Bude ještě někdy dobře?

1646
2.3.21 11:26

Bude ještě někdy dobře?

Zdravím dámy, to co se za poslední rok děje, mi dochází síly. Asi jako každému..
Nejprve roušky, zavření škol, školek, omezení osob, respiratory, testovani zaměstnanců a kdo ví co nás ještě čeká.. Bojím se co ještě může být, bojím se o naše děti.
Bude ještě někdy dobře, nebo už dobře bylo..? Je mi z toho všeho smutno a né jen mě!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7448
2.3.21 11:31

ANObude líp :D

Ale teďka vážně. I v Anglii, kde má aspoň jednu dávku už přes 20 milionů lidí. Tak zatím nejsou znát extrémní zlepšení. Takže já jsem celkem pesimista v tomto. Jelikož vláda je neschopná. Tak i když proockujeme do léta většinu, tak stejně dojezd bude do Vánoc. Doufám, že se budou postupně uvolňovat tvrdá opatření, ale smrdí to tím, že toto budeme mít dlouho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19683
2.3.21 11:33

Byl tu mor, odešel. Byly tu černý neštovice, jsou pryč, stejně tak cholera, španělská chřipka a spousta dalších, všechny o dost smrtelnější než covid. Proč by neměla odejít tahle infekce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
506
2.3.21 11:33

Dlouho se mnou ta omezení nic nedělala, ale je fakt, že to trvá dlouho a sociální kontakt chybí už i zarytým introvertům. Včera mi trochu krve do žil vlil tento článek: https://www.info.cz/…-k-vitezstvi

Nejsem žádný šílený optimista, ale dobré zprávy v této době potrebujeme všichni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3446
2.3.21 11:39
@Janli píše:
Byl tu mor, odešel. Byly tu černý neštovice, jsou pryč, stejně tak cholera, španělská chřipka a spousta dalších, všechny o dost smrtelnější než covid. Proč by neměla odejít tahle infekce?

Co jsou černý neštovice?
Jinak zakladatelko, bude líp. Ale kdy, to nevím.. Už mě to taky štve. Snažím se si mezi těmi omezeními najít svůj životní prostor, své radosti. Zatím to jde, nejlepší je teď ten příchod jara. Bydlíme relativně na venkově, takže chodíme na procházky do přírody a je nám zatím celkem dobře. Ale už bych taky ráda šla do fitka, na zábavu, jela za kamaradkama, na nějaký vylet s detma..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24610
2.3.21 11:45

Bude. Co tě nezabije, to Tě po sílí. :kytka: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
850
2.3.21 11:47
@korneli píše:
Zdravím dámy, to co se za poslední rok děje, mi dochází síly. Asi jako každému..
Nejprve roušky, zavření škol, školek, omezení osob, respiratory, testovani zaměstnanců a kdo ví co nás ještě čeká.. Bojím se co ještě může být, bojím se o naše děti.
Bude ještě někdy dobře, nebo už dobře bylo..? Je mi z toho všeho smutno a né jen mě!

Věřím, že se sice svět změnil, ale dobré časy znovu přijdou. Jen to bude jiné ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14141
2.3.21 11:47
@Janli píše:

Spanelska chripka taky radila nekolik let, nez se s ni lidstvo naucilo zit.

Jednou to prejde. Ale nebude to hned :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7448
2.3.21 11:53
@ProfZav píše:
Co jsou černý neštovice?

Jsou to pravé neštovice, jen jiný název.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10485
2.3.21 11:57

Golfsky proud je nejpomalejsi za tisic let, taje permafrost, mizi hmyz a destne pralesy a pod Yellowstonem se mozna vzbudi supervulkan.
Je to „super“ i bez korony…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3446
2.3.21 11:58

@Cenarius To se přiznám, že jsem nikdy neslyšela. Proto jsem se ptala. Díky!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
221
2.3.21 12:02

Všechno záleží jen a jen na lidech, kam až to nechají dojít a co nechají si od vlády k sobě dovolit. Je zajímavé, že jinde po světě jsou otevřené obchody, lidé bez roušek. A Tady to vypadá tak, jak to vypadá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
590
2.3.21 12:02

Myslím, že ještě letošní podzim/zimu budou nutná opatření, ale epidemie už bude díky promořenosti a očkování slabší. Od jara 2022 tradá konec zvonec a budeme na tuto dobu už jen vzpomínat. Naše děti budou svým dětem vyprávět o distanční výuce a ty se tomu budou smát. Přijdou studie o tom, jak desinfence a roušky narušují přirozenou imunitu těla a vymyslí se něco lepšího. Toť má optimistická představa o budoucnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4800
2.3.21 12:03

Vždycky může být hůř a vždycky může být lépe.
Lidstvo přežilo jiné rány. Války, hladomor, mor, Španělska chřipka atd.
Je to jen a jen o lidech, jak budou k sobě ohleduplni atd. Ano, je to už dlouheeee a je to únavné, ale dokud je člověk zdraví, tak je to fajn. I kdyby byl ve vládě Jarda Jágr, tak to nezastaví. Je to prostě o ohleduplnosti a hygieně lidi. To je základ. Jenže dokud budou lidé nosit roušky pod cumakem, prskat vesele kolem sebe bez ohledu na ostatní, tak se toho jen tak nezbavíme. :nevim:
Vidim chování lidí na vesnici a je kroutí očima. Karantena nekarantena, jdu se projít, přeci nebudu sedět doma. A cestou promluví se sousedy bez roušky, jelikož je venku, tak je to dle něj ok. :nevim:
Hele jednou bude lépe. Otázkou je kdy. Ale dost věcí maji lidé ve svých rukou. A teď se jen nad tím zamyslet. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
367
2.3.21 12:07
@ProfZav píše:
@Cenarius To se přiznám, že jsem nikdy neslyšela. Proto jsem se ptala. Díky!

Kdo se moc ptá málo googli :)
Ale je to opravdu tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat