Bolesti bříška u školačky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  25.02.18 22:14
Bolesti bříška u školačky

Zdravím maminky. Měla bych dotaz, jestli někdo neřešil něco podobného..
Dcerka (7let) si velice často stěžuje na bolest bříška..Poslední dobou je to skoro denně. Řekla bych že to ani nemá souvislost s jídlem-prostě z ničeho nic řekne že jí bolí bříško a za nějakou dobu to přejde..Má toto už od malička..Jako mimčo měla často koliky, a jako větší si často stěžovala na bolest bříška..Říkala jsem to i doktorce-prohmátla jí bříško a říkala že děti si tak můžou stěžovat, že tam necítí problém..Potom za čas jí i dělala test na lepek z krve-nic.
Teď si dcerka stěžuje skoro denně..už mi to nepřijde normální…co by to mohlo být? A jaké vyšetření by šlo udělat takovému děcku?
Jinak dcera je od mala nejedlík a nimra, je hodně hubená-ale zase se narodila i předčasně a maličká..
Nenapadá vás něco? Díky

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

LaraA
Kecalka 428 příspěvků 25.02.18 22:22

Neni vystresla ze skoly? Nejaky problem se spoluzaky, ucitelkou, rezimem…?

Hobitka
Ukecaná baba ;) 2425 příspěvků 25.02.18 22:24

Taky mivame, loni na podzim uz to bylo caste, parkrat az brecela. Nase doktorka rikala, ze to mohou byt i roupi. U nas nebyli, spis psychickeho puvodu, dcera je takova uzkostna, nerada chodi do skolky, ve skolce to take zacalo. :hug:

Anonymní  25.02.18 22:28

Ona je taková citlivější, všechno hodně řeší v hlavičce. Ale zase do školy chodí ráda, má tam kamarádky. Je fakt že se jí moc nechce do družiny-tam se jí občas stýská, ale nemyslím tím že by to bylo od nervů. Měla to i když chodila ještě do školky. A stěžuje si třeba i když je s doma, v pohodě, když tu má kámošky-je veselá…

Petruna21
Echt Kelišová 9214 příspěvků 25.02.18 22:30

A nemá to třeba že školy? Zašla bych k doktorovi a řekla že chci různé vyšetření a aby to dala žádanky..

Elvinerha
Zasloužilá kecalka 806 příspěvků 25.02.18 22:42

Určitě se dá udělat ultrazvuk a rentgen. Pokud je to často, tak bych to nepodceňovala. Dělala ji doktorka i krevní obraz? Také máme předčasňátko ve 26tt a 780g. Bolení bříška měla také, ale celkem to odeznělo, teď spíš hodně prdí. Má teď 15m bio.

Anonymní  25.02.18 22:43

Děkuji-tak roupy by mě tedy nenapadly..Ale to by jí asi svědil zadeček jak to čtu..a to zase nic.

rozumbrada
Extra třída :D 13664 příspěvků 25.02.18 23:26

Mne to zní že je na to naučená - na chronické stezovani si na bolest bříška. Když píšeš že to trvá už dlouho, více než rok. Takový zlozvyk - třeba se jí líbí ta pozornost, kterou potom od tebe má, nebo různé úlevy… V sedmi letech je to už ale skoro velká holka, dala bych s ní vážnou rec o tom, že o nemocech se nekeca.

Lenka_Hal
Závislačka 3332 příspěvků 25.02.18 23:27

Ja to mela taky jako mala, prvni nebo druha trida. Delal to stres.

fia80
Závislačka 2836 příspěvků 25.02.18 23:30

Já bych ji zkusila začít dávat pravidelně probiotika nebo nějaký čaj na zažívání. Nebo nějaké bylinky(koření) vhodné na trávicí problémy nadávkovat do těch želatinových tobolek - dají se koupit prázdné v lékárně.

A nemůže to mít z toho, že neprdí?

laducha
Generální žvanilka 20799 příspěvků 25.02.18 23:35

My jsme s tím s dcerou bojovaly taky, asi 3 měsíce ve druhé třídě. Nechala jsem ji vyšetřit, abych vyloučila nějaký zdravotní problém, vše bylo v pořádku. Byla to psychika.
Domluvily jsme se s třídní paní učitelkou, vysvětlily dceři, že se nemusí bát, paní učitelka přehodnotila určitou věc, která dceru stresovala, a během pár dnů se to upravilo.
Co jsem vyčetla, tak na tyhle bolesti břicha trpí spíš holky.

Anonymní  25.02.18 23:47

Jenže holky ona to má od mala-ne jen teď ve škole..
O tom že o nemocech nemá lhát jsme se s ní bavili…myslím že to nehraje..Ona si na to stěžuje i když třeba jí něco co jí moc chutná, nebo si hraje s kamarádkama co je má moc ráda,,,prostě ve chvílích kdy by jí ani nenapadlo si vynucovat mojí pozornost..
Pokud by to byla jen psychika ze školy, byla bych asi ráda…to se dá vyřešit. Ale asi zajdu raději k doktorce-aspoň ten UTZ

Anonymní  25.02.18 23:47

Jojo, take jsem mela velke bolesti bricha cca od 10 let. Mne to nastesti mamka verila, i kdyz dr. rikala, ze to bude z hladu 8-). Nakonec to byla ulcerozni kolitida.

Zasla bych pro jistotu na gastro.

Samuše
Zasloužilá kecalka 578 příspěvků 26.02.18 00:16

Nechci strasit…nase 4letacka si tak sem tam stezovala vetsinou kdyz sme nekde dyl sli..nebo se ji neco nechtelo..no myslela sem si ze simuluje..je to taky tycka..no a 4m zpatky ji diagnostikovali celiakii..co drzi dietu uplne rozkvetla a uz si na bolesti nestezuje…porad se s pediatrem;-)at to zkusi znovu nebo rovnou na genetiku..oni ty protilatky muzou vyjit negativni jediny co to bezpecne prokaze je teneticky vysetreni…i pri biopsii se nemusi trefit 8o

Příspěvek upraven 26.02.18 v 00:22

Anonymní  26.02.18 00:22

A měla dcerka i jiné zdrav problémy? U té celiakie jsou průjmy atd? Nebo nemusí?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Čtyři svatby a jeden pohřeb: Jak změnily osud Harryho z rebela v královský vzor

Je to opravdu výjimečný okamžik moderních dějin, královský syn z tradiční... číst dále >

Jak si Meghan Markle vede u královny Alžběty? Dovoluje jí víc než Kate?

Ačkoliv z minulosti britská královská rodina nemá s rozvedenými Američankami... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Vyvinutá Japonka nosí místo podprsenky popruhy od batohu

Hvězdou sociálních sítí se stala vnadná japonská cosplayerka Yui Okada, která... číst dále >

Slavné matky po čtyřicítce se varování odborníků nebojí

Ačkoli gynekologové ženy před mateřstvím ve starším věku spíše varují, matky... číst dále >

Reklama