Reklama

Batole nechce pít UM - poraďte jak na něj

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ikulka
Závislačka 4099 příspěvků 20.05.09 22:41
Batole nechce pít UM - poraďte jak na něj

Mám doma 16 měsíční batole, přestala jsem kojit a postupně přecházet na UM, ale máme s tím velké problémy - nechce ho pít. Vyzkoušela jsem všechno možné, ale bez valného výsledku. Jediné co se mi jakž takž podařilo - přidávala jsem do Nutrilonu lžičku nebo dvě Granka - to vypil aspoň 100ml ráno a 150 ml večer, sice málo, ale aspoň něco.Postupně jsem Granka dávala míň a míň, až nakonec bylo mlíko čisté. Tento úspěch jsme slavili asi 14 dní, ale poslední 4 dny už nechce UM ani s Grankem ani bez. Zkoušela jsem všeljaké značky, dávat mlíko do křupínek - prostě nechce a hotovo. Dokonce přestal jíst i mléčné kaše. Poraďte prosím jak jste naučili pít UM vaše děti. Přece jen potřebuje 500 ml denně, ale mi by stačilo do něj dostat aspoň 300 a zbytek bysme dohnali tvarohem, jogurtem, sýrem atd.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Amelie
Závislačka 3544 příspěvků 20.05.09 22:55

ja teda neporadim jak moc naucit, ale dcera byla kojena do 9m a pak do pusy zadne UM nikdy nevzala … zustali jsme na kasich, jogurtech, syrech a nase detska rikala ze to zase tak velky problem neni … a myslim ze i ted je v poho …

jeste mne napadlo, ze sunar dela UM bananove tak proc to nezkusit? teda myslim ze je od roku .....

Eilena
Zasloužilá kecalka 789 příspěvků 20.05.09 22:55

Ahoj mám 14ti měsíčního klučinu. Na UM byl od druhého měsíce a teď mi asi měsíc UM nepije vůbec. MUDr. mi na to řekla, ať to neřeším a nahradím jogurty, tvarohem, nebo obyč. mlékem. Hlavně nenutit. Když nechce, tak nechce. Jen večer dostává kaši s UM … jinak jako pití ho striktně odmítá. Tak to neřeš a nahraď to … můj názor :wink:

lucka25
Ukecaná baba ;) 2431 příspěvků 20.05.09 22:57

Ahoj tak sice neporadím,ale snad trochu uklidním :wink: Náš malej vypil 100 ml ráno a 120ml večer víc ani ťuk.A ted už asi týden nechce večer takže je to teď 100ml ráno.
Jestli ti jí jogurty a sýry(Lučinu,ger­ve)tak to zas je to o.k.

vulpes
Závislačka 4995 příspěvků 20.05.09 22:58

Hmmm… mě by to zajímalo taky!! :?
Matesovi je teprve 10m, ale chtěla jsem v sobotu jít s partnerem na slavnostní zakončení festivalu a že by Matesa dala spát a pohlídala moje mamka… Tak jsem koupila UM od Hami… Dnes jsem ho vyzkoušela a jak jsem se podivila…Ani loka!! :( Nevím, jestli má smysl vytrvale zkoušet dál nebo nakoupit draho další značky…?
Každopádně s večerem mám asi smůlu, ledaže bych doma nechala svoje prsa… :wink:

Galadwen
Kecalka 381 příspěvků 20.05.09 23:02

Mně to nepřekvapuje, že tvé dítě UM nechce. Zuzka byla kojená do cca 20 měsíců, UM (různé značky) jsem na ní zkoušela ještě před odstavením, absolutní katastrofa. Babička pak zbytek toho UM zkoušela dát kočce, a kočka se 2 dny radši neobjevila doma a dotyčnéh mléka se ani netkla :lol: . Upřímně řečeno, já bych to taky nepozřela. Instantní kaše mi přestala jíst už někdy kolem roka.
Co chci říct, z mnoha stran jsem slyšela, že část kojených dětí UM zcela odmítá. Já jsem Zuzce hned po odstavení začala dávat kravské (tedy s kakaem, pak je aspoň nějaká šance, že část vypije), ale moc tomu nedá. Aspoň ale většinou jí jogurty a sýry, někdy taková ta zakysaná mléka, takže to vůbec neřeším.

lucka25
Ukecaná baba ;) 2431 příspěvků 20.05.09 23:17

Vulpes Tak zkus odstříkat mlíčko :wink:

O-LIN-KA
Stálice 82 příspěvků 21.05.09 07:09

Terezka byla kojena do 14 mesicu, kdy se sama postupne odstavila. Kojeni jsem se snazila nahrazovat UM, ale taky ji moc nechutnalo. Zkusila jsem pridat Granko - a ejhle - „kakalko“ zachutnalo. Nelibilo se mi ovsem, ze je prilis sladke, patrala jsem dale, az jsem objevila kakaovy Sunar (Sunar Premium Complex, 600g, od 12. mesice) a ten primo miluje, pije ho dodnes. Chutna jako opravdove kakao a neni tak sladke. S ostatnimi mlecnymi vyrobky jsme problem nikdy nemeli, Terezka ma moc rada kravske mleko, acidofilni mleko i jogurty.
Take se mi osvedcilo soupnout ji mlicko hned po probuzeni, to vypila ani nevedela jak:)
Hodne zdaru! Zkus se poptat maminek v okoli, jestli nektera Sunar nepouziva, zda by ti nedala vzorecek na vyzkouseni, at nemusis kupovat cele baleni:)

Manulka
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 21.05.09 07:27

Ahoj,
ja jsem teda kojila 2r2m ale UM jsem se snazila vnutit kolem roku a pul krzeva malo zeleza, ale marnost nad marnost, vyzkousela jsem ruzne prichute. Nechytla se vubec, proste ji z toho na ferovku natahovalo..tak jsme skoncili na acidofilnim mlece a to miluje a vyzaduje dodnes..

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 21.05.09 07:37

Já jsem dceru UM nenaučila pít dodnes. Teď od tří let zkoušíme kravské mléko, ale ani to nechce. S Grankem ani bez Granka. To UM občas vypila takovými těmi brčky ochucujícími mlíko (brčko s kuličkami, které se v mlíku rozpustí, takže mlíko má najednou příchuť). Ale je na nich napsáno, že jsou pro děti od tří let - stejně jako na piškotech :nevim: Zato má ráda plátkový sýr, lučinu. Almette, žervé, bílý jogurt, tvaroh. Tak snad to nevadí. Kaším jsme taky moc nedali, uvažuju, že zkusím klasickou krupicovou. A mám taky zkušenost, že napoprvé nechutná dceři skoro nic nového (kromě čokolády :lol: :lol: :lol: ), musí to několikrát vyzkoušet, než to začne jíst nebo pít. Dneska má nejradši „dobré mlíčko“ = její označení pro Actimel. Každý den si hlídá, aby jsme na něj nezapomněli a ráno se ptá, jestli máme ještě dobré mlíčko (jinak ho musíme koupit).

Ještě k tomu UM - já kojila dva roky a zkoušela jsem všechny možné značky UM, nejmíň dceři chutnalo Nestle, nejvíc Hami.

jana32
Kelišová 5590 příspěvků 21.05.09 08:01

Ahojky,
napíšu opačný případ.Dcera kojená bohužel nebyla,je od malinka na Sunaru s dnes je na něj tak zvyklá,že ho má ráno a večer a v noci ,kdykoli ve něčím vzbudí(většinou se zbudí 2-3×,teď poslední stoličkou),tak huláká,že chce mlíko a pokud ho nedostane (jako že nedostane,nejdřív kolem 5h ranní a i to je mi hodně proti srsti) tak je schopná vyseknout takový záchvat vzteku,že čekám,kdy mi na dveře bude bouchat sociálka nebo policajti.
Tobě nezávidím,já bych v současnosti byla raději ve Tvé situaci a korigovala to jogurtama,pudin­kem,sýrama
Malá je teda už velká,ale docela dost jí chutná ochucený Kravík a tím,že má slámku,tak je to pro ni navíc zajímavé i samotné pití.Navíc se vyrábí takové ty ovocné granuláty do mléka,tak třeba to by zabralo

Aghata
Ukecaná baba ;) 1100 příspěvků 21.05.09 08:18

Děti vědí dobře co dělají.
Moje batole UM taky odmítlo. Nevzalo do pusy. Ani kravské mlíko. Stejně jako já. Navíc přestalo jíst i jogurty. Tak má Lučinu, máslo, občas mléčnou rýži, ta je přesladká, takže ji akceptuje …

… a kvůli vápníku bancha čaj, mořskou řasu do téměř každé polívky, sezamový olej do téměř každého vařeného jídla trochu atd. A je úplně v pohodě.

Znám takových dětí povícero.

Potápka
Extra třída :D 10054 příspěvků 21.05.09 08:52

Ikulko - nijak. Vyzkoušela jsem všechno a malá nikdy neměla UM - prostě to nevzala do pusy. A že jsme vyzkoušeli snad všechny druhy. Kaši jedla jen rýžovou od Nestlé, ale už ani tu pak nechtěla. Takže jsem to nahradila jogurty a sýry, Sunárek -ovoce a mléko (takové ty kelímky) a bylo to.
Nikde není psáno, že dítko musí mít povinně UM, tak se s tím netrap. Jestli ti přijde mléčnou dávku v něčem jiném, tak je to pohoda.

NiKina
Závislačka 4035 příspěvků 21.05.09 09:37

Tak já tohle řešila zrovna včera s dětskou… chtěla jsem odstavit, abych ulevila totálně vysosanému tělu, dokonce už dělalo i méně mléka… ale…
Vyzkoušeli jsme:
Nutrilon
Sunar obyč
Sunar premium
 Bebu

Sunary a Beba je hnus, neuvěřitelně to páchne takovou tou sušinou a dítě to nechtělo. Nutrilonu si asi dvakrát lokla, patrně omylem, to řekněme…vonělo nejlépe :?

Chtěla jsem ty zbytky využít na vaření, třeba že si to dáme do kaše, ale má to takový ocas, že bych akorát jídlo zkazila. Upřímně - být mimino, taky to nepiju :lol:

Mladá si mě zase rozkojila a jedeme dál… :twisted:
Dětská na to řekla, že se holt nedá nic dělat. Ať kojím, potom „mléko“ zcela nahradí sýry, jogurty, po roce třeba tvarohy… UM prostě kojený děti jen málokdy přijmou.
A když, tak jedině z nouze a hladu, tzn. že by nesmělo několik dní jíst, pak možná. Ale na tuhle drasťárnu nemám nervy.
Takže jsem neporadila, co?
 NiKi

NiKina
Závislačka 4035 příspěvků 21.05.09 09:38

jo a zkoušela jsem to přimíchat do jídla - NE, akorát jsem celou porci zkazila
a zkoušela jsem po lžičkách - NE, prostě tu umělinu děti cítí..
 NiKi

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Václav Postránecký je už doma a vypadá mnohem lépe. Uzdravuje se?

Kvůli nemoci se musel vzdát natáčení seriálu Krejzovi i Receptáře prima... číst dále >

Online ze soudu s Řepkou: Auto chtěl odklonit od exekutorů, aby s ním mohla jezdit Erbová

Nepravomocně odsouzený bouřlivák Tomáš Řepka (44) na dnešek asi neměl klidné... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak se nalíčit a učesat před kameru? Podívejte se na proměnu moderátorky

Moderátorka iDNES.cz Eliška Malínská se obvykle líčí pouze decentně a na... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >