Autonehoda na Slovensku

Anonymní
13.7.13 13:32

autonehoda na Slovensku

Ahoj, chci se zeptat, jestli někdo nevíte jaký bude teď postup a co očekávat. Včera jsem půjčila dobrému kamarádovi, automechanikovi svoje auto škoda Fabia(rok výroby 2007). On s ním jel jen na otočku na Slovensko. Dneska cestou zpátky jej z cesty smetl řidič. Auto je na odpis. V mém autě je pravděpodobně zraněné dítě (je v nemocnici).
A tak jsem se chtěla zeptat, nevíte jaký bude teď postup? Kamarád to řeší s pojišťovnou, ale nevím jak. Nevím teď vlastně skoro nic. A jen se chci zeptat, za jak dlouho (v případě, že bude viníkem uznán druhý řidič) dostanu peníze od pojišťovny? A taky nevíte jestli je rozdíl v plnění, pokud se nehoda stala v zahraničí? A případně ještě, jestli budu muset i já někam kvůli papírům, nebo to pojišťovna všechno vyřeší s účastníky nehody? Nestalo se vám někomu něco podobného?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
13.7.13 13:55

Co takhle zavolat na pojištovnu a zeptat se? :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
13.7.13 14:07

Děkuji za tvoji zkušenost. Samozřejmě, že na pojišťovnu volat budu, ale nevím teď ani jakou pojišťovnu má druhý účastník nehody, tak teď nehodlám obvolávat různé pojišťovny. A navíc ani nevím jak se to tam celé stalo. Tak na co bych se měla ptát? Každopádně děkuji za účast, takové protáčení očí člověku moc pomůže, když přijde o auto, které každý den potřebuje :*

• Nahlásit
  • Citovat
1553
13.7.13 14:18
@Anonymní píše:
Děkuji za tvoji zkušenost. Samozřejmě, že na pojišťovnu volat budu, ale nevím teď ani jakou pojišťovnu má druhý účastník nehody, tak teď nehodlám obvolávat různé pojišťovny. A navíc ani nevím jak se to tam celé stalo. Tak na co bych se měla ptát? Každopádně děkuji za účast, takové protáčení očí člověku moc pomůže, když přijde o auto, které každý den potřebuje :*
:lol: :palec: Já se z těch inteligentek po*eru :pankac:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3831
13.7.13 15:10

Holka neporadím, jen jedna věc, měl kamarád papír oo zapůjčení auta?? Když jedeš s půjčeným autem do ciziny, musíš mít notářsky ověřený papír v několika jazycích… Aby to nebyl problém?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13124
13.7.13 15:11
@Anonymní píše:
Děkuji za tvoji zkušenost. Samozřejmě, že na pojišťovnu volat budu, ale nevím teď ani jakou pojišťovnu má druhý účastník nehody, tak teď nehodlám obvolávat různé pojišťovny. A navíc ani nevím jak se to tam celé stalo. Tak na co bych se měla ptát? Každopádně děkuji za účast, takové protáčení očí člověku moc pomůže, když přijde o auto, které každý den potřebuje :*

řekla bych, že musíš volat na svou pojišťovnu jako majitel auta - tam se mělo volat okamžitě, protože šlo o nehodu v cizině. Pak měl mít kamarád od tebe písemné svolení, že si tvoje auto může půjčit na cestu do zahraničí. A tvoje pojišťovna ti už řekne, co dál - kolikrát mají své servisy, své odtahovací služby… pak se ti může stát, že ti neproplatí odtáhnutí auta ani jeho úschovu…Pokud tvůj kamarád je při vědomí, tak by ti měl popsat, co se tam stalo a měl by zajistit komunikaci s policií…Jinak počítej, že to bude běh na dlouhou dobu a nakonec se ti ani nemusí vyplatit převážet auto zpět do Čech, pokud to nemáš pojištěné a vše správně nevyřídíte…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.7.13 15:39

Díky moc. Už jsem se dozvěděla nějaké podrobnosti nehodě, takže jdu volat na tu pojišťovnu. Papír o zapůjčení auta měl. Ne teda notářsky ověřený, ale řešila to policie a problém nebyl. Viníkem je určený řidič druhého auta. A teda byl to taky Čech.

• Nahlásit
  • Citovat
3115
13.7.13 15:42
@Anonymní píše:
Díky moc. Už jsem se dozvěděla nějaké podrobnosti nehodě, takže jdu volat na tu pojišťovnu. Papír o zapůjčení auta měl. Ne teda notářsky ověřený, ale řešila to policie a problém nebyl. Viníkem je určený řidič druhého auta. A teda byl to taky Čech.

A byl pojištěný? V případě, že nehodu zavinil mělo by to být z jeho povinného ručení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.7.13 15:50

Jestli byl pojištěný to nevím. Ale na mé pojišťovně mi to hlásí, že mám zavolat v pracovní den :nevim: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
14780
13.7.13 16:42
@Mišela1 píše:
A byl pojištěný? V případě, že nehodu zavinil mělo by to být z jeho povinného ručení.

A v případě, že povinné ručení neměl, tak to zaplatí ČKP.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23414
13.7.13 16:49

Ahoj, jak už ti holky poradily, zavolej v pondělí na svou pojišťovnu. Tebe jeho pojišťovna nezajímá. Pokud auto pojištěné neměl zaplatí to kancelář pojistitelů a na něm to pak budou vymáhat, ale pokud to byl Čech, tak by pojištění měl mít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama