Zvládly jsme to i bez tatínka

Porod

Ačkoli mi partner místo opory přichystal podpásovou ránu, bylo pro mne narození Verunky nejkrásnější chvílí v životě, na kterou nikdy nezapomenu.

Rozhodla jsem se také podělit o své pocity ze svého prvního porodu a všeho kolem něj. Celé těhotenství jsem si nepřipouštěla žádný strach z porodu, neměla jsem žádné obavy a ani jsem se z něj nijak nestresovala. Čekala jsem na tu chvilku jako na velký okamžik, ve kterém se změní celý můj život a dá se říct, že jsem se na něj těšila.

Partner slíbil, že bude u porodu se mnou a protože jsem viděla, že si není jistý, zda to snese, dohodli jsme se, že pokud to stihne z práce, bude jen na první době porodní a dál se rozhodne dle situace. Byla bych bývala ráda, i kdybych pouze věděla, že na mě myslí, i kdyby byl sto kilometrů daleko. V té době mě absolutně nenapadlo, co všechno mě čeká, co budu muset skousnout a vydržet.

Těhotenství bylo klidné do 9. měsíce, kdy se partner začal totálně měnit, choval se neochotně a vedlo to až k tomu, že se mnou přestal komunikovat. Jeho názor, že je jedno, kdo mě do porodnice doveze, mi vyrazil dech. Naštěstí v TEN DEN jsem měla poradnu, na kterou mě vezl jeho tatínek.

Kontrakce přišly s bouřkou okolo 23. hodiny, a to po 15 minutách, interval se zkracoval, ale bolesti nezesílily a já jsem nakonec ve 3 hodiny ráno usnula. Vzbudila mě až bolest o dvě hodiny později, to už byly kontrakce po 5 minutách. V 6 hodin jsem si dávala horkou sprchu a interval se prodloužil na 10 minut, aha, takže poslíčci, říkala jsem si. Jenže za nějakou chvilku jsem už opět hekala po 5 minutách. Vydržela jsem tak do půl osmé a došla pro partnerova tatínka. Cestou do porodnice byly dvě objížďky, takže jsme přijeli skoro za hodinu. To už interval klesal pořád dolů a já si říkala, hlavně ať to stihneme. Jenže ouvej!Přijali mě a hnali na monitor a když jsem se položila, veškeré kontrakce byly ty tam… připadala jsem si jako největší hypochondr na světě. Zůstala jsem v porodnici s tím, že pokud se to nerozjede, večer jedu domů.

No ale sláva, po 30 minutách, co jsem opustila sál, se mi kontrakce vrátily a v 15 hodin jsem již poskakovala na míči na pokoji první doby porodní. Vysílená, unavená, protože do té doby jsem kontrakce rozcházela po schodech v porodnici nahoru a dolů, jsem střídala sprchu a míč, horkou vanu s levandulí a chodila po pokoji sem tam.

Slzy se mi hrnuly do očí s pomyšlením, že se na nás přítel vykašlal v době, kdy jsem ho nejvíce potřebovala. Řekla jsem si, že budu statečná a že to zvládnu sama. Opora mi ale chyběla… když byly kontrakce po dvou, třech minutách, musela jsem si sama donést pití, vylézt z vany atd. Nebyl tu nikdo, kdo by mě chytil za ruku a podpořil. Kromě mé maminky, nejlepší kamarádky a švagrové na telefonu jsem v tom zůstala úplně sama. PA se divila, že tu nikoho nemám a když zjistila jakou situací si procházím, dost mě podržela a byla ke mně moc milá.

Kolem 20. hodiny mi píchla PA vodu a během hodiny a půl byla Verunka na světě. Když mi přistál na prsou ten malý uzlíček, koukaly jsme na sebe v úplném úžasu. Rázem ze mně spadla únava a ani jsem si nevšimla, že jsem odrodila placentu a že mě šili. S malou na prsou jsem rozesílala smsky o jejím šťastném narození, alespoň těm nejbližším a fotila jsem jí na mobil.

Krásné okamžiky a vzpomínky na narození mé dcery mi kazí pouze vědomí, že partner se neobtěžoval ani navštívit svou novorozenou dcerku v porodnici. Naštěstí nás pustili brzy domů a já jsem 4 dny po porodu sbalila věci a odjela k rodičům, kde máme klid na vše potřebné. Partner se stále o dceru nezajímá a nekomunikuje a já se asi už nikdy nedozvím, co se v něm zlomilo.

Hodnotilo 9 lidí. Score 4.1.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Delko
Ukecaná baba ;) 2156 příspěvků 9 inzerátů 12.08.11 06:10

Ahoj Naty, mám slzy v očích. Ale jste holky šikovné, že jste to tak hezky zvládly. Takže maminko, gratuluji k miminku. :potlesk: :kytka:
A k tatínkovi, třeba si to jen potřebuje srovnat v hlavě a jen se leknul zodpovědnosti. Ale být na tvém místě, tak bych mu to asi nikdy neodpustila a bylo by to ve mém srdci asi už na vždy zakořeněné. Musel by se asi hodně snažit, abych se kněmu vátila. To si ale musíš rozmyslet sama.
A co jeho rodiče, ty se nezajímají?

 
softvelvet  12.08.11 06:58

To nechápu, co se v něm mohlo zlomit. Ale je to neodpustitelné!!
Každopádně gratuluji!!! :kytka:

 
slunecnice73
Stálice 56 příspěvků 12.08.11 07:21

Gratuluji k narození cácorky a jediné co ti popřát aby jsi vše zvládala tak jako do teď a našla dcerce tatínka,který bude rád že je na světě.Jsou situace v životě kterým opravdu nerozumím a tohle je neopustitelné jak se zachoval.Pokud tě ten nejbližší člověk „zazdí“ v tak těžké chvíli,myslím si že už není co řešit.Držím palečky :potlesk: :palec:

 
Bibi 72
Ukecaná baba ;) 1918 příspěvků 12.08.11 08:18

moc gratuluji, vám oběma hodně zdravíčka a hlavně štěstí…ale to už tak nějak máte…máte jedna druhou a to je nejdůležitější.
A jak píšou holky, neodpustila bych…zažila jsem něco podobného s prvním synem…v půlce těhu si vzpomněl, že miminko nechce, po 4 letém vztahu,dostala jsem ultimátum…vybrala si dítě a jako dárek na rozloučenou mě zbil …
Malý se naštěstí narodil v pořádku, ale nezapomenu, jak každá maminka měla v porodnici ,, chlapa ,, za každou chodili tatínkové a já tuhle oporu neměla.
Tak nějak to ve mně pořád zůstává…ten pocit, že mi u toho porodu ,, někdo ,, chyběl. Že jsem potřebovala tu oporu, pohlazení, povzbuzení…však Ty víš…
Proto jsem neodpustila a neodpustím…zvládli jsme to i bez něj a ten TÁTA s velkým T se časem taky našel.

Takže přeju vám oběma, aby jste na ,, TÁTU,, nečekali moc dlouho, abys našla v životě partnera, který Ti bude oporou a malé skvělým kamarádem :hug:

 
rosolina
Kelišová 6653 příspěvků 12.08.11 09:01

pardon, ale to je hovado

 
Banny
Závislačka 3401 příspěvků 12.08.11 09:06

Taky gratuluju k Verunce :kytka: Muselo to být pro Tebe těžké :hug:

 
Boudice23
Extra třída :D 14869 příspěvků 12.08.11 10:12

Tak tenhle deníček mi vyrazil dech…tvého partnera bych kopla někam…nechápu co se mu stalo, že vás nechal ve všem samotné :nevim:

 
me2dova
Závislačka 3140 příspěvků 12.08.11 10:44

Gratuluju k holčičce a partner je hovado, ať už si řeší cokoliv, mohl s tím těch pár týdnů před a po porodu počkat a nenechat tě ve štychu…

 
verrik
Kelišová 6692 příspěvků 12.08.11 11:00

Naty, to je smutné, nedokážu pochopit jak toto může chlap udělat :cert: :cert: každopádně si moc silná ženská a gratulujumoc k narození Verunky :srdce: :srdce: a přeju mnoho sil do dalších a dní a štěstí na nového tatínka, který vás budem mít rád a neuteč před povinnostma :palec:

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 12.08.11 11:21

Jsi silná a skvěle jsi to zvládla! Gratuluju k narození holčičky :hug:

 
Caira
Stálice 51 příspěvků 12.08.11 11:26

Naty je to smutne, jak muze chlap neco takoveho udelat, my jsme matky od pocuraneho testiku, ale chlapi to asi maji jinak, protoze jinak nechapu jak tohle muze jakykoliv otec udelat, nechtit videt vlastni dceru?
Preju tobe i Verunce moc sil do budoucnosti, urcite se vse k lepsimu obrati. Drzim palce at vam vse jde jen a jen dobre.

 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 12.08.11 11:31

ahoj
Taky jsem rodila bez opory a bez přítele s tím rpzdílem že já jsem toho našeho bezva tátu opustila už v těhotenstvý hned na začátku ale ničeho nelituju mám roční holčičku s kterou ani nemám čas mylset na to že nám njáký tatínek doma chybí…Taky si zvykneš a myslím že to je tak lepší takový chlap který se neuráčí ani přijet za dcerou do porodnice si nezaslouží oslovení TÁTA!!!…držím pěstíčky at je malá Verunka zdravé a štastné dětátko. :srdce: :srdce: :srdce: :hug: :hug: :mavam:

 
kyblicek
Echt Kelišová 9654 příspěvků 12.08.11 12:32

moc gratuluji k holčičce a že sjte to tak krásne zvládli.nechápu co oh tak mohlo zmenit ale tohle je od nej naprosto hnusný a spon mohl dát vysvetleni :cert:
Hlavní je že jste to zvládli jsi šikovná

 
Plaminek_nadeje  12.08.11 12:56
Zakladatelko

Předně gratuluji ke zdravému miminku :kytka:

Z Tvého popisu není jednoznačné, co se mezi vámi stalo, ani to zda on dítě chtěl a jak dlouho jste byli spolu než jsi otěhotněla. Tohle všechno jsou důležité okolnosti, které můžou pomoct i ujasnit situaci.

Zatím mi z toho, co jsi napsala vychází, že se oba chováte jako uražené děti. Promiň, ale utéct i s dítětem k rodičům a nestarat se o to, co se stalo jenom ukazuje, že jsi se matkou stala ještě předtím, než jsi sama dospěla.

Když už jsi Ty a Tvůj přítel trucujete - uvědom si, že vaše dítě zatím strádá - ono potřebuje oba rodiče a né děcka, které spolu nemluví - ani neví proč. To je Tvým a jeho rodičům jedno, že nejste spolu ani nevíš proč? :zed:

Jestli je Tvůj partner natolik hrdý, že nepřijde - tak snad jsi alespoň Ty v tomto směru dál, nebo né? Tak mu zavolej, popros ho, že už to trvá moc dlouho a prostě to nějak musíte řešit - ať se k tomu postaví jako chlap! Má dceru a ta ho potřebuje - to je neoddiskutovatelné. Popadni dceru a co nejdříve ho s ní seznam - má stejnou povinnost se o ní postarat, jako Ty - čím déle prohlubuješ jejich odcizení, tím těžší to bude. Pokud už nechce být s Tebou, i to se dá předsi pořešit a domluvit se, né? Otcem bude bez ohledu na to, zda spolu zůstanete - třeba to ani není nic hrozného, co se stalo, jen neumí přijít první. :roll: (Tímto ho neomlouvám!)

Uvědom si, že vše, co děláte je mustr pro vaše dítě - nevím, jestli je zrovna šťastné ho učit, že neshody se řeší útěkem a nekomunikací. :zed:

Pokud máte spolu dozrát, tak ber to, co se vám stalo jako lekci. Ale pokud je útěk s dítětem k rodičům to jediné, k čemu jsi za ta léta dozrála, tak se Ti tato lekce zopakuje tolikrát, dokud i Ty sama nepochopíš, že dospělý a rozumní lidé, když spolu čekají dítě, NEJSOU UŽ DĚTMI a měli by se podle toho chovat. Platí to pro oba, tak se koukejte chopit své role RODIČŮ a nezatěžovat své rodiče tím, čím si už dávno prošli. Teď je řada na vás.

Přeji hodně štěstí a ať jste v zájmu malé brzo usmířený :hug: :mavam:

 
Petorka
Závislačka 2787 příspěvků 12.08.11 15:01

Ahoj,
předně gratuluju k narození princezny, jste holky šikovné, že jste to tak perfektně zvládly a sami!!!
Moc mě mrzí, jak se zachoval partner…
Něco podobného zažila moje sestra, s tím rozdílem, že se na ní manžel vykašlal už už v těhotenství…v 5­. měsíci zažádal o rozvod…neměl jiný důvod, než ten, že se prý necítil být ještě otcem…(ve 40ti letech, kdy se o dítě snažili usilovně 3 roky!!!)
Drže se holky!

Mmch, nechápu moc ten komentář Plamínka…copak Naty něco provedla? Udělala dobře, že se sbalily a odjely k rodičům, partner se na ní vykašlal v době, kdy ho nejvíc potřebovala, nemá zájem o dceru, tak co? Má se před ním plazit a doprošovat??? On je ten, který by měl přijít, omluvit se, vysvětlit a v neposlední řadě se zajímat o dceru…

 
evick2
Závislačka 3540 příspěvků 12.08.11 15:25

Ahoj naty zvládla jsi to skvěle! Je vidět, že ženská když chce vydrží víc než jen obyčejný člověk :palec:
To že tam nebyl je jeho chyba protože něco takového už se nidky opakovat nebude a nikdy nedožene čas co s Verunkou promrhal!!
Ale když je to takové s prominutím hovádko představ si jak by se tam choval možná by tě akorát zbytečně stresoval a možná bys ho i sama vyhodila lempla jednoho!!! :cert:
Doufám že si nabije rypák a probudí se :kytka:

 
Plaminek_nadeje  12.08.11 15:59
Petorka

…jenom abych to objasnila - Zakladatelka nikde nepíše, žeby se s přítelem rozešli, nebo nějak jinak situaci řešili. Nepíše, zda zkoušela po konfliktu komunikovat a on nechtěl, takže já to vůbec nevidím takhle jednoznačně, jak píšeš Ty. Dokonce ani nenapsala zda o porodu věděl, zda po něm spolu mluvili - nic, nulová informace. :nevim:

Podobnou situaci jsem nedávno řešila se známou kamarádky - nejdříve také tvrdila, že se její milující partner ze dne na den změnil, dítě najednou nechtěl a dokonce jí dal facku když si ho chtěla nechat. Poté, co viděla, že jí to „nebaštím“ a cíleně se ptám na okolnosti z ní vylezlo že se díky její neopatrnosti dozvěděl, že dítě není jeho - psala to kámošce na ICQ a „omylem“ to odklikla jemu. Z facky bylo nakonec jenom ohnání se=nepraštil jí s komentářem, že mu nestojí ani za tu facku. No a co myslíš, že cpe okolí do hlavy? Že se po porodu o dítě nezajímá, odešel od rodiny, ona je ta chudinka - ale to, že dítě není jeho už jaksi nezmiňuje. :zed:

Takže se mi nediv - já když vidím, jaká nezralá jelita (jak muži, tak ženy) si dnes pořizují děti a přitom se v případě sebemenšího konfliktu rovnou rozcházejí zcela bezohledně vůči tomu dítěti, nebo trucujou u svých rodičů, tak opravdu nemám důvod věřit, že zrovna Naty je vyjímka - alespoň né podle toho, co dosud napsala. Třeba to nějak ještě doplní a dovysvětlí… :nevim:

 
Petorka
Závislačka 2787 příspěvků 12.08.11 16:06

Nemyslím, že by se musela Naty před někým nějak obhjovat a něco dovysvětlovat, tím spíš před námi…neznámými tvářemi na e-miminu…
Jinak teda, že by nevěděl o porodu se mi zdá divné, vezl jí tam JEHO tatínek a jak jsem pochopila, došla pro něj, tak spolu asi bydleli všichni dohromady…a asi by bylo i divné, kdyby nebyla několik dní doma a partner by byl tak blbej, že by nevěděl, že šla rodit???

 
lasička1
Echt Kelišová 7759 příspěvků 12.08.11 16:40

Naty-na otázku proč to všechno je sis nejspíš odpověděla v diskuzi problémy s partnerem v těhotenství.Dcera je otázkou náhody,chodili jste spolu krátce,on své děti již má a nejspíš další neplánoval.A jak píšeš,on problémy neřeší,neumí řešit / jako spousta jiných chlapů/ a asi nedokázal sdělit hned zpočátku,že dítě nechce.
Nepíšeš,kolik je partnerovi roků,jak velké děti již má,zda má práci,máte vlastní byt,jste zabezpečený?Zda dokáže zabezpečit své děti…a také ani nepíšeš,zda se o své děti stará tak,že si je bere,tráví s nimi volný čas,bere je na dovolenou,výlety…
To všechno pomůže k tomu,aby si dokázala pochopit,kde je zakopaný pes.

 
Senorita
Kecalka 119 příspěvků 12.08.11 16:41

Hruza ty chlapi śi fakt nevážej ničeho! :cert:

 
Slun
Závislačka 4144 příspěvků 12.08.11 17:10

moc gratuluji k cácorce,přejeme zdravíčko a hodnýho tatku..... :huban: :srdce: :hug: :hug:

 
werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 12.08.11 18:27

Též gratuluji k holčičce..... :kytka: :kytka: Tvůj přítel je pro mě ubožák za to co udělal a ani já bych nikdy nedokázala tohle odpustit… Muselo to být pro Tebe těžké tak snad už na Tebe čekají jen hezké dny. Držím palečky a doufám, že už bude jen dobře :hug: štěstíčko a hlavně zdraví Tobě a tvé princezně

 
byron  12.08.11 18:27

Moc gratuluji k holčičce! Jsi statečná a udělala jsi nejlíp jak jsi mohla, když jsi odjela k rodičům ! Přeji jen krásné chvilky s dcerkou!

A Tobě, Plamínku naděje, říkám, že zase obtěžuješ svými nesmyslnými reakcemi.....Co tu píšeš, jsou zase jenom rádoby moudré řeči, ve skutečnosti pouze bláboly..... Vzpamatuj se a nebud tak drzá-nebo drzý?- ani by mě to nepřekvapilo, a neopovažuj se zakladatelce říkat, že je nedospělá, uražená a podobně…

Je to hrozně průhledný a trapný, o co ti jde.....

 
Plaminek_nadeje  12.08.11 18:48

Lasicko: Děkuji - už je mi to úplně jasné - něco podobného jsem předpokládala už po prvním přečtení jejího příběhu :palec:

Petorka: Já si zase nemyslím, že když sem Naty napíše, jak je její partner hrozný a ona ta hrdinka aníž by to nějak vysvětlila - že si automaticky zaslouží obdiv, neřku-li podporu ostatních jenom proto, že kydá na partnera. Pokud je pravda to, co píše Lasička, pak se nedivím, že jejich vztah takhle dopadl - na „náhody“ nevěřím - snad Naty ví, že když má nechráněný pohlavní styk, tak může otěhotnět - nebo ani to neví? Pokud se nepoučí, udělá to znovu dalšímu dítěti zcela vědomě a znovu bude psát, jak je její partner hrozný, jenom aby ulevila svému svědomí. Rozhodně ji nevidím jako zralou ženu, která je připravena mít děti. To, že jí rodiče pomohou je příliš slabá náplast na dušičku toho dítěte, které díky jejímu pudovému konání bude navždy citově zmrzačené - a jednou skončí jako jeho máma. Smutné…

 
Plaminek_nadeje  12.08.11 19:00

byron: Podle mne je trapné a průhledné zcela vědomě si pořizovat dítě po krátké známosti s někým, koho neznám a pak ho pomlouvat a kydat na něj nesmysly. Promiň, ale takové lidi já nikdy nebudu za dospělé a zralé považovat ani je litovat.

Jediný chudák, kterého je mi opravdu líto je to dítě - to si zaslouží v harmonické rodině s oběma rodičema a né u matky, která se schovává rodičům pod sukně, když udělá průšvih. :zed:

 
evick2
Závislačka 3540 příspěvků 12.08.11 19:40

plaminku nezlob se na mě ale ty jsi jim u toho snad svítila? neznáš ani jeho ani ji.. mluvíš o kydání špíny tak to sama nedělej když víš houbelec!

 
bombdina
Extra třída :D 10679 příspěvků 12.08.11 20:13

Naty moc gratuluji k Verunce :kytka: Jsi vážně šikovná jak si to zvládla…přeju Vám štěstí a plno síly do života :hug:
Plaminek_nadej jsi divná :roll:

 
dablikolik
Ukecaná baba ;) 2037 příspěvků 12.08.11 20:50

Nevím důvod proč se partner změnil, ale já bych na tvém místě to takhle nenechala. Jednou má dítě tak ať kouká aspoň na něj platit.

 
pajinka111
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 12.08.11 20:54

moc krásně napsaný deníček,si statečná a maličká ti všechno vynahradí,hodně zdravíčka a štěstíčka maličké i tobě do života.. :srdce: :kytka:
opravdu nepochopím proč jsou někdy chlapi takový,navíc se ani nezajímat o to nejlepší v životě co má a to svoje vlastní dítě,neví o co přišel!!!..
drž se holka :hug: :huban: :srdce:

 
AliceP
Závislačka 3622 příspěvků 12.08.11 21:30

naty tvuj denicek me dojal k slzam…muselo to byt strasne tezke bez opory…nevsimej si tady tech trapnych nazoru..ja vim od zacatku z nasi skupiny jak to s pritelem mas a ostatni tu do toho nevidi tak nemuzou soudit..preji tobe i Verunce at jste obe stastne a hlavne noveho hodneho tatinka co si vas obou bude vazit..

 
naty01
Zasloužilá kecalka 629 příspěvků 12.08.11 21:37

moc děkujeme s Verunkou všem, které nám držíte palce :hug:
Delko: rodiče má skvělé-jsem ráda, že má verunka super babičkua dědečka-jsme domluveni, že budeme jezdit na prázdniny a jsme stále v kontaktu-posílám fotky atd :o)) Verunka tam má i báječné tety a strýčky-její táta má dva bratry-všichni jsou jeho chováním naprosto zaskočeni a taky nechápou co se mu stalo-on s rodiči taky o tom nechce mluvit.

BIBI 72: tak to je mi líto-to sis užila teda taky své…někteří chlapi by zasloužili :pocitac:

Plamínek: nevím proč bych měla dopodrobna popisovat náš vztah do tohoto deníčku-je to deníček o porodu-né vysvětlování našeho vztahu.
To je snad jasný, že jsem se snažila situaci řešit, aby měla Verunka otce–ale ono když s tebou prostě druhá strana nemluví-i kdyby jsi se na hlavu postavila, tak ti je to asi na nic! Ted naposledy jsem ještě posílala vzkaz, že jakýkoli zájem o verunku z jeho strany ocením-rozhodně já osobně neodpustím to co mi udělal–a že nevěděl že jsem u porodu????? haha-to mi příjde už fakt absurdní, že tě to může napadnout–nechci tě urazit,ale mě příjdou tvé poznámky teda taky dost mimo-samozřejmě, že věděl, stejně tak že nás pouští domů, stejně tak, že je dcera na světě-existují sms…není mi 15let!!
Abych ti upřesnila-neschováváme se pod žádné sukně-využily jsme nabýdku mých rodičů a po zvážení, co bude pro Verunku lepší-jestli otec, který schválně mlátí večer věcma, když malá spala–byla jsem tam totiž ještě 5 dní než jsem stihla vše dobalit–nebo klid a harmonie…tak tady není absolutně co řešit.
Partner měl dost času, když jsem se vrátila z porodnice na to ukázat, že o dceru opravdu stojí-za těch 5 dní se večer akorát najedl a zmizel v pokoji–na malou se nepřišel ani jednou kouknout-pouze na ní juknul, když ji chovala moje maminka a to asi prý na pár vteřin. Na otázku, jestli si ji chce pochovat, odpověděl že ne, že má špinavé ruce! Kdyby zájem měl-šel by si je umýt!!!! Od té doby pouze proletěl rychle kolem nás a zmizel pryč-několikrát neodpověděl ani na pozdrav-a to tam byly jednou i jeho rodiče.

Docela siříkám jak můžeš psát takové soudy, když o tom všem víš starou belu…taky nechápu proč si myslíš, že to píšu aby mě někdo litoval nebo co…
Napsala jsem deníček o svém porodu a nic od toho nečekám-pouze se mi částečně ulevilo-to člověk pořád dusí všechno v sobě, tak tohle docela pomohlo.

Snad budeme mít štěstí a najdeme s Verunkou tátu, který by o ni opravdu stál. Ještě jednou děkujeme za gratulace a přáníčka-moc to potěšilo :hug: :srdce:

 
naty01
Zasloužilá kecalka 629 příspěvků 12.08.11 21:49

AliceP: děkuji-jsi zlatíčko :srdce: :hug:
ještě, že vás holky ze skupiny mám :hug: :hug:
mám vás všechny moc ráda a moc jste mě pomáhaly to všechno překlenout…moci se vypovídat znamená strašně moc! DĚKUJU!!!! :srdce:

 
hojta-míma
Stálice 87 příspěvků 12.08.11 22:04

Naty tobě i malé hodně sil a holky,mějte otevřené pořádně kukadla,ať toho pravého taťku nepropásnete :mavam: těch mudrců si nevšímej,každý je chytrý a ví prt,,,,já vím o čem mluvíš,bohužel u nás to skončilo tragicky :cry:

 
lasička1
Echt Kelišová 7759 příspěvků 12.08.11 23:47

Naty,je to opravdu divný,proč se tak chová…že ho vlastní dítě nezajímá…A nez­jistila si od jeho rodičů,jak se choval ke svým předešlým dětem?Zda to nebylo i tenkrát stejný?Že třeba neví,jak se má chovat-tím ho neomlouvám-že si rozumněl až se stařšími dětmi.A stýká se pravidelně se svými dětmi?I takový chlapi jsou.Ono pokud on nechce komunikovat,tak jediná možná cesta jak pochopit danou věc je přes jeho rodiče a sourozence.Pos­kládat si mozaiku jeho chování k předešlé partnerce a dětem.A není možný,že má někde nějaký veliký problémy a radši nekominikuje s nikým o ničem?
Hlavně že jinak s jeho rodinou vycházíš,budou ti oporou,přinejmenším psychickou.A by­dlíte od sebe daleko?

 
barbara21
Echt Kelišová 7711 příspěvků 13.08.11 09:32

Pane jo, to je můj nejhorší sen. Strašně tě obdivuju jak silná si byla a že si myslelka hlavne na svoje miminko. Držím toi palečky at už nikdy nenarazíš na takového blbce. :hug:

 
Mifinka
Ukecaná baba ;) 2311 příspěvků 13.08.11 16:58

Naty - až teď jsem si uvědomila jak jsi to měla těžké a hlavně, že opora je to nejdůležitější.. Jsi moc šikovná, žer jsi to zvládla sama.. Verunka ti to všechno vrátí, uvidíš :srdce:

Moc hezky jsi to napsala :hug:

 
girlie sage
Kelišová 6258 příspěvků 15.08.11 21:42

Jste obě šikovné a krásně jste to zvladly :hug: :hug: :hug: :hug: Chlap by si zasloužil pár facek

 
ppalea
Extra třída :D 11828 příspěvků 15.08.11 21:48

Plaminku dite ktere zije s matkou a prarodici bez tatinka je citove zmrzacene? 8-o Hm koukam ze si odbornice na detskou psychiku… :potlesk: Mnohem lepsi je totiz nezajem od vlastniho otce, ktery by melo dite donedenne na ocich to pak z nej vyroste vyrovnaný rozumný jedinec.. :roll: Boze fakt trochu premyslej nez zacnes neco ze svých názorů prezentovat…

Naty drzím palce at jste stastni, at je mala zdravoučká a najdete tatínka co o vás stojí… :kytka:

Příspěvek upraven 15.08.11 v 21:49

 
Plaminek_nadeje  16.08.11 11:13
ppalea

Odbornice jsem, o to se neboj :wink: a věř, že ani prarodiče, ani třeba později njaký otčím dítěti jeho vlastního tátu nenahradí - pouze nedokonale suplují. V pubertě pak holčičky totálně bez sebevědomí začínají brzo sexuálně žít a hledat si tátu a jeho lásku v nevhodných partnerech, kteří s nima zacházejí jako s onucí a - světe div se - v tom lepším případě si pořídí dítě po krátké, nebo žádné známosti (diskotéka), v tom horším chodí na potraty a díky tomu stejně skončí u psychologa - děti se totiž učí NAPODOBOVÁNÍM - víš? Co kdyby jsi si pro změnu zkusila něco o tom počíst Ty? Neboj - Tvou reakci chápu - většina lidí netuší, co všechno dítě od OBOU rodičů, krom materiálního zabezpečení potřebuje - třeba budeš moct poradit někomu i Ty :kytka: Revoluce v porozvodové péči od Warshaka je i pro laiky perfektní zdroj informací, co a proč je pro dítě špatné, ačkoliv se do určitého věku dítěte jeví mylně jako ideální.

Souhlasím však s Tebou, že otec, který odmítá své dítě není „normální“ situace. Stejně, jako není normální, když žena s laktační psychózou své dítě zabije. Otázka je ale PROČ ho odmítá - pokud to je nějaká porucha, dá se řešit. Pro dítě je vždy lepší, když se jeho otec srovná a zapojí do výchovy, než když má žít bez něj. To, že můj partner má problém, změní se a já místo toho, abych se dopátrala alespoň příčiny, se demonstrativně sbalím a odejdu od něj i s dítětem je však NAPROSTÉ SELHÁNÍ PARTNERKY. :zed:

Jenže, víš, ve skutečnosti to není ten PRIMÁRNÍ problém. Dokud si ženy budou děti pořizovat jako housky v krámě - jenom proto, aby USPOKOJILI MATEŘSKÝ PUD, dokud ani jim samým nebude záležet na tom, aby svého partnera dobře POZNALY a nedají vztahu čas dozrát - do té doby bude každým dnem přibývat zmrzačených dětí a frustrací žen nad tím - že partner jaksi nesplnil jejich očekávání. Nezralé matky jsou pro výchovu dětí naprosto nevhodné!

Zakladatelka neobjasnila okolnosti, nezastala se partnera, když tady na něj ostatní ženy nadávají - žeby třeba napsala - hele, ale to byla krátká známost - i já jsem udělala chybu, že jsme měli dítě hodně brzo - vůbec mi u ní chybí jakákoliv sebereflexe.
Proto jí tuhle verzi příběhu „nebaštím“ a vůbec bych se nedivila, kdyby to celé bylo ve skutečnosti nakonec obráceně - tzn. ona chtěla jen dítě - partner jí už po jeho narození nezajímá. Škoda toho dítěte, kterému tím zavařila na celý život.

Měj se krásně :kytka:

 
naty01
Zasloužilá kecalka 629 příspěvků 16.08.11 11:39

hojta-míma: ježiši…tragicky?? Co se proboha stalo?? jestli nechceš, tak nemusíš nic říkat.
Snad už je vše v pořádku :kytka:

Plamánek: zakladatelka znovu opakuje, že napsala pouze deníček o porodu-né o svém vztahu s ex partnerem-až budu chtít rozebírat vztah, napíšu někam jinam–už jsi to konečně pochopila????? nemám slov a můžu se jen smát tvé naivitě.
jak už někdo uvedl-pro dcerku je lepší žít v klidu než s otcem, který jí bude ignorovat, večer mlátit schválně s věcmi, aby jí probudil a vypínat nám protestně pračku–to si připadám už jako ve školce.
nehodlám dopustit, aby jí ubližoval tím, že jí bude dávat najevo svou nenávist.....

 
Plaminek_nadeje  16.08.11 11:59
Naty01

Nechtěla jsem být na Tebe „zlá“ - ale zkus se prosím na to co píšeš podívat:
Píšeš, že o Tobě vím starou belu - na druhou stranu když se Tě dotazujem - neodpovíš. Proč jsi si tedy pořizovala dítě s někým, koho pořádně neznáš? :nevim: Tikali Ti biologické hodiny?

Svůj deník končíš slovy:
„Partner se stále o dceru nezajímá a nekomunikuje a já se asi už nikdy nedozvím, co se v něm zlomilo.“

Promiň, ale pokud svého partnera miluji - tak udělám VŠE abych se dopátrala CO se stalo. Že nekomunikuje s Tebou? Má rodinu, přátele - požádala bych o pomoc kohokoli, kdo „na něj platí“ - pokud máš obavu, že může jít o něco horšího, pak i psychologa, partnerskou poradnu, mediátora… „Zbláznila“ bych se, kdybych nevěděla proč naše dítě partner odmítá - a už vůbec bych se s tím nesmířila jako s definitivou!! Tahle nějak reaguje zralý partner - co konkrétně jsi v tomto směru udělala Ty? (Myšleno krom hádek a odchodu).

Píšeš, že ti není 15 a v zápětí perla:
„využily jsme nabýdku mých rodičů a po zvážení, co bude pro Verunku lepší-jestli otec, který schválně mlátí večer věcma, když malá spala–byla jsem tam totiž ještě 5 dní než jsem stihla vše dobalit–nebo klid a harmonie…tak tady není absolutně co řešit.“

Jó, takže tatínek večer s něčím bouchnul a to je důvod se sbalit a odejít, protože pro dítě je „po zvážení“ lepší cokoliv jiného, než JEHO VLASTNÍ otec? 8-o …klid a harmonie - jak jsi konkrétně Ty k němu přispěla? Když pominu, že jsi se celých těch 5 dní demonstrativně balila rozhodnutá mu to neodpustit - to muselo být děsně harmonické :roll:
Jakou motivaci bys měla Ty, kdyby se 5 dní balil Tvůj partner a dával Ti najevo, že už „není absolutně co řešit?“ :nevim:

Napadlo Tě někdy, že speciálně v ČR jsou tatínci extrémně znevýhodněni? Pořídit si dítě pro ně je, jako vzít si hypotéku na 30let s tím, že děti kolikrát už ani neuvidí - a běda, pokud 4 měsíce po sobě nezaplatí - nedej bože přijdou o práci, to nikoho nezajímá a jdou natvrdo do vězení. Tak je nastaven zdejší hyenistický soudní systém. Pokud Tvůj partner už děti má - jak psala lasicka - zřejmě o tom všem ví a není z toho nadšen - jak a zda vůbec vídá ty děti z předchozího vztahu? Jak ty děti vycházejí s Tebou - znáš je? Chtěl vůbec s Tebou další, nebo byl postaven před hotovou věc?

Promiň, ale pokud jsi chtěla jen a pouze souhlasné reakce, tak jsi to pod deníček měla napsat. Mně tedy už dávno není 15, možná proto nevěřím na pohádky typu: on je ten hajzl, já ta hodná. Proč na partnera nadáváš, když ho ani pořádně neznáš - ani nevíš CO ho trápí?

Porod a následný život bez partnera já osobně nepovažuji za nic, co bys „zvládla“ - jak píšeš v názvu. Naopak - myslím si, že Ty víš starou belu o tom, PROČ dítě potřebuje OBA rodiče. Ráda bych Ti pomohla najít řešení kůli tomu dítěti, ale bez tvé sebereflexe to nejde - tak se rozhodni - v sázce je plnohodnotný život vašeho ditěte, ale kde není vůle = není naděje - a tam já „nasilu“ nesvítím :mavam: Přeji hodně sil a brzské dozrání :kytka:

 
darla
Kelišová 5035 příspěvků 16.08.11 13:33

plaminek-ona pise o porodu !!!!!!! :zed:

dam ti priklad: ty radeji budes vychovavat deti s vlastnim otcem ,ktery je mlati a nestara se ????? ja teda ne.....

ja si radeji najdu pro deti nevlastniho,ktery je bude milovat :srdce:

ja jsem se taky pul roku po porodu rozesla s partnerem a dneska po 9 letech vim,ze jsem udelala dobre.vubec se nezajimal,chodil domu kolem pulnoci a delal hluk.potom spaval u kamarada,tam chlastal a domu nechodil vubec a ja jezdila mu ukazovat nase dite.
pred tremi lety jsem si nasla pritele a to byla zmena.malej ho miluje !!! naucil ho lyzovat,porad nekde cestujem,jsme porad nekde a moje dite je spokojene (to je nejdulezitejsi)
a dneska mam 4 mesicni mimi a ja jsem taky stastna… :srdce:
otec syna ma pritelkyni,ktera ho trochu pritahla a jsou taky spokojeni. dneska bez problemu vsichni komunikujeme.
ja bych nebyla stastna a on taky ne.........ted jsme oba :mrgreen: nase dite to nikdy nepoznamenalo,ma rad jeho pritelkyni i meho pritele.nez zazivat vecne hadky a stres !!!!!!!!!

zakladatelko-cas vsechno zahoji a najdi si poradneho otce pro svoje dite !!!! :hug:

 
Plaminek_nadeje  16.08.11 20:37
Darlo, Darlo...

jedniný příklad, který znáš je, že děti vychovávají nevlastní rodiče? Já Ti dám také příklad:
Raději budu vychovávat dítě s partnerem, kterého znám a který zná mne, vím, že se můžeme na sebe spolehnout, se kterým vytvořím harmonické a pevné zázemí, nechám náš vztah zrát alespoň 3 roky abychom svým dětem předali vzájemnou lásku, úctu a porozumění bez ohledu na trable, které nás potkají, které budeme řešit a které naše děti naučí tomu, že i když není zrovna nejlépe, tak se rodiče o sebe mohou opřít. Pokud zjistím, že to nejde, tak se rozejdeme a dál budu hledat - né, že si navzdory tomu pořídím dítě a pak si stežuji. To je ten rozdíl -chápeš?

Jenže víš, tohle nepoznáš za „chvilku“ a předně - musíš Ty sama chtít nejprve partnera poznat a zrát s ni společně. Když člověk chce jenom dítě - pak je to špatné - moc špatné pro ty děti, které se rodí lidem, jenž spolu nemají být. :zed:

Píšeš, že jsi se rozešla s přítelem protože dělal hluk, nezajímal… ale už nepíšeš co Tě vedlo ZROVNA S NÍM SI POŘÍDIT DÍTĚ? A jak dlouho jste byli spolu než jsi otěhotněla? Neboj - nemusíš mi odpovídat - odpověz sama sobě vevnitř - tohle je totiž to stěžejní. Chceme, aby se zodpovědně chovali 14-15ti leté děti, pak jim ale musíme jít příkladem!

Buď ráda, že dneska jste všichni v kontaktu a malý svého tátu může vídat :kytka:
Nedovedeš si představit, co by Tě čekalo v pubertě, pokud by malý svého tátu neznal…mohla bych psát romány…

Ono není špatné udělat chybu a poučit se z ní - jistě jsi si druhého partnera volila uvážlivěji - proto Ti skládám poklonu :kytka: . Špatné je chyby opakovat a také podporovat i chválit lidi, jenž stejné chyby dělají a ubližují tak svým dětem. Automatický souhlas se zakladatelkou, o jejímž příběhu nikdo neví, jak se doopravdy udál a kydání na jejího partnera jejímu dítěti nepomůže v tom, že není se svým tátou ani neví proč. Ani zakladatelka to neví - jako partnerka tedy selhala a měla by se nad sebou vážně zamyslet, zda ji tohle přijde v pořádku.

A klídek - zakladatelka nikde nepíše, žeby ji mlátil - není fér zde pomlouvat a nadávat na jejího přítele a přidávat mu další špatné vlastnosti. Přeji hezké dny a klidnou pubertu synka :kytka:

 
darla
Kelišová 5035 příspěvků 16.08.11 21:20

plaminek-rada Ti odpovim…

nas vztah trval tri roky a pak prisel nas syn Tomasek…
bylo to chtene dite a my se snazili asi rok a pul. znala jsem pritele moc dobre,travila snim skoro vsechen cas. stejna prace,stejni znami atd.
kdyz se narodil syn,tak se trochu zmenil-prestal delat,zacal pit (jeho kamarad prisel z basy) a zacal problem…neustale tam prespaval a potom nechodil vubec!!!
zacal me i fyzicky napadat.kdyz jsem drzela maleho v ruce,tak taky…zavolala jsem policii a jeho odstehovala.clovek se opravdu dokaze strasne zmenit !!
malej mu lezl na nervy,kdyz brecel a nesel utisit a byl docela hnusnej (kolikrat i na dite)a to nikdy nedovolim :cert:
bylo toho hrozne moc…rekl veci,ktere uz nemuze vratit a ja jsem byla opravdu ke konci nestastna.potom jsem se dokonce zacala bat :-(

jeho dlouholeta kamaradka,byla taky prekvapena jak se takhle moc zmenil.

maleho ze zacatku nevidal !
jednou jsem sla do posilovny,tak jsem volala zda maleho pohlida?tak byl nadseny…
ja si asi za tri hodky pro maleho prijela a on byl zhulenej a pripitej :pocitac: a celou dobu snim sedel pred hospodou. takhle se venovat diteti,no nevim :nevim:
a kdyz jsem jeste kojila,tak jel za jeho mamkou na prochajdu a vzal kocar.ja mu rekla,ze ve dve malej basti(byl jako hodinky),tak bylo pul treti a on nikde :think: tak volam,Tomasek neskutecne rval jak mel hlad a on byl jeste nasranej,ze nadava.prijel kolem treti hodiny a jeste me vrazil facku…jako proc nadavam.
je toho opravdu hodne a radeji zapomenout :roll: dneska uz vazne musim zatukat,ze vsechno je o.k.
jsme ted jedna velka rodina a malej se nenudi a ma vic tatinku a maminek :mrgreen:

Příspěvek upraven 16.08.11 v 21:20

 
byron  16.08.11 23:33

Plamínku naděje připadáš mi opravdu fanatický/á.....

 
berry4
Nadpozemská drbna 28326 příspěvků 17.08.11 07:23

Holky radím s tou paní ředitelkou zeměkoule nekomunikovat,každá jste tady řekla ,co měla,ta dáma je evidentně mimo mísu-plamínku ano,myslím TEBE. NAPROSTO NECHÁPE ZADÁNÍ A SMYSL TOHOTO DENÍČKU.Pokud nebudete reagovat,nebude mít co přispívat :wink:

 
adeeelia
Kelišová 7190 příspěvků 17.08.11 08:01

tak po přečtení komentářů uživatele plamínek jsem získala takový zvláštní pocit,že je tato uživatelka uplně blbá :lol: tady nejde o dva uražené rodiče,ale o otce,která se zcela nezodpovědně postavil ke své rodině a svému dítěti. A na druhé straně o matku,která dítě miluje,je šťastná,že ho má a nechtěla,aby vyrůstalo v hádkách a tak šla k rodičům,ty jsou tu přeci od toho,aby v těžkých chvílích pomohly,ne?a rozhodně to není žádná prohra,když je o to požádáme! :lol: tak se radši plácni přes ruku,až budeš příště dosedat k počítači..aby nenapsala další takovýhle plk :wink: :huban:

 
adeeelia
Kelišová 7190 příspěvků 17.08.11 08:42

tak jsem si přečetla všechny komentáře plamínku a jsou to fakt neuvěřitelné bláboly…ale co mě fakt vytočilo-co je to za nesmysl,že nikdo nenahradí otce? otce nedělá těch pár spermií,které vypustil,ale péče,láska,zájem!! to,co jsi napsala znamená,že když bude biologický otec absolutní debil a pak přijde skvělý chlap,který bude mít zájem jak o maminku,tak o dítě,tak je lepší zůstat s tím debilem,protože je to otec BIOLOGICKÝ a to je to podstatné,že :roll: ale je fakt,že z tebe mám pocit,že ty žvásty píšeš úmyslně,zřejmě nemáš do čeho píchnout ( :lol: ),tak tedy chceš pár lidí alespoň pořádně na.rat,když už nic… :mrgreen:

 
lys
Kelišová 6155 příspěvků 17.08.11 10:24

ty kráásko, plamínku, v záplavě těch tvých chytrých keců, jimiž jsi nás tu obohatila, jsem přehlédla, jsi-li muž či žena, každopádně bych tě šanovala na člena nějaké sekty. Patrně sedíš na příručce plné příběhů dokonalých lidí s ryzími charakterovými vlastnostmi, jež si pro blaho dítěte nechají useknout obě ruce, aby ho třeba někdy v záchvatu neuhodili.
Furt holce předhazuješ, jak neobhajuje patrnera a že neznáš podrobnosti a bůhví co ještě. Ty snad ty podrobnosti znáš? Víš kulový, v jaký situaci se ta holka nachází. Narozdíl od pana sploditele má teď jediný zájem a to, jak se co nejlíp postarat o dítě. A pakliže zhodnotí, že jim bude v zázemí rodičů líp, tak to určitě nedělá patrnerovi natruc.
A i kdyby, tak ti tu bylo několikrát jasně sděleno, že ti na tvoje soudy dlabe pes. My se tě taky neptáme, z jaké příkladné rodiny jsi vzešla a kolik dětí jste se svým úžasným patrnerem zplodili a jak příkladně se o ně staráte. Tak si uvař kafe a jdi napsat nějaké odborné psychosociání pojednání a publikuj ho tam, kde o něj někdo stojí. OK? :wink:

Já se k deníčku vyjádřím tak, že i porod bez tatínka se dá zvládnout, stejně jako bez něj vychovat dítě. Gratuluji Naty k miminku a přeju hodně sil v komunikaci s blbci. A že jich po světě chodí! :huban:

 
Cassiopea
Závislačka 3775 příspěvků 17.08.11 10:37

Taky mi to nedá reagovat :zed:
V první řadě Naty gratuluju k Verunce a žes to tak statečně zvládla ať už to bylo jakkoli, zvládla jsi to a sama :kytka: Verunka ti vše vynahradí :hug:

Plamínek: kdybys tak četla/četl ty chytré knížky, věděla bys, že otec není ten, kdo dítě zplodí, ale ten kdo ho vychová!!!! Takže nejdřív si počti než začneš moralizovat, nehledě na to, že víš prdlajs o všech okolnostech a soudíš… to ti přijde dospělé a vyzrálé??? :roll:

Citace Adeel:
to,co jsi napsala znamená,že když bude biologický otec absolutní debil a pak přijde skvělý chlap,který bude mít zájem jak o maminku,tak o dítě,tak je lepší zůstat s tím debilem,protože je to otec BIOLOGICKÝ a to je to podstatné,že :roll:
:pankac: :pankac: pod to se podepíšu

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama