0šetreni rány - covid-19

Anonymní
9.11.20 16:55

0šetreni rány - covid

Mám takový menší problém. Včera jsem krouhala zelí a porezala jsem se u toho. Rána je celkem hluboká, šklebí se, je to regulérně na 2 stehy. Problém je, že jsem pozitivní na koronavirus. Můžu to nějak rozumně ošetřit doma? Jsou na to nějaké vychytávky, jak tu ránu dobře stáhnout a nahradit tím šití? Nechci s takovou banalitou otravovat na pohotovosti a ani nevím, jak bych měla postupovat. Při představě, že kvůli mě a takové rance by museli delat nějaké manévry pomalu ve skafandrech, se mi nechce otravovat.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
554
9.11.20 17:04

Ahoj, nechtela bych tu neodborne radit, ale prodavaji naplastove stehy. Obdoba maslicek. Me tata takhle lepil rozseknute celo a stahl to tak dobre, ze to na pohotovosti uz nesili a nechali tak. Kdyby ti nekdo skocil do lekarny mozna by to pomohlo. Jinak bohuzel neporadim. Drzim palce at se to dobre zahoji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6373
9.11.20 17:06

Používám nalepovací stehy, nejlepší mají v DM, ty vydrží i dost dlouho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2364
9.11.20 17:10

Mne pripadne, ze ty Steri stripy nedrzi o nic lip, nez uplne obyc naplast. Vyhodou je, ze jsou to pekne sterilni pasky. Nastrohala bych si takovou tu nejobycejnejsi naplast v kotoucku a po vydezinfikovani a radnym osuseni kuze zalepila, at to je u sebe. A pak pripadne dala jeste neco navrch, jestli to je na ruce, at je to kryty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.11.20 17:12

Holky, díky. Zítra zkusím, jestli by mi někdo nekoupit ty z DM. Zkoušela jsem dnes udělat maslicky z tejpovaci pásky, ale nedrzelo to. Je to fakt na blbem místě, hned vedle nehtu.

• Citovat
  • Nahlásit
29414
9.11.20 17:29

Tak jestli to bylo včera, tak dnes už stejně nic nevyřešíš. Prostě to stahuj náplastí a nějak to dopadne. Ty nalepovací stehy bys musela dát ihned po říznutí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
772
9.11.20 17:33

Zkus si zavolat někam na chiru. Mně jednou místo šití místo zalili takovou zelenou vodičkou, už nevím, jak se to jmenuje, ale je to běžně dostupné a tu ránu to právě po zaschnutí stáhne. Vím, že to stejné kdysi použili i mému bratrovi, když si rozbil hlavu a chytil že šití hysterák :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29414
9.11.20 18:00

@Bebeluska8 novikov

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8543
9.11.20 18:02

Sit i stahovat naplasti se musi hned! Ted uz to musis lecit jako otevrenou ranu. Tj. desinfekce, ovazat/zalepit atd.
Ta zelena vodicka je cosi jako tekuty obvaz, dobra vec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12203
9.11.20 18:28
@Anonymní píše:
Mám takový menší problém. Včera jsem krouhala zelí a porezala jsem se u toho. Rána je celkem hluboká, šklebí se, je to regulérně na 2 stehy. Problém je, že jsem pozitivní na koronavirus. Můžu to nějak rozumně ošetřit doma? Jsou na to nějaké vychytávky, jak tu ránu dobře stáhnout a nahradit tím šití? Nechci s takovou banalitou otravovat na pohotovosti a ani nevím, jak bych měla postupovat. Při představě, že kvůli mě a takové rance by museli delat nějaké manévry pomalu ve skafandrech, se mi nechce otravovat.

Vcera? To uz nikam nechod. Stahni to, nechej srust. A kdyby to srostlo spatne, tak ti to v budoucnu rozriznou a sesiji.
Mela jsem to tak pred lety s uriznutym briskem prstu. Naivne jsem si myslela, ze priroste :lol: Stejne mi to pak odrizli :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.11.20 19:07

@cecetka Taky jsem byla včera naivní, nepripadalo mi to tak hrozné. S řezání nestras, to radši budu chodit s ošklivou dírou nebo jizvou, než si nechat preparovat ruku. :jazyk:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama