5 mesicni miminko odmítá UM

305
29.5.21 10:43

5 mesicni miminko odmítá UM

Dobry den, maminky. Jdu si pro radu. Mam 5 mesicni dceru, ktera vzdy hezky papala (dokazala spapat i 150ml UM na posezeni), ale ted uz cca tyden bojujeme s jidlem. Kdyz do ni dostanu na jedno krmeni 100ml tak si tleskam. Vzdy se parkrat cucne a konec. Zacne si s flaskou hrat, smat se nebo zvatlat. Jsem uz z toho zoufala. Mam strach aby s ni bylo vse ok. Teplotu nema. Kdyz je vzhuru normalne si hraje, pretaci na brisko (to se mimichodem naucila cca pred tydnem a od te doby bojujeme s jidlem). Nemate nekdo zkusenosti a rady? Jinak jsme zkouseli vymenit savicku a nic. :nevim: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
258
29.5.21 11:03

Ahoj, můj syn taky odmítal um, řešila jsem to tak, že jsem dávala mléčnou kaši. Zkoušela jsem různé druhy um, žádné nechtěl, prošla až kaše. Ale určitě se porad s doktorkou. Třeba je to jen období a zase se rozpije…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
305
29.5.21 11:07

@Ojanka no uvidime jak to pujde dal. My ted prave ani nejsme doma. Jsem u rodicu z mych zdravotnich duvodu a doktorku mame 100km daleko, tak doufam, ze se to zlepsk a nebudeme muset narychlo odjet. :nevim: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.5.21 11:22

Úplně to same jsem měla ted s 5mesicnim synem. Taky pije 180ml 5×denne a najednou mu začala stačit polovina. Někdy před spaním vypil jen 90ml. Reakce úplně stejná. Začal se na mě smát, jazykem vytlačoval flašku z pusy. Bála jsem se, ze nebude najezeny ale nechala jsem to tak. On sám ví jestli ma hlad a nechtěla jsem to Do nej cpát na sílu. To se pak zbytečne vztekal. Trvalo to třeba týden možná 2 a teď papá zase jako dřív 😊 přibírá a vypadá spokojeně 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1259
29.5.21 11:29

Hele jestli ji je 5mesicu a je na UM tak bych klidne zkusila zacit davat prikrmy, treba dneska bych skocila do obchodu koupila par sklenicek pro ty nejmensi a zkusila treba mrkev a pod. A pak UM na dokrmeni… a jak tu padla rada tak klidne vecer nebo rano pridat do UM kasi. Energii toho nejakou navic dostane a uvidis jak Ti ty prikrmy zacne zvladat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64269
29.5.21 11:55

@LucinkaK93 nenutit, hlady neumre.. Mám o 2 měsíce staršího a jako jídlo ho nezajímá vůbec a um max 60 ml a tím to hasne.. Je to cca měsíc, po tu dobu, co mu rostou zuby. Hlady neumrel, pribira min, lae pribira :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
305
29.5.21 11:57

@Leenvecka za tyden jdeme k doktorce tak se sni chci ohledne prikrmu poradit a uvidime. Ted se nam s mamkou podarilo do ni dostat naraz 150 ml mleka. Museli jsme ji u toho drzet ruce aby se trochu zklidnila a slupla to jak malinu. Pristi krmeni chci zkusit ji zavinout aby u jidla byla v klidu a snad to vyjde. Drzte nam pesti. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
305
29.5.21 12:05

@martina.se dekuji za uklidneni. Snad se to srovna. Nevim po kom to teda ma. My s tatinkem mame jidlo radi 🤣 🤣 🤣 🤣 🤷🏼‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64269
29.5.21 12:24
@LucinkaK93 píše:
@martina.se dekuji za uklidneni. Snad se to srovna. Nevim po kom to teda ma. My s tatinkem mame jidlo radi 🤣 🤣 🤣 🤣 🤷🏼‍♀️

To my dva též.. Starší kluci bastili bez problémů, mladík ovšem stavkuje.. Nacpat do něj příkrm je nadlidský úkol, um to samé

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat