Přibraly byste na váze kvůli okolí?

Anonymní
10.7.13 22:41

Přibraly byste na váze kvůli okolí?

Přeji příjemný večer.

Již delší dobu mě trápí menší problém s váhou. Většina žen teda řeší opak, ale…
Mám jedno dítě, jsem poměrně mladá (24let), mám o 12let staršího partnera, který měl vždy partnerky, které štíhlé nebyly. Jsme spolu přes 5let a funguje to. Měřím 165cm a než jsem otěhotněla, vážila jsem 48kg. Během těhotenství jsem přibrala 13kg, které jsem nechala v porodnice. Dokonce jsem během pár měsíců klesla na váhu 45kg. Nehubla jsem, bylo to stresem. Pak jsem měla období, kdy jsem přibrala na 55kg a tak nějak jsem byla i spokojenější, nic jsem neřešila. Tedy kromě toho, že všechny věci mi byly najednou malé. :-)
Nedávno jsem byla nemocná, opět jsem zhubla. Já to na sobě však nepozorovala, ale přítel a rodina poměrně dost. Uzdravila jsem se a opět jsem přibrala. Nyní mám 4roky po porodu a moje váha je 52kg. Pro mě je to optimální. Ale přítel začal s kontrolou jídla, s tím, že bych mohla trochu přibrat, atp. Zrovna tento víkend jsem se nějak bavila s jeho kamarádama. Řekli mi, že jsem strašně krásná ženská, ale hrozně hubená. Jenže já mám hrozný strach z přibrání. Když se podívám na svou maminku, na svou babičku, tak vím, že jednou taky budu silnější, ne-li obézní. A já se děsím toho, že když se budu snažit přibrat teď, tak se to rozjede naplno a už nebudu schopna uhlídat, kdy je pro mě ta hranice, abych nebyla vyzáblá, ale zároveň moc silná.

Zajímal by mne váš nazor, zda byste kvůli chlapovi dokázaly přibrat na váze?

P. S.: Je to opravdu banalita, ale mě osobně to docela tíží, protože mám strach, že chlap prostě bude vyhledávat ženy, které má pořádně za co chytit :-) :roll:

Ještě bych ráda dodala, že nedržím žádné diety, téměř pravidelně večeřím kolem 22hodiny, jím spoustu nezdravého jídla, nijak zvlášť nesportuji (v létě teda cyklistika).

Píšu raději anonymně, není mi to zrovna příjemné.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

71528
10.7.13 22:48

Ne, nesnažila… jsem na tom hodně podobně jako ty 173/56-58 (jak kdy) a taky nedržím žádné diety, večeřím pozdě večer :mrgreen:
Ale jinak pokud bys přibrat chtěla, tak můj tip je zaplatit si někde dovolenou s All Inclusive - po 12 dnech jsem nedopla kalhoty… pravda doma to zase postupně kleslo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2546
10.7.13 22:49

Těžko říct nevím jak vypadáš :) ale váhu máš podle mě relativně normální tak bych nepříbirala…s věkem stejně asi trochu přibereš :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13075
10.7.13 22:51

.

Příspěvek upraven 02.02.14 v 19:23

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14079
10.7.13 22:53

Měřím 166 (možná o trochu víc, tohle bylo poslední měření, kdy si nejsem jistá, jestli jsem pak už nerostla…), je mi 21.
Když jsem vážila 52, připadalo mi, že se tak cítím dobře. Teď vážím 48-50 (kolísá mi to během cyklu, takže pak tam hapruje spíš voda a větší prsa :mrgreen: ) a cítím se mnohem lépe.
Pokud nemáš pocit, že by u tebe byl příčinou problém s jídlem, vykašlala bych se na okolí. Pokud menstruuješ a cítíš se dobře, je to tvoje ideální váha. Je to mnohonásobně zdravější než opačný extrém.
Jestli jde o vyzáblost, začala bych cvičit, což přidá svaly. Ale zbytečně se snažit přibrat je dle mého názoru hloupost. (Čím? Jedla bys špekáčky? Uvádíš, že jíš nezdravě - TO bych měnila, pokud něco!)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.7.13 22:56

Právě že ani nevím, jakým způsobem bych měla přibírat. Jak říkám, nedržím žádné diety. Když chci, tak si jdu klidně o půlnoci dělat domácí brambůrky :oops: a tak prostě funguji pořád. Mám dny, kdy jím zeleninové saláty, ale pak zase dny, kdy se cpu vším možným.
Menstruaci mám pravidelnou, s tím problém nemám. Před MS taky se mé tělo mění, teda pouze v oblasti prsou :)
Chtěla bych zpevnit trošku zadek a stehna. Jenže mám právě strach, že při tom zase zhubnu :roll:

Zakladatelka

• Nahlásit
  • Citovat
14079
10.7.13 22:58

Neboj, nezhubneš, jen se zpevníš. A naopak na váze přibereš, svaly jsou těžší než trocha tuku. Já to zkoušela, výborná je Jillian Michaels, krátká cvičení na doma, prostě paráda i pro lenochy. :mrgreen: A bylo to fakt super. Jenže pak jsem našla jeden den výmluvu a už se nemůžu odhodlat zase pokračovat. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
10.7.13 22:59

U mě pořád někdo řeší, jak jsem hubená (přitom počtem kil jsem optimálně, ale asi mám těžký kosti), že jsem bledá… Neřeším, jsem ráda, že se v jídle nemusím omezovat a dělám stejné výše zmíněné prasárny, zkrátka na lidi působím hubeně a je to jejich „problém“.
A nedělala bych to ani kvůli chlapovi. Jak si mě vybere, takovou mě bude mít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.7.13 23:00

Já s Jillian začala, ale mě to nebavilo. Dala jsem 10dní a skončila.
Po delší době jsem zkusila pak cvičení s Bobbym (břicho, nohy, zadek) a hned po týdnu začaly být vidět rozdíly. Pak jsem ale byla nemocná a skončila. Tak se do toho asi budu muset znova pustit :)

Zakladatelka

• Nahlásit
  • Citovat
14079
10.7.13 23:01
@Anonymní píše:
Já s Jillian začala, ale mě to nebavilo. Dala jsem 10dní a skončila.
Po delší době jsem zkusila pak cvičení s Bobbym (břicho, nohy, zadek) a hned po týdnu začaly být vidět rozdíly. Pak jsem ale byla nemocná a skončila. Tak se do toho asi budu muset znova pustit :)Zakladatelka

No přesně, jednou přerušíš… :lol: Na Bobba jsem taky koukala a měla ho v plánu, jenže tam jsem se samozřejmě už nedostala. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6479
10.7.13 23:08

Hlavní je jak se TY cítíš ;)

a pokud nemáš objektivně podváhu tak je to jenom tvoje tělo ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.7.13 23:13

Je pravda, že to asi moc řeším :roll:
Jsem ženská, která se chce pořád líbit a tak se snažím vypadat pořád dobře. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
10.7.13 23:20

Okolí bych neřešila, řešila bych sebe, pokud jsi takhle spokojená, nic neměň :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4981
10.7.13 23:25

Jak již bylo řečeno, tak je důležité, jak se cítiš ty!!!
Pokud by jsi měla přibírat a hubnout po každé, kdy okolí řekne, tak by ses z toho zbláznila.

Já mám 171 cm a vážím jen 48kg a to jsem měla 44, je fakt, že když jsem brala HA tak i 56. Neustále poslouchám, že vypadám jak anorektička. No a co? Co mám jako dělat? Jím co chci a kdy chci a krom výletů v přírodě nesportuju. Žádné diety nedržím. Prostě to tak mám a nehodlám se přežírat nedobrovolně, aby mi bylo neustále zle a připadala jsem si, že prasknu z přežrání, aby mé okolí bylo spokojené :zed:.

Co chceš jako dělat? Brutálně se přejídat a jíst jen smažené a tučné věci, aby jsi přibrala? Třeba ani to by ti nepomohlo a akorát by sis zhuntovala zdraví.

Dle toho co píšeš si myslím, že máš super váhu, ale to je jen můj názor :nevim:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
10.7.13 23:31

Příspěvek upraven 23.05.16 v 14:22

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu