Antibiotika a antikoncepce, zkušenosti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.04.19 17:12
Antibiotika a antikoncepce, zkušenosti?

Ahoj holky, vkládám anonymě, protože jsem stydlín.
Před 3 týdny jsem brala antibiotika a paní doktorka říkala, že antikoncepce nebude „fungovat“.. teď je to týden co neberu antibiotika, ale od pondělí neberu ani antikoncepci, protože jsem dobrala platíčko. Včera jsem měla 3× po sobě sex, bez kondomu, ale v tom prvním mi přišlo, že se udělal tak napůl i do mě. Nevíte/nemáte někdo zkušenosti s tím, kdy začně působit antikoncepce po braní antibiotik? Mám v plánu zítra jít pro pilulku po, kdyby náhodou.. :(

Dneska začínám nové platíčko, můžu použít antikoncepci a zároveň např. postinor?

Reakce:
P4ja
Echt Kelišová 9112 příspěvků 14.04.19 17:21
@Anonymní píše:
Ahoj holky, vkládám anonymě, protože jsem stydlín.
Před 3 týdny jsem brala antibiotika a paní doktorka říkala, že antikoncepce nebude „fungovat“.. teď je to týden co neberu antibiotika, ale od pondělí neberu ani antikoncepci, protože jsem dobrala platíčko. Včera jsem měla 3× po sobě sex, bez kondomu, ale v tom prvním mi přišlo, že se udělal tak napůl i do mě. Nevíte/nemáte někdo zkušenosti s tím, kdy začně působit antikoncepce po braní antibiotik? Mám v plánu zítra jít pro pilulku po, kdyby náhodou.. :(Dneska začínám nové platíčko, můžu použít antikoncepci a zároveň např. postinor?

Já bych se i v pauze po braní HA chránila. A řekla bych, že je potřeba si dát pozor ještě první týden nového plata. Ale to bys měla vyčíst v příbalovém letáku.

anahita
Ukecaná baba ;) 1092 příspěvků 14.04.19 17:37

V mesici, kdy beru antibiotika, bych se vzdy chranila i jinak. Po 7denni pauze jsi uz zas s novym platkem chranena. Ale jako s pilulkou po, bych neblaznila. To ti udela takovy maglajz v tele. Ja myslim, ze tehotna nebudes :-) Za svych 5 let brani antikoncepce jsem nadelala takovych preslapu mraky a otehotnela jsem az po vysazeni antikoncepce, vzdy az druhy mesic po vysazeni

P4ja
Echt Kelišová 9112 příspěvků 14.04.19 17:42

@anahita Nevím, jak teď. Ale nedávno tady jedna uživatelka psala, že u její HA není po ATB chráněná hned od začátku plata ale až po týdnu. Tak aby to zakladatelka neměla stejné :nevim:

Karleon
Kelišová 5619 příspěvků 14.04.19 17:43

Kdysi jsem se na to ptala doktorky a ta mě ujišťovala, že atb účinky antikoncepce nesníží.

lany2
Kecalka 156 příspěvků 14.04.19 17:54
@Karleon píše:
Kdysi jsem se na to ptala doktorky a ta mě ujišťovala, že atb účinky antikoncepce nesníží.

Na to pozor. Nektery antibiotika jeji ucinek opravdu snizi, nektery ne. Pravdeporobne zrovna ty tvoje nesnizovaly, ale obecne to rict nelze ;)

anahita
Ukecaná baba ;) 1092 příspěvků 14.04.19 23:59

@P4ja asi i zelezi jak dlouho je brala. Ja ted prave taky brala. Na tyden a zrovna tech poslednich 7 dni pred 7 denni pauzou. Takze ten prvni tyden v dalsim platu si taky nelajznu. Ale antb ucinek antikoncepci muze (nemusi) ovlivnit. Urcite jej ale uplne nezrusi. :nevim:

Váš příspěvek
Reklama