Reklama

Auto z autobazaru - možnosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Marketticka346
Kecalka 219 příspěvků 13.02.18 11:20
auto z autobazaru

Zdravim všechny koupila jsem si na úvěr auto z autobazaru ESA…Poslali mě technicak a paní řekla ze z autem musim zajet na evidenci…Tam mi ale zjistili ze v autě je jiny typ moturu nez je napsaný v TP volal jsem to pani a ta řekla abych s autem přijela..Je možné odstoupit od smlouvy? Mam nějaké nároky na odškodnění? Jaké bude nejlepší řešení?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

axelina
Ukecaná baba ;) 1958 příspěvků 3 inzeráty 13.02.18 11:23

Auta ESA se chlubí nejlepsím servisem…co se týká právě těchto reklamací… takže určitě by to mělo jít..to je docela zasadní věc ten motor!! taky mám auto z bazaru s jiným motorem ale věděla jsem to. naštěstí tuk tuk zatim jezdí 2.rok dobře

Jančakecalka
Generální žvanilka 22084 příspěvků 13.02.18 11:25

Odstoupila bych od smlouvy a už si nikdy ojetinu nekoupila.

arinecka
Závislačka 4654 příspěvků 13.02.18 11:29

@Marketticka346 Motor je docela zásadní, určitě bych odstoupila od smlouvy, auto vrátila a nechala si vrátit peníze. Mě se stalo že mi neseděl v TP počet dveří, to je ale pohoda, dovezla jsem jim jen techničák kde mi to nechali opravit a bylo po problému.

Janli
Kelišová 5622 příspěvků 9 inzerátů 13.02.18 11:29

Odstoupila bych od smlouvy. Bůhví, co ještě v tom autě předělávali a nepřiznali.

Marketticka346
Kecalka 219 příspěvků 13.02.18 11:30

@Jančakecalka a co potrebuji k odstoupeni od kupni smlouvi? Co kdyz se začnou cukat od odstoupeni?

Zara.Ray
Zasloužilá kecalka 571 příspěvků 13.02.18 11:39

Já jsem se byla taky jednou kouknout v auto ESA. Jsou to šmejdci jako ostatní autobazary.. když jsem si teda vybrala auto tak jsem se chtěla projet. No říkali že je auto v naprostým pořádku. Jakmile jsem se rozjela tak auto padalo do nouzáku. Docela problém teda. :think: Pořád mi prodávající cpal že je to v pohodě.. :mrgreen: to určitě. Hned jsem auto vrátila a nazdar bazar :pocitac:

Marketticka346
Kecalka 219 příspěvků 13.02.18 11:41

@Janli no ono i kdyz slapnu na brzu zacne to docela piskat a obac i kdyz couvam tak jednou sviti svetlo jindy zas jde prd videt

Janli
Kelišová 5622 příspěvků 9 inzerátů 13.02.18 12:57
@Marketticka346 píše:
@Janli no ono i kdyz slapnu na brzu zacne to docela piskat a obac i kdyz couvam tak jednou sviti svetlo jindy zas jde prd videt

Takže máš sjetý brzdový destičky a ještě vadu v elektroinstalaci. To fakt trvej na vrácení vozidla.

Lucius08
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 13.02.18 13:05

@Marketticka346 vlastní zkušenost, kupovali jsme auto tři roky zpátky. Skoro za půl milionu, po roce jsme zjistili, že je tam jiný motor. Vůbec se s námi nechtěli bavit. A teď čerstvá zkušenost, táta si tam koupil auto, na druhý den mu přestalo svítit světlo, jel tam s tím zpátky, tam mu řekli, ať tam to auto nechá, že na to mají 4tydny.(Má do do esy asi 30km) po nějaké době, to prý měli opravené, přijel s tím domů, a zase nesvítilo. Protože už auto co měl před tím prodal. Zajel s tím do servisu od esy co je v jeho městě. Nechal tam 4000. Neproplatili mu to, protože tam auto měl dovést, vůbec je nezajímalo, že je to jejich servis. Po dalším týdnu opět problém, oprava tentokrát za 18 000. Taťka je dost nešťastný, od smlouvy už odstoupit nejde. Šlo to jen myslím 10dni nebo tak nějak…u ESY bych si auto už nekoupila. Pokud jde ještě od smlouvy odstoupit, na tvojem místě to okamžitě udělám.

Lucius08
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 13.02.18 13:10
@Janli píše:
Takže máš sjetý brzdový destičky a ještě vadu v elektroinstalaci. To fakt trvej na vrácení vozidla.

Sjety brzdový destičky nikoho zajímat nebudou. Je to spotřební. Ta elektroinstalace by mohla vyjít, otázka je jestli už neprošvihla tu lhůtu na vrácení… :? Je vážně krátká.

Janli
Kelišová 5622 příspěvků 9 inzerátů 13.02.18 13:16

@Lucius08 tady ale jde o porušení kupní spotřebitelské smlouvy. Ze strany bazaru byla zamlčena podstatná skutečnost a u auta nelze provést evidenci a přehlášení. Navíc nevím jakou lhůtu máš na mysli? To je dost pádný důvod k odstoupení od smlouvy.

Marketticka346
Kecalka 219 příspěvků 13.02.18 13:18

@Janli Auto jsem koupila 2.2.2018

Janli
Kelišová 5622 příspěvků 9 inzerátů 13.02.18 13:21

@Lucius08 pokud se týká otcova auta, tak mám za to, že je půl roku záruka na skryté vady. Měli jste to konzultovat s právníkem. Nicméně u ojetých aut se musí s neustálými opravami počítat. U zakladatelky se ovšem nejedná o vadu výrobku, ale o právní, která brání jeho užívání a to je něco jiného.

Lucius08
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 13.02.18 13:44
@Janli píše:
@Lucius08 pokud se týká otcova auta, tak mám za to, že je půl roku záruka na skryté vady. Měli jste to konzultovat s právníkem. Nicméně u ojetých aut se musí s neustálými opravami počítat. U zakladatelky se ovšem nejedná o vadu výrobku, ale o právní, která brání jeho užívání a to je něco jiného.

Asi máš určitě pravdu, vidím, že se v tom orientujes mnohem lépe. U toho taťky vím, že tam je půl roku na skryté vady. Jenže on nemohl být bez auta. A tam by zase jel a nechal jim to tam 4tydny. Zakladatelce jsem jen chtěla říct zkušenost a pokud to jde ať jim auto vrátí. Ta lhůta na možnost odstoupení od kupní smlouvy je myslím krátká, že taťka chtěl po cca 2tydnech a už to nešlo :nevim:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Tragikomedie pokračuje. Rytmus vzkazuje Daře Rolins: Nech nás s Jasmínou žit!

Na oko předstírá, že ji vymazal ze svého života, přesto potají kontroluje... číst dále >

„EvikuMiluna“ Verešová vyrazila na pohřeb Jana Kočky jako sicilská vdova

Modelka Andrea Verešová (38) se pyšní dokonalou postavou a ráda ji dává na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak se nalíčit a učesat před kameru? Podívejte se na proměnu moderátorky

Moderátorka iDNES.cz Eliška Malínská se obvykle líčí pouze decentně a na... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >