27 měsíců a nic ho nebaví

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Matýskova maminka
Povídálka 34 příspěvků 22.10.14 13:37
27 měsíců a nic ho nebaví

Synátor má 27 měsíců a nedokaze se sam na chvilku zabavit :(. Neumi si hrat. Takhle to je od mala. Musi se u nej sedet. Ale musim i doma poklidit, uvarit. Uz jsem fakt zoufala. Pres den vubec nespi a kdyz je venku hnusne, jsme doma. Ja uz fakt nevim co s nim :(?! Vysype max jednu hromadu hracek a jde vysypat druhou. Hracek ma plnou pr.el. Navic je liny mluvit, takze cely den jen huci :D. Poradi maminka co ma nebo mela neco podobneho jak zabavit aniz by chodil po byte a vymyslel kraviny :/?! Dekuji :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Roxan
Ukecaná baba ;) 2228 příspěvků 22.10.14 13:47

Já bych poradila především zredukovat množství hraček. Očividně jich má hodně a sám neví, co si vybrat. Když bude hraček méně, bude v nich mít lepší přehled a dokáže si vybrat tu, co ho baví.
A pak ho taky zapojit ať „pomáhá“. Zametat, krájet zeleninu do polévky (samozřejmě příborovým nožem), utírat prach… Děti rády opakují, co vidí dělat mámu a navíc ho určitě potěší, že ti pomáhá. Ze začátku to bude spíše taková pomoc nepomoc, ale určitě se tím zabaví…
No a pak taky výtvarné potřeby. Vodovky, plastelína, pastelky, voskovky… Sice musím asiatovat, ale tohle mého syna zabaví na hodně dlouho :lol:

Fima
Nadpozemská drbna 29366 příspěvků 2 inzeráty 22.10.14 13:51

Náš malý byl v tomto věku úplně to samé. Akorát teda s tím rozdílem, že když byl menší, tak si vystačil sám se sebou a uměl se sám i zabavit. Mezi tím 2 a 3 rokem to bylo strašné. Nebavilo ho vůbec nic, pořád chodil od ničeho k ničemu, u ničeho nevydržel, hrčky ho nebavily vůbec. Nejradši by se válel na gauči a čučel na pohádky. Snažila jsem se ho zapojit co nejvíc do domácnosti: pomáhal prát, strkat nádobí do myčky a z myčky, zametal, uklízel, šudlal hadříkem skříň, vysával… to ho bavilo.

Matýskova maminka
Povídálka 34 příspěvků 22.10.14 13:56

No, s tím pomahaním, to se snazim ho zapojovat. To me treba podava pradlo, uklizi si ponozky atd.. No on by si maloval fixama, ale ty jsme mu zabavili :)

Levandule121
Závislačka 2562 příspěvků 22.10.14 13:56

Mladší je přesně takový. Dala jsem ho od 2 let do školky. Tam se mu hrozně moc líbí. Ale pokud nemáš tu možnost, děláme to, jak radí @Roxan výše. Také doma aspoň měníme místnosti - teď je nemocný doma, tak jsme si dopoledne asi hodinu četli u nás v ložnici, pak si hrál v dětském pokoji s kuchyňkou - já uklízela a on mi vařil, co jsem si řekla. Pak jsme spolu vyndali ze sušičky a dali prát, vyndavá mi z myčky, manžel ho naučil krájet zeleninu příborovým nožem, ale pod dozorem i ostrým… Jinak úklid s ním moc nezvládám - leda mu zadám luxovat v kuchyni a já rychle vytřu chodbu a tak… Bude líp - uvidíš! :hug:

Roxan
Ukecaná baba ;) 2228 příspěvků 22.10.14 13:58

@Matýskova maminka Tak mu dej místo fixů pastelky… Němu nenpáchá tolik škody i když se bude snažit kreslit mimo papír… A nebo omyvatelné a pratelné fixy… I ty se dnes už dají sehnat a k tomu spoustu papírů a omalovánek a budou spokojení všichni :lol:

Levandule121
Závislačka 2562 příspěvků 22.10.14 13:59

@Matýskova maminka Fixy ne, ale co razítka? Se starším jsem měla paní na úklid plus hodně pomáhal manžel. Já se radši dětem věnuji a domácnost odsunu na druhou kolej. Ale chápu, že ne každému to vyhovuje. Ale lepší s ním v klidu skládat puzzle, než se něco snažit doma udělat, když on za tu dobu stejně zdemoluje něco jiného… :cert:

Helenie
Ukecaná baba ;) 1788 příspěvků 22.10.14 14:06

Mám dvouletého a ročniho, a problém mám zase s tím mladším. O starším skoro vůbec nevím, hraje si s mašinkama, staví různé tunely z knížek a hraje si s autíčkama.
S tím ročním je to horší, u ničeho nevydrří, nic ho moc nebaví akorád brát vše staršímu a bořit mu tunely…takže moje rada zní VYDRZET!

Trudinka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.14 14:09

Televize. Když už mi teče do bot, je to tutovka. :lol: Syn nevyžaduje mou neustálou pozornost, ale ve chvíli kdy třeba vařím, vymýšlí takové lumpárny - mlátí autíčkama do skla, skáče po stole, šteluje termostat, hraje si s vypínečem - zkrátka má talent dělat „zakázané“ věci a baví ho to. Pak už zabere jen ta televize a to ani ne vždy. Vysvětlování se naproto míjí účinkem.
@Roxan Že se s pastelkama nedá napáchat velká škoda? To samozřejmě dá, naše domácnost je toho živým důkazem. Stěny, podlahy (hlavně ve spárách dlažby je to nej nej), stůl, židlička, nábytek - na všechno lze s úspěchem kreslit.

Roxan
Ukecaná baba ;) 2228 příspěvků 22.10.14 14:13

@Trudinka Máš pravdu… Záleží na úhlu pohledu… Co je „škoda“ pro jednoho, druhému vadit nemusí… Ale naštěstí jsou dnes i omyvatelné pastelky a přeci jen je to pořád lepší než fix a nebo voskovka :mrgreen:

Adinka_2012
Závislačka 2606 příspěvků 3 inzeráty 22.10.14 18:03

Neporadím, sama bych radu potřebovala. Stejně starý syn si nevyhraje s ničím a to nemá hraček hodně. Vše okamžitě akorát rozhází-vč. pastelek, modelíny, lega, všechno letí do háje. A to i když si s ním chci hrát já. Pomáhat v domácnosti ho taky nebaví, jen škodí. Před chvílí odešla kamarádka z návštěvy a já tu sedím s bolestí břicha. Jsem totálně vynervovaná. Místo, aby si hrál s jejími dětmi (holčička o rok starší, chlapeček o rok mladší), tak po chlapečkovi hodil bagr, najížděl na něho neusále vozíkem, po holčičce mrsknul plastovou krabici na hračky z Ikei. Já byla tak hotová, že dostal 2× nařezaný. Vím, že se to nemá, ale tohle bylo fakt ródeo, co jsem ještě neviděla. Byla to hodinová návštěva a už dlouho mě nikdo nikam nedostane a nikoho zvát nebudu. Jo a venku ho taky nic nebaví-písek, hřiště, odrážedlo, nic. Jsem zoufalá. Do toho 5-týdenní bráška, kterého mi je líto, protože pořád musí poslouchat, jak staršího napomínám. Jediný, co ho baví je televize. Ale tu má ode dneška zakázanou.

verrru
Závislačka 2760 příspěvků 22.10.14 18:26

Mám to podobně a k tomu malý mimminko.. ale přijde mi, že se to začíná poslední dobou lepšit, i auta a lego ho na pár minut zaujme a vyhraje si sám, takže nezoufejte ;) @Adinka_2012 taky jsme měli, že se choval nehezky k ostatním dětem, uplně jsem zirala kde se to v něm bere, měli jsme i fazi moje moje - všechny hračky sebral a odnesl a byly jenom jeho, ostatní měli smůlu..no ale co u nas ještě funguje kromě výše zmíněného.. alik. cz na PC občas - jsou tam ruzne hry a třeba stavebni stroje ho bavi, nebo mame pracovni sesity a to je taky hit, pak knizky a když uz nevim co tak jdeme varit nebo pect něco dobreho :D ja se uklidnim, dostanu do sebe trochu cukru a on pomuze, ozkousi testo, rozsype všude co se da, ale mame zabitou nejakou dobu :lol: ted jsem kojila a starsi kouka na krtka - jako není to vychovne ale potrebuju občas vydechnout a mit doma klid.. a taky jsme prodlouzili vecerni koupani, starsi se po vzoru miminka koupe v male vanicce a ma to za „odmenu“ takze motivace na uklizeni hracek atd.. no drzim palce vsem, ted s podzimem a zimou to bude cim dal narocnejsi :think:

verrru
Závislačka 2760 příspěvků 22.10.14 18:28

@Matýskova maminka a ted jsem o vikendu byla doma jenom s mladsim a zjistila jsem, ze se sam nudi :pankac: a plati to i naopak, i tak mali uz na sebe reaguji a usetri mi spoustu práce a nervu, jak se pozoruji.. takze sourozence :mrgreen:

Adinka_2012
Závislačka 2606 příspěvků 3 inzeráty 22.10.14 18:54

@verrru
knížky občas zabírají, hlavně, když kojím, tak se zadaří ho zaujmout čtením…Jinak žádný omalovánky, pracovní sešity, vůbec nic, pomoc při vaření, pečení, vůbec nepřipadá v úvahu…Ještě ke všemu je šíleně uječený, vzteklý. Prostě dneska jsem fakt hotová.

Matýskova maminka
Povídálka 34 příspěvků 22.10.14 19:30

No u nas televize taky moc nezabira, nastesti :). Nakonec odpoledne pomahal skaldat pradlo a pak jsme cistili kralika, tak vysaval :D. No problem je, ze nema skoro zadne kamarady, jinak by si hral s detma. Ja co mam kamaradky, tak maji prcky koelm roka, nebo pod rok. To malej je zase na druhy deti hodny :).

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Je apatická a drží hladovku! Tereza v pákistánském vězení přestala mluvit s okolím

Byla si jistá tím, že se dočká svobody. Místo toho ale vyfasovala osm let a... číst dále >

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >