Zimňátka 2005/2006 - Prevítem snadno a rychle

Rodičovství

PRVNÍ MĚSÍC DEN PRVNÍ No, tak jsem tady. Po tom, co jsem prodělal v těch minulých devíti měsících, ať tedy tohle honem kouká být lepší!

Při tom tlačení a hekání jsem se rozhodl, že to budu brát ohromně statečně. Ale když jsem se konečně vydral ven, tak vyjukaně čučeli a povykovali : „On nekřičí!„, a nakonec mě nedůstojně ponížili. Obrátili mě hlavou dolů a plácli mě přes prdel. Tak jsem jim poskytl, co si přáli, zařval jsem jako tur.
A než se stačím rozkoukat, zabalí mě do deky a strčí mě do náruče JÍ. „Jú, ty jsi náš malej klasavečet, viď?“ Tedy vzdor kýčovitému ňuňání to byla chvíle docela zajímavá - poprvé jsem měl možnost podívat se do tváře ženě, která mi po celých 9 měsíců byla samohybným domovem. Musím říct, že nevypadala zrovna nejlíp. Přes rameno jsem jí viděl druhou polovici toho spiknutí - JEHO. No, a ten na tom byl ještě hůř - bledý, rozklepaný a po tvářích se mu hrnuly slzy.
Celý první den byl jedno nedůstojné ponížení za druhým: umyli mě, zvážili mě, navlíkli do příšerného hábitu. A mezitím jsem si uvědomil jednu důležitou a velkou pravdu, že moji rodiče jsou na mě naprosto závislí. Stručně řečeno, začalo platit významné základní pravidlo:
TADY TO MÁM NA POVEL JÁ!!!

DEN TŘETÍ
Velký den. Vezou mě domů. Zabalili mě tak pečlivě, že jsem průzorem sotva na oči viděl. Ale i tak jsem si nemohl pomoct, trochu mě ten domek zklamal. Na chvilku jsem se opájel představou královské rodiny. No nic, co se dá dělat.
Sotva jsme dorazili, šup se mnou nahoru do mého pokoje. No, mí rodiče moc vkusu teda nemají. Tak např. nad postýlkou mi visí nesmyslní huňatí krokodýlci. Už se nemůžu dočkat, až se v postýlce postavím, rafnu toho nejbližšího krokodýla a CELOU TU ZHOVADILOST SERVU!

DEN DESÁTÝ
Objevil jsem další zdroj potencionálního životního nebezpečí. Opatřila si knihu s mnohoslibným názvem Péče o dítě. Je mi jasné, že tuhle knihu budu mít v příštích měsících na očích každou chvíli. Takže hotová věc, když budu chtít, aby se celá rozklepala, stačí vyrukovat s něčím, co nenajde v rejstříku.

DRUHÝ MĚSÍC

DEN PRVNÍ
Nejsem si tak docela jist, jestli s NÍ má ON tak úplně počestné úmysly. Dneska večer se domníval, že jsem při krmení v jejich posteli usnul, a pokusil se mě odšoupnout stranou a přisoukat se k NÍ.
Dost se mě to dotklo. Nakonec, je to snad moje máma, ne?

DEN SEDMÝ
Trochu experimentuju s novým druhem řvaní. Je daleko pronikavější a mezi jednotlivými jeky se vždycky tak trochu zatřesu a ještě navíc párkrát vzlyknu. Zapůsobilo to naprosto zázračně. Okamžitě se jí do očí vedral takový ten paranoidní pohled. Pak jsem předstíral hlad, ale jakmile mi nabídla bradavku, okamžitě jsem ztratil zájem a začal jsem znovu brečet.
Okamžitě letěla pro knihu a našla v rejstříku to, co hledala:" tříměsíční kolika."
To se mi teda líbí. Je to fajn pocit, takhle oficiálně mít pojmenované, že jsem PREVÍT. A poskytuje mi to naprostou volnost, abych se dalších pár neděl mohl chovat jako zvíře.

DEN TŘINÁCTÝ … pokud tedy nestihly jedno bleskové „setkáníčko" mezi 03.14 a 03.17, to se přiznám, že jsem na chviličku odpadl. Jestli ano, tak byli určitě natolik zbití, že si to moc neužili.

DEN DVACÁTÝ DRUHÝ
Málem jsem dnes ujel a ráno po krmení omylem vypustil malý úsměv. Jen taktak se mi na poslední chvíli povedlo přebudovat to na říhnutí.

TŘETÍ MĚSÍC

DEN DRUHÝ
Zaslechl jsem JÍ, když se dneska vytahovala do telefonu kamarádce, jak jsem krásné miminko, mnohem krásnější než jiné děti, protože mám spoustu vlasů.
A pak povídá, že prý uvažuje, jestli mě nemá přihlásit do soutěže o nejkrásnější dítě. Hmmm.
Začal jsem v postýlce šoupat hlavou ze strany na stranu.

DEN TŘETÍ
Nadále pečlivě třu hlavou o postel.

DEN PÁTÝ
Drbání se začíná vyplácet. Dneska ráno když mě kojila, všimla si výrazné lysiny.

DEN DESÁTÝ
Teď už jsem úplně plešatý a hlavu mám samý strup. Na dětském středisku na mě dneska ostatní maminy vrhaly krajně útrpné pohledy. ONA se šíleně styděla.

ČTVRTÝ MĚSÍC

DEN PRVNÍ
Dneska zahájila bez jakéhokoli varování předem přechod na pevnou stravu. Končilo polední kojení a já se zrovna chystám, že hodím polední chrupku, jenže v tom cítím, jak mi do pusy strká kus umělé hmoty. Lžíce, prosím.
Využila momentu překvapení a opravdu se jí podařilo do mě trochu toho sajrajtu vpravit. Když jsem měl tu lžíci v puse, tak jsem na protest nějak jako naruby krknul a omylem jsem to spolkl.
Fuj! Špinavost a sprostý podfuk!

DEN DRUHÝ
Jenže se JÍ tahle špinavost vrátila i s úroky, když si musela poradit s mou první plenou po přechodu na pevnou stravu.

DEN ČTVRTÝ
Teprve teď si pomalu začínám uvědomovat, jaké možnosti mi pevná strava poskytuje. O odklonu od ňadra už dneska svědčí stav rodičovského šatníku, koberců, nábytku, tapet, rodinného automobilu a dokonce i kočky. Možnosti dalšího chaosu jsou prostě bezmezné. Kromě toho mi začaly zase růst vlasy. Ty se pevnou stravou dají nádherně ublemtat. . . . . .

OSMÝ MĚSÍC ( pro Claudii :-) )

DEN OSMÝ
Dnes zcela zá:,–(ní výprava na dětské středisko za účelem kontroly mého stavu po dosažení osmi měsíců. Když jsme dorazili na středisko, byla tam fronta jako hrom. Trávil jsem čas tím, že jsem seděl hezky zpříma, máchal rukama, zvedal jsem různé předměty z podlahy ve svěrákovém sevření, mlátil jsem do všeho možného a vyluzoval klokotavé zvuky silně připomínající lidskou mluvu.
Pak na nás přišla řada a já uviděl doktora. Okamžitě jsem upadl do naprosté apatie, takže mě ONA musela podpírat na stole.
Doktor se na mě podíval a okamžitě zareagoval přesně tak, jak jsem doufal: „Jak přišel k té bouli na spánku a k tomu natrženému rtu?" „Spadl a uhodil se o kuchyňský stůl," odpověděla ONA velice provinilým hlasem. „A ták," protáhl doktor. „No, a jak se základními rozvojovými dovednostmi? Dokáže sedět bez pomoci?" „Ano, samozřejmě," odpověděla ONA a odtáhla ode mě ruce. Pomalu jsem se svalil na bok. „A ták," protáhl doktor podruhé. „Tak to radši abychom provedli zkoušku sluchu." Musím se přiznat, že nebylo jen tak udržet vážný výraz. Dovede si představit, jak přiblble vypadá takový dospělý člověk, když chodí po místnosti a šeptá na vás v různých pozicích? A je opravdu těžké nezareagovat, když vám strčí rty až k uchu a zčistajasna zařve. Ale já jsem nepodlehl. Ani jsem nemrk. Ležel jsem tam na stole, apaticky a beze slova, až vypustil z pusy další „A ták.„
A co si pan doktor představoval, když na mě mával idiotskými barevnými předměty a jukal na mě zpoza nejrůznějších věcí, to teda taky nevím. Ale já byl opět naprosto dokonalý - jednoduše jsem tam ležel a netečně jsem zíral před sebe. A když se mě snažil přimět, abych zvedal věci, dopadlo to stejně. Odolal jsem pokušení brát je do rukou a jen jsem dál ochable civěl. „Tedy normálně je ohromně šikovný,“ vyhrkla ONA. Doktor se na ni dlouze a pomalu zadíval. Nechci se vychvalovat, ale ta boule a natržený ret byly prostě geniální nápad. Kdepak by jí uvěřil jediné slovo, když viděl, jak jsem zřízený.
Nakonec to zabalil a soustředil se na NI. Bohužel musím hlásit, že ze střediska odcházela v slzách.
Abych ji cestou domů v autě trochu potěšil, seděl jsem hezky zpříma, všecko, na co jsem dosáhl, jsem bral do svěrákovitého sevření, mlátil do věcí a vyluzoval vrkavé zvuky silně připomínající lidskou mluvu.

Simon BRETT - Prevítem snadno a rychle

… konečně víme, co si o nás ty naše sluníčka myslí :-)

Nonu a Eliška 4 měsíce a 3 dny

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Nicol001
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 20.04.06 07:25

No, ze bych prvni…???:-)))))
NONU - perfektni denicek, moce jsem se bavila, ackoliv previta mam prectenyho aspon 3×, opet jsem se smala nahlas:-))))

N

 
nonu
Kecalka 193 příspěvků 20.04.06 07:29

Že by druhá ??? :)))))))

Ale nějak jsem zapomněla mapsat, že je to pro Zimňátka, ale už jsem psala Missorce, tak snad to tam ještě půjde dopsat, hlava já to vykojená :(((

Nonu

 
Masinka
Kecalka 317 příspěvků 20.04.06 07:38

Dobré ránko,

je to tam, ale myslím, že deníček je pro všechny. I když komentáře jsou jen naše :-). Prevíta taky znám, ale je fakt, že coby mamina jsem ho ještě nečetla. No aspoň jsem nepřišla o iluze :-).

M.

 
Rybka02
Kecalka 151 příspěvků 20.04.06 08:00

Ahoj Všem zimňátkum,

hlásím se po 14 dnech a mám šílenej absťák. Umřel nám počítač. Hrozný, nikdy bych nevěřila jak mi to bude chybět.
Pokusím se přečíst nějaké komentáře, ale asi budu ráda když si přečtu deníčky které se tu nahromadily.
Jinak jsme v pořádku. Velké balení plínek nosíme už jenom na noc, očkování proti TBC je ok, máme za sebou první očkování ( trošku s teplotkama ) a ještě jedna novinka z které mám ohromnou radost: Včera se Venoušek začal přetáčet ze zádíček na bříško a jde mu to perfektně. Jsem na něj tak hrdá. Vždyť to znáte.
Jdu trošku pofackovat domáctnost, už trochu pustne :-((

Lenka a Venoušek 16+5

 
Masinka
Kecalka 317 příspěvků 20.04.06 08:01

Pro Nicol - doplňuju ty velikosti - Ondra má 14 týdnů, 66 cm, 7 kg a nosí 68, ale něco ještě i 62. No holt je Stella kus ženský, ale po té návštěvě u známých, kteří mají 6,6 kg v půl roce vím, že je to fakt lepší. Však oni to vyběhají!

M.

 
lokynka
Kelišová 5128 příspěvků 1 inzerát 20.04.06 08:01

Ahoj holčinky,

NONU - krásný deníček. Také jsem se zasmála, je to super.

Dneska o půl jedenácté nás přijede vyzvendout tchán a jedeme do poradny, na nákup a tak. To jsem zvědavá, kolik bude to naše zlatíkčo vážit a měřit. Já tipuji tak 7,5 kg.
Julča se dnes ráno přestěhovala v mojí posteli na zádech o 90 stupnů, a pak začala nahlas halekat. Snad se tak pěkně předvede také dnes u dr. :-)))) Minule se rozbrečela při pasení koníků, takže nic moc.
Krásně už se přitahuje za ručičky do sedu, hlavou u toho nikam neklátí a když ji mám na klíně v takovém pololehu, tak trénuje břišní svaly a neuvěřitelně se snaží sedět, jen aby tu hlavu nemusela opřít o moje nohy.
Včera jsem byla navštívit známou, má holčičku přesně o 2 měsíce mladší a to byl teda drobeček a to byla přenášená. Takhle malé miminko jsem neměla ani když se Juli narodila.

Jak jsme si tu kdysi psaly, jak oslovuje ty naše broučky, tak u mě teď vede šibalka.

No jdu vařit, ať mám co jíst až přijedeme z poradny a z města.

Mějte se krásně

Peťula a Julinka 16 týdnů

 
Katarina
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 20.04.06 09:38

Ahoj holky, tak koukám, že eMimino opět funguje. Od úterý od večera mi vůbec nešlo psát příspěvky.

Nonu, to je fajn, že je nový deníček. Ještě jsem ho ale nečetla. Knížku znám jen z výlohy knihkupectví, takže jsem zvědavá, co se dočtu.

Holky, díky za pochvaly Helenky v galerce. Paulinko, ona se ta šikovnost těžko posuzuje. Každé mimčo je jiné. Helča třeba dělá takovéhle psí kusy, ale jiná mimča se krásně přetáčejí ze zad na bříško, což jí vůbec nezajímá. Když ji chytím za ručku a přitáhnu na bok, tak se překulí pěkně, ale samotnou ji to teda vůbec nenapadne. To na zádech pořád jen leží jak pecka. Ale na bříšku dozadu, to už je fakt fofr. Pomalu začínám uvažovat o ohrádce.

Dnes to opět vypadá na super den. Už se těším na prochajdu.

Tak zatím pa

Katka a na ruce spící Helča 4m+19d

 
monique
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 20.04.06 09:43

Ahoj holky!

Po menší odmlce jsem si včera večer pořádně postěžovala, odeslala a až pak jsem zjistila, že emimino má problémy. Tak vám svoji stížnost posílám teď a jsem ráda, že e. zas funguje.

NONU, deníček si dám k snídani :-)

Tak zde je můj včerejší výlev:

Od: monique reagující(m) následovně:

Ahoj holky,

předem se omlouvám, že nebudu reagovat - nestíhám.

Právě jsem poctivě prošla galerku - příjemně jsem se u ní odreagovala - miminka jsou prostě nádherná…

Míša se už přetáčí na břicho - nevím, jestli jsem to tu už psala - asi od soboty, Hrozně ho to na bříšku baví, jakmile ho dám na záda - šup - a už je na břiše. Blbé je, když je zrovna po jídle, to toho značnou část vyblinká.
Od pondělka papá odpoledne kašičku a celkem se ujala. V pátek k tomu přidáme zeleninový příkrm Hami První lžička,, tak jsem fakt zvědavá.

Tak taky na mě došlo - musím si tu postěžovat…
Dnes jsem byla odpoledne domluvená s mamkou, že z procházky přijedu tak o půl páte, abych hned mohla jet pro taťku, který pracoval ve vinohradě, mamka by mi pohlídala Míšu a jakmile bychom se s taťkou vrátili, chtěla jít na biblickou hodinu (je totiž hodně aktivní katolička a do kostela prostě musí, děj se co děj /až na výjimky/). Já už jsem zvyklá, takže to toleruju. Jenže já jsem přišla málem ve třičtvrtě (což bylo ještě v normě vzhledem k době, kdy jsem chtěla Míšu krmit) a ona ještě na záhonku, takže než to uklidila… Pak jsem tedy jela pro taťku, který mě opět po cestě peskoval, jak mi nejde řazení, taky mi ještě dělá problémy rozjezd v kopci - prý bych to už měla umět atd. - já zachovávám celkem klid. No přijeli jsme domů, já jsem uklidila auto do garáže, přišla jsem domů a maminka už nervózní, že ji musím na tu biblickou zavézt, protože nestíhá. Mišánek už začínal mít pořádný hlad, ale já jsem znovu utíkala pro auto, mamku jsem odvezla a když jsem konečně znovu vybíhala doma schody, slyším hrozný řev (což u Míši není zvykem), otevřu dveře, taťka si dělá zásmažku u plotny, Mišák v obýváku na posteli (ŘÍKALA JSEM, ŽE NA NÍ NESMÍ BÝT BEZ DOZORU, KDYŽ SE UŽ PŘETÁČÍ!!!!) řve chudák až se zalyká, tak já hned za ním, utěšovala jsem ho a taťku pořádně seřvala. Kdykoliv jindy, když Mišák sotva vzlykne, už k němu mamka nebo taťka letí, i když říkám, že to není potřeba, ale takhle ho chudáka nechat řvát… Navíc vím, že taťka se tím tak trochu „mstil“ za to, že mamka zas „letěla do kostela“, jelikož to nesnáší. Míšu jsem nemohla utišit, papak kaši lžičkou samozřejmě nechtěl, protože hlad měl už šílený, tak jsem ho napřed musela zasytit mlíkem a pak už to šlo a uklidnil se, ale bylo mi ho hrozně líto a řekla jsem si, že buď mě ti dva budou poslouchat nebo ať si chodí pěšky. Navíc nemám zapotřebí poslouchat taťkovy připomínky na moje řízení - proboha učený z nebe nespadl a holt MNĚ to možná bude trvat trochu dýl, ale rozhodně si to od něj nenechám znechutit.

Omlouvám se, že jsem se tak rozepsala, ale ono mně někdy fakt už začíná to soužití s rodiči lézt na mozek, protože oni mají pocit, že poslouchat budu já a hotovo.
Mám v posledních dnech dost velkou krizovku - najednou se dostavila strašná potřeba mít už konečně něco svého, hlavně svoji kuchyň, koupelnu… Bydlíme tu s Míšou v obýváku, za chvilku nám to nebude stačit, Míša bude potřebovat ohrádku, nebo mi z té válendy spadne a v postýlce nebo v lehátku přece nemůže pořád být. Prý „vždyť můžu užívat celý byt“ - jo, když taťka věčně sedí v kuchyni a nadává u televize, která řve, aby ji slyšel. A kuchyň je mamčina a mně se v ní ani nechce vařit, dvě se tam stejně nevejdem. Takže vařím jen výjimečně. Taky komu, že… Oni mají svůj jídelníček, který já můžu jen tak maximálně 2× týdně, jinak bych neprošla dveřma.

Mám toho někdy, zvlášť dnes fakt dost. A Míšu tu s taťkou už nikdy samotného nenechám!!!

Pozitivum dnešního dne je to, že jsem neplánovaně zajela za kamarádkou, která bydlí v malé vesničce asi 5 km odtud a má kromě 4-letého synka taky holčičku 3 měsíce. Je u nich naprosto fantasticky - vesnička u lesa, klid, ticho… Byla celá nadšená, tak příště sbalím Míšu a pojedem tam aspoň na půl dne a budem spolu vozit kočáry. Zvlášť když bude takové počasí jako dnes, bude to nádhera.

Tak jsem si postěžovala, ale vy mě určitě pochopíte. I když vás někdy nestíhám, jsem ráda, že vás mám!!

Dobrou noc, už odpadávám…

Monika + Michal

Takže dobré dopoledne! :-)

Monika

 
HanaPospisilova
Kecalka 382 příspěvků 20.04.06 10:42

Ahoj holky,

taky se hlasim po vcerejsi absenci,kdy jsem se nekolikrat divila,proc nikdo nic nepise. Az pak jsem si precetla na uvodni strance vecer vzkaz od Missorky,ze server emimino ma problemy,za ktery ale oni nemuzou..a bylo mi to jasne…

Masinko - ja se predem omlouvam,nikdy jsem to nemyslela nejak zle. Umim si predstavit,jaci chlapi dokazou byt. S jednim podobnym jsem zila 4 roky a kdyz si na to ted vzpomenu,tak se musim jen horce pousmat… Kdyz si predstavim,ze bych mela mit dite s nim,tak to dite by opravdu otce skoro neznalo… Bud by byl vecne v hospode nebo na fotbale a o nejake pomoci v domacnosti nebo s didetem bych si mohla nechat zdat. Takze ti vasi (nekteri) chlapi jsou jen hodne slabounkym odvarem.. Ja chapu,ze s nekteryma je potiz a prave proto,ze mam doma chlapa tak skvelyho,kteryho bych prala kazde z vas!!!! je mi vas lito,kdyz nekdy slysim,ze jste kvuli necemu,co vam Ti vasi udelali, nestastny! Opravdu jsem to nemyslela nejak zle! A pokud jsem se nektere z vas dotkla,tak se dodatecne moc moc moc omlouvam!

Monique - jo holka, taky to nemas jednoduchy… S rodicema je nekdy kriz a zvlast kdyz s nima bydlis v jedne domacnosti. Mne stacilo,kdyz jsem s nima bydlela asi rok po rozchodu s byvalym pritelem a uz jsem se tesila,az si najdu nejaky podnajem. Mamka v pohode,ale s tatkem jsme si lezli vylozene na nervy(ted kdyz bydlim 25km od nich,tak se na sebe vzdycky moc tesime a nas vztah je uplne super!). A to jsem byla sama bez ditete. Takze si umim zive predstavit,jak se asi citis.. No snad Ti aspon trosku pomuze,kdyz se nam tu vzdycky vypovidas a my Ti napiseme par radku pro utechu :o)
JO..a kdy si teda dame ten srazik v Brne? Aspon se s Michalkem odreagujete a prijdete chvilku na jiny myslenky v jinym prostredi. Presne jako jsi psala o te kamaradce…urcite to ma neco do sebe!

Mejte se holky krasne

Hana a Denisek

 
Yasmin
Zasloužilá kecalka 884 příspěvků 20.04.06 10:45

Ahoj holky,
NONU-deníček je naprosto úžasný,moc jsem se pobavila.Řekla bych,že takového malého „prevíta“ většina z nás má doma :-)

Holky,musím pochválit všechna miminka v GALERCE,hlavně HELENKUod Katariny,která dělá úžasný akrobatický kousky,KLÁRKA od Janičky v kloboučku je úžasná, MÍŠA od Monique je fakt „míša“ k pomazlení,TÝNA od Milky je frajerka v šatičkách,FRAN­TIŠEK DOBROTA-je nejkrásnější koledník,jakého jsem kdy viděla.NELINKA od Pepi s bráškou ve vaně je k sežrání, MATYÁŠ od Claudie je úchvatnej velikonoční zajíček,DENÍSEK v nové vaničce krásně spokojenej,HELENKA Z MALTY-je to panenka ......atd…atd…tak­hle bych taky seděla ještě o půlnoci,kdybych se nad každým mrňouskem rozplývala :-) Určitě jsem nevyjmenovala všechny,ale moje pamět je bohužel krátká PROSTĚ JSOU VŠECHNA MIMINKA NÁDHERNÁ a ŠIKOVNÁ !!!!!!

MONIQUE-no nemáš to holka jednoduchý,ale jsi silná ženská a s Míšánkem určitě všechny strasti překonáte !!! Když ti bude nejhůř,seberte se a vyražte k té kámošce,odreaguješ se a bude ti líp !!!!

pá Yasmin+Kubíček za 10dní 6m

 
missak
Kecalka 294 příspěvků 20.04.06 10:57

Ahoj holky,

přeju všem krásný slunečný (aspoň tady v Praze) ráno,

tak jsem si myslela, že chyba je na našem příjimači, jednou jsem se na emimino nemohla zaboha přihlásit a jak čtu, tak od úterka večer to prostě nějak nefungovalo.

Nonu - nádhernej vtipnej deníček, tu knížku musím někde sehnat a přečíst si ji, fakt jsem se zasmála.

Berča dneska spala do 10ti hodin dopoledne, nechápu. Na noc jsem ji v půl jedenáctý zavinula, sama se probudila ráno v půl šestý na kojení. Tak jsem baštily a já byla líná ji zavinovat, tak jsem ji jen tak položila do postýlky. Ona si však myslela, že je asi už ráno tak se začala smát, rozhazovat ručičkama a kopat nožičkama. Po půl hodině jsem to nevydržela a zavinula ji, ihned usnula a spala až do těch desíti. Začínám se obávat, že má spaní v noci spojený s tim zavinováním a že naučit ji spát bez zavinování bude asi těžkej boj.

Dneska se jdeme kontrolně zvážit do poradny, jestli přibýváme, tak jsem zvědavá, kojíme co to jde. Taky chci Berče koupit nějakej jarní obleček, pořád nosí dupačky a je už přece velká holka, tak jsem zvědavá, co seženu.

Monique - rodiče pod jednou střechou zá:,–(ně neschvaluju. My plánujeme příští rok na jaře koupit dům a manžel mi asi před týdnem sdělil, že by bylo dobrý, kdyby tam s náma občas bydlela jeho matka. Že může mít trvalý bydliště u svojí ségry (chce se tam furt přestěhovat) a že u nás může bydlet třeba celý prázdniny. Prej nám pomůže se dětma, úklidem, zahradou apod. a že prej ještě její pomoc ocením. Okamžitě jsem to zá:,–(ně odmítla s tím, že proti jeho matce nic nemám, ale že s žádnejma rodičema pod jednou střechou bydlet nechci, že to zvládnem přece sami. Nějak se s tím ještě podle mě nesmířil a bude to asi ještě boj, já ale žádný rodiče v baráku prostě nechci!!

SRAZÍK - nevím, jestli mi něco neuniklo 3.5. - kde? Černej most nebo Zličín?

Berča se ozývá, jdu se na ni podívat.

Tak zatím ahoj

Míša + Berča (3m+1t+5d)

 
Masinka
Kecalka 317 příspěvků 20.04.06 11:02

Jéé Hanko já přece vím, že to nemyslíš zle! To mě mrzí, že to vyznělo takhle. Já se opravdu vždycky bavím, protože si představuju, jak to aplikuju na toho svého… On vůbec není špatný, hezky se o nás stará, má nás rád, jen je prostě svůj. Mě to jen občas přišlo, že si myslíš, že to takhle funguje všude, ale jestli máš takovou negativní zkušenost, tak ti přeju, že je to teď fajn. Je vidět, že si toho vážíš a užíváš si to.

Mašinka

 
Masinka
Kecalka 317 příspěvků 20.04.06 11:07

Monique - já bych taky ani s jedněma rodičema bydlet nemohla, na to jsem moc tvrdohlavá (a taky „svoje“ :-)). Oni jsou hodní a myslí to dobře, ale … Jenže když není jiná možnost, co se dá dělat, viď. Vydrž. Má to určitě i výhody, hlídání, vaření, praní - máš mnohem víc času. A máš aspoň nějakou šanci, že budeš časem ve svém?

M.

 
Masinka
Kecalka 317 příspěvků 20.04.06 11:08

Jo a deníček opravdu super, je to úplně jiné číst, když vám nějaký takový „prevít“ leží v postýlce :-). I když já musím Ondráška pochválit, že nám zas takové naschvály nedělá. Ťuk ťuk ťuk.

M.

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 20.04.06 11:31

Ahojte holky,
teda denicek nema chybu, moc jsem se pobavila!

Helenka mi poslednich par dni predvadi boleni briska v noci, nevim, co se ji deje, jim porad to same a predtim to nedelala. Dneska rano mela zachvat breku, tedy spis vzteku, ze pak uz skoro nemohla popadnout dech. To me vzdycky desne vytoci, protoze se ji snazim pomoct od tech prdiku a ona takhle jeci a sponuje se, ze ji ani brisko masirovat nemuzu. Pak vzdycky stichne v naruci a nekdy ani neprdne. Doufam, ze ji tohle brzo prejde.

Moniko, teda s rodici to neni jednoduchy, ja bych s nima bydlet nechtela, ale ty nemas jinou moznost. Oni to urcite berou, ze jsi porad jejich dcera, tak budes poslouchat ty je a ne naopak. Ale s tim jecenim - kdyz Helenka fakt hodne jeci a ja nemuzu zasahnout (jsem treba v koupelne apod.) a je u ni jeji tatinek, kolikrat ji taky necha jecet, protoze nema nervy na utiseni. Pry mu strasne jeci do ucha :) Ja bych ho v ty chvili vzdycky nejradsi prizabila. To jsou zrejme chlapi, jim ten rev netrha srdce, ale usi, tak se klidi z dosahu.....

Miso, teda kdyby mi pritel navrhnul, ze budeme bydlet s jeho matkou, asi bych mu taky neco rekla. Myslim, ze byste si brzo vsichni lezli na nervy. Jak ho to napadlo? To jeho matka nema vlastni bydleni?

Helenka ted spokojene chrupe, tak jsem chrupala do jedenacti s ni. Musela jsem dospat noc a taky to ubrecene rano.

Bara a Helenka 4m9d

 
Monha
Zasloužilá kecalka 841 příspěvků 20.04.06 12:23

Ahoj holky!

Nonu - deníček super - knížku jsem četla v těhotenství a dost jsem se u toho nařehtala. Naštěstí, ťuky ťuk, Matýsek rozhodně žádnej velkej prevít není.

Míšo - sraz 3.5. bude nakonec na Černým Mostě. Holky z Hradce a z Ml.Boleslavi hlasovaly pro Černej Most a Pražandám to bylo celkem jedno.

Pa Monika a Matýsek

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15321 příspěvků 20.04.06 12:26

Nonu, moc chválím deníček. dlouho jsem se tak nenasmála, zvláště při osmiměsíční KO :-))))))))))))))))))))))

i já mám doma „prevíta“ a známe už několik oddělení dětské nemocnice :-((

Irias z Jarňulek + štěpán 14 m

 
JanickaB
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 20.04.06 13:02

Ahoj holčiny,
tak jsem si právě Klárku navlíkla hezky do růžového, aby byla na výlet krásná holčička no a co se nestalo…pos…a se až na záda, ale „vajíčka“ byla jen v předu až na pupííku, takže to nechápu, výsledek je, že má na sobě úplně něco jiného než jsem chtěla :-)))) Třeba v tom nechtěla jít ona :-))

Baru- Klárka se dneska vzbudila se strašně nešťastným pláčem asi po šesté, že jsem se lekla a šoupla jí k nám kde si dvakrát cucla a v klídku vythla a my s ní. Pak ale okolo půl deváté vypadala že usne a dopřeje svým rodičům soukromou chvilku…usnula ale asi na 5 minut a tak taťka nakonec řekl „teď se klárko nedívej“ a zvýšili jsme poměr tulení na jedno balení HA asi tak 4:1…No nic moc ale ráno to bylo pěkné…
Jinak Klárku mám dojem budí taky její prdy, ale koho by nevzbudily, to jsou rány a pak má problém sama usnout, ale prdíky jako dřív to už snad máme za sebou.(tuk tuk)

Míšo absolutně chápu tvůj přístup k rodičům v domě, my tak bydlíme ale s jedním velkým rozdílem, a to tím, že my bydlíme u nich, ne oni u nás…nicméně i kdybychom měli domeček vlastní, určitě bych tam nikoho taky nechtěla, samozřejmě časem, až na nás budou třeba závislí bude to třeba jinak, ale teď bych brala sólo baráček všema deseti. Držím palečky ať ustojíš svoje rozhodnutí!!!

Monique-chápu i tvoje rozčílení a taťka by měl u mě stejný nesmazatelný černý puntík, jako když mi tchánovci nechali Klárku přes hodinu v zimě ve vytopené místnosti Klárku v kombinéze a čepici, no zkrátka tak nabalenou jako byla v kočárku…Nicméně já asi taky dost riskuju ale na druhou stranu si říkám, že vím, co Klárka svede a že zatím velký riziko nehrozí, na letišti jí nechávám uprostřed úplně v klidu protože na břicho se sice překulí, ale zpátky jen výjimečně a na přebalováku max.na bok, ale tam už mám strach větši a jdu max. ke skříňce…Ale až mi jednou ukáže co umí budu muset dávat bacha určo víc…věřím jí :-)))

Tak já s jdu napapkat a razíme ven!!!
Chtěla jsem asi ještě něco, ale…

Páček Janička+Klárka

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 20.04.06 13:25

Janicko, na prebalovaku ji radsi nenechavej, zvlast, jestli je to vysoky kus nabytku, aby ti Klarka neco nepredvedla zcela necekane a nenasla jsi ji na zemi! Nase Helenka se tedy zatim moc neprevraci, porad si to jen trenuje a z boku ji musim „dovalit“ ja, ale na prebalovaku tak rozhazuje nohama, ze mam strach, aby tou nohou nesvihla a nepresvihla se az na zem. Na letisti ji zatim taky nechavam samotnou na chvilku, kdyz potrebuju pryc, prece jen je to veliky prostor a ne tak vysoky. I kdyz u nas jsou vsude dlazdice, takze by pripadne padla na tvrdy a to by byl urcite uraz jedna radost.
S tim posranim - no asi Klarka nechtela byt za bonbonek :))
Ja mam vyzkouseno, ze Helenka dokonale cte moje myslenky. Kdyz premyslim nad tim, ze mame hodne oblecku a ona malo blinka a ja tudiz malo prevlikam a ona to asi neunosi, tak se mi ten den pravidelne aspon trikrat poblinka. To je uplne jisty, ze kdyz takhle na neco pomyslim, ona moje prani hned vyplni.

Uz jsme se taky tulili stylem „Helenko ted se nedivej“ :) No a co, kdysi to urcite lidi delali taky tak, kdyz bydleli vsichni v jedny mistnosti a meli treba deset deti. Pochybuju, ze cekali, az vsech deset bude spat.

Cetla jsem Helence knizku o Krteckovi a kalhotkach, ale az do konce ji to nebavilo. Tak ma Krtek zatim na kalhotky jenom upredeno.

Bara a Helenka

 
monique
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 20.04.06 14:49

Ahoj holky,

moc vám všem děkuju za povzbuzení, já jsem věděla, kam se mám obrátit! :-)

Moji rodiče jsou opravdu fajn, málokdo má takové, ale je mi přece jen už přes
30 a dobrých 10 let jsem s nimi už nebydlela, tak to holt skřípe… Navíc tatínkovi je už 83 (je o 17 let starší od mamky), takže se už necítí zdravý a vzhledem k tomu, že je od přírody „nervák“ (a já po něm), tak občas narážíme… Mamka nám oběma trochu jde na nervy s tím, že musí x-krát týdně do kostela, já nemám nic proti neděli v kostele, ale toto je i na mě moc. Ovšem s mamkou se vždycky nějak domluvíme, ale když se do toho vloží taťka, který má navíc na všechno včetně péče o malého svůj a jediný správný názor…
Dnes už je to lepší.

Naděje na vlastní bydlení - zatím v nedohlednu. Manžel pořád nechápe, že za okolností, které jsou, s ním žít nechci, ale půldomek ve Zlíně by tímto tempem přestavoval tak minimálně 5 let, takže je mi jasné, že to budu muset vzít do vlastních rukou.

Já jsem Míšu měla doposud většinou na válendě pro jednoho, která je úzká, tak vzhledem k tomu, že nemá daleko k Helenčině akrobacii, se už bojím ho nechat samotného a na tom přebalováku, který máme na vysoké komodě, taky, tak tu budu muset nainstalovat ohrádku. Ony ty děti jsou nevyzpytatelné, tím, že se přetočil na břicho, mě taky překvapil. No - zrovna teď už je na hrací dece jinde než jsem ho před 2 min. položila.
Takže bacha…

SRAZ V BRNĚ - Hani P., jak se tak dívám do kalendáře, šlo by to ten první nebo druhý týden v květnu? V pátek 5. 5. jdem na kontrolu a třetí hexavakcínu, ale posledně reakce nebyla, taky si myslím, že bude stačit, když klidový režim bude o tom víkendu 6. - 7. 5., tak ty dny předtím nebo potom.
Možná bude nejlepší, když se domluvíme na konkrétním datu až bude těsně před, aby se to hodilo i případným dalším zájemkyním a taky podle aktuální předpovědi počasí :-)
Už se začínám těšit.

Tak já jdu zas honem něco dělat - deníček jsem ještě nepřečetla, ale to přijde :-)

Jo - vlastně - ještě jsem chtěla - teď v poledne jsem Míšovi dala asi 5 lžiček mrkvičkového příkrmu a pak dokrmila mlíkem, držela jsem se doporučené 1 - 2 lžiček, kterými se má začít, ale myslím, že by to zblajznul všechno :-) , ale kdoví, co by to s ním udělalo, tak další až zase zítra.
No paráda - už je na břiše a skoro na kraji postele!!!!

Tak já letím!

Zatím ahoj a ještě jednou díky!

Monika

 
lokynka
Kelišová 5128 příspěvků 1 inzerát 20.04.06 14:55

Ahoj holčinky,

tak jsme doma z poradny. Julinka má 7450 g a 62,5 cm. Od minule nevyrostla, ale prý měla jinak natažené nožičky, ale jelikož vypadá pěkně, tak si z toho dr. nic nedělá. Hlavně, že pěkně přibrala. Dostala první očkování, tak teď čekám, jestli bude teplota nebo ne.

Jinak si pěkně pobrečela, ale teď už si povídá a směje se. tak snad to bude v pořádku.

Udělala jsem si radost a koupila Julince pár věcí - bryndáček se jménem, lžičky a mističku, plínky a taky tyčový mixer, až budeme dělat baštu. V hypernově měli za 299,–- a použila jsem tu slevu, tak byl za 250,–- super cena.

Chtěla jsem tam koupit také golfky za 765,–- ale bohužel vyprodáno. Smůla.

No já jdu baštit, tak se mějte krásně. Pa

Peťula a Julinka 16 týdnů

 
lokynka
Kelišová 5128 příspěvků 1 inzerát 20.04.06 15:16

Jo, ještě jsem si vzpomněla, že tu kdosi zkoumal, co doktorka zjišťuje při poradně. Tak u nás váha, míra, obvod hlavičky, kontrola fontanely, kontrola pasení koníků, dnes i kontrola přetáčení z e zad na bříško. Prý je moc šikovná, trošku napřed a už to nebude dlouho trvat a překulí se sama když budeme trénovat., pak poslech srdíčka, koukne se do pusinku, zkontroluje záda a bříško, třísla, reakce na hlas a to je asi vše.

Peťula a Julinka

P.S.: Holky taky jste tak pyšné, když vám dr. pochválí šikovnosti mimi?

 
Ally
Stálice 91 příspěvků 20.04.06 15:37

Ahoj emaminky:)

Jé já už jsem tak dlouho nic nenapsala a včera když jsem se konečně rozhodla, že sem hodím nějaké nové info tak zrovna nešel net,chjo:)Deníčky čtu pořád akorát se mi nějak nedaří přispívat.

Díky za deníček, je moc pěkný:)

Tak jsme byly v úterý na druhém očku a dopadlo dobře, Moni dostala preventivně doma čípek kvůli bolesti a vůbec nic jí tentokrát nebylo. Máme krásné míry ve 4 měsících 64cm a 7540g prosím o doplnění do seznámku.

Ptala jsem se dr na příkrmy a ona mi říkala, že s nima nemusím spěchat když takhle přibývá a že jsou stále spory o to kdy je ukončený 4 měsíc, takže se do nich zatím nehrnu. Je pravda, že za měsíc přibrala opět něco málo přes 1 kilo tak je vidět, že jí jen ten sunárek zatím stačí.

Jinak Monču přetáčení na bříško nebo na záda zatím vůbec nebere zatím se o to ani jednou nepokusila ale koníky pase krásně a když ji beru za ručičky tak si okamžitě sedá a přitom se mi snaží zakousnout do ruky, je to srandovní:))

Musím se pochlubit, že jsme v úterý trhly spací rekord, Monča usnula v 16h odpoledne a vstávala druhý den v 6h ráno. Mezitím teda 2krát jedla, no nevěřila jsem vlastním očím:)

Ještě se chci zeptat jestli taky máte horkokrevná dítka. Monče je stále horko takže když během dne spí tak jí vůbec nepřikrývám a má na sobě buď overálek a nebo tričko s dl. rukávem případně krátkým, tepláky a ponožky a to jí stačí má stále horké ručičky.Snažila jsem se jí nějakou dobu přikrývat ale budila se se řevem a odkopávala se. No a v kočárku má na sobě kalhoty,ponožky, tričko s dlouhým r. a mikinu a je přikrytá dekou a ani tu čepičku už teď nemá protože je vždycky spocená a akorát se rozčiluje…
Tak kdo máte taky takové dítko?Oblékáte taky tak?A co to přikrývání?Nebo se mi to jen zdá, že je horkokrevná:)Za odpovědi děkuji.

Sem se musela vypsat po té dlouhé absenci:)

Nicol:Obdivuji vaší velikost, to je teda něco Monče stačí 62-68:)

Ally a Monča 4 měsíce

 
Monha
Zasloužilá kecalka 841 příspěvků 20.04.06 15:46

Teda Ally, Monička je taky parádní kus ženský!!!
Mates sice nemá pořád horký ruce, ale v kočáru se mi zpotí vždycky. Dnes jsme vyjeli v tepláčkách, ponožkách, tričku s dl.rukávem, svetýrku a čepičce a s sebou jsme měli ještě deku. Dopadlo to tak, že jsem mu během půl hodiny sundala čepici i svetr a deku vůbec nepoužila. A stejně byl zpocenej.
 M.

 
Paulinka
Kecalka 384 příspěvků 20.04.06 16:42

Ahojky,

Nonu - super deníček,knížku jsem také jednou četla,ale myslím,že teď kdybych si ji přečetla celou beru to úplně jinak:-))))

Koukám,že jste všechny měly pěkný absťák a jako já stále nahlížely kdy to budeO.K.:-)

Musím si také vylít srdíčko,
dnes jsem byla v cévní poradně a Dr.mě nepotěšil.Ta moje noha je prý špatná a doktoři před porodem mě dost zanedbali,prý kdyby mě odrodili předčasně a císařem mohla by se rovnou provést operace,kterou bohužel budu muset podstoupit v červnu:-/Ještě k tomu ne tady u nás v Liberci,ale v Praze v Ikemu(takže návštěvy žádné)Mám prý nějaký genetický trombotický syndrom,který se v těhotenství může objevit a jediné řešení úplného vylečení je operace.Přičina toho všeho neni totiž v noze,ale v břichu a pak mě to jde do levé nohy:-(Mám hrozný strach,ale snad už od toho budu mít na vždy pokoj!!!!!!Jenomže nevím jak to bez té mojí prdelky vydržím:-(Tchyně prý pohlídá a naštěstí v ní mám důvěru,ale stejně:-/No nic,je mě z toho špatně,asi to musím rozdýchat.

Chtěla jsem vám napsat ještě příhodu s telefonem.Zapnula jsem ho aby zvonil(hrála melodie) a zároveň i vybroval a dala jsem ho Anetce do ručičky a ona se začala hrozně nahlas řehtat:-)No prostě byla unešená a líbilo se jí to,ale přeci jenom trošku drahá hračka:-)

Mějte se krásně,
papa Paulinka + Anetka

 
Nicol001
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 20.04.06 19:34

Ahoj holky,
jdu jen na skok. S tim nasim oblecenim - velikosti 80-86… Mne se to asi vazne srazi v te susicce. Dnes jsem se koukala na nove jednou vyprane body ve velikosti 80 a na body vyprane uz vickrat - a to vickrat je o 2 cm kratsi. Tak ja nevim, mozna bych to nemela v susicce susit. Nikdy semi to nestavalo. Mozna i diky tomu mame velikost 92 :-))), ktera nam je jen o malinko vetsi.....
Jinak peru vse na 40 st C a susi se to normalne, to nevim, na kolik to je, ale asi na vic…
Ale 68 vazne neobliknem, a to asi ani uplne nove - mnou nevyprane:-))))
Totiz - nesnasim, jak jsou ty priblbly lodickovy vystrihy, kryd ten vystrih je az na prsicka..... A ve velikost 74 mame vystrih na prsicka…

Chtela jsem reagovat jeste na neco, ale ted nevim. Konzultuju jedne holce diplomku, tak se tomu musim trochu venovat, at mam za co dostat vsimny, za mne se davalo konzultantum 1250,– Kc, tak uvidime:-))))))

N a Stella 16 tydnu

 
market2
Zasloužilá kecalka 640 příspěvků 20.04.06 19:45

Ahoj maminky!
U mně absťák taky, ale naštěstí mám doma toho prevíta (Nonu, super deníček, knížku jsem četla, ale dnes jsem se opět řechtala jak připitomělá - manža jen zíral), takže jsem to bez netu i přežila!
Paulinko - vůbec si neumím představit co Tě čeká, takže alespoň musím napsat, že Ti budeme s Filípkem držet palečky, aby vše dopadlo dobře a ty mohla být co nejdřív s Anetkou, ale jak píšeš, aspoň budeš mít pokoj a bude Ti fajn!

Ally - my máme taky strašnýho horkokrevníka, doma je jen v dupkách a kabátku nebo body a stačí, aby sebou začal trochu mrskat a normálně má mokrou hlavinu i propocená záda. A když kojím, tak jsme mokří oba až na prde…
Na ven taky řeším, jak oblíkat a kor teď, kdy se otepluje, takže když je nad 10 stupňů dávám jen dupačky, body a mikinu, slabší čepičku (pořád bojujeme se slabší rýmou) a je přikrytý v dece, vozíme v kočáře ještě v tašce na zapnutí - to jsem však dneska oddělala a musím říct, že nebyl spocený tolik, jako třeba včera. Když je pod 10, tak dávám ještě pod mikču slabší třičko a na nožky tepláčky.
Pořád se zatím řídím tím, že by mimčo mělo mít o 1 vrstvu víc než si beru já.

Jo a musím konstatovat, že už miminko nemáme - dneska jsem ho oblíkla do punčošek a normálně je z něho chlapák! No, sice nemáme na … (teď jsem to zapomněla) vel. 86, ale 74 je naše.
Jinak, opravdu nám rostou zuby!!! 2 nahoře a 2 dole a jestli vylezou jako první, tak budeme mít malýho upíra!

Holky, zítra jsem pozvaná na 50. mé šéfové - to bude po 2 letech, co půjdu ven sama bez manži, a po 4 měsících, co budu bez Fildy - mám stresy už teď. Ale půjdu jen asi na hoďku, přece jen když kojím být v zakouřeným? A navíc, s tím malým prevítkem, člověk neví - už 3 měsíce po 19 h spí min. do půlnoci, ale je mi naprosto jasný, že zítra to bude jinak, jsem sama zvědavá, kdy bude taťka volat SOS.

Jdu se vykupčit, tak se zatím mějte krásně.
Market a skoro zubatý Filípek 4m4d

 
claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 20.04.06 21:24

NONU, DÍKY !!! Ačkoliv „Prevíta“ znám, v roli maminky jsem ho ještě nečetla a vidím, že tak budu muset učinit.
Speciálně díky za odstaveček pro Claudii- ano, ano, je to taaak přesné!!! Smála jsem se až jsem hýkala nahlas a vzpomněla si, že jsem úúplně zapomněla napsat, že před návštěvou doktorky si vždy veeelmi významně rozdrápe čelo a nos, jednou si hrábnul i do bělma oka. Takže taky následuje otázka: A nehtíky stříháte???…a na moje horlivé ANO, doktorčino ACH TAK, TAk TO JO :--))))

Claudie

 
monique
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 20.04.06 21:37

Ahoj holky a miminka,

NONU - tak musím říct, že to pan Brett napsal opravdu vtipně, ale jestli jsou naši mazlíčci ve svém uvažování takoví drsňáci… Já si teda představuju, jak mě má Mišánek rád a jak mě v duchu nazývá těmi nejhezčími jmény… (Asi to bude omyl :-) )

ALLY - Monička je opravdu „kus baby“ :-)) Mně doktorka taky říkala, že je to zmatek s tím ukončeným 4. měsícem, ale říkala mi, ať začnu s příkrmy tak za 14 dní, což je zítra (s kaší jsme začali už v pondělí), i když Míša teda podle toho, co vypije, není žádný jedlík (850ml byl rekord, ale většinou jsme hluboko pod). No ale vypadá to, že mu příkrmy pojedou, tak uvidíme. Jen to kakání se hned změnilo, v galerce je ještě „čistě mléčná“ fotka.

PAULINKO - ani nevíš, jak s tebou soucítím, co se týče té nohy… To jsi měla a máš teda mnohem komplikovanější než já… Ono těch faktorů nebo jak tomu říkají je hodně, měla bych prý vědět zpaměti ten můj, co mi vypátrali, ale asi to není ten, co se projevuje v těhotenství, narozdíl od tvého. To si teda užiješ, holka… To tě ta noha musí pořád bolet, co… Ale optimistické na tom je, že se toho tou operací jednou provždy zbavíš, tak to vydrž, budem na tebe určitě všechny myslet. Určitě nebudeš v nemocnici víc než týden a i když tam čas moc neutíká, nic to není a Anetka určitě nezapomene! :-)))

HOLKY - já na Seznamu ty zprávy fakt skoro nikdy nečtu, ale teď večer jsem nedopatřením zahlídla, že nějaký blázen srazil na chodníku matku s kočárkem… Roční chlapeček má prý poškození lebky, utrženou slezinu a je v Thomayerově nemocnici… Příčinou prý byla únava řidiče… Udělalo se mi úplně špatně, protože té matce, i když je taky v nemocnici, musí být naprosto šíleně a určitě by za svého chlapečka dala život, jen aby byl v pořádku… Když jsem Míšu ukládala do postýlky, dlachmala jsem ho ještě mnohem víc než obvykle, tekly mi slzy jak hrachy, vykládala jsem mu, jak ho mám strašně moc ráda - hleděl na mě těma svýma kukadlama jako by mi rozuměl a pomodlili jsme se spolu za toho chlapečka… Já bych tak hrozně ráda chtěla vědět, že to dobře dopadlo a že bude v pořádku, ale to už asi do zpráv nedají. Zároveň mě popadl strašný strach o Míšu. Já vím, některým věcem se prostě nedá zabránit, ale tohle…
Omlouvám se, že jsem dnes taková rozcitlivělá a pesimistická, nikoho z vás nechci připravit o dobrou náladu. Je to opravdu zázrak, že se narodí nový člověk a některé děti jsou doslova vymodlené a teď takový hňup usne za volantem…
Není lepší ty zprávy nečíst?

Přeju vám všem krásnou dobrou a klidnou noc a opatrujte své poklady!

Monika + Michal

 
monique
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 20.04.06 21:43

Ale ještě musím dodat - NONU a CLAUDIE - totéž je u nás - před návštěvou doktorky si VŽDY pořádně hrábne po obličeji a když jsme byli na snad první kontrole, škrábnul se dvakrát tak, že si na tváři vytvořil dokonale symetrický křížek a tak doktorka kromě toho, že zjistila stagnaci na váze a tudíž neměla důvod mě nepodezřívat z toho, že Míšu „schválně“ pořádně neživím, mě podezřívavě změřila, když ten křížek uviděla a já jsem jí tvrdila, že se takhle náhodou poškrábal :-)
No teď už je to dobré - už jsem ji přesvědčila, že jsem zodpovědná a milující matka :-))

Monika

 
JanickaB
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 20.04.06 21:43

Zimňátka 2005/2006
Miminka: 65 miminek-32 holčiček/33 chlapečků

04.10.2005-Metelka/1968/Česká Lípa+Nina-Marie 10:20hod.(TP 29.9.)
19.10.2005-Lennys+Šimon,Ma­touš,Marek (TP 31.12.)
31.10.2005-Yasmin/1980/Pra­ha+Jakub 2,95kg, 49cm 15:30 (TP 28.11.)/ 04.11.2005-Monha/1977/Pra­ha+Matěj 2,68kg, 48cm 13.45 (TP 15.11.) 07.11.2005-Melsi+Davídek 20:23 (TP 17.11.) 08.11.2005-Sophie/1976/Me­norca+Daniel 19:11 (TP 29.11.)
26.11.2005-Klára007+Anetka 3320g, 47cm 17:30 (TP 17.11.)
27.11.2005-Selka (Štěpík)/1977/Ústí n.L.+Vítek 2,6 Kg Vrchlabí (TP 24.12.)
29.11.2005-Bludička/1977+Ja­neček 3930g, 52cm 11:00 (TP 9.12.) 01.12.2005-Makys/1973+Jiřík 3820g, 53cm 00:00 (TP 2.12.) 01.12.2005-Barule/1976/Nový Jičín+Michael 3,65kg, 50cm 1:36 (TP 6.12.) 01.12.2005-Katarina/1978/Hlin­sko+Helenka 3360g, 48cm 12:15 (TP 4.12) 02.12.2005-MartinaK/1981/Mladá Boleslav+Tadeáš, CŘ,2,97kg, 48cm 16:23 (TP 22.12.) 58 04.12.2005-Monique/1972/Zlín+­Michal 3,09kg, 49cm 12:33 (TP 12.12.) 05.12.2005-Skotik/Ústí nad Labem+Petr 3230g, 52cm 14:53 (TP 2.12.) 07.12.2005-Majki/1978/Ža­tec+Simonka 3250g, 50cm 6:17 (TP 13.12.) 07.12.2005-Mami/Karlovy Vary+Karolínka 3260g, 50cm (TP 23.12.) 08.12.2005-Mila/1979+Danielka, 3400g, 51cm 18:20 (TP 15.12.)
10.12.2005-BaruskaII./1978/Hu­sinec+Kačenka 2140g,49cm a Eliška 2780g, 48cm (TP 16.1.)
11.12.2005-Bára(Malta)/1977+He­lenka 2760g, 48cm 6:30h (TP 9.1.)
12.12.2005-JaničkaB/1981+Klár­ka 3940g, 53cm 8:40 (TP 11.12.)
12.12.2005-Alfie/1982/Pra­ha+Davídek 3130g, 48cm 8:35 (TP 8.12.)
14.12.2005-Verča/1978+Vojtíšek 4,01kg, 55cm (TP 9.12.)/12t 6300g
14.12.2005-Mikis/1979/Olo­mouc+Anetka 2,96 kg, 48 cm, CŘ 9:21 (TP 22.12.)
16.12.2005-Market2/1979/Žďár nad Sázavou+Filípek 3,29kg, 50cm 15:25 (TP 29.12.)
17.12.2005-Nonu/1976/Kro­měříž+Eliška 2,90kg, 50cm 5:58 (TP 25.12.)
18.12.2005-HanaPospisilo­va+Denis 3450g, 50cm 18:20 (TP 18.12.)
19.12.2005-Ally/1978+Monička 3475g, 48cm 4:45 (TP 22.12.)/11t 6100g, 61cm
20.12.2005-Necka/1978/Nové město pod smrkem+Adámek 3 140 g, 50cm 15:50 (TP 25.12

 
JanickaB
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 20.04.06 21:44

22.12.2005-Pajda/1973/Nové Město+Rozárka 2,9kg, 46cm 13:25 (TP 8.1.)
23.12.2005-VeronikaR/1979/Nové Zámky+Sarah, 4300g a 54 cm 2:30 (TP 17.12.)
24.12.2005-Rybka/Nymbursko+Va­šík, 51 cm a 3,420 kg 14:53 (TP 13.12)
24.12.2005-Zani+Marijka 3,2kg, 52cm 16:32 (TP 28.12.)
24.12.2005-Milka/1979/Pra­ha+Kristýnka 3830g, 51cm 16:45 (TP 19.12.)
26.12.2005-Lokynka-Peťula/1980/Trut­nov+Julinka 4070g,53cm 2:29 (TP 15.12.)
27.12.2005-Cifka/1980/Vyš­kov+Bořivoj 3300g, 48cm 13:05 (TP 7.1.)
29.12.2005-Nicol/1976/Hradec Králové+Stella 4130g, 53cm 8:50 (TP 29.12.)/ 10t 5800g, 62cm
29.12.2005-DančaM/1979+Ondřej 3090g, 48cm CŘ 16:28 (TP 9.1.)/3m 6760g+55cm
30.12.2005-Kacatko/1981/Kar­viná+Rozárka 3100g , 47cm 12:38 (TP 31.12.)
31.12.2005-Berča/1979/u Rou­dnice nad Labem+Jiříček 4kg, 53cm 6:15 (TP 27.12.)
31.12.2005-Gejby/1980/Pra­ha+Simonka 2580g, 47cm (TP 30.1.) 01.01.2006-Pepi+Nelinka 3,7kg, 49cm 12:35 (TP 4.1.) /3m - 6240g,61cm 02.01.2006-Inka2/Prostějov+Voj­tíšek 3,7kg, 52cm 18:19 (TP 22.12.) 02.01.2006-Míša/1975/Pra­ha+Berenika/3,25kg,48­cm,10:25(TP.2­.1 04.01.2006-Zuzana/1974/Par­dubicko+Honzík 2,9kg, 48cm 8:19 (TP 12.1.) 05.01.2006-Paulinka+Anetka 2620g, 48cm 10:55 (TP 6.1.) 05.01.2006-Kousinek/1980/Vy­sočina+Kryštů­fek 2,4kg, 49cm 9:12 (1.2.) 05.01.2006-Lucik5+Barunka 2500g, 45cm 08.01.2006-Míša/1975/Pra­ha+Berenika/3,25kg,48­cm,10:25(TP.2­.1) 08.01.2006-Mašinka/1974/Pra­ha+Ondřej 3,8kg, 52cm 23:20 (TP 8.1.)/ 2m+4d 5900g
10.01.2006-Gaabina/1980/Pros­tějov+Tobiášek 3350g, 50cm 6:57
10.01.2006-Claudie/1976/Pra­ha+Matyáš 3,34kg, 51cm 12:50 (TP21.1.)/ 9 t 5270g
10.01.2006-Agatha/1976/České Budějovice+Agátka 3250g, 49cm 18:03 (TP 11.1.)
10.01.2006-Daja/1977/Pra­ha+Kubíček 3460g, 50cm 19:55 (TP 7.1.)
11.01.2006-Andela+Jaroslav 22:10 (TP 4.1.)
13.01.2006-Tobia/1977/Pra­ha+Adélka 3140g, 49cm 5:27 (TP 6.1.)
13.01.2006-Radana2/1978/Ji­čín+Emička 3000g, 50cm 12:30 (TP 15.1.)
14.01.2006-Eva+Valerie 2900g, 49cm
17.01.2006-Werty+Alešek 3600g, 50cm/ 2m 5kg, 58cm
19.01.2006-Yenefer/Praha+Ne­linka 3580g, 50cm
26.01.2006-Miky/1981/Pra­ha+Valerie 3337g, 50cm 23:03 (TP 24.1.)
27.01.2006-Dobrotova(Len­ka)/1978/Znoj­mo+František 3,67kg, 52cm 11:45 (TP 31.1.) 02.02.2006 Da­nielaC/1979/Jin­dřichův Hradec+Eliška 3,30kg, 51cm 22:47 (TP 1.2.)

 
JanickaB
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 20.04.06 21:46

Kubíček (Yasmin) ------ 3m: 5500g/60cm-----------4m: 6660g/ 64cm
Matýsek (Monha) ------ 4,5m: 5300g/55cm ------5,5m: 7080g /65 cm.
Janeček (Bludička)------3m: 5700g/60cm-----------4m: 6140g/60cm+
Míša (Barule) ---------- 4m: 5680g/66cm
Helenka(Katarina) ----- 3m: 5500g/57,5cm--------4m: 6150g/62 cm
Michal (Monique) ------ 4m: 6650g/62cm
Tadeášek (Martina) ---- 3m+1t: 4910g/58cm -----4m: 6050g/61 cm
Péťa (Skotík) -----------4m: 6600g/63cm
Simonka (Majki) ------- 3m: 5440g/61cm----------4m: 6060g/62cm
Helenka (Malta) ------- 3m: 6000g
Klárka (Janička) ------- 2m+3t: 6750g/61cm------4m: 7600g/64cm
Vojtík (Verča) --------- 12t: 6300g
Filípek (Market2)--------3m:5960g/61,5cm--------4m: 6660g/žížalka 
Eliška (Nonu)-----------16,5t:5250g/63cm
Denisek (HanaP) ------ 3m: 6300g/59cm
Monička (Ally) --------- 11t: 6100g, 61cm---------4m: 7540g/64cm
Adámek (Necka) -------3,5m: 5900g/59cm
Kristýnka(Milka)--------3m: 5890g/60 cm
Julinka (Lokynka) ------3m: 6800g/62,5 cm-------4m: 7450g/62,5cm
Bořík (Cifka)------------ 3m: 6700g/61cm
Stellinka (Nicol) ------- 3m: 6200g, 65cm
Ondra (Danča) -------- 3m: 6760g/55cm
Jiříček(Berča) --------- 3m+1t: 7000g/68cm
Nellinka (Pepi) -------- 3m: 6230g/61cm
Anetka (Paulinka)------3m: 4700g /60cm
Berenika (Missak) ------3m: 5130g/asi60cm
Ondřej (Mašinka) ----- 3m: 6600g
Matyáš (Claudie) ------ 12t: 6170g/62cm
Alešek (Werty) ------ –2,5m: 5550g/60cm
František (LenkaD) ---- 2m+1t: 6350g/62cm
Eliška (DanielaC)--------2m: 4660g/57cm

holky omlouvám se předem, ale mám pocit, že jsem možná jedno mimčo v min. deníčku přehlídla a nejsem si jistá, jestli jsem si u Moniky Matýska zapamatovala ty údaje ze včerejší diskuze…tak se mnou mějte trpělivost, slibuju že doplním opravím..... a tááák:-)
Janička

 
JanickaB
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 20.04.06 22:10

Ahojky,
tak dneska jsme trávili celé odpolko venku a bylo to super, akorát pak jsme se šli se všemi zúčastněnými napapkat do restaurace a to už bylaKlárčina hoďka na spinkání a iž se jí to nelíbilo!! Tak jsme jeli dom.
Známí tam poprvé přivezli ukázat holčičku narozenou začátek září 05 a nikdo z kámošů jí něviděl, že jí prej nechtěj ukazovat, že skutečně ne všechna mimča jsou krásná…Ale přijeli a já jí šla spící omrknout, abych viděla, co na těch drbech je a spící byla sladká, ale první co ze mě vypadlo bylo „no ale není zrovna velká“…:-) a její mamina jí hned bránila a pak se probrala a jako nebyla z nejjrásnějších miminek, ale v normě :-))) byla JÍ podobná a měla oči tak 3× měnší než Klárka, fakt takové tečičky a ty oči dělaj fakt hodně!!! No a pak jsme přišli na váhu a ona že už maj 7,5 možná 8kg.....a já „no to my ve čtyřech měsících taky“…tak koukala a za chvíli odjeli…No máme pořádnou ženskou :-) ale tzaková už zimňátka jsou ne a ženský především:-))))

Báro-ono s tím přebalovákem to je trošičku jinak já mám přebalovák přes postýlku v pokojíčku, kde nespí a nesundavám ho, takže na každé straně, by padla maximálně do postýlky jen vpředu na zem a to snad ještě nehrozí, až bude, tak se od ní nehnu…
Jinak s těma rodinama dřív s desíti dětma jsi mě pobaviĺa a já si hned představila nějakou cimru a tam těch dětí jak teď ve Výměně manželek, ale o tu ty jsi asi „ochuzená“ :-) ty měli osm - uf uf uf :-)
Jo a ještě jedna věc, když budeš chtít změnit u Helenky změnit váhu, já tam psala zatím jen míry od Dr. ale registroala jsem, že jsi psala své odhady (určitě sporávné :-)), ale vy teď jdete někdy k Dr. tak asi budete mít skutečnou váhu…to jen aby to nevypadalo, že to tý tvý princezně nepřeju, tu pořádnou váhu :-)))

Peťulo, Ally - vítejte do klubu zimňátek aspirujících na osm kilo… :-) Jsou to prostě pořádný holky,,,

Ještě jsem zapomněla, Nonu, super deníček, nečetla jsem knihu a mco jsem se pobavila!!!

Jo a mimochodem jsem trochu opožděná, ale včera jsem zakoupila od Karpa Nejšťastnější miminko I BATOLEv okolí a hodlám se i dodatečně i do budoucna dál vzdělávat, dřív jsem na to nenarazila…ale na další se bude hodit vše :-)))

OBLÉKÁNÍ- tak dneska bylo luxusně, já v tričku bez rukávů :-) a Klárka měla Body s dl.rukávem, šatičky a punčocháče a ležela v otevřené vložné tašce do trojkolky, jinak v předchozích dnech jsem dávala kr,rukáv, tepláky a mikču a podle větru, stínu a takp případně zapnu tašku, jo a klobouček má vždycky, dostali jsme ještě jeden hezčí než je v galerce a ten bude nosit i v létě, na hlavičce si myslím, že na ní je třeba mít vždycky něco, zaprve jí utíká nejvíc tepla a za druhé kvůli sluníčku!!

OPAL.KRÉMY- holky jak to teda řešíte? Mažete prcky něčím třeba když je jako dnes? já jsem myslela že už by to chtělo, spousta z nás se dneska venku osmahla, ale mamina mi říkala, že nás jako malé nijak ve sluníčku neomezovala při běžném pobytu venku, nevystavovala nás v poledne na přímé slunce ani nás nenechala nahý na dece na sluníčku, ale to že jí chvíli svítí na obličej s náma prý neřešila a jsme v poho.....tak já nevím jestli to ty firmy s těma faktorama 60 za 500Kč nepřeháněj a nestrašej nás jen aby vydělaly…
Báro jak Helenka a maltské sluníčko, ale ona má asi po taťkovi výhodu co???

Tak já běžím na něco sladkého a taky brzy odpadnu, mějte se moc krásně a zítra
Janička

 
dobrotova
Kecalka 134 příspěvků 21.04.06 07:43

Ahojky,

Nonu, taky jsem se u denicku pekne pobavila :-), hlavne ten osmy mesic me rozesmal.

Mam pocit, ze Frantisek veskere sve schopnosti vklada predevsim do rustu (kdovi po kom to bude mit ;-) v nedeli vazil 7 kg, takze ve trech mesicich predpokladam 7,5… Co se sikovnosti tyce, z briska na zada se uz otocil sam a cilene, ne, ze by se prevrhnul - to se mu stavalo taky. Ale nejak nema potrebu se prevracet na zada, kdyz z briska ma takovy bezvadny vyhled na pokoj ;-) Minuly tyden dostal takoveho maleho plysoveho kralicka - vypada presne jak Azurit, ten ho zaujal natolik, ze se za nim otocil ze zad alespon na bok.

OPALOVANI - ja bych maleho na slunicko urcite nevystavovala, snazim se ho i ted maximalne schovavat. Na kremy jsem se ptala Dr. a rekla mi, ze ted staci na oblicej neco mastneho (Indulona, Ondrejovka nebo Bepanten) a potom na mazani nejlepe neco bez chemikalii - doporucila mi olej od Hadka (www.hadek.cz). Ja sama kosmetiku od nich pouzivam, obchod funguje spolehlive, vetsinou mi balicek prisel druhy den.

SRAZ V BRNE - nevim, nevim. Pojedeme do Brna tento tyden. Auto nemame - to si musime pujcovat od tatky a ten ho pres tyden ma na praci, coz by nebyl nejvetsi problem, ale hlavne si netroufam sama. Silnice ze Znojma do Brna je priserna, jezdi tam samy hovada - je tam usek, kteremu se prezdiva „nejdelsi hrbitov v republice“. A minuly tyden tam umrela jedna pani se svym osmiletym klukem po tom, co predjizdela a srazila se celne s kamionem - druhy petilety syn se ted po vic nez po tydnu probral. No hruza, a to je skoro kazdy tyden, tak mam strach. A vlakem si jeste netroufam, cesta vlakem trva minimalne 2 hodiny (autem je to v klidu za 3/4).

Tak si uzivejte slunicka :-)

Lenka + Frantisek (12 tydnu)

 
Yasmin
Zasloužilá kecalka 884 příspěvků 21.04.06 08:08

Ahoj holky,
tak mám po ránu strašnou radost, ráno vstanu a na mobilu SMS od švagrové,že včera v noci porodila holčičku Kačenku, 3,5kg a 50cm.Ještě v 18.hod.mi psala,že prý asi porodí až o víkendu a najednou ve 22.47 byla holčina venku.Já jí normálně „závidím“ to malý miminko :-) Koukám,že moje hormony stále pracují, manža nade mnou kroutí hlavou,co jí prý závidím,ať jsem ráda,že už ten náš uličník trošku povyrostl.No,ale vy mě jistě chápete,že :-)

Jo a taky manža nevydržel to věčné zametání mých vlasů, ráno mě sám od sebe objednal ke kadeřnici, navečer mě tam odvezl a já se cítím jako znovuzrozená. Dolů šlo cca 5-10 cm a je to skvělý !!!! Dneska to ještě obarvím a prý budu „matka k nakousnutí“-říká manža :-)

OPAL.KRÉMY-zatím teda mažu Kubíka jen indulovou a před sluníčkem ho chráním jak to jen jde,ale myslím,že v létě až to bude pražit,tak asi něco pořídíme.

OBLEČENÍ-můj neustálý problém.Pořád mám tendenci Kubíčka navlíkat, je to přeci Zimňátko,ne? Takže byl včera pěkně zpocený.Měl bodyčko s krátkým rukávem a na to slabou flísovou mikču,čepičku,te­pláčky a ponoždy.V kočárku přikrytí lehkou dečkou.No za 10minut letěla dečka pryč a Kubik byl zpocenej jak myš.Tak teda nevím,co mu dám dneska,když má být až 21st.Vzhledem k tomu,že tolik máme doma,tak ho asi nechám jen v tom domácím, to jest-body s kr.ruk.,tepláč­ky,ponožky a slaboučké tričko s dlouhým rukávem.

MARKET2-jak víš,že Filípkovi 100% rostou zuby ???? Asi blbá otázka,ale já furt tápu,jestli jsou to u nás zuby nebo ne.Pořád si tím nejsem jistá.Je děsně uplakanej,uslin­tanej a má trošku průjmík.

pá Yasmin+Kubíček za 10dní 6 měsíců

 
claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 21.04.06 10:17

Holky s tím oblíkáním je to fakt kvíz. Včera jsem ale malého nechala venku v tom v čem je doma, bodyčko a přes to měl lacláčky. Ponožky a na hlavě nic. Normálně takhle jel i v sedačce a v kočáře a snad bez následků. Ráno měl ještě mikču s kapuckou a byl zpocený, tak už jsem jí pak nedávala.

Claudie

 
claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 21.04.06 10:18

Jo, NICOL, a co máte prosím tě za velikost plenek? Máte už čtyřky??
Nebo máte už někdo čtyřky?? A od kdy?? Nevím na jak dlouho si mám ještě dělat zásoby trojek když jsou třeba někde v akci aby to ještě unosil, přece jen č.4 jsou od 7 kg a Maty má 6,5.
Dík
Claudie

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 21.04.06 10:20

Ahojte holky,

tak dneska v noci asi ve dve jsme meli pohotovost, kterou jsem vyhlasila ja, protoze Helenka mela zrejme nejakou momentalni rymu a desne to v ni chrcelo. Zkousela jsem to vystourat vatovymi tycinkami, vysat odsavackou, ale nic neslo. Nakonec jsem ji to vytrela aspon roztokem morske vody a do rana to bylo lepsi. Ja nevim jak vy, ale ja v noci vzdycky vsechno vidim asi tak stokrat hur a uz si predstavuju, jak je nemocna apod. Rano si vzdycky rikam, co blbnu.

Janicko, my jdeme k dr. dneska ,tak dodam aktualni miry. Ockovani asi nedostane, ale aspon se na ni dr. mrkne a zvazi ji, at mame nejaky aktualni udaj :)
S tema deseti detma - no me to tak napadlo, kdyz jsem si vzpomnela, jak jsme byli ve skanzenu v Roznove pod Radhostem a tam nam ukazovali v tech chalupach, ze ve velke posteli spala mama a tata pod jednou perinou spolu a ty deti na takove lavici pod oknem jedno vedle druheho jako vanocky. A to, ze bylo hodne deti, neni jeste takova davna minulost. Moje babicka byla treba ze 13 deti. A muj pritel je z 19, ale to uz je extrem. Na Malte je totiz silna krestanska vira (nebo spis byla, ted uz to jen predstiraji), takze sex bez plozeni deti je velky hrich, no tak jeho rodice plodili a plodili. Nakonec jich prezilo jen 9. Ale nedokazu si predstavit jeho maminku, ktera byla zrejme od svych 19 let non-stop tehotna. A to pry byla desne ziva pani, ktera se zajimala o politiku, obchodovala s nemovitostma, lidi k ni chodili pro radu a penize, a kdyz umrela, tak pry skoro cela Malta ji sla na pohreb, jak byla popularni. Umrela ve 49 na mrtvici, pricemz predtim v zivote nebyla v nemocnici. Silna to zena!

Paulinko, at ti ta operace dobre dopadne, v nemocnici bez Anetky to asi nebude lehke, ale aspon ti pak uz bude dobre a nebude te ta noha trapit.

Market, tak Filipkovi uz rostou zuby? To bude prvni zubatec v denicku! Ten si teda pospisil!

U nas dneska prsi! To mate urcite lepsi pocasi!

Bara a Helenka 4m10d

 
Nicol001
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 21.04.06 10:32

Ahoj holky,

BARO - jezisikriste z 19 deti??? To snad ani neni mozny...... Klobouk dolu pred jeho matkou…

CAUDIE - pliny nosime Hugiess 5-9 kg. Na dom adavam bavlnu… Obcas.:-)))

Holky, tak ja taky bojuju s tim, co na sebe. Ted jsem si precetla tu diskuzi a musim rict, ze teda asi pani S oblikam moc… Tak dnes vyrazime na prochajdu bez cepicky a bundicky, uvidime. Jinak - co davate detem na hlavu?? My mame radu roztomilounkatych kloboucku, ale nejak nedrzi… Stejny problem mam s ponozkama. Musela bych je prilepit. Jen co je natahnu, tak je jistota, ze do dvou minut jsou dole.....

No, jdu neco delat, Stella spi a doma mam bordel. Aspon ze uz je navareno.

N

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 21.04.06 10:42

Nicol, ja si puvodne myslela, ze jich bylo jen 9 deti, pak to jednou jeho tata uvedl na spravnou miru, ze 19, ale hodne jich pomrelo za valky jako male deti a tak. Proste jsou plodna rodina :))

Kloboucky mame za:,–(ne s maslemi, ktere se zavazou pod krkem, jinak to nedrzi. Zrovna nedavno jsem tkanicky na jeden apartni kloboucek prisivala. Ponozky davam jedine s pevnou gumou, asi to neni nejlepsi, protoze je ma Hela otlacene na noze, ale jinak je taky hledam kdekoliv, jen ne na noze. Na doma proto nosi dupacky, kam ponozky nedavam.

B.

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 21.04.06 10:57

Jeste jsem chtela reagovat na to opalovani, predtim jsem zapomnela, co jsem vlastne chtela :)

Do pul roku se pry miminko nema slunicku vubec vystavovat. Pak se maji pouzivat opalovaci kremy urcene na miminka. Ja to resim tak, ze ven ted chodime odpoledne kolem ctvrte hodiny, kdy uz nesviti tolik silne. Helenka je zabalena v satku a na hlave ma kloboucek, takze jedine, co ji kouka, je oblicej. Ten se ji snazim stinit, ale ne vzdy to jde, takze na ten ji sviti. Ale opaleny ani spaleny ho zatim nema. Jinak ma tedy snedou plet po tatinkovi, tak doufam, ze nebudeme mit s opalovani a spalovanim problem. Vcera tatinek prinesl opalovaci krem s faktorem 90, znacka Uriage. Pry je dobry i na miminka. Tak jsem na to zvedava.

Vcera jsem byla na nakupu v rybarne, kam chodim pravidelne a tak jsme se s temi, co tam prodavaji spratelili. Samozrejme vzdy hodime rec o miminkach. Ta holka mela dceru minuly rok v cervenci. Vcera jsem se dozvedela, ze uz ma zadelano na bratricka nebo sestricku a bude rodit v zari. Vzali to opravdu hopem! Nekde v hloubi srdce ji ale trochu zavidim :) Jsem blazen! :)

Bara

 
Yasmin
Zasloužilá kecalka 884 příspěvků 21.04.06 11:19

CLAUDIE-my už pomalu přecházíme na huggies superflex č. 4 8-14kg.Ty menší jsou nám dost na těsno,tak teda nevím,ale NICOL - Stellinka určitě není obřík,když nosí ty samý plíny 5-9kg :-) A to odhaduju Kubu na 7,5kg.No, včera jsme potkali známou,ta se sklonila nad kočárek a povídá "ježíši ten je ale tlustej " :-) no docela mě tím pobavila :-))

PAULINKO-držíme ti všechny palečky,ať už ti ta tvoje tromboza dá pokoj,ať tě doktoři hezky vyléčí ! I když to bez Anetky v nemocnici nebude jednoduché,tak tvoje zdraví je přednější a Anetka potřebuje zdravou maminku !!!

pá Yasmin

 
Nicol001
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 21.04.06 17:27

Ahoj holky,

to bylo dnes paradne, co?? Je to videt na komentarich - vsechny jsem byly venku:-))))

My od 10 dopolko do 5 odpolko. Kojila jsem venbku na mezi, ale v poho. Uzasny, Stella byla jen v satickach a kloboucku, paradicka..... Dokonce byla i tak trochu spocena, ale uz mi bylo blby ji nechat lezet jako ze nahatou:-)))
Maminky ostatnich kinder na me koukaly jak na vraha, predstavte si, ze jsem potkala jednu, co mela fusak v kocare!!!!!!

Samo jsem vyslechla milion rad, jak mi dite nastydne, ale kdyz je ji teplo - teply noc, ruce, nohy, za krkem… tak ji prece nebudu davat svetr. Sama jsem sla v tricku......

Jdu si klohnout neco k jidlu:-))))
N a S 16 tydnu

Holky, ja si vazne nemyslim, ze by Stella byla nejak nadmerne velka ci tlusta, asi se mi ty oblecky vazne srazeji, nebo co..... :-)))))

 
Yasmin
Zasloužilá kecalka 884 příspěvků 21.04.06 17:43

NICOL-tak jsme akorát dorazili taky z prochajdy :-) Dneska bylo fakt úžasně.Dokonce jsem vychytala i oblečení.Body s kr.rukávem, slabší mikča,tepláčky,po­nožky+botičky,sla­bá čepička a pohodička :-) Kuba byl příjemně teplej,ale ne horkej.Však mi tomu oblíkání přijdeme na kloub,že.

Zítra se jedeme podívat na naší malou neteřinku do porodnice,tak už se strááášně těším.

pá Yasmin+Kubík skoro 6m

 
Monha
Zasloužilá kecalka 841 příspěvků 21.04.06 17:48

Ahojky,
tak my byli taky na prochajdě. Byla to paráda. Mates by byl nejspíš nejradši nahatej :-) Dnes měl tepláčky a body s kr.rukávem a stejně byl propocenej. Musela jsem tričko měnit. Stejně jako na Nicol na mě pár lidí zíralo, jako na matku vražedkyni.
 M.

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 21.04.06 19:07

Ahojte,
tak jsme byli u dr. Dal nam kapky do nosu na rymicku a pry ma i trochu cerveno v krku. Tak ted vedeme spor s pritelem, dr. rekl, at dam na noc panadol v kazdym pripade, me to zase prijde zbytecny cpat do mimina chemii, kdyz ji vlastne nic moc neni. Nevim, jsem „zabejcena“ proti chemii ja nebo ti Maltani jsou postizeni tim, ze si na kazdou vec lupnou nejakou chemii (muj dojem).....?

Jinak ve 4 mesicich a kousek mame 6.8kg. Tak to zase nic moc, protoze za posledni dva mesice pribrala jen 1.3kg, coz predtim pribrala za mesic. Ale zase vyrostla, tak to asi slo na rust. Janicko prosim o doplneni. Kolem hlavy mame 41.5 cm, vic toho dr. nemeril.

Musim letet k veceri.

Bara a nemocna Helenka s rymickou

 
Milka01
Kecalka 292 příspěvků 21.04.06 20:54

Ahoj holky,

dnes bylo opravdu krásně a i my jsme toho využili a celý den jsme byli venku. Dokonce jsme celý den trávili i s taťkou,. měl jet do školy, ale dnes si hrál na záškoláka :o) Pod záminkou, že potřebuje do knihovny nás vylákal ven, že když je tak hezky, tak se projdeme a půjdeme pěšky a tak jsme chodili a chodili až jsem to spočítala asi na 17km… Jsem zbitá jak kůň :-) Na Petříně jsme byli hlavní atrakcí, když si manžel Týnu uvázal do šátku :o) Spokojení byli oba :-) S oblíkáním taky moc nevím, ale asi už to vychytávám, když čtu, jak oblíkáte mrňousky vy. Dneska byly štramplíky, doby s dl. rukávem a šatičky :-) Přes hlavu šátek, asi bych se bála jít bez pokrývky, nerada bych, aby nám nafoukalo do oušek a museli jsme jít píchat… Jo a samo, že deku na přikrytí a odkrytí a tak pořád dokola, podle toho, jak se mi to zdálo a nezdálo :-)

Paulinko, nedovedla jsem si představit jít do nemocnice, když jsem ještě neměla miminko a už vůbec si to nedokážu představit teď, když už to mimčo mám. Jste holky statečné, určitě to zvládnete, tak ať tě tam pak moc dlouho nedrží a je to definitivně pryč.

Mončo, soužití s rodičema…, myslím, že holky už tu všechno napsaly. Já už bych to asi s mamkou nezkousla… Vlastně dokud jsem bydlela doma, měli jsme spíš vtah nevztah a urovnalo se to, až jsem se odstěhovala. Pak jsem tam bydlela asi tři měsíce, když manžel sháněl byt v Praze, ale už to tak nějak bylo divné, už jsem si tam nepřipadala tak opravdově jako doma. Teď tam ráda jezdím, ale jsem ráda, že kdykoliv můžu taky odejít…

Hani, tvoje noční příhoda mě ohromně pobavila :-) Chudák Denisek, ani napapat mu nedáš :-)

Hezký večer
M.

 
Berca
Zasloužilá kecalka 922 příspěvků 21.04.06 21:27

Ahoj všem,
Nonu-deníček je super, pěkně jsem se nasmála a asi si tu knížku koupím.
Píšu po delším čase, nějak fakt nestíhám a musím vám říct, že mám taky pěknej absťák!
Já byla dneska s Jiříčkem na ortopedii, na kontrole kyčlí-vše je v pořádku. Měla jsem ho v klokance a chtěla se dr. zeptat, jaký má na ní názor-a on mi hned mezi dveřmi povídá, jak mám hezké nosítko a že nošení chvíli denně mu neuškodí, tak jsem ráda, protože tahat autosedačku a v ní ještě prcka je nad mé síly.
Jinak vám musím ještě napsat, že jsme malému ke sváku (má ho v pondělí) koupili Světlušku Fredieho od Lamaze a je z ní naprosto vyřízený:-), pověsila jsem mu jí na hrazičku a on jí asi půl hodiny „něco“ vyprávěl a ohmatával jí a když jsme šli ven, tak i zapoměl brečet v kočárku (což bulí skoro vždycky) a hrál si s ní. Tak doporučuju.
Mončo- nemáš to lehké, ale určitě si časem obstaráš své bydlení.
Jiříček i taťka už chrupkají, jdu je následovat:-).
Pa Berča

 
Katarina
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 21.04.06 22:05

Ahoj holky, dnes bylo tak krásně, že jsme skoro celý den strávily s Helčou venku. Ráno jsem s ní v šátku šla do města a zpátky busem, pak přes poledne spala 3,5 hodiny v kočárku, já jsem u toho pohrabala zahradu a ještě jsem přečetla kus knížky-Tvoje dítě jako šance pro Tebe-je to fakt moc zajímavá knížka a navečer jsme se šly ještě projít po vesnici-vyhodit tříděný odpad-opět s šátkem.

Sluníčko-zatím jsem žádný krém nepoužila, ale uvažuju, co koupím. Když jdu s Helčou v šátku, tak jí přeci jen svítí na obličej a nerada bych ji nějak přismahla. Já sama jsem za dnešek maličko chycená, ale aspoň budu mít základ na léto.

Strojení-tak já mám pořád tendenci Helču balit, ale taky už jsem to začala omezovat. V kočárku dneska teda měla body,mikču a svetýrek+tepláčky a když zalezlo sluníčko a profukoval větřík, přikryla jsem ji vrchem z vložné tašky. Spocená teda nebyla, ručky neměla ani teplý ani studený a spokojeně spinkala, tak myslím, že to bylo akorát. Přece jen ve spánku na sobě člověk snese víc než když je vzhůru a třeba já při spaní prostě potřebuju být něčím přikrytá, i kdyby to mělo být třeba jen slabé prostěradlo.

Ovšem jedna moje kamarádka měla před dvěma dny dítko ve fusaku a přes to ještě huňatou deku, že nebylo do kočárku vidět (jak se to dává třeba v mrazech, aby na mimčo ten mráz přímo nešel). Helča měla ten den body, mikču a teplejší bundu + rifličky a měla jsem přes ni chvílemi přehozenou slabou deku.

Báro,to s tou chemií na všechno není asi jen na Maltě. Tady zas Dr. na každou blbost předepisují antibiotika a to je teda děs. Zrovna nedávno jsem o tom četla článek v Regeně, možná bych z toho mohla písnout deníček-je to docela zajímavé téma a v budoucnu pro nás bude asi taky aktuální, i když bysme byly všechny rády, kdyby naše dítka žádné nemoci netrápily. S tím, jestli to Helence dát nebo ne-spoléhala bych na svou intuici. Jestli necítíš, že to je nutný, tak to zatím nedávej. Počkej třeba den, vždyť Ty určitě moc dobře poznáš, jestli je na tom Helča líp nebo hůř.

Ta naše cácorka už má rýmičku lepší, skřehotavý hlásek je pryč, tak snad to už bude jen lepší. Ale očkování asi v 5 měsících nedostaneme. No, nebudu dělat závěry, stejně to bude na posouzení Dr.

Tak dobrou noc!

Katka a už spící Helča

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama