Reklama

Bílkoviny - jak doplnit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mar80
Zasloužilá kecalka 571 příspěvků 27.12.16 09:18
bilkoviny jak doplnit

Ahoj prodim o radu chtěla bych zhubnout a k tomu potřebuju správně jist. Teorii znám. Vím jaké poměry surovin atd ale mam problém s bílkovinami. Stravou zatím nejsem schopna dosáhnout na dostatečné množství bílkovin.
Můžete mi poradit v čem je hodně bílkovin a nebo třeba nějaký doplňky stravy, které zařadit? Moc děkuju.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2294 příspěvků 27.12.16 09:22

Pokud z doplňků takk můžu vřele doporučit Nutrend whey - i chuťově dobrý. Je to asi 2 týdny co jsem rozdělala balení a pak zjistila, že jsem v tom a nemůžu to ani cítit :zed:

samanta2208
Kelišová 5668 příspěvků 27.12.16 09:28

Buď jedno jídlo nahraď whey 100% proteinem nebo k snídani jes pouze bílky (žloutky kuli tučnosti ne)

Kelsey
Hvězda diskuse 44235 příspěvků 27.12.16 09:35

Krom masa a syru.
Muzes chia seminka a zampiony, tak doplnuji ja a vajíčka.

kaja00
Extra třída :D 13429 příspěvků 27.12.16 09:53

Vajicka, ryby, maso, syr, tvaroh…ja doplnuji hlavne tvarohem (muzes si umichat s ovocem ke svacine) a tunakem (tvaroh+tunak=vy­nikajici pomazanka ke kousinku peciva a hory zeleniny).

kaja00
Extra třída :D 13429 příspěvků 27.12.16 09:53

A jeste lusteniny :palec:
Cizrna, cocka, fazole…

cecetka
Kelišová 7172 příspěvků 27.12.16 10:33
@kaja00 píše:
A jeste lusteniny :palec:
Cizrna, cocka, fazole…

Na to pozor. Lusteniny jsou bohate jak na bilkoviny, tak na sacharidy. Takze pri hubnuti to mnozstvim neprehanet.

zvidavajanca
Závislačka 3715 příspěvků 27.12.16 10:34

@Mar80
A to máš tak vysoká příjem bílkovin, že ho nejseš schopná pokrýt masem? Asi bych se zaměřila než na protein, který tu hned padl na jídelníček.
Maso, sýry (třeba Eidam 30%), kvalitní šunka (a neboj se, že 100g k jednomu jídlu je špatně, to je ok), Cottage, Mozzarella light (tady se toho light fakt neboj)
Z toho, co už tu padlo: vajíčka (případně jen bílky, ale ony tě ty 3 vajíčka nezabijou), tvaroh (ideální jako 2. večeře, přes den spíš ne), tuňák, luštěniny.

@Nowuka2 píše:
Pokud z doplňků takk můžu vřele doporučit Nutrend whey - i chuťově dobrý.

Ale jinak je to odpad :) Nutrend fakt není dobrá značka. To už raději sáhnu po Prom-in, případně MyProtein.

Nicméně si myslím, že pokud nemáš nijak vysoký příjem bílkovin, tak to lze z jídla. Sama jako cvičící člověk (3× týdně silový trénink) mám příjem bílkovin o dost vyšší než by měl člověk, co necvičí a zvládám to i jen z toho jídla. Žádné nahrazování jednoho jídla proteinem (což osobně mi nepřijde ani jako vhodné). Protein dávám akorát po cvičení.

cecetka
Kelišová 7172 příspěvků 27.12.16 10:37

@zvidavajanca Souhlasim. Doplnkum se vyhybat. Je v nich plno chemie a clovek hladovi.

Mar80
Zasloužilá kecalka 571 příspěvků 27.12.16 10:50

No právě ze s jídlem jsem na tom špatně. Nejim pravidelně a ani kvalitně. Už jsem se naučila alespoň snídat ( jogurt s ovocem ) svačiny někdy jo a někdy ne. Jak stihnu připravit. Oběd vaři manžel si do prace na dva dny a jsou to většinou omáčky se zeleninou a přílohou. Já moc nevarim. Na oběd si zajít nikam nemůže. Večeře je většinou studená.

zvidavajanca
Závislačka 3715 příspěvků 27.12.16 10:54
@cecetka píše:
@zvidavajanca Souhlasim. Doplnkum se vyhybat. Je v nich plno chemie a clovek hladovi.

Ale prosimtě, zase tak se toho neboj, ony exsitují i kvalitní výrobky (ale není to protein z DM, ani od Nutrendu - s případvem palmového oleje :D). Ani to, že si ho koupít ve Vitalandu neznamená kvalitu (byť tam mají i dobré značky). Nicméně pokud člověk čte popis, tak je to dělané pro sportovce, protože tam je zvýšený příjem bílkovin docela nutný a už je problém to pokrýt z běžné stravy + dalšá specifika.

A říká se, že dokud člověk nemá pořešenou stravu (složení + množství - váha, ne odhad!), nemají doplňky, vzhledem k jejich ceně smysl.

Nicméně co ty asi myslíš jsou různé hubnoucí koktejly a to opravdu není nic vhodného… ale to je jen jeden v mnoha doplňků.

zvidavajanca
Závislačka 3715 příspěvků 27.12.16 10:56

@Mar80
Tak to je potom jako píšu - investice do doplňků je zbytečná, když si ani to jídlo pořešit nějak nedokážeš.

Prvně uplatni své teoretické znalosti - to co píšeš mi nepřijde jako vhodný jídelníček k hubnutí.

Mar80
Zasloužilá kecalka 571 příspěvků 27.12.16 10:58

Ne ja nechci hubnouci koktejly a nahradit tim jedno jídlo. Jen jsem myslela třeba dat so jogurtu jako dávám občas vlákninu.

Mar80
Zasloužilá kecalka 571 příspěvků 27.12.16 11:02

@zvidavajanca no to je právě proč jsem stále jako slon :think:
Vim že převážné hladovím vím jak bych se měla stravovat jenže mi to nejde.
Vždy mám nějakou výmluvu. Když nestihám nejím, když jsem vystresována nejím a pak vše doháním cukry.

zvidavajanca
Závislačka 3715 příspěvků 27.12.16 11:04

@Mar80
Ano, rada proteinu tu padla, ale za sebe ti říkám, že pokud celý den pak jíš nebo nejíš, kdo ví co. Tak je to dost zbytečná investice, prvně si pořeš to jídlo. Čas nachystat si žitný chleba se šunkou či mozzarellou je 2 minuty max. Ty si určitě najdeš. Oběd - omáčka - smetanová? Maso? Kolik toho?
Co je studená večeře - Šumava se salámem a máslem? Nebo tmavý chleba s kvalitní šunkou (95% masa!) či sýrem?

Musíš chtít, přídání prášku do jogurtu ti moc nepomůže.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Co bude Kristelová řešit na YouTube? Záhadnou věc, kterou nikdo nezná

Moderátorka Kateřina Kristelová se rozhodla začít natáčet videa na YouTube,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma spala s Hitlerem, tvrdila krásná Romy, která by oslavila 80 let

Kdyby nezemřela ve 43 letech, oslavila by 23. září osmdesátku. V 17 letech... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama