Zimňátka 2005/2006 - č.60 Vitamíny a pětice bílého zla

Rodičovství

Ahojík maminky a miminka, jelikož jsem se už styděla, že vám vůbec nepomáhám s udržováním deníčku a jeho pousouváním k výšinám, splodila jsem tento deníček. Snad v něm najdete alespoň něco užitečného a pokud ne, berte ho jako můj první pokus:)

Vitamíny

Vitaminy jsou životně důležité pro správné fungování organismu. Platí to už od nejútlejšího věku dítěte. Navíc nedostatek některých vitaminů v dětství může vést k závažným poruchám.

Kojení a kojenecká výživa
Nejlepší výživou pro děťátko je plnohodnotné mateřské mléko. Obsahuje v každé fázi vývoje kojence optimální množství potřebných látek, tedy i vitaminů, a také obranné látky, které posilují imunitní systém dítěte. U dětí kojených nejméně šest měsíců výrazně klesá riziko pozdějšího vzniku obezity a diabetu.
Pokud není kojení možné, můžete zvolit kvalitní kojenecké mléko.Kojenecká výživa obsahuje 14 vitaminů důležitých pro vývoj dítěte, pokud tedy zdravé děťátko dostává doporučené množství této kojenecké výživy (není třeba v prvních měsících života vitaminy dodávat v jiné formě, podobně jako u kojených dětí). Výjimkou jsou vitaminy D a K. Kojencům do šesti měsíců se vitamin D podává ústně jako prevence křivice (rachitis), vitamin K se novorozencům dodává ve formě kapek k prevenci hemorrhagie (poruchy srážlivosti krve).

Zpestřování jídelníčku
Dětem od čtyř měsíců věku (nekojeným) nebo od šesti měsíců věku (kojeným) začínáme jídelníček zpestřovat zeleninou, ovocem a dalšími potravinami, v nichž dostává nejen základní živiny, ale také vitaminy, minerály a stopové prvky. Během prvních šesti měsíců může dítě dostat zeleninu (mrkev, brambory, brokolici, cuketu, dýni), ovoce (jablka, hrušky, meruňky, banány), bílý jogurt v přesnídávce, rýži, pohanku, kukuřici, rostlinný olej (olivový), žloutek, masový vývar a maso (kuřecí, krůtí, králičí a telecí). Od sedmého měsíce mu můžeme podat bílé i celozrnné pečivo a výrobky z mouky či obilné kaše s lepkem. Od desátého měsíce se dítě pomalu učí přecházet na běžnou stravu, i po jednom roce věku by ale mělo v jeho jídelníčku být co nejméně tučných mas, smetany a smetanových sýrů a krémů.Mléka a kaše vitaminy, minerály a stopovými prvky a s prebiotickou vlákninou se mohou podávat dětem až do tří let věku.

V čem najdeme vitaminy
Zdrojem vitaminu A jsou játra, žloutky, máslo, sýry a plnotučné mléko. Zdrojem provitaminu A - beta karotenu je mrkev, petrželová nať, paprika a špenát.
Největším zdrojem vitaminu D je působení ultrafialových paprsků. Pro pokrytí jeho potřeby stačí již deset minut na slunci. Z potravin je obsažen v tuňákovi, sardinkách, v tresce, makrele, lososu, žloutku, másle, mléce a mase.
Vitamin E obsahuje kukuřice, vejce, chléb, máslo, sýry, hrách, fazole a špenát, kukuřičný olej, olej z obilných klíčků a sójový olej. Je tepelně stálý, vařením se neničí.
Vitamin K se vyskytuje ve špenátu, rajčatech, v sojovém oleji, brokolici, kapustě, hlávkovém salátu, sóji, vaječných žloutcích, ovsu, pšenici, chřestu, másle a v sýrech. Ztráty při kuchyňské úpravě nejsou velké.
Zdrojem vitaminu B1 (thiaminu) je pivovarské droždí, brambory, fazole, obiloviny, vyskytuje se ve vepřovém mase, lískových a vlašských ořechách, drůbeži a rybách. Ztrácí se teplem, vylouhuje se do vody při vaření.
Zdrojem vitaminu B2 (riboflavinu) je pivovarské a pekařské droždí, mléko, vejce, kakao, tvaroh, vepřové, hovězí a telecí maso, ořechy, brambory, ryby. Je stabilní vůči teplu, ale citlivý na světlo. Sklenice mléka po dvou hodinách na denním světle ztrácí až 85 % vitaminu B 2.
Zdrojem vitaminu B 3 (niacinu) je pivovarské droždí, játra, tuňák, krůtí maso, slunečnicové semínko, fazole a hrách.
Zdrojem vitaminu B 6 (pyridoxinu) je droždí, brambory, fazole, vepřové maso, vejce, banány, zelí, mrkev, ořechy, kuřata a ryby.
Vitamin B 12 je obsažen v droždí, kefíru a acidofilním mléce.
Nejvýznamnějším zdrojem vitaminu C jsou šípky, petrželová nať, černý rybíz, jahody, křen, zelí, paprika, pomeranč, citron. Vitamin C je citlivý na světlo, teplo a vzdušný kyslík, při kuchyňské úpravě se ho ztrácí až 70 %, například při skladování brambor v pokojové teplotě se jeho obsah sníží za každý měsíc o 15 %, při vaření oloupaných brambor o třetinu až polovinu podle délky varu.
Zdrojem kyseliny listové jsou játra, tmavě zelená listová zelenina, fazole a obiloviny. Je ze všech vitaminů nejméně stabilní, při zpracování potravin může dojít až k devadesátipro­centním ztrátám. Podobně jako jód a fluor se přidává do kuchyňské soli (Alpská sůl).
Kyselina pantothenová je obsažena v mase, zelenině nebo v semenech. Přidává se spolu s ostatními vitaminy B-komplexu do cereálních produktů, nápojů, dietetických a dětských potravin.
Zdrojem vitaminu H (biotinu) jsou droždí, vaječný žloutek, sója, ořechy a cereálie.
Všechny uvedené potraviny je třeba do dětského jídelníčku zařazovat s přihlédnutím k věku dítěte a k dalším výživovým doporučením.

Pětice bílého zla

Hranici mezi zdravými a nevhodnými potravinami je těžké určit. Rozhodující je způsob jejich zpracování, obsah konzervačních látek a barviv. Většinou také platí pravidlo: Čeho je moc, toho je příliš, a to zejména v případě tzv. pětice bílého zla. Pokud omezíme nebo se zcela vyhneme následujícím potravinám, uděláme pro svou výživu a zejména pro výživu našich dětí zá:,–(ní krok k lepšímu.

Kravské mléko
Na rozdíl od mateřského mléka je kravské mléko pro člověka hůře stravitelné, navíc je původcem alergie na mléčnou bílkovinu. U kojenců to platí dvojnásob. Mateřské mléko je pro děti do šesti měsíců tou nejlepší stravou, avšak umělá výživa dnes dokáže kojení v případě problémů zcela nahradit. . Naproti tomu syrové kravské mléko obsahuje bílkoviny, tuky, cukry a soli v nevhodném poměru, působí hlenotvorně a kromě alergií může přispět také k chudokrevnosti.
Rafinovaný bílý cukr
Pokud nezačneme dítěti jídlo a šťávy přislazovat, stačí mu přirozeně sladká chuť ovoce a dalších jídel. Bílý cukr především narušuje zubní sklovinu a ubírá tělu vápník a vitamíny. Nadměrné množství cukru v potravě je také příčinou hypoglykémie (snížené hladiny cukru v krvi). Rodiče by proto neměli být těmi, kdo pomohou dítěti objevit sladkosti. Vhodnou náhražkou rafinovaného cukru je hroznový cukr, sladké ovoce, med nebo hrozinky (poslední dva až s ohledem na věk dítěte).
Sůl
Malé děti solit vůbec nepotřebují neboť mateřské mléko či vhodná umělá výživa obsahují dostatečné množství solí. Dokud dítě neobjeví slanou chuť, nevyžaduje ji. A to je dobře, neboť vysoká konzumace soli může mít na svědomí řadu cévních, srdečních a ledvinových onemocnění, vliv na zvýšení krevního tlaku, vznik osteoporózy a dalších potíží.
Bílá mouka
Tolik rozšířená potravina je vlastně jen prázdným zasycovadlem. Bílá mouka neobsahuje vlivem procesu zpracování pšeničných zrn žádné vitamíny ani vlákninu,může být původcem poruch trávení, například zácpy. Náhražek bílé mouky je celá řada - kukuřičná, rýžová, ovesná či vícezrnná mouka je pro určitý kojenecký věk vhodným základem kojeneckých kaší Nutricia. Namísto rohlíků je pro starší kojence, kterým už rostou zoubky, vhodná kůrka žitného chleba.
Ztužený živočišný tuk
Nasycené mastné kyseliny obsažené ve ztužených živočišných tucích, vepřovém sádle a tučných masových pokrmech mohou zvýšit riziko vzniku srdečních a cévních onemocnění. Organizmus se bez ztužených živočišných tuků zcela obejde. V jídelníčku dětí by však nemělo rozhodně chybět drůbeží, rybí, případně libové vepřové maso. Co se týče tuků, volme raději rostlinné oleje lisované za studena (slunečnicový, sojový, olivový apod.)

Pokud jste dočetly až sem, tak děkuji za vaši pozornost:-) Na chyby jste doufám nekoukaly, určitě jsem jich tam zase spousty nasekala:-/ Rozumy jsem čerpala ze stránek www.mojedite.cz , tim samozřejmě nechci dělat někomu reklamu, protože emimino je samozřejmě bezkonkurenční, ale tohle bych samozřejmě z mojí hlavy nezplodila!!!!!!

Mějte se všechny krásně, Paulinka + Anetka.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
Katarina
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 14.06.06 20:58

Prvnííííí!

To už se mi dlouho nestalo

Katka

 
Monha
Zasloužilá kecalka 841 příspěvků 14.06.06 21:00

Druhá!!

 
Monha
Zasloužilá kecalka 841 příspěvků 14.06.06 21:02

Právě jsem dopsala komentář do starýho deníčku, tak ho sem zkopíruju:

Ahoj holčiny!

Jani - to je dobře, že je to s Klárkou lepší. Doufám, že se vás to, holky, brzo přejde obě.

Míšo - gratulace Berče k zoubku. U nás už se 6 dní klube - je vidět, ale ještě se neprořízl ven. Manžel vykřikoval, že mi na šaty dá, ale vzhledem k tomu, jak přistoupil k daru za porod, kterej sliboval, jsem to nepodcenila a koupila si sama novou bundu :-)

Moni - to měl dědek fakt kliku, že vrazil do tebe. Tolik peněz by mu asi nikdo jinej nedal. Ale zase chápu, že jsi to chtěla mít bez dohadování z krku. Taky si moh dědula uvědomit, že v tom není nevinně a nevzít si tolik.

My jsme dnes byli celej den v práci a byli jsme z toho s Matem otrávený oba dva. V tom dusnu v kanceláři byl Mates nevrlej a nešlo mu to spát. Venku vedro snáší mnohem líp. Sice se hodně potí, ale jinak je v pohodě. Včera nám krásně bodlo to plavání, bylo to bezva osvěžení. Venku teď Mates jezdí v tílku a kraťáskách nebo i bez kraťásků. Taky slavím drobné úspěchy se šťávičkama. Po lžičkách do něj pár ml dostanu. Z lahve nechce pít nic jinýho než mlíko. Zítra asi zkusím hrneček s pítkem.

Tak my jdeme koupat.
Pa Monika a Matýsek

 
Popilio
Zasloužilá kecalka 551 příspěvků 14.06.06 21:05

Asi druhá v cizím deníčku :-)
Omlouvám se, že sem lezu, ale deníček se ti opravdu povedlo a vybrala jsi opravdu zajímavý téma který zrovna se mně hodí.

Jana a Honzík 4m 6d

 
Popilio
Zasloužilá kecalka 551 příspěvků 14.06.06 21:06

Tak třetí noooo :-)

 
Monha
Zasloužilá kecalka 841 příspěvků 14.06.06 21:07

Koupání se odsunolo, tak jsem stihla přečíst deníček.

Paulinko - díky za užitečné informace. Už si deníček tisknu.
 M.

 
monique
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 14.06.06 21:41

SEDMÁ!!! :-)))

Deníček jsem samozřejmě ještě nečetla, ale dám si ho zítra k snídani :-)

Díky za podporu po mojí dnešní super příhodičce. Správně jsem měla přece jen volat policajty a měla bych to levnější z povinného ručení. Je fakt, že moje chyba byla, že jsem se měla ještě jednou podívat doprava, ale koho by to napadlo, že tam někdo tak rychle vpálí… No - to jejich auto byla zánovní Fabie… Už na to kašlu. Ovšem pokud jsou poctiví, tak pokud jim z toho mýho balíku zbude nějaká pětistovka, tak mi zavolají (tel. na mě mají) a vrátí mi ji. Jsem zvědavá.
Celé odpoledne jsem vozila taťku po nějakých vyřizováních a pomáhala mu nakládat a vykládat nějaké těžké věci, tak jsem byla aspoň užitečná (už nemá chudák sílu ve svých třiaosmdesáti…), Míša spal doma, tak jsem se trochu uklidnila a navečer ještě šla s Míšou na procházku a zároveň s kamarádkou na kafe. Kamarádka prodělala rakovinu děložního hrdla, už to vypadalo dost beznadějně, ale naštěstí se to zarazilo a vzalí jí „jen“ dělohu (má už naštěstí 2 děti) a ta mě uklidnila, že takovéhle blbosti JI teda už nerozhází, i když sedmičku by jim teda určitě nedala… No, už to pomalu házím za hlavu.

Jdu si dát ještě něco k jídlu a do postele, kromě této události mě ještě totálně rozhodil můj ještěmanžel - že si to vůbec připouštím… No mám všeho fakt plné zuby, ještě že je tu můj zlatý Míšánek :-)

Dobrou noc všem

Monika + Michal

 
monique
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 14.06.06 21:43

Jo a policajtům bych prý taky něco musela zaplatit a ještě by se to celé protahovalo další hodinu a pak zas všechno vysvětlovat doma našim… Ne, nechci, to radši vezmu nějakou práci…

M.

 
missak
Kecalka 294 příspěvků 14.06.06 21:52

Čauky holky,

To vedro je šílený, v celým bytě otevřený okna, luftujeme, ale nic neluftuje, venku se to ani nehne. Doufám, že v noci se vzduch aspoň trochu ochladí. Táta nám slíbil, že kvůli těm vedrům, co nás čekaj, zítra ráno sjede koupit větrák, kterej si kupujeme už 4 roky.

Jinak jsem říkala manželovi o těch nových šatech kvůli zoubku a on mi opáčil, že větší kravinu ještě neslyšel!! Ale dneska večer něco povídal, že šaty budou, tak snad se dočkám.

Uvažujeme, že necháme Berče nastřelit naušnice, nechával jste někdo holky nastřelovat v Praze? A kde? Poraďte.

Jo a AE nám nějak zmizel, občas se akorát objeví pár pidipupínku někde na tělíčku, naše dr. mi říkala, že to možná byla jen seborhea, tak nevim, každopádně furt mažeme a já zkusila i čokoládu a baštím ji dál. Tak doufám, že to takhle vydrží.

Hm a tenhle tejden uvidím 3× tchýni a jsem už otrávená dopředu. Byla tu v pondělí, dneska vzala Berču na špacír a ještě k ní v neděli jedeme na oběd. Mně by stačilo ji vidět 1× za 14dní a to tak na 10 minut, ale holt to budu muset tenhle tejden zvládnout.

Jdu si dát nanuka, koupila jsem si Magnum, mám na něj hroznou chuť, tak všem dobrou.Pa

Míša+Berča 5m+6d

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 14.06.06 21:54

Tak asi dvacata pata :))

Denicek vypada velmi zajimave, ale budu cist az zitra. Helenka jeci, jeji obvykle, nez usne.

Dobrou noc,
Bara

 
Katarina
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 14.06.06 22:12

Paulinko, moc hezký deníček.

Jdu do hajan, Helča už má dost velkej náskok.

Dobrou

Katka

 
Paulinka
Kecalka 384 příspěvků 14.06.06 22:36

Ahojky,

to jsem ráda,že se mi podařilo ho správně napsat,uf! Jenom hlava vykojená zapomněla na seznámek a aktuální míry:-/ Janičko prosím,že mě doplníš? Ještě dovybaluji,proto více až zítra.

Všem krásnou dobrou noc, Paulinka + Anetka

 
claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 14.06.06 22:47

Paulinko,
deníček je super!!!! A jsi zlatíčko, že jsi se toho ujala a posunula nás vpřed!
Zejména jsem ráda, že jsi popsala BÍLÉ JEDY, jeden čas jsem se zdravou výživou dost zabývala a fakt bílý cukr a mouka-fuj fuj.
Jedině když měl Matýsek přrůjem mi Dr doporučila, že do rýřžového odvárku můžu dát špetičku soli, neb dehydratací odchází z těla i sůl a může se takto doplnit.

My máme malou novinku- Matyášek po několika marných pokusech pochopil, CO je to láhev, co se s ní dělá a že z ní i teče, zkusila jsem mu všechny možný druhy tekutin a sosá, hurá hurá, aspoň vím, že v případě nouze by to zvládl.
Koupila jsem jablíčkovou šťávu od 4m a naředila hodně vodou a přes den na etapy vypil cca 160ml, lahvičku si sám držel a byl nadmíru spokojenej, fakt jsem na 20min odešla mýt nádobí ani nedutal, jen sosal :--))) Dobrá zábava. :--))

Jdu se pokusit dočít minulý deníček, jinak v TESCU mají (v letáku jsem nenašla) CESTOVNÍ postýlku „B and B“ za 1399,– , je to asi No name značka, ale postýlka má tmavou síťovinu, kapsu na hračky a plíny a kolečka, takže se mi to zdá super cena.

zatím se mějte

Claudie

 
claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 14.06.06 23:23

…Tak už jsem dočetla

Monique- teda dědek jeden! …si to nechá někde za litr opravit a ještě veme bábu na dovolenou na Tvoje útraty. Každopádně chápu,žes to chtěla mít radši z krku bez dohadů… Určitě měl ale koukat taky on !!

Baru - je pravda, že si stěžujem na počasí, ale jednak v jednom týdnu 9 stupňů a v dalším snad 39 je psycho a druhak, tohle je fakt extrém, nevím proč nemůže být nějak tak akorát. Braly bysme tak těch 25 a svěží vánek od móře, tady se nehne ani stéblo a v noci to neklesá, nedá se ani dýchat.

Paulinko- ještě jednou musím obdivovat, že deníček jsi zplodila mezi stěhováním a ještě s miminkem!!

JANIČKO- Klárce posíláme pohlazení a ať už jí ta vedra tak nezmáhají, Matýsek je snáší taky spíš hůř (i proto jsem ráda za každý ml tekutin co vysosne), zpocenej je v jednom kuse „jak vrata od chlíva“ a to má jen bodyčko s krátkym a nic jiného. Teď spí ve spacáčku a asi ho vyndám, jinak se mi bude budit vedrem. Jenže když ho vyndám, bude se mi zas budit tím volným prostorem kolem sebe, musí spát v něčem zakutanej :--))

Padá na mě spaní, tak to asi pomalu zabalím.
Dobrou všem

Claudie

 
lokynka
Kelišová 5128 příspěvků 1 inzerát 15.06.06 07:36

Ahoj holky,
takže jsem doplnila seznámek na úterní srazík v ZOO a vkládám

Peťula a Julinka
Nicol a Stellinka
Danca a Ondrášek

 
skotik
Zasloužilá kecalka 793 příspěvků 15.06.06 09:09

Ahoj holčinky,

tak jsme včera jeli do města, jelikož jsem musela koupit dárky přítelově familii a taky jsem potřebovala fotky na pas…No na to, že bylo takovýhle vedro a já byla splavená jak myš, tak ty fotky dopadly vcelku v pohodě :o) Zacálovala jsem 150,– a zbyly mi dvě stovky…ale jsem holka šikovná, takže i na dárky to stačilo :o)

Monique - tý brďo, 7.000,– ? No to by mě mohli milovat…Měla jsi jim dát tak pět. Je pravda, že by ti asi policajti vyměřili tícku jako pokutu, ale…sama vím, že jsme to při škrábnutí chtěli vyřídit na místě a dotyčný o to nestál. Takže jsme hodinu čekali na to, abychom se dozvěděli, že je to naše vina a ještě jsme policii přispěli do fondu…

Claudie - kde mají tu postýlku? Koukala jsem do letáku na netu, ale tam jsem nic nenašla…

Vedro - včera, při tom vedru, jsem zjistila, že se mi Peťka opupínkoval na hrudníčku a na bříšku. Ze sluníčka to být nemohlo, protože to byla jediná čast těla, kterou měl zakrytou. Z krému taky ne, protože jsem ho mazala celýho, takže jsem nakonec usoudila, že se mi osypal, protože ležel na břichu a asi se tam zpotil víc. Myslíte, že je to možný? Vypadalo to jako kopřivka…

Všem maminám posílám odkaz na vaření pro dětičky. Není tam toho mnoho, ale aspoň pro inspiraci :o)
 http://www.babybaby.cz/…kucharka.php?c=9

Jinak se mi asi dělá další ječný zrno - je to už šestý od porodu, takže to vychází každý měsíc jedno. Absolutně nechápu z čeho. Nemáte někdo zaručený recept jak na to?

Moc mě mrzí, že na srazík nedorazíme. Snad kdyby se příště dělal o víkendu - to bych měla větší šanci taťku přemluvit…

Už nevím, jeslti jsem chtěla něco dalšího…jo už vím - deníček je super a jsem ráda za popsání „bílých jedů“ aspoň mám teď nějaké argumenty na vysvětlování, proč nechci určité věci dávat.

Klára a Peťulka

 
claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 15.06.06 09:20

Skotíku, právě jsem psala, že v letáku tu postýlku nemají, ale normálně v Tescu JE s velkou žlutou cedulí „Sleva z 1999 na 1399“. tady v Praze u nich na stejné „hromadě“ byly ještě nějaké jídelní židličky v akci, které jsem v letáku taktéž neviděla.

Claudie

 
claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 15.06.06 09:22

Ječný zrno- a jíš dost vitamínu B?? B-komplex, Pangamin atd. , kdyžtak zkus nakoupit a uvidíš, uškodit to nemůže, navíc konzumace Béčka je i přirozená ochrana proti klíšťatům, člověk jim pak smrdí a nejdou na něj. Fakt!

 
Necka
Kecalka 189 příspěvků 15.06.06 09:40

Ahoj holky,

nestíhám vůbec číst a psát, dnes Adámek po dlouhé době spí už 90 min v kuse a tak jsem jen chytla konec minulého deníčku.

Holky, fakt pozor!!! Market2 - tak přesně to samé se nám stalo včera taky, přes den uspím Adámka jen v posteli u prsa, taky byl uprostřed letiště, po 10 min. rána a řev, ještě teď se klepu, volala jsem doktorce, ta ho prohlédla, dokonce mu klepala po celém těle i hlavičce takovým tím kladívkem, na čelíčku má modřinu, ale jinak snad v pořádku. Já jsem taková kráva, když si uvědomím, co se všechno mohlo stát!!! Píšu to tady pro vás coby varováni, člověk má pocit, že ví, co to jeho dítko zvládne a ejhle, dokážou nás pěkně překvapit. Dneska taky dáme matraci v postýlce úplně na tu nejspodnější pozici, taky jsem vyklidila spodní dvě police v obýváku a chystám se jinak uložit chemikálie a léky. Chci mít před Adámkem náskok. Fakt děkuju Bohu, že se mu nic vážného nestalo.
Mějte se všichni hezky a užívejte léta.

Martina a Adámek, za 6 dní půl roku!!!

 
Paulinka
Kecalka 384 příspěvků 15.06.06 10:46

Krásné teplé dopoledne,

Claudie - zas až takový obdiv mi není hoden:) Deníček jsem měla napsaný už od minulého týdne,ale nestihla jsem to a už byl nový a pak jsme se stěhovali,no a teď už mám zase přístup na net a hned toho využila a rychle ho vložila:)

Je vidět,že se venku udělalo teplo,protože já se bála,že vás už nedoženu,ale zas tak hrozný to neni! Ale musím se přiznat,že jsem i přesto vše nedočetla:/ Vedra nás také zmáhají,pokaždé dorazím z procházky zpocená a uřícená,jako kdybych běžela maraton!Anetka to samé a to nemusí tlačit kočárek a jen si tak leží.Bohužel je zvyklá chodit spinkat do kočárku v poledne a to je nejhorší!!!Jak jste to vyřešily??Mám ji dát spát doma a procházku absolvovat na večer??Vím,že by to bylo ideální,ale bojím se,že se nám překope režim!

Stěhování - bylo to fakt náročné a od ledna sem se hůř nevyspala.Anetka jak na potvoru potřebovala moji pozornost,proto jsem mohla pakovat jen po večerech a to samé při vybalování. Do teď tu kobrtáme o pytle a nezadělané kabely!!Ale byteček je nádherný a moc se nám tu všem líbí!I pes si nečekaně rychle zvykl:)Anetka to možná ani nepostřehla,jen si všimla barevného pokojíčku:)Večer vložím foto. Do starého bytu se už budou stěhovat nový majitelé a já za boha nemůžu najít dálkové ovládání na vrata od garáže:-/ No,pokud ho nenajdu musím koupit nové za litr:-/

Dnes bude mít Anetka poprvé brokolici,tak jsem na ni zvědavá:)Mám spousty otázek,ale to až večer.

Užívejte sluníčka a chraňte miminka, Paulinka + Anetka

 
JanickaB
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 15.06.06 13:26

Ahoj holky, jen rychle, včera večer nešel net páč nebylo zaplceno … navíc jsme u švagrový grilovali a pak jsem vytuhla až v půl jedný mě vzbudil manža, že se vzbudila Klárka, která po pěti minutovém období spánku plakala až do půl druhé a já byla absolutně grogy, jedna unavená a jednak jsem nemohla polknout, noc taky nic moc a dnes se mnou Klárka spala prakticky až do jedné, což bylo fajn a já mám Stopangin jako drogu (to je taková pohoda, když ta bolest na cvhílu ustoupí!!!) no a klasicky mám už i plný nos, prostě u mě klasickej průběh nachlazení, ať už je to od Klárky či od klimošky, nachcípaná ve vedru fakt nic moc, škoda, že nejsem chlap a nemůžu dělat, že umírám :-))) kdo by se o tu berušku tady staral že?

No nic jako chlap jsem to tady skoro popsala, tal teĎ jdu splašit něco, co hladce sklouzně do krku a pak asiznovu zalehnem :-)

PAULINKO-deníček jsem jen prolítla a určitě užitečné rady, přečtu až bude líp.

CLAUDIE-gratulujeme k sosání z lahvičky, my stále přes lžičku, ale i tak jsem ráda :-)

Holky mizím a ať se vám bacily vyhnou.

Páček
Janička+Klárka

 
monique
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 15.06.06 13:38

Ahoj holky,

PAULINKO - pěkný a užitečný deníček. Bílá mouka je fakt k ničemu a já si dávám závazek, že Míšovi dám až mu bude rok (do té doby chci vařit jen z bezlepkových obilovin) radši celozrnný rohlík než bílý - stejně chutná líp a já jsem bílé jedla snad jen v těhotenství, kdy mi nechutnalo skoro nic a pak v porodnici.

K tomu masu - prý se má dávat (nevím, jestli taky malým miminkům) i hovězí maso. Nedávno byla o mase diskuse, docela zajímavá, tak se tam můžete mrknout.

SKOTIKU - kdyby tam přijeli policajti, vinu přišijou samozřejmě mě - měla jsem se opravdu dívat, jestli na to parkoviště nestihnul někdo vpálit… Byl to ale fakt snad zlomek vteřiny. Ovšem taky si myslím, že to nemůže stát ani těch 5 tisíc… No, už jsem to hodila za hlavu, koneckonců jsem pořád začátečník a tohle je pro mě poučení.

NECKO - hlavně že je Adámek v pořádku, ale právě když si uvědomím, co všechno se může stát Míšovi a jak bych si takovou nepozornost vyčítala, tak nějaké promáčklé dveře jsou mi šumafuk…

BEZPEČNOSTNÍ POPRUHY DO KOČÁRKU - holky, máte některá hluboký kočárek, ke kterému nejsou popruhy? Já začínám mít obavu, že mi Míša brzo z kočárku vyskočí. Unáhlila jsem se a koupila takové ty klasickié kožené řemínky, jaké jsme nosívaly ještě my (stály 250,– - já někdy snad nepoužívám mozek…) a pak mi došlo, že možná existují nějaké „modernější“. K těm x-kombinacím ty popruhy asi (předpokládám) jsou, ale co k hlubokým kočárkům? Já mám ten svůj z bazaru a nic takového k němu nebylo. V prodejně s dětstkým zbožím mě odkázali na koženou galanterii, kde jsem právě koupila ty kožené… Sporťák ani golfky zatím kupovat nechci.

PŘEBALOVÁNÍ A PŘEVLÍKÁNÍ - hrozný problém, už mě to upřímně řečeno přestává bavit. Netuším, čím Mišáka zabavit, aby mi chvilku ležel na zádech… Někdy to bez asistence další osoby není vůbec možné.

Tak se mějte zatím moc pěkně a opatrujte miminka!

Monika

 
Ally
Stálice 91 příspěvků 15.06.06 13:53

Ahojky holky:)

Díky za nový deníček, je bezva jako každý tady.

Venku je tak krásně až to není hezký:)))) My v tom vedru moc venku nejsme, myslím, že je Monče líp doma v chládečku než v horku v kočárku.Mohlo by být tak o 5 stupňů míň.

Tak se hlásíme po 6 měsíční ko i když nám bude 6 až v pondělí ale to neva:). Tak Monča váží už 8850g a měří 69 cm.Je vidět že jí chutná.Prosím o zapsání do seznámku:)
Tentokrát poprvé ji doktorka měřila, jinak ji měřím doma. A taky ji měřila obvod hlavičky a hrudníčku, to jindy nedělala, to asi, že je to ta půlroční ko.Takže všechno dobrý na další ko máme přijít až za 2 měsíce, to je paráda.

Jo a mám ještě jednu novinku, vlastně dvě:). Moni už se točí kam chce, dokolečka dokola je to sranda zvládla to během 1 týdne podařilo se jí před minulým víkendem párkrát otočit ze zad na bříško tak jako omylem no a dnes už vypadá jako by to uměla od narození. No to mám ooobr radost. Akorát mi často usne přes den na bříšku a zalehne si ručičku a já jí pak chodím obracet aby ji neměla fialovou.
A ta druhá novinka Moni začala říkat ta ta a te ta. No jde jí to krásně. To je stejně zvláštní, že některá mimča říkají ma ma a některá ta ta:)
Tak a už dost bylo chlubení!

Yasmin: Chci se zeptat kolik ti Kubíček vypije mlíčka ještě k těm příkrmům, myslím za den. Nebo písněte někdo jiný kdo dáváte příkrmy a UM. Monča sní kolem 150-180ml ovoce i zeleniny a kolem 1000 ml sunaru. Chci to vědět jen pro srovnání:)

Tak a teď si vás jdu teprve přečíst.

Mějte se Ally a Monča skoro 6 měsíců

 
monique
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 15.06.06 14:06

Jo a ještě jsem chtěla

SKOTIKU - že ta vyrážka jsou určitě obyč. potničky - ono těm prckům asi stačí trochu se zpotit a hned se vyrazí. Míša je má pod krkem.

M.

 
monique
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 15.06.06 14:43

ALLY - tak to moc gratulujem ke všem úspěchům :-))))

K tomu snědenému množství - tak my asi nejsme ti praví pro srovnání :-) Míša má o víc než kilo míň a mlíka vypije tak kolem 700 ml za den a to do toho počítám i mlíko obsažené v „ovocných kokejlech“ (dělám mu je s mlíkem, protože samotné to bylo pro něj kyselé). Zeleniny sní tak max. 150 g.
Takže asi tak… :-) Monička je kus ženské :-)

Monika

 
JanickaB
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 15.06.06 16:35

Zimňátka 2005/2006
Miminka: 70 miminek-36 holčiček/34 chlapečků

04.10.2005-Metelka/1968/Česká Lípa+Nina-Marie 10:20hod.(TP 29.9.)
19.10.2005-Lennys+Šimon,Ma­touš,Marek (TP 31.12.)
31.10.2005-Yasmin/1980/Pra­ha+Jakub 2,95kg, 49cm 15:30 (TP 28.11.)/ 04.11.2005-Monha/1977/Pra­ha+Matěj 2,68kg, 48cm 13.45 (TP 15.11.) 07.11.2005-Melsi+Davídek 20:23 (TP 17.11.) 08.11.2005-Sophie/1976/Me­norca+Daniel 19:11 (TP 29.11.)
26.11.2005-Klára007+Anetka 3320g, 47cm 17:30 (TP 17.11.)
27.11.2005-Selka (Štěpík)/1977/Ústí n.L.+Vítek 2,6 Kg Vrchlabí (TP 24.12.)
29.11.2005-Bludička/1977+Ja­neček 3930g, 52cm 11:00 (TP 9.12.) 01.12.2005-Makys/1973+Jiřík 3820g, 53cm 00:00 (TP 2.12.) 01.12.2005-Barule/1976/Nový Jičín+Michael 3,65kg, 50cm 1:36 (TP 6.12.) 01.12.2005-Katarina/1978/Hlin­sko+Helenka 3360g, 48cm 12:15 (TP 4.12) 02.12.2005-MartinaK/1981/Mladá Boleslav+Tadeáš, CŘ,2,97kg, 48cm 16:23 (TP 22.12.) 58 04.12.2005-Monique/1972/Zlín+­Michal 3,09kg, 49cm 12:33 (TP 12.12.) 04.12.2005-KáťaS/1980/Li­bochovice + Kačenka 3,20g, 48cm (TP 4.12.) 05.12.2005-Skotik/Ústí nad Labem+Petr 3230g, 52cm 14:53 (TP 2.12.) 07.12.2005-Majki/1978/Ža­tec+Simonka 3250g, 50cm 6:17 (TP 13.12.) 07.12.2005-Mami/Karlovy Vary+Karolínka 3260g, 50cm (TP 23.12.) 08.12.2005-Mila/1979+Danielka, 3400g, 51cm 18:20 (TP 15.12.)
10.12.2005-BaruskaII./1978/Hu­sinec+Kačenka 2140g,49cm a Eliška 2780g, 48cm (TP 16.1.)
11.12.2005-Bára(Malta)/1977+He­lenka 2760g, 48cm 6:30h (TP 9.1.)
12.12.2005-JaničkaB/1981+Klár­ka 3940g, 53cm 8:40 (TP 11.12.)
12.12.2005-Alfie/1982/Pra­ha+Davídek 3130g, 48cm 8:35 (TP 8.12.)
14.12.2005-Verča/1978+Vojtíšek 4,01kg, 55cm (TP 9.12.)
14.12.2005-Mikis/1979/Olo­mouc+Anetka 2,96 kg, 48 cm, CŘ 9:21 (TP 22.12.)
16.12.2005-Market2/1979/Žďár nad Sázavou+Filípek 3,29kg, 50cm 15:25 (TP 29.12.)
17.12.2005-Nonu/1976/Kro­měříž+Eliška 2,90kg, 50cm 5:58 (TP 25.12.)
18.12.2005-HanaPospisilo­va+Denis 3450g, 50cm 18:20 (TP 18.12.)
19.12.2005-Ally/1978+Monička 3475g, 48cm 4:45 (TP 22.12.)/11t 6100g, 61cm
20.12.2005-Necka/1978/Nové město pod smrkem+Adámek 3 140 g, 50cm 15:50 (TP 25.12)

 
JanickaB
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 15.06.06 16:37

22.12.2005-Pajda/1973/Nové Město+Rozárka 2,9kg, 46cm 13:25 (TP 8.1.)
23.12.2005-VeronikaR/1979/Nové Zámky+Sarah, 4300g a 54 cm 2:30 (TP 17.12.)
24.12.2005-Rybka/Nymbursko+Va­šík, 51 cm a 3,420 kg 14:53 (TP 13.12)
24.12.2005-Zani+Marijka 3,2kg, 52cm 16:32 (TP 28.12.)
24.12.2005-Milka/1979/Pra­ha+Kristýnka 3830g, 51cm 16:45 (TP 19.12.)
26.12.2005-Lokynka-Peťula/1980/Trut­nov+Julinka 4070g,53cm 2:29 (TP 15.12.)
27.12.2005-Cifka/1980/Vyš­kov+Bořivoj 3300g, 48cm 13:05 (TP 7.1.)
29.12.2005-Nicol/1976/Hradec Králové+Stella 4130g, 53cm 8:50 (TP 29.12.)
29.12.2005-DančaM/1979+Ondřej 3090g, 48cm CŘ 16:28 (TP 9.1.)
30.12.2005-Kacatko/1981/Kar­viná+Rozárka 3100g , 47cm 12:38 (TP 31.12.)
31.12.2005-Berča/1979/u Rou­dnice nad Labem+Jiříček 4kg, 53cm 6:15 (TP 27.12.)
31.12.2005-Gejby/1980/Pra­ha+Simonka 2580g, 47cm (TP 30.1.) 01.01.2006-Pepi+Nelinka 3,7kg, 49cm 12:35 (TP 4.1.) 02.01.2006-Inka2/Prostějov+Voj­tíšek 3,7kg, 52cm 18:19 (TP 22.12.) 02.01.2006-Mifik/Brno+Berenika 02.01.2006-Dejna + Karolínka 3050g , 49cm, 6.45h 04.01.2006-Zuzana/1974/Par­dubicko+Honzík 2,9kg, 48cm 8:19 (TP 12.1.) 05.01.2006-Paulinka+Anetka 2620g, 48cm 10:55 (TP 6.1.) 05.01.2006-Kousinek/1980/Vy­sočina+Kryštů­fek 2,4kg, 49cm 9:12 (1.2.) 05.01.2006-Lucik5+Barunka 2500g, 45cm 08.01.2006-Míša/1975/Pra­ha+Berenika/3,25kg,48­cm,10:25(TP.2­.1) 08.01.2006-Mašinka/1974/Pra­ha+Ondřej 3,8kg, 52cm 23:20 (TP 8.1.) 09.01.2006-Suzetka/1980/Li­berec+Janinka 3,12g, 49cm 19:50 (TP 10.1)
10.01.2006-Gaabina/1980/Pros­tějov+Tobiášek 3350g, 50cm 6:57
10.01.2006-Claudie/1976/Pra­ha+Matyáš 3,34kg, 51cm 12:50 (TP21.1.)
10.01.2006-Agatha/1976/České Budějovice+Agátka 3250g, 49cm 18:03 (TP 11.1.)
10.01.2006-Daja/1977/Pra­ha+Kubíček 3460g, 50cm 19:55 (TP 7.1.)
11.01.2006-Andela+Jaroslav 22:10 (TP 4.1.)
13.01.2006-Tobia/1977/Pra­ha+Adélka 3140g, 49cm 5:27 (TP 6.1.)
13.01.2006-Radana2/1978/Ji­čín+Emička 3000g, 50cm 12:30 (TP 15.1.)
14.01.2006-Eva+Valerie 2900g, 49cm
17.01.2006-Werty+Alešek 3600g, 50cm/ 2m 5kg, 58cm
19.01.2006-Yenefer/Praha+Ne­linka 3580g, 50cm, 4:57
26.01.2006-Miky/1981/Pra­ha+Valerie 3337g, 50cm 23:03 (TP 24.1.)
27.01.2006-Dobrotova(Len­ka)/1978/Znoj­mo+František 3,67kg, 52cm 11:45 (TP 31.1.)
28.01.2006-Baruse77/1972/Šp­anělsko + František 3,5kg, 50 cm 11:45 (TP 10.2.) 02.02.2006 Da­nielaC/1979/Jin­dřichův Hradec+Eliška 3,30kg, 51cm 22:47 (TP 1.2.)

 
JanickaB
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 15.06.06 16:42

Kubíček (Yasmin) ------ 3m: 5500g/60cm-----------4m: 6660g/ 64cm --------6m: 8220g/71cm
Matýsek (Monha) ----4,5m: 5300g/55cm -------5,5m: 7080g /65 cm---------6,5m:8180g/68cm
Anetka (Klára007)-------3m: 5010g,/ 57,5cm-----5m: 5700g/61,5cm---------6m:5960g/64cm
Janeček (Bludička)------3m: 5700g/60cm-----------4m: 6140g/60cm+
Míša (Barule) -----------4m: 5680g/66cm----------5,5m: 6380g
Helenka(Katarina) ----- 4m: 6150g/62 cm----------5m: 6800g/63,5cm--------6m:7550g/64cm
Míša (Monique) -------- 4m: 6650g/62cm----------5m: 7050g/63cm-----------6m: 7500g/66cm
Kačenka (KataS)----------------------------------4m+3t: 6990g/ 64cm---------6m:7240g/62cm
Tadeášek (Martina) ---- 4m: 6050g/61 cm----------5m: 6880g/63cm---------6m:7780g/65cm
Péťa (Skotík) ----------------------------------------4m: 6600g/63cm-----------6m:8000g/69cm
Simonka (Majki) ------- 3m: 5440g/61cm----------4m: 6060g/62cm
Karolínka (Mami)--------4m: 5500g/63cm-----------5m:6790g/65cm----------6m: 7600g/68,5cm
Helenka (Malta) ------- 3m: 6000g------------------4m: 6800g------------------6m:7700g
Klárka (Janička) ------- 2m+3t: 6750g/61cm------4m: 7600g/64cm-----------5m: 8100g
Davídek (Alfie)--------------------------------------------------------------------- 5m: 7100g
Vojtík (Verča) --------- 12t: 6300g-----------------4m: 7100g/66cm-----------5m: 7450g
Filípek (Market2)--------3m:5960g/61,5cm--------4m: 6660g/žížalka -------5m:7260g/70cm
Eliška (Nonu)-----------------------------------------16,5t:5250g/63cm---------5m: 5500g/ 66cm
Denisek (HanaP) ------ 3m: 6300g/59cm----------------------------------------5m: 7800g
Monička (Ally) --------- 11t: 6100g, 61cm---------4m: 7540g/64cm-----------5m: 8280g/ 67cm
Adámek (Necka) -------3,5m: 5900g/59cm
Vašík (Rybka)-----------3m: 5680g /63cm---------4m: 6120g/62cm
Kristýnka(Milka)--------3m: 5890g/60 cm-------4,5m: 7000g/63cm
Julinka (Lokynka) ------3m: 6800g/62,5 cm-------4m: 7450g/62,5cm--------5m:8000g/65cm
Bořík (Cifka)------------ 3m: 6700g/61cm
Stellinka (Nicol) ------- 3m: 6200g, 65cm----------4m: 6750g/67cm
Ondra (Danča) -------- 3m: 6760g/55cm-----------4m:7400g/59cm
Jiříček(Berča) --------- 3m+1t: 7000g/68cm-------4m: 7700g/70cm----------5m: 8450g
Nellinka (Pepi) -------- 3m: 6230g/61cm----------------------------------------5m:7550g/67cm
Karolínka (Dejna)------------------------------------ 4m: 6020g/58cm
Anetka (Paulinka)------3m: 4700g /60cm-----------4m: 5370g----------------5m: 5950g
Berenika (Missak) -----3m: 5130g/asi60cm-------- 4m: 5580g/62cm---------5m: 6000g
Ondřej (Mašinka) ----- 3m: 6600g-------bez týdne 4m: 7150g-----------------5m: 7700g
Janinka (Suzetka)-------------------------------------4m: 6700g/63cm
Tobiášek (Gaabina)---- 3m: 4900g/ 59cm----------4m:5450g/60cm-----------5m: 5900g
Matyáš (Claudie) ------ 12t: 6170g/62cm-----------4m:7000g/64cm-----------5m:7470g/66cm
Agátka (Agátha)--------3m: 6010g
Alešek (Werty) ------ –2,5m: 5550g/60cm
Nelinka (Yenefer)-------3m: 5280g /61cm-----------4m:6100g/62cm
František (LenkaD) ---- 3m: 7100g/64cm-----------4m: 7900g/69cm
František (Baruse77)----------------------------------4m:6010g/62cm
Eliška (DanielaC)--------2m: 4660g/57cm-----------4m:6290g/62cm

 
Yenefer
Kecalka 177 příspěvků 15.06.06 17:08

Ahoj holky!

PAULINKO - moc pěkný deníček, kojení nekojení musím se i já zamyslet nad tím, co jím (myslím ty jedovaté cukry) a gratujeme ke zvládnutí stěhování!!! Já jsem taky balila a pak vybalovala po nocích (no ještě to pořád není všechno hotové a asi ani nebude :-))

Včera jsem koupila ty náušničky, takové krásné maličké kytičky z bílých kamínků, moc se těším, až je bude mít Neli na sobě (nikdy dřív by mě nenapadlo, že mě „dostanou" takovýhle věci - všechny mamči holčiček určitě chápou). Vzala jsem manžu, aby pomohl vybírat ty náušničky, po 10 minutách to vzdal a nechal mi volnou ruku :-) Na to píchání oušek se samozřejmě netěším.

Dneska jsem byla na kožním (zas mám trochu ekzém) a ptala jsem se rovnou i na vlasy, co s tím plešatěním (vypadávání to už není), tak mě paní doktorka (podle očekávání) „potěšila", že nic, že mám smůlu a že to přestane až půl roku po ukončení kojení. No, ještě že mám vás a že jste psaly, že už je to lepší, jinak bych začala shánět slušivé paruky a šátky, kouty nad čelem už mám větší než manža, ach jo. Ale aspoň jsme na tom kožním nemusely s Neli čekat, byla tam docela fronta a na žádost setřičky nás ostatní mile pustili před sebe, to vždycky potěší…

Neli nejspíš začínají růst zoubky (jdou nahmatat pod dásničkama), včera odpoledne byla mrzutá a plakala (což nikdy nedělá), tak jsem jí namazala dásničky gelíkem a za chvilku dobrý. V noci se pak vzbudila se zoufalým pláčem (jaký jsem u ní ještě neslyšela), zase jsme to mázly gelíkem a za pár minutek spala jak dudek. A ráno spala skoro až do půl osmé (to se nestalo cca dva měsíce), jenže já si to moc neužila, protože manža mi prostě musel ukázat balóny, co lítaly nad městem okolo našeho balkonu…

Ta horka k nám teprve dorazí, od pátku až do neděle předpovídají jasno a 28 stupňů. My budem přes víkend ve Slovenském ráji, kde máme sraz s kamarády z Čech, tak to snad v pohodě přečkáme.

A ještě musím pochválit české úřady. Jak jsem si tu stěžovala na formuláře k rodičáku (protože manža pracuje na Slovensku), tak na můj e-mail s dotazy odpověděli hned druhý den a všechno bylo jasné, paráda. Vyplnila jsem to, odeslala a uvidíme, co z toho bude…

Mějte se krásně!
Jana a Nelis (21 t)

PS: dneska jsem vyfukovala bubliny z bublifuku a Neli na ně kulila oči, fakt sranda!

 
lokynka
Kelišová 5128 příspěvků 1 inzerát 15.06.06 18:36

Ahoj holčinky,

tak my se s Julčou flákáme celý den venku. Ráno tedy budíček o půl šesté. Ale za to byla Julča vzhůru jen kolem jedné. Takže super noc. Ale aspoň jsem stihla udělat spoustu věcí, povlíknout postel, vyluxovat, umýt komplet 2 okna (i rozšroubovat a zevnitř), vyprat záclony z těch dvou oken, uvařit si k obídku brambory a dušenou mrkev. O půl desáté mi přišla jedna kamarádka s mimčem a asi za hodinku druhá, tak jsme společně proklábosily dobu na zahradě a pak šly ještě na prochajdu.
Pak přijel manža z práce, udělal mi přepadovku a přijel o 5 hodin dřív. Samozřejmě žádné závážné nedostatky nezjistil. Společně jsme taky ještě šli na zahradu, taťka konečně kopal místo pro bazén a my se s Julčou válely na dece a koukaly na něj. A domů jsme přišli před šestou.
Trošku jsem se přismahla, I když jsem se mazala, tak asi málo a ne všude a je to vidět. Julču jsem samozřejmě taky pořádně namazala a ta je zdá se ok. A to jsme byly jen ve stínu. A pak na prochajdě i na sluníčku.
Užila jsem si krásného dne.

SRAZÍK - KDO SE JEŠTĚ HLÁSÍ???????

Peťula a Juli

 
Mami
Stálice 58 příspěvků 15.06.06 22:04

Pěkný večer,

koukám, že počasí nás všechny táhne ven, dá se celkem dobře stíhat pročítat komentáře :-))) I když my dneska odpočívali doma, propekli jsme se včera a nějak nám to stačilo.
Moni - taky jsme kupovali kšíry, protože na kočáru popruhy nemáme (i když je to kombinace) a ani jsem nic jiného než klasiku nesháněla. V jednom obchodě je měli za 280,– a v jiném „osvědčeném“ za 180,– - nejsou kožené, ale prý jedny z mála s atestem. Jsem za ně ráda a myslím, žes chybu rozhodně neudělala. Nejsem si jen jistá, kam je nejlíp připnout, ale to už je věc kočáru.
A co se týká jídla, tak Karolínka baští jak kdy - UM od 250ml do 600ml, k tomu 70 - 140ml zeleninky a ještě kojíme - odhaduju 200 - 300ml včetně noci. Má dost velký výkyvy v potřebách, včera zrovna všeho dohromady mohlo být tak 500ml a dneska určitě 1000ml. Asi jsme moc nepomohli ;-)
A dneska mi dorazil první rodičák - koukala jsem jako blázen, že celá částka, i když jen za část měsíce. S tím se nepočítalo, ale hodí se. Máte to taky tak?
A co mrkev na bodyčkách a všem ostatním - vypere se vám jen tak v pračce?

Přeji dobrou odpočívací noc všem

 
Monha
Zasloužilá kecalka 841 příspěvků 15.06.06 23:11

Ahoj holky!

To teplíčko asi všechny unavuje, že se tady skoro nikdo neobjevuje ani večer, co?

My jsme byli venku asi 3 hodiny a bohatě to stačilo. Mates se hrozně potí a byl úplně mokrej. Jinak je v pohodě. Dnes jsme vyzkoušeli pití z hrnečku s pítkem a šlo to, i když po lžičkách toho „vypil“ víc.

Mates sní většinou 200 ml ovoce i zeleniny, k tomu ráno kojíme, pak po svačině a obídku zkoušíme šťávy nebo kojíme a odpoledne a večer kojení + 225 ml Nutrilonu. Takže 450 ml UM a kolik nakojíme, netuším. Teď v těch vedrech sní trochu míň zeleninky a o to víc pije.

Paulinko - vůbec si stěhování s prckem nedovedu představit. My se stěhovali 10 dní před porodem a taky to byl záhul.

JaničkoB - držíme s Matem palce, ať stopangin zabere a obě naše spoluplavkyně jsou jako rybičky.

Mami - rodičák chodí vždycky celej. Už aby chodilo těch 7,5 tisíce!

Tchýně vyhrožuje, že by na víkend přijela do Prahy :-( Třeba si to ještě rozmyslí.

Tak dobrou.
Monika

 
DancaM
Závislačka 2579 příspěvků 16.06.06 09:44

Ahoj holky,

Paulinko, deníček je pěkný. Obzvlášť pětice bílého zla mě zaujala, asi se budu muset zamyslet i nad svým a manžovým jídelníčkem.

V těhle vedrech moc ven nechodíme, mám pocit, že se venku Ondra akorát trápí a nejde mu spát. Štve mě, že mám nový inliny a jsou opřený o skříň :-( Už aby teplota opadla aspoň na 25 a hned vyrazíme. No a taky se doma Ondra celkem nudí, všecko tu zná. Dneska se aspoň na odpolko přemístíme k našim. To bude vzrůšo :-))

Taky pořád bojujeme s vyrážkou/ekzémem u očička - už 5 týdnů. Začla jsem s Ondrou chodit k nový kožařce, ta původní se mnou o ničem nemluvila, napsala mastičku a já až z letáčku zjistila, že v ní jsou kortikoidy. Podle nový Dr. (která mluví, vysvětluje, ptá se :-) ) nelze vyloučit atopii, i když je to asymetrický. Chjo. Dostali jsme dvě mastičky, který máme mazat na přeskáčku (4 a 3 dny), k tomu dávám Ondrovi na lžičku kapičky Fenistilu (antihistaminikum). Tak jsem zvědavá. V červenci mám ezačít chodit plavat a nevím nevím, jestli to je takhle dobrej nápad.

A ještě otáčení: Ondra se pořád neotáčí :-) Teda z bříška na zádička jo. A ze zádiček na bok, už je skoro ne břiše, ale asi se mu nechce nebo co a skulí se zase zpátky na záda. Je to takovej brouček - leží na zádičkách a kmitá nožičkama :-)))
Jo a v necelým půl roce má kluk 8,5 kg (jsem zvědavá na přesný míry z kontroly), což je skoro 3× porodní váha, tudíž váha, kterou má mít tabulkově v roce. No, nedivím se mu, že je to otáčení taková fuška :-)))

No na to, že mám uvařenej vykojenej mozek jsem toho zplodila myslím až dost. Tak pááá
 D.

PS: V ZOO budem skutečně ve třech? Měla jsem pocit, že se nás hlásilo mnohem víc.

 
DancaM
Závislačka 2579 příspěvků 16.06.06 09:46

Teda ne ve třech, ale v šesti :-))

 
market2
Zasloužilá kecalka 640 příspěvků 16.06.06 10:32

Ahoj mamči a mimča, tak já večer vítězoslavně usedla k PC, abych se Vám vykecala, ale samozřejmě jsem psala do starého deníčku, tak to zkopírnu sem, ale není to aktuální, už teda.

Ahoj holky,
všechny zdravíme po dalším horkém dni, jsem ráda, že je hezky, ale pro mě už je moc teplo - já se spokojím s 20-22 st, jak je nad, naprosto mě to vyčerpává. I přesto jsme pořád venku, s polední přestávkou doma nebo na návštěvách a Filda je naprosto spokojenej, ale to teplo mu vadí taky, což je asi jediný co zdědil po mně.
Měla jsem tu 2 dny neteře na hlídání a včera jsme byli dokonce u rybníka, kde si Filda hodinku schrupnul (ve stínu, samo) a byl jak sluníčko i večerní uspání proběhlo „jen“ asi s 5-ti min pláčem, ale na to už jsem si zvykla.

Janičko - tak ať už je Klárce jen dobře. Filípek se předevčírem taky kolem 21h vzbudil s hrozným řevem, který trval snad 1h (byl horký, ale naštěstí bez teplot) a nepomohlo ani prso, ale taky vycucnul dost čajíku. Dneska dokonce vypil skoro 1/2 l čaje a to jsme kojili co 2h.
Jinak hlásím rekord v papání - včera dostal mrkev, brambor a poprvé brokolici a snědl 1/4l hrníček+kojení.

Ještě jsem chtěla na něco reagovat, ale nepamatuju se, snad příště.

SRAZÍK - tak my asi na 50 % přijedem. Manža mi to navrhl sám (asi chce být zase jedinej chlap s více ženskejma, když si pamatuje takovou dobu datum?), ale bude záležet na počasí, pokud bude vedro (jako že asi jo), tak se na to „vyprdnem“ (ač nerada), ale přece jen to máme přes 2h autem a to se mi kvůli malýmu moc nechce.

Takže se na nás nevažte, my si Vás kdyžtak najdem, ju?

Tak mějte hezký večer, my jdem zítra do poradny, tak pak písnu váhu, jsem sama zvědavá.

Čauky,
market + filípek zítra 6m

Jo, už jsem si vzpomněla:

Monique - tak to si teda štědrá, ale hlavně, že se nikomu nic nestalo. Se mnou by děda nepochodil, i kdybych sebe víc chtěla, z bankomatu bych nevycucla vůbec nic.

Paulinko - tak gratulujem k přestěhování, sice to je hrůza, viď, ale zase ta radost, že jste v novém - já jsem byla (už skoro před rokem) blahem bez sebe i mezi těmi krabicemi.

No, a víc zase příště, jdu se naložit do studené lázně, ať trochu vychladnu. ---
Za chvíli razíme do té poradny, štve mě, že jsme objednaný zrovna na 12:30, takže musím s malým právně teď v poledne a v tom nejhorším vedru pak zpátky domů, snad to přežijem bez přehřátí a spálení.

Tak se mějte a užívejte slunečný den,
ahoj market + filípek dnes 6-ti měsíční

 
Katarina
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 16.06.06 11:04

Ahoj holky,
včera jsem tu vůbec nebyla, byly jsme ve městě, pak znova venku a odpoledne jsem byla u té kadeřnice. Hodím foto do galerky. Jsem moc spokojená,ale až to umyju, tak to už taková krása nebude. Nějaký foukání u mě nehrozí.

Koupila jsem včera Helče lahvičku s placatou savičkou a čajík a trošku za ten den vypila. Asi tak 30, ale i to je úspěch. Jinak ona ta tepla snáší celkem dobře, což jsem moc ráda. Jo včera ve městě mi dvakrát upadlo kolečko u kočáru a dobrý bylo, že poprvé mě na to upozornila jedna paní a podruhé jsem to zjistila až asi po 20 metrech, když se kočárek najednou propadl, jak kdyby tam byla 1/2 metrová díra. Po té první příhodě jsem si řekla, že to budu kontrolovat, ale asi po 5 minutách se moje myšlenky stočily jinam a už to bylo. Domů už jsem pak jela s očima upřenýma na to jedno kolečko. Nějak tam povolila a pojistka, ale manža to odpoledne spravil, tak jsem moc ráda. Helča totiž teď přes den spí nejlíp v kočárku, doma jí neuspím, resp. už jsem to hodně dlouho nezkoušela a byl by to určitě problém. Pak usne ještě v šátku, ale v tomhle hice to je děs a taky tam nevydrží chrupat tak dlouho.

Moni-já mám taky kočárek bez pásů. Koupila jsem kšíry a mám je přidělané k boudičce. Jiné vhodnější místo jsem nenašla. Helče je dávám už skoro měsíc, protože jak je tam navolno, tak mám stach, aby něco nevyvedla. Sice se tam zatím ještě nikdy neotočila, ale všechno je jednou poprvé, že?

Jo a včera poprvé Helča spapala zeleninku a pak jsem kojila až za 2 hodiny. Sice u toho jídla ještě tak jako pobrekávala, ale myslím, že se to lepší. Snad.

Tak zatím pa

Katka

 
Katarina
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 16.06.06 11:07

Jo, ještě jsem si chtěla trochu postěžovat. V noci se teď Helča budí po 1,5-2 hodinách. Moc se nevyspím, ale co se dá dělat. Asi má žízeň nebo nevím.

Katka

 
Katarina
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 16.06.06 11:12

Teď jsem četla komentáře k fotkám-díky!
Monha-jo, když se Helča dostane na kraj deky, tak rve trávu o 106 a já jen sleduju, jestli to nebude i papat.

Katka

 
skotik
Zasloužilá kecalka 793 příspěvků 16.06.06 11:21

Ahoj holčinky,

asi jste všechny venku…my jsme včera dřepěli doma, protože to vedro je na nás nějak moc. Ještě ke všemu se mi zdá, že se mi malej začal nepravidelně osypávat a přisuzuju to vedru. Jelikož na sluníčku nebyl, nic nového jsme nepapkali a hlavně to mizí a objevuje se během celého dbńe na různých místech. Neškrábe se , spí v poho, tak to snad nebude někjaký ekzém. Kdyby se to zhoršilo, tak holt naklušeme opětovně ke kožní. Mohli by to být potničky? Vypadá to jako malilinkatý beďárky - fakt úplně miniaturní. Nemáte někdo zkušenost?

Jinak ječné zrno se mě stále nepouští, takže mám na oku pupenec a bolí to :o(

Vedra jsou u nás urputná a všem, co mají zahradu, nepokrytě a velice závidím :o)

Kočárek - dneska objednávám Baby dreams Lucky. Pokud se mi nebude líbit, mám 14 dní na vrácení. Moc se mi líbil nový Cam Portofino, ale nemá polohovací nožičky, takže by tam maýmu visely a přeci jen ve svém věku potřebuje nějaký to pohodlíčko :o)

Otáčení - tak nám se Peťka otáčí i v kočárku, takže na spaní ho tam už nedáváme asi 14 dní. Venku chce pořád sedět, ale stane se, že i usne. Když spinká, tak kšíry nedáváme, ale v sedě vždycky /dáváme jenom kolem pasu, i když máme 5-ti bodové/

Lezení - snažíme se, ale stále spíše přiskakujeme anebo popolízáme směrem vzad :o)

Zítra nejspíš půjdem na oslavu přítelovo mamky a ségry. To zas bude něco - nejsem zrovna nadšená a hlavně bychom spíš potřebovali konečně dodělat ten byt…

Ještě mrknu do galerky

Jinak se mějte a doufám, že všichni mimísci jsou už v pořádku :o)

Gratulace k šestiměsíčninám Filípkovi od Market!!!!!!!

Klára a Peťulka

 
Yenefer
Kecalka 177 příspěvků 16.06.06 15:21

Ahoj holky,
tak vedro už je tu a Neli taky nosí jenom bodýčko nebo krátký overálek. Včera usnula odpoledne okolo čtvrt na čtyři (doma) a spala a spala… až to manža nevydržel a vzbudil jí okolo osmé večer (prý už koukala a byla vzhůru). Neli byla pořád jak přejetá buldozerem a ospalá, měla jsem strach, co bude v noci, ale usnula po koupání před desátou a spala až do rána.

Teď jsme sbalený a čekáme na manžu, že pojedem na víkend a zrovna volal, že až za hodinu (no fakt super…, to jsem se nemusela tak honit, je to síla, to všechno sbalit, vždycky balím Neli skoro všechno, co má). Neli zrovna trénovala otočky na bříško, ještě jí to teda nejde, ale moc nechybí, je už úplně přetočená, jen tam vždycky zapomene tu jednu ručičku a neví, co s ní, tak se za chvíli zase skulí na záda. A rozčiluje se, že to nejde. Nakonec jsem jí musela pomoci se otočit, to bylo radosti a teď si spokojeně hraje na bříšku :-)) … Jo a zrovna se pokadila, protože byla bez plínky :-) (no, už jsem to uklidila).

Tak krásný víkend!
Jana a Nelis (21 t)

 
Paulinka
Kecalka 384 příspěvků 16.06.06 16:46

Ahojík,

tak hlásíme také hrozné vedro,ale dnes skoro bez sluníčka,jen je děsné dusno jako před bouřkou,tak uvidíme co se z toho vyklube:-/ Každopádně bych přivítala nějaký ten slabý deštík aby se trošku zvlhčil vzduch!Takhle se mi blbě dýchá a co teprve miminkům?!V ta­kovémhle teplu dávám Anetce jenomm body s krátkým rukávem a šatičky,doma pak vyměním šatičky za lehké kalhoty vyhrnuté ke kolenům.Ponožky v takovém teple nevedem.Když jsem měla snahu aby je měla,tak si je do tří minut perfektně vyvlíkla:) Jo a z kočárku má nohy vystrčené ven jako frajerka a větrá:))

Příkrmy (věčně nevyjasněné téma!) - Už dávám mrkev,brambor a brokolici a co dál??? Přikrmuji 14dní,za jak dlouho jste přidávaly masíčko?? A kdy mám zavést ovocnou sváču? Vím,že první se má nahradit ta dopolední a o něco později odpolední,ale víc…??? :o Zeleninka ji celkem šmakuje,ani nevím kolik přesně sní,jelikož vařím sama a vždy ji to dám do mističky a váhu nevedem:-/ Ale zdá se mi,že co jsem začala s příkrmy tak se více rozjedla a pravidelně vyžahne 150ml,jen po té zelenince si dá ještě 90ml.Jsem moc ráda,protože jsem se právě bála toho,že bude špatně jíst podle toho jak jedla doposud! Dokonce se naučila i pít vodu a čajíček nece!

Možná vás některé nakrknu,ale minulý týden jsme začaly přecházet na BEBU 2. Je tučnější a zatím ji dávám jen na noc a od té doby usne Anetka v sedm jako vždy,ale spí nepřetržitě až do půl šesté kdy dostane další dávku a spí do osmi!!! Přes den začínám pozorovat,že ji jednička nestačí,tak ji pomalu začnu zavádět i přes den. Holky nechci radit,to bych si vůbec nedovolila,ale jak tu píšete,že máte problémy s nočním spaním,kvůli častému buzení,mluvila jsem o tom s kamarádkou. Ona kojila do jednoho roku a kdyby chtěla mohla kojit i déle a také prý od čtvrtého měsíce se ji Matýsek častěji probouzel a Dr. ji řekla,že je to hladem. Začala tedy dávat na noc kaši,tu bezmléčnou a bez příchutě,tzv.pří­rodní(myslím od Nestlé) a přidávala si do ni Sunar (kdyby uměla odstříkat prý by dala své,ale nešlo ji to). a Matýsek ji začal spát také celou noc a s příkrmy začínala po šestém měsíci. Je to vaše rozhodnutí,ale já bych to zkusila,vím co je to hladovějící dítě,vždyť Anetka taková byla celé první dva měsíce!!!

Tak se mějte všechny krásně a užíjte si víkend!!

Paulinka + Anetka

 
Paulinka
Kecalka 384 příspěvků 16.06.06 16:52

Teď jsem četla na Seznamu,že Česko zasáhnou silné bouřky!!! Koukala jsem na radar a opravdu,už jsou v západních Čechách a ženou se přímo k nám do Liberce!!! Aáááá,jdu schovat muškáty!!

Pa Paulinka

 
Katarina
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 16.06.06 17:00

Paulinko-já jsem si myslela, že bych dala Helče večer kaši, právě, aby dýl vydržela, ale zkusila jsem to jednou a vůbec to nechtěla. Koupila jsem teda rýžovou od Nestlé mléčnou. My s těmi příkrmy zatím dost bojujeme, takže to asi ještě chvilku potrvá než bude Helča jíst zeleninku k obědu, ovoce ke sváče a kaši k večeři. Do té doby se tomu nočnímu kojení asi nevyhneme.

A za rady se rozhodně neomlouvej, ty se vždycky hodí a každá s nimi můžeme naložit podle svého.

Katka

 
Katarina
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 16.06.06 17:05

Jo a u nás to noční buzení není jen od čtvrtého měsíce, ale snad od narození. Ne, to ne, to bylo asi míň často, ale maximum bez jídla bylo u Helči myslím 5 nebo 6 hodin. Jo a když už tady o tom plácám, tak je zajímavý, že přes den má rozestupy 2-3 hodiny, ale někdy i 4 nebo výjimečně i 5, ale v noci se budí pořád. Třeba je tam i nějaká jiná příčina-třeba horší vzduch-nebo nevím, protože v kočárku spí venku v pohodě 2 hodiny a když ji občas uložím přes den doma, tak si dá maximálně 30-45 minut.

Katka

 
monique
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 16.06.06 17:35

Ahoj holky,

MAMI a KATARINO,SKOTIKU a možná ještě někomu (omlouvám se)

  • dík za uklidnění, co se týče kšírů. Ještě jsem je nevyzkoušela, ale asi to co nejdřív udělám. Mám klasický hluboký kočárek a ten je možná hlubší než některé kombinace, případně sporťáky, které některé z vás už používají, ale Míša se v něm imrvére převrací na bok, případně na břicho a s oblibou přehazuje nohu přes okraj a rukou se přitahuje, tak abych na to někdy nedoplatila…

SKOTIKU - Petřík už SEDÍ??? A vůbec, už vám miminka sedí? Petřík je tuším o den mladší než Míša, ale ten ještě teda nesedí, ani se neplazí, zato se velmi rychle přemisťuje po obýváku válením sudů všemi směry :-)

Tak mám zas po delší době práci - jsem ale ráda, aspoň se mi zalepí díra v kapse po té almužně těm důchodcům na parkovišti…

VEDRO - my chodíme v posledních dnech ven až vpodvečer - dnes to za mě vzala mamka a já půjdu za chvilku na spinning :-)

PAULINKO - PŘÍKRMY - už jsem to tu několikrát psala - podle mě se nejlíp zorientuješ, kdy a co dávat, když si proštuduješ Jídelníček od ukonč. 4 měsíce od HAMI na www.hami.nutricia.cz. Já jsem to dělala podle toho. Ale je to jen tip, ale mně to pomohlo si to ujasnit. Z dalších zelenin můžeš vyzkoušet kedluben, cuketu, červenou řepu, květák, já jsem zkoušela už i špenát (z naší zahrádky), trošku hrášku.

Já mám spíš problém s ovocnými přesnídávkami - jak je děláte? Dáváte i čerstvé ovoce? Já to mixuju s mlíkem, děláte to někdo taky tak? Jinak je to pro Míšu kyselé. A nemáte nějaké typy a „recepty“? S ovocem si moc rady nevím…

Tak hezký podvečer!

MOnika + Michal

 
skotik
Zasloužilá kecalka 793 příspěvků 16.06.06 18:13

Ahojky,

Monique - Peťka seděl, pokud jsem ho po:,–(ila, ale seděl naprosot sám a v kočárku si ani nechtěl lehnout. Vydržel sedět strašně dlouho bez toho, že by se opíral. Naopak, měl zvednuté polohování, ale ani se ho zádíčkama nedotkl. Já vím, že by neměl moc sedět, ale když jsem ho položila, tak byl v tu ránu na břichu a začal se vztekat, protože na tom břichu mu stejně nic nešlo. Kromě toho, že na dece přiskakoval a couval…a proč píšu v minulém čase…? Dneska dopolko se Peťka poprvé po:,–(il sám!!!!!!! Zatím to nezopakoval, ale jak klečel, tak přehodil nožku, vzepjal se na ručičkách a kecnul si :o)

Paulinka - Peťka v tomhle počasí taky spí daleko víc a dnes jsem ho musela vzbudit na obídek

Příkrmy x kaše - myslím, že kaše na spaní nepomáhá. Alespoň u nás to nefungovalo…ale chutná nám náramně. Děláme rýžovou od Nutrilonu a je fakt moc dobrá. Tak zkus, Katko, třeba tuhle.

U nás prší a aspoň se trochu pročistí vzduch.

Zrno mi jakž takž splaskává a pak asi začnu papkat béčko.

Pro dnešek končím, bo musím udělat fotku pro skorotchýni a zase na tom strávím celý večer…ach jo :o(

Tak doufám, že ten sed dneska Peťka ještě jednou předvede :o)

Klára a Peťulka

 
Katarina
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 16.06.06 18:30

Skotik-díky za tip na kašičku. Já jsem tu od Nestlé chutnala a byla sladká jak cumel. Docela jsem se divila, že to nechtěla. Zkusím to třeba zítra zase znovu a uvidím. Pak kdyžtak koupím jinou. A s tou kaší na noc má každý jinou zkušenost. Někdo dobrou, někdo ne, prostě jako se vším. Holt každé dítko je jiné.

Jo a veliká gratulace Peťkovi k posazení se-to je teda frajer. Helča sezení nevyžaduje, když ji po:,–(ím, tak se moc neudrží, začne si chytat nožky a pak se svalí. Ale když je na bříšku, tak dělá takové kreace, že do toho, aby se po:,–(ila, jí moc nechybí. Dneska zrovna byla v takové pozici-jednu nohu pokrčenou, druhou nataženou do strany, a jak se odrazila ručičkama, tak sebou pěkně flákla na záda. Pěkná řacha do hlavy, ale ani nebrečela, což jsem se docela divila. Jindy se bouchne míň a už řve.

Katka

 
market2
Zasloužilá kecalka 640 příspěvků 16.06.06 20:07

Ahoj etety,
tak hlásím aktuální míru a váhu v 6m:
7,66 kg a 70 cm
Dneska tam nebyl náš Dr., ale jeho žena - je taky úžasná - tak jsem se jí ptala, jak právě pokračovat v příkrmech, když stále jen kojím a ona mi říkala, že není kam spěchat, takže zkoušet pořád jen tu zeleninku - polívku, prostřídávat a až tak nějak odzkoušíme „všechnu“, tak můžem zařadit kuřecí nebo králičí maso a 2× týdně žloutek, a pak začít třeba s ovocnou přesnídávkou (jablečnou), jinak máme pokračovat v kojení.

Paulinko - deníček super, jsi šikula, hned kopíruji a ukládám.

Skotíku - děkujeme za gratulace a současně gratulujeme my k posazení, Peťulka je šikulka.

Mami - mrkev se vypere, ale jen v případě, že to hned přemáchnu v ruce a teprve pak v pračce.

Ally - no, koukám, že Monča je pěknej kus ženský, gratulujem a taky k „mluvení“, to Filda se zmůže (po dvoutýdenním mlčení) na jééééé, grrrr a pak něco ve smyslu heve heve nebo hele hele?

Necko - tak ať je Adámek v pořádku, je to hned, ani člověk neví, viď, ale tím si musí projít téměř každý, tak si to nevyčítej - to bychom se od nich fakt nemohli hnout.

Pupínky - tak nám se taky dělají takové malé pupínky, ale pro změnu na tvářích a taky většinou, když se zpotí a je celej rudej, taky si myslím, že se jedná o potničky (doufám).

Ječný zrno - tak taky s ním bojuju, ale už nemám oko napuchlé, ani nebolí, jen na dotek cítím, že tam něco je. Taky nevím co s tím.

No a na závěr - Filípek už týden leze, teda leze - plazí se jako housenka - opře se o předloktí, pak vystrčí zadek a zabere nožičkama - dneska tak prolezl pěknej kus obýváku a vyloženě ho to bavilo a my jsme se bavili s ním!

Tak jsem se zase rozjela, pardon, ještě bych zapomněla - na Fotostar mají akci 15 fotek zdarma, tak jdu hned objednávat.

Tak se mějte mooooc hezky,
market a filípek 6m

 
MartinaK
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 16.06.06 23:41

Ahoj holky.

Hlásím se jen na skok.Už jsme přijeli od našich tak celý víkend budu pročítat všechno co jste napsaly.Máme ještě v plánu nějaký výlet tak snad to stihnu.Holky kdo eviduje seznam na srazík v ZOO pošlte mi nějaké aktuální info ať jsem taky v obraze.Kde a v kolik se sejdeme a tak.Jinak Tadeášek je docela hodný a vede u nej baba baba .Díky

Martina a Tadeášek 6m14d

 
lokynka
Kelišová 5128 příspěvků 1 inzerát 17.06.06 05:59

AKTUÁLNÍ SEZNÁMEK SRAZÍK

20.6. 2006 v 10 h hlavní vchod na velkém parkovišti

Peťula a Julinka
Nicol a Stellinka
Danča a Ondrášek
Martina a Tadeášek

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama


Reklama