Život je nepředvídatelný

Těhotenství

Od minulého roku procházíme dlouhou a namáhavou cestou, tak teď už snad konečně všechno dobře dopadne! V lednu mi bylo 24 let a skoro před rokem jsme se rozhodli, že chceme miminko, ale necháme tomu volný průběh.

Věřili jsme, že pokud si ho budeme moc přát, miminko samo přijde v ten nejlepší možný čas, který si samo vybere a ne v ten, který mu vypočítáme. Miminko se ohlásilo po čtyřech měsících. Termín porodu jsme měli stanovený na 8. 5. a moc jsme se těšili, že se miminko narodí na ty nejkrásnější a nejteplejší měsíce v roce a jak si tohle léto užijeme. Mrňousek rostl přímo ukázkově.

Ve 2. týdnu ho pan doktor chválil na UTZ, jak je krásně čilé a jak se mrská. Zaplatili jsme si pro jistotu vyšetření NT plus, abychom vyloučili veškeré vývojové vady. To byl první okamžik, kdy jsem byla trošku nervózní, ale nebála jsem se. Výsledky dopadly skvěle. Žádná vada se nepotvrdila ani z UTZ ani z krve. Navíc jsme dostali možnost zúčastnit se akce pro lékaře jako pokusný objekt. Tzn. Akce, na které si lékaři cvičili své zkušenosti, aby mohli provádět onen UTZ v rámci NTplus. Pan doktor říkal, jak je to skvělá příležitost, že to tak vyšlo, že pokud se tam přihlásíme, zkontrolují nám miminko lépe než na tom UTZ NTplus, který jsem si platila. Z téhle možnosti jsme byli opět nadšení, těšili jsme se, že bude miminko pod takovou ochranou, a tak důkladně zkontrolováno, a že ho zase uvidíme.

Bylo to skvělé 30 minut pod kontrolou a 30 minut záznamu z UTZ na DVD. Miminko jsme viděli i ve 3D. Opět jak je krásné a zdravé, jen že by nám doporučili objednat se na kardio, protože může mít nedomykavost chlopně, ale to se prý ještě vyvíjí a může se to spravit a nemusíme se vůbec ničeho bát. Tak se blížil den druhého UTZ a 20. Tt, na který jsme se zase těšili. Mysleli jsme si, že to nejtěžší už máme za sebou a že se jen budeme těšit a radovat. Miminko mělo být zas o kus větší a miminkovatější.

Ten den týden před Vánocemi se ale všechny naše sny v jediné vteřině rozplynuly. Pan doktor se během UTZ kontroly přestal usmívat a sdělil nám nešťastnou novinu, že miminko má pravděpodobně rozštěp páteře a hned nás na druhý den poslal ke genetikovi a na jiný UTZ, kde to bud potvrdí nebo vyvrátí. Zhroutil se mi celý svět, ale pořád ve mně ještě zůstávala malinká naděje, že se třeba spletl. Nikdo není neomylný a ani UTZ není 100%. Druhý den nás čekalo celodenní čekání v nemocnici mezi šťastně vypadajícími maminkami, které byly pár týdnů před porodem a chodily poslouchat zvuky srdíček svých miminek. Už jen to samo o sobě bylo celé zdrcující, ale pořád jsem doufala a říkala si, nezáviď, třeba odsud za chvilku půjdeme s obrovskou úlevou. To se ale nestalo.

Rozštěp páteře byl potvrzen, k tomu byl zjištěn i hydrocefalus, špatné nožičky a jiné přidružené vady, které se nabalily jedna na druhou. Bylo nám doporučeno umělé přerušení těhotenství z genetické indikace, ale rozhodnutí bylo samozřejmě na nás. Jednalo se ale o vadu neslučitelnou se životem a i kdyby se miminko narodilo, dlouho by nepřežilo. Od kontroly jsem jen brečela a nemohla jsem spát, byla jsem unavená a zmatená. Vůbec jsem to nedokázala pochopit. Jak se to mohlo stát, když jsme prošli tolika UTZ a tolika lékaři.

Druhý den jsme museli tohle vše konzultovat s genetikem. Další den s miminkem v bříšku, o kterém jsem věděla, že ho budu muset dát pryč. Další probrečený den a noc. Genetik nám dal svolení a doporučení k UPT a další den jsme museli nastoupit do nemocnice. Bylo 21. 12., když jsme se ubytovali na pokoji. Sestry byly nepříjemné a nechápaly, jak je těžké vzdát se svého dítěte. Celý den jen probíhaly kontroly. Zase to šílené čekání na nic. Večer mi zavedli „bezbolestné“ tyčinky na rozšíření. Po zavedení mě bolelo břicho celou noc jako při silné MS. Ráno mě čekal bolestivý vpich do břicha k vyvolání potratu a první kapačka oxytocinu. Po čtvrt hodině se dostavily šílené bolesti, uměle řízené odkapáváním oxytocinu. Čím rychleji kapal, tím to bylo horší. Půl minuty bolesti s půl minutou uvolnění.

Žádné jídlo, žádné nápoje, jen smutek a nepřirozená bolest do 16 hodin. Po třech vykapaných kapačkách oxytocinu, kdy se nic nestalo, se tento proces zastavil. Další bezesná noc se strachem, že další den bude vše následovat znovu dokola. Poslouchání zvuku šťastných návštěv u maminek a plakání hladových miminek. Bylo mi na nic a smutno a měla jsem strach. Další den zase všechno nanovo. Oxytocin jel mnohem rychleji, bolesti byly ještě intenzivnější a horší než den předem.

23. 12. 2012 po třetí hodině odpoledne praskla voda, bolesti přestaly a na chvíli se mi ulevilo. Přišla sestra a miminko jsem ještě musela vytlačit ven. Pak už si nic nepamatuji, narkóza a probuzení na pokoji bez miminka. Ráno 24. jsme byli propuštěni. Nastaly dny, kdy mi bylo šíleně smutno a kdy jsem při sebemenší vzpomínce na naše miminko brečela. Nejhorší bylo to, že jsem opravdu nedokázala pochopit proč? A jak to? Co jsme udělali špatně? Měla jsem pocit, že jsme udělali všechno, co bylo v našich silách. Snažila jsem se od toho odpoutat, dělat jiné činnosti a co nejméně na to všechno myslet. Snažila jsem se veškerou svou energii věnovat přípravě na „návrat“ miminka.

Nakoupila jsem si vitamíny, kyselinu listovou a dále jsem udržovala ten nejlepší možný životní styl, abych miminku připravila to nejlepší možné hnízdečko, ve které by se mohlo správně vyvíjet a hezky si hovět. Šlo to těžko, protože nám tato nepříjemná zkušenost byla neustále připomínána na různých kontrolách, kterým jsme se museli podrobit. Konzultace s genetikem, za další tři týdny genetické vyšetření, za další měsíc rentgen páteře nás obou, za další týden krevní testy. Čekání na zprávu z pitvy, čekání na zprávu z rentgenu posouzeného genetikem a dlouhé čekání na krevní výsledky DNA, také posouzené genetikem.

I nadále to byl nápor na psychiku. Ale přes to všechno jsme věřili tomu, že jsme v pořádku, že to byla jen špatná náhoda. Po povolení paní doktorky jsme se mohli po třetí proběhlé MS začít znovu snažit. Díky tomu, že jsem se věnovala pozitivním věcem a i čas, kdy miminko ještě nebylo v bříšku, jsem chápala jako strašně důležitý, jsme dnes 8+5 tt. Povedlo se nám hned na první pokus :) Termín máme stanovený na 23. 12. 2012 a tak teď už jen doufáme, že všechno tentokrát bude v pořádku a miminko bude krásně růst a bude se na nás těšit tak jako my na něj! Sice se teď víc bojím, i proto že se u nás vyskytl hematom a musím ležet. Všem, kterým se stalo něco podobného, přeji moc štěstí a jen samá zdravá miminka :)

Hodnotilo 15 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
lucka83
Hvězda diskuse 46082 příspěvků 64 inzerátů 19.05.12 11:26

Je mi to moc lito :hug: ,v nebicku mate sveho andelicka ktery ted dava pozor na vase miminko a ver ze bude vse v poradku,drzim vam moc palecky :kytka: :andel:

 
Ráďa 25
Závislačka 3136 příspěvků 19.05.12 11:45

budete mít krásný dáreček k vánocům a váš :andel: moc dobře ví proč vám ho posílá zrovna na štědrý den.Neboj vše dobře dopadne :hug:

 
xenaR
Ukecaná baba ;) 1718 příspěvků 19.05.12 11:53

Držím palečky at je všechno v pořádku a na Vánoce vám přistane do naruče ten nejkrasnější dáreček. :hug:

 
Sisi90
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 19.05.12 11:55

Je mi moc líto, čím sis musela projít. Je to těžké, když příjdeš o miminko. Sama to znám… Ale moc ti gratuluju k novému miminku a držím palce, ať vše dopadne dobře a ty se můžeš na vánoce těšit z krásného dárečku :hug:

 
beruska03
Kelišová 5395 příspěvků 19.05.12 12:35

je mi to moooooooc líto !!!!!!!!!!!!! přeji hodně štěstí a síly!!!!!!!!!! hlavně to zdravíčko tobě i miminku !!!!

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26170 příspěvků 19.05.12 13:48

Koukám na ty datumy… Je to jasné - dušička se vrací jako zdravé miminko symbolicky ve stejné datum - po roce. :andel:
Moc držím palečky… teď už to jistě klapne a vše bude OK. :hug:

 
Adona-i
Zasloužilá kecalka 883 příspěvků 19.05.12 15:31

také mám za sebou UPT a vím, jak moc to bolí. K nám miminko bohužel zatím nechce, následovala pak ještě 2 zamlklá těhotenství. A teď nás čeká maratn vyšetření.
Moc vám držím palce, ať je miminko zdravé a je to ten nejkrásnější vánoční dárek:)

 
kaculkadraculka
Ukecaná baba ;) 2388 příspěvků 19.05.12 15:45

Přeji hodně zdraví a štěstí!!! :kytka:

 
petulle
Kecalka 339 příspěvků 19.05.12 15:56

to je smutný deníček, přeji ti aby bylo vše už v pořádku a vy jste dostali ten nejkrásnější vánoční dárek :hug: váš :andel: vám ho určitě z nebíčka pohlídá :hug:

 
theresque
Zasloužilá kecalka 616 příspěvků 19.05.12 16:12

To je moc smutné, ale také věřím, že se vám brzy vrátí. Vyšetření jsou nejhorší psychicky, ale je potřeba snažit se jim nepřikládat takovou váhu a spoléhat hlavně na sebe a na to co si přejete. Držím pěstičky! :kytka:

 
Pce
Extra třída :D 13873 příspěvků 19.05.12 16:52

Ahoj, je mi moc líto čím sis musela projít :hug: Ale když tak koukám na tvůj termín porodu…je v tom velká symbolika řekla bych :)
Z hematomu zkus neplašit…já měla za celé těhotenství dva pokaždé s krvácením a hospitalizací, jednou v 6tt a podruhé v 10tt a to měl hematom cca 3cm stejně jako miminko :( ale zvládly jsme to…a vy to taky zvládnete, odpočívej a uvidíš že to bude v pořádku. Přeji vám hodně štěstí a krásné a hlavně zdravé miminko :hug:

 
Shak29
Kecalka 135 příspěvků 19.05.12 17:45

:andel: prcek potřebuje silnou maminu, a to ty jsi :palec: teď už bude všechno v pořádku a budete mít ten nejkrásnější Vánoční dáreček ! :hug:

 
pavlinka77
Zasloužilá kecalka 868 příspěvků 19.05.12 18:39

Držím palečky, já sice nepřišla o miminko v tak pokročilém stádiu, ale v 11tt, ale určitě ty data jsou osudná, já tomu věřím :-)
Přesně rok od revize jsem podstoupila inseminaci a jsem těhu a termín porodu mám týden po tobě :-)
Tentokrát to bude určitě všechno v pořádku a budeš mít nejkrásnější dárek k vánocům :-)

 
Trti
Kecalka 120 příspěvků 19.05.12 18:52

Moc držím palce,ať vše dobře dopadne!

 
rawala
Ukecaná baba ;) 1821 příspěvků 19.05.12 19:04

ahoj. moc smutný deníček! držím palečky aby to všechno vyšlo a byli jste zdraví! raduj se ze života a těš se na mimčo a vzpomínej v krásném na mimčo, které vás bude hlídat z nebíčka! držte se :hug:

 
theresque
Zasloužilá kecalka 616 příspěvků 19.05.12 19:23

Děkujem za hezké příspěvky :kytka: taky mám právě pocit, že to datum musí být nějaké dobré znamení a doufám že se ná nás to naše miminko těší :srdce:

 
BertaCek  19.05.12 19:45

Je mi to moc lito; preji moc a moc zdravi a stesti v tehotenstvi.

 
luciuss7
Závislačka 4420 příspěvků 19.05.12 21:05

je to hrozne,vim s cim sis prosla,ja prisla o malou ve 32 tydnu a to 10.6.2010 a 10.2.2012 se nam narodil zdravy chlapecek,uz nam jsou 3 mesice a je to pekny lumpik…tak neboj i u tebe to bude vse ok a na Vanoce se budes tesit s drobecka :hug: :hug: :hug: …drzim palecky

 
Nelluška
Ukecaná baba ;) 2041 příspěvků 19.05.12 21:28

tak to je strašný, co se vám stalo a ještě pod dohledem lékařů. druhý bude určitě v poho a vše ti vrátí a vynahradí. Já měla taky hematom a řekli mi 50 na 50 v 8mém týdnu a další kontrola ve 12tém, byla jsem hotová a brečela jen při pomyšlení na miminko,ten měsíc byl nekonečný. když mi řekli, že je vše v poho, byla jsem šťastná jak blecha. a to určitě čeká i tebe :lol: :hug: :mavam:

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1708 příspěvků 19.05.12 22:27

Moc držím palečky, tentokrát všechno dobře dopadne a špatné vzpomínky na 23.12. ať přebije radost ze zdravého miminka :andel: :kytka:

 
lucillee
Echt Kelišová 7975 příspěvků 9 inzerátů 20.05.12 11:36

Strašně smutný deníček…moc držím palce, aby vše bylo teď bez problémů a dočkali jste se nádherného dárečku! :hug: Také mi zatím vychází termín na 24.12., ale všechny testy mám zatím před sebou…

 
berry4
Nadpozemská drbna 28326 příspěvků 20.05.12 14:45

:lol: to jsou ty nejkrásnější dárečky,taky jeden takový doma mám. Určitě už vše bude ,jak má být a doufám,že si jednou přečtu deníček o krásném Vánočním miminku :srdce:

 
dasjana
Kecalka 296 příspěvků 2 inzeráty 20.05.12 16:49

Držím palečky at jsi s drobečkem štastná :hug: …já mám také strach..jsem 13týdnů těhu a termín mám stanovený na 27.11......drž se! :hug: :hug:

 
hanak  20.05.12 16:56

Zakladatelko, hrozně moc držím palečky, ať je tentokrát vše v pořádku !! :hug: :hug: :srdce: Úplně jsi mě rozhodila tím, že první utz screening byl v pohodě a vše se ukázalo až ve 20tt. Po přečtení tvého deníčku vážně začnu zvažovat, jestli i pokud budou mé testy ok, ještě nepodstoupit odběr plodovky - pro jistotu a vnitřní klid. :nevim:

 
Eduarda
Kecalka 418 příspěvků 20.05.12 19:03

Terezko, hodně štěstí pod stromeček:) E.

 
Bobsh
Závislačka 3671 příspěvků 20.05.12 20:16

Držím palce,ať je vše v pořádku a tentokrát bude určitě :hug:

 
theresque
Zasloužilá kecalka 616 příspěvků 20.05.12 20:20

Myslím, že to není potřeba podstupovat pokud bude vše ok. Tohle asi musela být stašná náhoda, že se to tak celé stalo :( Je málo procent, že se tohle stane a taky málo procent, že na to při utz NTplus nepřijdou. Po této zkušenosti jsem změnila lékaře a moje současná paní doktorka se také velmi divila, že i na tom vyšetření takovou vadu neobjevili. Sama říkala, že jde o tak podrobné vyšetření, kde by odborník měl vidět i jen rozštěp patra. Tak doufám, že jsem tě tím moc nevystrašila ;)

 
hanak  20.05.12 20:29

@theresque
Nevystrašila .. ale dala námět k zamyšlení. Už s ohledem na můj věk - možná by ta plodovka byla řešením.
Hrozně moc držím palce, ať se tento mrňousek zcela v pořádku - ale on je, příroda tyhle „šprýmy“ jen tak neopakuje ;)
Přeji ti hodně štěstíčka a za pár měsíců plnou náruč :andel: :hug: :srdce:

 
Korrrinka
Zasloužilá kecalka 930 příspěvků 20.05.12 22:09

Moooc držíme palce http://smajlici-1.ic.cz/…laska105.gif

 
janajelinkova9
Ukecaná baba ;) 1382 příspěvků 21.05.12 14:49

Hlavně ať to dopadne dobře! Neumím si to ani představit, ale držím palce, ať to zvládnete a máme krásný dáreček :hug:

 
PetulaPl
Neúnavná pisatelka 16690 příspěvků 21.05.12 14:54

jej, tak to mě úplně zamrazilo :((( držím palce, ať vše dobře dopadne!!!!

 
Hanžína
Kecalka 266 příspěvků 21.05.12 19:21

Věřím, že vám tohle miminko vynahradí loňské vánoce a ty letošní už budou jenom o radosti !Moc držím palce, ať jste oba v pořádku :* !

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama