Zkrocení zlobivé matky

O životě

O životě jedné ženy, která si prostě nedala říci. Jak začít? Sedím na křesle (babičky) v bytě mé babičky. Kam mé oko pohlédne, tak až tam mi zde nic nepatří. Okolo mě se pošťuchují kočky. Je docela pozdě.

Je 22:10 a nechce se mi spát, protože jsem celá ubulená. Slzy mi tečou samospádem. Právě jsem dokoukala seriál Obchoďák. Bože, jak je tento díl podobný mému životnímu seriálu. Dnes jsem se úplně viděla v představitelce Dáši. Ano, takhle to všechno začalo i u mě, jen nejsem prodavačka spodního prádla, nemoderuji v rádiu, mám dvě děti a jsem nyní těhotná. Jinak je celkem všechno stejné. Teda vlastně nevím, neznám další pokračování a oné Dagmaře bych takový průběh možná ani nepřála.

Sedím tu a říkám si, jak jsem si takhle mohla zpackat život? Jak jsme mohla být takhle slepá? Proč mě raději někdo neprofackoval, abych se vzpamatovala? Pravda, facky přicházejí teď a v jiné podobě. Kdyby mě tenkrát někdo profackoval fyzicky, asi bych stejně udělala to, co jsme udělala. Facky života jsou daleko účinnější! A to teda dost!

Řekla jsem si tedy, že se z toho vypíši.

Měla jsem rodinu. Manžela, dvě krásné děti, dům. Manžel mě sice přehlížel, ale mohla jsem dýchat. Moc se neptal, co dělám, stačilo, když všechno doma klapalo tak nějak normálně. A jednoho dne přišel Muž! Vlastně to byl panic. Strašně o mě stál a dával mi to najevo. Rok a půl jsem náš vztah před manželem tutlala, pak vše vyšlo najevo. Manžel nejdřív chtěl, abych to všechno utnula. No, a když se budu snažit, tak mi odpustí. Sbírala jsem síly a našla je, abych manžela opustila. Jednoho dne mě z domu vyhodil, i s dětma. Nyní probíhá soud o děti. On chce střídavou péči, já nikoliv. Je to boj.

No a můj princ, ten nemá a neměl nic. Nastěhoval se od mámy rovnou ke mně do bytu. Docela to klapalo. Ale… nejsou peníze, princ je zvyklý na servis. Já moc nevařím, on to vyžaduje. Vždycky, když si něco koupím, vyčítá mi to. Pravda, už jsem několik měsíců nebyla ani u kadeřníka. Nemám na to. Měla jsem celkem fungující firmu, která se mi rozjížděla. Nyní jsem těhotná, 13. týden a je mi zle. Práci jsem omezila na minimum, princ leží s rýmičkou v posteli a vyčítám mi, že dělá víc než spousta chlapů. Moje děti jsou nevychované, moje podnikání je taky na levačku.

Tak teď tady sedím, brečím. Děti jsou u manžela. Je mi smutno. Zase si mě nikdo nevšímá. Jsem nešťastná, jsem v pasti. Mám „prince“ bez koně a zámku, sama nemůžu nic. Brečím, jelikož jsem si uvědomila, že jsem skončila ještě v horší situaci. Princovi se zase nelíbilo, že jiné paní vaří a já ne. Chodí nasupený. Nevím, za co koupím dětem Ježíška a přemýšlím, že z tohohle dna už se přeci musím odrazit. Dokonce mě napadlo, že by mohl přijet další princ a odtáhnout z téhle obrovské kaluže mě i děti.

Kdyby můj manžel věděl, jak to teď mám, tak by se smál. Smál by se tak, až by se za břicho popadal! Řekl by mi: „Zlato, máš cos chtěla, jsi šťastná?“ Ale já to tutlám. Hraju si na šťastný život…

Hodnotilo 10 lidí. Score 2.3.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
štírata
Stálice 84 příspěvků 02.12.12 07:20

Ahoj, mrzi mi, jak jsi dopadla, ale sama jsi si zaverem denicku odpovedela: Mas, co jsi chtela. Ty jsi za ten rok a pul nevedela, jak Muz s velkym M zije? Rok a pul je celkem dlouha doba. A proc nemuzes pokracovat v podnikani? A proc jsi vlastne otehotnela, chteli jste miminko?

 
Alenaxxxx
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 02.12.12 09:15

A proč nechceš střídavou péči? Očividně toho na Tebe bude moc: 3 děti, podnikání, chlap, který naní do života a kdo ví, kde bude za rok. To se nedá zvládat. Ještě můžeš být ráda, že manžel se o děti chce starat.

 
poppaea
Závislačka 3303 příspěvků 02.12.12 09:50

Nějak nechápu, co máš proti střídavé péči. Když je otec dětí nějaký opilec, násilník nebo co já vím, tak se to pochopit dá, ale popravdě - chyba je podle toho, co píšeš, na tvé straně - rok a půl jsi manžela podváděla a teď mu chceš upřít právo na jeho vlastní děti?
P. S. Nečuč na tyhle seriály, z toho se akorát zblbne.

 
ynax
Extra třída :D 13109 příspěvků 02.12.12 09:56

Řekla bych, že v situace, ve které se nacházíš bys měla manželovi děkovat za návrh střídavé péče. Evidentně to nezvládáš a asi těžko budeš, kor až porodíš a ten tvůj princ bude evidentně dělat mezi dětmi rozdíly. Aby ti nakonec nebylo lépe samotné.

 
evick2
Závislačka 3540 příspěvků 02.12.12 10:00

Jestli je jediné co ho štve, že nevaříš, tak se to nauč, zas tak složitá věc to není…
Peněz málo.. no upřímně kdo jich má hodně? SLožitá situace to je hlavně tím že příjde nové miminko takže ani nemůžeš začít pořádně pracovat aby se zlepšila alespoň ta finanční situace, ale pokud je milece nebo vlastně už přítel jen malinko normální tak se přes to přenesete jako mnozí jiní.

 
Cuarentena
Echt Kelišová 8070 příspěvků 02.12.12 10:24

Ahoj, no děvče, tys to teda po..ala. Jen co je pravda. :,( :,( :,(
Zkus se ještě vrátit k manželovi, dokud nemá jinou ženskou, jinou cestu nevidím. Třeba ti odpustí a vezmě tě zpět i s levobočkem. Znám takové případy, kdy pak muž vychovával takové dítě jako vlastní. A nejde o žádná ořezovátka, vážně, chlapi v tomto dokážou být velkorysí.
Máme podobný případ v rodině, ta moje příbuzná dokonale zkazila život sobě, svým dětem i manželovi. Milenec je samozřejmě dávno v trapu, ale ona žije na druhým konci republiky, její muž ji dlouho chtěl zpět, ale pak rezignoval a našel si přítelkyni, která se jej jen tak nepustí, protože na rozdíl od jeho ženy chápe, že je to vlastně zlatej chlap. :,( :,(

 
tonj  02.12.12 11:06

Co se týče nevěr, nemám ráda moralizování, ale vadí mi rozbíjení rodin s malými dětmi. Taky se přikláním k názoru, jestli by nebylo nejlepší se zkusit vrátit k manželovi :nevim: A jinak, ženská která nevaří si podle mě zadělává na problémy. To je snad ještě horší než když nechce souložit. :mrgreen:

 
Betty1981
Kecalka 275 příspěvků 02.12.12 11:08

Přijet další princ? Zatím jsi vytloukala klín klínem a zjevně to dobře nebylo…a taky nějak nechápu, že se bráníš střídavé péči, třeba bys pak měla i s malým víc času na své podnikání, mohla by ses postavit na nohy a kopnout toho blba, co Tě měl zjevně jako dojnou krávu, do řiti…

 
jannina1
Závislačka 3271 příspěvků 02.12.12 14:34

Zkus se vrátit k manželovi, s tímhle Princem nemá cenu do života počítat..Ale holt máš co jsi chtěla, za rok a půl jsi ho mohla trochu otestnout :nevim:

 
jannina1
Závislačka 3271 příspěvků 02.12.12 14:36

A navíc, co tedy dáváš dětem, když nic nevaříš?

 
Miš-El
Závislačka 3066 příspěvků 02.12.12 15:20

Brečet nad rozlitým mlíkem nemá cenu. Střídavou péči bych nebojkotovala, je to dobrá věc, pokud je manžel schopný se o děti postarat a má je rád. 3děti na krku a ani chvilka klidu, ještě to uvítáš, když budou dvě dětičky u táty. Princátko by potřebovalo pořádně snadnout na hubu at se vzpamatuje.

 
hanak  02.12.12 15:37

Taky se přikláním ke střídavé péči. Děti nejsou majetek jen jediného z rodičů a pokud ten druhý funguje, jak má, o děti se stará a má je opravdu rád, pak střídavá péče je dobré řešení. Nebojkotovala bych to!

Co se týče tvého „prince“.. mno, asi bych vzala rychle kramle. S ním ti pšenka nepokvete, byla by jen otázka času, kdy přijde řeč o rozchodu / rozvodu.
Jen nechápu - rok a půl s ním táhneš a nevíš, jaký ve skutečnosti je? Musela jsi být hodně zamilovaná, ty růžové brýle bývají sakra zrádný! :nevim:
Je smutné, že jsi teď těhotná.. tedy s ním. Kdybys uvažovala o návratu k manželovi, to dítě by tam bylo jaksi navíc. Ikdyž znám případy, kdy starý partner přijmul novorozené dítě od jiného partnera za vlastní (papírově i citově), ale těžko říct, jak by zareagoval tvůj ex manžel.
A že by se ti tvůj manžel smál, jak jsi dopadla? Možná by z toho měl škodolibou radost, ale možná by i litoval. Možná by dal i druhou šanci (už kvůli dětem), jen by to chtělo si sednout a všechno s ním probrat, nechodit kolem toho jako kolem horké kaše, prostě sednout si jako dva rozumní lidé, se kterým si osud trochu podivně pohrál a bez emocí si o tom promluvit. Šance tam stále je.

PS: omlouvám se, to není reakce na nikoho, prostě jen příspěvek pod deníček.

Příspěvek upraven 02.12.12 v 15:38

 
jaruškaveveruška
Kecalka 415 příspěvků 02.12.12 15:55

Je to všechno složitější než jsme napsala. Střídavou péči nechci kvůli dětem, jelikož být týden u táty nejsou zvyklé. Pořád jsem s nima byla doma a menší dokonce pláče, když k němu má jít. A navíc si také myslím, že manželovi jde o to, aby mi nemusel posílat alimenty. Nabízela jsme mu rozšířenou péči.
Přes týden nevaří o víkendu jsme pozváni k mámě nebo udělám něco super zdravého, co pan princ nejí.
S panem princem jsem se scházela jen mimo domov, takže jsem ho jaksi neprokoukla. A když mě mažel i s dětma vyhodil z našeho společného domu a já šla bydlet do bytu babičky, tak se tam automaticky nastěhoval. Možná je to zatím dobré řešení, jelikož alespoň nějak přispívá na nájem, sama bych to neutáhla, když manžel platí směšné „alimenty“.

 
badela
Echt Kelišová 7575 příspěvků 02.12.12 16:24

To je blbé, vrátit k muži se už nechceš či nemůžeš? Princové jsou na draka ne pro život :think:. Nevěš hlavu, ono se to časem vyvrbí a najdeš svou cestu.

 
jaruškaveveruška
Kecalka 415 příspěvků 02.12.12 16:25

Že mi bude lépe samotné mě už napadlo nesčetněkrát… :zed:

 
jaruškaveveruška
Kecalka 415 příspěvků 02.12.12 16:28

Vrátot se k bývalému manželovi už nechci. Sice mě to už párkrát napadlo, ale vím, že to nefungovalo. Spíš dopufám, že se nějak vyřeší soud o děti a bude mateřská a pak se nějak zmátořim a půjdu svou cestou. Povolání jsem měla náročné - fyzicky, takže pracovat už nejde.

 
jaruškaveveruška
Kecalka 415 příspěvků 02.12.12 16:29

A taky je mi to blbé, vrátit se s miminem v břiše… :nevim: NA to nemám. :roll:

 
pst007  02.12.12 17:57

Uff… tak alimenty by měly být hlavně pro potřeby dětí, ne na nájem. A živit by tě měl přece ten, s kým jsi těhotná, ne bývalý manžel, ten přece nezpůsobil že nemůžeš do práce.

 
pst007  02.12.12 18:06

Tipuju, že soud odsouhlasí tu střídavku i přes tvůj nesouhlas a tudíž alimenty minimální nebo žádné, počítáš s touto možností?

 
jenika1
Závislačka 3037 příspěvků 02.12.12 18:08

Já být tebou, tak raději zapomenu na prince a začnu u sebe. Nechápu ženský, který ještě nemají vyřešený jeden problém a už hledají dalšího spasitele, který je má vytáhnout ze srabu. Ale co ty děti pak? Dalšímu princi dáš čtvrté dítě?

 
becky87  02.12.12 18:40

Uf. situaci ti nezavidim.Jen co je pravda, ze si za vse muzes sama.Jak si mohladovolit mit v tetosituaci dalsi dite?!Osobne bych sla na potret, nemakacenka vyhodila a snazila se urovnat vztah s manzelem. Doslo to az moc daleko a obavam se, ze bude jeste hur, pokud s tim neco neudelas.Ted se name vsechny sesypete ze navrhuji potrat, ale podle me, to bylo jedine mozne reseni. Bohuzel.

 
becky87  02.12.12 18:42

Mmch, proc chces aby te zachranil,,dalsi princ"?Na to byt tebou zapomenu. Zvlast v te situaciholka

 
jaruškaveveruška
Kecalka 415 příspěvků 02.12.12 19:03

Na potrat jsem chtěla jít, ale již je pozdě. Tak dlouho jsem si to rozmýšlela, až je pozdě. Plánované to nebylo…

 
jaruškaveveruška
Kecalka 415 příspěvků 02.12.12 19:04

Jinak princ nebo bůh.. .tak to bylo myšleno…prostě něco pozitivního.

 
Zdina  02.12.12 23:05

Nema cenu plakat nad rozlitym mlikem. Kazdy delame chyby a pokud si je uvedomime a poucime se z nich, tak se posuneme dal. Na potrat je pozde, k manzelovi zpatky nechces (coz ja osoben chapu) a milenec tedy soucasny partner stoji za starou backoru. Byt je jak pises tvuj. Takze posbirej svou hrdost, vyhod chlapa (doufam, ze neni u tebe trvale hlasen k pobytu)a nahlas se na socialku. Budes mit aspon na zaplaceni bytu a jidlo pro deti. A budes mit cas na rozmyslenou..

 
SylvieC
Kecalka 137 příspěvků 03.12.12 10:42

Ahoj zakladatelko, tak s takovým podobným,,princem" jsem taky měla tu,,čest". Rozhodně sis teda nepolepšila a být tebou, tak se asi zamyslím, jestli má cen u v tom pokračovat. Jestli ti nepomáhá, neohlídá děti, nenosí peníze, tak na co ho máš?

 
jaruškaveveruška
Kecalka 415 příspěvků 03.12.12 13:43

Na sociálce mi řekli, že pokud nejsem rozvedená, tak nemám na nic nárok… :nevim:

 
jaruškaveveruška
Kecalka 415 příspěvků 03.12.12 13:45

Děti mi obačas hlídá, ale o to mu moc nestojím. radši bych ho viděla v práci…

 
prcek01
Kecalka 115 příspěvků 03.12.12 15:07

:D :lol: :D spíše na stejno :-D

 
Jitule1501
Povídálka 29 příspěvků 03.12.12 20:40

No tak to sis pěkně pohnojila, a ne jen sobě, ale i Tvým dětem…

 
EllaKouskova
Zasloužilá kecalka 808 příspěvků 26.07.13 22:50

Podle meho nehledej zadnyho dalsiho prince a postav se sama na nohy

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama