Život ve čtyřech :)

O životě

Takový normální den nechtěně bezdětné rodiny se 2 psíky. Ogy je 8 měsíční miminko boxera, jen pro vysvětlení :)

Ta šťastná chvíle..

Tohle jsou ty noční radovánky :X

To je ta nejšťastnější chvíle! Chci mít na psovi " off " :D


2 komentáře

3:26 Co to sakra je?
3:30 Ano, je to pes, co děláš? Otáčím hlavu, zalepené oči..
3:35 Olíznutí - přítel, nebo ten pes?
3:45 Škubanec za vlasy tak, že druhou schytám o zeď…
Asi akutní čůrání. No nic, chytnu psa do náruče, zvednu se, sedím, pozoruju tu šílenou hodinu z noci z pátku na sobotu, ale co, jsem mladá, mám být zvyklá pařit, ne?!
Hm.. Tma.. Sem srab. mám jít venčit? Ne, do té tmy nepujdu.

3:50 Budím přítele.
3:55 Budím přítele.
4:00 Třepu s přítelem + je mi odpovězeno, že jsem se asi zbláznila (ne, já ne…). Nicméně vstává, bere ode mě psa, odchází.
Usínám… Spím…

Co to na mě padá? Proč mě někdo mlátí? Šmarjááá, já nechci piercing a to ucho bych si taky ještě nechala. A ty vlasy, kdybys věděl, jak dlouho mi rostou! Tvoje sliny jsou ale lepší než olejíčky, já vím. :)
Přítel ulehá, pes jde po něm, hurá! Má jinou oběť!
Tak ne, přítel se schovává pod peřinu, pes se v mžiku otáčí a jde mě trápit.
Schovám se též…
Jak ráda bych měla vysokou postel, na kterou by si nevylezl. Chlapče, ještě budeš chvilku pokračovat, odnesu tě do klece.

4:30 Víčka mi padají. A zároveň na mě padá sítko od ryb z akvária, co si můj milovaný nechal volně na zemi. No nic, beru od něj sítko, které dobrovolně vydá, pokládám ho do uctivé výšky, kam si Ogýsek nevyskočí. Že by byl klid?
Ne, jdeme pít… Nechci, aby znovu budil na čůrání, pití mu odebírám, cestou šlápnu na Ogýskovo prase, prase zachrochtá, pes zachrochtá, přítel zabručí, já se zasměju.. Vítej v blázinci, holka!

Další etapa hraní, objevili jsme prase. U toho už usínám a je mi vše jedno. Pes nejspíš vytuhl taky.

Ráno se budím první, na budíka, budím psa, venčím psa, budím přítele. Donáším psa, pes si hraje, jdu se umýt, oblékám se, tahám se se psem o oblečení, budím přítele. Maluju se, budím přítele… Odnáším psa na hlídání, budím přítele…
Jdu nakrmit naše hlodavce, nadávám příteli a ptám se, jestli vůbec chce někam jet.

No nic, čekám s klíčky od auta v ruce a nervozně přešlapuju. Ale ne! Přítel se začal oblíkat!!! 3× hurá!!!

8:15 Nasedáme do auta, co zapomeneme dneska?
Zajímavý, dnes se pro nic nevracíme…

Vyrážíme vstříc akva-tera burze v Brně. Dojíždíme na místo, i parkování jsme našli, super. Na burze jsme sehnali pár rybiček, šnečka, jsem spokojená. :)
Odjíždíme směr Hornbach, kde sháníme další věci do akva a pro psa. Dostala jsem vzorky granulek od hostesky. Přicházíme k pokladně, spíš se protláčíme k pokladně, nevzali jsme si košík, takže jsem měla kousátka pro Ogyna v pytlíku se vzorkama. Mám je okatě na ruce, namarkovala mi zboží a ptá se „Všechno?“. Málem jsem řekla to vítězoslavné ano. Díkybohu se mi podívala na tu ruku a já si to uvědomila. V tu chvíli jsem si připadala jak totální vůl, ale nějak jsem to vysvětlila a paní se smála, tak snad… Přece kdybych už kradla, tak to nenesu tak hrdě na ruce a nes**u jí to až pod obličej, ne?! No nic, odcházíme, už nikdy nechci jít do Hornbachu.

Jedeme do Ikey. Takový kolony jsem tam ještě nezažila! Stojíme už od dálnice…
Dokoupit vánoční dárky a nám sehnat ještě nějaké maličkosti do domácnosti, jasně, necháváme tam peníze, co zbývají do konce měsíce. :D

Mám hlad. Klasika. Navštěvujeme restauraci, je narváno, čekáme, čekáme, na jeden blbej sýr s bramborama, kterej dostáváme. Zaplatíme, dostaneme i pití zdarma, to je opravdu výhra. A hledáme místo na sednutí. No obcházeli jsme, dokud nám to nevychládlo, ale nakonec jsme si sedli. Oběd byl výborný. Už nikdy nechci vidět jídlo. Jsem narvaná jak nikdy.

Jedeme do Olympie, nakoupit pro nás a psa do Alberta. Chci se projít po Olympii. „Máš přece v autě ryby v sáčku.“ No tak jdeme za rybama a jedeme domů.

Přijíždíme. Vítá mě pes… Řeknu mu s příslibem brzkého příchodu, ať ještě počká, že jdeme dát do akva ryby. Ryby přendány.

Dávám psa na hlídání, jdu na zahradu, nakrmit kočku, podpořit přítele při stavbě nano akvária a nakrmit hlodavce, co bydlí ve venkovním kotci. Přicházím, beru psa z hlídání. Dávám na vyvenčení ven. Jdu pověsit prádlo. Přítel bere psa.

Pověšeno, začalo mi u toho pršet. Dávám na to pytel, snad to uschne, za týden, za dva, do Vánoc… No co už, jsem baba, mám přece oblečení dost, ne? Začínají se mi hromadit dárky, pes tu hopsá, zlobí, s ním to neudělám, odnáším psa na hlídání. Balím dárky. Konečně sedím!!! Přichází přítel. Balím dárky…

Přítel mi říká, ať to sbalím, že bude chodit s vodou. 2× mi pomalu ukopl mašličku, jednou mi sešlápl a pomačkal papír. Je to horší jak ten pes, ještě mi ho může rozkousat. No tak to uklízím do skříně. Donosí vodu, pokračuju. Došlo hlídání, že už hlídat nebude, super. Odklízím zbytek nezabalených dárků a odkládám na dobu neurčitou.

18:00 Vyhazuju psa ven, večeřím!!! Mňáám. A bolí mě záda, škemrám masáž, prý večer.
18:30 Konec večeře, konec srandy, uklízím nákup, beru domů psa.

19:00 Dávám psovi tvaroháčka. Hned po něm začně poskakovat, běhat, hrát si. První část vyhodil do misky s pitím - fajn, aspoň nemusím uklízet. Druhá část mi letěla do postele a zase na moji polovinu. Sakra, jak ho to mám odnaučit, že je tu i ta přítelova?!

19:15 Dozvídám se, že pro věkovou kategorii jako jsem já je dnes v Brně parádní akce. Za prvé se mnou nemá kdo jít a za druhé jsem mrtvá. Co už, ať si to
užijí i za mě. Nedá mi to, ptám se kamarádky - utratila poslední peníze za dárky, tak nikam nejde, fajn, nejdu taky. :D

19:30 Vyhazuju psa ven, čtu si stížnost od mého hlídání a přemýšlím, že napíšu taky. Píšu…
Pes - 8týdenní venku, druhý spí už pod peřinou…
20:30 Dopsáno.

Co s večerem? Jede mi očko, nejede mi internet, bolí mě záda, mám tu víno, chce se mi čůrat. Nechce se mi jít ani čůrat, ani pro víno.

20:32 Přítel zjistil, že naše nová ryba nemusí být odděleně, ale že může být se všemi. Škemrá, ať ji jdu s ním vypustit… Bože, to je 15 schodů nahoru, tudíž i 15 dolů. Dohromady 30. Moje smrt. Tak se zvednu a pujdu. Snad se někdy k tomu ideálu večera dopracuju.

Svůj život bych nikdy neměnila stejně tak, jako své psy a přítele. To mi tak připomíná, že je Ogyn venku, ale při představě, že ho vezmu domů a začne vše nanovo, se mi ježí chlupy i tam, kde je nemám…

Hodnotilo 16 lidí. Score 3.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
nikina3
Zasloužilá kecalka 855 příspěvků 16.11.13 01:11

Kdyby Ogy nosil ještě plenu, bez váhání bych si příběh spletla s běžným dnem s dítětem. :mrgreen: ale takové lítání kolem psa, ať ho sebevíc milujete, mi přijde dost přitažené za vlasy. :idea:

 
miisenka
Extra třída :D 14314 příspěvků 16.11.13 06:42

Mna by teda zaujimalo co z toho psa vyrastie? ved ho len rozmazlujes, ziadne mantinely a pes si s vami robi co chce.. :nevim:..hlidani pro psa ked ste v obchode? :zed:

 
Crystalline  16.11.13 07:17

Pejsci se u vas maji luxusne :) je to dobra priprava na deti

 
Krkael
Generální žvanilka 21860 příspěvků 16.11.13 08:22

@Crystalline pro rodice nebo psy?

 
nikoleta1993  16.11.13 09:08

Hlídání pro psa? V 8 měsících? A popis toho co si vše může bez váhání vůči Vám dovolit např. to tahání za vlasy…je to naprostá nezodpovědnost takovým to způsobem rozmazlovat psa tohoto plemene a velikosti.Za pár let čekám deníček Můj pes extrémě žárlí na mé dítě co mám dělat…

 
Terrinka93
Ukecaná baba ;) 2005 příspěvků 16.11.13 09:09

:mrgreen: přesně vím, o čem mluvis :lol: taky máme boxera, Amalku. Je to poloclovek :lol: obedva s náma u stolu spí s náma v posteli.. Teda my s ní. A je mi úplně jedno, že je rozmazlena. Ano pro mě je stejně důležitá jako bude moje dítě. Řeči typu,, vždyť jee to pes,, mě vážně berou :mrgreen: o co je člověk víc než pes.. A jinac ogy je nadhernej :srdce: jsem ráda, že existujou i tací, kteří do psa jen nekopou nebo ho mají jen aby něco měli. Mmch boxer je to nejsrandovnejsi plemeno na světě :lol: už díky tomu, že chápe líp jak kdejakej člověk. :kytka:

 
rohypnol - neprihl  16.11.13 09:37

Naozaj si koledujete o problem 8o 8o 8o. My mame skusenosti so steniatkami a aj ked by bolo pohodlnejsie starat sa o ne tak ako vy, nikdy sme to nerobili. V noci proste nie je cas na hranie, v 8 mesiacoch sa nechodi cez von vencit, psi dokazu byt bez zaknucania same - a to ich pritom milujeme, kupujeme najkvalitnejsie krmivo a spime s nimi v posteli. Pes je stastnejsi ak ma svoje mantinely a hranice, ver tomu. Ak Vam do takehoto prostredia pride dieta, nezvladnete to bud vy alebo pes. Inak neodpustim si: keby ste miesto somarin a nocneho hrania vybehli pred spanim na poriadnu 2h prechadzku, ktoru ten pes potrebuje, vsetci by ste boli stastnejsi. A pes vas bude mat este radsej a bude ovela vychovanejsi.

 
Kelsey
Hvězda diskuse 41815 příspěvků 16.11.13 10:18

V příštím životě se chci narodit, jako pes u Vás :jazyk: :D.

 
Alberta
Kecalka 456 příspěvků 16.11.13 10:25

Hm..vtipně napsané, ale je to vlastně smutné :nevim: Nemůžete mít mimi, tak si zlidštíte psa..Přeju vám to miminko, ale lidské..

 
Shari81
Kelišová 5887 příspěvků 16.11.13 10:38
:palec: :potlesk: :mrgreen:
 
Bibušenka
Závislačka 2738 příspěvků 16.11.13 10:51

Pejskovi je 8 týdnů ne měsíců, asi malá chybka :oops:
Vzhledem k tomu, že je to malé neohrabané štěňátko, celodenní dozor potřebuje.
Pokud ho necháte chvíli samotné, jako já včera, rozkouše cokoliv, např. i žárovku, což je potom lahůdka. Po jídle ho musím udržet min. půl hodiny v klidu, aby neměl torzi žaludku. Navíc, loužičkuje, protože ještě nemá vyvinutý svěrač.
Já mám maminku asi 200 m od sebe, takže není problém s hlídáním, pokud jsme na celé odpoledne pryč, proč tam nechat štěně zbytečně trápit a následně, po vrácení uklízet nálož.
@nikoleta1993 ten čekat nemusíš :) znáš slovo cvičák? Ale omlouvám tě, že jsi vycházela z těch 8 měsíců :)
@Terrinka93 děkuju! Alespoň někdo mě chápe, boxeři jsou úžasní, náš, když se mu něco nelíbí začne vydávat zvuky jak kdyby opravdu mluvil, takže poločlověk? To sedí :) @Kelsey děkuju! Taky bych se tak někdy chtěla mít :lol: situace už se trošku uklidnila, tohle jsem psala dva dny po ještě ani ne aklimatizaci, už pochopil režim den/noc a začíná víc čůrat venku :lol:

 
Sorbetka
Kecalka 363 příspěvků 16.11.13 10:58

Myslim, ze tech 8mesicu vs 8 tydnu vsechno vysvetluje. Taky mi prislo divne chodit ven v noci s 8 mesicnim psem - davat ho hlidat, ale ted uz je to jasne. Docela zasadni informace :mavam: :mavam: :mavam: tak at se miminko brzy zadari. :mavam:

 
royhpnol-neprihl  16.11.13 11:41

Aha, tak rozdiel medzi 8 a 8 je zjavny :-D Ked sme smudlov doniesli v tomto veku, tiez sme museli z 10. poschodia letiet dole v noci minimalne 2× :))) Vela stastia a sil do dalsej vychovy, aby ste toto iste neabsolvovali aj v tych 8 mesiacoch :mrgreen:

 
obrazek
Echt Kelišová 9868 příspěvků 16.11.13 11:43

Rozdil 8 mesicu a 8 tydnu je velka chybka, ne mala :mrgreen: vyslouzila sis zbytecne poznamky.
nicmene mantinely uz zacni tvorit, je ten pravy cas! co prosvihnesu psa do 4 mesicu, uz nenapravis.
treba spani ve spolecne posteli? :roll: tak toho ja priznivcem fakt nejsem, ac psy mam rada.
mam dve feny, obe mely stenata, ktere jsme vychovavali, nez jsme je prodali, tak vim, co 8 tydenni stene obnasi.
spat v posteli fakt nemusi.

 
Susanna
Generální žvanilka 21056 příspěvků 16.11.13 12:23

@Bibušenka Hezký deníček. Oni ti boxíci jsou taková miminka :srdce: Přesto Vám také přeju, ať se zadaří to miminko lidské.
Můžu se jen zeptat - z jaké chov. stanice Ogy je, pokud je s PP? Klidně do SZ, jestli to nechceš psát veřejně ;)

 
Littlecat23  16.11.13 12:37

Super deníček :) S námi taky vždycky spali naši pejskové v posteli :D nemám ráda poznámky typu : Vždyť je to jen pes! odpovídám- a ty jsi jen obyč člověk, tak co :D

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26669 příspěvků 16.11.13 12:37

Hezky denicek a stene je kouzelny.Ja ma dva labradory a musim se priznat, ze predtim nez sme meli dite byli s nami snad vsude i v posteli, ale casem se to cloveku fakt nevyplati, navic vsude chlupy atd…Takze ted speji ve vyhrivane garazi a je to o. k..
Ono pak s ditetem uz nejde vsude je tahat po ceem baraku..Ale rozhodne si nemyslim, ze pokud prijde dite, jsou psy na vedlejsi koleji, patreji do rodiny tak nebo tak ;) ;)
Jen proste najit zlatou stredni cestu :kytka: :kytka: :kytka:

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 16.11.13 13:32

Přemýšlela sem že jedinej dárek od ježíška co by asi potěšil chlapa je štěně :mrgreen:.po přečtení deníčku jdu radši vymyslet jinou variantu :oops:

 
K-Black  16.11.13 14:34

@Kamča.dalmatinka já jsem dneska ráno vymyslela, že dám chlapovi k 40 narozeninám kočku :roll: ještě mám přes rok čas vymyslet něco jiného :mrgreen: ale tohle vím, že by ho potěšilo, no uvidím jak se bude chovat :think:

 
Bibušenka
Závislačka 2738 příspěvků 16.11.13 18:20

@Sorbetka jo, já se omlouvám, ani nevím, jak se tam tak zásadní chyba vloudila no co už, v těch 8 měsících bych ho v noci tak možná sprdla :lol:
Rohypnol - děkuji, to snad ne, od té doby mě v noci budil jen jedenkrát, takže to máme asi zmáknutý, jen přes den lítáme snad milionkrát, ale co čekám od teď 9 týdenního prďoly :)
@obrazek my máme jen matračky, postel jsme měli na objednání, páč jsme se stěhovali, a znáš to, než to, než ono, a hned jsou z toho 3 měsíce čekání. A postav pelech vedle provizorní „postele“.. Jasně, že si přeleze :)
Až bude postel, bude mít pelech a až bude vše hotové, bude i na chotbě, která je momentálně ve stavu zrodu :mrgreen:
@Littlecat23 tak tak, navíc, má tu ještě kámoše, což je peřinový mistr a co se od starších nenaučíš, nemáš.. Tak jde prostě za ním :mrgreen:
Nám to nevadí, až bude mít těch 30 kilo a bude nám postel malá, pujde na pelech :lol:
@pomenkova ty chlupy, toho jsem se taky bála, ale když jsme měli jednoho, taky přesrsťoval, ale ne nijak razantně, prostě jsem večer zametla, vysála a bylo vše ok, ani na oblečení jsme nic neměli. Spát v chlupech by mi vadilo..
A navíc, když se staršímu řekne, ať jde na pelech, jde, takže pak nebudu řešit, koho mít v posteli dřív, jestli psa nebo děti a rozhodně je, až to dítě bude neodstrčím mimo…
@Kamča.dalmatinka :mrgreen: už se to dá :) nejhorší byl první týden.
Jen včera jsem neuhlídala a sežral mi žárovku, stačila vteřina, takže dneska vlastně první - krom očkování návštěva veteriny.
Chce to pevný nervy, ale věř, že i těm pohromám se zasměješ..
@K-Black pokud chceš kočku domů, z osobní zkušenosti nedoporučuju.
Sice se naučí časem.. na wc, ale když má říji, značkuje, nebo se ti pohoupe na zácloně a třeba se ti vydělá do květináče, jen proto, že cítí přírodu.. :oops:

 
Viicky
Kecalka 328 příspěvků 16.11.13 19:11

Clovece a ja si nepamatuju ze by s nasima pejskama bylo tolik prace. Akorat ty louzicky byli vsude a furt, nez to ty pejskove pochopi. Pak taky kvetinace a vubec kytky, ale nejak to obdobi rychle uteklo. Je to asi jako s detmi, zbydou jen vzpominky nato kdyz byli male…

 
Mirka Dušínová
Ukecaná baba ;) 1526 příspěvků 16.11.13 19:12

Boxeři jsou super, taky máme tu čest ;) Ale všichni do jednoho co znám včetně našeho jsou úděsná prasata, prdí a chrápou…za mě do postele jen přes mou mrtvolu :cert:

 
Trojlístek
Závislačka 3487 příspěvků 16.11.13 20:19

Osobně si myslím, že ve vašem případě je úplně jedno, kolik tomu psovi je. Poněvadž jste si jej už nastěhovali do postele. A tak jak jste výchovu nastartovali, tak v ní pravděpodobně budete pokračovat.

Co ze psa vychováte, to budete mít. Mně se ten deníček moc nelíbí, taky máme psa. Dokonce byl dříve než dítě, které stále nepřicházelo. Vzali jsem si fenku z útulku s nijakými návyky a v podstatě od první minuty co jsme si ji šťastně převzali, jsme u ní návyky začali pěstovat.

Nepopírám, také spí s námi v posteli. Ale jen občas, když mi chceme a pokud je z ní vykázána, tak bez jakýchkoliv ofrků odchází do svého pelechu. Museli jsme ji to naučit, že to chceme jako její páníčkové, nikoliv, že se jí to zrodí v hlavě napochoduje nám do postele, do které nás jednou nebude chtít pustit…

Nechci do tebe rýt, jen prosím dobře zvažujte, co ze své výchovy od toho psa očekáváte. I výchova psa je veliký úkol.

 
Kakika
Extra třída :D 14184 příspěvků 16.11.13 21:15

@Bibušenka Tak to já zase z osobní zkušenosti kočku můžu vřele doporučit. Ono prostě záleží, kdo má jaké zkušenosti :lol:

 
Krkael
Generální žvanilka 21860 příspěvků 16.11.13 22:20

@Mirka Dušínová to dela i muj chlap… do postele ho teda poustim :lol:

 
AngelikaO
Závislačka 4434 příspěvků 16.11.13 22:23

Me denicek nudil, pardon.

 
Mirka Dušínová
Ukecaná baba ;) 1526 příspěvků 17.11.13 13:07

@Krkael A taky se koupe jednou za půl roku? :idea: :D

 
Bibušenka
Závislačka 2738 příspěvků 17.11.13 21:29

@AngelikaO asi jiná krevní skupina :) a upřímně, je mi to celkem jedno.
Pokud nemáte ráda zvířata, nikdy nepochopíte.. ;)
@Krkael přesně tak :mrgreen: a náš pes zatím neprdí ani nechrápe.. Takže vlastně lepší jak ten chlap :mrgreen: :mrgreen:

 
Quinn7
Ukecaná baba ;) 1692 příspěvků 5 inzerátů 17.11.13 22:38

My máme doma zakrslého králíka jménem OGY teda my to píšeme jako Aggie ale čteme Ogy. ČUPR jméno :) Jinak mě se deníček líbil je vidět že máte pejska rádai

 
baily
Kecalka 233 příspěvků 17.11.13 22:45

Moc hezky denicek:D:D mela jsem doma to same, ted uz 13-ti letou fenecku, mam ji od jejich 3 tydnu( majitele ji chteli utopit)a i pres to, ze znicila 2 koberce, postel, kuch. linku je to moje nejvetsi zlato na svete:D:D a ze ji obcas dovolim jit se pomazlit do postele, to k tomu uz zkratka patri:D:D takze preji hodne sil a pevnou ruku ve vychove- ja obcas polevila ale to uz patri k me povaze - trochu rozmazlovat:D:D:D

 
Bibušenka
Závislačka 2738 příspěvků 19.11.13 13:22

@baily já se snažím nerozmazlovat a pilně trénujeme :) A moc děkuji :)

 
rerere
Zasloužilá kecalka 547 příspěvků 19.11.13 13:23

Chvíli jsem nevěděla, jestli čtu o dítěti nebo o psovi :lol: Jen pro ty, co jim to přijde divné a nechápou to-nevíte, čím si třeba autorka deníčku musela projít, co všechno možná musela zažít a dítě jí ten nahoře stejně odmítl dát, tak si ho dělá za psa. Je trochu zbytečné jí tady psát, že jeho výchovu nezvládne, že jí nezvládá už teď-fakt nevíte, co se skrývá za tím spojením v úvodu-nechtěně bezdětní…

 
Bibušenka
Závislačka 2738 příspěvků 19.11.13 17:48

@rerere děkuju.. Opravdu jsem ráda, že se najdou ještě empatičtí lidé.
Ano, mám psi místo dětí a až k nim přibude to miminko budu ta nejšťastnější žena na světě.
S malým pilně cvičíme, doma i na cvičáku a tak jako s každým psem máme nastavené určité hranice.
Postel je už pár dní doma a bez problémů narozdíl od našeho posteláka prvního spinká na pelíčku, bez kňourání a já jen čekám, kdy to nutkání vzít si ho k sobě bude silnější než já, takže se nejedná o ústupky psovi.
Nedáváme naše jídlo, nenecháváme obtěžovat u jídla atd.atd..
Máme pohodového pejska prvního, a takový bude i Ogýsek :)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama