Zkuste život v Africe

Cestování

Třídenní akci zahájí Zdeňka Žádníková Volencová Akce „Zkuste život v Africe začíná ve čtvrtek 16. října a pokračuje v sobotu 18. a v neděli 19. října. Bude začínat každý den v 11:00 a potrvá do 14:00. Ti z návštěvníků, kteří přijdou hned ve čtvrtek budou mít to štěstí potkat známou herečku Zdeňku Žádníkovou Volencovou, která je patronkou kampaně Pampers UNICEF v Čechách. Odbornou záštitou je v České republice uznávaný psychiatr MUDr. Martin Jarolímek, který se podělí o své zkušenosti z lékařského pobytu v Africe.

.(){hspace:10, align:left, vspace:10} *]Co Pampers připravily pro návštěvníky ZOO? -         Zkuste exotická africká jídla připravovaná rodilými Afričany! K ochutnání budou pečené banány, speciální omáčky, čaj a limonáda, takže opravdu každý bude mít šanci pocítit chuť afrických dálek.   -         Bubeníci a tanečníci předvedou divokou show včetně vystoupení šamana. Typický africký tanec a hudbu si budou moci vyzkoušet i děti, protože pro všechny bude připraven workshop, kde se budou moci naučit základům. -         Navlékání korálků s maurskými motivy - workshop, kde si děti budou moci vytvořit tradiční africké náhrdelníky. -         Pletení afrických copánků - děti budou mít možnost nechat si uplést tradiční copánky dokonce v různých barvách! -         Malování na obličej - oblíbené malování zvířátek na obličej bude okořeněno chutí Afriky. -         Výroba létajících dráčků a razítek z brambor, které si děti budou moci vzít s sebou. -         Vyprávění afrických pohádek a vytváření pohádkových masek - děti budou mít možnost poslechnout si africké pohádky a také si je sami zahrát s vytvořenými maskami. -         K vidění budou také krátká videa, která vypráví poutavým způsobem o životě v Africe a také informace o kampani 1 balení = 1 vakcína se Salmou Hayek, která je globální tváří kampaně. -         VŠECHNY AKTIVITY JSOU ZDARMA!  
Kampaň Pampers UNICEF 1 balení = 1 vakcína***
UNICEF a Světová zdravotnická organizace (WHO) předpokládají, že úplného vymýcení mateřského a novorozeneckého tetanu ve 46 zemích, kde stále přetrvává jako problém, by se dalo dosáhnout v roce 2012. Společně s maminkami chce Pampers pomoci UNICEF eliminovat tuto zabijáckou nemoc.
Podle odhadů zemře v současné době 140 000 dětí ročně na novorozenecký tetanus a až 30 000 žen na tetanus mateřský. Tato tragédie je úplně zbytečná a dá se jí snadno předejít, jak už dokázal očkovací program UNICEF.    
Cíl kampaně: eliminovat mateřský a novorozenecký tetanus ·   Kampaň „1 balení = 1 vakcína" umožní značce Pampers a organizaci UNICEF zlepšit      životní podmínky potřebných žen a dětí po celém světě a pomoci jim bránit se před      nemocí ohrožující jejich životy, které se však dá předejít.   ·   UNICEF a Světová zdravotnická organizace předpovídají, že do roku 2012 by se mohlo      podařit eliminovat mateřský a novorozenecký tetanus ve 46 zemích, kde tato choroba      představuje problém veřejného zdravotnictví. Značka Pampers se spolu s maminkami      snaží pomoci organizaci UNICEF v podpoře zemí, které chtějí vyhladit tuto zákeřnou      nemoc.   ·   S pomocí maminek darovala značka Pampers už 50 milionů vakcín. Tyto vakcíny ovlivní      život matek a dětí v 17 zemích Afriky, kterými jsou Angola, Kamerun, Středoafrická      republika, Pobřeží slonoviny, Demokratická republika Kongo, Etiopie, Rovníková Guinea,      Gabon, Keňa, Libérie, Madagaskar, Mali, Mauritánie, Nigérie, Niger, Sierra Leone a      Tanzánie.   ·   V průběhu příštích tří let chce značka Pampers vybrat peníze na dalších 200 milionů      vakcín, které by měly pomoci organizaci UNICEF v podpoře zemí, jež si      daly za cíl eliminovat tuto chorobu. ** ** ** **
***Speciálně označené výrobky **
Výrobky, jejichž koupí přispějete na tento projekt, budou označeny nálepkou 1 balení = 1 vakcínanavrženou zvláště pro tento účel. Mezi tyto výrobky patří: všechna takto označená balení plenek Pampers, všechna Jumbo  balení plenek Sleep&Play a čtyřbalení všech variant vlhčených ubrousků Pampers (4ks v balení).
Ostatní varianty označených vlhčených ubrousků Pampers přispívají 1 vakcínou v jakékoliv kombinaci při nákupu 4 základních balení Pampers  (72ks) nebo  Clean&Play (63ks) nebo dvou dvojbalení Pampers (2×72ks) nebo Clean & Play (2×63ks).    
Další informace
Pro více informací o kampani „1 balení = 1 vakcína” navštivte www.pampers.cz.  
**UNICEF

Dětský fond OSN (UNICEF) je jediná organizace OSN, která se věnuje pouze dětem. UNICEF se snaží o vybudování světa, ve kterém by se dodržování práv každého dítěte stalo trvalým etickým principem a mezinárodním standardem chování.  
UNICEF poskytuje potraviny, čistou vodu, vzdělání, ochranu a rychlou pomoc v nouzi, čímž zachraňuje mnoho mladých životů. Miliony dětí každý rok stále umírají na nemoci, jimž lze předcházet, jako jsou dehydratace, infekce horních cest dýchacích, tetanus a spalničky. UNICEF společně s dalšími organizacemi OSN a vládními a nevládními organizacemi mají rozsáhlé zkušenosti a zdroje na to, aby dětem po celém světě byly schopny dát velkou šanci na přežití. Dnes je UNICEF aktivní ve více než 190 zemích, kde sjednocuje obyvatele a svoje partnery za účelem udělat svět lepším pro budoucí generace. 

UNICEF, předběžný odhad, 2004

M Roper, J. Vandelaer, F. Gasse: Maternal and Neonatal Tetanus. The Lancet 2007; 370: 1947-1959  

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek