Běžecké boty do sněhu a ledu

8.2.21 22:22

Běžecké boty do sněhu a ledu

Ahoj holky,
moc prosím o radu, sháním boty na běh v tomto počasí - sníh, led, hlavně aby nepromokly.
Máte někdo zkušenost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5852
8.2.21 22:43

Na led, aby to neklouzalo, jedině boty s hřeby

Do sněhu nosím to samé, co jindy bez sněhu…

Proč potřebuješ, aby nepromokly? Já běhám ve V5F, které jsou pochopitelně hned celé mokré, když je vlhké počasí, ale tím že mám dovnitř vlněnou ponožku, tak mi zima není. Ikdyž jsou ty boty durch mokré. Je to v pohodě i na víc než 2h chůze, natož pak běh, tam o tom člověk vůbec neví…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5613
8.2.21 22:52
@vulpes píše:
Na led, aby to neklouzalo, jedině boty s hřeby

Do sněhu nosím to samé, co jindy bez sněhu…

Proč potřebuješ, aby nepromokly? Já běhám ve V5F, které jsou pochopitelně hned celé mokré, když je vlhké počasí, ale tím že mám dovnitř vlněnou ponožku, tak mi zima není. Ikdyž jsou ty boty durch mokré. Je to v pohodě i na víc než 2h chůze, natož pak běh, tam o tom člověk vůbec neví…

prosim, co je V5F? hazi do google a ukazuje mi to jen nejaka sluchatka :mrgreen: resim, neco obdobneho, bo doted jsem behala v letni obuvi :zed: behavam tak 10-15 km a nejak si to v mokrem nedovedu predstavit, uz jen kvuli pochyrum…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
659
8.2.21 22:57

Mám nejake gerotextove, dneska jsem běhala a sníh ok, kaluže, bláto taky ok. Ale běhám vždy max hodinu, jsem celou dobu v pohybu, tak to ani nevnímám (jako mokro nebo vlhko v botě).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
175
8.2.21 23:46

My měli v tomto počasí na boty Nesmeky..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5852
9.2.21 00:50

@markytka3 Vibram 5 fingers - pětiprsťáky

10-15km na puchyre není… pokud ano, tak to jsou spis špatně padnoucí boty, než to mokro.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8874
9.2.21 07:36

V tomhle to podle mě neudrží dlouho ani goretex, fajn jsou neoprenové ponožky ;) Mám inov-8 extreme thermo sock ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5852
9.2.21 07:59
@Aliik píše:
V tomhle to podle mě neudrží dlouho ani goretex, fajn jsou neoprenové ponožky ;) Mám inov-8 extreme thermo sock ;)

„v tomhle“…? Myslíš ten přemrzlý sníh v -15st…? Ten ti boty nerozmáčí :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
774
9.2.21 08:14

A v tom terénu máš jen sníh, nebo je tam i asfalt? Já mám botky do terénu a též nesmeky, ale ty nepoužívám, protože je to nepohodlné. Příliš krátké období v roce to řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.2.21 08:53

Holky úplně nechci běhat s rybníkem v botách, neříkám když jsou trochu promáčené, to se dá samozřejmě, něco jiného to je na asfaltu když prší, ale bydlíme na horách a tady to opravdu je sníh a ne poprašek, asfalt jsem neviděla už hodně dlouho a ráda bych je pak využila třeba i do terénu do bahna atd. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2466
9.2.21 08:57

Mam bezecke boty s hreby, samy o sobe jsou celkem nepromokave, ale kdyztak to jisti neoprenova ponozka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1077
9.2.21 08:59

Mrkni na značku icebug - dělají boty skutečně do těžkého terénu, včetně hřebovek, které fungují i na sněhu a ledu. Plus teda při téhle výšce sněhové pokrývky určitě návleky, jinak Ti do bot napadá sníh vrchem. Ale určitě nepočítej s nějakou extra nepromokavostí, tak se běžecké boty zkrátka nedělají - spíš bývají lehké prodyšné, co nateče dovnitř, zase vyteče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5852
9.2.21 09:45

@Blondýna74 já taky nemluvím o asfaltu, ten tu žádný nemáme :-D Mám tu jen hluboké lesy…a běhám skoro za každého počasí.
Jen se ptám, proč je nutné mít ty nepromokavé boty? Běháš snad nějaké ultratraily, že jsi v tom třeba 5h?
Přijde mi lepší mít v botě mokro, které mi tam nateklo, než se koupat a zapařit ve vlastním potu. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
591
9.2.21 11:02

Mám goretexový trailový a do sněhu i do bahna dobrý. Akorát v létě, pokud je 30 st. tak se v nich běhat nedá. Napadaji mě Asics, Salamon, LaSportiva a asi i další vyrobci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
529
9.2.21 16:28

Ja jsem ted parkrat do snehu vytahla trailove Salomony, maji lepsi vzorek, nez letnaky a jsou castecne nepromokave, v horni casti jsou prodysne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat