Autismus

27.1.12 08:54

Autismus

Ahoj maminky,
mám 13ti měsíčního chlapečka a poslední dobou mě přepadají myšlenky,jestli není autista.Možná je to tím,že jsem vystudovaná v tomto oboru,nevím.Nejvíc je mi divné,že se u něj vůbec neobjevila separační úzkost,je mu fuk jestli ho chovám já nebo někdo cizí,nevadí mu,když odejdu a ani nijak nereaguje když se vrátím.Chodíme na plavání a cvičení a tam se mezi děti nezařazuje(což v tomhle věku není divné)ale když ho srovnám se stejně starými dětmi,tak ty se hlásí k maminkám,brečí když je nevidí a mému je to jedno…Tak nevím,jsem jediná?

Děkuji všem za odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

31603
27.1.12 09:01

Někdy si taky říkám, zda syn není malinko jiný, prstem začal ukazovat dost pozdě, separační úzkost tedy neměl, mluvit začal později, někdy opakuje, hodně vykřikuje, občas vůbec nereaguje, no nevím, když jsem si četla, na co se má dávat případně pozor, tak mi tam celkem dost bodů vyšlo, spíš by to byl atypický autismus, protože nemá splněnou celou triádu. Ale pak si říkám, že je zkrátka jen svůj, trochu jiný, ale ne autistický.
Vzhledem k tomu, že je to takové nespecifické, tak čekám na tříletou prohlídku, co řekne dr, protože spoustu věcí se teď naučil, od 2let má plínky jen na noc, řeč se zlepšuje, chodí do školky, kde se ale teda moc nezapojuje, odmítá malovat a tvořit :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9904
27.1.12 09:02

Je dost brzo na nějaké pochyby. Ukazuje malej, sdílí pozornost, ukazuje ti něco, žvatlá? Hele i kdyby tam něco bylo, nemusí to být PAS, stejné příznaky má i vývojová dysfázie, která je kompenzovatelná. Mám syna s vývojovou dysfázií receptivní a měl v dětství hodně rysů.

Je fakt malej, dej mu čas, zkus hodně podporovat hru a pokud se ti to nebude zdáv v 18 měsíců zkus vyšetření v Aple nebo u PhDr. Dany Krejčířové v Krči.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
karolínka12
27.1.12 09:03

podle mě, to, že se dítě ve školce moc nezapojuje, není autismus… já autista nejsem, ale ve školce jsem si hrála ráda i sama… možná je jen introvert

• Nahlásit
  • Citovat
48824
27.1.12 09:04

Asi záleží, jak je dítě zvyklé. Můj dvouletý syn taky nikdy nebrečel, když ho hlídal někdo cizí a není na mně závislý a autík to teda není ;) A v roce ho teda děti taky nezajímaly, až ted kolem dvou let začíná mít zájem o ostatní děti :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.1.12 09:10

Právě že prstem neukazuje,říká táta,máma bába,čiči,ham,to je tak všechno…Nikdy po mně nenatahoval ruce abych ho vzala,což třeba stejně staré děti dělají,on vůbec.Ale nedělá to ani u táta,u nikoho…Někdo mě to mrzí,řikám si,že mě asi nemá rád,nevím…Zatím nechodí,měli jsme problém i s lezením,začal až týden před prvními narozeninami,ale to s tím asi souvislost nemá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17745
27.1.12 09:11

Taky bych byla prozatím v klidu.U nás se natvrdo projevil ve dvou a půl letech, jinak se mi jevil jako jeho starší bratr, který měl na vše taky hromadu času!
Ve třech letech mu autismus diagnostikován byl v Aple, ale u Tebe to bude spíš stižení profesionální deformací :hug: !

Ve 13.měsících je opravdu ještě brzy, na nějaké závěry! :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.1.12 09:12

Včera jsem právě pročítala jednu chytrou knihu a tam přímo stálo že separační úzkost je potvrzením správného emocionálního vývoje,to nevím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4502
27.1.12 09:17
Gladys píše:
Někdy si taky říkám, zda syn není malinko jiný, prstem začal ukazovat dost pozdě, separační úzkost tedy neměl, mluvit začal později, někdy opakuje, hodně vykřikuje, občas vůbec nereaguje, no nevím, když jsem si četla, na co se má dávat případně pozor, tak mi tam celkem dost bodů vyšlo, spíš by to byl atypický autismus, protože nemá splněnou celou triádu. Ale pak si říkám, že je zkrátka jen svůj, trochu jiný, ale ne autistický.
Vzhledem k tomu, že je to takové nespecifické, tak čekám na tříletou prohlídku, co řekne dr, protože spoustu věcí se teď naučil, od 2let má plínky jen na noc, řeč se zlepšuje, chodí do školky, kde se ale teda moc nezapojuje, odmítá malovat a tvořit :?

Gladys a kde jsi četla na co se má dávat pozor?Víš o nějakých stránkách?Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8912
27.1.12 09:19
frozendarkness píše:
Včera jsem právě pročítala jednu chytrou knihu a tam přímo stálo že separační úzkost je potvrzením správného emocionálního vývoje,to nevím…

Marně přemýšlím, jestli můj starší vůbec měl separační úzkost. :think: Jo, měl, ve 2,5 letech po nástupu do školky. 8) A autista rozhodně není.

Nechci tě planě utěšovat, prd o tom vím, ale okolo 1 roku věku fakt separační úzkost neměl. A nebo tak slabou, že jsem to nezaznamenala. :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4502
27.1.12 09:20

A jak se vlastně má správně projevovat separační úzkost?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.1.12 09:22

ahoj
muj je taky takovy, a taky me to teda napadlo musim rict. Je mu 14 mesicu. No uvidime :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17745
27.1.12 09:23
MarkyM píše:

Je to úzkost z odloučení.Nejsilnější je v době od 11 - 18 měsíců dítěte do takových 3 let, někdy i déle!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17292
27.1.12 09:24
MarkyM píše:

prave nad tym tiez rozmyslam, lebo moj maly tiez nic take nemal :D akurat som si vsimla, ze v tom osmom mesiaci bol viac precitliveny na vsetko, ale zeby nejako trpel bezo mna, to nie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2935
27.1.12 09:24

Malý má 10 měsíců a separační úzkost vůbec nemá :nevim: :think: myslím tu v tom smyslu, že by brečel, když někam jdu, dokonce i když jsem někde dlouho a vrátím se, tak na mě nijak zvlášť nereaguje, na ostatní radostně reaguje mnohem víc :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama