6-letý se chová jak 2-letý

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
pocker
Zasloužilá kecalka 801 příspěvků 12.08.19 10:25
6-letý se chová jak 2-letý

Ahoj holky, mám 6 letého syna, který napodobuje skoro 2 letého v chování a bere mu hračky.
Včera jsem např. koupila mladšímu plastové odrážedlo motorku a starší mu ji vzal, samozřejmě řev mladšího syna a pak i staršího protože jsem zakročila. Při tom starší syn dostal teď v létě nové kolo na narozeniny.
Ale na tom jezdit nechce a radši bude jezdit na malém,,prdítku". To samé je to i s jinými věcmi, starší mu vše bere i kostky na stavění. Je to normální? To nechci vidět Vánoce jak každý dostane něco jiného, přece nemůžeme dávat stejné dárky pro 2 a 6-letého.
Je to normální? Je to tak i jinde?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
dickys
Ukecaná baba ;) 1166 příspěvků 12.08.19 10:33

Je to úplně normální. Moje 2,5 letá dcera například obchází gauč a říká „bebebebe“, napodobuje 10 měsíčního syna.

belladonna
Závislačka 3234 příspěvků 12.08.19 10:33
@pocker píše:
Ahoj holky, mám 6 letého syna, který napodobuje skoro 2 letého v chování a bere mu hračky.
Včera jsem např. koupila mladšímu plastové odrážedlo motorku a starší mu ji vzal, samozřejmě řev mladšího syna a pak i staršího protože jsem zakročila. Při tom starší syn dostal teď v létě nové kolo na narozeniny.
Ale na tom jezdit nechce a radši bude jezdit na malém,,prdítku". To samé je to i s jinými věcmi, starší mu vše bere i kostky na stavění. Je to normální? To nechci vidět Vánoce jak každý dostane něco jiného, přece nemůžeme dávat stejné dárky pro 2 a 6-letého.
Je to normální? Je to tak i jinde?

Kamarádka má dcery 13 a 3 a mají to skoro stejně. Starší mladší bere hračky, když má ta mladší koupené víc oblečení, než má ona, tak to rodičům vycte. Žárlí na sebe. Podle mě je to u vás podobné, zvlášť v 6ti letech.

pristelepe
Kecalka 218 příspěvků 12.08.19 10:37

Žárlí. :,(

Kelsey
Hvězda diskuse 46754 příspěvků 12.08.19 10:39

Mam mladsi neter a synovce, takze mame doma plastovou motorku pro ne, az prijedou. Nase decka si toho cely rok nevsimnou.
Davno umi na velkem kole, na bruslich, zkousi skate a svete div se, kdyz prijedou mali, tak i ti moji kolohnati (nejmladsi ma 6r. a nejstarsi 11r.), tak si na to sednou a svezou se. Nohy maji za krkem, ale ta radost. Stale to maji v garazi na ocich a vsimnou si toho, az mame navstevu.
Mame doma tri ruzne velikosti kolobezek. Tu nejmensi opet nechavam doma, kdyz prijedou deti od sestry. Nasi si ji nevsimnou, berou si ty vetsi. Nejmladsi se ted zhlednul na rampach, kde vidi kluky, jak umi na kolobezkach, jak jsem tady mela minule sestry deti, tak machroval a delal ty psi kusy na te nejmensi, ale bezne to stoji v garazi a niho nezajima.
Jsou to proste porad deti. A radi se obcas vziji do mladsich a kravi s nima, aby jim ti mensi stihali.
U tveho ditete to muze byt zarlenim na sourozence, ze si vynucuje tak pozornost.
Jinak muj je od tri roku zamilovany do slapaciho traktoru a vlecky. Uz jsem rikala, ze to prodam, to odmitnul, cim mi bude na zahrade popovazet kybl atd.

Marben
Ukecaná baba ;) 2175 příspěvků 12.08.19 11:00

Mám podobně staré děti, 19m a skoro 8 a taky starší děla mladšímu naschvali. Maly si to ale nenechá zrovna dvakrát líbit a je to boj ;) už se těším na školní rok :)

blumen
Hvězda diskuse 54687 příspěvků 12.08.19 11:05

Ocekavam to same, dle me normalka. Ted chystame vybavicku a 4-leta se tesi, jak si se vsim bude hrat :mrgreen:

Lainaire8
Závislačka 2978 příspěvků 5 inzerátů 12.08.19 11:09

Je to normální. Mám doma 6 leteho, 3 letou a půlročního. Nechceš vidět jak to u nás vypadá :lol: :lol: :lol: je to „období“, přejde to.

Liška2014
Generální žvanilka 20090 příspěvků 12.08.19 11:16

@pocker naprosto :lol: místo, aby starší,, posunoval,, mladšího, tak se xhová jak ten malý prcek :D

ElucaK
Kecalka 366 příspěvků 12.08.19 11:21

Mám téměř tříletou a mimi 3 měsíce. Starší chce dudlík, který nikdy neměla/nechtěla, chodí s látkovou plenkou v ruce. Po napití si ke mě chodí odříhnout, na zemi pase koníčky a miminku bere hračky a strká je stejně do pusy, ruce také. Zároveň chce být ale „velká“ holka. Lehce mi z toho hrabe a těším se až to přejde a budeme zase „normální“ rodina. Synovec 6 let, když se nám narodilo miminko, tak začal šišlat, i když nikdo z nás na miminko nešišlá. Synovec 11 let se začal těšit až bude taky tatínek. Každý reaguje jinak, ale každého to nějak poznamenalo. Pevné nervy :lol:

vedma007
Kecalka 429 příspěvků 12.08.19 11:35

Normální sourozenecká rivalita řekla bych…děti chtějí napodobovat toho druhého. Moje šestiletá dcera, po tom co jsme byli na návštěvě u kamarádky s miminkem, se chtěla kojit :roll: :lol:

Mallorka
Závislačka 3252 příspěvků 12.08.19 11:35

Normalni, u nás nemlich. 1.5 roku a 4 roky…staršímu jsem koupila taky odrazedlo vyšší, protože byl doma neustálý rev. Teď jezdí spolu. A u nás je to ve stadiu, že starší mi začal říkat ma ma, mama a na jídlo mnamu, tudíž před ostatníma vypadá, jak zaostalej :D

nestarejtese
Zasloužilá kecalka 608 příspěvků 12.08.19 11:48

Tohle dělá muj 10letej brácha na mou 3letou dceru :roll: všecho ji bere, a dokonce ještě nedávno spal u babičky taky a dudlikem v puse( babicka no, dcera dudlik normálně nepoužívá) ja tohle chovani úplně nesnáším

aknah31
Neúnavná pisatelka 15711 příspěvků 12.08.19 14:15

Je to úplně normální. Mam kluky 7,5 5,5 a necele 3 a obcas si připadám ze mam doma tri dvouleta mimina :cert: :cert:

pocker
Zasloužilá kecalka 801 příspěvků 12.08.19 18:51

Už jsem se lekla, že náš starší syn má něco jinak než ostatní..a jak holky řešíte dárky na Vánoce, narozeniny? bití a hádky mezi sourozenci asi jsou, že ten má to a ten zas ono..

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama