2roky a řve v postýlce

Napsat příspěvek
22.12.19 22:00
@Aduš8 píše:
Kolem dvou let přichází období vzdoru, kdy se dítě přes den vzteká, chce vše samo a na druhou stranu mámu vyžaduje u sebe co nejčastěji. Samo neví, co se s ním děje a jeho největší opora ho prostě nechá řvát. A to já si o sobě myslím, že mám tvrdou výchovu, ale taková krkavčí máma teda nejsem :zed: běž před zrcadlo a dej si lepáka, fakt. Co tohle má společného s určováním hranic 8o.
ja chapu i zakladatelku, je po celem dni vystavena, unavena, uz se tesi na vterinku klidu pro sebe… ale me kdyz takove myslenky prepadaji, tak si rikam, ze dokud nemluvi, tak na 100% nevim proc rve, jestli ho neco boli, neceho se boji atd…a mela bych tady byt pro dite. Jako miminko byl silene urvany, moc jsem to nedavala a az pozdeji se prislo na mozny duvod (jednak zdravotni, ale asi i trauma z dlouheho porodu), tak me zpetne mrzelo, ze jsem ho nechapala, nepodporila vic nez se delo. Sve udelaji kecy starsich pribuznych o rozmazlovani atd…a clovek skoro zacne podezirat male mimino, ze fakt jen cosi zkousi…
Vubec nikoho neodsuzuju, nejsem matka roku. Jen rikam, ze me zpetne dost veci mrzi!
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7173
22.12.19 22:05
@Anonymní píše:
naposledy byl ok, ale ma pred sebou operaci…kdy nevime.
uz je u nej manzel.
ja.ho.nechci nechat plakat.ale zas odmitam.byt otrokem…
ze zacatku bude rad, pak se doba uspavani bude prodluzovat az to bude neunosne.myslim, ze jsme vstricni, ale zas ne uplne blbi.ted nejspis usnul, sel za nim muz.
vubec nevim jak dal…vzdy nam neco chvili fungovalo a pak se to pokazilo.
usninal houpanim do roka, temer do 1,5 roku jsem kojila kdykoliv..i 12× za noc a nekdo mi tady bude psat, ze jsme si to dite nemeli porizovat???

To fakt asi neměli. Ty si jako myslíš, že dvouleté dítě z tebe schválně dělá blbce? Jak se cítíš ty v posteli, když nemůžeš večer zabrat? Já měla takové období a kolikrát jsem vzteky a bezmocí brečela po dvou hodinách zírání do stropu. Udělat si dítě a pak se cítit být jeho otrokem jen proto, že nechce samo usínat. Vždyť je to ještě batole :roll: děti, které večer uložíš, prospí v kuse 12 hodin naprosto bez problémů, jsou opravdu výjimka. Já syna uspávám úplně stejným způsobem, byly dny, kdy jsme u něj ležela dvě hodiny, než zabral. Ale v životě bych ho tam nenechala jen tak řvát. Teď už většinou oddechuje do deseti minut.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5188
22.12.19 22:06

Zakladatelko, ale to je jen období a nebude to trvat dlouho.
Buď na něj budeš hnusná a necháš ho vyřvat, anebo si prostě lehneš s ním do postele. Nevím, proč by se to mělo prodlužovat. Třeba ne. Lehla bych si s ním a dělala, že spím.
Je ještě malý a potřebuje tvou blízkost, zvlášť teď, když už se nekojí.
Asi je dráždivější a více v nepohodě, než ostatní děti, ale to klidně může být tím, že ty sama jsi z toho v nervech.
Tak holt teď nějakou dobu budeš vůči němu vstřícná, než se to usadí a naučí se to.
Rozhodně to neznamená, že bys byla otrok.
Prostě máš mládě a to něco obnáší. Dala jsi to doteď, dáš i dál. Však ono to dlouho trvat nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7173
22.12.19 22:10

@ModraJeDobra mám doma dítě stejně staré, přes den uvztekaný, neustále ho musím mít na očích, protože neustále vyvádí a k tomu pětiměsíční holčičku. Já neodsuzuji to, že si chce máma večer odpočinout, ale zvedlo mě že židle, jakým způsobem se zakladatelka o tom drobkovi vyjadřuje. Ona k němu vstávala, kojila ho, uspávala… Vždyť je to snad normální :zed: Navíc, když je to dítě nemocné 8o Nastavovat hranice tím, že ho nechám řvát? On prostě brečí, že chce mámu nablízku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.12.19 22:11
@Anonymní píše:
vubec nevim jak dal…vzdy nam neco chvili fungovalo a pak se to pokazilo.
usninal houpanim do roka, temer do 1,5 roku jsem kojila kdykoliv..i 12× za noc a nekdo mi tady bude psat, ze jsme si to dite nemeli porizovat???
drzim pesti s operaci :srdce:
Nooooo, tak ono se furt vsechno meni! jak rekla moje kamaradka s vice detmi - „co ho dnes uspi, zitra ho na.ere“ :lol: ;) Ta promenlivost je casta. Existuji i deti, ktere spi celou noc od porodnice a vecer usinaji jen 5 minut…ale tech moc neni si myslim. Hlavne o nich nerada slysim. :mrgreen: uz jsem se nevyspala celou noc pekne dlouho. :lol: Ono i jak dite odjakziva spatne spi, tak mam spani tak rozhazene, ze i kdyz zrovna spi, tak nemuzu zabrat ja. :?
Hele, emimino je prospikovane odsuzujicimi komentari. Neresit. :) Ale na druhou stranu si taky myslim, ze uplne z pleziru dite nerve. :) I kdyz u naseho ten pocit obcas mam. :jazyk: Driv deti spaly s matkami a jinymi cleny rodiny pohromade, aby byly v bezpeci (myslim nasi davni predci :) ). Ze je nam predkladano jako ideal dite chrnici sladce ve svem pokojiku uz od malicka, to umi „dodrzet“ maloktere.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.12.19 22:20
@Aduš8 píše:
@ModraJeDobra mám doma dítě stejně staré, přes den uvztekaný, neustále ho musím mít na očích, protože neustále vyvádí a k tomu pětiměsíční holčičku. Já neodsuzuji to, že si chce máma večer odpočinout, ale zvedlo mě že židle, jakým způsobem se zakladatelka o tom drobkovi vyjadřuje. Ona k němu vstávala, kojila ho, uspávala… Vždyť je to snad normální :zed: Navíc, když je to dítě nemocné 8o Nastavovat hranice tím, že ho nechám řvát? On prostě brečí, že chce mámu nablízku.
jasny. :) predpokladam, ze zrovna dnes to zakladatelka moc nedava a tak vznikl ten prispevek… jinak ona nemoc ditete rodice desi, ale po par mesicich to k tomu diteti tak nejak patri a uz se nechodi jen po spickach…
Myslim, ze zakladatelka nekde uvnitr vi, ze ji dite potrebuje. Zajimalo by me co slycha z okoli. Umim si totiz predstavit, ze s popisovanou frekvenci nocniho kojeni predtim si vyslechla dost o rozmazlovani.. :nevim:
Ja si toho vyslechla taky dost, ale nastesti jsem mela jeste intuici a vedela, ze nase dite nerve jen tak a ano, byl tam zdravotni problem (dalsi k jiz „zaevidovanym“)… oni nekdy i pediatri davaji silene rady. :? ;)
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.12.19 22:22

Krasnou klidnou noc vsem :mavam:
nejak jsem se tu zasekla a ubiha cas, kdy dite spi jeste dobre (dobra pulka noci), tak honem taky nahnat nejaky spanek… :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7173
22.12.19 22:28

@ModraJeDobra ja jsem taky asi momentálně trochu,, postižená " tím, jak si pořád obhajuji to rozmazlování svého syna. Taky že všech stran slyším, jak by měl spát a usínat sám, protože my jsme takoví byli také :roll: já mám i pocit, že už sem kdysi zakladatelka psala, když byl malý ještě miminko, že díky jeho srdečnímu onemocnění musí uspávat na míči, že už to trvá dlouho a bojí se ho nechat plakat. Možná je to ale jen podobný osud. Taky si myslím, že hodně záleží na tom, jak se k tomu staví manžel. Já když mám dny, že pěním, tak mi vždycky jen říká,, ale vždyť on je ještě tak malý ". V tu chvíli bych ho poslala tam, kde slunce nesvítí, ale většinou mi to secvakne a pak si řeknu, že má vlastně pravdu. Ale je pravda že syn mi usíná večer dobře až od té doby, co jsme zrušili polední spánek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.12.19 22:29

Tak holt asi nemáš dítě, co si způsobně lehne v postýlce a usne. :nevim: Že nechceš uspávat je sice hezké, ale tvoje dítě si to zjevně nemyslí. :lol: Taky to tak mám, 2×. Odmítala jsem uspávat a kdesi cosi. No, máš na vybranou, buď ho tam prostě nechat řvát a třeba si zvykne (na to teda nemám :srdce: ) a nebo to uzpůsobit tak, aby to v rámci možností vyhovovalo vám oběma, třeba neuspávat nějakym šíleným houpáním, ale jen tam být a držet ho za ruku. Nebo tiše číst (třeba svoji knihu, dítěti jde o tvoji přítomnost a klidný tón hlasu, ne obsah). Sice bude zprvu protestovat, ale brzy rituál pochopí. Chce to ale tvrdou pravidelnost, aby z toho byl rituál a ne tam zběsile lítat, světlo, tma, zima, horko, jednou máma, jindy táta. :nevim: Jo a možná ho taky štve ta postýlka, šlo by dát už velkou postel k vaší? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.12.19 22:30

@Aduš8 ne, na mici ne.
jinak snad vsemi jinymi zpusoby

• Nahlásit
  • Citovat
22.12.19 22:39

@Aduš8 chapu, ja jsem si vyslechla mnohe. :) Ono i to, ze stale kojim (v roce a pul…pricemz svet. zdrav. organizace, nebo jak se to jmenuje, uz mi padaji vicka :) doporucuje myslim aspon do 2 let)… no tak kojim no… :lol: Delam i horsi veci, napr. „zvykam“ dite na denni spanek v jedoucim kocarku (a co jineho, kdyz uz v postylce proste spat nebude :mrgreen: )…atd atd atd…asi milion veci jako stara rozmazlujici matka. Ale ja sama ten pocit nemam, myslim, ze nekdy nastavuju ty hranice az az. Proste neco je pro me dulezite (napr. hygiena, to jsem trochu ulitla), neco min, tak to neresim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.12.19 22:46

@prejeta_zaba take se mi zda dobry nejaky ritual a u nas uspavam ja. Uz po koupani je videt, ze dite uprednostnuje me, nebo ne uprednostnuje, ale tak nejak se samo chysta na to uspavani, ze to probiha se mnou… ale zase nekomu se hodi moznost zmeny kdyz zena jde vecer ven, samozrejme. Ritualy taky dodrzuju, plus minus. Sprcha, masaz (no ted spis neposedi, tak masiruju stojici dite) i s levandulovym olejem…atd…a bud mame dite, ktere moc nemusi zmeny nebo se na ritualy naucilo, protoze mi prijde, ze to mnohe ulehcuje a urychluje.
Sakrys, zenske, dobrou, mizim spat, uz mi klimba hlava :srdce: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
620
22.12.19 22:52

Vse se porad meni a clovek se musi uzpusobit. Me syn do 2,5 usinal sam v postylce a pak sel do velke postylky a prestal usinat sam. Takze pohadka a pak jsem tam holt tech 10 minut lezela nez usnul. Pak nejakou dobu po pohadce usnul sam a takhle se to promenilo uz nekolikrat. Nikdy jsem ho neuspavala dyl nez pul hodky. Mladsi (1,5) nekdy nemuze usnout a tak ruzne zkousim, co by mu pomohlo, protoze, kdyz jsem s nim, tak neusne nikdy. Takze mu treba dam oblibenou hracku do ruky, zacla mu vadit tma, takze tam ma male svetlo. Nekdy ho proste ukecam. Nejlepsi je ho dostatecne unavit a pak je rad, kdyz ho polozim do postylky a usne dobre.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5535
22.12.19 23:12

Otrokem? Prosim te, to nemyslis vazne ze ne? 8o ja nez mela dite a i v zacatcich, jsem prohlasovala, jak bude spat dcera sama, usinat sama…ale v postylce brecela, pak uz v ni ani nechtela byt. Ted je ji rok a pul a uz asi 4 mesice spi s nama v posteli. Vecer neusne sama, jsem tam s ni, jinak by brecela. A to ji jako mam nechat? A opravdu se jako zadny otrok necejtim. Mozna kdyby jsi tam byla, tak by usnul driv. Jooo, taky jsou dny, kdy usina hodinu a co jako? Tak misto valeni se u tv lezim s ni no, nez zabere. Zpivam, hladim, povidam, vykladam pohadku. Kolikrat si taky rikam, ze bych si sedla k telce a vypla. Pak si uvedomim, co jsme si prozili, nez jsme nasi malou meli a ze takhle to nebude naporad. Nebude do puberty vyzadovat, abych u ni byla nez usne. Ona se na me tak natiskne a pak spokojene oddechuje, uzasnej pocit, ze me tak potrebuje :srdce: tak si to mas spis uzivat, aspon obcas, ze te potrebuje. A ty na nej rves? Chudacek :? Urcite to chape, ze matka je nervni a dite ma spat, aby maminka mela kazdy vecer volno pro sebe. Hele holt nektery dny jsou tezsi, tak to je. Nektery zas pohoda.
Kdyz mela dcera laryngitidu, nespala jsem asi 4 noci. Byla jak mumie a to posledni bylo, ze bych myslela na sebe. Posledni noc jsem teda spala asi po pul hodkach (celkem asi 3 hodiny), porad jsem ji hlidala, zda dejcha a nedusi se.
Mozna kdyby ses hodila do klidu ty, tak i malej by byl vic v pohode ;) ale rvanim na nej fakt nic nevyresis, ani kdyz na nej budes hnusna. Navic kdyz ani nemluvi a nerekne ti, jestli ho neco neboli…zkus ten svuj pristup kapku promyslet a zmenit. Ty jsi jeho nejblizsi ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.12.19 23:28

@Kukacka123 a mas jenom.to.jedno dite, predpokladam.ja mam dalsi dve. a to je rozdil mezi nami. venuj se jenom jednomu, kdyz vis, ze te cekaju dalsi dve

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama