Poradna pro neplodnost, reprodukční medicínu a genetiku
MUDr. Kateřina Veselá Ph.D.
@nikoleta2 nasli v nadvarltech nejake spermie.po zakroku tvrdili, ze su celkom kvalitne, a ziskali 3 davky. při 1IVF rozmrazili jednu davku, ta stacila, ale při 2IVF museli rozmrazit uz zbyle dve a bolo mi povedane, ze to ziadna slava nebola. preto sme skusili od darcu. při 2 IVF bolo aj na KET a z neho bolo biochemicke tehu a teraz z 3 IVF bolo zamlkle tehu v cca8tt.
Ahoj holky, můj manžel má taky azoospermii, podstoupil TESE a spermie se našly i na 3 dávky k zamrazení. Měli jsme platit 15tis za operaci, ale chci vám poradit, jak se to dá obejít
my jsme si domluvili operaci s urologem ve státní nemocnici, s tím, že se vzorek ihned po operaci převeze do CAR…tudíž jsme nic za ni neplatili.
ale kdyby nám to nenabídl sám urolog, ani by jsme nevěděli že to tak jde
když se chlapi stydí dám vzorek na klinice a přivezou ho z domu, taky se to může, takže i převoz z nemocnice je řešení ![]()
@houbicka38 kam chodivate do caru?? a uz mate miminko? co vse mate za sebou? jinak dekuji za radu urco se na to zeptame
@Busy Tak to je síla c těmi cenami, to jsou fakt pořádné rozdíly, tady jen tak lítá 20tis
Přitom za 40tismáš už IVFa ještě Ti něco zbude
Oni prostě dokáží rýžovat na všem
![]()
@katulka3010 Tak to mě mrzí, že to nedopadlo dobře. Takže jste měli embryjka svá i od dárce? A kolik jste platili za dárce? A jak to probíhá, jak přesně vybírají toho dárce?
@nikoleta2 tady je opisana faktura z iscare za MESA/TESE:
lužko 1200
kryokonzervace spermatu na 3 roky 3500
vyhledani spermii po MESE, TESA, TESE 6000
Mesa, tesa 20000
anestezie 2500 -------
33200
@houbicka38 Tak to je dobré vědět, škoda jen, že jsme to nevěděli dřív, těch 18 tis by se hodilo na další IVF
A už jste byli na IVF?
@Sari29 Darovane sme mali iba spermie.maju na to tiskopis, tam zakruzkujes poziadavky a oni by sa mali riadit podla toho.ide iba o výsku, farbu oci a vlasov. cena: 2500 za 1 davku.
@Sari29 mam za sebou uz 3IVF a 3 IUI, 1×KET, 1× biochemicke tehu a 1 zamlkle tehu v 8tt.
@katulka3010 A Ty máš taky nějaké problémy, nebo je to jen v těch spermijích? Taky jsme o dárci uvažovali. A věděla jsi přesně, které to embryjko bylo s tou darovanou spermií nebo jste to nechtěli vědět?
@nikoleta2 @Sari29 no právě manžel to měl spojené s operací varikokély a tohle řešení nám navrhl sám urolog…holky já myslím že má každý chlap nárok si tu operaci nechat dělat kde on uzná za vhodné. A když jsme se urologa ptali, kolik to bude stát, tak řekl" tohle je státní nemocnice, my si to vykážeme na pojišťovnu" a třeba v Olomouci se za M/T v CARu platí jen 1200,–…my za sebou máme IVF bohužel skončilo biochemickým a zítra jdu na KET ![]()
@houbicka38 Přesně jak píšeš. Tak to mě mrzí, ale přeji hodně štěstí na zítřejší KET!!!
Hlavně, že se spermijky našly!!!
Ahoj holky tak ted jsem prisla konecne domu :/ nativní spermiogram
vzhled: hlenovity
viskozita: vysoká
ph:7!!!
objem 1,5ml
celkový počet: mil¨
u všeho mám jen prázdné procenta, ale čísla žádné
nenašla se ani jedna mrcha..chlap je z toho hotovej..
![]()
@Sari29 my sme mali bud darovane spermie, alebo vlastne z M/T. miesane neboli.
Zdravím, jsem tu asi jako jediný chlap, tak doufám že mi poradíte…azoospermie!! co s tím? jak jsem tak pročítal ceny na mesa tesa se pohybují od 0 až 40000.. skusil už někdo tu OLOMOUC? Nějak jsem nepobral tu taktiku že se to odebere v nemocnici a oni to pošlou někam a už za to budou chtít peníze jen od pojištovny a né od nás? Slyšel jsem ještě něco o metodě - biopsie..http://www.stopneplodnosti.cz/lecba-neplodnosti/vysetreni-muze/biopsie-varlete/ máte s tím někdo zkušenost…díky za rady a podporu.