Odhlášení bývalých majitelů z trvalého bydliště?

Anonymní
11.7.13 10:54

Odhlásit z trvalého pobytu

Holky, pokud odhlásím trvalý pobyt býv. majitelům bytu, když to stále neudělali podle smlouvy je to jejich povinnost.
Jak se postupuje dál? Pokud zítra půjdu na úřad, stačí mi kupní smlouva, kde je to napsané? A jak dlouho to případně trvá?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

21860
11.7.13 11:02

Stačí ti kupní smlouva a doklad totožnosti. Sepíšeš s nima žádost o odhlášení trv. pobytu, musíš potvrdit, že se tam nevyskytují a že tam nemají věci. Jednou jsme to měli vyřízené do týdne, když s tím odhlašovaný souhlasil a věděl o tom, podepsal jim „výpověď“, podruhé, když nemohli toho co tu měl bydliště dohledat, tak něco kolem měsíce. Jinak v obou případech jsme potřebovali 2 svědky, kteří potvrdili, že daná osoba se tam od tehdy a tehdy nevyskytuje… Stačí soused, pošťačka atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.7.13 11:23

Mi museli ještě mít výpis z katastru a svědky jsme nepotřebovali, právě proto že to měli ve smlouvě že do určitého data si to odhlásí :) akorát jsme pak s nima měli stání s tím že se mohli vyjádřit, ale to už je jen formalita :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58592
11.7.13 11:27

Kupní smlouva, výpis z katastru, občanka. Víc netřeba. Lhůta je tam tuším 30 dní? ale to už si nepamatuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.4.16 12:27

Ahoj holky, možná píšu do špatné diskuze..ale..
Mám hlášený trvalý pobyt u svého bývalého přítele, nevadilo mu, že si ho tam nechám, nemám žádné dluhy ani nic podobného..
Včera jsem byla na pohotovosti a když jsem předkládala kartičku zdravotní pojištovny tak na mě sestřička vyhrkla, že tam ale nemám uvedenou žádnou adresu.. Upřímně mi bylo tak špatně, že jsem ji adresu řekla a neřešila to… Dnes mě ale napadlo, jestli mi náhodou bývalý přítel nemohl trvalé bydliště odhlásit aniž bych o tom věděla? Bydleli jsme na malé vesnici, kde na obecním úřadu brali všechno tak nějak laxně…Když jsme si tam zřizovali trvalý pobyt nechtěli po nás ani výpis z katastru a prostě nám dali jen vyplnit nějaké papíry..tak proto se ptám, jestli není i tohle náhodou možné nebo jestli s tím nemá někdo zkušenost.
Zítra samozřejmě obvolám jak obecní úřad tak pojištovnu… Jen mi to ted nedá spát :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2562
10.4.16 12:33

Nějak nerozumím, sestra na pohotovosti vidí do evidence obyvatel? Nemyslela to spíš tak, že není uvedena adresa na kartičce, což není, nebo u nich v databázi, protože jsi v té nemocnici ještě nikdy nebyla?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71422
10.4.16 12:33

@Michaela.aela No, teoreticky ti ho zrušit mohl, pokud tam nebydlíš, tak to jde zcela oficiálně, ale pak by se ti tam jako trvalé bydliště zobrazovala adresa obecního úřadu, ne že by tam nebyla žádná, takže to bude spíše jen nějaká chyba - nebo spíš si sestru možná jen nepochopila, přotože pochybuju, že zdravotnická rařízení mají přístup do registru obyvatel, takže si jen ještě u nich nebyla neměla si adresu zadanou u nich.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.4.16 12:37

@Agnesita To je možné, já jsem se právě v tom stavu nebyla ani schopna zeptat jak to myslí..Prostě na mě vyhrkla, po té co si vzala kartičku pojišťovny a něco naťukala do počítače, že tam nemám žádnou adresu bydliště…A jelikož máme s bývalým momentálně trochu boj, tak mne hned napadlo tohle…
Jinak ano v nemocnici jsem byla poprvé..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.4.16 12:38

@j.a.n.i1 A nemusel by mi dát obecní úřad nějak vědět, že se mi trvalé bydliště ruší?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71422
10.4.16 12:40

@Michaela.aela No, on nemá povinnost tě hledat, on tě zkusí obeslat na adresu, kterou máš uvedenou a víc nemusí, takže jestli nemáš zajištěné přeposílání pošty nebo se pravidelně neptáš na poště, tak bys o tom vůbec nemusela vědět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.4.16 12:48

S poštou jsem žádnou adresu neřešila, když jsem se stěhovala tak jsem obvolala snad všechno možné aby mi případně poštu zasílali na jinou adresu a jinak řeším téměř vše elektronicky. A pokud mi přeci jen přišlo něco na adresu trvalého bydliště, tak jsem si to u bývalého vyzvedávala..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71422
10.4.16 15:56

@Michaela.aela Takže bys o tom vědět nemusela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.4.16 16:07

No a to mi právě přijde divné… Když jsem před lety chtěla odhlásit bývalého majitele bytu tak z toho na úřadě dělali pomalu problém, že musím mít svědky, že tam skutečně nebydlí a on, že se k tomu musí vyjádřit a přijít to tam osobně podepsat. Ale to už je pár let zpátky, tak nevím jak to funguje dnes:-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama