, že by Evka spala u babi. Prvně sama bez mámy, tak držte palce.

 
emitom
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 14.02.07 15:01

Linko, tak ať to malá zvládne.
Naše mimi se včera bylo odhalit u pana Dr a je to..... HOLČIČKA. Takže další drbna do party…
Velikostí odpovídá tt, dokonce spíš jsem možná o trochu víc těhot, pár dní rozdíl.

Vložit nový komentář