Úklid společných prostor v paneláku

15419
12.7.13 14:38

úklid společných prostor v paneláku

8o Přestěhovali jsme se z města do menšího a z novostavby do paneláku - více méně důchodcovského, ale co mě dostalo 8o a možná je to normální, jen my zhýčkaní firmou na úklid společných prostor, to neznáme :nevim:

rozpis služeb:
1× denně

vytřít chodvu a výtah
umýt skla vstupních dveří (!!!) úklid kolem popelnic (!!!)

1× týdně

zamést chodník
utřít prach na parapetech (kočárkárna a sklepy, sušárna)
umýt sušárku a kočárkárnu

To vše denně??? Proč? Kdyby byl sníh a bláto, pochopím, ale denně umývat skla na vs. dveřích a kolem popelnic??? 8o 8o 8o

Navíc co jsem slyšela, tak babičky v důchodě velmi rády kontrolují a pokud se jim něco nezdá, neváhají zazvonit 8o

Asi sem shnilá nebo nevím, ale přijde mi to opravdu zbytečné dělat denně, já vím, moc času to asi nezabere, ale :roll: :mrgreen:

Co vše děláte vy v rámci úklidu spol. prostor?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13802
12.7.13 14:43

Každý 4.týden vytření svého patra a k tomu schodiště do patra nižšího (otázka max.10min), asi jednou za 2 měsíce vytření přízemí 2× v týdnu + k tomu v případě znečištění otřít vchodové dveře(asi 20min.) a jednou za čtvrt roku úklid části společných prostor (jednalo se o jednu místnost s oknem). Taky tu žijí samí starší a ti to dost řeší - konaly se speciální schůze, že někdo neuklízí. Před nedávnem se najala paní - platí se jí 225kč za čtvrtletí. U vás mi to přijde fakt přehnané!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Poison Ivy
12.7.13 14:44
@dani24687 píše:
8o Přestěhovali jsme se z města do menšího a z novostavby do paneláku - více méně důchodcovského, ale co mě dostalo 8o a možná je to normální, jen my zhýčkaní firmou na úklid společných prostor, to neznáme :nevim:

rozpis služeb:
1× denně

vytřít chodvu a výtah

1× týdně

zamést chodník

To vše denně??? Proč? Kdyby byl sníh a bláto, pochopím, ale denně umývat skla na vs. dveřích a kolem popelnic??? 8o 8o 8o

Navíc co jsem slyšela, tak babičky v důchodě velmi rády kontrolují a pokud se jim něco nezdá, neváhají zazvonit 8o

Asi sem shnilá nebo nevím, ale přijde mi to opravdu zbytečné dělat denně, já vím, moc času to asi nezabere, ale :roll: :mrgreen:

U rodičů to funguje tak, že o patro se dělí společně tam bydlící partaje, jednou týdně vytřou a uklidí. Plus celý barák se střídá dole ve společné chodbě, před domem, na chodbě sklepa, kde se také jednou týdně vytře. Enormní bordel nepozoruji. Denně bych nikde neuklízela, to nestíhám občas ani doma :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
1421
12.7.13 14:46
Tak na to bych se vyprdla, to je jako teror. Jednou týdně je to normální, ale každý den zbytečné a hlavně bych to ani nestíhala. jMy bydlíme sice v bytovce o 4 domácnostech, ale úklid máme jednou za 4 týdny a to obnáší umýt schody a max trošku dveře, ale to se většinou dělá tak jednou za čas a to se domluvíme aspoň dvě rodiny, teda jako ženský.
@dani24687 píše:

rozpis služeb:
1× denně

vytřít chodvu a výtah

1× týdně

zamést chodník

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
chatwenna

Dvakrat tydne schody, zabradli, jednou za ctyri tydny velky uklid - sklepy, rohozky, okna…

Kolem domu neuklizime - mamka rozhodla. Kolem domu to totiz neni nase, ale mestske, tak at se staraji oni :)

EDIT: Tak nabidni nejake te babicce, at to dela za tebe… :nevim: Treba za petistovku na mesic?

Příspěvek upraven 12.07.13 v 14:47

• Nahlásit
  • Citovat
3455

Tak to je teda moc 8o tady je běžný umývat zem 1× v sobotu a 1× ve středu zamést :nevim: bych se na to taky mohla z vysoka… a zvonit by na mě kvůli tomu zkusili jednou, ne každej má ho.no co na práci :lol: :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5166
12.7.13 14:47

U nás se jednou týdně vytírají společné prostory (vstupní chodba, sklepy, kolárna apod.)+ výtah a umývají se vchodové dveře. Ve vchodu je 12 bytů, takže tento úklid vychází cca jednou za čtvrt roku na každý byt. A jednou za 14 dní vytírám společnou chodbu na patře + schody od nás dolů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15534
12.7.13 14:49

@dani24687 sledovala bych, jestli to tak skutečně důchodci dělají. Přijde mi to jako hodně ujeté. U nás se celý panelák střídá na úklid u vchodových dveří (min. jednou týdně zamést a setřít prostor od vchodových dveří zadních i předních k výtahu + zametení sklepa a kolárny…to nedělá snad nikdo) a na patře si to dělají nájemníci dle dohody. Jsme na patře po třech bytech, naše patro je nepohodovější, protože pravidelný úklid tu neřešíme. Jednou zamete jeden, příště druhý. Stírám tu snad jen já (tak dvakrát ročně) a nikdo se nehroutí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16365
12.7.13 14:50

@dani24687 dobrá přeháňka.
Já neuklízím vůbec. Naštval mě soused na schůzi v prvním těhotenství, který jsem měla rizikový a i přesto to poctivě dělala…osočil nás že jsme neuklízeli (jen se chlapec přepočítal v týdnech a měl to být někdo jiný)…ale to je jedno…takže jsem tam práskla do stolu a to byla má poslední schůze a na rovinu jsem mu řekla, že pokud se mu to nelíbí že to tedy nehodlám dělat vůbec a ať se klidně převrátí :jazyk: :jazyk:
Výsledek je ten že to dělá manžel :mrgreen: protože chce být se sousedy za dobře :P
dělá se vše popsané a ještě možná pár věcí na víc (což třeba manžel zase až tak neprožívá) ale pouze jedenkrát týdně. Takže jednou za 12 týdnů to zase takový problém není. Většinou se to dělá o víkendu. Vyčůraní sousedi uklízí v pondělí, poté co před nimi někdo uklidil o víkendu takže pak se 14 dní vlastně neuklízí :zed:
Já stírám akorát chodbu před námi a schody. a to jen když se mi chce, cca tak jednou za měsíc, v zimě tak co 14 dní, nebo když je to potřeba ;)

Nicméně jsme kdysi několikrát nabízeli, že by byla fajn úklidová forma, popř. kdyby chtěl někdo z důchodců…tak ani náhodou :zed:

Příspěvek upraven 12.07.13 v 14:53

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9315
12.7.13 14:50

Já takhle denně ani doma neuklízím :lol:
U nás se vytírá chodba na patře 1× za 3 týdny a velký úklid společných prostor na nás vychází 1× za 15 týdnů. A to vytřeme schody v přízemí, pozametáme před vchodem a sklep. Jestli jsou zaprasené okna u vchodových dveří, tak se trošku obetřou a toť vše :nevim:
U vás to je až moc…skoro mi to připadá jako bys nebydlela v paneláku, ale v nemocnici :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5429
12.7.13 14:51

No záleží kdo stanovil tato pravidla(třeba SVJ),jestli je to nějak oficiální, nebo si to jen tak vymysleli ti důchodci.
Uklízela bych dle potřeby, když by na mě došla řada. Snažila se vyhnout zbytečným sporům se sousedy.Ale denně bych skla ve dveřích teda neleštila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
329
12.7.13 14:56

@dani24687 my jsme na patře tři byty, takže uklid 1× za tři týdny. Když se zapomene, tak to nikdo neřeší, akorát já se cítím blbě :-D. Rozpis na službu dole máme na nástěnce, vyjde to tak 4-5× do roka, jen vytřu a zametu, na ostatní dlabu. Když je snih, tak samozřejmě odhazujeme denně. Je to přehnaný, kašli nato, oni jsou v důchodě, mají spoustu času.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4438
12.7.13 14:59

@dani24687 tohle je vážně teror :cert: My rozpis nemáme, uklízím, jak uznám za vhodné tj. tak 1× za 14 dnů vytřu chodbu a schody, cca 1 x ročně umyju okno na společné chodbě.
Hele a co kdybys dala nějaké důchodkyni pár korun, aby to dělala za tebe? Stejně nemají co na práci… :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1292
12.7.13 15:01

@dani24687
Jako to je mazec 8o
když jsem bydlela s rodiči v paneláku uklízelo se jen na společném patře, vchodové dveře a vstupní halu měla na starosti jedna paní z baráku, které se za to dávala odměna z družstevních peněz…teď co bydlím v menším baráku s přítelem tak je tady zajištěna paní na úklid a taky se to platí z družstva, jak to bude až to bude SVJ nevím, řekla bych že podobně…ale zkusila bych si zjistit jestli je to jen iniciativa sousedů nebo to tak je zakotveno ve stanovách družstva nebo SVJ a podle toho se nějak zařídila :think: (například nějakou sousedku za úplatu požádat nebo tak)

Příspěvek upraven 12.07.13 v 15:03

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14241
12.7.13 15:02

To máte jako každý dne a nebo když máte třeba týdenní službu..?
Kdby denně tak to je mazsec a jestli je to týdenní, tak se mi to nezdá tak dramatické,

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama