Život plný překážek

Rodičovství

Život je plný neočekávaných překvapení. Když jsem si přečetla pár z vašich deníčků, rozhodla jsem se, že se také podělím o svou životní zkušenost. Jako každá žena jsem si vždy přála mít děti, skvělého manžela a celkově spokojenou rodinu, možná to bylo proto, že jsem nikdy mateřskou lásku nepoznala. Není nic horšího než celý život poslouchat výčitky a nebýt nikdy za nic pochválena, ale to je jiný příběh.

Náš příběh začal v únoru minulého roku, kdy jsem se kvůli tíživé finanční situaci rozhodla darovat vajíčka, řekla jsem si, že když jsem celkem mladá a můžu někomu pomoci mít vytoužené miminko, tak proč ne, a k tomu ještě dostanu zaplaceno.

Zhruba 20. 2. 2012 jsem se objednala do nejbližšího IVF centra na vstupní prohlídku a vyšetření. Po několika odběrech krve došlo na gynekologickou prohlídku. Při prohlídce doktor konstatoval, že díky pokročilé technice se můžu podívat na své vaječníky. A tehdy jsem dostala první kopanec od života. "Slečno, Vaše vaječníky jsou oba polycystycké (na každém cca 12 cyst), je pravděpodobné, že nikdy nebudete mít děti přirozenou cestou. Seděla jsem v křesle naprosto oněmělá, neschopná ani jednoho slova, připadala jsem si jako po srážce nákladním vlakem. Tím se všechny moje sny v mžiku rozplynuly a já jsem měla co dělat abych se jim tam nerozbrečela.

Při odchodu z ordinace jsem dostala dalších tisíc papírů a žádanek na vyšetření krve, aby se zjistilo, jak na tom jsem s hormony, musela jsem vysadit antikoncepci a zhruba za měsíc přijít na odběry. Jakmile jsem dorazila domů, okamžitě jsem zapnula internet a pídila se po informacích. Poprav, když jsem pročítala diskuze a články od doktorů, byla jsem v naprostém šoku. Sečteno a podtrženo, i kdybych nějakým zázrakem otěhotněla, je tu 95% šance, že dítě nedonosím a do 3. měsíce dojde k samovolnému potratu, takže jsem se mohla s vidinou miminka relativně rozloučit.

Nechtěla jsem tomu uvěřit, a tak jsem se společně s přítelem vydala ke svému gynekologovi. Ten nám řekl, že pro mě je jediné východisko, a to laparoskopie. Trochu se mi ulevilo, okamžitě jsem se cítila lépe, ale to jsme se neměli ptát dál. Laparoskopie se provádí párům až po dvou letech snažení a nikde není zaručen úspěch, já jsem zírala a přítel byl nadšený, že dva roky nebudeme dělat nic jiného, než se jen snažit o miminko, no prostě chlap.

A tak jsem poslušně vysadila prášky a smiřovala se s tím obrovským kolotočem po doktorech, který mě čeká. Celou dobu jsme s přítelem nemluvili o ničem jiném než o miminkách, a jaké by to bylo pěkné být rodiči i když jsme relativně mladí. Zhruba po týdnu jsem začala mít divné pocity (pnutí v prsou a v podbřišku), ale odůvodnila jsem si to tím, že už mi z té snahy asi „haraší“.

Když už to pátý den nepřestávalo, začala jsem tušit, že už asi nejsem sama. První dva těhotenské testy dopadly negativně a já jsem skončila s brekem na gauči. Za tři dny jsem to vyzkoušela znovu, co kdyby náhodou, a ejhle. Čekáme miminko! Pro jistotu jsem si udělala dva těhotenské testy, abych si byla 100% jistá.

Ta radost se ještě teď nedá slovy popsat, ale když jsem si uvědomila, že to nebude jen tak, radost ustoupila a vyměnila si místo se starostí. Hned ten den jsem šla k lékaři na kontrolu a potvrzení toho, co mi řekly dva těhotenské testy. Gratuluji, slečno, jste těhotná! Hurá. Ale to nebylo zdaleka všechno.

Pokračování příště

Hodnotilo 6 lidí. Score 2.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Vermilion
Kecalka 308 příspěvků 28.02.13 10:17

Nejak nechapu - denicek zacina, ze jsi v tizive financni situaci a konci, ze budes mit miminko? Jak to zvladnete? Uz jste finance vyresili??

 
lekno  28.02.13 11:02

@Vermilion mám zcela shodnou otázku 8o 8o 8o???

 
Kobliha51
Extra třída :D 12339 příspěvků 28.02.13 11:04

@Vermilion

Jsem s toho jelen paroháč. Prvotní popud byl pro peníze darovat vajíčka. Před darováním vajíček prohlídka, zjištěna nemožnost otěhotnění, cysty, sny se rozplynuly. A jaké sny? Že nemohla darovat vajíčko? Sny o početí přece nebyly na pořadu dne, když chtěla pro peníze darovat vajíčka kvůli tíživé finanční situaci. Abych to shrnula: při pokusu o prodej vajíčka zjistila pisatelka s přítelem, že chtějí dítě? Bylo to tak? Možná jsem tupá jen já, že tomu nerozumím.

Příspěvek upraven 28.02.13 v 11:05

 
Peczka
Extra třída :D 12558 příspěvků 28.02.13 11:50

To jsem z toho jelen :think: :think: :think:

 
Petík K
Kelišová 5163 příspěvků 28.02.13 12:06

Mě se to líbilo jen nemám ráda deníčky na pokračování kort když není ani moc dlouhý. Tak se nějak obávám jestli autorka nakonec donosila nebo nedonosila to miminko, mohla bys mi to prozradit?

 
Tapeta
Echt Kelišová 8261 příspěvků 28.02.13 12:12

No já myslím, že když zjistíte, že pravděpodobně nebudete mít děti, tak se pak snažíte za každou cenu a nějakou finanční situaci opravdu neřešíte..

Mě by spíše zajímalo, když píšeš o „svém“ gynekologovi (tedy ho asi pravděpodobně pravidelně navštěvuješ) - to polycystické vaječníky nepoznal!!!

 
lokynka
Kelišová 5041 příspěvků 1 inzerát 28.02.13 13:43

Taky se divím a moc nechápu, ale jukla jsem na profil a miminko se narodilo :-)

 
Seska
Stálice 98 příspěvků 1 inzerát 28.02.13 14:57

Spíš to vidím tak, že se rozplynuly sny mít děti a celkově spokojenou rodinu, jak uvádí pisatelka na začátku.
A že zjistili, že chtějí dítě? Asi po tom, co jim bylo lékaři sděleno že se „musí“ dva roky snažit, a pak by se s tím něco začalo dělat. Tak bych to viděla já :nevim:

 
marca46
Neúnavná pisatelka 19498 příspěvků 28.02.13 18:04

Gratulace k miminku. Ať je vše v pořádku. :andel:

 
Luminex
Závislačka 3276 příspěvků 28.02.13 18:08

Trochu zmatené, ale což. Prostě konec je krásný, dopadlo to dobře a já si o verdiktech lékařů myslím svoje. Tady je krásně vidět, že i přes skepse lékařů si příroda kolikrát umí poradit sama. Můj manžel by neměl být schopen mě přirozeně oplodnit a já jsem přesto s ním přirozeně otěhotněla. Někdy je to taky vážně shoda náhod. Takže buď ráda, že se Vám to takhle krásně samo povedlo i přes to všechno co lékaři tvrdili. Jen mě teda zajímá jak to dopadlo s tím darováním vajíček?

 
Shield-maiden
Neúnavná pisatelka 16910 příspěvků 01.03.13 07:30

Copak jsou na světě jen matky, co přivedou dítě do zabezpečenýho domova? Mě to ted vůbec neudivuje, že je někdo finančně na dně a jde do dítěte - mateřská, přídavky atd atd. Nikterak mě to nešokovalo. Že se miminko narodilo, je fajn.

 
Cupinka  01.03.13 08:02

Izz :roll: :roll: :roll:
To cos napsala je stejné, jako když si někdo na zaplacení dluhu bere další pujčku.
( na chvíli ti to skutečně vytrhne trn z paty…ale co pak??? :nevim: ) většinou to nebývá nejštastnější řešení…znám to ze svého okolí.. :!.)

 
PataP
Nováček 7 příspěvků 01.03.13 13:20

Ahoj, velice se všem omlouvám, nebyl účel abyste byly zmatené. S mou finanční situací to bylo hodně složité, ale jakmile jsem se nastěhovala k příteli situace byla vyřešena. Pro objasnění, po roce bydlení s přítelem nastaly problémy a já je neunesla, proto jsem se nastěhovala ke své matce, která po mě chtěla třetinu nájmu (1500 korun). Háček byl v tom, že jsem od svého otce dostávala tři tisíce měsíčně jako alimenty a musela si z nich platit jízdné do školy (1000 korun)tudíž při dnešních cenách mi toho na jiné potřeby moc nezbylo, a proto jsem se rozhodla darovat vajíčka.

Co se týče snahy o miminko, začali jsme se snažit po mé diagnóze, protože jsme zjistili, že bychom si miminko moc přáli.
A prosímvás nemyslete si, že jsem jedna z těch, které si pořizují miminko, když ho nedokážou zabezpečit a spoléhají na dávky od státu. Nic proti těmhle „maminkám“ nemám, ale já bych to nedokázala.

Kobliha51 Sny o rodině a miminku, omlouvám se, že je to tak nepřehledné.

Miminko jsem díky bohu úspěšně donosila, ale do porodu nás potkalo ještě mnoho špatných věcí, proto to byl deníček na pokračování, sice je krátký, ale podle reakcí vidím, že jsem udělala dobře, že jsem ho nedopsala až do konce, protože většina z vás se v tom bohužel ztrácí už teď.

Co se týče mého „gynekologa“ opravdu to nepoznal, když jsem mu to přišla oznámit do ordinace, koukal na mě jako jelen, proto už chodím k jinému.

Na darování vajíček jsem už nemyslela a už jsem se tam neobjevila.

 
PataP
Nováček 7 příspěvků 01.03.13 13:25

Jo a ještě, u matky jsem bydlela zhruba týden a po zjištění neplodnosti nás to s přítelem dalo zase dohromady a já se nastěhovala zpátky.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama