Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
@terinka4444 Diky za odpoved uvidime kdy by to bylo tehotenstvi tak 1 nebo 2 tyden ze asi
Já měla 1O.den po transferu pětidenních embryí HCG 25 a už to bylo špatné, zastavila se ve vývoji. HCG 7 je staršně malinko, je to bráno jako negativní, tpo by odpovídalo skutečně době, kdy embryo padlo do dělohy, uhnízdilo se a trofoblast za čal tvořit HCG, někde skutečně malinko po dopadu do dělohy, někde týden od dplodnění, ikdyž ono je to relativní, průměrně se uvádí, že embryo padne do dělohy zhruba pátý den po plodnění, pak může až 24 hodin plout dělohou a vybírat správné místo, ale musela bys být těhotná krátce.
@Kytkaa píše:
@terinka4444 no ja mela v klidu cili bez tehu 2,1 hcg… pred ms…
tak abych ti úplně nekecala, koukla jsem a HCG může být ještě i z jiného důvodu pod hranicí pěti jednotek, tak to snad raději to biochemické těhotenství.
hCG v séru je zvýšen především u germinativních nádorů (varlata, ovaria) a nádorů trofoblastického původu (choriokarcinom, hydatidózní mola), vzácněji u nádorů pankreatu, plic, močového měchýře, ledvin a GIT. Fyziologicky pozitivní mohou být rovněž séra těhotných žen (diagnostika časného těhotenství), postmenopauzálních žen, ev. nemocných s ovariálními cystami. Je známo, že možnosti diagnostiky i monitorování těchto nemocných se vyvíjejí v souladu s novými technikami detekujícími vedle intaktního hormonu i volnou beta-podjednotku, jejíž podíl může být v průběhu maligního procesu v séru výrazně zvýšen.
Měřitelné koncentrace hCG a volné beta -podjednotky lze nalézt v séru a moči 50 – 70 % zdravých mužů a zdravých netěhotných žen. Nejvyšší hladiny byly nalezeny u postmenopauzálních žen, koncentrace v séru zdravých mužů jsou asi třetinové. Referenční rozmezí závisí na použité metodě, obvykle se jako diskriminační hranice považuje 5 IU/l. hCG hladiny mohou být ovlivněny především za těhotenství (mnohočetná gravidita, hrozící potrat, mimoděložní těhotenství
@terinka4444 aha tak placentaaa… hm no nevim ale ten mesic jsem urco nemohla byt tehu…protoze jsem vubec neovulovala
no je to zahada..
nic mene tazatelce drzim palecky at se zadari
![]()
@Kytkaa píše:
@terinka4444 aha tak placentaaa… hm no nevim ale ten mesic jsem urco nemohla byt tehu…protoze jsem vubec neovulovalano je to zahada..nic mene tazatelce drzim palecky at se zadari
![]()
hele, neovulovala, na to jim neskoč
já neovuluju, levý vejcovod nemám, po mimoděložním, pravý vaječník po cystách nefunkční totálně, je tam jakýsi zbyteček, ovulace neproběhla, potvrzeno folikulometrií, těhotenství nemožné a malé je 20 měsíců
doktor do porodu nevěřil, dělal si srandu, že čeká, že vypadne mimozemšťan, tak nemožné bylo mé přirozené otěhotnění.
Ja měla 6,7 12dpo a bylo to biochemicke těhotenstvi, 15dpo pak byla 0. ![]()
Ahojky..prosim dr mi dnes naznacil,, ze tehu neprosperuje…v 5+5.. Jen dutinka 9 mm.. Brali mi o krev..v patek zase, co myslite? Boli me i min prsa nez před pár dni a neustale me boli kříže a spodek;(
@Anonymní píše:
Ahojky..prosim dr mi dnes naznacil,, ze tehu neprosperuje…v 5+5.. Jen dutinka 9 mm.. Brali mi o krev..v patek zase, co myslite? Boli me i min prsa nez před pár dni a neustale me boli kříže a spodek;(
Ja mela dutinku prazdnou 17mm kdy uz tam ma byt i zloutkovy vacek a nebyl, byla prazdna a za tyden tam uz byl zarodek i se srdickem
nyni jsem 36tt. Nadeje jeste urcite je ![]()
@Anonymní píše:
@Lucie2507 nova beni ale tech 9 mm málo?
Ja měla sice 17mm ale prazdnou dutinku, coz od 12mm by mel byt videt zloutkovy vacek. Takze ja myslim, ze se rozhodne za tyden, proste nadeje porad je. Navic ja vedela i kdy byla ovulace presne, pomoci ovu testu a mereni bt.
@Lucie2507 ja prave ela. posledni ms 3.12… A pozit.test uz 26. To by odpovidalo ovulaci 11 cca:(
@Anonymní píše:
@Lucie2507 ja prave ela. posledni ms 3.12… A pozit.test uz 26. To by odpovidalo ovulaci 11 cca:(
A pozitivni jako, uplne obe carky stejne? Nebo jen slabsi carka, to je takhle tezko odhadovat podle testu, kdy byla ovulace
stejne nic nez cekat nezbyva ![]()