Bolest zubu - jak poznat zánět?

Anonymní
21.4.21 18:28

Bolest zubu - zánět?

Dobrý večer,

jdu k vám s dotazem. Před 2 dny mi vypadla plomba na čtverce nahoře a mám tam dost velkou a hlubokou díru - půl 1/3 zubu pryč. Nejdříve zub nebolel, ale potom se rozjela krutá bolest, kterou okamžitě utlumí pouze studená voda, kterou na tom místě podržím. Do 10 minut ale šílená bolest opět nastupuje. Analgetika nezabírají. Navíc bolest se tak rozléhá, že nepoznám, zda bolest vychází ze zubu s upadlou plombou nebo např. ze zubu jiného. Tusším, že půjde o zánět - máte někdo zkušenost s bolestí na kterou pomáhá jen pravidelný chlad? A pozná popř lékař, zda je zánět nebo problém i v jiném zubu např pomocí RTG?
Děkuju

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14348
21.4.21 18:38

Jela bych hned na pohotovost :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.4.21 18:40

@lucynka25
Jsem ze Zlina. Pohotovost je tady i v okoli jen o vikendu. Mam dve male deti a neridim a tak mam problem se dostat do Olomouce :-(

• Citovat
  • Nahlásit
6070
21.4.21 18:41

Tak na tohle ti pomůžou uz jen kleště.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14348
21.4.21 18:42

No pekný, já si občas taky užila se zubem a jak lék nepomůže, chce to doktora. Zkus to nějak zařídit, aspoň ráno..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.4.21 19:27

Ahoj, tady pomůže jen zubař. Pokud máš svého, tak bych tam hned ráno zavolala, nebo bych jela rovnou. Pokud nemáš svého, pak jedině pohotovost, ale tam stejně udělají jen akutní ošetření a pošlou Tě k svému zubaři. To bude akutní zánět a to je peklo a pomůže fakt jen zubař. Přeji brzké vyřešení. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2729
21.4.21 19:28

Jasněže to doktor pozná, ale potřebuješ k němu štandopede. Zánět zubu není sranda, taky můžeš celá otéct, hrozí sepse. Tak nejpozději zítra ráno i kdyby ses měla někam vnutit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.4.21 19:38

Holky vnutila jsem se tady k zubari. Moje zubarka me odmitla. Dala mi termin dnes cca 1,5 hodiny po zavolani, ikdyz vedela, ze to k ni mam 70km daleko a pak ze muze az 13.5 a at si navstivim pohotovost. Nastvana jsem jak hrom za tenhle pristup :?

• Citovat
  • Nahlásit
160
21.4.21 21:54

Jo podle rentgenu se ten velký skrytý zánět pozná, navíc jenom kvůli plombe není potřeba dělat rentgen. Když plomba vypadne obnazi se to živé a pak to bolí docela dost. Například po zkusu tvrdého, horké studené a pod..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
685
21.4.21 22:50

No, jestli je to tepavá bolest, může se jednat o odumření nervu. Řešení není jen trhat, ale dá se udělat endodoncie - vyčištění a výplň zubního kanálku, tím můžeš zub zachránit. Podle RTG by to měl zubař odhalit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat