Antidepresiva Brintellix

Anonymní
7.4.17 07:58

Antidepresiva Brintellix

Ahoj
nemáte někdo zkušenost? Dr mi je předepsala, beru od úterý. První 3 dny půlku a dnes poprvé celý prášek. Ale teda co to se mnou dělá :? motá se mi hlava a je mi na zvracení. Čtu o nežádoucích účincích a toto má víc než 1 osoba z 10. Máte zkušenost kdy toto přestane? Musím se starat o dvouleťáka a tohle je fakt mazec.. Jsem jak prašťěná. Zavolám pak Dr, je tam od osmi… Jen mě zajímá jestli máte někdo zkušenost a kdy se to srovnalo..

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Ou
11374
7.4.17 08:09

To je součástí nástupu účinku léků - účinně působit na mozek léky vůbec není jednoduché, zejména když už je biochemie rozhozená. Proto nástup antidepresiv nebývá příjemný. Ale znamená to, že lék dělá to co má, postupně to přejde a hlavně to pak zabere - tedy ořeže to tu nejhlubší část deprese a budete se cítit zase normálně - neutrálně. Léky vám pochopitelně nezajistí spokojenost a nebo dokonce štěstí.

Pokud chcete léčit depresi efektivně, tak kromě léků je potřeba přidat psychoterapii. Léky dokáží postupně srovnat neurochemii, ale už vám nepomůžou zorientovat se v tom, které vaše vzorce chování vás dovedly k tomu, že dlouhodobě mozek fungoval šejdrem, až se úplně rozbil a rozhodně vás nenaučí fungovat jinak.

Deprese a úzkosti nechytne člověk jako chřipku, z ničeho nic, ale postupně se skládají z toho, jak jednáme, jak vyhodnocujeme to co prožíváme a vůbec. A tomu je potřeba porozumět (a není to nic jednoduchého) a začít to měnit tak, abychom si přestali ubližovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11374
7.4.17 08:16

Jinak na zvracení může pomoci užívat ho po jídle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.4.17 08:23

@Ou děkuji za reakci, snad to nebude dlouho trvat tyto stavy. K Dr se nemůžu dovolat, ale uvědomila jsem si že dnes má někde přednášku tak neordinuje. Takže se toto prostě musí vydržet že? Dr mi předepsala tyto léky na úzkosti, věřím jí že zvolila správně, protože tato doktorka je opravdu dobrá. Na psychoterapii budu docházet. Vše je teprve v začátcích kdy jsem se po roce problémech odhodlala řešit to abych neskončila špatně.. /moje mamka je na antidepresivech už asi 15 let, pokus o sebevraždu../ Já tyto myšlenky nemám, ale mám v sobě děsné úzkosti - že mi něco je, že se stane někomu z rodiny něco + jsem své úzkosti a problémy začala zapíjet alkoholem /ne že bych byla denně opilá, ale když bylo nějaké napětí tak jsem si nalila skleničku na uvolnění../ Vím že takto to dál nešlo, bála jsem se že se složím.. tak jsem to začala řešit odborně.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.4.17 08:26
@Ou píše:
Jinak na zvracení může pomoci užívat ho po jídle.

je pravda že jsem vzala na lačno a teď je mi po snídani trošku lépe..

• Nahlásit
  • Citovat
1081
7.4.17 08:30

Anonymní, přímo s těmito AD zkušenost nemám, beru AD z řady SSRI a začátek užívání i každá změna dávky se mnou cvičí. Motání hlavy, třes, nervozita, nechutenství, noční pocení… je toho spousta. Beru je už téměř 5 měsíců, ale dobře mi není, bohužel. Na začátku užívání předepisují lékaři většinou ještě něco na zklidnění,, Lexaurin, Neurol… s těmi opatrně, ale na nejhorší stavy by měly zabírat. Takže opravdu to chce vydržet, první měsíc je očistec. Jak psala Ou, tak psychoterapie je důležitá, protože léky jsou jedna část léčby, řekla bych ta akutní, pak je třeba to všechno rozklíčovat a k tomu pomůže dlouhodobá terapie. Držím pěsti, ať je Ti lépe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11374
7.4.17 08:35
@Anonymní píše:
@Ou děkuji za reakci, snad to nebude dlouho trvat tyto stavy. K Dr se nemůžu dovolat, ale uvědomila jsem si že dnes má někde přednášku tak neordinuje. Takže se toto prostě musí vydržet že? Dr mi předepsala tyto léky na úzkosti, věřím jí že zvolila správně, protože tato doktorka je opravdu dobrá. Na psychoterapii budu docházet. Vše je teprve v začátcích kdy jsem se po roce problémech odhodlala řešit to abych neskončila špatně.. /moje mamka je na antidepresivech už asi 15 let, pokus o sebevraždu../ Já tyto myšlenky nemám, ale mám v sobě děsné úzkosti - že mi něco je, že se stane někomu z rodiny něco + jsem své úzkosti a problémy začala zapíjet alkoholem /ne že bych byla denně opilá, ale když bylo nějaké napětí tak jsem si nalila skleničku na uvolnění../ Vím že takto to dál nešlo, bála jsem se že se složím.. tak jsem to začala řešit odborně.

to je moc dobře, to co píšete. Fakt je potřeba hlavně vydržet. Bohužel pokud mají léky fungovat proti vážným problémům, tak prostě mají nějaké vedlejší účinky, bez vedlejších účinků je placebo a nebo něco volně prodejného bez dostatečného účinky, no…

Ale nástup AD je prostě problematický, ale pak to přejde. Většinou v řádu týdnů, ale zrovna Britnllix je jendím z nejnovějších typů léků a nejsem si jistá, jestli nefunguje rychleji. Vydržte týden a uvidíte co to bude dělat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.4.17 08:54

@Ou díky moc za reakce. Tak snad to bude brzy lepší. Tedy ale měsíc..to bych asi nedala 8o

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.4.17 10:38

Tak musím napsat.. nejhorší byla první hodina a půl po vzetí prvního celého prášku. Teď je to opravdu lepší.. a tu hodinu a půl mi bylo opravdu hrozně! Zítra se nejdřív najím a pak dám prášek, jestli to tak nebude lepší.. Teď se už necítím tak zmateně a hlava se motá méně. Sakryš, nechtěla jsem skončit na prášcích.. ale doktorka říkala že teď by byli opravdu vhodné. Že je přeci nemusím brát napořád.. tak doufám že to tak bude!

• Nahlásit
  • Citovat
1081
7.4.17 11:15
@Anonymní píše:
Tak musím napsat.. nejhorší byla první hodina a půl po vzetí prvního celého prášku. Teď je to opravdu lepší.. a tu hodinu a půl mi bylo opravdu hrozně! Zítra se nejdřív najím a pak dám prášek, jestli to tak nebude lepší.. Teď se už necítím tak zmateně a hlava se motá méně. Sakryš, nechtěla jsem skončit na prášcích.. ale doktorka říkala že teď by byli opravdu vhodné. Že je přeci nemusím brát napořád.. tak doufám že to tak bude!

No já jsem taky nikdy na AD nechtěla skončit, ale teď jsem ve stavu, kdy to bez AD nejde. Určitě je dobře si brát léky až po jídle, pokud jsi schopná se ráno normálně najíst. Uvidíš, co to bude dělat během dalších dní, snad Ti ty léky sednou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.4.17 18:28

@kote když mě na jednu stranu přijde zbytečné abych je do sebe cpala.. raději bych to řešila bylinkami.. Fakt nevím zda je brát nebo ne. Teď jsem po nich akorát vykolejená a nejraději bych je brát přestala. Čeká mě zítra vystoupení s dcerou, přijedou i rodiče.. v týdnu mi po 5ti letech přijede kamarádka z ciziny a představa že mi bude tak jako dnes mě vadí. Chci si užít návštěvu bez toho abych tu usínala a byla jak „pitomá“ Páč jsem i dost unavená po těch prášcích. Cítila jsem se opravdu lépe bez nich. A to je beru teprve 4 dny. Dnes mi tedy bylo fakt hrozně to dopoledne.. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.4.17 18:43

Mám velmi čerstvou zkušenost právě s brintellixem. Vzhledem k zhoršení zdravotního stavu mi jej předepsal psychiatr v půlce března s tím, že je to nové, velmi kvalitní AD. Udělala jsem tu blbost, že jsem kromě příbalového letáku doma na netu začala studovat zkušenosti lidí, kteří ho berou. Kdybych na jejich názory dala, tak jsem ho ani nezačala brát. Skoro žádné z uvedených negativních účinků jsem neměla a nemám, kromě jediného - nevolnosti. První týden jsem brala 5 mg, od 2. týdne 10 mg. Vždy mi začalo být špatně asi půl hod. po tom, co jsem ho vzala a trvalo to cca 3 hod. Teď brintellix beru 4 týdny a je to daleko lepší. Ale beru ho večer. Ač je to divné, tak někteří doktoři jej předepisují na ráno a někteří na večer.
Jinak účinek se dostavil asi po 10-ti dnech a jsem spokojená. Brintellix mi byl přidán jako další prášek ke stávající medikaci. Takže pokud po něm nezvracíš, tak bych doporučila vydržet.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.4.17 18:51
@Anonymní píše:
Mám velmi čerstvou zkušenost právě s brintellixem. Vzhledem k zhoršení zdravotního stavu mi jej předepsal psychiatr v půlce března s tím, že je to nové, velmi kvalitní AD. Udělala jsem tu blbost, že jsem kromě příbalového letáku doma na netu začala studovat zkušenosti lidí, kteří ho berou. Kdybych na jejich názory dala, tak jsem ho ani nezačala brát. Skoro žádné z uvedených negativních účinků jsem neměla a nemám, kromě jediného - nevolnosti. První týden jsem brala 5 mg, od 2. týdne 10 mg. Vždy mi začalo být špatně asi půl hod. po tom, co jsem ho vzala a trvalo to cca 3 hod. Teď brintellix beru 4 týdny a je to daleko lepší. Ale beru ho večer. Ač je to divné, tak někteří doktoři jej předepisují na ráno a někteří na večer.
Jinak účinek se dostavil asi po 10-ti dnech a jsem spokojená. Brintellix mi byl přidán jako další prášek ke stávající medikaci. Takže pokud po něm nezvracíš, tak bych doporučila vydržet.

já právě teď pročítala taky zkušenosti a úplně se bojim to brát dál. Ani mi nejde o ten pocit na zvracení jako o to motání hlavy a zmatenost. A taky mě hlava pobolívá.. fakt nevim.. Nejraděj bych opravdu nebrala žádné a zvládla to jen terapií a bylinkami.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.4.17 19:14

Pokud ti je tak blbě, že ti prášky doktor předepsal, tak to bylinkami nezvládneš. Vím o čem píši. Samozřejmá by měla být ale k práškům i psychoterapie. Určitě nevysazuj bez konzultace s doktorem.
Anonymní z 18.43

• Nahlásit
  • Citovat
1081
7.4.17 19:26

Ten zacatek je opravdu narocny a mnoho lidi to prave kvuli vedlejsim ucinkum vzda. Nevim jak je tvuj stav vazny. Pokud mas medikaci od psychiatra, tak vi co dela a ver, ze se ti treba zda ze to zvladnes s bylinkami a ono to treba i nejakou dobu pujde, ale pak mohou prijit jeste horsi stavy a to se ti teprve bude spatne odrazet ode dna. Ja kdybych resila svuj stav driv, v radu mesicu, mozna i rok, tak ted nejsem tam kde jsem. Takze to nepodcen a medikaci peclive konzultuj s lekarem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama